Naujienos kraunasi...

Vilniečių naujokas Cole'as: "Ryto" idėjos ištatuiruotos ant mano kūnoRugpjūčio pabaigoje 24-ąjį gimtadienį amerikietis R.J. Cole jau sutiks gyvendamas Vilniuje. Ir nors tai bus tik antrasis jo gimtadienis gyvenant ne Jungtinėse Valstijose, gali atrodyti, kad Lietuvos sostinėje jis turėjo atsidurti anksčiau.

Pirmo pokalbio su G. Žibėnu metu paaiškėjo, kad R.J. yra išsitatuiravęs žodžius, kurie yra labai panašūs į vieną mėgstamiausių „Ryto“ vyr. trenerio motyvacinių frazių.

„Treneris paminėjo šūkį „Stay humble, stay hungry“ („Išlik kuklus, išlik alkanas“). Neįtikėtina, bet turiu labai panašią tatuiruotę, ten parašyta „Stay humble, hustle hard“ („Išlik kuklus, sunkiai dirbk“). Tam tikra prasme šios komandos idėjos yra ištatuiruotos ant mano kūno“, – apie maloniai nustebinusį sutapimą prisiminė „Ryto“ naujokas.

Ir nors pirmasis sezonas išvykus toli už namų, krepšininko teigimu, nebuvo toks lengvas, dabar jis atranda vis daugiau sprendimo žaisti Europoje pliusų.

„Susipažįstu su daug skirtingų kultūrų, aplankau įvairias šalis, maistas čia tiesiog nuostabus. Išlipau iš savo komforto zonos, tapau daug lankstesnis ir išmokau greitai adaptuotis prie nenuspėjamų situacijų.“

Vasarą su vaikais krepšinio stovyklose užsiimantis ir taip duoklę pirmajam savo treneriui, į Krepšinio šlovės muziejų įtrauktam B. Hurley, atiduodantis R.J. teigia, kad aplink krepšinį sukasi visas jo gyvenimas. Tam daug įtakos turėjo krepšininko tėtis.

„Pirmą kartą oranžinį kamuolį rankose laikiau dar būdamas labai mažas, maždaug dvejų-trejų metų amžiaus. Mano tėtis krepšinio pradėjo mokyti ne tik mane, bet ir mano klasiokus, o vėliau netgi tapo mokyklos trenerio asistentu.“

Naujajame Džersyje užaugęs krepšininkas portalui rytasvilnius.lt papasakojo apie savo karjeros pradžią, pirmuosius metus Europoje, svajonę žaisti aukščiausiame lygyje ir kokiais būdais šio tikslo sieks.

Kalbamės labai anksti ryte Jungtinių Valstijų laiku, ar esi įpratęs anksti keltis?

Šiuo metu esu rytų pakrantėje ir dabar čia yra 7-a valanda ryto. Nors kartais, ypač vasarą, mėgstu pamiegoti ir šiek tiek ilgiau, ši savaitė yra kiek kitokia, nes darbuojuosi krepšinio stovykloje. Treniruotes pradedame 9 valandą ryto, todėl ir atsikelti tenka anksčiau.

Ką konkrečiai veiki toje stovykloje?

Savo mokyklos laikų trenerio rengiamoje stovykloje vedu įvairias treniruotes, padedu 6-15 metų vaikams tapti geresniais. Tai pats geriausias laikas jiems mokytis krepšinio pagrindų. Mokomės įvairių derinių, žaidžiame 1 prieš 1, 3 prieš 3, kiekvieną dieną dirbame ties kitu įgūdžiu.

Darau tai kasmet, man labai patinka, o nauda yra abipusė. Vaikams padedu mokytis, tuo pat metu ir pats turiu puikią progą nuo krepšinio nenutolti ir vasarą. Mano visas gyvenimas sukasi apie šį sportą. Taip pat atiduodu duoklę pirmajam savo treneriui, kuris pakeitė mano gyvenimą.

Gal galėtum plačiau papasakoti apie vaikystės trenerį?

Bobas Hurley yra vienas geriausių vidurinių mokyklų trenerių Jungtinėse Valstijose. Jis vienas iš nedaugelio tokių mokyklų trenerių, kurie yra įtraukti į Krepšinio šlovės muziejų. Su „St. Anthony“ mokyklos komanda jis du kartus yra tapęs nacionaliniu čempionu, 26 kartus – valstijos čempionu.

Man šis treneris padėjo tapti geresniu kiekvienoje gyvenimo sferoje: nuo disciplinos kasdieniame gyvenime iki įgūdžių krepšinio aikštelėje. Vidurinėje mokykloje žaidžiau jo komandoje trejus metus. Neskaičiuodamas savo laiko jis padėjo man atsidurti ten, kur esu šiandien.

Kada apskritai susidomėjai krepšiniu, kas tai nulėmė?

Mano tėtis mėgo ir žaidė krepšinį, todėl pirmą kartą kamuolį rankose laikiau dar būdamas labai mažas, maždaug dvejų-trejų metų amžiaus.

Vaikystėje mėgau ne tik krepšinį, bet ir amerikietišką futbolą. Visgi paauglystėje turėjau apsispręsti, kuris sportas man yra artimesnis ir kuria karjeros kryptimi judėsiu. Apsispręsti tikrai nebuvo sunku, sprendimui įtakos turėjo ir tėtis. Jis krepšinio pradėjo mokyti ne tik mane, bet ir mano klasiokus, o vėliau netgi tapo mokyklos trenerio asistentu.

Vėliau viskas vyko savaime – vidurinėje susipažinau su treneriu Hurley, po mokyklos pavyko patekti į puikų Howardo universitetą. 2019-ais metais pateikiau paraišką dalyvauti NBA naujokų biržoje, norėjau pasižvalgyti ir pažiūrėti, ką turiu daryti, kad pasiekčiau aukščiausią lygį. Tuomet susipažinau su Bostono „Celtics“ organizacijos nariais, jie nukreipė mane tinkama linkme, padėjo išsigryninti sritis, kuriose turiu tobulėti.

Atsiėmęs biržos paraišką pakeičiau universitetą, persikėliau į Konektikutą, kur turėjau praleisti vienus metus nežaisdamas krepšinio. Tokios taisyklės, jei keiti universitetą – metus negali žaisti. Nors tai skambėjo beprotiškai, tačiau visus metus treniravausi ir intensyviai ruošiausi sugrįžimui ant parketo.

Konektikuto universitete mane treneriu tapo Danas Hurley – Bobo sūnus. Tad su tos šeimos nariais treniravausi ir žaidžiau tiek vidurinėje, tiek universitete. Visada liksiu dėkingas jiems, pats tapau tam tikra Hurley šeimos dalimi.

 

Tuomet persikėlei žaisti į Europą, kaip kol kas klostosi šis karjeros etapas?

Profesionalo karjerą pradėjau Graikijoje, „Lavrio“ ekipoje, po daugiau nei pusės metų persikėliau į Vokietiją. Tai buvo puiki patirtis, pamačiau ne tik amerikietišką krepšinį, bet ir europinį – Graikijos ir Vokietijos lygos yra puikios.

Būti toli nuo namų iš pradžių nebuvo lengva. Anksčiau buvau keliavęs po skirtingas valstijas, bet niekada nebuvau taip toli – už vandenyno. Čia daug įdomių iššūkių – žaidimas visai kitoks, jis daug fiziškesnis. Taip pat yra kalbos barjeras, galiausiai ir laiko skirtumas nuo namų. Tačiau kai pavyko įsivažiuoti į tam tikrą rutiną – viskas buvo puiku, atrandu vis daugiau pliusų.

Susipažįstu su daug skirtingų kultūrų, aplankau įvairias šalis, maistas čia tiesiog nuostabus. Išlipau iš savo komforto zonos, tapau daug lankstesnis ir išmokau greitai adaptuotis prie nenuspėjamų situacijų. Žaisti Europoje yra puiki patirtis, rekomenduočiau tai ir kitiems vaikinams.

Ką girdėjai apie Vilnių, kuriame gyvensi artimiausius metus?

Girdėjau, kad tai gana didelis ir labai gražus miestas. Jame gyvena apie pusę milijono žmonių, tiesa? Iš to, ką kol kas mačiau internete, viskas atrodo puikiai ir labai džiaugiuosi sprendimu atvykti į Lietuvos sostinę. Taip pat girdėjau, kad žiemą Vilniuje gali būti šalta, bet aš iš Naujojo Džersio, todėl manęs šaltis negąsdina, esu prie to pripratęs.

Kalbėjausi su treneriu Žibėnu ir suprantu, kad atvykstu į laimėti norintį miestą. Jo asistentas mane pasveikino su žinute „Sveikas atvykęs į komandą, kuri nepriima pralaimėjimų“. Daug metų žaidžiau komandose iš kurių tikimąsi daug, ne išimtis bus ir „Rytas“.

Pokalbio metu treneris paminėjo šūkį „Stay humble, stay hungry“ („Išlik kuklus, išlik alkanas“). Neįtikėtina, bet turiu labai panašią tatuiruotę, ten parašyta „Stay humble, hustle hard“ („Išlik kuklus, sunkiai dirbk“). Tam tikra prasme šios komandos idėjos ištatuiruotos ant mano kūno. Niekada nebuvau pats aukščiausias, greičiausias ar stipriausias, todėl viską pasiekti turiu sunkiai dirbdamas. Esu pasirengęs tai daryti ir Vilniuje, nekantrauju čia žaisti.

Kadangi esi įžaidėjas, tavo nuomone, kokias savybes reikia turėti žaidžiant šioje rolėje?

Visų pirma turi būti lyderis. Įžaidėjas yra trenerio dešinioji ranka, aikštelės galva, todėl labai svarbu žaisti protingai ir padėti sustatyti komandos draugus į tinkamas pozicijas, surasti jiems erdvės išsimesti gerus metimus.

Aš pats aikštelėje visų pirma ieškau komandos draugų, o jei gerai pavyksta įtraukti į žaidimą juos – gerai einasi ir man pačiam. Jei komandos draugams pavyksta susikurti geras progas ir įmesti taškų, juos ima akyliau dengti, o tada ateina eilė ir man rinkti taškus. Ir nors kartais vaikinai apie tai ir pamiršta, beprotiškai svarbu yra gynyba. B. Hurley mokykloje mane išmokė, kad jei nesiginsiu – sėdėsiu ant suolo, šią patirtį atsinešu ir į profesionalo karjerą.

Kas yra tavo mėgstamiausi krepšininkai?

Esu didelis Alleno Iversono gerbėjas, mėgau jį nuo pat vaikystės, kolekcionavau įvairius jo marškinėlius. Iš dabar žaidžiančių labai mėgstu Jaleną Brunsoną, noriu būti panašus į jį, stebiu jo rungtynes ir mokausi – abu esame kairiarankiai, jis labai gerai valdo savo kūną, puikiai į žaidimą įtraukia visą komandą, taip pat yra labai talentingas taškų rinkėjas.

Kokie tavo ilgalaikiai siekiai krepšinio aikštelėje?

Noriu būti stabilus, išvengti duobių, o per pakilimus nesusireikšminti. Ir, žinoma, noriu žaisti aukščiausiame lygyje. Ar tai būtų Eurolyga, ar NBA – mokysiuosi šio žaidimo, įdėsiu daug darbo, stengsiuosi tapti geresniu ir tikėsiu, kad svajonę pavyks įgyvendinti. Neįmanoma išmokti visko, o kad neatsiliktum, turi domėtis krepšiniu kiekvieną dieną, nes jis nuolatos kinta.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Brazdeikis – viena koja "Olympiakos", "Žalgiris" gaus įspūdingą išpirką
Brazdeikis – viena koja "Olympiakos", "Žalgiris" gaus įspūdingą išpirką
Gali būti, kad sutartį su Kauno „Žalgiriu“ šiam sezonui turintis Ignas Brazdeikis žaliai-baltų marškinėlių daugiau nebeapsivilks. Pasak pranešimų žiniasklaidoje,
Staniulio dublis neišgelbėjo – mažeikiškiai Telšiuose nusileido Šeškaus kariaunai
Staniulio dublis neišgelbėjo – mažeikiškiai Telšiuose nusileido Šeškaus kariaunai
Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezonas pirmą kartą užsuko į Žemaitijos sostinę Telšius, kuriuose šeimininkų teisėmis rungtyniauja Mažeikių „M
"Wolves" debiutas sostinėje pažymėtas triuškinančia pergale
"Wolves" debiutas sostinėje pažymėtas triuškinančia pergale
Pirmąsyk ASG arenoje šeimininkavę Vilniaus „Wolves“ (2-0) krepšininkai galingu pasirodymu prisistatė sostinės publikai.Kęstučio Kemzūros auklėtiniai naujuose savo
Į replikas atsakęs "Wolves" vadovas – apie Dubajų, ūgtelėjusį biudžetą ir Kariniausko liežuvį
Į replikas atsakęs "Wolves" vadovas – apie Dubajų, ūgtelėjusį biudžetą ir Kariniausko liežuvį
Vilniaus „Wolves“ šį šeštadienį sužais pirmas oficialias rungtynes naujuose savo namuose – „Avia Solutions Group“ arenoje. Pernai Alytuje glaudęsi
Kariniauskas: "Žalgiryje" tu negali pralaimėti, "Ryte" kažkiek gali
Kariniauskas: "Žalgiryje" tu negali pralaimėti, "Ryte" kažkiek gali
Vaidui Kariniauskui pastarieji keli mėnesiai buvo neabejotinai pilni emocijų.Įžaidėjas su rinktine vyko į Pasaulio taurės turnyrą, ten sutraukė į save fotografų žvilgsnius po įspūdingo pasirodymo
Maksvytis ilgam sezonui turi planus A ir B, Evansui rūpi išsivalymas nuo klaidų
Maksvytis ilgam sezonui turi planus A ir B, Evansui rūpi išsivalymas nuo klaidų
Kauno „Žalgiris“ penktadienį sužaidė pirmąsias sezono rungtynes su Eurolygos klubu – draugiškame mače Kipre po atkaklios kovos 72:75 buvo nusileista Pirėjo „Olympiakos“
"Lietkabelio" fanų pasiilgusiam Popovičiui ptinka naujasis treneris bei tai, kad atvyko buvęs bendraklubis Valinskas
"Lietkabelio" fanų pasiilgusiam Popovičiui ptinka naujasis treneris bei tai, kad atvyko buvęs bendraklubis Valinskas
Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ jau pirmadienį (rugsėjo 25 d.) 18.30 val. Kalnapilio arenoje priims Pasvalio „Pieno žvaigždes“ – tai bus pirmosios šio sezono panevėžiečių
Žukauskas nepergyvena dėl "Wolves" rungtynių lankomumo: bus pergalių, bus ir žiūrovų
Žukauskas nepergyvena dėl "Wolves" rungtynių lankomumo: bus pergalių, bus ir žiūrovų
Vilniaus „Wolves“ šeštadienį atvers dar vieną naują lapą jauno klubo istorijoje. Po debiutinio sezono Alytuje, antrajam savo sezonui į Vilnių persikėlusi komanda sužais
"Žalgiris" po inirtingos kovos nusileido Eurolygos vicečempionams
"Žalgiris" po inirtingos kovos nusileido Eurolygos vicečempionams
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pralaimėjimo pirmąsias kontrolines rungtynes stovykloje Kipre. Kazio Maksvyčio auklėtiniai rezultatu 72:75 (15:13, 15:21, 24:21, 18:20) nusileido Pirėjo
Čempionų taurę vėl iškėlęs Štombergas: daug metų praėjo, o niekam to pakartoti ir nepavyko
Čempionų taurę vėl iškėlęs Štombergas: daug metų praėjo, o niekam to pakartoti ir nepavyko
Kaip ir prieš dvidešimt metų, 2003-iaisiais, Stokholme, taip ir 2023-iaisiais Vilniuje Lietuvos rinktinės kapitonas Saulius Štombergas iškėlė Europos čempionų taurę į
LKL rungtyniaus Suomijos rinktinės gynėjas
LKL rungtyniaus Suomijos rinktinės gynėjas
Mažeikių „M Basket-Delamode“ sulaukė pastiprinimo. Prie mažeikičių prisijungė 198 cm ūgio įžaidėjas iš Suomijos Henri Kantonen.26-erių krepšininkas šią vasarą
"Žalgirio" naujokas – apie senų žalgiriečių rungtynių žiūrėjimą bei šmaikščiausius komandos draugus
"Žalgirio" naujokas – apie senų žalgiriečių rungtynių žiūrėjimą bei šmaikščiausius komandos draugus
Kipre treniruočių stovyklą tęsiantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai penktadienio popietę persikels iš Larnakos miesto į šalies sostinę Nikosiją, kur dalyvaus keturių
Latvijos rinktinės atstumtas veteranas rado darbovietę Čempionų lygoje
Latvijos rinktinės atstumtas veteranas rado darbovietę Čempionų lygoje
Janis Timma vėl pasirodys europinėje arenoje. 31-erių latvį pasikvietė Stambulo „Daruššafaka“ klubas, žaidžiantis FIBA Čempionų lygoje, rašo Krepšinis.lt.Turkijoje
Bręsta skambus perėjimas NBA lygoje: Lillardas artimiausiu metu turėtų būti išmainytas
Bręsta skambus perėjimas NBA lygoje: Lillardas artimiausiu metu turėtų būti išmainytas
Portlando „Trail Blazers“ artimiausiu metu gali priimti NBA lygą sudrebinsiantį sprendimą ir iškeisti savo žvaigždę Damianą Lillardą, rašo Krepšinis.lt.ESPN žurnalistas
"Wolves" priekinę liniją sustiprino Mockevičius
"Wolves" priekinę liniją sustiprino Mockevičius
Vidurio puolėjas Egidijus Mockevičius sustiprins išretėjusią Vilniaus „Wolves“ priekinę liniją ir apsivilks komandos marškinėlius sezono pradžioje. Su krepšininku
Ypatingą vasarą turėjęs "Lietkabelio" senbuvis: kaip įprasta, liekame su Lipkevičiumi, o aplink daug kas keičiasi
Ypatingą vasarą turėjęs "Lietkabelio" senbuvis: kaip įprasta, liekame su Lipkevičiumi, o aplink daug kas keičiasi
„7bet-Lietkabelio“ krepšininkai jau rugsėjo 25 d. (pirmadienį) stoja į kovą pirmosiose šio sezono namų rungtynėse – į Panevėžį atvyksta Pasvalio „Pieno žvaigždės“.Pirmąjį
Prie "Žalgirio" Kipre prisijungęs Maksvytis: bandome užkrauti komandą
Prie "Žalgirio" Kipre prisijungęs Maksvytis: bandome užkrauti komandą
Treniruočių stovyklą Larnakos mieste Kipre tęsiantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai trečiadienį vykusioje vakarinėje treniruotėje sulaukė prie komandos prisijungusio vyriausiojo
Už Lietuvos jaunųjų krepšininkių talentų paieškos vairo stoja Kuzminskas
Už Lietuvos jaunųjų krepšininkių talentų paieškos vairo stoja Kuzminskas
Praėjusiais metais startavęs Lietuvos jaunųjų krepšininkių talentų paieškos projektas ir toliau tęs savo veiklą. Merginų atrankas bei paieškas koordinuos krepšinio
"Wolves" atsisakė savo šokėjų – per pertraukėles karaliaus gatvės šokiai
"Wolves" atsisakė savo šokėjų – per pertraukėles karaliaus gatvės šokiai
Vilniaus „Wolves“ rungtynėse pertraukėlių ir pertraukų metu šį sezoną karaliaus ANT šokių studijos šokėjai. Jų atliekami gatvės šokiai pakeis krepšinio
Vainauskas: man įdomu, kur nuves Palangos klubo projektas – LKL ar Europos taurė
Vainauskas: man įdomu, kur nuves Palangos klubo projektas – LKL ar Europos taurė
Krepšinis Palangoje verčia naują lapą. „Olimpo“ vardu Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezoną pasitinkantį klubą į priekį ves puikiai Lietuvos krepšinyje žinomi
"Ryto" jaunimo programa turi naują vadovą
"Ryto" jaunimo programa turi naują vadovą
Sostinėje – atsinaujinimas: „Ryto“ jaunimo programa turi naują vadovą. Šias pareigas pastaruosius metus užėmusį Mindaugą Noreiką keičia Matas Urbonas.Dvejus pastaruosius
Filmo "BILIETAS. The Ticket'" premjera: halėje žiūrovai vėl išvys"Žalgirio" ir CSKA kovas
Filmo "BILIETAS. The Ticket'" premjera: halėje žiūrovai vėl išvys"Žalgirio" ir CSKA kovas
Spalio 17 d. Kauno sporto halėje vyks išskirtinė raudonojo kilimo premjera, kurioje žiūrovai vėl išvys legendines Kauno „Žalgirio“ ir Maskvos CSKA kovas. Šį kartą
Kipre įsikūrę žalgiriečiai pradeda savaitės trukmės treniruočių stovyklą
Kipre įsikūrę žalgiriečiai pradeda savaitės trukmės treniruočių stovyklą
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, vėlų pirmadienio vakarą pasiekę Kiprą, antradienį Larnakos mieste surengė pirmąją treniruotę. Viduržiemio jūros saloje žaliai balti praleis
Masiulio vedamas "Rytas" LKL startavo užtikrinta pergale
Masiulio vedamas "Rytas" LKL startavo užtikrinta pergale
Vilniaus „Rytas“ (1-0) pergalingai startavo naujajame „Betsafe-LKL“ sezone.Giedriaus Žibėno auklėtiniai sostinės sirgalių akivaizdoje 106:90 (26:19, 34:26,
Po skaudaus niukso atsitiesę uteniškiai sezoną pradėjo pergalingai
Po skaudaus niukso atsitiesę uteniškiai sezoną pradėjo pergalingai
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pergalingai startavo Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (1-0) ekipa. Oliverio Kostičiaus auklėtiniai savo arenoje tik
"Wolves" gretose – Latvijos rinktinės aikštės generolas Žagaras
"Wolves" gretose – Latvijos rinktinės aikštės generolas Žagaras
Pasaulio čempionate ryškiausiomis spalvomis sužibęs Latvijos rinktinės įžaidėjas Artūras Žagaras savaitgalį prasidėjusiame sezone rungtyniaus Vilniaus „Wolves“ komandoje.
Krepšinio šalyje – medalių sausra: kur sisteminės Lietuvos krepšinio problemos?
Krepšinio šalyje – medalių sausra: kur sisteminės Lietuvos krepšinio problemos?
Net ir stiprų antausį nuo latvių gavusi Lietuvos rinktinė Maniloje finišavusiame pasaulio čempionate užfiksuos trečią geriausią savo rezultatą istorijoje, rašo Krepšinis.lt.Taikliausiai
Jomantas – apie Mažeikių tikslus, pamainą Kariniauskui ir "Wolves" ėjimą: skausminga ir gaila
Jomantas – apie Mažeikių tikslus, pamainą Kariniauskui ir "Wolves" ėjimą: skausminga ir gaila
Po devynerių metų pertraukos „Betsafe-LKL“ pirmenybėse varžysis klubas iš Mažeikių, kuris bilietą į aukščiausiąją šalies lygą iškovojo patekęs į Nacionalinės

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (212) 06.29 11:10
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime