"Celtics" ir rinktinės skautas B.Matkevičius: kai kurie žaidėjai mane vadina ligoniu

Trenerio Jono Kazlausko skambutis pakeitė Beno Matkevičiaus gyvenimą. Tuomet jis dirbo Vokietijoje, dabar jis – bene geriausias Lietuvos krepšinio skautais, dirbęs su garsiausiais Europos treneriais ir pravėręs duris į NBA.

Šiandien 31-erių metų B. Matkevičius – NBA klubo Bostono „Celtics“ skautas Europoje.

Skambutis, pakeitęs gyvenimą

B. Matkevičius augo Vokietijoje, koledžą baigė JAV ir vėl grįžo į Vokietiją, kur pradėjo trenerio karjerą. B. Matkevičiaus gyvenimą aukštyn kojom apvertė Jono Kazlausko skambutis.

„Jis man davė pirmą šansą. Dariau klaidas ir iš jų mokiausi. Taip kad nebijokite klysti“, - sako B. Matkevičius, penktadienį vedęs atvirą paskaitą Kauno kolegijos studentams.

Praėjusią vasarą B. Matkevičius priėmė „Celtics“ darbo pasiūlymą eiti komandos skauto Europoje pareigas. Iki karjeros NBA B. Matkevičius dirbo Maskvos CSKA klube skautu trenerių Jono Kazlausko, o paskui Ettore Messinos štabe.

Viename krepšinio turnyrų jis susipažino su „Celtics“ klube dirbančiu Austinu Ainge’u. Dar 2013 metais B.Matkevičius sulaukė pasiūlymo persikelti į Bostoną, bet tada jis dar turėjo įsipareigojimų Rusijos komandai. Pernai E. Messina išvyko dirbti trenerio asistentu į „San Antonio Spurs“, o B. Matkevičius paprašė CSKA vadovų suteikti jam šansą padirbėti NBA klube.

B. Matkevičius darbuojasi ir Lietuvos nacionalinėje krepšinio rinktinėje.

Skautingo pradžiamokslis

Pagal B. Matkevičiaus filosofiją, „skautingą“ sudaro keturios sferos – informacijos apie talentingą žaidėją rinkimas, statistikos analizavimas, varžovų komandos žaidimo analizavimas gyvai stebint rungtynes ir visų svarbiausia – visos informacijos suvedimas (Team Scouting).

B. Matkevičiaus teigimu, norint pakankamai neblogai pažinti varžovų komandą, reikia peržiūrėti trejas paskutines komandos rungtynes.

B. Matkevičiaus paskaita Kauno kolegijos studentams truko daugiau nei pusantros valandos - skautas studentams smulkiai papasakojo, kuo gyvena krepšinio skautai. Be to, studentai turėjo galimybę išvysti konkrečius pavyzdžius – buvo demonstruojami vaizdo siužetai, kuriuose buvo pristatyti Lietuvos krepšinio rinktinės varžovai praėjusiame pasaulio čempionate.

Iš surinktos medžiagos galima daryti išvadą, kad B. Matkevičius yra itin kruopštus, konkretus, nė vienos smulkmenos nepraleidžiantis specialistas.

„Kai kurie žaidėjai mane vadina ligoniu. Tikiuosi, gerąja prasme“, - šypsosi B. Matkevičius.

Valančiūnas naikino "Celtics" baudos aikštelėje, "Grizzlies" triumfavo po pratęsimo
Trečią pergalę per pastarąsias ketverias rungtynes NBA lygoje išplėšė Memfio „Grizzlies“ (20/20) klubas, namuose po pratęsimo 132:126 (24:30, 36:35, 34:21, 23:31, 15:9)
Nepakartojamą tritaškį lemiamu metu smeigęs Sabonis ir "Pacers" krito Bostone
Į Visų žvaigždžių rungtynes antrus metus iš eilės patekęs Domantas Sabonis vėl tapo rezultatyviausiu ir daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikusiu Indianos „Pacers“ (15-16)
Rinktinės treneris: negalime pernelyg įsitempti ar atsipalaiduoti, turi būti aukso viduriukas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė surengė vieną iš paskutinių treniruočių prieš pirmąsias Europos krepšinio čempionato atrankos rungtynes su Čekijos rinktine. Šeštadienio
NBA dėl COVID-19 nukelti dar du mačai, lyga tarsis su profsąjunga ir klubų vadovais
Koronaviruso pandemija toliau koreguoja Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) tvarkaraštį: nukeltos dar dvejos rungtynės.Šiąnakt neįvyks Dalaso "Mavericks" - Naujojo
B.Matkevičius: S.Weemsas tik po mėnesio suprato, kad aš lietuvis
LKL TV laidoje „Krepšinis su Rimvydu Valatka“ apsilankė vienas iš nedaugelio NBA dirbančių lietuvių.„Suunto 7“ – sportui ir gyvenimui pristato pokalbį su
Įspūdingas "Nets" startas tęsiasi: sutriuškino "Celtics" ir užfiksavo dešimtmetį nematytą rezultatą
NBA pirmenybėse pergalingą sezono startą pratęsė Bruklino „Nets“ (2-0) krepšininkai. Steve'o Nasho auklėtiniai pirmąją Šventų Kalėdų dieną svečiuose 123:95 (26:22,
 #ŽalgirisOnAir. B.Matkevičius - apie rinktinę, save vyr. trenerio kėdėje ir NBA čempiono žiedo siekimą
Kauno „Žalgirio“ tinklalaidės #ŽalgirisOnAir svečiu tapo dar vienas puikiai Lietuvos krepšinyje žinomas asmuo – Benas Matkevičius.Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės
Belgų fiziškumą akcentavęs Matkevičius: išskalauti prastą skonį burnoje galime tik su pergale
Lietuvos krepšinio rinktinė sekmadienį vakare FIBA „burbulą“ Vilniuje baigs dvikova su Europos čempionato atrankos C grupės lydere Belgijos rinktine.„Turime akcentuoti jų
J.Tatumas pasirašys milžinišką kontraktą su "Celtics"
Bostono "Celtics" susiejo savo ateitį su komandos lyderiu ir Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) lygos žvaigžde Jaysonu Tatumu.Kaip praneša ESPN, su amerikiečiu bus sudaryta
Anapilin iškeliavo "Celtics" legenda
JAV žiniasklaida paskelbė apie tikros Bostono „Celtics“ klubo legendos Thomo Heinsohno mirtį.8 kartus NBA čempionu ant parketo tapusiam amerikiečiui buvo 86-eri, jis mirė antradienį,
"Celtics" sieks įsigyti Prancūzijos rinktinės ir "Jazz" žvaigždę R.Gobertą
Bostono "Celtics" klubas domisi Prancūzijos rinktinės ir Jutos "Jazz" komandos žvaigžde Rudy Gobertu.Kaip praneša "Legion Hoops", "keltai" ketina pasiūlyti
Neįtikėtino "Heat" sezono kulminacija: Majamio krepšininkai sensacingai pasiekė NBA finalą
LeBronas Jamesas ir Los Andželo „Lakers“ ankstyvą pirmadienio rytą sužinojo savo varžovus artėjančiame NBA finale.Jais tapo Majamio „Heat“ krepšininkai, šeštosiose
Tatumo ir Browno tandemas pratęsė "Celtics" sezoną
Prie sienos priremta Bostono „Celtics“ komanda nepasiduoda. Brado Stevenso auklėtiniams pavyko išplėšti šeštąsias Rytų konferencijos finalo serijos rungtynes.Po
Rekordą pasiekęs 20-metis nukalė pergalę – "Heat" per žingsnį nuo finalo
Ketvirtose NBA Rytų konferencijos finalo rungtynėse trečiadienį Majamio „Heat“ 112:109 (24:23, 26:21, 27:32, 35:35) nugalėjo Bostono „Celtics“ ekipą ir serijoje iki 4 pergalių
Trečiame mače dominavę "Celtics" sušvelnino serijos rezultatą
Bostono „Celtics“ pirmavo visų rungtynių metu bei NBA Rytų konferencijos finalo serijoje iškovojo pirmąją pergalę.Brado Stevenso auklėtiniai 117:106 (31:22, 32:27, 26:24, 28:32)
G.Haywardas vaiko gimimo metu liks "burbule"
Tik šiąnakt į rikiuotę grįžęs vienas Bostono "Celtics" lyderių Gordonas Haywardas ketvirtojo vaiko gimimo metu bus Orlando "burbule", kur jo komanda kovoja NBA Rytų konferencijos
"Heat" po pertraukos panaikino 17 taškų atsilikimą ir padidino persvarą konferencijos finale
Majamio „Heat“ dar kartą išsiveržė kaip ugnikalnis trečiame kėlinyje ir panašiu scenarijumi įveikė Bostono „Celtics“ rezultatu 106:101 (28:31, 19:29, 37:17,
Įspūdingas blokas ir nerealusis slovėnas padovanojo "Heat" pergalę po pratęsimo
Nesulaikomas Goranas Dragičius ir Majamio „Heat“ pergalingai pradėjo NBA Rytų konferencijos finalą – antradienį po pratęsimo 117:114 (18:26, 37:29, 16:28, 35:23, 11:8) nugalėjo
"Celtics" konferencijos finale jau padės vienas lyderių
Puikios žinios pasiekė Bostono "Celtics" gerbėjus: į rikiuotę grįžta pasveikęs Gordonas Haywardas.Prieš mėnesį čiurnos traumą patyrusiam vienam komandos lyderių jau baigėsi
Lemiamose rungtynėse "Celtics" nukarūnavo NBA čempionus
Prireikė visų 7 serijos rungtynių, kad Bostono „Celtics“ prasibrautų į NBA Rytų konferencijos finalą.Lemiamoje dvikovoje Jayleno Browno ir Jaysono Tatumo vedama Bostono komanda 92:87
Pirmą kartą NBA istorijoje Rytų finale nežais abi geriausios reguliariojo sezono komandos
Penktadienį Bostono "Celtics" Rytų konferencijos pusfinalio lemiamose rungtynėse 92:87 nugalėjo Toronto "Raptors" ir nukarūnavo čempionus laimėdami seriją 4:3.Pirmą kartą
Po dviejų pratęsimų trilerio "Raptors" išplėšė pergalę ir žais lemiamas rungtynes
Orlando „burbule“ darosi karšta – NBA Rytų konferencijos pusfinalyje prireiks lemiamų septintųjų rungtynių. Trečiadienį Toronto „Raptors“ po dviejų pratęsimų
Serbiški Jokičiaus triukai "Nuggets" nepadėjo; čempionai – ties praraja
Denverio „Nuggets“ buvo netoli to, kad persvertų NBA Vakarų konferencijos pusfinalio serijos rezultatą savo naudai, tačiau išbarstė dviženklę persvarą ir sustojo ketvirtame kėlinyje
NBA čempionams – skaudi pamoka: "Celtics" dominavo visas 48 minutes
NBA Rytų konferencijos pusfinalio etapas prasidėjo kiek nelauktai: titulą ginantys Toronto „Raptors“ neprilygo Bostono „Celtics“ klubui beveik 20 taškų skirtumu –
Puolėjo krauju aplaistytose rungtynėse kritę "76ers" praleido "Celtics" į konferencijos pusfinalį
„Mūsų komanda yra sukurta atkrintamosioms varžyboms“. Tokią frazę NBA reguliariojo sezono metu ne kartą ištaręs Filadelfijos „76ers“ vyriausiasis treneris Brettas
"76ers" - ties prarajos riba, skaudų smūgį patyrė ir "Nuggets"
Filadelfijos „76ers“ buvo arti to, kad sušvelnintų NBA Rytų konferencijos ketvirtfinalio serijos rezultatą, tačiau Bostono „Celtics“ mačo gale pelnė 10 taškų
B.Stevensas apie G.Haywardo traumą: panašu, kad koja sutino - tokia mano medicininė išvada
Kaip jau rašėme, pirmajame NBA lygos Rytų konferencijos ketvirtfinalio mače Bostono "Celtics" 109:101 palaužė Filadelfijos "76ers" krepšininkams, tačiau pergalę