Naujienos kraunasi...

A.Zdanevičiūtė: šiemet tarp "Ryto" ir "Žalgirio" bus dar įdomesnė kova (interviu)

A.Zdanevičiūtė: šiemet tarp "Ryto" ir "Žalgirio" bus dar įdomesnė kova (interviu)
FIBA nuotr.
Veržlumas, organizuotumas, tikslumas. Tokiomis savybėmis savo žaidimą grindžia viena didžiausių Lietuvos moterų krepšinio vilčių Audronė Zdanevičiūtė. Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) auklėtinė į žurnalistų klausimus atsakinėja trumpai, aiškiai ir atvirai. 166 cm vilnietė remiasi požiūriu, kad už žmogų turi kalbėti jo darbai.

 

2019 m. Europos U16 merginų čempionate su Lietuvos rinktine sidabro medalius iškovojusi A. Zdanevičiūtė kartu su Juste Jocyte pateko į simbolinį Senojo žemyno pirmenybių startinį penketą. Lietuvaičių duetas čempionate vidutiniškai generavo 37 iš 66 rinktinės taškų.

„Tas laimėjimas ne tik visiems parodė, kad Lietuvos moterų krepšinis gali kažką pasiekti, bet ir pačios krepšininkės patikėjo savimi, suprato, kad viskas yra įmanoma ir nereikia kreipti dėmesio, kas buvo ankščiau“, – įkvepiančiai kalba 2003 m. gimusi krepšininkė.

Šiuo metu A. Zdanevičiūtė kaip ir visa Vilniaus „Kibirkšties“ komanda yra saviizoliacijoje. Su Vilniauskm.lt svetaine nuotoliniu būdu bendravusi gynėja pasidalino mintimis apie paskutinį sezoną moksleivių krepšinyje, kalbėjo apie pirmuosius žingsnius profesionalės karjeroje ir Lietuvos moterų krepšinio ateitį.

Mėgsta finalų įtampą

– Visų pirma, kaip savijauta? – pradėjome pokalbį su A. Zdanevičiūte.

– Ačiū, mano savijauta tikrai gerėja ir jau pasiruošusi grįžti atgal į aikštelę. Stengiuosi kiek galiu pajudėti, bet dabar daugiau tvarkausi mokslų reikalus.

– Tai paskutinis tavo sezonas moksleivių krepšinyje. Kokie komandiniai ir asmeniniai tikslai?

– Tikrai sunku patikėti, kad tai jau paskutiniai metai moksleivių lygoje, kad jau užaugau. Visa tai tikrai palieka daug gerų emocijų, šiek tiek ir liūdnų. Labai džiaugiuosi savo komandomis, kuriose žaidžiau, nes jos davė labai daug mano tobulėjimui.

Kaip ir kiekvienais metais, mano tikslai aukščiausi. Su 2003 m. kartos komanda 2019 m. nepavyko pasiekti MKL finalinio ketverto, kai nusileidome Panevėžiui. Bet dabar yra naujas sezonas ir, tikiuosi, kad šiemet mes parsivešim aukso medalius.

– Remiantis statistika, nuo 2013 m. iki šios dienos MKL čempionate esi sužaidusi 164 rungtynes. Ar buvo rungtynių, kurios į atmintį įsirėžė labiau nei kitos?

– Finalai. Įsimintiniausias iš jų – 2001 m. kartos U18 finalas. Tai buvo kova iki pat paskutinių sekundžių. Likus 3 minutėms varžovės pirmavo 9 taškais, bet mes sugebėjome grįžti į rungtynes. Gaila, bet pralaimėjome 75:76. Taip pat įspūdį paliko žiūrovų palaikymas, kuris buvo superinis.

 

– Kokie prisiminimai iš „Jr. NBA Lietuva“ čempionato, kur teko kovoti su vaikinais?

– Su vaikinais man visada patiko žaisti, nes jie žaidžia agresyviau, taip pat ir greičiau. Jei neklystu, aš žaidžiau už Atlantos „Hawks“ komandą, su kuria pavyko patekti į antrąjį etapą.

– Kada supratai, kad gali iš tikrųjų žaisti labai gerai?

– Aš nesupratau net. Tiesiog atėjau į treniruotę užsikabinau ir iki šiol žaidžiu.

– Kodėl būtent krepšinis?

– Čia labiausiai „kalta“ dėl to yra mano darželio auklėtoja. Ji manyje kažką galbūt pamatė ir pasiūlė nuvesti mane į krepšinio treniruotę. Asmeniškai aš labiau norėjau lankyti futbolą. Bet kai pradėjau vaikščioti į treniruotes krepšinio, kažkaip užsikabinau ir iki šiol likau ištikima šiam sportui.

– Stebint tavo žaidimą, atrodo, kad esi labai veržli ir kiekvienoje situacijoje atiduodi 100 proc. jėgų. Ar toks įspūdis teisingas?

– Eidama į aikštę žinau, kad turiu atiduoti viską, ką galiu, kad laimėtume rungtynes ir nepavesčiau savo komandos. Todėl automatiškai išeina, kad stengiuosi atiduodi visus 100 procentų ir daugiau.

– Tavo patarimas jaunoms krepšininkėms. Kokį maistą ir gyvenimo būdą turi rinktis sportininkės?

– Čia aš mažiausiai išmanau. Bet, kaip ir visi sako, mažiau visokiausių greito maisto produktų, picerijų, restoranų. Geriau savo gamybos maistas.

– Kokius prisiminimus išsineši iš VKM?

Gerus. Nes čia aš užaugau kaip asmenybė, čia buvo mano antrieji namai, čia atradau save, susikūrė pirmieji tikslai. Daug prisiminimų: kelionės su komandomis, stovyklos, išvykos į rungtynes, pergalės, pralaimėjimai. Tikrai didelį ačiū noriu tarti savo keturioms komandoms, kurios padėjo man augti, davė patarimų, padėjo sunkiais momentais ir visada pasitikėjo. AČIŪ.

– Kokioms trenerėms ir treneriams esi dėkinga labiausiai?

– Esu dėkinga visoms trenerėms ir treneriams, kurie prisidėjo prie mano tobulėjimo ir matė, kad vis dėlto aš galiu kažką pasiekti krepšinyje.

Tiki moterų krepšinio ateitimi

– Tau teko žaisti ne viename Europos jaunimo čempionate. Kokie ryškiausi prisiminimai iš laiko praleisto Lietuvos rinktinėse?

– Geriausi prisiminimai yra sunkiai iškovotos pergalės. 2019 m. vasarą atstovavau U18 ir U16 rinktinėms. Iš U18 labiausiai įstrigo pergalė prieš namuose žaidusias bosnes. Ten buvo įtempta kova, kuria mes laimėjome.

 

– Su U16 rinktine tapote Senojo žemyno vicečempionėmis. Ar tiki, kad šis pasiekimas žymi šviesaus etapo pradžią Lietuvos moterų krepšinyje?

– Tikrai taip, nes tas laimėjimas ne tik visiems parodė, kad Lietuvos moterų krepšinis gali kažką pasiekti, bet pačios krepšininkės patikėjo savimi, suprato. kad viskas yra įmanoma ir kad nereikia kreipti dėmesio, kas buvo ankščiau.

– Jau spėjai debiutuoti ir moterų rinktinėje...

Iš moterų rinktinės įspūdžiai lieka patys geriausi. Tikra iš ten pasiėmiau daug naudingų pamokų. Dabar džiaugiuosi, kad gavau kvietimą į treniruočių stovyklą ir Europos čempionato atrankos rungtynes Turkijoje, kurios vyks lapkritį.

– Kalbant apie 2003, 2004, 2005 m. ir jaunesnes Lietuvos krepšininkes. Kaip įvertintum bendrą dabartinę situaciją moksleivių krepšinyje?

– Smagu, nes matau perspektyvių žaidėjų, kurios nori ir tobulėja. Taip pat stebiu jų žaidimą rinktinėse ir tikiuosi, kad jos nenustos tobulėti ir eis teisingu keliu.

– Kokias pagrindines problemas dabar matai merginų ir moterų krepšinyje?

– Moterų krepšinis buvo labai nutildytas. Apie jį beveik nieko negirdėjau, bet džiaugiuosi, kad po truputį bandome jį gaivinti, populiarinti. Tikiuosi, kad po kelių metų Lietuvoje girdėsim daugiau apie moterų krepšinį ir jo pasiekimus.

– Kaip sekasi derinti mokslus ir vis profesionalesnį krepšinį?

Kadangi mokausi sporto gimnazijoje, yra lengviau derinti mokslą ir sportą. Kartais būna, kad tenka ir kažko nepadaryti, neišmokti. Bet per daug niekas nenukenčia.

Ateities planus pasilieka sau

– Šių metų kovą persikėlei į pagrindinę „Kibirkšties-MRU“ komandą, tačiau dėl užklupusios pandemijos spėjai sužaisti tik dvejas rungtynes. Šiemet situacija vėl neapibrėžta. Kokie šio sezono tikslai „Kibirkštyje-MRU“?

– Tikslai tie patys. Mėgstu finalus, todėl stengsiuosi kiek galiu padėti savo komandai pasiekti ne tik finalus, bet ir čempionų titulus. Visose lygose, kur tik įmanoma

– Komandą šiuo metu treniruoja Gitautas Kievinas. Ar jo darbo metodai ir bendravimas kažkuo skiriasi nuo, tarkime, Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės ar Inos Revinskienės?

– Jis mėgsta greitą žaidimą, kas man patinka ir greitose atakose jaučiuosi geriau. Trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė man padėjo dėti tuos pirmus žingsnius į moterų krepšinį ir dėl to aš labai esu dėkinga jai. Ši trenerė „Kibirkšties-VKM“ komandoje mums parodo pradžią ir mes išmokstam žaisti kaip komanda.

 

– Kaip manai, kiek reiks metų, kad „Kibirkštis-MRU“ vėl žaistų moterų Eurolygoje?

– Negaliu pasakyti, bet auga gera karta, taip pat ir pačioje „Kibirkštyje“ yra daug perspektyvių krepšininkių. Tikrai tikiu, kad greitu metu mes grįšime į Eurolygą.

– Ką manai apie Vilniaus „Ryto“ galimybes šio sezono LKL ir Čempionų lygoje?

– Šį sezoną labiau tikiu, kad „Rytas“ yra stipresnė komanda nei buvo ir, manau, kad šiemet tarp „Ryto“ ir „Žalgirio“ bus dar įdomesnė kova.

– Ar seki Europos ir NBA aktualijas? Kas domina labiausiai?

– Nėra, kad labai sekčiau, bet labiausiai seku NBA arba LKL. Mėgstamiausios komandos – „Warrios“ ir „Rytas“ Mėgstamiausias žaidėjas – Stephenas Curry.

– Kur matai savo kaip krepšininkės artimiausią ateitį ir kur save matai po 5 metų?

– Apie savo ateities planus garsiai nekalbu, kaip bus, taip bus jau.

– Tavo palinkėjimas visai VKM ir Vilniaus krepšinio bendruomenei.

– Linkiu, kad išliktumėte laiminti komanda ir išaugintumėte daug garsių krepšininkių ir krepšininkų.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Neptūno" pasaka tęsiasi: finalo starte paguldyta "Kibirkštis-MRU" (komentarai)
"Neptūno" pasaka tęsiasi: finalo starte paguldyta "Kibirkštis-MRU" (komentarai)
Klaipėdos „Neptūno“ sezono pasaka tęsiasi. Andros Gabalytės vadovaujamas uostamiesčio klubas „Huawei Moterų lygos“ pirmose finalo rungtynėse Vilniuje 72:69 (20:8, 14:24,
Kievinas – apie grėsmingą "Neptūną", nueitą kelią iki finalų ir darbo malonumą
Kievinas – apie grėsmingą "Neptūną", nueitą kelią iki finalų ir darbo malonumą
Kai Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komanda 2014-aisiais paskutinį kartą į viršų kėlė Lietuvos čempionių trofėjų, dabartinis jos strategas Gitautas Kievinas buvo ką tik
Karalienės taurės finalo dramoje – įspūdingas vilniečių triumfas (komentarai)
Karalienės taurės finalo dramoje – įspūdingas vilniečių triumfas (komentarai)
Beprotiškame Karalienės taurės finale – Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ triumfas.Justina Miknaitė dramatiškame mūšyje tritaškiu išvedė Gitauto
Prieš Karalienės taurės finalą – trenerių psichologiniai žaidimai
Prieš Karalienės taurės finalą – trenerių psichologiniai žaidimai
Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ ir Kauno „Aistės-LSMU“ pasitinka mūšį dėl pirmojo sezono trofėjaus. „Huawei Moterų lygos“ stipriausios ekipos šeštadienį
Mačiulis prieš Vilniaus burbulą: tikimės geriausio, bet krepšinyje negali visko nuspėti
Mačiulis prieš Vilniaus burbulą: tikimės geriausio, bet krepšinyje negali visko nuspėti
Jonas Mačiulis – vienas pirmųjų krepšininkų, kurie ateina į galvą pagalvojus apie kovingumą, atsidavimą ir norą atstovauti savo šaliai. Nuo 2007 m. reprezentacinėje Lietuvos
Renginio išvakarėse nukeltas Karalienės taurės finalas (Gusto komentaras)
Renginio išvakarėse nukeltas Karalienės taurės finalas (Gusto komentaras)
Šeštadienį planuotas Karalienės taurės finalas tarp Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ ir Kauno „Aisčių-LSMU“ – suspenduotas.Prieš Citadele KMT finalo
Jarumbauskas: svarbu ne tik titulai, bet ir pats tobulėjimo procesas
Jarumbauskas: svarbu ne tik titulai, bet ir pats tobulėjimo procesas
Simo Jarumbausko krepšininko kelią galima palyginti su laipsnišku kopimu į kalną.Pirmąjį sezoną Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) žaidžiantis dvidešimtmetis
Ą.Tubelis – apie NCAA: patinka čia vyraujantys greičiai, bet reikia perprasti taisykles
Ą.Tubelis – apie NCAA: patinka čia vyraujantys greičiai, bet reikia perprasti taisykles
NCAA čempionate žibantis pirmakursis Ąžuolas Tubelis atviras – jis į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV) atvyko žaisti krepšinį. Tiesiog taip paprastai – žaisti krepšinį
Garsių krepšininkų ugdytoja – apie kuriozą su J.Kazlausku ir išdykusį S.Babrauską
Garsių krepšininkų ugdytoja – apie kuriozą su J.Kazlausku ir išdykusį S.Babrauską
Ona Dindaitė Mukienė Vilniaus krepšinio mokykloje (VKM) dirba jau 41-ąjį sezoną. Šis, žinoma, skiriasi nuo kitų.„Sportuojame nuotoliniu būdu, kamuolio į grindis nemušinėjame
Š.Valinskaitė motyvacijos semiasi iš "Spurs" trenerės
Š.Valinskaitė motyvacijos semiasi iš "Spurs" trenerės
Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) trenerė Šarūnė Valinskaitė yra jauna, tačiau vis daugiau pripažinimo dėl savo sunkaus ir aktyvaus darbo sulaukianti specialistė.„Dirbant su
Šventiniame sveikinime - brolių Lavrinovičių, Babrausko, Beleckaitės ir kitų linkėjimai
Šventiniame sveikinime - brolių Lavrinovičių, Babrausko, Beleckaitės ir kitų linkėjimai
Vilniaus krepšinio mokykla (VKM) per savo 50 metų istoriją išugdė begalę puikių krepšininkų ir nuostabių savo srities profesionalų.​Šiemet jie susibūrė tam, kad
L.Kvedaravičius: Vilniaus jaunimas - vienas geriausių Europoje
L.Kvedaravičius: Vilniaus jaunimas - vienas geriausių Europoje
Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) absolventas Linas Kvedaravičius neabejingas Lietuvos sporto ateičiai. Šiuo metu 53-ejų politikas Vilniaus savivaldybėje eina plėtros komiteto pirmininko
"Kibirkšties-MRU" meksikietė pasidalijo įspūdžiais apie Vilnių
"Kibirkšties-MRU" meksikietė pasidalijo įspūdžiais apie Vilnių
Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ stovykloje tarpsezoniu nutūpusi Jacqueline Luna-Castro jau pirmąjį „Huawei Moterų lygos“ sezono mėnesį tapo viena iš sostinės klubo
17-metė A.Zdanevičiūtė apie debiutą moterų rinktinėje: maniau, kad tai kažkoks juokelis
17-metė A.Zdanevičiūtė apie debiutą moterų rinktinėje: maniau, kad tai kažkoks juokelis
Moterų rinktinės duris praveria dar viena jauna krepšininkė. Šalia Justės Jocytės moterų rinktinės sudėtyje atsidūrė ir vilnietės Audronės Zdanevičiūtės pavardė. 2019 metais
Krepšinio ilgaamžis M.Lukauskis prisiminė triumfo metus "Lietuvos ryte"
Krepšinio ilgaamžis M.Lukauskis prisiminė triumfo metus "Lietuvos ryte"
Mindaugas Lukauskis – vienas ilgaamžiškiausių Lietuvos krepšininkų. 41-erių gynėjo ir lengvojo krašto pozicijose žaidžiantis M. Lukauskis šiuo metu atstovauja Šiaulių
COVID-19 persirgęs "Kibirkšties" treneris papasakojo apie ligos simptomus
COVID-19 persirgęs "Kibirkšties" treneris papasakojo apie ligos simptomus
Koronavirusą įveikęs Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ specialistas Gitautas Kievinas savaitgalį pasitiko džiugia nuotaika. Prieš pat jį baigėsi saviizoliacijos laikotarpis, tiek
A.Zdanevičiūtė: šiemet tarp "Ryto" ir "Žalgirio" bus dar įdomesnė kova (interviu)
A.Zdanevičiūtė: šiemet tarp "Ryto" ir "Žalgirio" bus dar įdomesnė kova (interviu)
Veržlumas, organizuotumas, tikslumas. Tokiomis savybėmis savo žaidimą grindžia viena didžiausių Lietuvos moterų krepšinio vilčių Audronė Zdanevičiūtė. Vilniaus krepšinio mokyklos
Sudėtį pristačiusioje "Kibirkšties-VKM" komandoje – keturios naujokės
Sudėtį pristačiusioje "Kibirkšties-VKM" komandoje – keturios naujokės
Vilniaus „Kibirkšties-VKM“ pristatė sudėtį artėjančiam Moterų lygos A diviziono sezonui.Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės komandą tarpsezoniu papildė keturios naujokės
"Kibirkšties" vadovas: Vilniaus klubas turėtų dalyvauti Eurolygoje
"Kibirkšties" vadovas: Vilniaus klubas turėtų dalyvauti Eurolygoje
Balandžio mėnesio pabaigoje Justas Jankauskas perėmė Vilniaus „Kibirkšties–MRU“ direktoriaus pareigas iš Dainiaus Virbicko bei pradėjo savo kelionę moterų krepšinyje.J.
"Ryto" vykdančiuoju direktoriumi paskirtas "Kibirkšties" vadovas
"Ryto" vykdančiuoju direktoriumi paskirtas "Kibirkšties" vadovas
Vilniaus „Ryto“ klubą papildė Justas Jankauskas, kuris vykdančio direktoriaus pareigose pakeis Julių Sarapiną. Jis bus atsakingas už efektyvaus biuro valdymo procesus, finansų valdymą
Po septynerių metų vadovavimo Lietuvos čempionių klubą paliko D.Virbickas
Po septynerių metų vadovavimo Lietuvos čempionių klubą paliko D.Virbickas
Šią savaitę darbą baigia ilgametis Vilniaus moterų krepšinio klubo „Kibirkštis-MRU“ vadovas Dainius Virbickas. Klubo dalininkai dėkoja direktoriui už darbą bei už
Pirmajame MKL esporto turnyre – Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtinio triumfas
Pirmajame MKL esporto turnyre – Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtinio triumfas
Kol dėl visuotinio karantino visas krepšinio batalijas aikštelėse tarp krepšinio mokyklų yra sustabdytos, LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lyga pakvietė jaunuosius
"Kibirkšties-MRU" vadovo nedžiugina šitaip laimėtas titulas (interviu)
"Kibirkšties-MRU" vadovo nedžiugina šitaip laimėtas titulas (interviu)
Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komandai šis sezonas lyg sūpynės. Sėkmingą žaidimą keitė pralaimėjimai, geras atkarpas – blogos, vyko trenerių pasikeitimas ir, galiausiai,
Trejus metus nerungtyniavusi 39-erių V.Kuktienė nutarė nekabinti sportbačių ant vinies
Trejus metus nerungtyniavusi 39-erių V.Kuktienė nutarė nekabinti sportbačių ant vinies
39-erių metų Vita Kuktienė grįžta į Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komandą. Čia ji derins dvi pareigas: bus vyriausiojo trenerio Gitauto Kievino asistente ir sustiprins sostinės
Permainingame Karalienės taurės finale kaunietės palaužė vilnietes ir apgynė titulą
Permainingame Karalienės taurės finale kaunietės palaužė vilnietes ir apgynė titulą
Įtikinamą persvarą iššvaisčiusi ir lyderes praradusi Kauno „Aisčių-LSMU“ komanda smogė ketvirtajame kėlinyje bei apgynė Karalienės taurės nugalėtojų vardą.Roko Kondratavičiaus
Karalienės taurės finale – į skirtingas barikadas stojusių čempionių akistata
Karalienės taurės finale – į skirtingas barikadas stojusių čempionių akistata
Dvi stipriausios Moterų lygos vidurio sezono komandos šeštadienį Klaipėdoje susikaus dėl pirmojo sezono trofėjaus – Karalienės taurės. Pernai šių varžybų finale triumfavusios
Karalienės taurės turnyre "Kibirkštis–MRU" sieks revanšo prieš "Aistes–LSMU"
Karalienės taurės turnyre "Kibirkštis–MRU" sieks revanšo prieš "Aistes–LSMU"
Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ ir Kauno „Aistės-LSMU“ antrus metus paeiliui kovos dėl Karalienės taurės.Abi jos iškovojo kelialapius varžytis taurės turnyro finale
J.Štreimikytė-Virbickienė: karių geno paieškos "kibirkštėlėse" (interviu)
J.Štreimikytė-Virbickienė: karių geno paieškos "kibirkštėlėse" (interviu)
„Ar sakyti teisybę?“ - „Vakaro žinių“ paklausta, kaip sekasi vadovauti Vilniaus „Kibirkšties-VKM“ komandai, šypsodamasi klausimu atsakė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė.

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime