Po pertraukos serbus supančiojusi Vokietija – pirmą kartą pasaulio čempionė

Autorius: Krepšinis.lt.
FIBA nuotr.
Vokietijos rinktinė antroje mačo pusėje surakino Serbijos puolimą ir pirmą kartą šalies istorijoje triumfavo pasaulio krepšinio čempionate, atlaikiusi varžovų šturmą paskutinėmis mačo minutėmis.

Gordie Herberto auklėtiniai finale triumfavo 83:77 (23:26, 24:21, 22:10, 14:20), rašo Krepšinis.lt.

Vokietija čempionate laimėjo visas aštuonerias žaistas rungtynes – prieš tai įveikė Japoniją (81:63), Australiją (85:82), Suomiją (101:75), Gruziją (100:73), Slovėniją (100:71), Latviją (81:79) ir JAV (113:111).

Naujieji čempionai pasaulio pirmenybių finale žaidė pirmą kartą istorijoje, serbai – ketvirtą. Jie savo kraityje turi du aukso medalius (1998 ir 2002 m.) ir sidabrą (2014 m.). Įdomu tai, kad 2002 m. jiems vadovavo tas pats treneris, kaip ir šiame čempionate – Svetislavas Pešičius.

Vokietiją į triumfą vedė kapitonas Dennisas Schroderis, pelnęs 28 taškus (7/11 dvit., 2/6 trit., 8/10 baud.). Naudingiausiai žaidė Johannesas Voigtmannas, pridėjęs 12 taškų, 8 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 22 naudingumo balus. 19 taškų pelnė Franzas Wagneris (7 atk. kam.).

Serbijai 21 tašką pelnė Aleksa Avramovičius, vien per ketvirtą kėlinį įmetęs 16. Bogdanas Bogdanovičius pridėjo 17 taškų, bet didžiąją dalį jų – pirmoje mačo pusėje. Po pertraukos vokiečiai visiškai surakino serbų lyderį.

Kiek anksčiau bronzos medalius iškovojo Kanada, kuri rungtynėse dėl trečios vietos po pratęsimo 127:118 įveikė JAV.

Serbija jau antrą finalo minutę dėl traumos neteko Ognjeno Dobričiaus, čempionate rinkusio po 9,6 taško.

Pirmoje mačo pusėje nė vienai komandai nepavyko įgyti apčiuopiamo pranašumo – didžiausias skirtumas siekė penkis taškus, pirmaujanti ekipa keitėsi net 15 kartų, o aštuonis kartus rezultatas buvo lygus.

Po pertraukos vokiečiai itin suaktyvino gynybą, surengė spurtą 9:0 ir pirmą kartą kartą ekipas skyrė dviženklis skirtumas – 64:53. Vos dešimt taškų per ketvirtį praleidusi Vokietija į lemiamą dešimties minučių atkarpų nusinešė 12 taškų pranašumą.

Ketvirtame kėlinyje serbus prikėlė įspūdingai žaidęs Aleksa Avramovičius. Gynėjas vienas surinko dešimt taškų, o likus penkioms minutėms tritaškiu mažino atsilikimą iki keturių taškų. Iš karto į tai tolimu metimu atsakė ir Johannesas Voigtmannas – 76:69.

Savo šou toliau tęsė A. Avramovičius – įsūdė dar vieną tolimą metimą, netrukus išprovokavo baudą mesdamas dar vieną ir realizavęs visus tris baudų metimus priartino Serbiją per tris taškus (75:78).

Pradėjus tiksėti paskutinei minutei Marko Guduričius visiškai laisvas prametė iš toli ir nepasinaudojo auksiniu šansu išlyginti rezultatą, o kitoje aikštės pusėje D. Schroderis išprovokavo pražangą, bet realizavo tik vieną metimą, didindamas atotrūkį iki keturių taškų.

M. Guduričius baudomis pjovė vokiečių pranašumą per pusę, bet D. Schroderis įspūdingu prasiveržimu vėl atstatė jį – 81:77.

Po pertraukėlės serbai neužpuolė ir D. Schroderis baudų metimais įtvirtino Vokietijos triumfą.

Vokietija: D. Schroderis 28, F. Wagneris 19, J. Voigtmannas 12, M. Wagneris 8, I. Bonga ir A. Obstas po 7.

Serbija: A. Avramovičius 21, B. Bogdanovičius 17, F. Petrušveas 10.

Prancūzai pralaimėjo namie, serbai nepsigailėjo japonų
Serbijos nacionalinė komanda namuose kontroliniame mače 119:100 (33:23, 26:29, 32:18, 28:30) pranoko Japoniją, rašo Krepšinis.lt.Beveik po 60 taškų per abi susitikimo puses sušveitusių
Vienas Serbijos rinktinės bei "Partizan" lyderių keliasi į Rusiją
Sugebėjimais gynyboje pastaraisiais metais sublizgėjęs Aleksa Avramovičius nutarė iškeisti žaidimą Eurolygoje į kruvinus milijonus okupantų šalyje, rašo Krepšinis.lt.Serbijos
Vokiečiai ir ispanai šventė pergales draugiškose rungtynėse
Penktadienį geriausios pasaulio krepšinio rinktinės toliau ruošėsi kitą savaitę prasidėsiančioms Paryžiaus olimpinėms žaidynėms. Pergales kontrolinėse rungtynėse skynė Ispanijos
Įspūdingą spurtą surengusi JAV rinktinė nušlavė Serbiją
Trečią pergalę iš eilės kontrolinių rungtynių cikle prieš olimpinių žaidynių krepšinio turnyrą pasiekė pagrindinė favoritė JAV rinktinė, rašo Krepšinis.lt.Steve’o
Pasaulio čempionai surikiavo sudėtį olimpinėms žaidynėms
Vokietijos krepšinio rinktinės strategas Gordonas Herbertas pasirinko 12 krepšininkų, kurie sieks medalių olimpiniame Paryžiuje, rašo Krepšinis.lt.Lyginant su pergalingu
Pasaulio čempionai pasiekė revanšą prieš prancūzus
Po triuškinančios nesėkmės pirmajame tarpusavio kontroliniame mače Vokietijo nacionalinė komanda psiekė revanšą prieš Prancūzijos rinktinę.Pasaulio čempionai Monpelje mieste
Wembanyamos vedami prancūzai Vokietijoje sutriuškino pasaulio čempionus
Kol vienos rinktinės kovoja dėl patekimo į Olimpines žaidynes kvalifikacijos turnyruose, bilietu į Paryžių turinčios kekipos žaidžia draugiškas rungtynes.Triuškinančią pergalę
"Bayern" pagaliau triumfavo Bundeslygoje, čempionu tapo ir "Žalgirio" viliojamas įžaidėjas
Vokietijos pirmanybių finale susitiko au Eurolygos atstovai, o pagaliau triumfavo Miuncheno "Bayern".Pablo Laso auklėtiniai išvykoje 88:82 (22:21, 22:25, 21:6, 23:30) palaužė Berlyno
Tikras žvaigždynas: Serbijos rinktinė pristatė olimpinį kandidatų sąrašą
Potencialūs Lietuvos krepšinio rinktinės varžovai – Serbijos rinktinė pristatė kandidatų sąrašą Paryžiaus olimpinėms žaidynėms. Jame – didžiausia šalies žvaigždė
Vokietijoje išvengta sensacijos: ALBA laimėjo lemiamą pusfinalio mūšį
Vokietijos pirmenybėse išvengta sensacijos: ant bedugnės krašto atsidūrusi Berlyno ALBA triumfavo lemiamame pusfinalio mūšyje.Israelio Gonzalezo auklėtiniai savo gerbėjų akivaizdoje
Pasaulio čempionai paskelbė rinktinės kandidatų sąrašą
Vokietijos krepšinio rinktinės treneris Gordonas Herbertas paskelbė žaidėjų sąrašą, kurie ruošis šią vasarą vyksiančiam olimpinių žaidynių turnyrui, rašo
Serbijos lygos finalo starte – dramatiška rezultatyvaus Giedraičio ekipos pergalė
Dramatišką pergalę pirmajame Serbijos pirmenybių mače iškovojo Roko Giedfraičio atstovaujama Belgrado "Crvena Zvezda".Ioannio Sfairopoulo auklėtiniai namie 89:88 (31:24, 20:28,
NBA ir Vokietijos rinktinės žvaigždė debiutavo profesionaliame futbole
Vokietijos krepšinio superžvaigždei Dennisui Schroderiui NBA sezonas baigėsi jau seniai. Tiesa, 30-metis įžaidėjas nenuobodžiauja – penktadienį jis atliko savo profesionalų debiutą
"Partizan" sensacijos nepateikė: nušlavė varžovus lemiamame mače ir žengė į finalą
Serbijos lygos finale netikėtumų nebus: Belgrado "Partizan" sutriuškino varžovus lemiamame mače ir pusfinalio seriją laimėjo 2:1.Željko Obradovičiaus auklėtiniai savo gerbėjų
Solidžiai žaidęs Giedraitis – Serbijos lygos finale
Eurolygoje fiasko patyrusi, tačiau Adrijos lygoje triumfavusi Roko Giedraičio atstovaujama Belgrado "Crvena Zvezda" be problemų pateko į Serbijos pirmenybių finalą.Ioannio Sfairopoulo auklėtiniai
Jokičius apsisprendė dėl dalyvavimo olimpinėse žaidynėse
Po pralaimėjimo NBA Vakarų konferencijos pusfinalyje prieš Minesotos „Timberwolves“, lygos naudingiausias krepšininkas Nikola Jokičius nepateikė atsakymo dėl dalyvavimo Paryžiaus
Pasaulio čempionams prisireiks ieškoti naujo trenerio
Į aukščiausias viršūnes Vokietijos krepšinio rinktinę nuvedęs Gordonas Herbertas po Paryžiaus olimpinių žaidynių pasuks kitu keliu, rašo Krepšinis.lt.Trečiadienį
Daugiau nei metus nerungtyniavęs buvęs žalgirietis rado darbovietę
Šį sezoną nerungtyniavęs buvęs žalgirietis Augustine'as Rubitas rado naują darbovietę bei liks Vokietijos aukščiausioje lygoje.Amerikietis paskutinę galimą registruoti naujokus
Schilleris stos prie Vokietijos komandos vairo
Buvęs Kauno "Žalgirio" vyriausiasis treneris Martinas Schilleris stos prie Vokietijos aukščiausiosios lygos komandos vairo.Specialistas iš Austrijos sukirto rankomis su Fechtos
Paaiškėjo galimi Lietuvos varžovai olimpiniame Paryžiuje
Antradienį ištraukti olimpinio vyrų krepšinio turnyro burtai, po kurių galimus konkurentus grupių etape sužinojo ir Lietuvos komanda, prieš tai dar žaisianti lemiamoje atrankoje,
Turkus išgelbėjo Šaro auklėtinio metimas, netikėta čempionų nesėkmė, ispanų krachas ir latvių pergalė
Sekmadienį įvyko dar viena porcija rungtynių, kuriose krepšinio rinktinės kaunasi dėl vietos Europos čempionate, rašo Krepšinis.lt.Dramatišką pergalę iškovojo
Eurobasket atrankoje – pirmieji graikų, serbų ir prancūzų žingsniai link tikslo
Penktadienį 2025-ųjų Europos krepšinio čempionato atrankos varžybos pašykštėjo didesnių staigmenų: statusą pateisino visi Eurolygos pajėgas galėję pasitelkti favoritai,
Latvių staigmena: svečiuose parklupdė Ispanijos rinktinę su Rubio (laimėjo vokiečiai ir turkai)
Staigmeną atrankos į 2025-ųjų Europos čempionatą starte pateikė vieni būsimojo tunyro šeimininkų Latvijos vyrai, rašo Krepšinis.lt.Latviai Saragosoje 79:75 (23:14, 17:23,
Įvertinimas Žagarui: gimtinėje aplenkė ir žalgirietį, ir NBA žvaigždę
Artūras Žagaras ir Kitija Laksa pripažinti geriausiais 2023-iųjų Latvijos krepšininkais, rašo Krepšinis.lt.Po pasaulio čempionato prie „Wolves“ pajėgų nuomos pagrindais
"Maccabi" keliasi į Belgradą
Izraelyje paskelbus karinę padėtį šios šalies krepšinio klubas Tel Avivo „Maccabi“ (2-1) priverstas keisti namus, rašo Krepšinis.lt.Antradienį vykusios
Pasaulio čempionu su Vokietija tapęs Herbertas netreniruos ASVEL
Pasaulio čempionu su Vokietijos rinktine tapęs Gordonas Herbertas oficialiai pranešė, kad netreniruos Vilerbano ASVEL klubo, rašo Krepšinis.lt.64-erių specialistas atskleidė,
Traumų kamuojamas Giedraičio komandos draugas svarsto baigti karjerą
Šią vasarą Belgrado „Crvena Zvezda“ papildęs Nemanja Bjelica komandoje gali ir nedebiutuoti. Pranešama, kad 35-erių veteranas svarsto apie karjeros pabaigą, rašo Krepšinis.lt.Serbų
Pasaulio čempionatą dėl traumos praleidęs Porzingis įsitikinęs – dėl to kalta avalynė
Dėl pėdos skausmų pasaulio krepšinio čempionatą praleidęs Kristapas Porzingis dėl susidariusios situacijos kaltina netinkamą avalynę, rašo Krepšinis.lt.28-erių 221 cm ūgio

Krepšinio torentai (228) 05.16 00:00
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07