Vienvaldžiai NKL lyderiai krito Šakiuose (rezultatai, rungtynių aprašymai)

Paulius Beliavičius, S.Čirbos nuotr.
Šakių „Zanavykas” po pertraukos tęsia kovas NKL pirmenybėse. Edo Nickaus auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje užtikrintai 85:78 (18:11, 22:17, 22:29, 23:21) nukovė vienvaldžius čempionato lyderius Vilniaus „Perlo-MRU” atstovus.

Pirmajame kėlinyje šakiečiai žaidė užtikrintai ir sužaidus dvi minutes įgijo šešių taškų persvarą 8:2. Nors po taiklaus Antano Udro tolimo metimo svečiai sumažino savo deficitą iki vos vieno taško 10:9, tačiau šeimininkai savo varžovus sukaustė geležine gynyba ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių atitolo – 18:11.

Antrajame kėlinyje sostinės krepšininkai surengė spurtą ir vėl priartėjo 23:22. Edas Nickus paprašytos minutės pertraukėlės metu vėl sustygiavo savo auklėtinių žaidimą, kurie ilsėtis išėjo susikrovę dviženklį pranašumą – 40:28.

Trečiajame kėlinyje šeimininkai sėkmingai atakavo iš toli ir padidino savo persvarą iki septyniolikos taškų 56:39. Nors vilniečiai pagerino savo žaidimą tiek gynyboje, tiek puolime ir pradėjo alsuoti savo varžovams į nugarą 59:57, tačiau Paulius Beliavičius aidint ketvirčio sirenai smeigė dar vieną tritaškį – 62:57.

Ketvirtajame kėlinyje Šarūnas Vingelis pataikė iš toli, Paulius Beliavičius pridėjo dvitaškį ir šeimininkai vėl susigrąžino dviženklį pranašumą 67:57. Lemiamu metu Šakių „Zanavyko” krepšininkai iniciatyvos iš savo rankų nepaleido ir savų žiūrovų akivaizdoje 85:78 nukovė Vilniaus „Perlą-MRU”.

Šakių „Zanavykas”: Paulius Beliavičius – 27 (3/4 dvit., 6/11 trit., 6 rez. perd., 21 naud. bal.), Taurantas Tamošiūnas – 15 (4/4 dvit., 17 naud. bal.), Šarūnas Vingelis ir Marijus Užupis – po 13.

Vilniaus „Perlas-MRU”: Antanas Udras – 25 (9/13 baud. met., 8 atk. kam., 31 naud. bal.), Tomas Černeckis – 17 (7/8 dvit., 19 naud. bal.), Tadas Rinkūnas – 14 (3/4 dvit., 2/2 trit., 20 naud. bal.), Edvinas Šeškus – 12 (3/4 dvit., 15 naud. bal.)

Banguotai žaidusi „Sūduva-Mantinga“ krito Klaipėdoje

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (21/13) banguotose rungtynėse turėjo nusileisti Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (18/16) komandai rezultatu 86:78 (19:16, 10:25, 20:21, 29:24).

Šeimininkai sėkmingiau pradėjo susitikimą ir įpusėjus pirmajam kėliniui prieš „Sūduvą-Mantingą“ turėjo 7 taškų pranašumą (10:3). Suvalkijos sostinės atstovai neketino taip lengvai atiduoti iniciatyvos šeimininkams ir vos per 3 minutes ištirpdė visą klaipėdiečių pranašumą (14:14), o pajautę žaidimo ritmą baigiantis pirmajam ketvirčiui ir persvėrė rezultatą bei pirmavo (16:19)

Antrąjį kėlinį šeimininkai pradėjo sėkmingiau ir susigrąžino pranašumą į savo pusę, o po A. Einikio tritaškio „Naftos-Uni-Akvaservis“ komanda išsiveržė į priekį rezultatu 27:22. Nepaisant visko, „Sūduva-Mantinga“ neleido šeimininkams nutolti (29:26) ir laikėsi pusę kėlinio, tačiau tada įjungė žemesnę pavarą, sustojo ir uostamiesčio ekipai pralaimėjo 5 minučių atkarpa 3:12. Prieš didžiąją pertrauką komandas skyrė dviženklis skirtumas 41:29 – priekyje buvo „Nafta-Uni-Akvaservis“.

Trečiajame kėlinyje „Sūduvai-Mantingai“ po P. Kleizos tritaškio pavyko sumažinti atsilikimą iki vienaženklio skaičiaus (54:46), tačiau tada vėl pasikartojo tas pats scenarijus –kėlinio pabaiga vėl pralaimėta (3:12), o prieš ketvirtąjį kėlinuką „Nafta-Uni-Akvaservis“ atstatė dviženklę persvarą 62:49.

Lemiamą ketvirtį T. Maželis pradėjo dvitaškiu ir padidino klaipėdiečių pranašumą iki 15 taškų (64:49), tačiau į tai P. Petrilevičiaus ir P. Abramavičiaus tandemas atsakė 7 taškais be atsako, kurie nubraukė pusę Marijampolės komandos deficito bei priverti šeimininkų komandos trenerį paprašyti minutinės pertraukėlės (64:56). Pajutę, jog šiose rungtynėse dar galima kovoti dėl pergalės, marijampoliečiai toliau kibo šeimininkams į atlapus - M. Shustau smeigė tritaškį, dar 5 taškus be atsako pridėjo P. Kleiza ir iš Klaipėdos komandos pranašumo liko vos vienas taškas (69:68). Tačiau „Sūduva-Mantinga“ vėl užlipa ant to paties grėblio ir pralaimi kėlinio pabaigą, tik šį kartą be galimybės pasitaisyti – pergalę rezultatu 86:78 švenčia Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ komanda

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Julius Kazakauskas 19, Elvinas Gintvainis 14, Viktoras Chodosovskis 12, Tadas Maželis 10.

„Sūduva-Mantinga“: Paulius Abramavičius 15, Paulius Petrilevičius ir Paulius Kleiza po 14, Donatas Sabeckis 11, Maksim Shustau 10.

Trileryje Jonavoje pergalę baudų metimais išplėšė „Trakų“ krepšininkai

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse Jonavoje pralaimėjimą patyrė šeimininkų „Petrochemos“ (16-18) krepšininkai po atkaklios kovos - 77:82 (23:21, 22:21, 17:18, 15:22) turėję pripažinti „Trakų“ (21-12) komandos pranašumą.

Tai buvo antroji „Petrochemos“ ekipos nesėkmė antrojo NKL čempionato etapo akistatose su „Trakų“ klubu. Pirmajame etape abu sykius stipresni buvo Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai.

Rungtynes Jonavoje geriau pradėjo šeimininkai, kurie vedami Aurimo Urbono, įpusėjus ketvirčiui, turėjo 7 taškų persvarą – 15:8. „Petrochema“ nemažino apsukų ir po dešimtojo A.Urbono taško bei Karolio Šaruko dvitaškio pirmavo – 20:11 (7 min). Tiesa, svečiai, pataikę kelis tolimus metimus, ketvirčio pabaigoje ženkliai priartėjo – 23:21.

Antrajame kėlinyje apylygis rezultatas išsilaikė iki ketvirčio vidurio, kuomet jonaviečiai spurtavo 10:2 ir nutolo – 39:31. Arvydo Straupio auklėtiniai atsakė savo atakų serija ir išsiveržė į priekį – 41:42. Prieš didžiąją pertrauką Jonavos klubui pranašumą sugrąžino A.Urbonas – 45:42.

„Trakai“ iki pat trečiojo kėlinio vidurio neleido pabėgti šeimininkams. Tuomet savo žodį tarė Evaldas Aniulis, surinkęs 6 taškus iš eilės ir sukrovęs Jonavos ekipai solidesnę persvarą – 58:51. Iki ketvirčio pabaigos svečiai sugebėjo sunaikinti didžiąją dalį savo deficito – 62:60.

Lemiamą kėlinį „Petrochema“ pradėjo susikraudama saugesnį pranašumą – 67:62. „Trakai“ eilinį kartą prisivijo šeimininkus – 71:71 (35 min). Netrukus dvitaškį su pražanga įmėtė „Petrochemos“ naujokas V.Pikalavičius – 74:71 (37 min). Tritaškiu atsakė Simonas Lekys – 74:74. Komandos apsikeitė taikliais metimais, o S.Lekio baudų metimai išvedė „Trakus“ į priekį – 77:78 (39 min).

Rungtynių pabaigoje puolime klydę jonaviečiai, likus žaisti 18 sekundžių, specialiai prasižengė prieš Dovį Bičkauskį, kuris realizavo baudų metimus – 77:80. Dar viena klaida atėmė iš jonaviečių galimybę sumažinti deficitą, o pražanga sustabdytas D.Bičkauskis neklydo ir padėjo „Trakams“ iškovoti pergalę – 77:82.

Jonavos „Petrochema“: Aurimas Urbonas 21 taškas (7 atk. kam.), Vytautas Pikalavičius 12, Ričardas Verbickas 11, Karolis Šarukas 9, Lukas Grabauskas 8, Evaldas Aniulis 6, Vladislovas Razumnovas ir Henrikas Vorotnikovas po 5, Dainius Gulbinas, Mikita Balaban ir Tomas Zdanavičius taškų nepelnė.

„Trakai“: Dovis Bičkauskis 20 taškų, Simonas Lekys 17, Tautvydas Pipiras 12.

Šeši „Rasų“ krepšininkai surinko po dviženklį taškų skaičių ir įveikė „Šilutę“

Penktadienį NKL reguliaraus sezono rungtynėse Šilutėje susitiko turnyro lentelės kaimynai. Savų sirgalių palaikomi „Šilutės“ krepšininkai ketvirtaajame kėlinyje ištirpdė solidų Raseinių „Rasų“ pranašumą, tačiau pergalę rezultatu 91:77 šventė svečiai.

Pirmoje rungtynių pusėje dominavę svečiai „Rasai“ ilgąją pertrauką susikrovė 17 taškų pranašumą. Gerą „Rasų“ žaidimą lėmė aktyvesnis žaidimas baudos aikštelėje ir patikimas aukštaūgių Valdemaro Savostjanovo (13 tšk., 5 atk. Kam.) bei Karolio Guščikos (7 tšk., 5 atk. kam.)

žaidimas. Šeimininkus pirmoje rungtynių pusėje į priekį tempė 9 taškus pelnęs ir 8 kamuolius atkovojęs Edvinas Alunderis.

Puikiai E. Alunderis rungtyniavo ir trečiajem ketvirtyje, po kurio savop sąskaitoje puolėjas turėjo solidų dvigubą dublį (15 tšk., 12 atk. kam.), tačiau visas „Šilutės“ pastangas ženkliau priartėti nubraukė 8 iš eilės Justo Petkevičiaus taškai. Prieš paskutinį ketvirtį komandas skyrė tie patys 17 taškų (51:68).

Ketvirtąjį kėlinį „Šilutė“ pradėjo spurtu 16:2 ir pradėjo Alberto Vilimo auklėtiniams kvėpuoti į nugarą (67:70). Šeimininkų ambicijas ir „Rasų“ taškų badą tik ketvirtą kėlinio minutę nutraukė Giedrius Kurtinaitis. Sąskaitą tašku nuo baudų metimų linijos papildė K. Guščikas, tritaškį smeigė Darius Marcinkevičius ir svečiai vėl nutolo (67:76). Nutolusius svečius „Šilutė“ bandė vytis tolimais metimais, tačiau taškais į taškus atsakę „Rasai“ iškovojo pergalę rezultatu 77:91.

„Šilutė“: E. Šaulys 20, E. Alunderis 18 (13 atk. kam.), E. Mološčiakas 16.

„Rasai“: K. Guščikas 18 (9 atk. kam.), V. Savostjanovas 15, J. Petkevičius 14, A. Kavaliauskas 13, G. Butkus 11 (9 atk. kam.), D. Marcinkevičius 10.

Kiti rezultatai:

Vilniaus "Vilnius" - Kauno "Žalgiris-2" 82:73

Kauno "Jazz-Diremta" - Palangos "Palanga" 65:80

Klaipėdos "Nafta-Uni-Akaservis" - Marijampolės "Sūduva-Mantinga" 86:78

Vainauskas ketinimus parduoti Palangos klubą vadina "veiklos tęstinumu"
„Situacija pasikeitė ir tai yra reakcija į ją“, – taip Jonas Vainauskas aiškino pasiūlymą Klaipėdos rajono savivaldybės administracijai perimti „Olimpo“ klubo
Kretingoje šeimininkavę ir šturmą atlaikę jurbarkiečiai išlygino finalo seriją
Iš sausakimšo Kretingos sporto centro pergalę išsivežė „Jurbarkas-Karys“. Povilo Valaičio kariai išvykoje 84:76 (23:18, 31:21, 18:21, 12:16) atlaikė „Kretingos“
Marijampoliečiai dramatiškai palaužė "Olimpą" ir išlygino bronzinės serijos rezultatą
Netekčių pažymėtose „7bet-NKL“ mažojo finalo rungtynėse triumfavo Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai, kurie namų tvirtovėje 83:81 (23:20, 20:15, 22:25,
Jurbarke vos neprisižaidusi "Kretinga" finalą pradėjo pergale
Prasidėjusiame „7bet-NKL“ didžiajame finale plonu ledu vaikščiojusi „Kretinga“ įsirašė pirmąją pergalę. Arimanto Mikaločiaus kariauna išvykoje 87:78
78 naudingumo balus surinkęs puolėjų duetas atvedė "Olimpą" į pergalę mažojo finalo starte
„7bet-NKL“ mažojo finalo starte pirmąjį žingsnį bronzos medalių link žengė žvėriškus pasirodymus surengęs Palangos „Olimpo“ puolėjų tandemas ir kompanija. Sandžio
Trečią sykį Marijampolėje laimėjusi "Kretinga" dramatiškai prasibrovė į finalą
10-oje vietoje reguliarųjį sezoną baigusi „Kretinga“ pratęsė pasakišką žygį atkrintamosiose ir žengė į „7bet-NKL“ finalą. Arimanto Mikaločiaus vyrai išvykoje
Fenomenaliai žaidęs Delininkaitis nužudė "Olimpą" – į finalą žengė "Jurbarkas"
Fenomenalus Tomo Delininkaičio pasirodymas nukalė „Jurbarkui-Kariui“ bilietą į „7bet-NKL“ finalą. Povilo Valaičio auklėtiniai išvykoje 87:78 (20:19, 14:13,
Delininkaitis – apie Jurbarko spartiečius, didžiausią motyvatorių ir varžovą Seibutį
Antrąjį sezoną „Jurbarko-Kario“ marškinėlius vilkintis Tomas Delininkaitis krepšinio aikštelėje puikiai atspindi antrąją komandos pavadinimo dalį. Už kelių
Prireiks lemiamo pusfinalio mačo: "Sūduva-Mantinga" užtikrintai pranoko kretingiškius
Dar viena „7bet-NKL“ pusfinalio pora pasiekė maksimalią intrigą. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ svečiuose 71:55 (22:9, 13:10, 14:15, 22:21) įveikė „Kretingą“
Veteranų Delininkaičio, Lukauskio ir Šarakausko vedami jurbarkiečiai išplėšė lemiamą mačą
Veteranų trijulės traukiamas „Jurbarkas-Karys“ išplėšė lemiamą „7bet-NKL“ pusfinalio serijos mačą. Povilo Valaičio auklėtiniai namuose 71:69 (22:21,
Serijos rezultatą Marijampolėje dramatiškai persvėrusi "Kretinga" priartėjo prie finalo
„Kretinga“ po skaudžios nesėkmės reabilitavosi ir vėl persvėrė „7bet-NKL“ pusfinalio seriją savo naudai. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje  82:78 (22:18,
Didžiausią sezono pergalę iškovojęs "Olimpas" – per žingsnį nuo finalo
Didžiausią sezono pergalę iškovojęs Palangos „Olimpas“ atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ finalo. Palangiškiai namie 92:63 (28:20, 23:18, 24:13, 17:12) be
Sausakimšame Kretingos sporto centre "Sūduva-Mantinga" nupūtė žemaičius
Sausakimšame Kretingos sporto centre į pergalių kelią „7bet-NKL“ atkrintamosiose tvirtai grįžo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje
Pabaigoje išsigelbėjęs "Olimpas" Jurbarke dramatiškai išlygino pusfinalio seriją
Paskutiniame kėlinyje į lemiamą šturmą pakilęs Palangos „Olimpas“ triumfavo dramatišku stiliumi. Sandžio Buškevico auklėtiniai išvykoje 95:89 (20:16, 20:21,
Staigmenos NKL pusfinalyje tęsiasi: kretingiškiai atėmė namų pranašumą iš marijampoliečių
Vieną staigmeną po kitos „7bet-NKL“ ir toliau kuria „Kretinga“. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai pusfinalio starte panaikino dviženklį deficitą ir išvykoje 67:64 (13:16,
Runkausko tritaškių fiestą atlaikę jurbarkiečiai atėmė namų pranašumą iš "Olimpo"
Intriguojantis „7bet-NKL“ pusfinalio startas prasidėjo taškų lenktynėmis, kuriose pranašesnis buvo „Jurbarkas-Karys“. Povilo Valaičio auklėtiniai 100:94 (25:24,
NKL pusfinalių prognozės: Maksvytis mato autsaiderių finalą
Intriguojančios Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) atkrintamųjų kovos nenustoja stebinti komandų sirgalių, o prieš naują etapą garsūs Lietuvos krepšinio žmonės tradiciškai
Buškevico nestebina Delininkaičio ir Lukauskio forma: jie laukia tokių serijų
Palangos „Olimpas“ ir „Jurbarkas-Karys“ pradeda Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) pusfinalio seriją. Patekdamas į pusfinalį „Olimpas“ pakartojo geriausią
Lukauskio ir Delininkaičo vedami jurbarkiečiai po dramatiškos kovos tapo paskutiniais pusfinalio dalyviais
Lemiamą patirties ir jaunystės kovą laimėjęs „Jurbarkas-Karys“ tapo paskutiniu „7bet-NKL“ pusfinalio dalyviu. Septyniese žaidę Povilo Valaičio auklėtiniai namuose 98:94
Žaidėjas, nuo kurio prasidėjo "Olimpas", papasakojo apie legendinę Panemunės aikštelę
11-oji „Tikslo link. Olimpas“ serija skirta komandos kapitonui Pauliui Danisevičiui. Žaidėjui, kuris pirmasis patikėjo Jono Vainausko projektu ir nuo kurio prasidėjo Palangos „Olimpo“
Lemiamose rungtynėse "Delikatesą" pervažiavęs "Olimpas" pateko į pusfinalį
Lemiamose penktose „7bet-NKL“ ketvirtfinalio serijos rungtynėse triumfavo Palangos „Olimpas“. Reguliariojo sezono nugalėtojai namų tvirtovėje 98:70 (23:14, 23:22, 24:15, 28:19)
Vilio pabaigoje traukiami marijampoliečiai palaužė "Perlą" ir prasibrovė į pusfinalį
Trečiajame kėlinyje atsiplėšusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ žengė į „7bet-NKL“ pusfinalį. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje 76:69 (16:15, 14:16, 19:12,
Triuškinančią persvarą iššvaistęs "Vytis-VDU" visgi laimėjo ir lemiamą mačą žais Jurbarke
Charakterį parodęs Šakių „Vytis-VDU“ išplėšė dar bent vienerias „7bet-NKL“ atkrintamųjų rungtynes. Eriko Kučiausko auklėtiniai namuose 94:89 (30:18,
"Olimpas" išplėšė lemiamą mačą, "Perlas" per pratęsimą laimėjo Marijampolėje
„7bet-NKL“ atkrintamųjų ketvirtfinalyje Palangos „Olimpas“ pasiekė žūtbūtinę pergalę. Sandžio Buškevico vyrai Joniškyje 93:68 (32:14, 19:24, 19:11,
Dramatiškai laimėję jurbarkiečiai priartėjo prie Finalo ketverto
„7bet-NKL“ atkrintamosiose lygos debiutantas „Jurbarkas-Karys“ dėjo dar vieną žingsnį pusfinalio link. Povilo Valaičio auklėtiniai namų tvirtovėje 104:98 (24:22, 20:19,
Žemaičių magija tęsiasi: dramatiškai telšiškius palaužiusi "Kretinga" – pirmoji pusfinalio dalyvė
Šio „7bet-NKL“ sezono atkrintamosiose „Kretinga“ daro stebuklus. Arimanto Mikaločiaus kariauna išvykoje 73:71 (13:19, 19:19, 21:18, 20:15) ketvirtfinalyje eliminavo
"Olimpas" turėjo vargti prieš penkiese likusį "Delikatesą", "Kretinga" – per žingsnį nuo pusfinalio
Sausakimšame Kretingos sporto centre „Kretinga“ sukūrė dar vieną stebuklą ir atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ pusfinalio. Arimanto Mikaločiaus kariauna namie
Marijampoliečiai užtikrintai startavo ketvirtfialyje, jurbarkiečiai dramatiškai krito per pratęsimą
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pergale startavo „7bet-NKL“ atkrintamosiose. Tomo Gaidamavičiaus kariauna namų tvirtovėje 77:65 (26:14, 20:20, 18:12, 13:19) įveikė