"Žalgirio" pamaina tiesiog sumindė "Ryto" jaunimą (rezultatai, apžvalga)

Autorius: Balys Šmigelskas, RKL.lt.

Pirmąjį kalendorinės žiemos savaitgalį Regionų krepšinio lygoje („TOPsport–RKL“) sužaista 14 rungtynių. Centrinėse savaitės rungtynėse Kaune susitiko „Žalgirio-3“ (5/1) ir Vilniaus „Ryto-MRU-VKM“ (2/2) jaunimo komandos.

KOMENTARAI

FOTOGALERIJA

2 pastarąsias savaites saviizoliacijoje praleidę vilniečiai rimtą kovą šeimininkams davė pirmąsias 15 minučių. Pirmąjį kėlinį abi komandos pradėjo su didžiule energija, o po pirmosios rungtynių atkarpos žalgiriečiai pirmavo 23:22. Po pertraukėlės Vytauto Pliaugos vadovaujami kauniečiai varžovams pasiūlė itin agresyvią gynybą ir pradėjo tolti. Sužaidus pusantro kėlinio „Žalgiris-3“ pirmavo 38:33, o ilsėtis į rūbines komandos išėjo šeimininkams jau įgijus solidų pranašumą – 52:37.

Po didžiosios pertraukos „Žalgiris-3“ dar labiau padidino intensyvumą gynyboje ir, pasinaudojęs „Ryto-MRU-VKM“ klaidomis, trečiąjį kėlinį užbaigė būdamas priekyje 72:47. Ketvirtasis rungtynių kėlinys tebuvo formalumas. Galutinis rungtynių rezultatas – 90:54 (23:22, 29:15, 20:10, 18:7). Antroje mačo pusėje Gintauto Reginos vadovaujamas „Ryto-MRU-VKM“ jaunimas pelnė tik 17 taškų.

Agresyvi kauniečių gynyba išprovokavo net 29 sostinės krepšininkų klaidas („Žalgiris-3“ suklydo 16 kartų). Šeimininkai perėmė daugiau kamuolių (15:8) ir atliko daugiau rezultatyvių perdavimų 19:9.

Nugalėtojų gretose naudingiausiai žaidė Martynas Tamulevičius (9 taškai, 7 atkovoti kamuoliai, 2 perimti kamuoliai, 17 naudingumo balų). Vilniaus klubo gretose išsiskyrė 16 taškų pelnęs, 9 kamuolius atkovojęs, 3 kamuolius perėmęs, 5 pražangas išprovokavęs ir 15 naudingumo balų surinkęs Vincentas Adomaitis.

„Pergalę lėmė nusiteikimas. Išėjom su labai gera energija ir stengėmės aikštelėje atidirbti. Į kiekvienas rungtynes stengiamės ateiti su tuo pačiu mentalitetu. Bandome išlaikyti savo taisykles, rėmus, kaip tam tikrose situacijose improvizuoti, susiginti. Manau, tikrai galima sužaisti dar geriau. Reikia neatsipalaiduoti ir judėti į priekį. Visa „Žalgirio“ sistema yra kaip vienas kumštis. Mes vieni už kitus kovojame ir palaikome vienas kitą. Kalbant apie taškų skirtumą, visi žinojome varžovų situaciją, bet stengėmės nekreipti į tai dėmesio. Dirbame savo darbą ir stengiamės jį atlikti gerai“, – po pergalės kalbėjo žalgiriečių treneris Vytautas Pliauga.

„Esame po 2 savaičių saviizoliacijos, kai kurie žaidėjai ir dabar dar nėra grįžę. Labai gerai suprantu jaunimą, kuriam yra sunku po 2 savaičių pertraukos grįžti į žaidimą. Tai praktiškai tas pats, lyg iš naujo pradėti sezoną. Turime džiaugtis, kad mes grįžome ir jau žaidžiame, bandome kovoti. Gaila, kad dėl objektyvių priežasčių negalėjome pademonstruoti to žaidimo, kurį mes galime rodyti. Viso labo turėjome 3 treniruotes. Kai žaidėjai grįžta į aikštę po nuotolinių namų sąlygų treniruočių, tai labai stipriai kerta per visą kvėpavimo sistemą. Varžovai, žinodami, kad mums bus sunku ir mes greitai pavargsime, jie agresyviai gynėsi. Kada kardiosistema neparuošta, matai, kad žaidėjui aikštelėje trūksta deguonies, pasipila blogi sprendimai, klaidos ir visa tai yra pandemijos pasekmės“, – sakė „Ryto-MRU-VKM“ treneris Gintautas Regina.

„Žalgiris-3“ „TOPsport–RKL“ B diviziono B grupėje tarp 10 komandų užima 3 vietą, o „Rytas-MRU-VKM“ yra 5-as.

Itin dramatišką pergalę A divizione pasiekė Kėdainių sporto centras „Ateitis“ (5/5), išvykoje po pratęsimo 100:99 (21:25, 17:18, 25:22, 25:23, 12:11) įveikę vienus iš čempionato lyderių Biržų KKSC (8/3).

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 14 sekundžių Kėdainių ekipą taikliu dvitaškių į priekį išvedė Justinas Žirlys. Biržai surado savo atsakymą – Tadas Buinauskas likus 3 sekundėms sugebėjo išprovokuoti pražangą ir šaltakraujiškai realizavo abu baudos metimus – 88:88. Per likusį laiką Kėdainiai rezultatyvios atakos nesurezgė ir komandos santykius aiškinosi pratęsime.

Iki pratęsimo pabaigos likus 22 sekundėms Tomas Mackonis padidino „Biržų-KKSC“ persvarą iki 99:95. Likus 14 sek. Einoras Stankus rezultatą sumažino perpus. Pasitarimą surengę Biržų atstovai po minutės pertraukėlės skaudžiai prarado kamuolį – jį perėmęs Justinas Žirlys pelnė 2 taškus su pražanga. Per likusias 10 sek. Biržams suorganizuoti rezultatyvios atakos nepavyko ir Kėdainiai šventė itin dramatišką pergalę.

„Susirinko truputėlį daugiau žaidėjų, suėmėm save į rankas ir parodėme norą laimėti. Pergalė mums labai svarbi. Šį savaitgalį iškovojome abi pergales – norime pasigauti tą sėkmingą bangelę ir toliau eiti pergalingu keliu“, – kalbėjo 15 taškų surinkęs Laurynas Danielius.

Naudingiausiai Kėdainių gretose žaidė J. Žirlys (36 naud. bal.) ir Medas Kuprijanovas (33 naud. bal.).

Biržuose tradiciškai išsiskyrė Darius Griškėnas (21 naud. bal.) ir Kipras Urbanavičius (20 naud. bal.).

Kėdainiai „TOPsport–RKL“ A divizione tarp 16 komandų užima 5 vietą, o Biržai – 2-ąją.

4 pergalę iš eilės A divizione iškovojo „Raseiniai“ (7/2), namuose užtikrintai 95:76 (29:19, 24:24, 23:21, 19:12) įveikė turnyro lentelės kaimynę „Tauragę“ (6/3).

Gerą bangą pagavusių „Raseinių“ gretose naudingiausiai žaidė Gediminas Butkus (23 naud. bal.) ir Antanas Montrimavičius (21 naud. bal.). „Tauragėje“ Martynas Šeputis surinko 19, Gvidas Galinauskas – 18 naudingumo balų.

„Raseiniai“ A divizione užima 3, „Tauragė“ – 4 vietą.

Vienvaldė čempionato lyderė – Vilniaus „Rivile“ (9/2) – dar vieną užtikrintą pergalę pasiekė Panevėžyje, 107:77 sudorojusi „Bangenę-Aivera-R.Sargūno SG“ (2/9, 13 vieta).

Nugalėtojų gretose Karolis Brusokas surinko 30 naudingumo balų, Evaldas Rastenis – 20. Panevėžio gretose Marius Aleliūnas surinko 16, Ernestas Žiaugra – 15 naudingumo balų.

Įdomu tai, kad šiose rungtynėse įvyko brolių Aleliūnų akistata. „Rivilei“ atstovaujantis 19-metis įžaidėjas Benas Aleliūnas per beveik 18 min. pelnė 10 taškų ir surinko 12 naudingumo balų. Tuo metu „Bangenės“ garbę ginantis 17-metis įžaidėjas M. Aleliūnas per 35 min. pelnė 18 taškų, ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Trejiems metams CSKA įsipareigojęs Grigonis nekantrauja parodyti, ką sugeba
Eurolygos Finalo ketverte be pergalių likęs Maskvos CSKA oficialiai paskelbė apie pirmojo komandos naujoko įsigijimą.Raudoną CSKA aprangą artimiausius tris sezonus vilkės buvęs Kauno „Žalgirio“
George'as su Leonardu sumetė pusę "Clippers" taškų ir nutildė "Jazz"
Los Andželo „Clippers“ krepšininkai antrą seriją iš eilės pradėjo atsilikdami 0:2 ir antrą kartą iš eilės mėgina išsikapstyti iš savo pačių išsikastos
Šaro "Barca" nebejuokavo – tvirtu žingsniu nukeliavo į ACB lygos finalą
Eurolygos vicečempionų Šarūno Jasikevičiaus treniruojamų „Barcelonos“ krepšininkų laukia dar vienas finalas.Katalonai trečiose Ispanijos ACB lygos pusfinalio rungtynėse
LKL bronzinė serija baigta: "Lietkabelis" nepaliko vilčių "Juventus"
Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezone sužaistos paskutinės rungtynės.Įdomioje mažojo finalo serijoje triumfavo Panevėžio „Lietkabelis“, kuris namuose 84:63
"Žalgiriui" dėkojantis Walkupas – apie turbulenciją, Šarą, Schillerį ir kita
Trejus metus Kauno „Žalgiriui“ atstovavęs amerikietis Thomasas Walkupas savo karjeros etapą užbaigė susižerdamas naudingiausio LKL finalo serijos žaidėjo laurus ir palikdamas Kauną
Teksasietiškas iššūkis Walkupui ir Rubitui: kuris apie savo valstiją žino daugiau?
Du žalgiriečiai, užaugę Teksase – Thomasas Walkupas ir Augustine‘as Rubitas didžiuojasi kilę iš vienos didžiausių JAV valstijų. Abiejų krepšininkų žinias apie gimtąjį
Du žaidėjai pelnė kone 80 proc. taškų, "Bucks" dūrė atgal, "Jazz" didina atotrūkį
Milvokio „Bucks“ sušvelnino NBA Rytų konferencijos pusfinalio serijos rezultatą (1-2), namuose 86:83 (30:11, 15:31, 22:23, 19:18) palaužę Bruklino „Nets“ krepšininkus.Šeimininkai
"Olympiacos" jau sukirto rankomis su ASVEL milžinu
Eurolygoje šį sezoną debiutavęs bei suspindėjęs Vilerbano ASVEL milžinas Moustapha Fallas keičia komandą.Pranešama, kad su prancūzu dėl sutarties pagal formulę "1+1"
Varžovai keičiasi – rezultatas tas pats: CSKA vėl triumfavo Vieningosios lygos finale
VTB Vieningosios lygos 2020-2021 m. čempionatą vėl laimėjo Maskvos CSKA komanda, finale tai padariusi trumpiausiu įmanomu būdu.Finalo serijoje iki trijų pergalių CSKA neturėjo aikštės
Solidus įvertinimas: Jokubaičiui skyrė geriausio Eurolygos jaunojo žaidėjo titulą
Kauno „Žalgirio“ gynėjas Rokas Jokubaitis sulaukė malonaus įvertinimo iš Eurolygos žaidėjų asociacijos. Ji 20-metį gynėją pripažino geriausiu jaunuoju Eurolygos žaidėju.Tuo
LKLs finalas – mikrofonus segėjusių teisėjų akimis
Vykusiame „Betsafe-LKL“ finale Kauno „Žalgiris“ įveikė Vilniaus „Rytą“ ir 11-ąjį kartą iš eilės tapo „Betsafe-LKL“ čmpionais.Tuo, kad
Grigonis filmo "New reality" premjeroje: ėjau skiepytis su mintimi, kad kažkam galiu tapti pavyzdžiu (2)
Šią savaitę Kauno „Žalgirio“ klubas čempionišku akcentu užbaigė sezoną, per kurį virš žalgiriečių galvų visą laiką kybojo COVID-19 ligos grėsmė. Išskirtinio
Geriausiai besiginančiu NBA krepšininku trečiąkart pripažintas Gobertas
Dar vienas europietis sulaukė svaraus NBA ekspertų įvertinimo: Jutos „Jazz“ aukštaūgis, prancūzas Rudy Gobertas trečią kartą karjeroje pripažintas geriausiai besiginančiu lygos
Po nesėkmės – Jasikevičiaus žvilgsnis į laukiantį finalo svarbos mūšį ir "nepasiektus" savo žaidėjus
Ispanijos čempionato pusfinalis „Barcelona“ ekipai kol kas klostosi pagal analogišką scenarijų kaip ir ketvirtfinalis. Antrosiose rungtynėse Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai
Po dar vieno niukso Messina atviras: komandai trūksta ir fizinių, ir psichologinių jėgų
Milano „Olimpia“ nuo visiško sutriuškinimo Italijos čempionato finale skiria vos viena nesėkmė. Trečiadienį vakare Bolonijoje svečiai net 58:76 (16:17, 18:20, 15:18, 6:24)
Jokičiaus kariauna sugėrė dar vieną "Suns" smūgį (incidento video)
NBA Vakarų konferencijos pusfinalyje Finikso „Suns“ 123:98 (25:21, 27:21, 34:25, 37:31) antrąkart pranoko Denverio „Nuggets“ ir serijoje iki 4-ių pergalių priekyje 2-0.Nugalėtojų
Savo komandą dievais titulavęs "Juventus" treneris kalbėjo ir apie LKL demonus
Trečiame kėlinyje švarką aikštėje palikęs Žydrūnas Urbonas juokavo per likusį rungtynių laiką, kurį praleido jau rūbinėje, spėjęs išsirengti nuogai.Bene įsimintiniausiose
Kosminėse rungtynėse "Juventus" be jėgų ir trenerio išplėšė lemiamą bronzinę kovą
Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) mažasis finalas tapo tikru intriguojančiu trileriu.Ketvirtosiose serijos rungtynėse Utenos „Juventus“ liko be trenerio Žydrūno
Nuo žaidėjų iki Motiejūno bei sirgalių: Schilleris dėkojo už palaikymą neeiliniame sezone
Kauno „Žalgirio“ strategas Martinas Schilleris išties neturi pagrindo liūdėti: laimėti visi titulai vietiniame fronte, o Eurolygoje klubas iki paskutinių turų kovojo dėl vietos
"Žalgiris" pratęsė sutartį su dar vienu svarbiu žaidėju
Vos pasibaigus „Betsafe–LKL“ finalo serijai, kurioje dar kartą triumfavo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, buvo pratęsta sutartis su dar vienu šio sezono žalgiriečiu.Kiek
Itoudis – apie M.Jamesą, šaltą halę, lažybas su R.Javtoku ir "Žalgirį"
Kalbai pasisukus apie geriausius krepšinio trenerius Europoje, Dimitrio Itoudžio pavardė sąrašo viršuje atsiranda greitai. Dukart Eurolygos čempionas su Maskvos CSKA klubu ir nuolatinis
Pripažinimas: trečią kartą iš eilės naudingiausias NBA žaidėjas – europietis
Nikola Jokičius sulaukė garbingiausio karjeros įvertinimo. Denverio „Nuggets“ atstovas iš Serbijos turėtų būti paskelbtas naudingiausiu šio sezono NBA lygos krepšininku,
NBA konferencijų pusfinaliai: "76ers" atsitiesė, "Jazz" startavo dramatiška pergale
NBA čempionate Rytų konferencijos pusfinalio antrose rungtynėse Filadelfijos „76ers” namie 118:102 (33:20, 24:35, 34:29, 27:18) įveikė Atlantos „Hawks“ ir išlygino serijos
J.Williamsas: Durantas sakė, kad nedrįsčiau jo lyginti su Gianniu – tai kažkas asmeniško
Buvęs ilgametis NBA žaidėjas, o šiuo metu ESPN ekspertas Jay Williamsonas papasakojo, kaip lygos žvaigždė ir Bruklino "Nets" puolėjas Kevinas Durantas jam griežtai uždraudė jį
Efektingai "Rytą" sutikę sirgaliai: jei reikės, titulo lauksime dar 11 metų
Į sostinę po pasibaigusios „Betsafe-LKL“ finalo serijos grįžę Vilniaus „Ryto“ krepšininkai sulaukė geros šimtinės sirgalių palaikymo. „B Tribūna“
Triumfuojantys žalgiriečiai: Grigonio linkėjimai "Rytui", Blaževičiaus padėka ir jūra sirgalių
„Sezonas buvo sunkus, bet dar sunkesnis jums, nes jūsų nebuvo arenoje. Ši iškovota taurė jūsų! Jūs suteikiate jėgų ir esate tai, dėl ko mes žaidžiame, ačiū!“, –
Su Kaunu atsisveikinantis Hayesas: laikas čia buvo nuostabus
Nigelas Hayesas pirmadienio vakarą, komandos draugams švenčiant „Betsafe–LKL“ čempionų titulą, rūbinėje ramiai šypsojosi į ūsą. Antrą sezoną Lietuvoje užbaigęs
Apie kito sezono planus prabilęs Schilleris paminėjo ir Kalnietį; Žibėnas: sezonas buvo "wow"
Kauno „Žagirio“ klubas vienuoliktą kartą iš eilės iškovojo „Betsafe-LKL“ čempionų titulą. Serijoje iki trijų pergalių sausu rezultatu 3:0 žalgiriečiai įveikė