Naujienos kraunasi...

Diskusija: ar techninių pražangų kiekis turėtų kelti nerimą?

Diskusija: ar techninių pražangų kiekis turėtų kelti nerimą?
S.Čirbos nuotr.
Trečiadienį Sostinės krepšinio lyga (SKL) surengė apskrito stalo diskusiją tarp Vilniaus krepšinio teisėjų sąjungos (VKTS) vadovybės ir A lygos komandų trenerių bei vadovų. Diskusijos tikslas - išsiaiškinti ir konstruktyviai spręsti kylančius nesklandumus dėl teisėjų ir komandų atstovų santykių rungtynių metu.

Neramina techninių pražangų skaičius

Didžiausios mėgėjų krepšinio organizacijos Vilniuje, Sostinės krepšinio lygos, atstovai įžvelgė augančių nesutarimų ir skundų tendenciją. Siekdama nustatyti nesutarimų priežastis, SKL sukvietė prie vieno stalo VKTS pirmininką, FIBA teisėją Gintarą Vitkauską, VKTS valdybos narį, rungtynių komisarą Robertą Bukauskį bei A lygos ekipų atstovus - Ramūną Stundžią ("Oro navigacija"), Gintarą Šerkšną (VGTU), Deividą Aukštuolį ("VTDK-SKL Patriotai"), diskusijoje dalyvavo ir SKL vadovybė.

Diskusijos pradžioje SKL direktorius Edvinas Kasulaitis išreiškė nerimą dėl kylančio techninių pražangų skaičiaus, o tai naturaliai iššaukia didesnį skundų, gaunamų iš komandų, kiekį. Negana to, techninės pražangos kartais lemia ir rimtesnius konfliktus. VKTS pirmininko E.Kasulaitis pasiteiravo, ar nepasikeitė emocijų traktavimas ir ar pagal naujausias teisėjavimo tendencijas, teisėjai nėra skatinami griežčiau vertinti žaidėjų ir trenerių emocijas.

G.Vitkausko teigimu, techninių pražangų traktavimo taisyklė nepasikeitė. Tiesa, buvo pokyčių LKL pirmenybėse, tačiau visose kitose lygose, įskaitant mėgėjų, pokyčių ar naujų interpretacijų nebuvo.

"Skirdami technines pražangas teisėjai nesiekia finansiškai bausti komandų, o tiesiog nori, kad rungtynėse būtų tvarka ir pagarba vieni kitiems", - sakė VKTS pirmininkas.

Anot Vilniaus teisėjų vadovo, pastaruoju metu vyrauja nuomone, jog kai kurie arbitrai turi išankstinius nusistatymus prieš komandas ir ateina į rungtynes jau žinodami, kad skirs techninę pražangą: "Neturėdami aiškių įrodymų norime tikėti, kad taip nėra, nes tai būtų labai žema ir neprofesionalu. Juolab, kad sezono metu bendraudami tarpusavyje mes kalbame, kad nereikia techninių pražangų dalinti į kairę ir į dešinę. Teisėjas privalo būti griežtas, tačiau lygiai taip pat turi žinoti kam švilpia - pažinti emocingesnį žaidėją, trenerį ar komandos vadovą bei stengtis kaip įmanoma geriau kontroliuoti rungtynes. Ypač sudėtingose situacijose, kai ima virti aistros".

Pavyzdžiai

Visgi VGTU vyr. treneris Gintaras Šerkšnas papasakojo savo patirtį ir siūlymus: "Nesakau, kad teisėjai visuomet blogai atlieka savo darbą ir dalina be reikalo dalina technines pražangas. Pastaruoju metu apskritai esu gana ramus bei nuolat raginu savo auklėtinius nediskutuoti su arbitrais. Visgi kartais labai keista, kuomet techninė skiriama ne už emociją, o už šypseną arba pirmą kartą per rungtynes uždavus klausimą teisėjui. Jeigu kai kurie teisėjai nebūtų arogantiški ar neateitų į rungtynes turėdami išankstinius nusistatymus, galbūt ir komandų požiūris į juos būtų kitoks. Juolab, kad kartais norėtųsi atsisakyti tam tikro teisėjo kurį laiką, kad abiejų pusių emocijos atvėstų ir ateityje būtų galima teisėjauti objektyviai", - mintis dėstė buvęs krepšininkas ir patyręs treneris.

"Oro navigacijos" vadovas Ramūnas Stundžia pripažino, kad jo komandai dažnai nepavyksta kontroliuoti emocijų, tačiau klaidų įžvelgė ir iš teisėjų pusės: "Suprantu, kad mano komandoje žaidžia emocionalūs krepšininkai ir charizmatiškos asmenybės. Tačiau dalindami technines pražangas teisėjai jų nepakeis. Mes mokame nemažus pinigus tam, kad galėtume žaisti A lygoje, tad norėtųsi bent šiek tiek lankstumo iš teisėjų pusės. Jei techninės būtų skiriamos po įspėjimo arba bent jau bandymo kitokiu būdu sukontroliuoti rungtynes - jokių priekaištų teisėjams neturėtumėm".

"Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad mums visi arbitrai yra blogi, tačiau priekaištų turėčiau tik keliems, o kiti visuomet puikiai ir profesionaliai atlieka savo darbą", - pridūrė R.Stundžia.

D.Aukštuolis, atstovaujantis komandai "VTDK-SLK Patriotai" pateikė pavyzdį iš rungtynių: "Tvarka rungtynėse turi būti, tačiau svarbiausia, kad teisėjų sprendimai irgi būtų pamatuoti ir nesukeltų chaoso. Pavyzdys: praėjusiose rungtynėse mes perėmėm kamuolį ir du mūsų žaidėjai nubėgo į greitą ataką. Deja, pataikyti į krepšį nesugebėjome, tad mūsų treneris Virmantas Jackus pradėjo šaukti ant savų, sakydamas, jog privalėjo būti duotas perdavimas kitam žmogui. Teisėjas sustabdė rungtynes ir vos nedavė techninės. Keista, nes rungtynės buvo ramios ir jokio chaoso nebuvo. Galima pateikti ir daugiau pavyzdžių, kai techninės duodamos skubotai ar visai lygioje vietoje, tad labai nemalonu, jog paskui pats susigadini dėl to nuotaiką ir nežaidi taip, kaip galėtum".

Teisėjų kontrolė

G.Šerkšnas pateikė teisėjų vadovybei klausimą apie miesto lygos teisėjų kontrolę. LKL, NKL, RKL pirmenybėse rungtynių metu būna komisarai ar inspektoriai, tuo tarpu Sostinės krepšinio lygoje ir kitur teisėjų niekas nekontroliuoja.

Tačiau LKL rungtynių komisaras R.Bukauskis iškėlė kitą klausimą: "Ar miesto A lygoje teisėjaujant pirmo Lietuvos 10-tuko teisėjams, jiems dar reikalinga kontrolė? Vargu."

G.Vitkauskas pridūrė: "Taip pat, norėtume sugriauti dar vieną mitą, kad miesto pirmenybėse teisėjaujantys arbitrai yra nebaudžiami. Anaiptol, jei tik turime filmuotą medžiagą, kurioje matosi akivaizdžios teisėjų techninės klaidos, nenoras dirbti ar nesugebėjimas kontroliuoti rungtynių, mes visuomet imamės priemonių. Tik iki šiol šie sprendimai niekada nebūdavo viešinami. VKTS visuomet laukia motyvuotų skundų ir filmuotos medžiagos. Gavę objektyvią informaciją, mes ją išanalizuosime ir būtinai informuosime apie priimtą sprendimą".

Visgi šiuo klausimu, dėl teisėjų kontrolės, tiek teisėjų ir komandų atstovai, tiek turnyrų organizatoriai pritarė, jog galima pamažu įvestį naujovę ir į kai kurias rungtynes skirti inspektorius, kurie stebėtų ir vertintų teisėjų darbą.  

Diskusijos pabaigoje VKTS atstovai paragino komandas rodyti daugiau supratingumo ir tolerancijos ir, svarbiausia, pagarbos tiek sau, tiek dvikovas aptarnaujančiam personalui. Teisėjai lygiai tokie patys žmonės, kurie būna pavargę ir daro klaidų, tačiau tai nereiškia, jog jie tą daro iš piktos valios.

"Nesinori, kad teisėjas atlikdamas savo darbą dar būtų tarsi kempinė, kuri sugeria visas blogas krepšininkų emocijas. Savo ruoštu, mes stengsimės daryti viską, jog ir komandos nepajustų arbitrų nuotaikų svyravimų ar problemų gyvenime. Nesitikime, kad santykiai tarp komandų ir arbitrų bus tobuli, tačiau jei atsirastų daugiau tolerancijos iš abiejų barikadų pusių, pykčių tikrai būtų gerokai mažiau", - sakė VKTS pirmininkas G.Vitkauskas.   

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Druskininkuose rinkosi Lietuvos krepšinio teisėjai
Druskininkuose rinkosi Lietuvos krepšinio teisėjai
Lietuvos krepšinio teisėjų bendruomenė rinkosi Druskininkuose, kur vyko kasmetinis Lietuvos krepšinio federacijos Teisėjų asociacijos (LKF TA) seminaras. Šiemet, dėl COVID-19
Boikotą palaiko ir NBA teisėjai: šalyje yra rimtesnių dalykų, nei krepšinis
Boikotą palaiko ir NBA teisėjai: šalyje yra rimtesnių dalykų, nei krepšinis
Dėl rasinės priespaudos kilusį boikotą Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) palaiko ir lygos teisėjai."NBA teisėjų asociacija išreiškią solidarumą su žaidėjais,
NBA teisėjai apie iššūkius tuščioje arenoje: nesinorėtų, kad visi girdėtų, apie ką kalbame
NBA teisėjai apie iššūkius tuščioje arenoje: nesinorėtų, kad visi girdėtų, apie ką kalbame
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) teisėjas Scottas Fosteris papasakojo, ko tikisi iš atnaujinto 2019-2020 metų sezono.Dėl koronaviruso pandemijos NBA rungtynės vyks be žiūrovų,
LKL kitą sezoną dirbs 17 teisėjų
LKL kitą sezoną dirbs 17 teisėjų
2019–2020 m. sezono „Betsafe–LKL“ čempionato rungtynėse teisėjaus 17 arbitrų, jiems prieš sezoną surengtas kasmetinis teisėjų seminaras.Birštone vykusiame seminare
Lietuvos krepšinio teisėjų reitinge - naujas lyderis
Lietuvos krepšinio teisėjų reitinge - naujas lyderis
Lietuvos krepšinio federacijos Teisėjų asociacija paskelbė atnaujintą krepšinio teisėjų reitingą. Jame po ilgos pertraukos pasikeitė lyderis – ilgą laiką pirmavusius Tomą
Kaune vyko LKL trenerių ir teisėjų susitikimas
Kaune vyko LKL trenerių ir teisėjų susitikimas
Lietuvos krepšinio lyga tradiciškai pakvietė susitikti „Betsafe–LKL“ čempionato trenerius, teisėjus ir inspektorius.LKL trenerių ir teisėjų seminarai vyksta du kartus
A.Silveris sieks, kad pusė NBA teisėjų būtų moterys, taip pat nori leisti žaisti 18-mečiams
A.Silveris sieks, kad pusė NBA teisėjų būtų moterys, taip pat nori leisti žaisti 18-mečiams
NBA komisaras Adamas Silveris ketina didininti lygoje teisėjų ir trenerių moterų skaičių bei leisti rungtyniauti aštuoniolikmečiams."Kas liečia teisėjavimą, nesuprantu, kodėl šioje
V. Šeškui - griežtas įspėjimas, skirtos nuobaudos Pasvalyje dirbusiems teisėjams
V. Šeškui - griežtas įspėjimas, skirtos nuobaudos Pasvalyje dirbusiems teisėjams
Lietuvos krepšinio lyga išanalizavo praėjusį savaitgalį vykusias „Betsafe–LKL“ čempionato rungtynes tarp Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ir Prienų „Skycop“
A.Pavilonis apie LKL teisėjus: artėjama prie bendradarbiavimo su NBA
A.Pavilonis apie LKL teisėjus: artėjama prie bendradarbiavimo su NBA
Ateinantį sezoną „Betsafe–LKL“ čempionate dirbsiantys teisėjai dalyvavo seminare ir buvo supažindinti su naujovėmis, turėjo išlaikyti testus.Geriausi Lietuvos teisėjai
LKL naujovės: privalomos pavardės ant marškinėlių,  baudos už vaidybą ir kita
LKL naujovės: privalomos pavardės ant marškinėlių, baudos už vaidybą ir kita
Lietuvos krepšinio lygos (LKL) valdyba per pastaruosius du susirinkimus birželio 13 d. ir liepos 17 d. priėmė LKL nuostatų pakeitimus, kurie bus taikomi 2018-2019 m. „Betsafe–LKL“
Sezono pusiaukelė: teisėjų reitingo lyderis - T.Jasevičius
Sezono pusiaukelė: teisėjų reitingo lyderis - T.Jasevičius
Tomas Jasevičius išlaikė pirmą vietą „Betsafe–LKL“ teisėjų reitinge įpusėjus 2017–2018 m. sezonui.Teisėjų reitingas sudaromas apklausus „Betsafe–LKL“
LKL teisėjams - nauji iššūkiai nuo sezono pradžios
LKL teisėjams - nauji iššūkiai nuo sezono pradžios
Naują LKL sezoną pasitinka 20 teisėjų ir jų darbą vertinsiantys 8 inspektoriai, visi jie išlaikė egzaminus ir dirbs per jubiliejinį, 25-ąjį LKL sezoną.Šiemet teisėjų laukia nauji
Krepšinio teisėjų asociacijos prezidentu perrinktas K.Pilipauskas
Krepšinio teisėjų asociacijos prezidentu perrinktas K.Pilipauskas
Geriausi Lietuvos krepšinio teisėjai praėjusį savaitgalį rinkosi Druskininkuose. Čia vyko kasmetinis teisėjų seminaras, kuris šiemet buvo neeilinis, mat jo metu vyko Lietuvos krepšinio
LKL paskelbė geriausių sezono teisėjų dvidešimtuką
LKL paskelbė geriausių sezono teisėjų dvidešimtuką
Praėjusią savaitę pasibaigus „Tete-A-Tete Casino – LKL“ čempionato reguliariajam sezonui, sudarytas ir paskelbtas LKL teisėjų reitingas. Atsižvelgiant į šio reitingo rezultatus,
L.Jamesas stoja NBA arbitrų pusėn: lyga juos diskredituoja
L.Jamesas stoja NBA arbitrų pusėn: lyga juos diskredituoja
Klivlando „Cavaliers“ superžvaigždė LeBronas Jamesas sukritikavo NBA lygos taikomą praktiką viešinti ataskaitas apie teisėjų darbą per dvi paskutines rungtynių minutes. Anot
Išsireikalavo: lemiamose LKL kovose - teisėjai iš užsienio (kiti sprendimai)
Išsireikalavo: lemiamose LKL kovose - teisėjai iš užsienio (kiti sprendimai) (1)
Priekaištų dėl prasto teisėjų darbo nuolat sulaukianti Lietuvos krepšinio lyga (LKL) ėmėsi permainų. Valdybos posėdyje nuspręsta šio sezono atkrintamosioms varžyboms „švilpuko
Kėdainiuose klydę teisėjai - suspenduoti
Kėdainiuose klydę teisėjai - suspenduoti
Spalio 31 dieną Kėdainiuose vykusios „Tete-a-Tete Casino-LKL“ rungtynės tarp „Nevėžio“ ir „Juventus“ ekipų susilaukė daug atgarsio visuomenėje. Paskutinėmis
LKL teisėjai žinias gilino tradiciniame seminare (VIDEO)
LKL teisėjai žinias gilino tradiciniame seminare (VIDEO)
Artėjančiam LKL sezonui rengiasi ne tik krepšininkai, bet ir teisėjai. Jie – labai svarbi rungtynių dalis, nuo kurios priklauso, ar susitikimas klostysis sklandžiai. Kad dėl jų darbo
Diskusija: ar techninių pražangų kiekis turėtų kelti nerimą?
Diskusija: ar techninių pražangų kiekis turėtų kelti nerimą?
Trečiadienį Sostinės krepšinio lyga (SKL) surengė apskrito stalo diskusiją tarp Vilniaus krepšinio teisėjų sąjungos (VKTS) vadovybės ir A lygos komandų trenerių bei vadovų. Diskusijos

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime