Naujienos kraunasi...

"Auksinės kartos" trenerio ambicijos rinktinėje

Autorius: Arūnas Abromaitis, "Respublika".
"Auksinės kartos" trenerio ambicijos rinktinėje
Naujasis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės strategas Kazys Maksvytis dirba pirmuosius darbus - formuoja trenerių štabą ir sudarinėja kandidatų sąrašą. 44-erių krepšinio specialistas neslepia, kad norėtų pratęsti istoriją, pradėtą su jaunių ir jaunimo komandomis, rašo "Respublika".

Tas istorijos skyrius buvo auksinis - K.Maksvyčio auklėtiniai laimėjo viską, kas įmanoma. Iškovoti medalius treneris tikisi ir su vyrų rinktine. „Juk nebus tikslas tik pasiekti kažkokį pergalių skaičių ar išeiti į kitą etapą", - teigia K.Maksvytis.

Intensyvūs metai

Rugsėjo viduryje po Lietuvos krepšinio federacijos vykdomojo komiteto posėdyje paskelbta, kad su K.Maksvyčiu pasirašyta sutartis iki olimpinio ciklo pabaigos ir jis perima rinktinės vairą iš Dariaus Maskoliūno. Šią savaitę naujasis nacionalinės komandos treneris su žurnalistais pasidalino artimiausiais planais.

„Pirmiausia laukia keli namų darbai. Pirmas iš jų - surinkti trenerių štabą. Po to - sudaryti žaidėjų sąrašą, dar vėliau - pasirengimo planą. Kol kas yra juodraštiniai planų variantai, po truputį pradedame kibti į darbus. Kai kurių trenerių sutikimą jau turiu, iš kai kurių dar laukiu. Kai kuriais atvejais reikia derinti ne tik su jais, bet ir klubais. Paprašyčiau šiek tiek palaukti", - sakė K.Maksvytis. Jis užsiminė, kad pranešimo apie suformuotą trenerių štabą galima laukti ateinančią savaitę.

Rinktinės kandidatų sąrašą K.Maksvytis turi sudaryti iki spalio 20 d. „Taip ilgai gal netempsime, juodraštį sau jau esu pasidaręs. Aišku, vienas sąrašas yra langams, kitas - vasarai. Pats sunkiausias etapas galbūt ir bus pats pirmasis, nes rinktinę „pačiupinėsiu" tik 3-4 dienas ir reikės iškart žaisti. Sunku per tokį trumpą laiką įdiegti kažkokias naujoves, susistyguoti iki galo. Pirmas turas bus labai svarbus ir norėčiau jam surinkti pačią stipriausią komandą, kokią tik įmanoma", - svarstė rinktinės treneris.

Per ateinančius 12 mėnesių jo laukia du iššūkiai. Visų pirma - 2023 m. pasaulio čempionato atranka, kurios F grupėje lietuviai varžysis su Čekija, Bosnija ir Hercegovina bei Bulgarija. Lapkričio 26 d. K.Maksvyčio auklėtiniai namie žais su bulgarais, o lapkričio 29 d. išvykoje susitiks su čekais. Antras atrankos langas atsidarys 2022 m. vasarį, trečias - liepą.

Kitas artimiausių 12 mėnesių iššūkis - 2022 m. rugsėjo 1-18 d. vyksiantis Europos čempionatas. Ir prieš jį, ir po jo teks tęsti pasaulio pirmenybių atranką. Antrojo atrankos etapo langai numatyti 2022 m. rugpjūtį ir lapkritį bei 2023 m. vasarį. Taigi per 12 mėnesių K.Maksvyčio laukia vienas čempionatas ir keturi langai.

Du atskirus sąrašus treneris paminėjo todėl, kad lapkritį ir vasarį rinktinei negalės padėti NBA ir Eurolygos klubų krepšininkai.

Subrendęs atsakomybei

Lietuvos rinktinės treneriu K.Maksvytis galėjo tapti dar 2019 m. rudenį, bet tada jo neišleido darbdaviai - Permės klubo „Parma" (Rusija) vadovai. Šįkart klubas barjerų nestatė. „Jau turėjome istoriją anksčiau ir buvome šiek tiek „apsišlifavę". Jie matė, kaip man tai buvo skausminga. Dabar apsidraudėme ir įtraukėme į sutartį šį punktą. Ir federacijos atstovai buvo labai aktyvūs, daug kalbėjo su Permės klubu. Viskas susidėjo ir šįkart nebuvo problemų", - pasakojo K.Maksvytis. Naujasis federacijos prezidentas Vydas Gedvilas dar prieš rinkimus neslėpė, kad trenerio poste mato būtent K.Maksvytį.

Ankstesnis rinktinės treneris D.Maskoliūnas kalnų nenuvertė. Jo vadovaujama komanda vargais negalais pateko į Europos čempionatą ir nepateko į Tokijo olimpines žaidynes. K.Maksvytis teigė suprantantis, kad sės į karštą kėdę, bet teigė atsakomybės nebijantis: „Reikia priprasti prie šito vardo - vyrų rinktinės treneris. Dėl atsakomybės, tai jau esu ją pajautęs. Vykstant jaunimo čempionatams, visada buvome po padidinamuoju stiklu. Vienas čempionatas vyko Lietuvoje, kitas - čia pat, Latvijoje. Iš mūsų visada reikalavo aukščiausių rezultatų. Atrodė, jei čempionai netaps čempionais dar kartą, bus labai blogai. Žinau, kad ši kėdė yra karšta. Dažniausiai visi pradeda panašiai - su entuziazmu, kaip ir aš dabar, bet po pralaimėjimų gali būti ne tik malonių akimirkų. Esu tam pasiruošęs."

Seni ryšiai padės

Kai K.Maksvytis treniravo jaunių ir jaunimo komandas, nuo 2008 iki 2012 m. laimėjusias tris Europos ir vieną pasaulio čempionatą, jose pirmuoju smuiku griežė Jonas Valančiūnas. Dabar tiek pastarasis, tiek Edgaras Ulanovas, tiek Rokas Giedraitis, tiek Arnas Butkevičius yra vyrų rinktinės nariai.

„Turėjau asmeninių ambicijų pratęsti istoriją, pradėtą su jaunimo rinktine, kol tie krepšininkai dar yra vyrų rinktinės žaidėjai. Gal, jei dabar nebūtų paskyrę, vėliau jau būtų ir ne taip įdomu tapti vyriausiuoju treneriu. Tačiau dabar norisi pratęsti istoriją ir įtampai esu pasiruošęs", - svarstė treneris.

Jo nuomone, seniai užmegzti ryšiai su krepšininkais turėtų padėti vyrų rinktinėje: „Kol kas kalbėjau tik su tais žaidėjais, su kuriais ir šiaip daugiau bendrauju. Kai kurie mane pasveikino, apsikeitėme maloniomis frazėmis. Tačiau, be abejo, reikės sėsti prie kandidatų sąrašo. Mėgstu išlaikyti gerą santykį su žaidėjais. Reikės pasikalbėti su kiekvienu kandidatu, išsiaiškinti jų situacijas.

Dabar bus kita rinktinė. Nežinau, ar buvę auklėtiniai turės pranašumą prieš kitus žaidėjus. Būnant Lietuvos rinktinės treneriu turbūt nereikėtų žiūrėti, ar krepšininkas yra iš tos „auksinės kartos", ar ne. Tačiau jie mane jau pažįsta, o aš pažįstu juos. Žinau, kaip jie elgiasi stresinėse situacijoje, jų stiprybes ir silpnybes. Manau, ši patirtis man tik padės."

Iškovojęs daug medalių su jaunimu, K.Maksvytis jų tikisi ir su vyrų rinktine. „Jei apie tai negalvočiau, neičiau į šias pareigas. Mums, treneriams, patogiau pradėti nuo kuklių tikslų, nes paskui gali prisikalbėti ir pralaimėti, nudegti. Bet aš žinau, kur einu, ir kitokių tikslų nėra. Juk nebus tikslas tik pasiekti kažkokį pergalių skaičių ar išeiti į kitą etapą. Jeigu jau einame, tikslas visada turėtų būti medaliai", - neabejojo rinktinės strategas. Nacionalinė komanda medalių neiškovojo nuo 2015 m., kai pelnė Europos čempionato sidabrą.

Tęstinumas ir permainos

Viena iš rinktinės problemų, kad geriausi jos krepšininkai - J.Valančiūnas ir Domantas Sabonis - žaidžia toje pačioje vidurio puolėjo pozicijoje. Leisti juos į aikštelę kartu bandė ir Dainius Adomaitis, ir D.Maskoliūnas, bet vaisių tai neatnešė.

K.Maksvytis mano, kad bandyti vis tiek reikia: „Pirmas tikslas yra turėti rinktinėje visus geriausius žaidėjus. Pas mus tokia situacija, kad toje pačioje pozicijoje turime žaidėjus iš geriausios pasaulio lygos. Treneriui tai yra galvos skausmas - padalinti minutes, surasti žaidimo braižą. Tačiau tai yra malonus galvos skausmas. Svarbiausia visus surinkti, o kai surinksime, bandysime viską derinti. Turėsime planą A su dviem aukštaūgiais, planą B su mobilesne sudėtimi. Manau, jei geriausi žaidėjai žaidžia vienoje pozicijoje, nereiškia, kad jų nereikia kviesti ar laikyti ant suolo."

Naujasis treneris nenori visko pradėti nuo balto lapo, jis bandys perimti pirmtakų patirtį. „Kol kas neteko su jais kalbėtis, bet būtinai reikės tai padaryti. Su D.Maskoliūnu tik apsikeitėme formaliomis žinutėmis, tačiau tikrai su juo susisieksiu paklausinėti apie užkulisius, žaidėjus, kuriais jis liko patenkintas ir kuriais galbūt nusivylė. Tikrai pasikeisime šia informacija", - teigė K.Maksvytis.

Tarp jo pagalbininkų turbūt bus ir vienas ar du krepšinio specialistai iš ankstesnių trenerių štabų. „Toks atrankos formatas, koks yra dabar, man neatrodo labai sąžiningas, nes treneris turi tik kelias treniruotes, bet po jų žaidėjai turi pergalingai žaisti už Lietuvą. Toks darbas yra nedėkingas, tačiau jį atliksime. Todėl manau, kad štabe turėtų būti bent vienas ar du žmonės, jau dirbę languose ir galintys pasidalinti savo patarimais", - paaiškino K.Maksvytis.

Permainų galima tikėtis kandidatų sąraše. Treneris neslepia norintis sugrąžinti į sudėtį savo auklėtinį Permės klube, gynėją Adą Juškevičių: „Manau, jis bus ypač reikalingas languose, kai nebus pagrindinių žaidėjų ir reikės per trumpą laiką pasiekti rezultatą. Man reikės kuo daugiau krepšininkų, kurie žino mano sistemą, yra su manimi dirbę. Bandysiu su Adu kalbėtis."

Dar vienu sugrįžėliu turėtų tapti aukštaūgis Donatas Motiejūnas. „Su D.Motiejūnu irgi kalbėjomės, jis mane pasveikino. Manau, jis irgi turėtų būti rinktinėje", - sakė K.Maksvytis. Tiesa, Eurolygoje žaisiantis D.Motiejūnas grįžti į rinktinę turbūt galės tik vasarą.

Dosjė

*Kazys Maksvytis

*Gimė 1977 m. birželio 15 d. Darbėnuose (Kretingos r.).

*Pasiekimai: su Lietuvos 16-mečių rinktine laimėjo 2008 m. Europos čempionatą, su 18-mečių rinktine - 2010 m. Europos čempionatą, su 19-mečių rinktine - 2011 m. pasaulio čempionatą, su 20-mečių rinktine - 2012 m. Europos čempionatą. Treniruodamas Klaipėdos „Neptūną", LKL čempionate 2013 m. iškovojo bronzą, o 2014 m. - sidabrą, treniruodamas Panevėžio „Lietkabelį" 2017 m. pelnė LKL sidabrą.

*Darbas klubuose: Vilniaus „Sakalai" (2011-2012 m.), Klaipėdos „Neptūnas" (2012-2015 ir 2017-2019 m.), Panevėžio „Lietkabelis" (2015-2017 m.), Permės „Parma" (nuo 2019 m.).

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Lietuvos varžovė Prancūzija sutriuškino belgus
Lietuvos varžovė Prancūzija sutriuškino belgus
Dar vieną triuškinančią pergalę draugiškose rungtynėse iškovojo Europos pirmenybėms besirengianti Prancūzijo nacionalinė komanda.Vincento Collet auklėtiniai savo gerbėjų
Lietuvos varžovė Vengrija nepasipriešino natūralizuoto amerikiečio vedamiems kroatams
Lietuvos varžovė Vengrija nepasipriešino natūralizuoto amerikiečio vedamiems kroatams
Triuškinamą nesėkmę pasiruošimo Eurobasket 2022 kontrolinių rungtynių cikle patyrė Vengrijos nacionalinė komanda.Vengrai išvykoje 64:84 (24:17, 11:20, 10:22:19:25) nepasipriešino
Tikslas rinktinei – žaisti bent pusfinalyje: objektyvus ar optimistinis?
Tikslas rinktinei – žaisti bent pusfinalyje: objektyvus ar optimistinis?
„Iškėlėme ambicingus tikslus. Iš vyrų lauksime kovos dėl medalių Europos čempionate“, – dar vasarį pareiškė Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas
Maksvytis pasirinko 13 žaidėjų rungtynėms su Ispanija: vėl nebus Kuzminsko
Maksvytis pasirinko 13 žaidėjų rungtynėms su Ispanija: vėl nebus Kuzminsko
Lietuvos krepšinio rinktinės strategas Kazys Maksvytis antrai akistatai su ispanais registravo 13 žaidėjų. Europos čempionatui besiruošiančios komandos sudėtis lygiai tokia pati, kokia
Kaliničius: spaudimas – tai konfliktas Ukrainoje, o mes jaučiame malonumą žaisdami krepšinį
Kaliničius: spaudimas – tai konfliktas Ukrainoje, o mes jaučiame malonumą žaisdami krepšinį
Serbijos rinktinės puolėjas Nikola Kaliničius įvertino psichologinio spaudimo dėl didžiulės konkurencijos Eurobasket 2022 lygį."Be abejo, tai vienas ajėgiausių turnyrų Eurobasket istorijoje.
Per pratęsimą turkus patiesę šešiolikmečiai – Europos čempionato pusfinalyje
Per pratęsimą turkus patiesę šešiolikmečiai – Europos čempionato pusfinalyje
Toliau neklumpanti Lietuvos U16 vaikinų rinktinė pademonstravo tvirtą charakterį ir sugebėjo pasiekti Europos čempionato geriausiųjų ketvertą.Ilgą laiką varžovus vijęsi Tomo Purlio auklėtiniai
Įspūdingų Dončičiaus ir Jokičiaus akistatoje po pratęsimo triumfavo slovėnai
Įspūdingų Dončičiaus ir Jokičiaus akistatoje po pratęsimo triumfavo slovėnai
Dramatišką pergalę Europos čempionatui besiruošiančių Balkanų atstovų akistatoje iškovojo Slovėnijos nacionalinė komanda.Slovėnai savo gerbėjų akivaizdoje po pratęsimo
Skambus Brazdeikio pareiškimas: norime patriukšmauti Europos čempionate
Skambus Brazdeikio pareiškimas: norime patriukšmauti Europos čempionate
Ignas Brazdeikis iki šios vasaros buvo tikra mįslė šalies krepšinio bendruomenei, tačiau patirties Europoje neturėjęs krepšininkas maloniai stebino nuo pirmųjų savo šansų
Apie auksą kalbantis Dončičius lietuvius priskiria prie Eurobasket favoritų
Apie auksą kalbantis Dončičius lietuvius priskiria prie Eurobasket favoritų
Slovėnijos krepšinio superžvaigždė – 23-ejų metų Dalaso „Mavericks“ puolėjas Luka Dončičius – duodamas interviu savo šalies žiniasklaidai neslėpė ambicijų
Ant paaukštintos kėdės sėdėjęs ir mikrofoną segėjęs legendinis Juozukas nestokojo emocijų
Ant paaukštintos kėdės sėdėjęs ir mikrofoną segėjęs legendinis Juozukas nestokojo emocijų
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė tęsia kontrolinių rungtynių maratoną prieš rudenį vyksiantį Europos krepšinio čempionatą. Prieš savaitę Kauno „Žalgirio“
Dvigubą dublį surinkęs Sabonis – naudingiausias rungtynių žaidėjas
Dvigubą dublį surinkęs Sabonis – naudingiausias rungtynių žaidėjas
Išvyka į Ispaniją Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei buvo sėkminga. Antradienį Gran Kanarijoje mūsiškiai kontrolinėse rungtynėse įveikė Pasaulio čempionus ispanus 82:77.Po
Po pralaimėjimo lietuviams Scariolo atvirai bedė pirštu į silpniausią ispanų vietą
Po pralaimėjimo lietuviams Scariolo atvirai bedė pirštu į silpniausią ispanų vietą
Po nesėkmės Gran Kanarijoje Ispanijos krepšinio rinktinės strategas Sergio Scariolo, nepaisant pralaimėjimo Lietuvos rinktinei, išskyrė vieną pozityvų momentą, tačiau įvardijo ir
Problemų neneigęs Maksvytis: laimėjome, bet taisytinų dalykų yra
Problemų neneigęs Maksvytis: laimėjome, bet taisytinų dalykų yra
16 taškų persvarą išbarsčiusi Lietuvos rinktinė iš Gran Kanarijos visgi grįžta su saldžia pergale. Lietuviai svečiuose 82:77 įveikė tik JAV nacionalinei komandai FIBA reitinge
Lietuvos rinktinė išlaikė pirmą rimtą egzaminą – išvykoje patiesti ispanai
Lietuvos rinktinė išlaikė pirmą rimtą egzaminą – išvykoje patiesti ispanai
Svarbiausioms metų kovoms besiruošianti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė kontrolinių rungtynių cikle išlaikė pasaulio čempionų iššūkį ir toliau žygiuoja be
Lietuvos varžovai prancūzai nepaliko vilčių italams
Lietuvos varžovai prancūzai nepaliko vilčių italams
Triuškinančią pergalę draugiškame mače iškovojo Eurobakset 2022 besirengianti Prancūzijos nacionalinė komanda.Vincento Collet auklėtiniai savo gerbėjų akivaizdoje Monpeljė
Akistatos su Ispanija laukiantis Sabonis: pirmas rimtas testas (dvikova Vilniuje – sausakimšoje arenoje)
Akistatos su Ispanija laukiantis Sabonis: pirmas rimtas testas (dvikova Vilniuje – sausakimšoje arenoje)
Europos čempionatui besirengiančios ir ketverias kontrolines rungtynes sužaidusios Lietuvos rinktinės antradienį laukia rimčiausias išbandymas, rašo Krepšinis.lt.Repeticijas
Prieš dvikovą su Lietuva – pagyros iš ispanų: labai stipri ir talentinga varžovė
Prieš dvikovą su Lietuva – pagyros iš ispanų: labai stipri ir talentinga varžovė
Antradienį vakare Lietuvos krepšinio rinktinė stos į dar vieną kontrolinę dvikovą: Ispanijoje susikaus su šios šalies nacionaline komanda, rašo Krepšinis.lt.Prieš
Dvikovai su Ispanija Maksvytis registravo 13 žaidėjų
Dvikovai su Ispanija Maksvytis registravo 13 žaidėjų
Lietuvos krepšinio rinktinės strategas Kazys Maksvytis akistatai su ispanais registravo 13 žaidėjų.Dvikovą praleis Mindaugas Kuzminskas ir Eigirdas Žukauskas.Repeticijas prieš rugsėjo
Pešičius paaiškino, kodėl Teodosičiui parodė rinktinės duris
Pešičius paaiškino, kodėl Teodosičiui parodė rinktinės duris
Serbijos rinktinės vyriausiasis treneris Svetislavas Pešičius spaudos konferencijos metu aiškino priežastis, kurios nulėmė sprendimą atsisveikinti su vienu iš labiausiai patyrusių
Įspūdingai puolę estai įveikė Lietuvos varžovus bosnius
Įspūdingai puolę estai įveikė Lietuvos varžovus bosnius
Lietuvos varžovė Europos čempionate Bosnijos ir Hercegovinos turi rimtų finansinių sunkumų, tačiau atvyko į draugišką turnyrą Estijoje.Bosniai Tartu mieste 89:102 (22:16, 25:30, 12:33,
Eurobasket kovas gali praleisti dar viena Serbijos rinktinės žvaigždė
Eurobasket kovas gali praleisti dar viena Serbijos rinktinės žvaigždė
Penktadienį pasirengimą Eurobasket kovoms pradėjusi Serbijos nacionalinė komanda 82:73 įveikė Juodkalnijos rinktinę, tačiau sulaukė ir nemalonių žinių.Serbų žiniasklaida praneša, kad
Buvusio žalgiriečio vedama Slovėnija sunkiai palaužė Ukrainą su sužibėjusiu Sanonu
Buvusio žalgiriečio vedama Slovėnija sunkiai palaužė Ukrainą su sužibėjusiu Sanonu
Sunkią pergalę kontroliniame mače iškovojo pirmoji Lietuvos rinktinės varžovė Eurobasket turnyre Slovėnijos nacionalinė komanda.Slovėnai Stambule po permainingos kovos 86:82 (22:16, 18:16,
Maksvytis prieš rimtą testą su ispanais: pažiūrėsime, kokiame lygyje esame
Maksvytis prieš rimtą testą su ispanais: pažiūrėsime, kokiame lygyje esame
Nenumaldomai artėjančiam Europos čempionui besiruošianti Lietuvos rinktinė atvyko į Ispaniją. Čia antradienio vakarą lietuviai stos į kontrolinę dvikovą su vietos nacionaline komanda,
Musos ir Nurkičiaus vedami Lietuvos varžovai bosniai palaužė belgus
Musos ir Nurkičiaus vedami Lietuvos varžovai bosniai palaužė belgus
Pergalę kontroliniame mače iškovojo Lietuvos varžovė Eurobasket B grupėje Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė.Bosniai Taline po atkaklios kovos 74:68 (20:13, 16:19, 20:17, 18:19) palaužė Belgijos
Įžaidėjo netekę Lietuvos varžovai prancūzai tik per pratęsimą palaužė italus
Įžaidėjo netekę Lietuvos varžovai prancūzai tik per pratęsimą palaužė italus
Itin sunkią pergalę kontroliniame mače iškovojo Lietuvos varžovė tiek atrankoje į pasaulio čempionata, tiek Eurobasket turnyre Prancūzijos nacionalinė komanda.Vincento Collet auklėtiniai
Dragičiaus ir Dončičiaus vedami slovėnai turkus palaužė per pratęsimą
Dragičiaus ir Dončičiaus vedami slovėnai turkus palaužė per pratęsimą
Pirmoji Lietuvos varžovė Europos čempionate Slovėnijos nacionalinė komanda sulaukė savo ryškiausių žvaigždžių ir apmaudžiai pralaimėjo kontroliniame mače.Slovėnai Stambule po pratęsimo
Kontrolinių mačų maratonas: pergales šventė lietuvių varžovai vokiečiai ir vengrai
Kontrolinių mačų maratonas: pergales šventė lietuvių varžovai vokiečiai ir vengrai
Penktadienio draugiškose rungtynėse savo žaidimą pergalingai stygavo būsimi Lietuvos rinktinės priešininkai Europos čempionate.Ne stipriausios sudėties Vokietija 68:66 (14:17, 20:16,
Prieš rungtynes su Lietuva ispanai prarado puolėją, nežais ir NBA talentas
Prieš rungtynes su Lietuva ispanai prarado puolėją, nežais ir NBA talentas
Ateinančią savaitę Europos čempionatui besiruošiančios Ispanijos ir Lietuvos rinktinės tarpusavyje sužais dvejas draugiškas rungtynes. Pirmosios antradienį įvyks Gran Kanarijos saloje,

Vartotojo meniu
Diskusijos
Ką šiuo metu klausotės? (979) 08.14 05:59
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime