Šou su rekordu surengęs C.Anthony išgelbėjo JAV garbę mače su Australija

Autorius: Krepšinis.lt.
Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių favoritė JAV rinktinė (3/0) po labai ilgo laiko tarpo susidūrė su rimtu iššūkiu. Trečiojo A grupės turo rungtynėse NBA žvaigždės tik po itin atkaklios kovos palaužė Australiją – 98:88 (29:29, 20:25, 21:13, 28:21).

Sveiką kailį išnešti šiose rungtynėse amerikiečiams padėjo Carmelo Anthony, pataikęs 9 tritaškius, pelnęs 31 tašką ir tapęs visų laikų rezultatyviausiu JAV rinktinės žaidėju olimpinių žaidynių istorijoje, rašo Krepšinis.lt.

Amerikiečiai prieš šias rungtynes nerimavo ne veltui. „Jie gali mus įveikti. Mes tai žinome ir atitinkamai ruošiamės“, – artėjant trečiajam grupės mačui pareiškė JAV rinktinės treneris Mike'as Krzyzewski, o varžovai iš Okeanijos nagus ėmė rodyti nuo pirmųjų susitikimo minučių.

Uraganiškai pradėję susitikimą Andrejaus Lemanio auklėtiniai jau pirmajame kėlinyje įgijo 8 taškų pranašumą, tačiau į tai amerikiečiai netruko sureaguoti ir baigiantis ketvirčiui pasivijo varžovus – 29:29 po 10 min.

Tačiau australai ginklų neketino sudėti. Įsismaginęs įžaidėjas Patty Millsas per pirmąją mačo pusę pelnė 15 taškų, o po jo metimo įpusėjus antrajam ketvirčiui australai vėl atitrūko – 41:36. Sužaidus 20 min. Australija buvo priekyje 54:49, o šią žinią specialiais pranešimais per išmaniųjų telefonų programėles visam pasauliui pranešė didžiausios JAV žiniasklaidos ir naujienų agentūros.

Trečiąjį kėlinį JAV rinktinė pradėjo spurtu 9:0 ir išsiveržė į priekį (58:54), tačiau A. Lemanio minutės pertraukėlė stabilizavo situaciją ir australai vėl atstatė pusiausvyrą – (60:60). Visą kėlinį komandos žengė koja kojon, tačiau baigiantis ketvirčiui amerikiečiai įgijo trapią 3 taškų persvarą (70:67).

Kevirtajame kėlinyje australai vėl atstatė pusiausvyrą, tačiau iniciatyvos ėmėsi C. Anthony. Du tritaškius iš eilės pataikęs puolėjas vėl truktelėjo į priekį amerikiečius (78:74). Netrukus po dar vieno C. Anthony tritaškio ketvirčiui įpusėjus JAV rinktinė įgijo didžiausią persvarą šiose rungtynėse (83:76). Nors australai į atlapus JAV krepšininkams kibo iki paskutinių sekundžių, pateikti didžiausios sensacijos Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse jiems nepavyko.

JAV rinktinei tai buvo 71-oji pergalė oficialiose tarptautinėse rungtynėse iš eilės. Amerikiečiai be pralaimėjimų tarptautinėje arenoje žygiuoja beveik 10 metų. Paskutinį kartą JAV krepšininkai nuleistomis galvomis areną paliko 2006 m. rugsėjo 1 d., kai pasaulio čempionato Japonijoje pusfinalyje sensacingai po pratęsimo 95:101 nusileido Graikijai.

Labiausiai patyrusiam JAV rinktinės žaidėjui C.Anthony šios rungtynės apskritai tapo išskirtinėmis. 32-ejų Niujorko „Knicks“ puolėjas tapo visų laikų rezultatyviausiu JAV rinktinės žaidėju olimpinių žaidynių istorijoje, pralenkdamas LeBroną Jamesą (273 taškai). 26-ąsias rungtynes olimpiadoje žaidęs Carmelo tai padarė dar pirmajame kėlinyje, per kurį pelnė 14 taškų ir rekordą pasiekė pataikydamas tritaškį pačioje ketvirčio pabaigoje (tuo metu jo sąskaitoje jau buvo 276 taškai).

Iš viso Carmelo sąskaitoje šiuo metu yra 293 taškai, pelnyti olimpinėse žaidynėse. Rungtynėse su australais C. Anthony viso pelnė 31 tašką, pataikydamas 2/6 dvitaškių, 9/15 tritaškių, atkovojęs 8 kamuolius ir iš viso surinkęs 31 naudingumo balą.

19 taškų prie pergalės pridėjo Kyrie Irvingas, 14 – Kevinas Durantas, po 7 – Draymondas Greenas ir Kyle'as Lowry, po 6 – Klay Thompsonas ir DeMarcusas Cousinsas, kuris atkovojo ir 8 kamuolius.

Rezultatyviausias australų gretose buvo P. Millsas, kuris pelnė 30 taškų (6/11 dvit., 5/11 trit.). 15 taškų pridėjo Andrew Bogutas, 13 – Davidas Andersenas, 11 – Matthew Dellavedova, taip pat atlikęs ir 11 rezultatyvių perdavimų.

Amerikiečiai šiose rungtynėse iš viso pataikė net 17 tritaškių iš 39 (44 proc.), o tai ir tapo pagrindine JAV rinktinės pergalės priežastimi. Šis mačas amerikiečiams garantavo kelialapį į ketvirtfinalį.

Primename, kad amerikiečiai pirmas dvi pergales pasiekė bendru 101 taško skirtumu – 119:62 nugalėjo Kiniją ir 113:69 – Venesuelą.

Australija olimpines žaidynes pradėjo įveikdama dvi iš keturių pajėgiausių Europos atstovių – lengvai įveikė Prancūziją (87:66) ir nugalėjo Serbiją (95:80).

Komentuoti
MrVycka2016-08-11 13:08:56 Cituoti
gražus mačas buvo, ypač pirma pusė, privertė amerikonus painervinti, ne be reikalo jie prieš rungtynes nuogąstavo...net neįsivaizduoju, kas mums palankiausia ketvirtfinalyje būtų...

JAV rinktinės vadovo pasiteisinimai: jei ne traumos, būtume laimėję pasaulio čempionatą
JAV krepšinio rinktinės vadovas Jerry Colangelo net ir pasibaigus pasaulio čempionatui nevengia skambių pareiškimų.Kiek anksčiau rėžęs, jog „prisimins žaidėjus, kurie neatsiliepė
Didelį skirtumą panaikinę prancūzai nukovė australus ir iškvojo bronzos medalius
Pasaulio čempionato mažasis finalas Pekine žiūrovams padovanojo nuostabų reginį, o bronzos medalius iškovojo Prancūzijos nacionalinė komanda.Vincento Collet auklėtiniai po permainingos
Pasaulio čempionato finalo komandas įvertinęs T.Pačėsas išskyrė esminį ispanų pranašumą
Kinijoje vykstantis pasaulio krepšinio čempionatas priartėjo prie kulminacijos. Sekmadienį dėl trečiosios vietos kovos Australijos ir Prancūzijos ekipos, o finale lauks Ispanija – Argentina
Kovoje dėl septintos vietos amerikiečiams pasipriešino ir lenkai
Pasaulio čempionato kovoje dėl septintos vietos Pekine susitiko dvi komandos, kurios pirmenybėse pateikė dideles staigmenas - viena dėl labai žemos užimtos pozicijos, kita - dėl patekimo tarp aštuonių
Ispanai laimėjo trilerį su dviem pratęsimais ir po 13-os metų pertraukos žais finale
Pekine paaiškejo pirmoji 2019 metų pasaulio čempionato dalyvė, kuria tapo Ispanijos nacionalinė komanda.Sergio Scariolo auklėtiniai po itin atkaklios kovos su dviem pratęsimais 95:88 (22:21,
Po skaudžios nesėkmės - australų veterano įniršis: FIBA yra suknistas pasityčiojimas!
Didelių vilčių pasaulio čempionate Kinijoje turėję Australijos krepšininkai buvo sustabdyti pusfinalyje, kur juos po dviejų pratęsimų dramos palaužė ispanai.Visgi kai kurie australai
Lemiamų kovų metas: kas pasinaudos atsivėrusiu keliu link pasaulio čempionų titulo?
Pasaulio krepšinio čempionate prasideda lemiamos kovos dėl medalių – jau penktadienio pavakarę paaiškės dvi turnyro finalininkės ir komandos, kurios sekmadienį kausis dėl bronzos
Fantastišką pirmąjį kėlinį sužaidę serbai parklupdė amerikiečius
Įspūdinga kova vyko pirmajame pasaulio čempionato varžybų dėl 5-8 vietų mače, kuriame susitiko komandos, kurios buvo laikomos aiškiomis pirmenybių favoritėmis.Serbijois nacionalinė komanda
Prancūzija iš kovos dėl medalių eliminavo JAV rinktinę!
Dar viena sensacija pasaulio čempionate Kinijoje. Dėl medalių nekovos ir čempionės titulo negins jo favoritė JAV nacionalinė komanda.Lietuvių skriaudikė Vincento Collet vadovaujama Prancūzijos
G.Popovichius po pralaimėjimo didžiavosi savo auklėtiniais, JAV sirgaliai maišė rinktinę su žemėmis
Po FIBA pasaulio krepšinio čempionato ketvirtfinalyje patirto netikėto pralaimėjimo Prancūzijai surengtoje spaudos konferencijoje JAV rinktinės vyriausiasis treneris Greggas Popovichius teigė,
Dar viena buvusi Lietuvos varžovė žengė į pasaulio čempionato pusfinalį
Paskutiniąja pasaulio čempionato Kinijoje pusfinalio dalyve tapo dar viena buvusi Lietuvos rinktinės varžovė - Australija.Ketvirtfinalyje australai 82:70 (17:17, 16:13, 30:18, 19:22) pranoko šiame
G.Popovichius vėl prakalbo apie tritaškius: nekenčiu jų, jie žudo krepšinį
Seniai savo nemeilės tolimiems metimams neslepiantis JAV rinktinės ir San Antonijaus "Spurs" komandos vyriausiasis treneris Greggas Popovichius ir vėl prakalbo šia tema."Man asmeniškai
Aiškios ketvirtfinalių poros: lietuvių skriaudikams teko skirtingo kalibro varžovai
Sužaidus paskutines pasaulio krepšinio čempionato K ir L rungtynes, paaiškėjo turnyro ketvirtfinalių poros.Be pralaimėjimų žengiantys ir paskutinėse antrojo etapo K grupės rungtynėse
Pergalių seriją pratęsę amerikiečiai eliminavo Braziliją
Paskutine galimybe įšokti į nuvažiuojantį pasaulio čempionato ketvirtfinalio traukinį nepasinaudojo Brazilijos rinktinė (3/2).Ji K grupėje 73:89 (18:21, 21:22, 17:24, 17:22) nusileido JAV
Australai tikrame trileryje nukovė prancūzus ir ketvirtfinalyje išvengė JAV rinktinės
Australijos nacionalinė komanda laimėjo tikrą trilerį dėl pirmosios vietos pasaulio čempionato L grupėje.Andrejaus Lemanio auklėtiniai paskutinėmis sekundėmis 100:98 (23:24, 23:22, 25:29, 29:23)
Amerikiečiai surakino graikų puolimą
Pavyzdinę gynybą pademonstravę Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) krepšininkai (4/0) iškovojo ketvirtąją pergalę pasaulio čempionate Kinijoje.Kovą dėl titulo tęsiantys amerikiečiai
Lietuvių grupėje australai turėjo vargo su Dominikos Respublikos rinktine
Pasaulio čempionate Kinijoje vokiečius iš kovos dėl medalių jau eliminavusi Dominikos Respublikos nacionalinė komanda buvo netoli antros sensacijos, kuri būtų palanki lietuviams.Kovingi Amerikos
Atnaujintas pasaulio čempionato reitingas: Lietuva - viduryje, australai aplenkė amerikiečius
Pasibaigus pasaulio krepšinio čempionato grupių etapui, FIBA atstovai atnaujino kovą dėl medalių tęsiančių komandų reitingą.Dvi pergales iš trijų galimų iškovojusi Lietuva
Lietuvos rinktinė po įtemptos kovos nusileido australams
Pasaulio čempionate Kinijoje bilietą į antrą etapą užsitikrinusi Lietuvos rinktinė stojo į paskutinį mūšį dėl H grupės nugalėtojo vardo ir jį pralaimėjo.Donguano mieste Dainiaus
Savo klaidą išskyręs D.Adomaitis nori, kad komanda žaistų kaip antroje rungtynių pusėje
Lietuvos rinktinė gavo pirmąjį niuksą pasaulio čempionate, kai 82:87 nusileido Australijos krepšininkams.Komandos vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis po nesėkmės išskyrė dvi kardinaliai
Abi komandas gyręs australų strategas išskyrė savo galiūną: jam patinka žaisti su Lietuva
Sveiką kailį mače su Lietuvos rinktine išnešę Australijos krepšininkai į kitą pasaulio čempionato etapą žengė su trimis įskaitinėmis pergalėmis, o australų vyriausiasis
Dviguba australų šventė: užsitikrino vietą Tokijo olimpinėse žaidynėse
Pergalę prieš Lietuvos rinktinę iškovoję Australijos krepšininkai po rungtynių pabaigos nepraėjus nė valandai galėjo triumfuoti dar kartą.Po to, kai Nankine vykusiame mače
JAV rinktinė nepasigailėjo japonų
Antrajame Pasaulio čempionato E grupės ture tik per plauką antausio nuo Turkijos rinktinės išvengę JAV krepšininkai (3/0) šįsyk nebejuokavo.Amerikiečiai pirmąjį grupės etapą
Australų žaidimą išnarplioję rinktinės treneriai remsis ankstesnių akistatų pamokomis
Dainiaus Adomaičio dešinioji ranka Benas Matkevičius įsitikinęs – pamokos, gautos per ankstesnes akistatas su Australijos rinktine, pravers ir šiandienos mūšyje pasaulio
"Finalu“ su Australija lietuviai pradeda siekti naujo tikslo
Lietuvos rinktinės krepšininkai Kinijoje jau pasiekė dvi pergales, tačiau tiek po laimėjimo prieš Senegalą, tiek po rungtynių su Kanada jų mintys iš karto krypo į ateitį.„Dabar
Nemėgstamiausias žmogus Kinijoje: kodėl Donguano tribūnos baubia kamuolį gavus A.Bogutui?
Krepšinio sirgaliai jau veikiausiai spėjo pastebėti, kas Australijos rinktinė rungtynių metu pasaulio čempionate Kinijoje sulaukia daugiausiai dėmesio. Tiesa, ne iš gerosios pusės.Jei
"Ryto" legionierius apie Lietuvos ir Australijos dvikovą: laukiu puikaus reginio
Vilniaus „Ryto“ legionierius Cameronas Bairstow pats ne kartą vilkėjo Australijos nacionalinės rinktinės marškinėlius. Šiuo metu Vilniuje prakaitą liejantis krepšininkas
Su Turkija vos neprisižaidę amerikiečiai dėl traumos neteko vieno iš savo lyderių
Vakar vykusioje tarpusavio dvikovoje tik po pratęsimo rezultatu 93:92 Turkijos krepšininkus palaužusi JAV rinktinė sulaukė dar vieno pavojaus signalo.Greggo Popovičiaus trenriuojamai komandai