Naujienos kraunasi...

Agentūra kontratakuoja: neigia supykdyto Echodo teiginius

Autorius: Krepšinis.lt.
Agentūra kontratakuoja: neigia supykdyto Echodo teiginius
"Ryto" nuotr.
Ketvirtadienį Martynas Echodas prabilo apie karčią bendradarbiavimo patirtį su buvusiu agentu Šarūnu Broga, o penktadienį iš „East Players“ agentūros gautas atsakymas, kuriame komentuojama susidariusi situacija.

Kaip jau rašėme ketvirtadienį, anot aukštaūgio, jam atstovavęs agentas jį terorizavo absurdiškais prašymais atlyginti išlaidas net už dovanas švenčių progomis ar už bilietus į krepšinio rungtynes, rašo Krepšinis.lt.

Krepšininkas teigė, kad Š. Brogos advokatas yra Lietuvos profesionalių krepšininkų asociacijos partneris, kuris, M. Echodo nuomone, turėtų būti suinteresuotas, kad nesąžiningos sutartys tarp agentų ir krepšininkų neegzistuotų, o ne tokių sutarčių pagrindu atakuotų savo klientus.

M. Echodui ir Š.Brogai taikiai susitarti ir išsiskirti nepavyko, krepšininkas praėjusią savaitę gavo pranešimą iš Krepšinio arbitražo teismo (BAT) apie jo buvusio agento pateiktą ieškinį.

Ketvirtadienį į klausimus Š. Broga neatsakinėjo, tačiau penktadienį „East Players“ agentūra išplatino viešą laišką, kurį ir pateikiame skaitytojams:

Jau 15 metų sėkmingai veikianti agentūra „East Players“ laiko savo pareiga atsakyti į krepšininko Martyno Echodo paviešintą žinutę, kurioje pateikta daug neteisingos ir apgaulingos informacijos. Siekiame apsaugoti agentūros ir jos atstovų reputaciją, todėl neatmetame galimybės ginti ją teisme ir pareikalauti paneigti klaidinančią informaciją, žeminančią mūsų garbę ir orumą.

Per daugelį bendradarbiavimo metų artimai pažinome Martyną kaip nuoširdų, malonų ir darbštų sportininką, esame apie jį pačios geriausios nuomonės. Todėl socialiniame tinkle paskleista informacija mus labai nustebino ir sukėlė įtarimų, kad ją parengė ne pats Martynas, o tam tikri krepšinio visuomenei puikiai žinomi ir savanaudiškų tikslų siekiantys asmenys.

Pabrėžiame, kad Martynas Echodas nebuvo „viliojamas pasirašyti sutartį dar gerokai iki pilnametystės“, kaip teigiama žinutėje, nes laikomės aukštų etikos principų. Pirmą kartą dėl atstovavimo sutarties sudarymo buvo kreiptasi jau tuomet, kai Martynas buvo pilnametis, tai patvirtina užfiksuotas susirašinėjimas su Martyno tėveliu.

Oficialiai atstovavimo sutartis su Martynu Echodu agentūros buvo pateikta 2015 metų vasaros metu, kai Martynui jau buvo aštuoniolika metų. Atkreipiame dėmesį, kad sutartis su krepšininko parašais agentūrai buvo grąžinta ne iš karto, todėl nuodugniai susipažinti su atstovavimo sutarties nuostatomis, savo teisėmis ir pareigomis bei sutarties nutraukimo pasekmėmis Martynas turėjo ne vieną mėnesį.

Su Martynu buvo pasirašytas ne agento „paruoštas atstovavimo sutarties variantas“, kaip teigiama žinutėje, o agentūros samdomų kvalifikuotų teisės specialistų parengta ir nuolat tobulinama atstovavimo sutartis.

Taip pat atkreipiame dėmesį, jog agentūros naudojama atstovavimo sutartis gali būti koreguojama atsižvelgiant į krepšininko pageidavimus bei poreikius. Turėjome ne vieną atvejį, kai sportininkui išreiškus pageidavimą buvo koreguojami atstovavimo sutarties punktai. Tokių pageidavimų iš Martyno ir jo artimųjų agentūros atstovai neišgirdo.

Kaip teigiama Martyno žinutėje, atstovavimo sutartį su agentūra jis nusprendė nutraukti tuomet, kai „agento darbas jo visiškai nebetenkino ir bendravimas tapo nebeįmanomu“. Dirbdamas su agentūra krepšininkas sudarė ketverių metų sutartį su Kauno „Žalgirio“ klubu ir sėkmingai atstovavo dublerių komandai, ketvirtojo sezono metu buvo suderinta krepšininko nuoma LKL „Šiaulių“ klubui, kuriame Martyno laukė ne tiesiog galimybė, o labai rimtas vaidmuo.

Pasibaigus sutarčiai su „Žalgiriu“, agentūra pasiūlė krepšininką Europos taurėje dalyvaujančiam „Lietuvos ryto“ klubui, su kuriuo buvo sudaryta trejų metų sutartis. Krepšininko žaidimo kreivė kilo aukštyn ir tai pastebėjo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriai. Kai 2018 m. vasario 26 dieną agentūros atstovas nuvyko pasveikinti Martyno į Klaipėdą su sėkmingu debiutu Lietuvos rinktinėje, krepšininkas ir agentas po rungtynių sutarė kitą savaitę kartu papietauti.

Minėtas susitikimas įvyko 2018 m. kovo 1 dieną, Martynas buvo puikios nuotaikos ir nepareiškė jokio nepasitenkinimo agentūros ir agento darbu, net neužsiminė apie galimą atstovavimo sutarties nutraukimą. Tačiau jau po dviejų savaičių, 2018 m. kovo 14 dieną el. paštu informavo apie atstovavimo sutarties nutraukimą, neįvardindamas jokių sutarties nutraukimo arba nepasitenkinimo priežasčių (pvz., netinkamo agento pareigų vykdymo, netenkinančių agento darbo rezultatų ir pan.). Martynas tiesiog vienašališkai nutraukė sutartį, o ne, kaip deklaruojama viešai išplatintoje žinutėje, informavo ir įspėjo agentą, kad „kai tik turės galimybę teisėtai nutraukti sutartį, nedelsiant pasinaudos savo teise ir nutrauks atstovavimo sutartį.“

Tai, kad po vienašališko atstovavimo sutarties nutraukimo agentūrai nebereikėjo atstovauti krepšininko interesams, neturi nieko bendro su agentūros gautinomis pajamomis iš krepšinio klubo, nes agentūra jau buvo suteikusi visas su sandoriu susijusias paslaugas ir nepriklausomai nuo atstovavimo sutarties trukmės įgijo teisę į apmokėjimą už jau suteiktas paslaugas.

Martyno išplatintoje žinutėje atstovavimo sutartis laikoma nesąžininga dėl agentūros teisės pareikalauti kompensuoti agentūros patirtas tiesiogines investicijas ir išlaidas, susijusias su sportininko vystymu ir gerovės užtikrinimu.

Svarbu pažymėti, kad agentūra neturi pareigos daryti tokių investicijų ir tuo tikslu patirti išlaidų, t.y sportininkas gali laisvai pasirinkti, ar naudotis agentūros siūloma pagalba aprūpinant sportine avalyne, papildais, individualiomis treniruotėmis, stovyklomis ir pan. Verta paminėti, kad tiekėjai agentūrai taiko itin ženklias nuolaidas.

Agentūra niekada nereikalavo ir neprašė atlyginti „sumų už dovanas švenčių progomis, arba, pavyzdžiui, už bilietus į krepšinio rungtynes“, kaip teigiama žinutėje. Maža to, viename iš agentūrai atstovaujančio teisininko laiškų Martynui šių metų kovo 1 dieną net papildomai akcentuota, kad už dovanas, bilietus į daugybę krepšinio rungtynių, Martyno šeimos narių keliones ir t.t. nei agentūra, nei agentas niekada neteikė ir neteiks reikalavimo. Tai niekada nebuvo ir nebus įtraukta į patirtų išlaidų išklotines.

Agentūra paprašė Martyno padengti tik tiesiogiai su jo vystymu susijusias investicijas ir išlaidas, kurias agentūra patyrė tik po to, kai buvo pasiektas susitarimas dėl atstovavimo krepšininkui ir turėjo jas pagrindžiančius finansinius dokumentus. Tačiau Martynas pasiūlė 1/3 pareikalautos sumos, o vėliau dar sumažino savo siūlomą kompensacijos sumą 25 procentais. Verta paminėti, kad taikiai klausimą išspręsti iniciatyvą iš esmės rodė tik agentūra.

Martynui atstovaujanti pusė ilgai laikėsi pozicijos neigti agentūros pagrįstus reikalavimus, o pačių derybų dėl kompensacijos dydžio metu, 2021 m. kovo 11 d. agentūra Martyno vardu net buvo šantažuojama, jog nesutikus su jų pasiūlyta kompensacija, Martynas „planuoja viešai išreikšti savo nuomonę apie agentūrą bei pasidalinti savo patirtimi“.

Martynas nėra pirmas ir tikrai nebus paskutinis sportininkas, kuris turėjo identišką atstovavimo sutartį ir atsisakė mūsų agentūros paslaugų. Tačiau nebuvo nė vieno kito sportininko, pareiškusio nepasitenkinimą agentūra, jos atstovavimo sutartimi arba reikalavimu kompensuoti patirtas išlaidas. Agentūra visada pasiekdavo susitarimą su sportininkais, nusprendusiais atsisakyti agentūros paslaugų.

Pastebime, kad dalis tų sportininkų sugrįžo ir pratęsė bendradarbiavimą su agentūra. Susitarimą agentūra būtų pasiekusi ir su Martynu, jei jis būtų priėmęs ne vieną mūsų kvietimą susitikti ir aptarti išsiskyrimo priežastis. Agentūra nuolat siekia tobulėti, todėl išsiskyrimo priežasčių įvardinimas padėtų agentūrai gerinti teikiamų paslaugų kokybę ir, galbūt, išvengti tokių išsiskyrimų ateityje.

Neadekvačių teiginių apie įsižeidimą arba kerštą net nenorime komentuoti. Tą patvirtina ir derybų metu kelis kartus mažintas prašomos kompensacijos dydis. Martynas kaip krepšininkas ir asmenybė užaugo drauge su agentūra.

Esame pačios geriausios nuomonės apie Martyną kaip profesionalų sportininką ir žmogų. Net ir nutrūkus bendradarbiavimui su Martynu, visada linkėjome jam pačios geriausios kloties, o nuolat sulaukdami užklausų iš užsienio klubų, tik teigiamai atsiliepdavome apie Martyną. Linkime Martynui sėkmingos krepšininko karjeros, daug pergalių ir titulų.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Giga sugrįžta į "Juventus"
Giga sugrįžta į "Juventus"
Po metų pertraukos Norbertas Giga ir vėl vilkės Utenos „Juventus“ komandos marškinėlius. Aukštaitijos klubas su 26 metų 208 cm ūgio vidurio puolėju sudarė dvejų metų
"Ryto" priekinę liniją sustiprino Leissneris
"Ryto" priekinę liniją sustiprino Leissneris
Puolėjų grandį stiprinantis Vilniaus „Rytas“ savo gretose turi dar vieną naujoką. Į sostinę atvyksta 201 cm ūgio 25-erių amerikietis Tanneris Leissneris. „Nekantrauju pradėti
Su sostinės ekipa atsisveikinęs Gustys keliasi į "Juventus"
Su sostinės ekipa atsisveikinęs Gustys keliasi į "Juventus"
Komplektacijos darbus tęsiantis Utenos „Juventus“ klubas sulaukė dar vieno naujoko. Prie komandos prisijungė 26-erių metų 206 cm ūgio vidurio puolėjas Rokas Gustys. Aukštaitijos
"Pieno žvaigždės" išsaugojo Petrilevičių
"Pieno žvaigždės" išsaugojo Petrilevičių
Pasvalio „Pieno žvaigždės“ tęsia komplektaciją „Betsafe-LKL“ sezonui išsaugodama Paulių Petrilevičių. Su aukštaūgiu sutartis pratęsta 2021-2022 metų sezonui.30-mečiui
Bičkauskis ragaus legionieriaus duonos
Bičkauskis ragaus legionieriaus duonos
Pastaruosius du sezonus Vilniaus "Ryto" garbę gynęs Dovis Bičkauskis pirmą kartą per savo karjerą keliasi rungtyniauti į užsienį.Oficialiai paskelbta, kad 27 metų 191 cm ūgio gynėjas
Prie Kėdainių ekipos jungiasi 22 metų amžiaus Danielius Lavrinovičius
Prie Kėdainių ekipos jungiasi 22 metų amžiaus Danielius Lavrinovičius
Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ pasirašė dviejų metų sutartį su 206 cm ūgio aukštaūgiu Danieliumi Lavrinovičiumi. 22-iejų metų vilnietis paskutinius 4 sezonus
Estas į "Ryto" gretas nesugrįš
Estas į "Ryto" gretas nesugrįš
Vilniaus „Rytas“ nusprendė nebepratęsti bendradarbiavimo ir atsisveikinti su puolėju iš Estijos Kristijanu Kitsingu.Praėjusį „Betsafe-LKL“ sezoną prie
"Pieno žvaigždes" papildė Skučas ir Beručka
"Pieno žvaigždes" papildė Skučas ir Beručka
Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komanda turi du naujokus. Į klubą grįžta 29-erių 202 cm ūgio Žygimantas Skučas, ekipą taip pat papildė 24-erių 196 cm ūgio Arnas Beručka.Dėl
"Rytas" ir Bičkauskis pasuko skirtingais keliais
"Rytas" ir Bičkauskis pasuko skirtingais keliais
Tęsiasi permainos Vilniaus „Ryto“ komandoje. Išsiskyrė sostinės klubo ir gynėjo Dovio Bičkauskio keliai.Informaciją socialinėje erdvėje patvirtino pats klubas. D. Bičkauskis
"Rytas" atsisveikino su Rapolu Ivanausku
"Rytas" atsisveikino su Rapolu Ivanausku
Sausio pabaigoje prie Vilniaus „Ryto“ prisijungęs Rapolas Ivanauskas kitą sezoną tobulės kitur. Vilniaus klubas nepratęsė sutarties su 23-ejų metų puolėju.Sostinės klubas R.Ivanauskui
"Lietkabelio" gretose - ir Karolis Giedraitis
"Lietkabelio" gretose - ir Karolis Giedraitis
Panevėžio „Lietkabelio“ komandoje kitą sezoną rungtyniaus brolių Giedraičių tandemas – prie Dovydo prisijungia Karolis.Su 23 metų 194 cm ūgio gynėju pasirašytas
Praėjusio sezono "Rytas" - daugiausiai tritaškių metusi komanda
Praėjusio sezono "Rytas" - daugiausiai tritaškių metusi komanda
LKL.lt tęsia visų dešimties 2020-2021 m. sezono čempionato komandų apžvalgą. Jau buvo apžvelgti aštuoni klubai – renkami kiekvieno jų geriausi statistiniai rodikliai.Dabar po
"Lietkabelyje" - Ispanijos klubo paskolintas Dovydas Giedraitis
"Lietkabelyje" - Ispanijos klubo paskolintas Dovydas Giedraitis
Panevėžio „Lietkabelio“ komandos gynėjų grandyje artėjančiame sezone matysime rungtyniaujant Dovydą Giedraitį.20 metų 193 cm ūgio atakuojantį gynėją Lietuvos krepšinio
Želionis grįžta į "Neptūną"
Želionis grįžta į "Neptūną"
Klaipėdos „Neptūnas“ tęsia komplektacijos darbus.Pirmadienį klaipėdiečiai paskelbė, kad į klubą sugrįžta 2017-18 m. sezone komandai atstovavęs Edgaras Želionis.32 m. 207
Rubitas palieka "Žalgirį"
Rubitas palieka "Žalgirį"
Kauno „Žalgiris“ atsisveikino su 2020–2021 m. sezone komandoje rungtyniavusiu aukštaūgiu Augustine‘u Rubitu.Praėjusią vasarą Lietuvos čempionai su 31-erių amerikiečiu
"Neptūnas" atsisveikino su Šauliu
"Neptūnas" atsisveikino su Šauliu
Klaipėdos „Neptūno“ komanda nusprendė atsisveikinti su praėjusiame sezone ekipai atstovavusiu gynėju Evaldu Šauliu.28-erių 191 cm ūgio krepšininkas atstovaudamas
"Rytą" papildė Italijoje solidžiai rungtyniavęs amerikietis
"Rytą" papildė Italijoje solidžiai rungtyniavęs amerikietis
Komandos komplektavimo darbus tęsiantis Vilniaus „Rytas“ pasirašė sutartį su efektingais epizodais abejose aikštės pusėse pasižyminčiu puolėju. Ateinančiame sezone už
Oficialu: kapitonas Butkevičius lieka "Ryte"
Oficialu: kapitonas Butkevičius lieka "Ryte"
Vilniaus „Ryto“ komanda oficialiai paskelbė, jog sostinės ekipai ir toliau atstovaus komandos kapitonas Arnas Butkevičius.Puolėjas praėjusį sezoną „Betsafe-LKL“ pirmenybėse
Naujajame LKL sezone - 300 valandų tiesioginių TV transliacijų
Naujajame LKL sezone - 300 valandų tiesioginių TV transliacijų
Lietuvos krepšinio lyga („Betsafe-LKL“) 2021-2022 m. sezone krepšinio sirgaliams televizijos ekrane pateiks dar daugiau tiesioginių rungtynių transliacijų nei bet kada anksčiau.Lyga
Van Vlietas iš "Šiaulių" keliasi į Izraelį
Van Vlietas iš "Šiaulių" keliasi į Izraelį
Legionierius iš Belgijos Andy Van Vlietas nusprendė baigti karjerą „Šiauliuose“ ir ją tęs Izraelyje. Besibaigiant skirtam terminui klubas gavo žaidėjų atstovų patvirtinimą,
Kariniauskas diriguos "Ryto" atakoms
Kariniauskas diriguos "Ryto" atakoms
Vilniaus „Ryto“ gynėjų grandį papildė rezultatyviausias „Betsafe–LKL“ krepšininkas. Prie sostinės komandos jungiasi 27-erių įžaidėjas Vaidas Kariniauskas. „Džiaugiuosi,
"Šiauliai" atsisveikino su lyderiu, kuris keliasi į Belgiją
"Šiauliai" atsisveikino su lyderiu, kuris keliasi į Belgiją
„Šiaulių“ komandos lyderis ir naudingiausias reguliaraus „Betsafe-LKL“ sezono krepšininkas Elvaras Fridrikssonas iš Šiaulių planuoja keltis į antrą
Kėdainius paliekantis Kazakauskas keliasi į Prancūziją
Kėdainius paliekantis Kazakauskas keliasi į Prancūziją
Komandos veidu per paskutinius du sezonus spėjęs tapti Julius Kazakauskas, sulaukęs pelningesnio pasiūlymo, pasinaudojo sutartyje numatyta galimybe ir, išsipirkęs dar metus galiojusią sutartį,
"Šiaulius" palikęs latvis keliasi į Panevėžį
"Šiaulius" palikęs latvis keliasi į Panevėžį
Komplektaciją naujajam sezonui tęsianti Panevėžio „Lietkabelio“ komanda į savo sudėtį kviečia itin patyrusį žaidėją.Vienerių metų sutartis pasirašyta su 35 metų 213 cm
"Lietkabelio" gynėjų liniją sustiprino Žemaitis
"Lietkabelio" gynėjų liniją sustiprino Žemaitis
Panevėžio „Lietkabelio“ komanda sulaukė pastiprinimo gynėjų gretose. Ilgalaikis kontraktas pasirašytas su Kristupu Žemaičiu.25 metų 192 cm ūgio kaunietis atvyksta po puikaus
Oficialu: Normantas grįžta į "Ryto" gretas
Oficialu: Normantas grįžta į "Ryto" gretas
Į gimtąjį miestą grįžta sostinės fanams gerai pažįstamas Vilniaus „Ryto“ sistemos krepšininkas. Ateinančiame sezone Vilniuje rungtyniaus 24-erių Margiris Normantas, kuris
Pirmasis naujokas Utenoje: atvyksta Lekūnas
Pirmasis naujokas Utenoje: atvyksta Lekūnas
Komplektacijos darbus pradėjęs Utenos klubas turi pirmąjį naujoką. „Juventus“ sudarė dvejų metų sutartį su 28 metų 198 cm ūgio puolėju Tomu Lekūnu. Susitarimas pasiektas pagal
Urbutis lieka "Šiauliuose"
Urbutis lieka "Šiauliuose"
Veteranas Arminas Urbutis lieka „Šiauliuose“. Klubas ir ketvirtą sezoną Saulės mieste pradėsiantis krepšininkas sudėjo parašus ant naujos vienerių metų sutarties

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime