Naujienos kraunasi...

Kalaitzakis – apie "Lietkabelį" bei "Nevėžį", įkvepiantį brolį ir dvikovą su "Rytu"

Kalaitzakis – apie "Lietkabelį" bei "Nevėžį", įkvepiantį brolį ir dvikovą su "Rytu"
Broliams Kalaitzakiams Lietuva neabejotinai įsimins ilgam.

Georgios praleido gerus metus Kėdainiuose, kurie atvėrė jam galimybę grįžti į Atėnų „Panathinaikos“ sistemą, o vėliau išvykti į Nacionalinę krepšinio asociaciją (NBA).

Tuo tarpu jo dvynys Panagiotis savo perėjimą iš „Nevėžio-Optibet“ į Panevėžio „Lietkabelį“ vadina kertiniu karjeroje. 23 metų 200 cm ūgio graikas čia žaidžia karjeros sezoną ir demonstruoja lyderystę atsakingiausiose rungtynėse.

„Galiu sakyti, kad man pasisekė, jog „Lietkabelis“ mane pastebėjo ir norėjo jau pernai. Atsimenu Čanako skambutį. Treneris papasakojo, ko nori iš manęs, ir tai mane įtikino“, – LKL.lt svetainei sako P.Kalaitzakis.

Šį sezoną „Betsafe-LKL“ jo statistika per 25 minutes siekia 10,5 taško, 4 atkovotus kamuolius, 2,8 rezultatyvaus perdavimo bei 12,4 naudingumo balo.

P.Kalaitzakis neslepia – jo motyvacija ilga laiką buvo ir vis dar yra būtent brolis Georgios, kuris visada buvo laikomas talentingesniu bei perspektyvesniu.

„Niekada nebuvau talentingiausias savo kartoje – ne tik lyginant su broliu, bet ir kitais bendraamžiais. Turėjau stipriai dirbti, kad būčiau ten, kur esu“, – kalbėjo Panagiotis.

LKL.lt svetainėje – pokalbis su juo apie sėkmingą „Lietkabelio“ sezoną, Nenadą Čanaką, motyvaciją, brolio faktorių bei būsimą kovą su Vilniaus „Rytu“.

– Pastaroji savaitė „Lietkabeliui“ buvo sudėtinga, turėjote dvejas lemiamas Europos taurės rungtynes. Kaip praėjo šis laikotarpis?

– Tai buvo sunki, bet gera patirtis man bei visai komandai. Turime Europos taurės formatą su daug rungtynių, o dabar laukia aštuntfinalis su viena pajėgiausių ekipų turnyre. Lieka lemiamas mačas ir į Boloniją vyksime labai motyvuoti.

Manau, jog reguliarųjį sezoną uždarėme taip gerai, kaip galėjome. Jei kažkas prieš tai būtų sakęs, jog iki paskutinio mačo kovosime dėl ketvirtos vietos ir namų pranašumo, sakytume: imame šį variantą. Turime gerą sezoną, nors taip, gaila, kad iš trejų pastarųjų rungtynių laimėjome tik vienerias. Prieš Ankaros ekipą galėjome pasirodyti geriau, bet yra kaip yra.

– Gediminas Orelikas jūsų komandą yra apibūdinęs kaip karių ekipą, kadangi viso sezono metu tiek Europos taurėje, tiek „Betsafe-LKL“, tiek Citadele KMT kovėtės nepaisant visų negandų. Kaip jūs apibūdintumėte šio sezono „Lietkabelį“?

– Esame kariai ir profesionalai savo darbe. Mes kaunamės vienas už kitą, darome savo darbą taip gerai, kaip galime, stengiamės laimėti tiek mačų, kiek esame pajėgūs. Liekame kartu kaip kumštis, nepaisant visų aplinkybių.

– Kaip manote, kas daro Nenadą Čanaką laiminčiu treneriu bei tuo strategu, už kurį norisi kautis?

– Didelis veiksnys yra jo komunikacija su žaidėjais. Jis gerbia mus, o mes gerbiame jį – tai abipusis dalykas. Nenadas buvo žaidėjas, tad jis supranta daugelį dalykų: kaip mes jaučiamės, kaip ruošiamės, kaip dirbame. Dėl jo supratimo mes jį gerbiame ir klausomės visų patarimų. Galiu pasakyti, kad Nenadas šios pagarbos tikrai nusipelnė. Panevėžyje jis dirba jau 3,5 metų, tą daro gerai, už ką jį myli tiek žaidėjai, tiek visi komandos darbuotojai. Nenadas yra pagrindinė priežastis, kodėl „Lietkabelis“ šį sezoną yra sėkmingas.

– Koks šis treneris yra po pergalių ir pralaimėjimų, gal galite papasakoti, kaip atrodo vakaras ir kita diena po šių skirtingų mačo baigčių?

– Kai žaidi po dvejas rungtynes per savaitę, nėra laiko – kita diena vis tiek yra tokia pati, ar laimėjai, ar pralaimėjai. Tu negali per daug džiaugtis po pergalės ir pernelyg krimstis po nesėkmės. Nes taip gali laimėti svarbias Europos taurės rungtynes, pavyzdžiui, prieš Trento klubą Italijoje, tačiau vėliau namie pralaimėti „Nevėžiui-Optibet“.

– Jums tai antrasis sezonas Panevėžyje, nors pirmojo metu prisijungėte gana vėlai. Vis tik gal galite palyginti šias patirtis?

– Pernai atvykau tik kovo mėnesį, tad nebuvo daug laiko adaptuotis ir gerai įsilieti į žaidimą. Mano komandos draugai ir treneriai man labai padėjo, kadangi jau po trijų dienų turėjome rungtynes prieš „Uniclub Casino – Juventus“. Niekada nėra lengva atvykti į komandą sezono viduryje, ypač, kai ta komanda turi didelius tikslus. Šie metai buvo kitokie – lengvesni. Buvau su ekipa nuo pasiruošimo, geriau pažinau komandos draugus.

– Ar galima sakyti, kad jūsų šuolis iš „Nevėžio-Optibet“ į „Lietkabelį“ buvo kol kas svarbiausias karjeroje?

– Tikrai taip, kol kas tai man didžiausias žingsnis. Galiu sakyti, kad man pasisekė, jog „Lietkabelis“ mane pastebėjo ir norėjo jau pernai. Atsimenu Čanako skambutį. Treneris papasakojo, ko nori iš manęs, ir tai mane įtikino.

– Jūs vis dar jaunas žaidėjas ir turite svarbų vaidmenį „Lietkabelyje“ ne vien „Betsafe-LKL“ čempionate, bet ir tarptautiniame fronte. Kiek mėgaujatės juntama lyderyste?

– Labai! Žaidžiu prieš geras komandas, prieš patyrusius žaidėjus, kurie yra rungtyniavę NBA, Eurolygoje. Tai visiškai kitas krepšinis, aukštesnio lygio ir man kaip jaunam žmogui tokia patirtis neįkainojama.

– Lietuvoje gyvenate nuo 2019-ųjų, ar mūsų šalis jau yra lyg antrieji namai jums, ar dar ne?

– Dalinai tai tikrai man kaip namai. Praleidau čia jau nemažai laiko, esu prisitaikęs prie šalies, prie oro, prie visko. Negaliu pasakyti, kad pradžioje man buvo lengva – ne. Bet man pasisekė, kadangi šalia buvo brolis Georgios, tai stipriai lengvino gyvenimą ir adaptaciją. Kasdien buvome kartu, ėjome per šią patirtį ir sunkumus kartu, tad antrieji metai jau buvo gerokai lengvesni. Žinojau, ko tikėtis iš šios šalies tiek kasdienybėje, tiek krepšinyje.

– Panevėžio ir Kėdainių ekipų situacijos – skirtingos, kaip palygintumėte atmosferą, rungtyniaujant laiminčioje organizacijoje ir toje, kurioje kiekviena pergalė yra ne tokia dažna, bet saldi?

– Taip, „Lietkabelis“ yra laiminti komanda, bet nepasakyčiau, kad „Nevėžis-Optibet“ yra pralaiminti organizacija – jie turi kitų dalykų. Jie koncentruojasi į jaunimo tobulėjimą, kasmet pasipildo talentais ir bando padėti jiems atsiskleisti, suteikiant laiką ant parketo. Man ir broliui ši komanda buvo labai reikšminga. Jie atsivežė mus iš Graikijos, suteikė laiko, suteikė pasitikėjimo. Tai buvo pirmas sezonas karjeroje, kai turėjome tokią rolę.

– Jūsų brolis Georgios po etapo Kėdainiuose buvo grįžęs į „Panathinaikos“, o vėliau kėlėsi į NBA. Ar tai jums – įkvepiantis pavyzdys?

– Tikrai taip, jis man didžiausias pavyzdys, bet žinau, kad lygiai taip pat jam pavyzdys esu ir aš. Stebime vienas kito tobulėjimo procesą, rungtynes, labai džiaugiuosi už tai, kokį progresą jis daro.

– Ko gero galima sakyti, kad iš jūsų dviejų būtent Georgios visada buvo įvardinamas kaip didesnis talentas. Ar būnant jaunesniu tai kėlė jums šiokį tokį sportinį pyktį ir motyvaciją stengtis, kad pasivytumėte brolį?

– Niekada nebuvau talentingiausias savo kartoje – ne tik lyginant su broliu, bet ir kitais bendraamžiais. Turėjau stipriai dirbti, kad būčiau ten, kur esu. Tai mane motyvavo dirbti, stengtis, bet nepasakyčiau, kad tai buvo sunku. Turėjau daug motyvacijos, kad vieną dieną atsidurčiau vienoje geriausių vietų Europos krepšinyje.

– Nors esate dvyniai, bet lyginant jus ir Georgios, kuo skirtingi esate – tiek kaip asmenybės, tiek kaip žaidėjai?

– Esame panašaus sudėjimo, abu aukšti, galintys užimti dvi pozicijas aikštėje. Georgios gali geriau valdyti kamuolį, geriau jį skirstyti, o aš galiu geriau pataikyti ar geriau apsiginti. O kalbant apie asmenybes, esame dvyniai, tad praktiškai niekuo nesiskiriame (Šypsosi).

– Kaip manote, kodėl būtent šio sezono metu padarėte tokį didelį progresą savo žaidime?

– Kaip jau minėjau, įdėjau daug darbo. Rimtai žiūriu į vasaros darbus, prieš sezoną rimtai ruošiausi jam, o sezono metu man labai padėjo Čanakas ir visa komanda. „Lietkabelis“ tapo priežastimi, kodėl atsiskleidžiau gerai. Negaliu sakyti, kad aš toks vienas – ko gero visi mūsų komandoje šį sezoną rungtyniauja geriau nei anksčiau. Todėl gebame laimėti ir svarbias rungtynes. Esame pajėgūs kartu ir turime gerus santykius tiek aikštėje, tiek už jos ribų.

– Pirmadienį jūsų laukia akistata su Vilniaus „Rytu“, kuris šiuo metu yra lyderis „Betsafe-LKL“. Ar šis mačas jums – ypatingas ir principinis, ar jo reikšmė – kaip eilinių rungtynių?

– Tai tikrai nėra eilinės rungtynės. „Rytas“ yra viena geriausių komandų Lietuvoje, tad tiek prieš juos, tiek prieš „Žalgirį“ visada turime papildomos motyvacijos.

– Šį sezoną jau dukart įveikėte „Rytą“ – po kartą „Betsafe-LKL“ ir Citadele KMT. Ar jaučiate pasitikėjimą savo jėgomis šiame būsimame mače?

– Žinome, ko tikėtis iš jų, jie žino, ko tikėtis iš mūsų. Ne tik žaidėme kartu, bet ir stebime vienas kito rungtynes. Tai bus dar vienerios neeilinės rungtynės, kurias nekantrauju sužaisti.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Šiaulius" palieka aukščiausias Lietuvos krepšininkas
"Šiaulius" palieka aukščiausias Lietuvos krepšininkas
Aukščiausias Lietuvos krepšinio lygos krepšininkas Jonas Paukštė po dviejų sezonų Šiauliuose palieka Saulės miesto komandą. „Šiaulių“ krepšinio
"Šiauliai" sužinojo FIBA verdiktą – žais Čempionų lygos atrankoje
"Šiauliai" sužinojo FIBA verdiktą – žais Čempionų lygos atrankoje
Kaip reikiant šį sezoną patriukšmavęs Šiaulių „Šiaulių“ klubas sulaukė žinių iš FIBA Čempionų lygos turnyro organizatorių.Pusfinalį tiek LKL čempionate,
Kėdainių komandoje – NCAA riungtyniavęs lietuvis (Mačiulio komentaras)
Kėdainių komandoje – NCAA riungtyniavęs lietuvis (Mačiulio komentaras)
Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ toliau tęsia komandos komplektavimo darbus. Komandos sudėtį  papildė 24-erių metų, 203 cm ūgio puolėjas Justinu Marcinkevičiumi, su kuriuo pasirašyta
Jonavoje sezoną užbaigęs Zdanavičius keliasi į lietuvių pamėgtą Slovakijos klubą
Jonavoje sezoną užbaigęs Zdanavičius keliasi į lietuvių pamėgtą Slovakijos klubą
Praėjusį sezoną Islandijoje pradėjęs bei žiemos pradžioje į Lietuvą grįžęs Tomas Zdanavičius vėl rungtyniaus užsienyje.Vilnietis pasirašė su vienu garsiausių Slovakijos krepšinio
Ukrainos krepšinio federacija pasmerkė "Prometey" perėjimą į Europos taurės turnyrą
Ukrainos krepšinio federacija pasmerkė "Prometey" perėjimą į Europos taurės turnyrą
Praėjusiame sezone FIBA Čempionų lygoje dalyvavęs Slobožanės "Prometey" klubas pasitraukė iš turnyro bei perėjo į Europos taurės varžybas.Dėl karo Ukrainoje kitą sezoną komanda
Stenionis į "Žalgirio" sistemą negrįš – įspūdingo metimo autorius lieka "Nevėžyje"
Stenionis į "Žalgirio" sistemą negrįš – įspūdingo metimo autorius lieka "Nevėžyje"
Sausio pabaigoje Kauno "Žalgiris" paskolino dublerių komandai atstovavusį Dominyką Stenionį Kėdainių "Nevėžis-Optibet" klubui.Pasibaigus sezonui "Žalgiris" nusprendė
Šiauliuose sezoną baigęs Sanonas keliasi į Europos taurėje debiutuosiantį Ukrainos klubą
Šiauliuose sezoną baigęs Sanonas keliasi į Europos taurėje debiutuosiantį Ukrainos klubą
Sezoną Šiaulių "Šiauliai-7bet" komandoje užbaigęs Issufas Sanonas karjerą tęs gimtosios Ukrainos ekipoje.2018 metais NBA naujokų biržoje Vašington "Wizards"
Janavičius: galbūt dauguma norėjo, kad laimėtų "Žalgiris", bet man svarbiausia, kad būtų intriga
Janavičius: galbūt dauguma norėjo, kad laimėtų "Žalgiris", bet man svarbiausia, kad būtų intriga
Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) vasaros stovykloje apsilankė daugiausiai rezultatyvių perdavimų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) istorijoje atlikęs Žygimantas Janavičius.Praėjusį
LKL finalo serijos paskutinės rungtynės – teisėjų akimis
LKL finalo serijos paskutinės rungtynės – teisėjų akimis
Vilniaus „Rytas“ turėjo galimybę savo tvirtovėje iškovoti „Betsafe-LKL“ titulą ir tai sėkmingai padarė.Giedriaus Žibėno auklėtiniai pilnoje „Jeep“ arenoje
Į gimtinę grįžęs "Lietkabelio" treneris: serbai Lietuvoje kenčia nuo antirusiškos isterijos
Į gimtinę grįžęs "Lietkabelio" treneris: serbai Lietuvoje kenčia nuo antirusiškos isterijos
Lietuvos krepšinio vicečempionų Panevėžio „Lietkabelio“ komandos vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas grįžo į gimtinę ir pasidalino savo sezono įspūdžiais serbiškos
Problemų asistuoti Maksvyčiui nematantis Žibėnas: vardan tos Lietuvos mes tikrai nieko vienas nuo kito neslėpsime
Problemų asistuoti Maksvyčiui nematantis Žibėnas: vardan tos Lietuvos mes tikrai nieko vienas nuo kito neslėpsime
Geriausias šio sezono LKL treneris Giedrius Žibėnas šiemet neturėjo progos šalia šoninės linijos pasigalynėti su Kaziu Maksvyčiu. Pastarasis girgždančio Kauno „Žalgirio“
Vilnių paliekantis Buva: nuo pirmos dienos tikėjau, kad galime laimėti titulą
Vilnių paliekantis Buva: nuo pirmos dienos tikėjau, kad galime laimėti titulą
Du sezonus Vilniuje praleidęs ir 2021-2022 m. „Betsafe-LKL“ reguliaraus sezono naudingiausiu žaidėju tapęs Ivanas Buva palieka sostinę – Vilniaus „Rytas“ skiriasi su
"Šiauliai" išsiskyrė su gynėju
"Šiauliai" išsiskyrė su gynėju
„Šiaulių“ krepšinio klubas pasinaudojo sutartyje numatyta galimybe ir nusprendė nebepratęsti sutarties su Ernestu Jonkumi. Įžaidėjas geltonuosius marškinėlius vilkėjo
"Lietkabelis" lieka Europos taurėje, debiutuos Rygoje žaisiantys Ukrainos čempionai
"Lietkabelis" lieka Europos taurėje, debiutuos Rygoje žaisiantys Ukrainos čempionai
Ketvirtadienį paaiškėjo 2022-2023 metų sezono Europos taurės dalyvės. Bolonijos „Virtus“, Belgrado „Partiza“ ir Valensijos „Basket“ persikėlus į Eurolygą,
"Ryto" aukcione parduoto LKL čempionų žiedo kaina šoktelėjo 100 kartų
"Ryto" aukcione parduoto LKL čempionų žiedo kaina šoktelėjo 100 kartų
Dar šios savaitės pradžioje Vilniaus „Ryto“ komanda iškilmingoje ceremonijoje gavo LKL aukso žiedus. Vieną iš jų klubas pardavė aukcione už keturženklę sumą.Beveik
Žibėti Vilniuje ir toliau pasiryžęs Žibėnas "Ryto" kartelę nori pakelti dar aukščiau (akiratyje – ir buvusių varžovų žaidėjai)
Žibėti Vilniuje ir toliau pasiryžęs Žibėnas "Ryto" kartelę nori pakelti dar aukščiau (akiratyje – ir buvusių varžovų žaidėjai)
Nuo beveik niekam negirdėto asistento ir laikinojo trenerio – iki ilgametę sausrą Vilniuje žaibiškai nutraukusio ir šlovę pelniusio stratego. Tokį kelią Giedrius Žibėnas sukorė
LKL sezono MVP bei "Ryto" atakų lyderis karjerą tęs Japonijoje
LKL sezono MVP bei "Ryto" atakų lyderis karjerą tęs Japonijoje
Pirmą kartą karjeroje čempionu tapęs Vilniaus "Ryto" atakų lyderis Ivanas Buva karjerą tęs labai toli nuo Lietuvos.Kroatas 15min.lt sporto redaktoriui Kęstui Rimkui prasitarė, kad keliasi
Butkevičius gali apsivilkti "Žalgirio" marškinėlius
Butkevičius gali apsivilkti "Žalgirio" marškinėlius
Lietuvos čempionu bei finalo MVP tapęs Vilniaus "Ryto" kapitonas Arnas Butkevičius netrukus gali apsivilkti Kauno "Žalgirio" marškinėlius.Kaip praneša 15min.lt žurnalistas
Išdalinti LKL apdovanojimai: metų treneris – Žibėnas, finalo MVP – Butkevičius
Išdalinti LKL apdovanojimai: metų treneris – Žibėnas, finalo MVP – Butkevičius
2021-2022 metų sezono „Betsafe-LKL“ čempionams Vilniaus „Ryto“ krepšininkams, treneriams ir personalo nariams pirmadienį įteikiami čempionų žiedai, iškilmingoje
Maksvytis: pasakysiu, kad "Žalgirio" kėdė yra žymiai karštesnė nei rinktinės
Maksvytis: pasakysiu, kad "Žalgirio" kėdė yra žymiai karštesnė nei rinktinės
„Beviltiškas „Žalgirio“ pralaimėjimas“, „istorinė nesėkmė“, „amžiaus fiasko“, „didžiausia visų laikų LKL sensacija“ – tokios
Lavrinovičiai prieš paskutinį savo šokį: galvojome, užsidirbsime pinigų ir nieko nebeveiksime, bet mes – ne tokie žmonės
Lavrinovičiai prieš paskutinį savo šokį: galvojome, užsidirbsime pinigų ir nieko nebeveiksime, bet mes – ne tokie žmonės (1)
Broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai savo profesionalų karjerą pradėjo prieš jau beveik 25-erius metus, kai 1997-ųjų rudenį su Alytaus „Alitos“ klubo
LKL debiutantai pristatė pirmąjį naujoką
LKL debiutantai pristatė pirmąjį naujoką
LKL čempionate debiutuosiantis "Gargždų" klubas penktadienį oficialiai pristatė pirmąjį naujoką.Juo tapo kretingiškis Aurimas Urbonas praėjusį sezoną  vilkėjęs Marijampolės
"Lietkabelį" pasveikinusi miesto savivaldybė įteikė ir solidų čekį
"Lietkabelį" pasveikinusi miesto savivaldybė įteikė ir solidų čekį
Šiandien Dailės galerijoje buvo priimti „Lietkabelio“ krepšininkai, jų treneriai, klubo vadovai ir įteiktos padėkos už Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“)
Pristatyti LKL čempionų žiedai, jų įteikimą bei kitų nominacijų apdovanojimus transliuos tiesiogiai
Pristatyti LKL čempionų žiedai, jų įteikimą bei kitų nominacijų apdovanojimus transliuos tiesiogiai
2021-2022 m. „Betsafe-LKL“ čempionams Vilniaus „Ryto“ krepšininkams, treneriams ir personalo nariams, pirmadienį bus įteikti čempionų žiedai.Žiedus kuriantys PREMIÈRE
Buva: šį titulą skiriu savo idealui Petrovičiui
Buva: šį titulą skiriu savo idealui Petrovičiui
Vilniaus „Rytas“ savo tvirtovėje iškovojo „Betsafe-LKL“ titulą. Giedriaus Žibėno auklėtiniai pilnoje „Jeep“ arenoje 79:76 įveikė Panevėžio „Lietkabelį“
Maksvytis: Eurolygoje galbūt reiktų daugiau legionierių, žiūrint į Lietuvos krepšinį – daugiau lietuvių
Maksvytis: Eurolygoje galbūt reiktų daugiau legionierių, žiūrint į Lietuvos krepšinį – daugiau lietuvių
Kauno „Žalgirio“ komandos vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis jau kibo į ankstyvuosius pasiruošimo naujajam sezonui darbus bei kartu su klubo vadovybe darbuojasi vasaros žaidėjų
LKL finalus stebėjo daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų
LKL finalus stebėjo daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų
Antradienį Vilniaus „Rytas“ savo tvirtovėje iškovojo „Betsafe-LKL“ titulą. Giedriaus Žibėno auklėtiniai pilnoje „Jeep“ arenoje 79:76 įveikė
Gražiausius LKL finalų momentus sukūrė čempionai
Gražiausius LKL finalų momentus sukūrė čempionai
Portalas LKL.lt lygos aistruoliams pristato paskutinį šio sezono gražiausių momentų rinkinį, kuriame – epizodai iš „Betsafe-LKL“ didžiojo ir mažojo finalų serijų.Penketuką

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime