Naujienos kraunasi...

Kariniauskas: "Žalgiryje" tu negali pralaimėti, "Ryte" kažkiek gali

Kariniauskas: "Žalgiryje" tu negali pralaimėti, "Ryte" kažkiek gali
LKL nuotr.
Vaidui Kariniauskui pastarieji keli mėnesiai buvo neabejotinai pilni emocijų.

Įžaidėjas su rinktine vyko į Pasaulio taurės turnyrą, ten sutraukė į save fotografų žvilgsnius po įspūdingo pasirodymo prieš amerikiečius, o vėliau grįžo į Lietuvą. Tik ne kaip Mažeikių, o jau sostinės ekipos narys.

V.Kariniauskas pasirašė sutartį su Vilniaus „Wolves“ klubu ir iškart solidžiai įsiliejo į naują organizaciją. Mače su šiauliečiais jis pelnė 22 taškus (3/4 trit.) ir atliko 5 perdavimus, rungtyniaudamas 31 minutę, tačiau iš sunkios pergalės daug išvadų V.Kariniauskas daryti neskuba.

„Sunku kažką daugiau pasakyti, kai treniruotėse dar nemačiau daugiau 9 žaidėjų, bet mane labai intriguoja, kaip atrodysime“, – greito traumų išgydymo tikisi V.Kariniauskas.

LKL.lt portale – interviu su gynėju apie pasirodymą Pasaulio taurėje, netikėtus karjeros pokyčius, „Wolves“ galvos skausmus ir pirmąjį mačą „Avia Solutions Group“ (ASG) namų arenoje.

Pirmoji kova sostinėje vyks jau šį vakarą, 17 valandą, kai „Wolves“ priims „Gargždus“. Rungtynes stebėkite GO3 televizijoje. 

– Iškart po pasaulio čempionato skubėjote ruoštis sezonui ir jungėtės prie Vilniaus „Wolves“ gretų. Ar nejuntate poilsio stokos?

– Nuovargis kažkiek jaučiasi, bet nėra kada ilsėtis, reikia žaisti, rungtynės – vienerios po kitų. Gerai, kad kol kas nėra Europos taurės, per tas savaitės treniruotes vis tiek išsitaškai ne tiek, kiek per rungtynes kas trečią dieną. Bet viskas bus gerai, žaisime kas savaitę, krūviai susilygins.

– O kaip su emocijomis? Pasaulio taurė – trumpas, tačiau ir daug emocijų pareikalavęs turnyras.

– Buvo sunku persiorientuoti. Rinktinėje buvai, viską darei su vienais žmonėmis, su jais siekei tikslo, bet staiga viskas baigėsi. Grįžęs turėjau žaisti Mažeikiuose, bet atvažiavau į kitą komandą ir dabar turiu stovėti už ją. Nežinau, ar šis persiprogramavimas viduje jau įvyko ar dar įvyks, jis vyksta (Juokiasi).

– Ar iš čempionato parsivežėte daugiau pozityvių emocijų?

– Taip, turėjome gerą laiką su komandos draugais, treneriais, nepavyko laimėti medalio, bet buvo smagu. Čempionate žaidėme gerai, tik nuo serbų gavome į kaulus, o su latviais žaidėme prastai, tačiau net ir po to emocijų daugiau yra gerų.

– Vasarą sulaukėte nemažai kritiškų sirgalių žinučių. Ar čempionatas papildė socialinių tinklų paskyras pozityvesnėmis žinutėmis ar atsiprašymais?

– Rungtynių su JAV dieną neskaičiau, bet po to mačiau, kad žinučių buvo labai daug ir visos kažkaip geros (Juokiasi). Nebuvo daug atsiprašymų, bet buvo palaikymas: šaunuolis, gerai varai. Labai greitai viskas apsiverčia krepšinyje. Gal tai bus pamoka jaunimui, kaip iš labai blogai greitai gali būti labai gerai.

– Kad geras pasirodymas čempionate gali atnešti solidžius kontraktus, šiais metais matėme ne tik jūsų situacijoje. Ar prieš pirmenybes tikėjotės, kad Mažeikiai gali ir netapti kita jūsų karjeros stotele?

– Man daug kas sakė: nevažiuosi į tuos Mažeikius. Su kuo susitikdavau, visi tai kartojo. Bet aš pats buvau „M Basket-Delamode“ žaidėjas ir negalvojau, kad vyksiu kitur. Po čempionato mano mintys buvo grįžti į Lietuvą ir žaisti Mažeikiuose, bet gavosi, kaip gavosi. Buvo teisūs žmonės (Juokiasi).

– Jūsų agentas Tadas Bulotas po rungtynių su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis (JAV) iškart paskelbė, kokia yra jūsų išpirka, kad ją matytų klubai. Ar jis pasakojo, koks iš tiesų dėmesys užgriuvo jus po šio mačo?

– Labai didelis, sakė, ką čia padarei, visas internetas mirga tik tavimi. Komandų susidomėjimo buvo tikrai nemažai, bet mano prioritetas buvo Lietuva. Norėjau, kad vaikai čia eitų į darželį, norėjau būti su jais, o ne kažkur bastytis, nes jau nemažai buvau užsienyje. Dabar norisi truputį pabūti Lietuvoje.

– Kaip į šias permainas jūsų karjeroje reagavo „M Basket-Delamode“ treneris Marius Kiltinavičius, kuris kartu yra neblogas jūsų bičiulis?

– Jis reagavo profesionaliai, draugiškai pasveikino ir sakė nesigraužti. Aš Marių žinau gerai, tai manęs nenustebino, bet iš kitų žmonių nemanau, jog išgirsi kažką panašaus, ką išgirdau iš jo.

– Teko matyti, kad lankėtės pirmosiose šio sezono „M Basket-Delamode“ rungtynėse. Išlaikysite šiltus jausmus šiai organizacijai?

– Tikrai seksiu ir palaikysiu šią komandą, kai ji nežais prieš „Wolves“, norėsiu, kad laimėtų Mažeikiai. Dėl gerai pažįstamo trenerio, ten rungtyniaujančio vieno geriausių draugų Paliukėno.

– Su kokiu per vasarą užsiaugintu pasitikėjimu jungiatės prie „Wolves“ kolektyvo?

– Dideliu, nes žaidėme prieš dideles šalis, dideles komandas, pačio vaidmuo irgi buvo nemažas, turėjau daug atsakomybių. Vienareikšmiškai, tai prideda pasitikėjimo.

– Čempionate kontraktą užsidirbo ir Artūras Žagaras, kurį Stambulo „Fenerbahče“ paskolino būtent Vilniaus klubui. Ko jis įneš į „Vilkų“ žaidimą?

– Visų pirma, džiaugiuosi už jį, kad taip sužaidė čempionatą. Artūras – tikrai talentingas žaidėjas. O ko jis įneš, to, ko nešė ir Latvijai: agresyvumą, draskymą, progų sukūrimą kitiems bei sau, greitą puolimą bei tiesiog akiai gražų krepšinį.

– Nėra paslapties, kad kol kas „Wolves“ turėjo problemų dėl sudėtį išretinusių traumų. Kaip laikotės dabar?

– Kai atvažiavau į pirmą komandos treniruotę, buvo septyni sportuoti galintys žaidėjai su manimi. Tai nelabai ką ir darėme. Kitą treniruotę vėl buvo tas pats, vėliau sugrįžo du žmonės ir jau kažką pažaidėme. Sunku ir pasakyti, kaip čia jaučiuosi, nes visi buvome pabirę. Po truputį visi grįžta, tikiuosi, greitai galėsime tobulinti savo žaidimą visi kartu, nes mums visų reikia, jei norime kažką pasiekti. Reikia lipdytis, tada vėliau gausime vaisius. Jei visi bus pabirę, bus sunku susilipdyti, kai to reiks labiausiai.

– Pirmąjį „Betsafe-LKL“ mačą su „Šiauliais“ laimėjote sunkiai – 68:66. Ar iš jo galima pasidaryti kažkokias išvadas, ar netektys buvo esminis to faktorius?

– Galime pasidžiaugti tik vienu – pergale. Man asmeniškai „Šiauliai“ atrodo daug patrauklesni nei pernai, žaidžiantys krepšinį su mintimi. Trenerio braižas jaučiasi. Išvykos rungtynėse Šiauliuose niekam nebus lengva, mes pabirę kažkaip laimėjome ir ateityje tas taškas gali atnešti aukštesnę vietą. Nemanau, kad dabartinėje stadijoje buvome stipriai geresni, žinant mūsų pasiruošimą tam mačui. O dabar bandome gydytis ir važiuoti toliau. 

– Jūsų kelyje artimiausiu metu – „Gargždai“ ir Mažeikių klubas. Atsižvelgiant į jūsų minėtas „Wolves“ problemas, guodžia tai, jog kol kas išvengsite pačių pajėgiausių oponentų „Betsafe-LKL“?

– Dabartinėje situacijoje tikrai nesinori nuvertinti varžovų, bet su tuo, ką turime ir kaip treniravomės, dabar būtų labai sunku kautis su „Rytu“ ar „Žalgiriu“. Manau, tai į naudą.

– Ar jums kaip atakų organizatoriui buvo sunku įsilieti į „Wolves“ gretas, ypač žinant, kad nuo pat pirmo mačo atsakomybė laukia didelė?

– Nesunku, nes jau esu buvęs su treneriu Kemzūra, žinau, ko jis nori, kokius derinius turi, esu kai kuriuos žaidęs. Tiesiog reikia išsiaiškinti, kuris žaidėjas ką gali, ypač užsienietis, kur atiduoti perdavimą, kur – stiprioji kurio pusė, kur – silpnoji.

– Jau šį šeštadienį turite pirmąsias „Betsafe-LKL“ namų rungtynes Vilniuje, kur priimsite „Gargždus“. Ko tikitės iš šio mačo ASG arenoje?

– Nelabai įsivaizduoju, kaip viskas atrodys, kiek bus žmonių, bet laukiu. Atvyko ir Žagaras, jau bus daugiau komandos draugų, noriu pasiekti pergalę.

– Šį sezoną išvysime ir Vilniaus derbį, kuris labai intriguoja. Ar jums kaip buvusiam Vilniaus „Ryto“ nariui tai kels papildomų emocijų?

– Turėjau gerą laiką su „Rytu“, laimėjome titulą, tik geri atsiliepimai apie juos. Taip susiklostė, kad dabar esu „Vilkuose“, esu laimingas, o dėl sentimentų nežinau, turbūt bus smagu žaisti prieš juos garsioje „Jeep“ arenoje, kai visi šalia sirgalių. Manau, bus daugiau emocijų dėl paties smagumo, o ne žaidimo būtent prieš „Rytą“.

– Esate žaidęs ir Vilniaus, ir Kauno klubuose. Gal galite palyginti, ar „Wolves“ jau slegia panašus spaudimas kaip legendines komandas?

– Kiekvienoje komandoje buvo labai skirtingai. „Žalgiryje“ tu negali pralaimėti, „Ryte“ – kažkiek gali, bet tavo tikslas finalas. O „Wolves“ – nauja komanda, bando atrasti savo veidą ir ateiti į pergalių kelią. Skirtingi jausmai. „Wolves“ yra šalia Lietuvos grandų ir turi būt aukščiau nei pernai tai tikrai. Turi būti geriausių trejete. 

– Kokį „Vilkų“ veidą įsivaizduojate, kuomet bus eliminuotos visos traumos?

– Įsivaizduoju, kad būsime įvairūs: ir bėganti komanda, ir galinti sužaisti 5 prieš 5. Man tai patinka. Turime nemažai patyrusių žaidėjų, taip pat – ir jaunesnių. Balansas, tikiuosi, atneš mums pergales. Sunku kažką daugiau pasakyti, kai treniruotėse dar nemačiau daugiau 9 žaidėjų, bet mane labai intriguoja, kaip atrodysime.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Kaune šeimininkavęs "Neptūnas" tėškė antausį čempionams
Kaune šeimininkavęs "Neptūnas" tėškė antausį čempionams
Klaipėdos „Neptūnas“ (5-6) pirmadienio vakarą „Betsafe-LKL“ pirmąjį ratą baigė skeldamas antausį Lietuvos čempionams.Mindaugo Brazio auklėtiniai išvykoje 88:76 (31:16,
Watsono metimas atnešė "Pieno žvaigždėms" dramatišką pergalę po pratęsimo
Watsono metimas atnešė "Pieno žvaigždėms" dramatišką pergalę po pratęsimo
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) uždarytas pirmasis ratas.Dramatišką pergalę pasiekė Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (4-7), kurios Jordano Watsono metimu
Po "Wolves" pergalės – politiniai Guogos pareiškimai ir priekaištai sostinės savivaldai
Po "Wolves" pergalės – politiniai Guogos pareiškimai ir priekaištai sostinės savivaldai
Vilniaus derbiui neliko abejingas Dubajuje laiką leidžiantis Antanas Guoga, kuris sveikino „Wolves“ ekipą su pergale prieš „Rytą“, rašo Krepšinis.lt.Šeštadienį
"Nevėžio" priekinę liniją sustiprino atletiškas nigerietis
"Nevėžio" priekinę liniją sustiprino atletiškas nigerietis
Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ surado pamainą neseniai komandą palikusiam Viny Okouo.Naujuoju kėdainiečių vidurio puolėju tapo nigerietis Francis Okoro. 24-erių krepšininkas
Nuostabaus starto pakylėta Šeškaus kariauna palaužė uteniškius
Nuostabaus starto pakylėta Šeškaus kariauna palaužė uteniškius
Įspūdingai rungtynes pradėjusi Jonavos „CBet“ (6-5) ekipa „Betsafe-LKL“ pirmąjį ratą užbaigė pergalingai.Virginijaus Šeškaus auklėtiniai savo
"Lietkabelis" neturėjo didesnio vargo Šiauliuose
"Lietkabelis" neturėjo didesnio vargo Šiauliuose
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) užtikrintą pergalę pasiekė Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (8-3), kuris svečiuose 88:74 (30:19, 17:16, 18:17, 23:22) susitvarkė
Po Vilniaus derbio – aistrų pliūpsnis tribūnoje ir "Ryto" duobkasio pretenzijos: tai buvo nepagarba
Po Vilniaus derbio – aistrų pliūpsnis tribūnoje ir "Ryto" duobkasio pretenzijos: tai buvo nepagarba
VIP svečius iš Vilniaus „Wolves“ stovyklos įkurdinti ložėje tiesiai virš aktyviausių Vilniaus „Ryto“ gerbėjų pozicijų ASG arenoje nebuvo pati išmintingiausia
"Šiauliai" pasikvietė Prienuose nepritapusį kanadietį
"Šiauliai" pasikvietė Prienuose nepritapusį kanadietį
„Šiaulių“ komanda į savo sudėtį įregistravo 30-metį kanadietį Shaquille’ą Keithą. 198 cm ūgio krepšininkui įteikta sutartis bandomajam laikotarpiui su galimybe
Žibėnas skelbė sirgalių mobilizaciją, Kemzūra atsivėrė apie atsisveikinimą su rinktine
Žibėnas skelbė sirgalių mobilizaciją, Kemzūra atsivėrė apie atsisveikinimą su rinktine
Po visais atžvilgiais įtempto pirmojo Vilniaus derbio ASG arenoje komandų strategai komentavo ne tik įvykius aikštėje bei tribūnose, bet ir vienas kitam perleistas Lietuvos nacionalinės rinktinės
Nervingame Vilniaus derbyje – "Wolves" pergalė prieš "Rytą"
Nervingame Vilniaus derbyje – "Wolves" pergalė prieš "Rytą"
Šeštadienio vakarą Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įvyko viena laukiamiausių sezono akistatų – sostinės derbis.Čia šeimininku buvęs Vilniaus
Pagirtina ketvirto kėlinio pradžia padėjo mažeikiškiams palaužti "Gargždus"
Pagirtina ketvirto kėlinio pradžia padėjo mažeikiškiams palaužti "Gargždus"
Mažeikių „M Basket-Delamode“ (4-7) spurtu pradėjo ketvirtąjį kėlinį ir taip padėjo pagrindus pergalei Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).Mažeikiškiai
Radzevičius – prieš sostinės derbį: salės pranašumas čia bus apylygis – 50 prieš 50
Radzevičius – prieš sostinės derbį: salės pranašumas čia bus apylygis – 50 prieš 50
„Betsafe-LKL“ čempionato pirmąjį ratą vainikuos ilgai lauktas mūšis dėl Vilniaus. „Avia Solutions Group“ arenoje susikaus abi šio miesto ekipos – „Rytas“
Juškevičius: dvikovas "Žalgiris" prieš "Rytą" ir "Wolves" prieš "Rytą" galime dėti į vieną lentyną
Juškevičius: dvikovas "Žalgiris" prieš "Rytą" ir "Wolves" prieš "Rytą" galime dėti į vieną lentyną
Šeštadienio vakarą Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) aistruoliai išvys vieną laukiamiausių sezono akistatų – sostinės derbį.Vilniaus „Rytas“
KMT pirmo etapo finiše – pirmas "Neptūno" pralaimėjimas Utenoje
KMT pirmo etapo finiše – pirmas "Neptūno" pralaimėjimas Utenoje
Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje (Citadele KMT) baigėsi pirmasis etapas.Nieko nebelėmusiose A grupės rungtynėse Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (4-2) namie 92:78 (21:24, 19:22,
"Šiauliai" triuškinančia pergale užbaigė "Pieno žvaigždžių" pasirodymą KMT
"Šiauliai" triuškinančia pergale užbaigė "Pieno žvaigždžių" pasirodymą KMT
Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (1-5) pralaimėjimu atsisveikino su Citadele Karaliaus Mindaugo taure (Citadele KMT).Aurimo Jasilionio auklėtiniai namie 76:100 (23:24, 23:22, 21:29, 9:25) neatsilaikė
Butkevičius – apie pabėgimą nuo krepšinio ir lemiamus metimus
Butkevičius – apie pabėgimą nuo krepšinio ir lemiamus metimus
Betsafe-LKL TV „YouTube“ kanale – pokalbis su Kauno „Žalgirio“ krepšininku Arnu Butkevičiumi.Pastaraisiais metais tiek „Žalgiryje“, tiek Lietuvos rinktinėje
"Gargždai" laimėjo Telšiuose, tačiau su įveiktais mažeikiškiais baigė pasirodymą KMT
"Gargždai" laimėjo Telšiuose, tačiau su įveiktais mažeikiškiais baigė pasirodymą KMT
Dvi naujausios Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) komandos tarpusavio mūšiu baigė žygį Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje. „Gargždai“ (2-4) išvykoje
"Šiauliai" tarė "ačiū" komandos kapitonui, ieškomas papildymas
"Šiauliai" tarė "ačiū" komandos kapitonui, ieškomas papildymas
Skiriasi „Šiaulių“ krepšinio klubo bei Nemanjos Bezbradicos keliai. 30-metis Kroatijos ir Serbijos pilietybes turintis krepšininkas komandą palieka abipusiu sutarimu.Bezbradica
Pirmomis minutėmis Hamburgo bokštus išsiūbavę "Wolves" susigrąžino teigiamą pergalių balansą
Pirmomis minutėmis Hamburgo bokštus išsiūbavę "Wolves" susigrąžino teigiamą pergalių balansą
Gera pradžia kartais iš tiesų prilygsta pusei darbo. Atkarpa 15:0 rungtynėse startavę Vilniaus „Wolves“ (4-3) vėliau kantriai saugojo sukauptą pranašumą ir antradienį
Tubelio vedamas "Neptūnas" sutriuškino "Nevėžį"
Tubelio vedamas "Neptūnas" sutriuškino "Nevėžį"
Klaipėdos „Neptūnas“ (4-6) pirmadienio vakarą be didesnio vargo apgynė savo namų tvirtovę.Mindaugo Brazio auklėtiniai uostamiestyje 97:74 (19:24, 24:14, 28:15, 26:21)
Vos 9 žaidėjus turėjęs Kemzūra – apie galimus naujokus: visi galvoja, kad mūsų seife prikrauta pinigų
Vos 9 žaidėjus turėjęs Kemzūra – apie galimus naujokus: visi galvoja, kad mūsų seife prikrauta pinigų
Vos devynių žaidėjų rotacija besivertęs Kęstutis Kemzūra dar neturėjo žinių dėl traumuotų Vilniaus „Wolves“ lyderių sveikatos, kartu išdėstęs, kodėl šiuo metu
Nesėkmė Europos taurėje: nukraujavę "Wolves" neprilygo Italijos klubui
Nesėkmė Europos taurėje: nukraujavę "Wolves" neprilygo Italijos klubui
Tarptautiniame fronte – trijų, o apskritai – net septynių iš eilės pergalių serija nutrūko: stipriai nukraujavę Vilniaus „Wolves“ (3-3) trečiadienio vakarą „Avia
Įspūdingą sugrįžimą parodę mažeikiškiai Collinso metimu iškovojo pirmą pergalę KMT
Įspūdingą sugrįžimą parodę mažeikiškiai Collinso metimu iškovojo pirmą pergalę KMT
Mažeikių „M Basket-Delamode“ (1-4) komanda didžiąją rungtynių dalį atsiliko, bet parodė įspūdingą sugrįžimą ir po Chauncey Collinso metimo pasiekė pirmąją pergalę Citadele
Vainauskas regi LKL nuopolį: čia vyksta kova dėl antros, o ne dėl pirmos vietos
Vainauskas regi LKL nuopolį: čia vyksta kova dėl antros, o ne dėl pirmos vietos
„Olimpo“ tinklalaidėje – Nacionalinės krepšinio lygos „7betNKL“ legendos, ginčas dėl LKL, lietuvių Eurolygoje stygius ir drąsus J.Vainausko pažadas, rašo
Vasilevo debiutas pažymėtas nuostabiu Jomanto žaidimu ir pergale prieš kėdainiečius
Vasilevo debiutas pažymėtas nuostabiu Jomanto žaidimu ir pergale prieš kėdainiečius
Nikola Vasilevas prie Mažeikių „M Basket-Delamode“ (3-6) vairo debiutavo užtikrinta pergale.Mažeikiečiai namų arenoje 88:81 (27:24, 19:22, 26:10, 16:25) patiesė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“
"Žalgirio" ir "Ryto" dvikovoje teisėjai buvo prisisegę mikrofonus – galite paklausyti
"Žalgirio" ir "Ryto" dvikovoje teisėjai buvo prisisegę mikrofonus – galite paklausyti
Betsafe-LKL TV komanda pristato antrąjį sezono „Betsafe Mic’d Up“ epizodą.Šį kartą išskirtinio dėmesio sulaukė pirmasis sezono grandų mūšis tarp Vilniaus
Tik vieną auklėtinį pagyręs Maksvytis: turiu prisiimti atsakomybę, Žiemelio žodžių komentuoti nenorėjo
Tik vieną auklėtinį pagyręs Maksvytis: turiu prisiimti atsakomybę, Žiemelio žodžių komentuoti nenorėjo
Trijų paeiliui pralaimėjimų šleifas, kuris šiuo metu velkasi iš paskos Kauno „Žalgirio“ Eurolygoje, atsivijo jį ir savame kieme, rašo Krepšinis.lt.Po
Sėkmingą atkarpą "Pieno žvaigždės" pratęsė laimėdamos Šiauliuose
Sėkmingą atkarpą "Pieno žvaigždės" pratęsė laimėdamos Šiauliuose
Intriguojančios rungtynės Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) padangėje vyko Šiauliuose.Čia Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (3-6) pratęsė pergalių seriją

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (220) 10.22 16:33
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime