Naujienos kraunasi...

Prie geriausios formos tik artėjantis Žagaras – apie priešišką atmosferą bei Eurolygą

Prie geriausios formos tik artėjantis Žagaras – apie priešišką atmosferą bei Eurolygą
LKL nuotr.
Ilgai lauktos pusfinalio serijos tarp Vilniaus „Ryto“ ir Vilniaus „Wolves Twinsbet“ startas neturėjo nuvilti neutralių aistruolių, besitikinčių intrigos ir kuo ilgesnės serijos kelyje link finalo.

Jau pirmojoje dvikovoje Lietuvos vicečempionai suklupo 85:96 ir prarado namų aikštės pranašumą prieš pirmą sykį pusfinalyje žaidžiantį klubą. Tiesa, tai toli gražu nereiškia, kad „vilkai“ ir kitame mače jausis kaip žaisdami namie, kadangi sostinėje jų oponentai šiuo metu palaikomi kur kas gausiau.

Visgi priešiška atmosfera tribūnose – jau nebe naujiena „Wolves Twinsbet“ treneriams bei krepšininkams, kurie spėjo prie to priprasti ir suteikti džiaugsmingų akimirkų nedidelei turkio spalvos marškinėliais pasipuošusiai fanų grupelei.

„Parodykite rungtynes, kuriose mes turėjome nepriešišką atmosferą, – po pirmojo serijos mačo spaudos konferencijoje kalbėjo ekipos vyr. treneris Nedas Pacevičius. – Ar su „Rytu“, ar su kita didesne Lietuvos komanda, visada žaidžiame taip pat. Mes tą žinome, mes tą jaučiame, mes to tikėjomės, galvojame, kad to bus dar daugiau kitose rungtynėse.“

Panašios nuomonės laikosi ir Artūras Žagaras, kuris, nors ir atvedė Latviją į istorinę penktąją vietą pasaulio čempionate, savo karjeros bagaže neturi daug minučių atkrintamųjų serijose, tad sostinės derbį pusfinalyje pasitiko kaip pirmą tokią patirtį, kuri, be kita ko, yra persmelkta ir klubų priešpriešos.

„Mėgaujuosi kiekvienu momentu ir mėginu išlikti dabartiniame momente, negalvoti apie trečiąsias ar ketvirtąsias serijos rungtynes. Reikia susikoncentruoti ties sekančiu žingsniu“, – portalui LKL.lt tvirtino Latvijos rinktinės talentas, pirmajame susitikime per 16,5 minutės pasižymėjęs 6 taškais ir 4 rezultatyviais perdavimais.

Tas sekantis žingsnis gali būti žengtas jau šįvakar, kuomet „Twinsbet“ arenoje užvirs antrojo serijos mačo kova. „Vilkams“ tai proga nustumti „Rytą“ ant bedugnės krašto, o pastarieji mėgins atstatyti pusiausvyrą ir viską pradėti iš naujo. Susitikimą nuo 18.30 val. tiesiogiai transliuos BTV televizija ir Go3.

Prieš didžiulės svarbos mūšį portalas LKL.lt kviečia paskaityti, ką per laisvą dieną tarp rungtynių kalbėjo „Wolves Twinsbet“ atakų organizatorius A. Žagaras.

– Pradėkime nuo šviežiausių dalykų – pirmosios jūsų pergalės serijoje. Pirmavote beveik visą mačą. Papasakokite, kaip pavyko pasiekti šią solidžią pergalę?

– Visų pirma, manau, kad supratome, jog tai jų namų sirgaliai ir „Rytas“ mėgins užšokti ant mūsų nuo pat pradžios. Buvome pasiruošę tam ir atsakėme savo pačių energija. Bandėme uždaryti savo krepšį, kovoje dėl atšokusių kamuolių, nes jie labai gerai dėl kamuolių puolime kovojanti komanda. Jie vis tiek sugriebė 20 kamuolių, tad su tuo turime būti geresni. Galų gale, krepšinis yra atkarpų žaidimas. Net kai jie turėjo geras savo atkarpas, kuriomis mėgino sugrįžti į rungtynes, mes išlikome ramūs, išlaikyti ir žaidėme ataka po atakos.

– Tris ankstyvas pražangas gavo Marcusas Fosteris. Akivaizdu, kad tai turėjo įtakos likusiai mačo daliai. Ar tai buvo vienas pagrindinių veiksnių, nulėmusių jūsų pergalę?

– Buvo daug faktorių. Aišku, be Fosterio jie vis tiek žaidė gerą krepšinį ir tai nebuvo iškart pralaimėtos rungtynės. Nėra taip, kad jie visiškai priklausomi nuo jo. Matėme, kad ir be jo pirmoje pusėje jie žaidė gerai. Žinoma, jis pavojingas, tad tai tikrai galėjo būti viena pergalės priežasčių.

– Ant parketo netrūko konfliktų tarp žaidėjų, į juos įsivėlėte ir jūs, o sirgaliai į viską taip pat reaguodavo audringai. Ar komandai nebuvo sunku neprarasti savo susikaupimo tokiais momentais?

– Taip, nebuvo sunku. Visi mūsų vaikinai yra tarsi didelė šeima. Nesvarbu, ar tribūnose serga už mus, ar prieš mus – žinome, kad turime vienas kitą ir jei kažkas pradeda pamesti galvą, yra dar vienuolika vyrukų, kurie sugrąžins jį į rungtynes ir privers susikoncentruoti.

– „Rytas“ serijos laukė apie savaitę, kadangi jūsų ketvirtfinalis užsitęsė. Galbūt tai buvo jūsų pranašumas, nes nepraradote ritmo ir jau susidūrėte su situacija, kuomet jūsų nugaros buvo priremtos prie sienos?

– Tame yra ir pliusų, ir minusų. Akivaizdu, kad jei žaidi daugiau rungtynių, esi ritme, bet ir esi labiau pavargęs prieš kitas rungtynes. O turėdamas savaitę pasiruošimui, turi privalumų, nes gali geriau eiti per taktiką ir ruoštis, bet gali prarasti rungtynių ritmą. Tad tokioje situacijoje nėra aiškių laimėtojų.

– Pirmajame mače kartu su Rasheedu Sulaimonu komandą į priekį vedė ir Kristupas Žemaitis. Jūsų minutės auga, o Vaidas Kariniauskas, sezono metu irgi turėjęs problemų su sveikata, nežaidžia daug. Kaip visiems jums, įžaidėjams, pavyksta pasidalinti šiomis minutėmis ir vaidmenimis komandoje?

– Manau, kad visi tiesiog pasitikime trenerio rotacijomis. Akivaizdu, kad tai nėra geriausias laikas galvoti apie individualią statistiką ar kažką kito. Kad ir ką treneris mato aikštelėje vienu ar kitu momentu, jis leidžia būtent tą žaidėją. Krisas žaidė nuostabiai ir prieš „Neptūną“, kuomet, kaip ir sakėte, buvome priremti prie sienos. Jis gerame ritme, geroje formoje, visi dėl to esame laimingi. Jei jis tęs tokį pasirodymą – leiskime jį į aikštelę (juokiasi).

– Prieš dvejus metus „Rytas“ finale pralaimėjo pirmąjį mačą, bet tuomet atsitiesė ir laimėjo titulą. Kaip jums patiems atsiriboti nuo to fakto, kad pirmaujate 1:0, jog nepaslystumėte ant to paties grėblio, kaip tai nutiko „Ryto“ varžovams tuomet?

– Tai nėra svarbu iki tol, kol kažkas laimi tris kartus. Ar 2:0, ar 0:2 – kovoji iki pabaigos. Abi komandos yra geros ir rezultatui esant 1:0, niekas dar tikrai nėra baigta.

– Kitame mače galima tikėtis reakcijos iš „Ryto“, kurio treneris Giedrius Žibėnas žiniasklaidai užsiminė, kad jam nepatiko, kaip jo komanda buvo nusiteikusi. Kokių pasikeitimų tikitės varžovų taktikoje? O gal tai turėtų būti paprasčiausiai kitoks psichologinis nusiteikimas?

– Manau, kad dabar tai tarsi šachmatų partija. Yra daug psichologinės pusės niuansų, bet taktika irgi svarbi, viskas svarbu. Mėginsime iškart pradėti dar geriau žaisti, bet jie taip pat. Viskas priklauso nuo daug faktorių, tad tai tikrai dar bus gera serija.

– Kaip jaunas žaidėjas, neturite itin daug tokios svarbos rungtynių, patirties. Ypač, kai kalba eina ne apie vienerių rungtynių atkrintamąsias, o apie serijas, kurios tęsiasi apie savaitę su visu foniniu triukšmu, emocijomis ir intensyvumu. Kaip jums patinka žaisti svarbias minutes tokiose rungtynėse?

– Nuostabu, tai tikriausiai yra mano pirmosios atkrintamosios per profesionalo karjerą. Badalonoje niekada nežaidžiau, o dabar komandoje turiu rolę. Esu su visais, mėginu padėti komandai, tai labai geras jausmas. Mėgaujuosi kiekvienu momentu ir mėginu išlikti dabartiniame momente, negalvoti apie trečiąsias ar ketvirtąsias serijos rungtynes. Reikia susikoncentruoti ties sekančiu žingsniu.

– Ar maždaug apie tokias serijas svajoja vaikai, kurie nori tapti profesionaliais krepšininkais?

– Žinoma, tai serija tarp priešpriešą turinčių komandų. Palaikymas, neapykanta, foninis triukšmas – visu tuo labai mėgaujuosi.

– Kokį mentalitetą turite žengdamas į seriją, kurioje kovojate ne tik dėl patekimo į finalą, bet ir dėl miesto, kuriame „Wolves Twinsbet“ nori auginti sirgalių bazę?

– Nesvarbu, kad ir kas yra oponentas, mėginsime būti kaip įmanoma geri ir laimėti serijas. Nenoriu išpūsti didelių burbulų apie pašalinius dalykus. Akivaizdu, kad tai priešprieša, bet nenoriu iš to padaryti pernelyg didelio reikalo. Galų gale, tai yra pusfinalis ir mes kovojame dėl titulo. Ties čia ir yra mūsų koncentracija.

– Formaliai kitame mače būsite šeimininkai, bet ko gero tribūnose vėl sutiksite priešišką atmosferą. Visgi grupelė jūsų sirgalių taip pat yra arenoje. Kaip jaučiatės tokioje atmosferoje ir ar sugebate išgirsti savo gerbėjų grupelę „Ryto“ sirgalių skanduočių fone?

– Žinoma, matome mūsų marškinėlių nedidelėje žmonių grupelėje. Esame dėkingi, kad jie ateina į rungtynes ir padeda mums. Galbūt jie nesupranta, kad padeda, nes „Ryto“ sirgaliai užpildo areną ir ji atrodo raudona. Bet kai kažkas pataiko svarbų metimą ar turi gerą gynybinį epizodą, girdime savo fanus.

– N. Pacevičiui, kuris yra jaunesnis už kai kuriuos jūsų žaidėjus, tai yra pirmoji tokios reikšmės serija. Kaip vertinate jo sugebėjimus tokioje situacijoje? Ar galima sakyti, kad matote ir jo tobulėjimą?

– Taip, kai jis perėmė komandos vairą, dar buvau Turkijoje. Nemačiau pačios pradžios, tik rezultatus. Europos taurę užbaigėme stipriai, nors ir nepatekome tolyn. Kai jau prisijungiau, pamačiau ir treniruotėse, ir rungtynėse, kad jis taip pat tobulėja.

– Ant parketo sugrįžote maždaug prieš mėnesį, tad reabilitacija tikrai buvo sėkminga. Sezonas pasiekė kulminaciją, o netrukus po jo su Latvijos rinktine mėginsite iškovoti olimpinį kelialapį. Kiek arti esame to, kad matytume 100 proc. savo galimybių išnaudojantį Artūrą Žagarą?

– Akivaizdu, kad vis dar einu link to. Su kiekvienomis rungtynėmis, su kiekviena ataka jaučiu, kad atgaunu ritmą, kojos pradeda manęs klausyti. Dabar reikalas jau tame, kad turiu teisingai skaityti situacijas, kada atakuoti, kada ir kaip gintis. Lėtai, bet einu link to. Nesu dėl to susirūpinęs, esu laimingas, kad kūnas ir kelis siunčia gerus signalus.

– Klubas, kuriam priklausote – Stambulo „Fenerbahče“ – tuo pačiu metu, kaip ir jūs Vilniuje, žengs ant parketo finalo ketverto pusfinalyje. Akivaizdu, kad palaikysite šią komandą, tačiau kokią prognozę turite jai ir apskritai visam finalo ketvertui?

– „Fenerbahče“ laimės pusfinalį ir finalą prieš Madrido „Real“ – toks mano spėjimas. Turiu jausmą, kad MVP galėtų tapti Tarikas Biberovičius, kuris turėtų turėti gerą finalo ketvertą.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Neptūno" gynėjų grandį sustiprino atletiškas amerikietis
"Neptūno" gynėjų grandį sustiprino atletiškas amerikietis
Klaipėdos „Neptūno” komandą stiprina Nathanas Johnsonas jaunesnysis, su kuriuo sudarytas kontraktas vieneriems metams. Uostamiesčio klubas baigė komplektaciją gynėjų grandyje. 2023-2024
Dar vieno klubo netekusi LKL patvirtino kito sezono čempionato formatą
Dar vieno klubo netekusi LKL patvirtino kito sezono čempionato formatą
Trečiadienį įvyko Lietuvos krepšinio lygos (LKL) valdybos posėdis, kuriame buvo svarstomi „Betsafe-LKL“ čempionato sistemos pokyčiai, iš lygos pasitraukus Pasvalio „Pieno
"Juventus" nestabdo: į Uteną atvyksta Lenkijoje žibėjęs amerikietis
"Juventus" nestabdo: į Uteną atvyksta Lenkijoje žibėjęs amerikietis
Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ klubas ir toliau lipdo komandą artėjančio sezono kovoms. Aukštaitijos klubą papildė 198 cm ūgio puolėjas Dominicas Greenas. „Uniclub
Dar viena "Ryto" pergalė: pratęstas kontraktas su kapitonu
Dar viena "Ryto" pergalė: pratęstas kontraktas su kapitonu
Margiris Normantas dar bent vienerius metus gins Vilniaus „Ryto“ komandos garbę. Iki liepos mėnesio vidurio turėjęs galimybę išvykti į kitą krepšinio klubą, 27-erių gynėjas
"Šiaulių" lyderis persikėlė į "Juventus"
"Šiaulių" lyderis persikėlė į "Juventus"
Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ tęsia komandos komplektacijos darbus. Aukštaitijos klubą papildė praėjusį sezoną Lietuvoje rungtyniavęs L.J. Thorpe‘as. Utenos
"Rytas" triumfuoja: džiaugiamės, kad pavyko pasiekti susitarimą su Masiuliu
"Rytas" triumfuoja: džiaugiamės, kad pavyko pasiekti susitarimą su Masiuliu
Vilniaus „Rytas“ išsaugojo vieną iš čempioniškos komandos puolėjų – Gytį Masiulį. 26-erių krepšininkas ir toliau gins juodai baltai raudonų garbę.„Džiaugiamės,
Šeškus atsisveikino su "CBet", Jonavos klubas turi naują trenerį
Šeškus atsisveikino su "CBet", Jonavos klubas turi naują trenerį
Jonavos „CBet” komanda pristato naująjį komandos vyr. trenerį. Virginijų Šeškų pakeis iš Šilutės kilęs 41-erių krepšinio specialistas Mantas Šernius. Pastaruosius
"Pieno žvaigždės" paliko LKL
"Pieno žvaigždės" paliko LKL
Liepos 15 dieną Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ klubas Lietuvos krepšinio lygai oficialiai pranešė, kad, susidūręs su iššūkiais surinkti reikalingą minimalų
Paskelbtas Eurolygos tvarkaraštis: startavo išankstinė bilietų prekyba į rungtynes "Žalgirio" arenoje
Paskelbtas Eurolygos tvarkaraštis: startavo išankstinė bilietų prekyba į rungtynes "Žalgirio" arenoje
Pirmadienį Eurolyga oficialiai paskelbė 2024–2025 m. sezono turnyro tvarkaraštį. Kauno „Žalgiris“ sezoną pradės spalio 3 d. susitikimu namuose su „FC Barcelona“
Lavrinovičius iš "Žalgirio" persikėlė į "Lietkabelį"
Lavrinovičius iš "Žalgirio" persikėlė į "Lietkabelį"
Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ tęsia sudėties komplektaciją 2024-25 m. sezonui – į Aukštaitiją atvyksta Danielius Lavrinovičius. Su aukštaūgiu sudaryta dvejų metų
"Wolves" turi dar vieną naujoką
"Wolves" turi dar vieną naujoką
Ketverius metus „Šiauliuose“ praleidęs vilnietis Danielius Baslykas grįžta į gimtąjį miestą ir kitą sezoną atstovaus Vilniaus „Wolves Twinsbet“ komandai. Su 197
Blaževičius – apie grįžimo į Lietuvą privalumus bei trūkumus ir naujai užgimusį Vilniaus derbį
Blaževičius – apie grįžimo į Lietuvą privalumus bei trūkumus ir naujai užgimusį Vilniaus derbį
Kitą sezoną Vilniaus „Wolves Twinsbet“ marškinėlius apsivilksiantis vidurio puolėjas Marekas Blaževičius į Lietuvą grįžta po dvejų Santjago de Kompostelos „Obradoiro
Marekas grįžta į Lietuvą – gins "Wolves" garbę
Marekas grįžta į Lietuvą – gins "Wolves" garbę
Vilniaus „Wolves Twinsbet“ komandos priekinę liniją papildė iš Ispanijos į Lietuvą sugrįžtantis 211 cm ūgio vidurio puolėjas Marekas Blaževičius. Sostinės klubas su aukštaūgiui
"Juventus" vadovas – apie vasaros darbus, tikslus ČL ir Valančiūną Utenos klube
"Juventus" vadovas – apie vasaros darbus, tikslus ČL ir Valančiūną Utenos klube
Aktyviai vasaros darbus pradėjęs Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ klubas jau suformavo artėjančio sezono komandos branduolį.  Aukštaitijos komandos vairą šią
Kulinarinis meistriškumas: "Žalgiris" bendradarbiaus su "Lietuvos kepėju"
Kulinarinis meistriškumas: "Žalgiris" bendradarbiaus su "Lietuvos kepėju"
„Lietuvos kepėjas“, bendradarbiaujant su legendiniu Kauno „Žalgirio“ klubu, sukūrė išskirtinio skonio pyragą, kuris papildys „Žalgirio“ licencinių produktų
"Wolves" sustiprino antras rezultatyviausias Čempionų lygos žaidėjas
"Wolves" sustiprino antras rezultatyviausias Čempionų lygos žaidėjas
Vilniaus „Wolves Twinsbet“ klubas atakų organizavimą patikės 183 cm ūgio gynėjui Anthony Cowanui. Su 26 m. įžaidėju pasirašyta vienerių metų sutartis.Pastaruosius porą sezonų
"Rytą" palikęs Uleckas jungiasi prie "Šiaulių" (trenerių komentarai)
"Rytą" palikęs Uleckas jungiasi prie "Šiaulių" (trenerių komentarai)
Komplektacijos darbus tęsiantys „Šiauliai“ į savo gretas pasikvietė 24-erių metų gynėją Luką Ulecką. Su triskart LKL čempionu sudaryta vienerių metų sutartis.„Į Šiaulius
Mažeikiuose – puolėjas iš Estijos
Mažeikiuose – puolėjas iš Estijos
Komplektacijos darbus tęsianti Mažeikių „M Basket-DELAMODE“ komanda sulaukė papildymo iš Estijos. Prie komandos jungiasi 27-erių 200 cm ūgio puolėjas Mihkelas Kirvesas. Su krepšininku
Naujasis "Juventus" stategas stažuosis buvusiame Valančiūno klube
Naujasis "Juventus" stategas stažuosis buvusiame Valančiūno klube
Naujasis Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ vyr. treneris Vytautas Buzas stažuosis NBA klube. 36-erių lietuvis prisijungs prie Naujojo Orleano „Pelicans“ komandos NBA
"Žalgiryje" sezoną baigęs amerikietis karjerą tęs Italijoje
"Žalgiryje" sezoną baigęs amerikietis karjerą tęs Italijoje
Jau po Eurolygos sezono pabaigos prie Kauno "Žalgirio" prisijungęs Demetre'as Riversas grįžta rungtyniauti į Italiją.Praeitą sezoną Skafačio "Givova" ekipoje pradėjęs
Orelikas – iš Lietkabelio" į "Juventus"
Orelikas – iš Lietkabelio" į "Juventus"
Komplektacijos darbus tęsiantis Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ klubas pristatė dar vieną komandos naujoką. Aukštaitijos klubo gretas papildė 34 metų 200 cm ūgio puolėjas
"Rytas" jėgas išbandys Tel Avive vyksiančiame turnyre, dalyvaus Fosterio ir Smitho ekipos
"Rytas" jėgas išbandys Tel Avive vyksiančiame turnyre, dalyvaus Fosterio ir Smitho ekipos
Prieš pat 2024-2025 m. sezono startą Vilniaus „Rytas“ kartu su dar trimis ekipomis varžysis Tel Avive vykstančiame turnyre. Tai bus puiki proga komandai patikrinti savo jėgas prieš
Panevėžio ir Vilniaus klubai sužinojo varžovus Europos taurėje
Panevėžio ir Vilniaus klubai sužinojo varžovus Europos taurėje
Penktadienį ištraukti Europos taurės turnyro burtai, kurie išskirstė komandas į dvi grupes. Savo varžovus sužinojo ir abu Lietuvos klubai – Panevėžio „7bet-Liektabelis“
Tubelis vilkės "Ryto" marškinėlius – padėjo sutartį pratęsęs rėmėjas
Tubelis vilkės "Ryto" marškinėlius – padėjo sutartį pratęsęs rėmėjas
Vilniaus „Rytas“ praneša, kad Klaipėdos „Neptūne“ sezoną praleidęs ir „Betsafe-LKL“ reguliariojo sezono MVP tapęs aukštaūgis Ąžuolas Tubelis grįžta
"Wolves" treneris apie burtus: norėjau gauti Sopoto koomandą, o lengvų rungtynių nebus
"Wolves" treneris apie burtus: norėjau gauti Sopoto koomandą, o lengvų rungtynių nebus
Eurolygos būstinėje penktadienį ištraukti Europos taurės (BKT EuroCup) burtai suskirstė jos dalyves į dvi grupes. Antrą sezoną turnyre dalyvausiančiai Vilniaus „Wolves Twinsbet“
Bomba Panevėžyje: į "Lietkabelį" atvyksta NBA ir Eurolygo patirties turintis graikas
Bomba Panevėžyje: į "Lietkabelį" atvyksta NBA ir Eurolygo patirties turintis graikas
Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ ekipą papildė dar vienas žaidėjas – į komandą atvyksta Georgios Kalaitzakis. Su legionieriumi iš Graikijos sudaryta sutartis vienam sezonui.Komandos
Pirmasis "Ryto" legionierius – Vokietijoje bei Čempionų lygoje rungtyniavęs amerikietis
Pirmasis "Ryto" legionierius – Vokietijoje bei Čempionų lygoje rungtyniavęs amerikietis
Vilniaus „Ryto“ puolėjų grandį papildė FIBA Čempionų lygoje Bonos „Telekom Baskets“ atstovavęs amerikietis Savionas Flaggas. Su 201 cm ūgio puolėju sudaryta sutartis vienam
"Žalgiris" susiejo ateitį su sparčiai tobulėjančiu 17-mečiu
"Žalgiris" susiejo ateitį su sparčiai tobulėjančiu 17-mečiu
Kauno „Žalgirio“ jaunimo sistemos komandose sėkmingai 2023–2024 m. sezone rungtyniavęs 17-metis Mantas Juzėnas pasirašė ilgalaikę sutartį su žaliai baltų klubu.Tolimesniu

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (228) 05.16 00:00
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime