Naujienos kraunasi...

Žaidėjams priekaištų neturėjęs D.Adomaitis: su jais galėčiau eiti į karą

Autorius: Marius Milašius, Alfa.lt.
Žaidėjams priekaištų neturėjęs D.Adomaitis: su jais galėčiau eiti į karą
Vilniaus „Rytui“ nepavyko sukurti dar vieno stebuklo itin sudėtingame ir permainingame sezone.

Iš pirmųjų dviejų Europos taurės etapų išsikapstęs ir Karaliaus Mindaugo taurę Kauno „Žalgiriui“ iš panosės nugvelbęs sostinės klubas sužaidė įspūdingą atkarpą antrajame kėlinyje, tačiau galiausiai krito prieš „Valencią“ ir pralaimėjęs ketvirtfinalio seriją 0:2 baigė savo žygį tarptautiniame fronte, rašo Alfa.lt.

Vilniečių galimybės įkąsti turnyro favoritu laikomam Ispanijos klubui sumenko dar praėjusių rungtynių Valensijoje metu, kai „Rytas“ neteko savo kapitono ir pagrindinio įžaidėjo Chriso Kramerio, patyrusio šiurpią kryžminių kelio raiščių traumą.

Bent pusmečiui iš rikiuotės iškritęs amerikietis šio vakaro rungtynes „Siemens“ arenoje stebėjo sėdėdamas „Ryto“ atsarginių suolo gale, o dar prieš susitikimą sulaukė daugybės padrąsinimo žodžių tiek iš lyg upe prie jo plaukusių aistruolių, tiek ir organizuotos „Ryto“ sirgalių palaikymo grupės „B tribūna“.

Vis dėlto, kad ir kaip save ar Ch. Kramerį galėjo mėginti guosti Vilniaus komandos aistruoliai, šaltų amerikiečio nervų itin pritrūko sudėtingame kare prieš grėsmingą varžovą iš pietų.

„Chrisas yra įžaidėjas. Jūs analizuojate mūsų žaidimą, žinote, kokie mūsų rezultatai buvo tada, kai Chrisas sugrįždavo po traumų, – į žurnalistus kalbėdamas apie amerikiečio netektį kreipėsi vyriausiasis „Ryto“ treneris Dainius Adomaitis. – Tai yra pagrindinis įžaidėjas. Jis, galima sakyti, laikė mūsų žaidimo vadžias. Daug sprendimų priklausė nuo jo. Jo netektis yra tikrai skaudi.“

„Rytui“ šis Europos taurės sezonas buvo sėkmingas, mat pirmą kartą per septynerius metus buvo patekta į ketvirtfinalį. Vis dėlto tiek trenerio, tiek ir komandos sirgalių neapleidžia mintis apie tai, kas būtų, jeigu būtų, kadangi nuo pat sezono pradžios „Rytą“ kankina viena trauma po kitos.

„Banguotai, – paklaustas, kaip įvertintų sezoną Europos taurėje, sakė D. Adomaitis. – Vėl grįžtame prie to paties – visą sezoną gyvename nuo problemos iki problemos. Jau atrodė, kad išsisprendėme savo problemas ir po rungtynių Monake grįžę sakėme, kad nuo čia turi prasidėti geresnis laikotarpis – po traumos grįžo Chrisas, susitvarkė rotacija ir kiekvienas turi savo vaidmenį, bet problemos vėl atėjo netikėtai. Visą sezoną gyvename nuo problemos iki problemos – matėte, kiek buvo traumų.“

Nepaisant įvairių negandų, D. Adomaitis neužmiršo pasveikinti ir varžovų – vilniečių vairininkas pripažino, kad oponentai iš Valensijos buvo pranašesni už jo treniruojamą ekipą.

„Sveikinu mūsų oponentus. Jie nusipelnė būti kitame etape. Norėčiau pasveikinti ir savo žaidėjus dėl jų pastangų tiek pirmosiose rungtynėse, tiek ir šiandien. Mums pritrūko fiziškumo, pritrūko rotacijos, tačiau jie atidavė visą šimtą procentų jėgų“, – kalbėjo treneris.

– Kurios rungtynės jums pasirodė geresnės – Valensijoje ar Vilniuje?

– Gerai žaidėme ir ten, ir ten. Vyrams neturiu jokių priekaištų dėl gynybos. Tokią komandą, kaip „Valencia“, laikyti žemiau jų „skaičių“, yra labai gerai. Šiandien praleistas 71 taškas yra tai, ko norėjome.

Kitoje pusėje, puolime, 20 minučių viskas taip pat buvo gerai, bet fiziologijos turbūt tikrai neapgausi. Tas nuovargis ir tos pastangos, kurias vyrai įdėjo aikštelėje – vis tiek atėjo laikas, kuomet prametėme metimus. Matote ir statistiką – trečiojo ir ketvirtojo kėlinio skaičius, atkovotus kamuolius, pataikymo procentą – tai viską ir pasako.

– Kuo paaiškintumėte puikų žaidimą antrojo kėlinio pabaigoje ir stabtelėjimą po ilgosios pertraukos?

– Paprasčiausiai puolime pataikėme savo metimus, o antroje pusėje nepataikėme nieko. Dėl to kaltas ir nuovargis.

– Kaip pavyko kompensuoti Ch. Kramerio netektį ir kiek esate patenkintas Roko Stipčevičiaus pasirodymu?

– Tokios situacijos visuomet paveikia komandą. Valensijoje po pirmosios pusės grįžus į rūbinę ir pamačius Chrisą visų emocinė būsena ėjo žemyn. Visi kalbėjome, kad privalome tai padaryti dėl Chriso, kiekvienas tikrai stengėsi, tačiau...

Chrisas yra įžaidėjas. Jūs analizuojate mūsų žaidimą, žinote, kokie mūsų rezultatai buvo tada, kai Chrisas sugrįždavo po traumų. Tai yra pagrindinis įžaidėjas. Jis, galima sakyti, laikė mūsų žaidimo vadžias. Daug sprendimų priklausė nuo jo. Jo netektis yra tikrai skaudi.

O dėl Roko... Neturiu priekaištų nė vienam žaidėjui. Kiekvienas įdėjo maksimaliai pastangų, kiekvienas įdėjo širdį, ją paliko aikštelėje. Ačiū ir sirgaliams už tokią rungtynių pabaigą, palaikymą po rungtynių. Mums visiems tai reiškia daug.

– Kaip apskritai įvertintumėte Europos taurės sezoną?

– Banguotai. Vėl grįžtame prie to paties – visą sezoną gyvename nuo problemos iki problemos. Jau atrodė, kad išsisprendėme savo problemas ir po rungtynių Monake grįžę sakėme, kad nuo čia turi prasidėti geresnis laikotarpis – po traumos grįžo Chrisas, susitvarkė rotacija ir kiekvienas turi savo vaidmenį, bet problemos vėl atėjo netikėtai. Visą sezoną gyvename nuo problemos iki problemos – matėte, kiek buvo traumų.

– D.J. Seeley šiandien buvo mažiau pastebimas. Ar tai – varžovų nuopelnas, ar jis pats ėmėsi per mažai iniciatyvos?

– Faktas, kad puolime ties juo buvo dedamas didelis akcentas. Bet jis tikrai gerai dalino perdavimus sutraukdamas gynybą, sukūrė kitiems žaidėjams nemažai situacijų po ekstra perdavimų. Tik nepataikėme tų metimų. Kitas dalykas yra nematomas darbas. Jo gynyba prieš Mattą Thomasą buvo įspūdinga. Tai nėra geležinis žmogus, kad galėtų žaisti gerai abiejose pusėse.

– Ko gero, taip pat išskirtumėte ir daug nematomo darbo padariusį Arną Butkevičių?

– Žinoma, taip. Norėjome, kad jis šiandien būtų tas žaidėjas, kuris skirstytų perdavimus. Ieškojome kitų opcijų, kurie galėtų būti kūrėjais, o Arnas šiandien kai kuriose situacijose tikrai gerai jas išsprendė.

– Sakėte antroje pusėje žaidėjai pavargo. Ar nebuvo galimybių minutes padalinti tolygiau?

– Varžovai yra komanda, su kuria, jei laikaisi lygiai ir duodi spaudimą, tikrai gali žaisti. Bet kai jie atsiplėšia keliais taškais, labai sunku būna sugrįžti. Buvo blogų momentų jau ir pirmoje pusėje, kai atsilikinėjome, tad nebuvo kaip padalinti minutes, nors pagal planą norėjome.

Reikėjo grįžti į rungtynes, o kai grįžome į rungtynes, tie žaidėjai, kurie buvo aikštelėje, labai gerai žaidė. Vėlgi turi žiūrėti į situaciją, kuri yra aikštėje, ir kažkiek rizikuoti.

– Kaip manote, kiek įmanoma pakeisti dabartinę jūsų komandos situaciją, turint omenyje traumuotus žaidėjus?

– Plika akimi matoma, kad mums dabar trūksta įžaidėjo ir ketvirtosios pozicijos žaidėjų. Turėsime pokalbių su klubo vadovais. Manau, visiems aišku, ko mums trūksta.

Tačiau tais žaidėjais, kuriuos turime, esame patenkinti – tiek jų indėliu, tiek darbu. Faktas, kad mums tik reikia žaidėjų rotacijai.

– Ar dar liko jėgų sekmadienio mačui prieš Kauno „Žalgirį“?

– Turime jų surasti. Turėsime vieną dieną atsistatymui, pasiruošimui, o sekmadienį rungtynės. Kas gali būti geriau profesionaliam sportininkui nei tada, kai treniruotis nėra laiko, o lieka tik žaisti rungtynes. Be to, jas žaidi dar ir su Eurolygos komanda. Manau, kad viskas bus gerai – netrūks ir emocijų.

– Ar sužinojote ką nors naujo apie savo komandą per šią ilgą Europos taurės kelionę?

– Sužinojau tą, kad tais, kurie dabar yra rūbinėje, aš galiu pasitikėti šimtu procentų. Su jais galiu eiti ir į karą, ir į žvalgybą.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Bausmių auklėtiniams sugalvojęs D.Adomaitis - apie užduotis Pietų Korėjoje ir "mirtininkų" grupę
Bausmių auklėtiniams sugalvojęs D.Adomaitis - apie užduotis Pietų Korėjoje ir "mirtininkų" grupę
Lietuvos krepšinio rinktinės vyrai skaičiuoja paskutines valandas gimtinėje. Rytinę treniruotę Vilniuje surengę krepšininkai ir komandos personalas jau šįvakar iškeliaus
Oficialu: A.Toupane'as keliasi į Malagą
Oficialu: A.Toupane'as keliasi į Malagą
Kauno "Žalgirio" marškinėlius 2017 - 2018 metų sezone vilkėjęs prancūzas Axelis Toupane'as ateinančiais metais rungtyniaus Ispanijoje.Oficialiai paskelbta, kad 27 -erių metų
Sutrumpėjo rinktinės kandidatų sąrašas (D.Adomaičio komentaras)
Sutrumpėjo rinktinės kandidatų sąrašas (D.Adomaičio komentaras)
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriai po turnyro Suomijoje, kur 87:46 (22:9, 18:14, 26:13, 21:10) sutriuškino aikštelės šeimininkus ir 88:72 (21:12, 22:23,
Sunerimęs D.Adomaitis: treniruotėse turime pakeisti kai kuriuos dalykus ir dirbti kitaip
Sunerimęs D.Adomaitis: treniruotėse turime pakeisti kai kuriuos dalykus ir dirbti kitaip
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė išlaikė pirmąjį šios vasaros išbandymą, kuomet jai teko sužaisti dvejas rungtynes per dvi dienas.Vakar 41 taško skirtumu nušlavę
Serbas D.Milosavljevičius praleis ne tik pasaulio čempionatą, bet ir visą sezoną
Serbas D.Milosavljevičius praleis ne tik pasaulio čempionatą, bet ir visą sezoną
Serbijos rinktinės gynėjas Draganas Milosavljevičius praleis pasaulio čempionatą Kinijoje, bet nemaloni žinia aplankė ir Malagos "Unicaja" sirgalius.Pranešama, kad dėl sunkios
Lietuvos rinktinė Suomijoje sumindė šeimininkus (D.Adomaičio komentaras)
Lietuvos rinktinė Suomijoje sumindė šeimininkus (D.Adomaičio komentaras)
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė penktadienio vakarą Esppo mieste žaidė draugiškas kontrolines rungtynes su Suomijos nacionaline komanda ir sutriuškino varžovus rezultatu 87:46
"Ryto" naujokas P.Cruzas mėgsta laimėti, kurti, pelnyti taškus ir atiduoda jėgas gynybai
"Ryto" naujokas P.Cruzas mėgsta laimėti, kurti, pelnyti taškus ir atiduoda jėgas gynybai
Iš Meksikos į sostinę atvykęs „Ryto“ legionierius Pako Cruzas turėjo tris skrydžių persėdimus keliaujant į Lietuvą. Po nuobodžios kelionės 29 metų amžiaus 1,91 m ūgio krepšininkas
"Ryto" varžovų gretose - NBA dukterinėje lygoje puikiai pasirodęs gynėjas
"Ryto" varžovų gretose - NBA dukterinėje lygoje puikiai pasirodęs gynėjas
Vilniaus "Ryto" varžovė Europos taurės B grupėje Bursos "Tofaš" komanda rikiuoja gretas ateinančiam sezonui.Turkijos klubas pasirašė vienerių metų kontraktą su
"Ryto" vadovas: mūsų finansinės galimybės kuklesnės, tačiau tikslai išlieka tie patys
"Ryto" vadovas: mūsų finansinės galimybės kuklesnės, tačiau tikslai išlieka tie patys
Vilniaus „Ryto“ krepšininkai šią savaitę grįžta į Lietuvos sostinę, kurioje pamažu pradės pasirengimą artėjančio sezono kovoms. Savaitės pradžioje krepšininkams
Buvęs "Maccabi" aukštaūgis tapo M.Kalniečio komandos draugu
Buvęs "Maccabi" aukštaūgis tapo M.Kalniečio komandos draugu
Krasnodaro „Lokomotiv“ ekipą papildė Johny O'Bryantas, kuris praėjusiame sezone vilkėjo Tel Avivo „Maccabi“ marškinėlius, praneša „Eurohoops“
M.Kalniečio bendraklubiu tapo NBA duonos ragavęs bei G lygoje siautėjęs "centras"
M.Kalniečio bendraklubiu tapo NBA duonos ragavęs bei G lygoje siautėjęs "centras"
Vilniaus "Ryto" varžovas Europos taurės B grupėje Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban" klubas, neseniai sudaręs sutartį su Lietuvos rinktinės kapitonu Mantu Kalniečiu, tęsia sudėties
D.Adomaitis paaiškino sprendimą netrumpinti kandidatų sąrašo (interviu)
D.Adomaitis paaiškino sprendimą netrumpinti kandidatų sąrašo (interviu)
Lietuvos rinktinė sužaidė dvejas skirtingas rungtynes per tris dienas, tačiau abiejų jų pabaigos buvo tokios pačios.Nors šeštadienį Belgrade lietuviai įklimpo gynybiniame mūšyje
Į Vilnių atvykęs C.Bairstow: apie Lietuvą ir "Rytą" nemažai sužinojau iš B.Motumo ir B.Magdeno
Į Vilnių atvykęs C.Bairstow: apie Lietuvą ir "Rytą" nemažai sužinojau iš B.Motumo ir B.Magdeno
Po daugiau nei 30 valandų trukusios kelionės iš gimtosios Australijos naujasis Vilniaus „Ryto“ legionierius Cameronas Bairstow pasiekė Lietuvą. Ilgos kelionės nuovargio į Vilnių
LKL apžvalga: Vilniuje liekantis D.Sirvydis, baigta "Neptūno" komplektacija bei karjerą baigęs A.Labuckas
LKL apžvalga: Vilniuje liekantis D.Sirvydis, baigta "Neptūno" komplektacija bei karjerą baigęs A.Labuckas
Komplektacijos darbus baigęs Klaipėdos „Neptūnas“, sostinėje dar bent sezonui liekantis talentingasis Deividas Sirvydis, po du naujokus pristatę Utenos bei „Šiaulių“
"Ryto" naujokas F.Cruzas - apie tautietį "Žalgiryje", M.Popovičių ir kita
"Ryto" naujokas F.Cruzas - apie tautietį "Žalgiryje", M.Popovičių ir kita
Francisco Javieras Cruzas Saldívaras arba tiesiog „Pako“ – Vilniaus „Ryto“ naujokas iš Meksikos, kuris labai mėgsta pergales.Pastaruosius trejus metus Ispanijoje
NBA bokštus Serbijoje išbandysiantis D.Adomaitis: įdomu pažiūrėti, kaip jie atrodys prieš tokį patį dydį
NBA bokštus Serbijoje išbandysiantis D.Adomaitis: įdomu pažiūrėti, kaip jie atrodys prieš tokį patį dydį
Beveik savaitę po paskutinių kontrolinių rungtynių pasitreniravusi Lietuvos krepšinio rinktinė jau šiandien išvyksta į Belgradą, kur šeštadienio vakarą laikys
"Rytas" rado, kuo pakeisti į "Chimki" išvykusį E.Kandratavičių
"Rytas" rado, kuo pakeisti į "Chimki" išvykusį E.Kandratavičių
Vilniaus „Ryto“ trenerių štabą papildė fizinio parengimo treneris Tadas Jackūnas. Šiose pareigose jis pakeitė Evaldą Kandratavičių, kuris išvyksta į Eurolygoje
Vilniaus klube liekantis D.Sirvydis: matosi, kad esu pridėjęs raumens
Vilniaus klube liekantis D.Sirvydis: matosi, kad esu pridėjęs raumens
Vienas didžiausių Lietuvos krepšinio talentų 19-metis Deividas Sirvydis dar bent metus rungtyniaus Vilniaus „Ryto“ ekipoje. Nors universalus puolėjas prieš kiek daugiau nei
Buvęs "Ryto" lyderis keliasi į vilniečių varžovų gretas
Buvęs "Ryto" lyderis keliasi į vilniečių varžovų gretas
Vienas praėjusio sezono Vilniaus "Ryto" lyderių Artiomas Parachovskis dabar darys nemalonumų sostinės komandai, nes keliasi į Belgrado "Partizan" ekipą, kuri yra vilniečių varžovė
Kokių potėpių rinktinės paveikslui gali pridėti ant dvyliktuko ribos balansuojantys žaidėjai?
Kokių potėpių rinktinės paveikslui gali pridėti ant dvyliktuko ribos balansuojantys žaidėjai?
„Žiūrime į bendrą paveikslą, kurį norime turėti prisijungus Domui ir JV, ir labiau tame paveiksle matome tuos žaidėjus, kurie lieka“, – po antrųjų Lietuvos rinktinės draugiškų
S.Dekkeris debiutiuos Europoje, tapo M.Kalniečio bendraklubiu ir "Ryto" varžovu
S.Dekkeris debiutiuos Europoje, tapo M.Kalniečio bendraklubiu ir "Ryto" varžovu
Dar apie vieną solidų pirmadienį oficialiai paskelbė Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban" komandą, į kurią sugrįžo Lietuvos rinktinės įžaidėjas Mantas Kalnietis.Rusijos klubas sudarė vienerių
"Rytas" pasirašė ilgalaikį kontraktą su Graikijos talentu
"Rytas" pasirašė ilgalaikį kontraktą su Graikijos talentu
Vilniaus „Rytas“ sudarė ilgalaikę sutartį su graiku šešiolikmečiu Graikijos krepšininku Andreas Kalogiros. 2,03 m ūgio graikas, žaidžiantis krašto puolėjo
LKL apžvalga: antrasis meksikietis lygoje bei įsibėgėjusi Prienų ekipos komplektacija
LKL apžvalga: antrasis meksikietis lygoje bei įsibėgėjusi Prienų ekipos komplektacija
Antrąjį legionierių įsigijęs Vilniaus „Rytas“, keturis žaidėjus pristatęs Prienų klubas, Gediminą Žalalį išsaugojusi Alytaus „Dzūkija“, į rungtynes su „CityBee“
M.Lojeski iš "Panathinaikos" persikels į "Ryto" varžovų gretas
M.Lojeski iš "Panathinaikos" persikels į "Ryto" varžovų gretas
Vilniaus "Ryto" varžovas Europos taurės B grupėje Bursos "Tofaš" klubas sulaukė rimto pastiprinimo.Kaip praneša krepšinio apžvalgininkas Nikos Varlas, į Turkijos
Pirmuosius kandidatus "atkabinęs" D.Adomaitis: tokie sprendimai yra patys bjauriausi
Pirmuosius kandidatus "atkabinęs" D.Adomaitis: tokie sprendimai yra patys bjauriausi
Dainiui Adomaičiui teko priimti pirmąjį nemalonų sprendimą šią vasarą. Su asistentais pasitaręs Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris nusprendė atsisakyti trijų žaidėjų –
"Ryto" gretose - Meksikos rinktinės snaiperis
"Ryto" gretose - Meksikos rinktinės snaiperis
Vilniaus „Rytas“ sudarė sutartį su Meksikos krepšininku Francisco Cruzu. 29 metų amžiaus 1,91 m ūgio krepšininkas į Vilnių atvyksta iš Ispanijos, kurioje nuo 2016
D.Adomaitis: gerai, kad pavyko išbandyti visus žaidėjus
D.Adomaitis: gerai, kad pavyko išbandyti visus žaidėjus
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Ispanijoje nesėkme pradėjo kontrolinių rungtynių ciklą prieš Pasaulio čempionatą Kinijoje.Dainiaus Adomaičio auklėtiniai Pamplonos mieste 70:78 nusileido
"Ryto" direktorius R.Jarutis: norų buvo tikrai gerų, bet kainos mums buvo per aukštos
"Ryto" direktorius R.Jarutis: norų buvo tikrai gerų, bet kainos mums buvo per aukštos
Liepa jau beveik baigėsi, o Lietuvos krepšinio lygos vicečempionas Vilniaus „Rytas“ sirgaliams pristatė tik du naujokus. Apie komandos komplektaciją kalbėjomės su klubo direktoriumi

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime