Naujienos kraunasi...

Žaidėjams priekaištų neturėjęs D.Adomaitis: su jais galėčiau eiti į karą

Autorius: Marius Milašius, Alfa.lt.
Žaidėjams priekaištų neturėjęs D.Adomaitis: su jais galėčiau eiti į karą
Vilniaus „Rytui“ nepavyko sukurti dar vieno stebuklo itin sudėtingame ir permainingame sezone.

Iš pirmųjų dviejų Europos taurės etapų išsikapstęs ir Karaliaus Mindaugo taurę Kauno „Žalgiriui“ iš panosės nugvelbęs sostinės klubas sužaidė įspūdingą atkarpą antrajame kėlinyje, tačiau galiausiai krito prieš „Valencią“ ir pralaimėjęs ketvirtfinalio seriją 0:2 baigė savo žygį tarptautiniame fronte, rašo Alfa.lt.

Vilniečių galimybės įkąsti turnyro favoritu laikomam Ispanijos klubui sumenko dar praėjusių rungtynių Valensijoje metu, kai „Rytas“ neteko savo kapitono ir pagrindinio įžaidėjo Chriso Kramerio, patyrusio šiurpią kryžminių kelio raiščių traumą.

Bent pusmečiui iš rikiuotės iškritęs amerikietis šio vakaro rungtynes „Siemens“ arenoje stebėjo sėdėdamas „Ryto“ atsarginių suolo gale, o dar prieš susitikimą sulaukė daugybės padrąsinimo žodžių tiek iš lyg upe prie jo plaukusių aistruolių, tiek ir organizuotos „Ryto“ sirgalių palaikymo grupės „B tribūna“.

Vis dėlto, kad ir kaip save ar Ch. Kramerį galėjo mėginti guosti Vilniaus komandos aistruoliai, šaltų amerikiečio nervų itin pritrūko sudėtingame kare prieš grėsmingą varžovą iš pietų.

„Chrisas yra įžaidėjas. Jūs analizuojate mūsų žaidimą, žinote, kokie mūsų rezultatai buvo tada, kai Chrisas sugrįždavo po traumų, – į žurnalistus kalbėdamas apie amerikiečio netektį kreipėsi vyriausiasis „Ryto“ treneris Dainius Adomaitis. – Tai yra pagrindinis įžaidėjas. Jis, galima sakyti, laikė mūsų žaidimo vadžias. Daug sprendimų priklausė nuo jo. Jo netektis yra tikrai skaudi.“

„Rytui“ šis Europos taurės sezonas buvo sėkmingas, mat pirmą kartą per septynerius metus buvo patekta į ketvirtfinalį. Vis dėlto tiek trenerio, tiek ir komandos sirgalių neapleidžia mintis apie tai, kas būtų, jeigu būtų, kadangi nuo pat sezono pradžios „Rytą“ kankina viena trauma po kitos.

„Banguotai, – paklaustas, kaip įvertintų sezoną Europos taurėje, sakė D. Adomaitis. – Vėl grįžtame prie to paties – visą sezoną gyvename nuo problemos iki problemos. Jau atrodė, kad išsisprendėme savo problemas ir po rungtynių Monake grįžę sakėme, kad nuo čia turi prasidėti geresnis laikotarpis – po traumos grįžo Chrisas, susitvarkė rotacija ir kiekvienas turi savo vaidmenį, bet problemos vėl atėjo netikėtai. Visą sezoną gyvename nuo problemos iki problemos – matėte, kiek buvo traumų.“

Nepaisant įvairių negandų, D. Adomaitis neužmiršo pasveikinti ir varžovų – vilniečių vairininkas pripažino, kad oponentai iš Valensijos buvo pranašesni už jo treniruojamą ekipą.

„Sveikinu mūsų oponentus. Jie nusipelnė būti kitame etape. Norėčiau pasveikinti ir savo žaidėjus dėl jų pastangų tiek pirmosiose rungtynėse, tiek ir šiandien. Mums pritrūko fiziškumo, pritrūko rotacijos, tačiau jie atidavė visą šimtą procentų jėgų“, – kalbėjo treneris.

– Kurios rungtynės jums pasirodė geresnės – Valensijoje ar Vilniuje?

– Gerai žaidėme ir ten, ir ten. Vyrams neturiu jokių priekaištų dėl gynybos. Tokią komandą, kaip „Valencia“, laikyti žemiau jų „skaičių“, yra labai gerai. Šiandien praleistas 71 taškas yra tai, ko norėjome.

Kitoje pusėje, puolime, 20 minučių viskas taip pat buvo gerai, bet fiziologijos turbūt tikrai neapgausi. Tas nuovargis ir tos pastangos, kurias vyrai įdėjo aikštelėje – vis tiek atėjo laikas, kuomet prametėme metimus. Matote ir statistiką – trečiojo ir ketvirtojo kėlinio skaičius, atkovotus kamuolius, pataikymo procentą – tai viską ir pasako.

– Kuo paaiškintumėte puikų žaidimą antrojo kėlinio pabaigoje ir stabtelėjimą po ilgosios pertraukos?

– Paprasčiausiai puolime pataikėme savo metimus, o antroje pusėje nepataikėme nieko. Dėl to kaltas ir nuovargis.

– Kaip pavyko kompensuoti Ch. Kramerio netektį ir kiek esate patenkintas Roko Stipčevičiaus pasirodymu?

– Tokios situacijos visuomet paveikia komandą. Valensijoje po pirmosios pusės grįžus į rūbinę ir pamačius Chrisą visų emocinė būsena ėjo žemyn. Visi kalbėjome, kad privalome tai padaryti dėl Chriso, kiekvienas tikrai stengėsi, tačiau...

Chrisas yra įžaidėjas. Jūs analizuojate mūsų žaidimą, žinote, kokie mūsų rezultatai buvo tada, kai Chrisas sugrįždavo po traumų. Tai yra pagrindinis įžaidėjas. Jis, galima sakyti, laikė mūsų žaidimo vadžias. Daug sprendimų priklausė nuo jo. Jo netektis yra tikrai skaudi.

O dėl Roko... Neturiu priekaištų nė vienam žaidėjui. Kiekvienas įdėjo maksimaliai pastangų, kiekvienas įdėjo širdį, ją paliko aikštelėje. Ačiū ir sirgaliams už tokią rungtynių pabaigą, palaikymą po rungtynių. Mums visiems tai reiškia daug.

– Kaip apskritai įvertintumėte Europos taurės sezoną?

– Banguotai. Vėl grįžtame prie to paties – visą sezoną gyvename nuo problemos iki problemos. Jau atrodė, kad išsisprendėme savo problemas ir po rungtynių Monake grįžę sakėme, kad nuo čia turi prasidėti geresnis laikotarpis – po traumos grįžo Chrisas, susitvarkė rotacija ir kiekvienas turi savo vaidmenį, bet problemos vėl atėjo netikėtai. Visą sezoną gyvename nuo problemos iki problemos – matėte, kiek buvo traumų.

– D.J. Seeley šiandien buvo mažiau pastebimas. Ar tai – varžovų nuopelnas, ar jis pats ėmėsi per mažai iniciatyvos?

– Faktas, kad puolime ties juo buvo dedamas didelis akcentas. Bet jis tikrai gerai dalino perdavimus sutraukdamas gynybą, sukūrė kitiems žaidėjams nemažai situacijų po ekstra perdavimų. Tik nepataikėme tų metimų. Kitas dalykas yra nematomas darbas. Jo gynyba prieš Mattą Thomasą buvo įspūdinga. Tai nėra geležinis žmogus, kad galėtų žaisti gerai abiejose pusėse.

– Ko gero, taip pat išskirtumėte ir daug nematomo darbo padariusį Arną Butkevičių?

– Žinoma, taip. Norėjome, kad jis šiandien būtų tas žaidėjas, kuris skirstytų perdavimus. Ieškojome kitų opcijų, kurie galėtų būti kūrėjais, o Arnas šiandien kai kuriose situacijose tikrai gerai jas išsprendė.

– Sakėte antroje pusėje žaidėjai pavargo. Ar nebuvo galimybių minutes padalinti tolygiau?

– Varžovai yra komanda, su kuria, jei laikaisi lygiai ir duodi spaudimą, tikrai gali žaisti. Bet kai jie atsiplėšia keliais taškais, labai sunku būna sugrįžti. Buvo blogų momentų jau ir pirmoje pusėje, kai atsilikinėjome, tad nebuvo kaip padalinti minutes, nors pagal planą norėjome.

Reikėjo grįžti į rungtynes, o kai grįžome į rungtynes, tie žaidėjai, kurie buvo aikštelėje, labai gerai žaidė. Vėlgi turi žiūrėti į situaciją, kuri yra aikštėje, ir kažkiek rizikuoti.

– Kaip manote, kiek įmanoma pakeisti dabartinę jūsų komandos situaciją, turint omenyje traumuotus žaidėjus?

– Plika akimi matoma, kad mums dabar trūksta įžaidėjo ir ketvirtosios pozicijos žaidėjų. Turėsime pokalbių su klubo vadovais. Manau, visiems aišku, ko mums trūksta.

Tačiau tais žaidėjais, kuriuos turime, esame patenkinti – tiek jų indėliu, tiek darbu. Faktas, kad mums tik reikia žaidėjų rotacijai.

– Ar dar liko jėgų sekmadienio mačui prieš Kauno „Žalgirį“?

– Turime jų surasti. Turėsime vieną dieną atsistatymui, pasiruošimui, o sekmadienį rungtynės. Kas gali būti geriau profesionaliam sportininkui nei tada, kai treniruotis nėra laiko, o lieka tik žaisti rungtynes. Be to, jas žaidi dar ir su Eurolygos komanda. Manau, kad viskas bus gerai – netrūks ir emocijų.

– Ar sužinojote ką nors naujo apie savo komandą per šią ilgą Europos taurės kelionę?

– Sužinojau tą, kad tais, kurie dabar yra rūbinėje, aš galiu pasitikėti šimtu procentų. Su jais galiu eiti ir į karą, ir į žvalgybą.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Rytą" eliminavusi "Valencia" - Europos taurės finale
"Rytą" eliminavusi "Valencia" - Europos taurės finale
Ketvirtfinalyje Vilniaus "Rytą" eliminavusi Valensijos "Valencia Basket" komanda laimėjo abi pusfinalio rungtynes ir dėl patekimo į Eurolygą kovos Europos taurės finale.Penktadienį
R.Giedraitis svariai prisidėjo prie pirmosios "Alba" pergalės pusfinalyje
R.Giedraitis svariai prisidėjo prie pirmosios "Alba" pergalės pusfinalyje
Europos taurės pusfinalio serijoje iki dviejų pergalių namų pranašumą išsaugojo Roko Giedraičio atstovaujama Berlyno "Alba" komanda.Vokietijos klubas savo aikštėje
"Ryto" skriaudikai laimėjo pirmąjį pusfinalio mačą ir išsaugojo aikštės pranašumą
"Ryto" skriaudikai laimėjo pirmąjį pusfinalio mačą ir išsaugojo aikštės pranašumą
Europos taurės aštuntfinalyje Vilniaus "Rytą" eliminavę Valensijos "Valencia Basket" klubas laimėjo pirmąją pusfinalio dvikovą ir kovoje iki dviejų pergalių išsaugojo
"Ryto" naujokas - apie kiaulę jam pakišusį R.Kurtinaitį ir galimybę nugalėti "Žalgirį"
"Ryto" naujokas - apie kiaulę jam pakišusį R.Kurtinaitį ir galimybę nugalėti "Žalgirį"
Pirmuosius savo metus po koledžo Lietuvoje praleidęs ir „Šiaulių“ klubo garbę gynęs Derekas Needhamas sugrįžo į Lietuvą. Tiesa, šįsyk 28-erių amerikietis jau atstovaus
"Rytas" Vilniuje M.Girdžiūno dėka išplėšė pratęsimą ir palaužė "Šiaulius"
"Rytas" Vilniuje M.Girdžiūno dėka išplėšė pratęsimą ir palaužė "Šiaulius"
Pagreitį įgavę bei iš „Betsafe-LKL“ dugno pakilę „Šiauliai“ (5-20) metė rimtą iššūkį ir vieniems čempionato favoritų, tačiau išsivežti
Traumuotą Ch.Kramerį "Ryte" pakeis buvęs "Šiaulių" legionierius
Traumuotą Ch.Kramerį "Ryte" pakeis buvęs "Šiaulių" legionierius
Kovas „Betsafe-LKL“ tęsiantis Vilniaus „Rytas“ sulaukė papildymo. Nuo šiol sostinės ekipos marškinėlius vilkės 28-erių įžaidėjas Derekas Needhamas.Iš
Izraelio pasą gavęs A.Stoudemire'as: šios akimirkos laukiau daug metų (komentarai)
Izraelio pasą gavęs A.Stoudemire'as: šios akimirkos laukiau daug metų (komentarai)
Šešiskart NBA "Visų žvaigždžių" dalyvis Amare Stoudemire'as trečiadienį gavo Izraelio pasą.Tą pačią dieną naujai iškeptas "žydas" su Jeruzalės
R.Giedraičio metimas - tarp gražiausių Europos taurės momentų
R.Giedraičio metimas - tarp gražiausių Europos taurės momentų
Europos taurė paskelbė gražiausių ketvirtfinalio epizodų penketuką, kuriame ketvirtą vietą užėmė Roko Giedraičio metimas.Berlynos "Alba" puolėjas po savo netaiklaus metimo pats sugriebė
"Lietuviško" pusfinalio nebus - M.Kalniečio klubas baigė pasirodymą Europos taurėje
"Lietuviško" pusfinalio nebus - M.Kalniečio klubas baigė pasirodymą Europos taurėje
Prieš sezoną viena Europos taurės favoričių vadintai Vilerbano "Asvel" komandai su Mantu Kalniečiu pasirodymas turnyre baigėsi jau ketvirtfinalyje.Trečiadienį Prancūzijos klubas
Dramatišką pergalę išplėšusi "Alba" prasibrovė į Europos taurės pusfinalį
Dramatišką pergalę išplėšusi "Alba" prasibrovė į Europos taurės pusfinalį
Berlyno "Alba" su Roku Giedraičiu išgyveno dramatišką trilerį ir išplėšė kol kas svarbiausią sezono pergalę.Sostinės ekipa lemiamose ketvirtfinalio serijos
"Ryto" skriaudikai pusfinalyje susitiks su "Uniks" krepšininkais
"Ryto" skriaudikai pusfinalyje susitiks su "Uniks" krepšininkais
Itiin atkakli kova vyko Europos taurės aštuntfinalio lemiamame trečiajame mače, kuriame susiotiko Rusijos klubai.Kazanės Uniks" komanda namie 69:65 (10:16, 27:13, 10:17, 22:19) palaužė
Pasipiktinę "Ryto" fanai kreipėsi į LKL: karas lengvas jums nebus
Pasipiktinę "Ryto" fanai kreipėsi į LKL: karas lengvas jums nebus
Antradienį Lietuvos krepšinio lyga (LKL) už pakartotą LKL nuostatų punkto pažeidimą skyrė dar vieną finansinę baudą Vilnius „Ryto“ krepšinio klubui.2019 m. kovo 10 d.
"Rytas" jau antrą kartą nubaustas už sirgalių necenzūrines skanduotes
"Rytas" jau antrą kartą nubaustas už sirgalių necenzūrines skanduotes
Lietuvos krepšinio lyga (LKL) už pakartotą LKL nuostatų punkto pažeidimą skyrė dar vieną finansinę baudą Vilnius „Ryto“ krepšinio klubui.2019 m. kovo 10 d. per „Betsafe–LKL“
D.Adomaičiui aiški "Ryto" žaizda: su tokia rotacija žaisti neįmanoma
D.Adomaičiui aiški "Ryto" žaizda: su tokia rotacija žaisti neįmanoma
Itin pakilų laikotarpį vasario mėnesį išgyvenę Vilniaus „Ryto“ krepšininkai prasidėjus kovui buvo priversti nusileisti iš padangių.Iš Europos taurės „Top
Kaltos ne tik traumos: "Ryto" vadovų vasaros klaidos, keliančios galvos skausmą D.Adomaičiui
Kaltos ne tik traumos: "Ryto" vadovų vasaros klaidos, keliančios galvos skausmą D.Adomaičiui
Dar prieš pusantro mėnesio savo gerbėjus vertęs rautis plaukus, o prieš tris savaites – šokinėti iš džiaugsmo, Vilniaus „Rytas“ galiausiai užbaigė savo
Rekordinio būrio sirgalių vedamas "Žalgiris" revanšuosis "Rytui"? (visos turo prognozės)
Rekordinio būrio sirgalių vedamas "Žalgiris" revanšuosis "Rytui"? (visos turo prognozės)
Kauno „Žalgiris“ pasiryžęs revanšuotis Vilniaus „Ryto“ komandai už nesėkmę „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės finale.„Betsafe–LKL“
"Rytas" ir namie nusileido Valensijos klubui bei baigė pasirodymą Europos taurėje
"Rytas" ir namie nusileido Valensijos klubui bei baigė pasirodymą Europos taurėje
Vilniaus "Rytas" nesuteikė džiaugsmo gausiai "Siemens" arenoje susirinkusiems sirgaliams ir baigė pasirodymą Europos taurės turnyre.Dainiaus Adomaičio auklėtiniai antrosiose
"Rytą" gyręs Valensijos klubo treneris nepamiršo ir šiurpią traumą išgyvenusio Ch. Kramerio
"Rytą" gyręs Valensijos klubo treneris nepamiršo ir šiurpią traumą išgyvenusio Ch. Kramerio
Vilniaus „Rytas“ nesugebėjo peržengti Europos taurės favorite laikomos „Valencios“ ekipos barjero turnyro ketvirtfinalyje, tačiau susilaukė oponentų iš Ispanijos vairininko
Žaidėjams priekaištų neturėjęs D.Adomaitis: su jais galėčiau eiti į karą
Žaidėjams priekaištų neturėjęs D.Adomaitis: su jais galėčiau eiti į karą
Vilniaus „Rytui“ nepavyko sukurti dar vieno stebuklo itin sudėtingame ir permainingame sezone.Iš pirmųjų dviejų Europos taurės etapų išsikapstęs ir Karaliaus Mindaugo taurę
R.Giedraitis atvedė "Albą" į triuškinančią pergalę Malagoje ir išlygino serijos rezultatą
R.Giedraitis atvedė "Albą" į triuškinančią pergalę Malagoje ir išlygino serijos rezultatą
Įspūdingai pasirodžiusiam Rokui Giedraičiui pavyko atvesti Berlyno "Alba" komandą į pergalę antrajame Europos taurės aštuntfinalio mače.Vokietijos klubas Ispanijoje netikėtai
M.Kalniečio klubas sutriuškintas Andoroje - prireiks lemiamos dvikovos
M.Kalniečio klubas sutriuškintas Andoroje - prireiks lemiamos dvikovos
Lemiamos dvikovos Europos taurės aštuntfinalio serijoje prireiks ir Manto Kalniečio atstovaujamai Vilerbano "Asvel" komandai.Penktadienį Prancūzijos klubą išvykoje net 79:98
Tyrimai patvirtino: "Ryto" kapitonas į rikiuotę grįš tik rudenį
Tyrimai patvirtino: "Ryto" kapitonas į rikiuotę grįš tik rudenį
Vilniaus „Rytas“ praėjusį antradienį nesėkme pradėjo savo pasirodymą Europos taurės ketvirtfinalio serijoje, tačiau pralaimėjimą Valensijoje apkartino dar vienas skausmingas rungtynių
R.Štelmaheris apie 2005-ųjų pergalę prieš Valensiją: laimėjo didesnes širdis turėję vaikinai
R.Štelmaheris apie 2005-ųjų pergalę prieš Valensiją: laimėjo didesnes širdis turėję vaikinai
Vilniaus „Rytas“ po septynerių metų pertraukos sugrįžo į Europos taurės ketvirtfinalį. Vakar pralaimėjimą Valensijoje prieš „Valencia Basket“ patyrę vilniečiai
LKL ekspertas apie Ch.Kramerio traumą: "Ryto“ tikslai nesikeičia"
LKL ekspertas apie Ch.Kramerio traumą: "Ryto“ tikslai nesikeičia"
„Išsijungė vienas greitai važiavusio automobilio cilindras, dėl kurio mašinos greitis nukrito per 25 proc.“, – tinklalapiui LKL.LT vaizdžiai Vilniaus „Ryto“
M.Kalnietis atakavo labai netaikliai, bet ASVEL ketvirtfinalį pradėjo pergale
M.Kalnietis atakavo labai netaikliai, bet ASVEL ketvirtfinalį pradėjo pergale
Sunkia pergale Europos taurės turnyro ketvirtfinalyje startavo Vilerbano "Asvel" klubas su Mantu Kalniečiu.Prancūzai namuose po permainingos kovos 79:75 (17:20, 17:22, 30:18, 15:15) palaužė
"Unicaja" perėmė namų pranašumą prieš R.Giedraičio ekipą
"Unicaja" perėmė namų pranašumą prieš R.Giedraičio ekipą
Skaudų pralaimėjimą Europos taurės ketvirtfinalio pirmajame mače patyrė Roko Giedraičio atstovaujama Berlyno "Alba".Vokietijos klubas namie po dramatiškos kovos 90:91 (29:17, 29:22,
Tris kėlinius kovęsis "Rytas" palūžo Valensijoje (Ch.Krameris patyrė traumą)
Tris kėlinius kovęsis "Rytas" palūžo Valensijoje (Ch.Krameris patyrė traumą)
Vilniaus „Rytas“ nesėkmingai pradėjo Europos taurės ketvirtfinalio seriją. Antrame kėlinyje be traumą patyrusio Ch. Kramerio likę vilniečiai 64:75 (20:12, 10:14, 13:22, 21:27) nusileido
"Ryto" kelias iki Europos taurės ketvirtfinalio
"Ryto" kelias iki Europos taurės ketvirtfinalio
Vilniaus „Rytas“ po septynerių metų pertraukos sugrįžta į Europos taurės ketvirtfinalį. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai jau rytoj Ispanijoje pradės TOP8 etapo kovas prieš vieną

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime