Naujienos kraunasi...

Čempionų lygos vadovas patvirtino, kad Vilniuje gali vykti turnyro finalo ketvertas (interviu)

Autorius: Krepšinis.lt.
Čempionų lygos vadovas patvirtino, kad Vilniuje gali vykti turnyro finalo ketvertas (interviu)
FIBA nuotr.
Čempionų lygos generalinis direktorius Patrickas Comninos trumpai pakomentavo Vilniaus „Ryto“ klubo persikėlimą į šias Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) organizuojamas varžybas ir pasidalijo mintimis apie jų ateitį.

Antradienio vakarą FIBA Čempionų lyga paskelbė, kad tarp čempionato dalyvių bus ir keletas naujų klubų, tarp kurių – Vilniaus „Rytas“, Stambulo „Daruššafaka“ bei Bilbao „RETA Basket“ iš Ispanijos, rašo Krepšinis.lt.

– Kuo pavyko suvilioti naujokus prisijungti prie lygos ir ką naujieji nariai gali duoti šiam turnyrui? – Nuo pat savo pradžios Čempionų lygos siekis buvo pasiūlyti klubams pačias geriausias įmanomas sąlygas. Mes vis dar esame jaunas turnyras, tačiau kiekvienais metais stiprėjame ir matome, kad Europos klubai tai taip pat pastebi.

Visi trys naujieji nariai atstovauja vienoms iš stipriausių krepšinio lygų Europoje ir jose užima labai aukštas pozicijas. Tačiau be sportinių rezultatų ir aukšto krepšinio lygio, visi jie dar turi ir gilias istorines tradicijas, didelę sirgalių bazę ir patirtį. Visa tai, ir dar daugybė kitų faktorių tikrai pridės turnyrui kitą sezoną dar daugiau žinomumo ir solidumo.

Pavyzdžiui, infrastruktūra – „Ryto“ klubas rungtyniauja vienoje iš geriausių arenų Europoje, ir, mano nuomone, būtų visai tinkamas kandidatas pretenduoti į Čempionų lygos finalo ketverto varžybas, jeigu komandai pavyktų ten patekti.

– Sausio mėnesį buvo paskelbta, kad turnyro partneriais tapo amerikiečių GCBH kompanija. Kokią įtaką šių investuotojų atėjimas gali turėti lygos ateičiai?

– Tai, kad ši kompanija tapo Čempionų lygos partneriais, mums parodė, kad esame teisingame kelyje. Nuo pat įsikūrimo mes sakėme, kad sieksime tapti turnyru, kuris būtų atviras visiems, nepriklausomai kokio dydžio mieste ar kokioje šalyje klubas yra įsikūręs. Sportinis principas, t.y. pasiekimai nacionaliniame čempionate ir skaidrumas mums buvo svarbu, nes norėjome pasiūlyti alternatyvą Europos klubiniam krepšiniui.

Manau, kad per pirmuosius tris sezonus mes įrodėme, jog galime organizuoti aukšto lygio turnyrą, kurį vainikuodavo įspūdingi finalo ketvertų turnyrai. Tokiu būdu, kantriai dirbdami, mes išsikovojome vietą Europos krepšinio žemėlapyje ir tapome pakankamai patrauklūs. Toks ir buvo mūsų tikslas.

Amerikiečių kompanija stebėdama mus pamatė galimybę, ir mes džiaugiamės turėdami juos savo gretose. Beje, jie pradėjo nuo partnerystės su Čempionų lyga, tačiau bendra vizija yra gerokai platesnė. Jie yra strateginis FIBA partneris ir mato perspektyvas kituose projektuose – tokiuose, kaip FIBA įkurta „BCLAmericas“ (Čempionų lygos analogas Amerikos kontinente, – red. past.), FIBA ir NBA bendrai valdoma Afrikos šalių čempionų lyga („Basketball African League“, – red. past.) ar FIBA Tarpkontinentinė taurė, rengiama kiekvienais metais.

Šios partnerystės tikslas yra padėti nacionalinėms lygoms, klubams toliau stiprėti, tobulėti. Ir aš kalbu ne tik apie krepšinio rezultatus, bet ir apie pačių organizacijų patirtį, žinias.

– Kaip pasaulinė pandemija ir COVID-19 virusas palietė Čempionų lygą, ir kokios, jūsų nuomone, gali būti ilgalaikės pasekmės tiek pačiam turnyrui, tiek klubams?

– Buvome baigiamojoje atkrintamųjų varžybų stadijoje, kai kovo 30 d. teko priimti sprendimą sustabdyti turnyrą, nes kilo grėsmė ir žaidėjams, ir sirgaliams. Bet šiandien jau turime aiškų sprendimą: rugsėjo 30 – spalio 4 d. bus surengtas finalo aštuoneto turnyras, kuriame ir išsiaiškinsime stipriausias komandas.

Taigi, yra tam tikras aiškumas visiems – klubams, jų aistruoliams, lygai ir organizatoriams. Kalbant apie ateitį, esame tokioje pačioje situacijoje, kaip ir visas pasaulis – unikali situacija, kurioje labai daug neaiškumo dėl ateities. Galime daug spėlioti apie galimą poveikį, tačiau aišku viena – tai yra netikėta krizė, kuri visus krepšinio pasaulio dalyvius privers šiek tiek peržiūrėti savo strategijas, planus, vizijas ir filosofijas. Daugeliui reikės prisitaikyti prie naujos realybės.

Mano nuomone, lengviau bus klubams, kurie turi stiprius pagrindus. Turiu omenyje piramidės struktūrą, kurioje veikia ir jaunimo, vaikų krepšinio mokyklos ar centrai. Spėčiau, kad savo namuose užaugintų krepšinio talentų svarba ir vaidmuo gali stipriai išaugti.

Nors šis aspektas dar iki pandemijos buvo svarbus Čempionų lygos vizijoje – mes dar prieš porą metų įvedėme minimalų skaičių „namų žaidėjų“, kurį privalo savo paraiškoje registruoti kiekvienas mūsų turnyre žaidžiantis klubas.

Kalbėdamas su klubais, jaučiu, kad didelė dalis jų turi didelį nerimą dėl ateities. Dar iki pademijos sukeltos krizės girdėjome apie didžiulius finansinius nuostolius, kuriuos jau eilę metų patiria kai kurios klubinės komandos. Vadinasi, tas modelis neveikia. Jis turi būti patobulintas. Tačiau tai galima padaryti tik veikiant sutarimo ir diskusijų būdu. Mano nuomone, šiame procese visi yra vienodai svarbūs – klubai, nacionalinės lygos, tarptautinius turnyrus rengiančios organizacijos.

– Žengiant į 5-ąjį FIBA Čempionų lygos sezoną – ar galite apžvelgti tą poziciją, kurioje lyga yra dabar? Nes pirmaisiais metais netrūko ir skeptiškų vertinimų, prognozavusių liūdnas, trumpalaikes turnyro perspektyvas?

– Nuo pat įkūrimo dienos labai aiškiai sakiau, kad privalome turėti ilgalaikę viziją. Turime būti atviri, skaidrūs, ir žinoti, kur norime būti po trejų, penkerių ar dešimties metų. Todėl nežiūrėjau rimtai į tuos vertinimus, kuriuos išgirdau praėjus keliems mėnesiams ar pirmiems sezonams.

Dažnai sakiau ir sakau: čia ne sprinto lenktynės, o maratonas. Ta filosofija stengiamės vadovautis ir toliau. Bet kaip ir minėjau, tai yra procesas, į kurį įtraukiame visus krepšinio subjektus. Juk tarp FIBA Čempionų lygos dalininkų ir steigėjų yra net 11 nacionalinių lygų, o sprendimų priėmime dalyvauja ir Čempionų lygos klubų atstovų taryba.

Įjungiant visas šias svarbias krepšinio medžio dalis, daug lengviau kalbėtis ir sutarti dėl visiems priimtinų ir teisingų dalykų – pavyzdžiui, tvarkaraščio, kuriame yra ginami ir klubų, ir lygų, ir žaidėjų interesai, gaunamų pajamų paskirstymo.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Ryto" kapitonas praleis rungtynes su "Žalgiriu" ir VEF
"Ryto" kapitonas praleis rungtynes su "Žalgiriu" ir VEF
Prieš beveik dvi savaites Prancūzijoje vykusiame FIBA Čempionų lygos susitikime su Strasbūro SIG komanda vienam Vilniaus "Ryto" lyderių Arnui Butkevičiui lūžo pirštas.Sostinės
"Ryto" klube - koronaviruso atvejis
"Ryto" klube - koronaviruso atvejis
Vilniaus „Ryto“ komandoje užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis, krepšininko pavardė neatskleidžiama.Sostinės klubo žaidėjui pajutus simptomus ir atlikus COVID-19 testą, buvo
Čempionų lygoje kol kas pavyzdingai žygiuoja du "lietuviški" klubai
Čempionų lygoje kol kas pavyzdingai žygiuoja du "lietuviški" klubai
FIBA Čempionų lygoje kai kuriose grupėse komandos jau užbaigė pirmąjį varžybų ratą. Kol kas pergalingai turnyre žingsniuoja dvi ekipos, sudėtyse turinčios krepšininkų iš Lietuvos.A
E.Bendžius buvo vienas vedlių į pergalę Čempionų lygoje
E.Bendžius buvo vienas vedlių į pergalę Čempionų lygoje
FIBA Čempionų lygos A grupėje be pralaimėjimų žengia Eimanto Bendžiaus atstovaujama Sasario "Dinamo" (3/0) komanda.Gianmarco Pozzecco auklėtiniai Danijoje įveikė pergalės skonio dar
Į rinktinę patekęs A.Marčiulionis: apie tėvo pamokas ir karjeros svajonę
Į rinktinę patekęs A.Marčiulionis: apie tėvo pamokas ir karjeros svajonę
Lietuvos krepšinio padangėje žiebiasi nauja žvaigždė – Augustas Marčiulionis. Nemažai specialistų prognozuoja, kad po kelerių metų jis gali tapti tvirtu Lietuvos vyrų rinktinės
L.Kvedaravičius: Vilniaus jaunimas - vienas geriausių Europoje
L.Kvedaravičius: Vilniaus jaunimas - vienas geriausių Europoje
Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) absolventas Linas Kvedaravičius neabejingas Lietuvos sporto ateičiai. Šiuo metu 53-ejų politikas Vilniaus savivaldybėje eina plėtros komiteto pirmininko
Naudingai žaidusio Mačiulio klubas išlieka nepralaimėjęs Čempionų lygoje
Naudingai žaidusio Mačiulio klubas išlieka nepralaimėjęs Čempionų lygoje
Naudingai žaidusio Jono Mačiulio atstovaujamas Atėnų AEK (3/0) klubas išlieka nepralaimėjęs FIBA Čempionų lygoje.Graikijos komanda namie po atkaklios kovos 83:81 (21:20, 22:17, 18:21, 22:23)
Peties traumą patyrė "Ryto" vidurio puolėjas R.Gustys
Peties traumą patyrė "Ryto" vidurio puolėjas R.Gustys
Vilniaus „Ryto“ klubo krepšininkų ir toliau neapleidžia sveikatos problemos.Penktadienį paaiškėjo, kad pirštą susilaužė komandos kapitonas Arnas Butkevičius,
"Rytas" trijų pralaimėjimų seriją nutraukė Utenoje (trenerių komentarai)
"Rytas" trijų pralaimėjimų seriją nutraukė Utenoje (trenerių komentarai)
Vilniaus „Rytas“ (7/3) trijų iš eilės „Betsafe-LKL“ čempionato pralaimėjimų seriją nutraukė įspūdingu stiliumi. Donaldo Kairio vadovaujama sostinės ekipa išvykoje
Ž.Urbonas: vilniečiai jau atsispyrė iš psichologinės duobelės
Ž.Urbonas: vilniečiai jau atsispyrė iš psichologinės duobelės
Po lygiai trijų savaičių neplanuotos pertraukos į „Betsafe-LKL“ kovas šiandien grįžta Utenos „Juventus“.Dėl didelio COVID-19 atvejų skaičiaus klube negalėję rungtyniauti
Šulskis prieš dvikovą su "Rytu": atrodė, kad jie šį sezoną pasieks kažką įspūdingo
Šulskis prieš dvikovą su "Rytu": atrodė, kad jie šį sezoną pasieks kažką įspūdingo
Susitikimą abi komandos pasitiks skirtingomis nuotaikomis – Vilniaus klubas savaitės viduryje pagaliau nutraukė keturių nesėkmių visuose turnyruose seriją, o štai „Juventus“
"Ryto" kapitonas vėl patyrė traumą, šįkart - rimtesnę
"Ryto" kapitonas vėl patyrė traumą, šįkart - rimtesnę
Vilniaus „Ryto“ komandą toliau persekioja bėdos. Sostinės klubo kapitonas Arnas Butkevičius paskutinėse rungtynėse patyrė traumą ir apie mėnesį negalės padėti komandai.„Arnas
"Rytas" oficialiai pranešė apie išsiskyrimą su McCulloughu
"Rytas" oficialiai pranešė apie išsiskyrimą su McCulloughu
Vilniaus „Rytas“ išsiskyrė su 25-erių puolėju Chrisu McCulloughu. Sostinės klubas su krepšininku turėjo sutartį iki gruodžio 1 dienos, tačiau abipusiu sutarimu ją nusprendė
Problemos tęsiasi? "Ryto" legionierius grįžta į JAV
Problemos tęsiasi? "Ryto" legionierius grįžta į JAV
Chrisas McCullough grįžta į gimtinę. Vilniaus „Ryto“ puolėjas apie tai užsiminė socialiniame tinkle „Twitter“.„Kodėl Niujorkas yra uždaromas, kai aš grįžtu
"Ant lentutės" – M.Brazio įžvalgos apie "Rytą" patiesusių "Pieno žvaigždžių" žaidimą
"Ant lentutės" – M.Brazio įžvalgos apie "Rytą" patiesusių "Pieno žvaigždžių" žaidimą
LKL TV rubrikoje „Ant lentutės“, kurioje „Betsafe-LKL“ komandų žaidimą analizuoja treneris Mindaugas Brazys, atėjo laikas po padidinamuoju stiklu atsidurti Pasvalio „Pieno
"Hapoel" su blankiai žaidusiu Sirvydžiu parbloškė varžovus lemiamame kėlinyje
"Hapoel" su blankiai žaidusiu Sirvydžiu parbloškė varžovus lemiamame kėlinyje
Deivydas Sirvydis pasirodė labai blankiai, tačiau jo atstovaujama Jeruzalės "Hapoel" (1/1) komanda atsidarė pergalių sąskaitą FIBA Čempionų lygoje.Odedo Katasho auklėtiniai namie po
Prie "Ryto" varžovų vairo stoja žinomas graikas strategas
Prie "Ryto" varžovų vairo stoja žinomas graikas strategas
Vos penkis oficialius mačus šiame sezone sužaidęs Atėnų "Peristeri" klubas keičia vyriausiąjį trenerį.Iš 41-erių graiko Nikos Papalopoulos komandos vairą perima jo tautietis
J.Mačiulis buvo vienas naudingiausių pergalingame AEK mače
J.Mačiulis buvo vienas naudingiausių pergalingame AEK mače
Lengvą pergalę FIBA Čempionų lygoje iškovojo Atėnų AEK (2/0) komanda su Jonu Mačiuliu.Turnyro vicečempionai C grupės susitikime namuose 95:69 (16:22, 31:17, 22:20, 26:10) sutriuškino
2020-aisiais – rekordinis tarptautinių perėjimų skaičius
2020-aisiais – rekordinis tarptautinių perėjimų skaičius
Tarptautinis sporto studijų centras (CIES) ir FIBA ​​paskelbė devintąjį Tarptautinės krepšinio migracijos ataskaitos leidimą.Ten yra analizuojamos ir aprašomos praėjusio sezono
Kad ilgą laiką žaidė baisiai neslėpęs Goudelockas pasidžiaugė finišu
Kad ilgą laiką žaidė baisiai neslėpęs Goudelockas pasidžiaugė finišu
Didžiąją rungtynių dalį pro šalį šaudęs, gynyboje nepersistengęs ir komandą į dugną tempęs Andrew Goudelockas sužibėjo paskutinėmis FIBA Čempionų lygos susitikimo Prancūzijoje
"Rytas" nutraukė nesėkmių seriją - Strasbūre iškovota pergalė paskutinėmis sekundėmis
"Rytas" nutraukė nesėkmių seriją - Strasbūre iškovota pergalė paskutinėmis sekundėmis
Vilniaus "Rytas" (1/1) keturių iš eilės nesėkmių seriją nutraukė Prancūzijoje vykusiose FIBA Čempionų lygos rungtynėse.Donaldo Kairio auklėtiniai paskutinėmis sekundėmis 83:81
A.Kulboka Čempionų lygoje atakavo tragišku taiklumu
A.Kulboka Čempionų lygoje atakavo tragišku taiklumu
Antrą nesėkmę iš eilės FIBA Čempionų lygoje patyrė Arnoldo Kulbokos atstovaujama Bilbao "RetaBet" (0/2) komanda.Ispanijos klubas savo aikštėje F grupės rungtynėse 71:77
"Ryto" varžovų dvikovoje - VEF pergalė Graikijoje
"Ryto" varžovų dvikovoje - VEF pergalė Graikijoje
FIBA Čempionų lygos E grupėje, kurioje rungtyniauja ir Vilniaus "Rytas" (1/1), toliau stebina Rygos VEF (1/1) klubas.Prieš sezoną aiškia grupės autsaidere įvardinta Latvijos
Pasvalyje žibantis K.Giedraitis: "Aš čia žaidžiu. To nebuvo "Ryte"
Pasvalyje žibantis K.Giedraitis: "Aš čia žaidžiu. To nebuvo "Ryte"
„Betsafe-LKL“ čempionate netrūksta ne tik patyrusių Lietuvos ir garsių užsienio žaidėjų, bet ir vien su lietuvišku krepšiniu užaugusių vietinių talentų, kurie dar
Prieš dvikovą Strasbūre "Ryto" strategas akcentavo pergalę: mums labai reikia laimėti
Prieš dvikovą Strasbūre "Ryto" strategas akcentavo pergalę: mums labai reikia laimėti
Vilniaus „Rytas“ (0-1) antradienį Prancūzijoje sieks pirmosios pergalės FIBA Čempionų lygoje.Prieš dvikovą su Strasbūro SIG (1-0) krepšininkais sostinės klubo strategas
"Ryto" gretose išvykusį Jacksoną keičia buivęs Kairio auklėtinis
"Ryto" gretose išvykusį Jacksoną keičia buivęs Kairio auklėtinis
Vilniaus „Rytas“ rado pagrindinį komandos atakų organizatorių. Sostinės klubą papildė praėjusį sezoną Europos taurėje ir VTB Vieningoje lygoje žaidęs 27-erių Ryanas Boatrightas. „Ryto“
A.Guoga: šaunuoliai vadyba,  nuvedėte "Rytą" į visišką Naktį
A.Guoga: šaunuoliai vadyba, nuvedėte "Rytą" į visišką Naktį
Šeštadienį Vilniaus "Rytas" Pasvalyje 79:82 nusileido "Pieno žvaigždžių" krepšininkams ir patyrė ketvirtą nesėkmę paeiliui.Prieš tai buvo namie
"Ryto" neišgelbėjo grįžęs Echodas bei debiutavęs Ndouras - pralaimėta ir Pasvalyje
"Ryto" neišgelbėjo grįžęs Echodas bei debiutavęs Ndouras - pralaimėta ir Pasvalyje
Ilgai lauktas Vilniaus „Ryto“ naujokas Maurice‘as Ndouras debiutavo „Betsafe-LKL“ čempionate, tačiau Donaldo Kairio vadovaujamas „Rytas“ (6/3) patyrė trečią

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime