Naujienos kraunasi...

"Pacers" atsisako daug vilčių kėlusio plano: ar D.Saboniui verta nerimauti?

Autorius: Alfa.lt.
"Pacers" atsisako daug vilčių kėlusio plano: ar D.Saboniui verta nerimauti?
Daugelio sirgalių lauktas, o žiniasklaidos plačiai aprašinėtas Myleso Turnerio ir Domanto Sabonio žaidimo kartu planas Indianos „Pacers“ gretose užtruko viso labo 73 sekundes, rašo Alfa.lt.

Būtent tiek laiko jaunieji Indianos „centrai“ ant parketo praleido kartu per keturis „Pacers“ draugiškus mačus. Panašu, kad daug dėmesio susilaukęs planas, apie kurį kalbėjo ne tik sirgaliai ar žurnalistai, bet ir patys žaidėjai, nebus vykdomas ir reguliariojo sezono metu, tad D. Sabonis poryt prasidėsiančiose kovose veikiausiai ir vėl kils nuo „Pacers“ atsarginių suolo.

Apie tai užsiminė ir komandos strategas Nate‘as McMillanas, leidęs suprasti, jog jau kiek pavargo nuo nesibaigiančių kalbų apie galimą M. Turnerio ir D. Sabonio tandemą.

„Toks duetas nėra mūsų stiprybė, žinant, jog komandos vis labiau žaidžia žemais penketais, – po „Pacers“ treniruotės sekmadienį žurnalistams sakė N. McMillanas. – Buvo daug kalbų apie Mylesą ir Domantą, tačiau faktas yra tas, jog abu jie yra vienos pozicijos žaidėjai. Galime žaisti jais abiem tuomet, kai varžovai pastato aukštesnius žaidėjus ir mes privalome prilygti jiems ūgiu. Tačiau turime pripažinti, kad žaidžiant abiem „centrais“ nesugebame rungtyniauti taip efektyviai, kaip norėtume. Tokiu atveju aikštėje žaidžia du vidurio puolėjai, iš kurių vienas yra priverstas žaisti ne savo rolėje.“

Praėjusį sezoną M. Turneris ir D. Sabonis aikštėje kartu praleido 268 minutes. Vis dėlto intrigos ir kalbų apie tai, kaip šis duetas gali funkcionuoti kartu buvo daugiau, negu sėkmingų „Pacers“ aukštaūgių tandemo pasirodymų. 48 pergales per sezoną pasiekusi Indianapolio ekipa paprastai varžovus per 100 atakų pranokdavo 1,2 taško skirtumu, tačiau su abiem savo „centrais“ aikštėje šis rodiklis krisdavo iki 6,2 taško siekiančio varžovų pranašumo.

Visgi nepaisant ne itin pasiteisinusių eksperimentų pernai, „Pacers“ vadovai ir gerbėjai vylėsi, kad situacija gali pasikeisti per vasarą. Abu žaidėjai itin sunkiai dirbo siekdami sustiprinti savo kūnus bei įgauti greičio ir staigumo. Itin tai lietė D. Sabonį, iš kurio buvo tikimasi patikimos gynybos prieš tritaškius šaudančius varžovų ketvirtuosius numerius.

Dar gegužę „Pacers“ krepšinio operacijų prezidentas Kevinas Pritchardas neabejojo, kad M. Turneris ir D. Sabonis gali sudaryti puikų tandemą aikštėje, o jam pritarė ir komandos lyderis Victoras Oladipo.

„Manau, kad nėra jokių abejonių, kad Mylesas ir Domantas gali žaisti kartu“, – tikino K. Pritchardas, tuo tarpu V. Oladipo patikino, jog varžovams toks tandemas turėtų atrodyti „gąsdinančiai“.

Kalbų apie galimybę žaisti kartu nevengė ir patys 22-mečiai „centrai“. Ypač tai pasakytina apie D. Sabonį, visą vasarą praleidusį ties savo kūno priežiūra, skirta tapti galinga jėga ne tik po krepšiu, bet ir aplink tritaškio liniją.

Tačiau bent jau kol kas šis įdirbis atsiskleidžia tik lietuviui rungtyniaujant „centro“ pozicijoje, o M. Turneriui tuo metu sėdint ant suolo. Vienintelis kartas, kai abu „Pacers“ bokštai aikštėje laiką leido kartu, buvo rungtynės su Klivlando „Cavaliers“, kuomet D. Sabonis įėjo į aikštę pirmojo kėlinio pabaigoje bei ten sutiko ir M. Turnerį.

Vos 73 sekundes kartu žaidę aukštaūgiai nespėjo nuversti kalnų, tačiau galimos tokio dueto tendencijos vis tik spėjo išryškėti. Ketvirtojoje pozicijoje rungtyniavęs D. Sabonis turėjo gintis prieš gerokai staigesnį, snaiperiu laikomą Samą Dekkerį bei praleidęs jį gynyboje sulaukė pagalbos iš M. Turnerio – šis blokavo „Cavs“ puolėjo bandymą.

Vis dėlto šis epizodas, ko gero, geriausiai iliustruoja tai, dėl ko N. McMillanas ir toliau atsargiai vertins galimybę aikštėje laikyti abu jaunuosius savo vidurio puolėjus. Nepaisant sustiprėjusio kūno bei atsikratytų riebalų, D. Sabonis vis dar nėra pajėgus vaikytis greitus, o kartais ir gerokai žemesnius varžovų ketvirtosios pozicijos žaidėjus.

Akivaizdu, kad „Pacers“ strategas nedega noru ir greičiausiai pernelyg neeksperimentuos ir reguliariojo sezono metu, pasilikdamas M. Turnerio ir D. Sabonio duetą tik išimtiniams atvejams, kai varžovai taip pat aikštėje laikys du fiziškai stiprius, bet ne tokius greitus aukštaūgius.

Tiesa, nors toks scenarijus veikiausiai iliustruoja, kad D. Sabonis ir ateinančiame sezone didžiąją dalį rungtynių pradės nuo atsarginių suolo, NBA lygos užkulisiuose netrūksta ir spėjimų apie kiek pasikeisiančią Rytų konferencijos komandų žaidimo kryptį. Ilgus metus šioje lygos dalyje dominavęs LeBronas Jamesas vertė komandas lengvinti savo sudėtis, siekiant išvengti „Karaliaus“ prasiveržimų ar susikeitimų su lėtu ir nepaslankiu gynyboje aukštaūgiu. Geriausias to pavyzdys – Toronto „Raptors“ klubas ir dėl L. Jameso bei Kevino Love‘o dueto kentėdavęs Jonas Valančiūnas.

Vis tik LeBronas – jau Vakaruose, kur nuo šio sezono jis gins Los Andželo „Lakers“ garbę, tad Rytų komandoms nebereikia galvoti apie neišvengiamą „Karaliaus“ barjerą atkrintamosiose. Žvelgiant į kai kurias Rytų ekipas matyti, jog tradicinių aukštaūgių tandemų jose netrūksta – ta pati „Raptors“ gali rungtyniauti aikštėje laikydama J. Valančiūną ir Serge‘ą Ibaką, Detroito „Pistons“ turi Blake‘ą Griffiną ir Andre Drummondą, o Filadelfijos „76ers“ žaidžia su Joeliu Embiidu ir Dario Šaričiumi. Tad atvejų, kuomet „Pacers“ penkete laikyti M. Turnerį ir D. Sabonį būtų logiška, šiame sezone nusimato ne tiek ir mažai.

Vis dėlto akivaizdu, kad priešingai nei manyta, tai netaps pagrindine dar vieno D. Sabonio žingsnio į priekį priežastimi. Pernai priešingai – iš sunkiojo krašto puolėjo į „centro“ poziciją – perstumtas lietuvis atsiskleidė ryškiausiomis spalvomis, tačiau akivaizdu, kad norėdamas ir toliau tvirtinti savo pozicijas stipriausioje pasaulio lygoje jis turėtų didžiąją laiko dalį praleisti žaisdamas kuo arčiau krepšio.

Žaisdamas ketvirtojoje pozicijoje lietuvis netenka savo pagrindinių stiprybių, aiškiai išryškėjusių pernai: puikaus žaidimo nugara į krepšį arsenalo, galimybių „du prieš du“ situacijose, kuriose jis pasižymi itin tvirtomis užtvaromis bei gali įkirtęs po krepšiu pelnyti taškus, o taip pat ir galimybės skirstyti kamuolius, pagavus juos kiek aukščiau, nei baudų metimo linija.

Be abejo, žaisdamas su M. Turneriu viename penkete D. Sabonis puolime galėtų užsiimti „centro“ poziciją, kai tuo tarpu amerikietis, turintis gerokai stabilesnį metimą iš toli, žaisdamas ketvirtuoju numeriu. Tačiau net ir tokiu atveju žaidėjams tektų apsikeisti vaidmenimis gynyboje, o kaip rodo patys šviežiausi pavyzdžiai – D. Sabonis dar nėra pasiruošęs vaikytis gerokai lengvesnių ir staigesnių varžovų.

Tad ar tokiu atveju, kai Domantas ir toliau žais praktiškai vien vidurio puolėjo pozicijoje, lietuvis gaus pakankamai minučių atskleisti savo ryškėjančiam talentui ir į „Pacers“ žaidimą įnešti dar didesnį indėlį?

Panašu, kad bent jau kol kas lietuvio minučių vidurkis neturėtų ženkliai išaugti, lyginant su praėjusiu sezonu. Pernai po 24,5 min. aikštėje praleidęs aukštaūgis veikiausiai bus priverstas dalintis laiką su M. Turneriu, tad ženklus laiko aikštėje išaugimas įmanomas tik visiško pagrindinio „Pacers“ „centro“ nukonkuravimo atveju.

O tai – ne toks jau utopinis scenarijus, žvelgiant į tai, kaip šie žaidėjai rungtyniavo per pasiruošimo laikotarpį. Jei D. Sabonis per 23 min. rinko net po 15,2 taško ir 11,8 atkovoto kamuolio, tai M. Turneris per tą laiką fiksuodavo viso labo atitinkamai 7,7 ir 5,7 rodiklius. Be abejo, nereikia pamiršti fakto, kad M. Turneris dažniausiai rungtyniaudavo prieš varžovų startinio penketo oponentus, kuomet D. Sabonis žaidė prieš atsarginius krepšininkus, tad tai veikiausiai taip pat padarė įtaką šiems vidurio puolėjų rodikliams.

Ir vis dėlto, labai realu, kad dar prieš kelerius metus M. Turnerį ateities komandos žvaigžde laikę „Pacers“ vadovai šio sezono metu ims linkti į D. Sabonio pusę. Lietuvis kuo toliau, tuo labiau įrodo savo kaip tvirto NBA krepšininko statusą, o privalumą jam turėtų suteikti ir sutarties sąlygos – jei Domanto kontraktas galios dar dvejus metus, tai M. Turneris jau ateinančią vasarą taps laisvuoju agentu.

Galbūt D. Sabonis ir negaus tų minučių, kurių galima buvo tikėtis dar prieš kelias savaites, tačiau jo ateitis „Pacers“ gretose veikiausiai yra šviesi.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Be lyderio likusius varžovus įveikę "Celtics" įpusėjo kelionę finalo link
Be lyderio likusius varžovus įveikę "Celtics" įpusėjo kelionę finalo link
Bostono „Celtics“ tęsia užtikrintą žygį NBA finalo link. Rytų konferencijos finalo antrosiose serijos rungtynėse šie 126:110 (25:27, 32:24, 36:29, 33:30) pranoko Indianos „Pacers“,
Išskirtinis įvertinimas: Sabonis pateko į NBA simbolinį penketą (sulaukė solidžios premijos)
Išskirtinis įvertinimas: Sabonis pateko į NBA simbolinį penketą (sulaukė solidžios premijos)
Nepaisant nesėkmingos sezono pabaigos, Domantas Sabonis sulaukė individualaus įvertinimo. 28-erių lietuvis pateko į trečiąjį geriausių NBA krepšininkų simbolinį penketuką, rašo
Irvingo ir Dončičiaus tandemas nukalė "Mavericks" pirmąją pergalę konferencijos finale
Irvingo ir Dončičiaus tandemas nukalė "Mavericks" pirmąją pergalę konferencijos finale
Luka Dončičius ir Kyrie Irvingas pasirūpino, jog Dalaso „Mavericks“ dėtų pirmą žingsnį NBA finalo link. Kaubojai išvykoje 108:105 (27:33, 32:29, 23:21, 26:22) palaužė Minesotos
Savo idealus įvardijęs Buzelis – apie pasididžiavimą žaisti už Lietuvą ir neįtikėtinus sirgalius
Savo idealus įvardijęs Buzelis – apie pasididžiavimą žaisti už Lietuvą ir neįtikėtinus sirgalius
Didžiausias Lietuvos krepšinio talentas Matas Buzelis ruošiasi NBA naujokų biržai. 19-mečiui yra prognozuojama vieta pirmajame naujokų penketuke, rašo Krepšinis.lt.JAV
11-mečio mama apkaltino Ballą pervažiavus autografo prašiusį sūnų
11-mečio mama apkaltino Ballą pervažiavus autografo prašiusį sūnų
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žvaigždė LaMelo Ballas sulaukė nemalonumų dėl dr rudenį įvykusio incidento.11-mečio berniuko mama kreipėsi į policiją teigdama, kad Šarlotės
Pierce'as: niekas NBA europiečių nelaiko kietais vaikinais, ypač prancūzų
Pierce'as: niekas NBA europiečių nelaiko kietais vaikinais, ypač prancūzų
Bostono "Celtics" legenda Paulas Pierce'as sukritikavo NBA europiečius bei išskyrė prancūzus dėl kietumo stokos."Niekas lygoje nelaiko europiečių krepšininkų kietais
Jokičius dar neturi atsakymo dėl žaidimo Paryžiaus olimpinėse žaidynėse
Jokičius dar neturi atsakymo dėl žaidimo Paryžiaus olimpinėse žaidynėse
Nikola Jokičiaus sezonas baigėsi anksčiau nei tikėjosi serbas ir visas krepšinio pasaulis, tačiau naudingiausias NBA žaidėjas dar nežino ar vasarą padės nacionalinei komandai Paryžiaus
NBA turės naujus čempionus: "Timberwolves" panaikino 20 taškų deficitą ir eliminavo "Nuggets"
NBA turės naujus čempionus: "Timberwolves" panaikino 20 taškų deficitą ir eliminavo "Nuggets"
NBA turės naujus čempionus – Minesotots „Timberwolves“ panaikino dvidešimties taškų deficitą ir lemiamose rungtynėse išvykoje 98:90 (19:24, 19:29, 28:14, 32:23)
Rekordą pasiekę "Pacers" triumfavo Niujorke ir žengė į Rytų konferencijos finalą
Rekordą pasiekę "Pacers" triumfavo Niujorke ir žengė į Rytų konferencijos finalą
NBA rekordą pasiekusi Indianos „Pacers“ laimėjo septintąsias serijos rungtynes legendinėje „Madison Square Garden“ arenoje ir žengė į Rytų konferencijos finalą, rašo
Pergalę vienu tašku išplėšę „Mavericks“ – Vakarų konferencijos finale
Pergalę vienu tašku išplėšę „Mavericks“ – Vakarų konferencijos finale
Luka Dončičius su kompanija po dvejų metų pertraukos grįžo tarp keturių geriausių NBA komandų, rašo Krepšinis.lt.Teksaso valstijos atstovai namuose 117:116 (23:30, 25:34, 35:26,
Vienas "Nuggets" lyderių gali praleisti lemiamas rungtynes, Porzingis vis dar sveiksta
Vienas "Nuggets" lyderių gali praleisti lemiamas rungtynes, Porzingis vis dar sveiksta
Denverio „Nuggets“ ekipai lemiamose serijos rungtynėse prieš Minesotos „Timberwolves“ gali tekti verstis be Jamalo Murray, o Kristapas Porzingis tikrai praleis Rytų konferencijos
Vėl namų sienas apgynę "Pacers" išplėšė septintąsias rungtynes Niujorke
Vėl namų sienas apgynę "Pacers" išplėšė septintąsias rungtynes Niujorke
Dar vienoje NBA atkrintamųjų serijoje prireiks septintųjų rungtynių. Rytų konferencijos pusfinalyje Indianos „Pacers“ išplėšė pergalę prieš Niujorko „Knicks“
Prireiks septintųjų rungtynių: "Timberwolves" namuose pažemino Jokičiaus ekipą
Prireiks septintųjų rungtynių: "Timberwolves" namuose pažemino Jokičiaus ekipą
Minesotos „Timberwolves“ 45 taškais nušlavė NBA čempionę Denverio „Nuggets“ ir išplėšė lemiamas serijos rungtynes Vakarų konferencijos pusfinalyje,
Abejones dėl Valančiūno sklaidančią LKF neramina varžovų viražai: rinktinei bus labai sunku
Abejones dėl Valančiūno sklaidančią LKF neramina varžovų viražai: rinktinei bus labai sunku
 Į Lietuvą grįžęs ilgametis šalies rinktinės kapitonas Jonas Valančiūnas išreiškė savo abejones dėl to, ar šią vasarą galės padėti nacionalinei komandai Paryžiaus
Dončičius priartino "Mavs" prie konferencijos finalo, "Celtics" jau laukia varžovo Rytuose
Dončičius priartino "Mavs" prie konferencijos finalo, "Celtics" jau laukia varžovo Rytuose
Luka Dončičius sužaidė kol kas geriausias serijos rungtynes ir padėjo Dalaso „Mavericks“ vėl išsiveržti į priekį Vakarų konferencijos pusfinalyje, rašo Krepšinis.lt.Teksaso
Be namų negerai: "Knicks" kirto atsakomąjį smūgį; čempionai stumia į šoną "vilkus"
Be namų negerai: "Knicks" kirto atsakomąjį smūgį; čempionai stumia į šoną "vilkus"
NBA Rytų konferencijos pusfinalyje tarp Niujorko „Knicks“ ir Indianos „Pacers“ lemiamu toliau išlieka namų aikštės faktorius, rašo Krepšinis.lt.„Madison
Dončičiaus ranka sudrebėjo lemiamu metu ir "Thunder" išlygino seriją, "Celtics" – per žingsnį nuo kito etapo
Dončičiaus ranka sudrebėjo lemiamu metu ir "Thunder" išlygino seriją, "Celtics" – per žingsnį nuo kito etapo
Luka Dončičius mačo pabaigoje prametė kertinį baudos metimą ir Dalaso „Mavericks“ krito prieš Oklahomos „Thunder“. Kitoje serijoje Bostono „Celtics“ liko
Aktualu Buzeliui: paaiškėjo NBA naujokų biržos šaukėjų eilė – netikėtas pirmasis pasirinkėjas
Aktualu Buzeliui: paaiškėjo NBA naujokų biržos šaukėjų eilė – netikėtas pirmasis pasirinkėjas
Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Čikagoje įvyko artėjančios NBA naujokų biržos loterija. Joje paaiškėjo, kurios komandos po gero mėnesio talentus rinksis pirmosios, rašo
Čempionai nepasiduoda: su galingu Jokičiumi ir metimu iš aikštės vidurio išlygino seriją ("Knicks" sudoroti Indianapolyje)
Čempionai nepasiduoda: su galingu Jokičiumi ir metimu iš aikštės vidurio išlygino seriją ("Knicks" sudoroti Indianapolyje)
Vis labiau įsibėgėja kovos NBA Rytų ir Vakarų konferencijų pusfinaliuose, tačiau kol kas nė viena komanda juose tvirtai nediktuoja savo sąlygų, rašo Krepšinis.lt.Po pirmų dviejų
Naują lyderį atradę "Mavericks" persvėrė serijos rezultatą, laimėjo ir "Celtics"
Naują lyderį atradę "Mavericks" persvėrė serijos rezultatą, laimėjo ir "Celtics"
Netikėtą lyderį antrose iš eilės rungtynėse atradusi Dalaso „Mavericks“ persvėrė Vakarų konferencijos pusfinalio serijos rezultatą, o Rytuose tą patį padarė Bostono „Celtics“,
NBA čempionai parodė charakterį – iškaršė kailį "Vilkams" jų pačių girioje, Rytuose – drama Indianapolyje
NBA čempionai parodė charakterį – iškaršė kailį "Vilkams" jų pačių girioje, Rytuose – drama Indianapolyje
Po dviejų nesėkmių iš eilės, patirtų savo arenoje, chrakterį parodė ir intrigą į NBA Vakarų konferencijos pusfinalį grąžino titulą ginantys dabartiniai lygos čempionai Denverio „Nuggets“
Fiasko patyręs ir trenerį atleidęs "Suns" klubas greitai rado naują vedlį
Fiasko patyręs ir trenerį atleidęs "Suns" klubas greitai rado naują vedlį
Prieš sezoną vienais pagrindinių favoritų laimėti NBA čempionų žiedus laikyti, bet nė pirmojo atkrintamųjų rato šiemet neįveikę Finikso „Suns“ turės naują trenerį,
Dončičių pribloškė įvykis po pergalės: slovėno interviu nutraukė aimanos
Dončičių pribloškė įvykis po pergalės: slovėno interviu nutraukė aimanos
Luka Dončičiaus spaudos konferenciją po pergalingų rungtynių NBA atkrintamosiose varžybose nutraukė netikėtas kuriozas – salėje pasigirdo aimanos, rašo Krepšinis.lt.Vakarų
Sezonu nusivylę "Suns" atleido trenerį, jį pakeisti žada NBA čempionu
Sezonu nusivylę "Suns" atleido trenerį, jį pakeisti žada NBA čempionu
Anot ESPN, Finikso „Suns“ klubas atleido vyriausią trenerį Franką Vogelį ir jį pakeisti nori NBA čempionu, rašo Krepšinis.lt.F. Vogelis darbo neteko po vieno praleisto sezono
"Mavericks" ir "Cavaliers" perėmė namų aikštės pranašumus konferencijų pusfinaliuose
"Mavericks" ir "Cavaliers" perėmė namų aikštės pranašumus konferencijų pusfinaliuose
Dalaso „Mavericks“ ir Klivlando „Cavaliers“ atsitiesė po triuškinančių nesėkmių pirmose NBA atkrintamųjų serijų rungtynėse ir šias išlyginę perėmė
NBA sezono MVP – trečiąkart Jokičiui
NBA sezono MVP – trečiąkart Jokičiui
Denverio „Nuggets“ lyderis iš Serbijos Nikola Jokičius trečią kartą išrinktas geriausiu NBA žaidėju, aplenkęs kitus nominantus: antroje vietoje likusį kanadietį Shai
Sužeistas lyderis grįžo į mūšį ir stumtelėjo "Knicks" link konferencijos finalo
Sužeistas lyderis grįžo į mūšį ir stumtelėjo "Knicks" link konferencijos finalo
Niujorko „Knicks“ krepšininkai įpusėjo savo kelią į NBA Rytų konferencijos finalą. Antrose serijos iki keturių pergalių rungtynėse Tomo Thibodeau auklėtiniai namuose 130:121
"Nuggets" žvaigždei skirta įspūdingo dydžio bauda
"Nuggets" žvaigždei skirta įspūdingo dydžio bauda
NBA čempionų titulą ginantys Denverio „Nuggets“ krepšininkai stringa Vakarų konferencijos pusfinalio serijoje prieš Minesotos „Timberwolves“, o tai sukėlė ir

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (228) 05.16 00:00
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime