Naujienos kraunasi...

"Pacers" atsisako daug vilčių kėlusio plano: ar D.Saboniui verta nerimauti?

Autorius: Alfa.lt.
"Pacers" atsisako daug vilčių kėlusio plano: ar D.Saboniui verta nerimauti?
Daugelio sirgalių lauktas, o žiniasklaidos plačiai aprašinėtas Myleso Turnerio ir Domanto Sabonio žaidimo kartu planas Indianos „Pacers“ gretose užtruko viso labo 73 sekundes, rašo Alfa.lt.

Būtent tiek laiko jaunieji Indianos „centrai“ ant parketo praleido kartu per keturis „Pacers“ draugiškus mačus. Panašu, kad daug dėmesio susilaukęs planas, apie kurį kalbėjo ne tik sirgaliai ar žurnalistai, bet ir patys žaidėjai, nebus vykdomas ir reguliariojo sezono metu, tad D. Sabonis poryt prasidėsiančiose kovose veikiausiai ir vėl kils nuo „Pacers“ atsarginių suolo.

Apie tai užsiminė ir komandos strategas Nate‘as McMillanas, leidęs suprasti, jog jau kiek pavargo nuo nesibaigiančių kalbų apie galimą M. Turnerio ir D. Sabonio tandemą.

„Toks duetas nėra mūsų stiprybė, žinant, jog komandos vis labiau žaidžia žemais penketais, – po „Pacers“ treniruotės sekmadienį žurnalistams sakė N. McMillanas. – Buvo daug kalbų apie Mylesą ir Domantą, tačiau faktas yra tas, jog abu jie yra vienos pozicijos žaidėjai. Galime žaisti jais abiem tuomet, kai varžovai pastato aukštesnius žaidėjus ir mes privalome prilygti jiems ūgiu. Tačiau turime pripažinti, kad žaidžiant abiem „centrais“ nesugebame rungtyniauti taip efektyviai, kaip norėtume. Tokiu atveju aikštėje žaidžia du vidurio puolėjai, iš kurių vienas yra priverstas žaisti ne savo rolėje.“

Praėjusį sezoną M. Turneris ir D. Sabonis aikštėje kartu praleido 268 minutes. Vis dėlto intrigos ir kalbų apie tai, kaip šis duetas gali funkcionuoti kartu buvo daugiau, negu sėkmingų „Pacers“ aukštaūgių tandemo pasirodymų. 48 pergales per sezoną pasiekusi Indianapolio ekipa paprastai varžovus per 100 atakų pranokdavo 1,2 taško skirtumu, tačiau su abiem savo „centrais“ aikštėje šis rodiklis krisdavo iki 6,2 taško siekiančio varžovų pranašumo.

Visgi nepaisant ne itin pasiteisinusių eksperimentų pernai, „Pacers“ vadovai ir gerbėjai vylėsi, kad situacija gali pasikeisti per vasarą. Abu žaidėjai itin sunkiai dirbo siekdami sustiprinti savo kūnus bei įgauti greičio ir staigumo. Itin tai lietė D. Sabonį, iš kurio buvo tikimasi patikimos gynybos prieš tritaškius šaudančius varžovų ketvirtuosius numerius.

Dar gegužę „Pacers“ krepšinio operacijų prezidentas Kevinas Pritchardas neabejojo, kad M. Turneris ir D. Sabonis gali sudaryti puikų tandemą aikštėje, o jam pritarė ir komandos lyderis Victoras Oladipo.

„Manau, kad nėra jokių abejonių, kad Mylesas ir Domantas gali žaisti kartu“, – tikino K. Pritchardas, tuo tarpu V. Oladipo patikino, jog varžovams toks tandemas turėtų atrodyti „gąsdinančiai“.

Kalbų apie galimybę žaisti kartu nevengė ir patys 22-mečiai „centrai“. Ypač tai pasakytina apie D. Sabonį, visą vasarą praleidusį ties savo kūno priežiūra, skirta tapti galinga jėga ne tik po krepšiu, bet ir aplink tritaškio liniją.

Tačiau bent jau kol kas šis įdirbis atsiskleidžia tik lietuviui rungtyniaujant „centro“ pozicijoje, o M. Turneriui tuo metu sėdint ant suolo. Vienintelis kartas, kai abu „Pacers“ bokštai aikštėje laiką leido kartu, buvo rungtynės su Klivlando „Cavaliers“, kuomet D. Sabonis įėjo į aikštę pirmojo kėlinio pabaigoje bei ten sutiko ir M. Turnerį.

Vos 73 sekundes kartu žaidę aukštaūgiai nespėjo nuversti kalnų, tačiau galimos tokio dueto tendencijos vis tik spėjo išryškėti. Ketvirtojoje pozicijoje rungtyniavęs D. Sabonis turėjo gintis prieš gerokai staigesnį, snaiperiu laikomą Samą Dekkerį bei praleidęs jį gynyboje sulaukė pagalbos iš M. Turnerio – šis blokavo „Cavs“ puolėjo bandymą.

Vis dėlto šis epizodas, ko gero, geriausiai iliustruoja tai, dėl ko N. McMillanas ir toliau atsargiai vertins galimybę aikštėje laikyti abu jaunuosius savo vidurio puolėjus. Nepaisant sustiprėjusio kūno bei atsikratytų riebalų, D. Sabonis vis dar nėra pajėgus vaikytis greitus, o kartais ir gerokai žemesnius varžovų ketvirtosios pozicijos žaidėjus.

Akivaizdu, kad „Pacers“ strategas nedega noru ir greičiausiai pernelyg neeksperimentuos ir reguliariojo sezono metu, pasilikdamas M. Turnerio ir D. Sabonio duetą tik išimtiniams atvejams, kai varžovai taip pat aikštėje laikys du fiziškai stiprius, bet ne tokius greitus aukštaūgius.

Tiesa, nors toks scenarijus veikiausiai iliustruoja, kad D. Sabonis ir ateinančiame sezone didžiąją dalį rungtynių pradės nuo atsarginių suolo, NBA lygos užkulisiuose netrūksta ir spėjimų apie kiek pasikeisiančią Rytų konferencijos komandų žaidimo kryptį. Ilgus metus šioje lygos dalyje dominavęs LeBronas Jamesas vertė komandas lengvinti savo sudėtis, siekiant išvengti „Karaliaus“ prasiveržimų ar susikeitimų su lėtu ir nepaslankiu gynyboje aukštaūgiu. Geriausias to pavyzdys – Toronto „Raptors“ klubas ir dėl L. Jameso bei Kevino Love‘o dueto kentėdavęs Jonas Valančiūnas.

Vis tik LeBronas – jau Vakaruose, kur nuo šio sezono jis gins Los Andželo „Lakers“ garbę, tad Rytų komandoms nebereikia galvoti apie neišvengiamą „Karaliaus“ barjerą atkrintamosiose. Žvelgiant į kai kurias Rytų ekipas matyti, jog tradicinių aukštaūgių tandemų jose netrūksta – ta pati „Raptors“ gali rungtyniauti aikštėje laikydama J. Valančiūną ir Serge‘ą Ibaką, Detroito „Pistons“ turi Blake‘ą Griffiną ir Andre Drummondą, o Filadelfijos „76ers“ žaidžia su Joeliu Embiidu ir Dario Šaričiumi. Tad atvejų, kuomet „Pacers“ penkete laikyti M. Turnerį ir D. Sabonį būtų logiška, šiame sezone nusimato ne tiek ir mažai.

Vis dėlto akivaizdu, kad priešingai nei manyta, tai netaps pagrindine dar vieno D. Sabonio žingsnio į priekį priežastimi. Pernai priešingai – iš sunkiojo krašto puolėjo į „centro“ poziciją – perstumtas lietuvis atsiskleidė ryškiausiomis spalvomis, tačiau akivaizdu, kad norėdamas ir toliau tvirtinti savo pozicijas stipriausioje pasaulio lygoje jis turėtų didžiąją laiko dalį praleisti žaisdamas kuo arčiau krepšio.

Žaisdamas ketvirtojoje pozicijoje lietuvis netenka savo pagrindinių stiprybių, aiškiai išryškėjusių pernai: puikaus žaidimo nugara į krepšį arsenalo, galimybių „du prieš du“ situacijose, kuriose jis pasižymi itin tvirtomis užtvaromis bei gali įkirtęs po krepšiu pelnyti taškus, o taip pat ir galimybės skirstyti kamuolius, pagavus juos kiek aukščiau, nei baudų metimo linija.

Be abejo, žaisdamas su M. Turneriu viename penkete D. Sabonis puolime galėtų užsiimti „centro“ poziciją, kai tuo tarpu amerikietis, turintis gerokai stabilesnį metimą iš toli, žaisdamas ketvirtuoju numeriu. Tačiau net ir tokiu atveju žaidėjams tektų apsikeisti vaidmenimis gynyboje, o kaip rodo patys šviežiausi pavyzdžiai – D. Sabonis dar nėra pasiruošęs vaikytis gerokai lengvesnių ir staigesnių varžovų.

Tad ar tokiu atveju, kai Domantas ir toliau žais praktiškai vien vidurio puolėjo pozicijoje, lietuvis gaus pakankamai minučių atskleisti savo ryškėjančiam talentui ir į „Pacers“ žaidimą įnešti dar didesnį indėlį?

Panašu, kad bent jau kol kas lietuvio minučių vidurkis neturėtų ženkliai išaugti, lyginant su praėjusiu sezonu. Pernai po 24,5 min. aikštėje praleidęs aukštaūgis veikiausiai bus priverstas dalintis laiką su M. Turneriu, tad ženklus laiko aikštėje išaugimas įmanomas tik visiško pagrindinio „Pacers“ „centro“ nukonkuravimo atveju.

O tai – ne toks jau utopinis scenarijus, žvelgiant į tai, kaip šie žaidėjai rungtyniavo per pasiruošimo laikotarpį. Jei D. Sabonis per 23 min. rinko net po 15,2 taško ir 11,8 atkovoto kamuolio, tai M. Turneris per tą laiką fiksuodavo viso labo atitinkamai 7,7 ir 5,7 rodiklius. Be abejo, nereikia pamiršti fakto, kad M. Turneris dažniausiai rungtyniaudavo prieš varžovų startinio penketo oponentus, kuomet D. Sabonis žaidė prieš atsarginius krepšininkus, tad tai veikiausiai taip pat padarė įtaką šiems vidurio puolėjų rodikliams.

Ir vis dėlto, labai realu, kad dar prieš kelerius metus M. Turnerį ateities komandos žvaigžde laikę „Pacers“ vadovai šio sezono metu ims linkti į D. Sabonio pusę. Lietuvis kuo toliau, tuo labiau įrodo savo kaip tvirto NBA krepšininko statusą, o privalumą jam turėtų suteikti ir sutarties sąlygos – jei Domanto kontraktas galios dar dvejus metus, tai M. Turneris jau ateinančią vasarą taps laisvuoju agentu.

Galbūt D. Sabonis ir negaus tų minučių, kurių galima buvo tikėtis dar prieš kelias savaites, tačiau jo ateitis „Pacers“ gretose veikiausiai yra šviesi.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Naujasis "Rockets" treneris: suteikiau Hardenui laiko
Naujasis "Rockets" treneris: suteikiau Hardenui laiko
Naujasis Hjustono "Rockets' vyriausiais treneris Stephenas Silasas mano, kad NBA lygos superžvaigždė Jamesas Hardenas liks komandoje ir suteikė jam laiko viską apmąstyti."Raketų"
J.Dudley: Davisas ateinantį sezoną pretenduos į MVP titulą
J.Dudley: Davisas ateinantį sezoną pretenduos į MVP titulą
Los Andželo "Lakers" veteranas Jaredas Dudley mano, kad jo žvaigždėtasis bendraklubis Anthony Davisas ateinančiame sezone gali tapti naudingiausiuoju NBA lygos žaidėju."Tikiuosi,
NBA netikrins žaidėjų dėl marihuanos vartojimo
NBA netikrins žaidėjų dėl marihuanos vartojimo
2020-2021 metų sezone Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žaidėjai nebus tikrinami dėl marihuanos vartojimo, praneša "Forbes".Pagal dabartines lygos taisykles krepšininkas
NBA superžvaigždė A.Davisas ilgam lieka "Lakers"
NBA superžvaigždė A.Davisas ilgam lieka "Lakers"
Kaip jau rašėme, NBA lygos superžvaigždė ir ir vienas Los Andželo "Lakers" lyderių Anthony Davisas oficialiai atsisakė kontrakte numatytos opcijos, pagal kurią jis 2020-2021 metų
NBA superžvaigždės Curry ir Lillardas susitarė mesti iš aikštės vidurio pirmajame sezono mače
NBA superžvaigždės Curry ir Lillardas susitarė mesti iš aikštės vidurio pirmajame sezono mače
NBA superžvaigdės Damianas Lillardas ir Stephenas Curry susitarė mesti iš aikštės vidurio pirmosiose naujojo lygos sezono rungtynėse.S.Curry sureagavo į D.Lillardo patalpintą vaizdo
Grandioziniai mainai: Westbrookas - į "Wizards", Wallas" - į "Rockets"
Grandioziniai mainai: Westbrookas - į "Wizards", Wallas" - į "Rockets"
Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) bręsta mainai, kuriuose dalyvauti du lygoje žvaigždžių statusą turintys atakų organizatoriai.Hjustono "Rockets" ir Vašingtono
G.Antetokounmpo: nebaigsiu, kol neiškovosiu titulų su Graikija bei NBA lygoje
G.Antetokounmpo: nebaigsiu, kol neiškovosiu titulų su Graikija bei NBA lygoje
Milvokio "Bucks" lyderis Giannis Antetokounmpo papasakojo, kokias užduotis turi būtinai išspręsti prieš pakabindamas sportbačius ant vinies.Graiko teigimu, jis nebaigs karjeros,
Neraminantys pirminiai testavimo rezultatai NBA: COVID-19 nustatytas pusšimčiui žaidėjų
Neraminantys pirminiai testavimo rezultatai NBA: COVID-19 nustatytas pusšimčiui žaidėjų
Nacionalinėr krepšinio asociacija (NBA) oficialiai paskelbė pirminius žaidėjų testavimo rezultatus, kurie kelia nerimą.Pranešama, kad COVID-19 nustatytas 48 krepšininkams, t.y.
D.Sirvydis Detroite taps milijonieriumi
D.Sirvydis Detroite taps milijonieriumi
2019 metų NBA naujokų biržoje gana aukštu 39-uoju šaukimu pasirinktas Deividas Sirvydis neseniai dėl svajonės žaisti už Atlanto paliko Jeruzalės "Hapoel" komandą ir neapsiriko.Vilnietis
D.Sirvydžio klubas suteikė šansą ir trečiajam Ballų šeimos atstovui
D.Sirvydžio klubas suteikė šansą ir trečiajam Ballų šeimos atstovui
Detroito "Pistons" klubas, su kuriuo neseniai trejų metų kontraktą pasirašė Deividas Sirvydis, suteikė šansą išbandyti jėgas NBA lygoje ir trečiajam LaVaro Ballo
L.Jamesas susitarė dėl kontrakto pratęsimo - lauks jį pakeisiančio sūnaus?
L.Jamesas susitarė dėl kontrakto pratęsimo - lauks jį pakeisiančio sūnaus?
NBA lygos superžvaigždė ir Los Andželo "Lakers" lyderis LeBronas Jamesas dar bent trejus metus neketina kabinti sportbačių ant vinies.Kaip praneša garsus krepšinio apžvalgininkas,
"Burbulo" MVP D.Lillardas: žaisti Orlande buvo kur kas lengviau nei įprastomis sąlygomis
"Burbulo" MVP D.Lillardas: žaisti Orlande buvo kur kas lengviau nei įprastomis sąlygomis
"Burbulo" MVP Damianas Lillardas pareiškė, kad žaisti Orlande buvo kur kas lengviau nei įprastinėmis sąlygomis NBA lygoje."Asmeniškai man žaisti "burbule" buvo
Durantas: neįsivaizduoju, iš kur atsirado istorija, kad įkalbinėjau Hardeną
Durantas: neįsivaizduoju, iš kur atsirado istorija, kad įkalbinėjau Hardeną
Kaip jau skelbėme, viena ryškiausių NBA žvaigždžių ir Hjustono "Rockets" lyderis Jamesas Hardenas atsisakė likti komandoje ir pareikalavo mainų.Pranešama, kad 2018 metų
G.Haywardas: Jordanas rašė žinutes, kad daugelį metų siekia mane įsigyti
G.Haywardas: Jordanas rašė žinutes, kad daugelį metų siekia mane įsigyti
Kaip jau skelbėme, Bostono "Celtics" žvaigždė Gordonas Haywardas atsisakė likti komandoje net už 34 mln. dolerių kitam sezonui.Daugelis spėliojo, kad toks pastaruoju metu traumų kamuojamo
Buvęs "Grizzlies" vadovas apie "Pistons" sprendimą pasikviesti Sirvydį: tai tikriausiai pokštas
Buvęs "Grizzlies" vadovas apie "Pistons" sprendimą pasikviesti Sirvydį: tai tikriausiai pokštas
NBA pirmenybėse besivaržančio Detroito „Pistons“ klubo sprendimas pasirašyti sutartį su Deividu Sirvydžiu sulaukė gana prieštaringų vertinimų.Suglumęs po tokio Detroito
D.Sirvydžio svajonė išsipildė: vilnietis pasirašė ilgalaikį kontraktą su "Pistons"
D.Sirvydžio svajonė išsipildė: vilnietis pasirašė ilgalaikį kontraktą su "Pistons"
2019 metų NBA naujokų biržoje gana aukštu 39-uoju šaukimu pasirinktas Deividas Sirvydis neseniai dėl svajonės žaisti už Atlanto paliko Jeruzalės "Hapoel" komandą ir neapsiriko.ESPN
"Žalgirį" palikusio Landale'o NBA nereikia - greičiausiai žais Australijoje
"Žalgirį" palikusio Landale'o NBA nereikia - greičiausiai žais Australijoje
NBA klubai baigia formuoti sudėtis, panašu, kad juose neatsirado vietos Kauno "Žalgirį" dėl siekio patekti į stipriausią pasaulio krepšinio lygą palikusiam Jockui Landale'ui.Australijos
Pirmasis LaMelo kontraktas NBA - įspūdingas
Pirmasis LaMelo kontraktas NBA - įspūdingas
2020 metų NBA naujokų biržoje trečiuoju pasirinktas LaMelo Ballas pasirašė ketverių metų kontraktą su Šarlotės "Hornets" klubu.Kaip praneša ESPN ažvalgininkas Adrianas
L.Jamesas: M.Gasolio namuose stovi mano apdovanojimas geriausiai besiginančiam žaidėjui
L.Jamesas: M.Gasolio namuose stovi mano apdovanojimas geriausiai besiginančiam žaidėjui
NBA superžvaigždė ir Los Andželo "Lakers" lyderis LeBronas Jamesas pajuokavo, kad jo naujasis bendraklubis Marcas Gasolis 2013 metais gavo geriausiai besiginančio lygos žaidėjo apdovanojimą,
Vos 32-ejų žaidėjo karjerą baigęs E.Turneris dirbs "Celtics" treneriu
Vos 32-ejų žaidėjo karjerą baigęs E.Turneris dirbs "Celtics" treneriu
Sulaukęs vos 32-ejų evanas Turneris nusprendė baigti krepšininko karjerą. Kaip praneša Shamsas Charania, amerikietis taps Bostono "Celtics" vyriausiojo trenerio asistentu."Keltų"
T.Parkeris: Duncanas sakė, kad komanda su europiečiu įžaidėju negali laimėti titulo
T.Parkeris: Duncanas sakė, kad komanda su europiečiu įžaidėju negali laimėti titulo
keturiskart NBA čempionas San antonijaus "Spurs" gretose Tony Parkeris savo knygoje "Visos mano svajonės" papasakojo apie tai, kaip jį priėmė komandoje po 2001 metų naujokų biržos,
B.Obama: LeBronas nepavijo Jordano, bet ir karjeros dar nebaigė
B.Obama: LeBronas nepavijo Jordano, bet ir karjeros dar nebaigė
Buvęs JAV prezidentas Barackas Obama mano, kad ketvirtą NBA čempiono žiedą iškovojęs Los Andželo "Lakers" lyderis LeBronas Jamesas priartėjo prie Čikagos "Bulls" legendos
J.Van Gundy: nereikia pervertinti įvykių "burbule", "Clippers" - vis dar čempionų lygio komanda
J.Van Gundy: nereikia pervertinti įvykių "burbule", "Clippers" - vis dar čempionų lygio komanda
Praeityje garsus treneris, o šiuo metu ESPN komentatorius Jeffas Van Gundy mano, kad neverta nurašyti Los Andželo "Clippers" klubo po nesėkmingo pasirodymo praėjusio NBA lygos
T.Ariza - visų laikų NBA rekordininkas pagal mainus
T.Ariza - visų laikų NBA rekordininkas pagal mainus
Nacionaloinės krepšinio asociacijos (NBA) veteranas Trevoras Ariza tapo lygos visų laikų rekordininku pagal išmainymų skaičių.Šiame tarpsezonyje krepšininką pirmiausia
Valančiūnas gali likti vieninteliu "Grizzlies" europiečiu
Valančiūnas gali likti vieninteliu "Grizzlies" europiečiu
Memfio „Grizzlies“ klubas ruošiasi atsisveikinti su dviem krepšininkais iš Senojo žemyno. Remiantis žiniasklaidos pranešimais, Jono Valančiūno atstovaujama ekipa
Sh.O'Nealas - N.Robinsonui: tu turi paimti revanšą, pamenu, kaip iškirtai tą vaikiną klube
Sh.O'Nealas - N.Robinsonui: tu turi paimti revanšą, pamenu, kaip iškirtai tą vaikiną klube
Kaip jau rašėme, buvusi NBA lygos žvaigždė ir triskart dėjimų konkurso nugalėtojas Nate'as Robinsonas metė iššūkį bokso ringe Youtube žvaigždei Jake'ui Paului.36-erių
A.Bogutas: kai kurie jau pamiršo, kad kadaise sugebėjau pajudėti
A.Bogutas: kai kurie jau pamiršo, kad kadaise sugebėjau pajudėti
Vienas garsiiausių šio šimtmečio Australijos krepšininkų Andrew Bogutas padėkojo Milvokio "Bucks" už sveikinimus gimtadienio proga. Lapkričio 28-ąją aukštaūgiui
"Celtics" legenda P.Pierce'as bus įtrauktas į NCAA Šlovės muziejų
"Celtics" legenda P.Pierce'as bus įtrauktas į NCAA Šlovės muziejų
Bostono "Celtics" legenda, 2008 metų NBA čempionas ir finalo MVP, 10-ies "Visų žvaigždžių" rungtynių dalyvis Paulas Pierce'as bus įtrauktas į NCAA Šlovės muziejų.Kartu

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime