Naujienos kraunasi...

"Pacers" atsisako daug vilčių kėlusio plano: ar D.Saboniui verta nerimauti?

Autorius: Alfa.lt.
"Pacers" atsisako daug vilčių kėlusio plano: ar D.Saboniui verta nerimauti?
Daugelio sirgalių lauktas, o žiniasklaidos plačiai aprašinėtas Myleso Turnerio ir Domanto Sabonio žaidimo kartu planas Indianos „Pacers“ gretose užtruko viso labo 73 sekundes, rašo Alfa.lt.

Būtent tiek laiko jaunieji Indianos „centrai“ ant parketo praleido kartu per keturis „Pacers“ draugiškus mačus. Panašu, kad daug dėmesio susilaukęs planas, apie kurį kalbėjo ne tik sirgaliai ar žurnalistai, bet ir patys žaidėjai, nebus vykdomas ir reguliariojo sezono metu, tad D. Sabonis poryt prasidėsiančiose kovose veikiausiai ir vėl kils nuo „Pacers“ atsarginių suolo.

Apie tai užsiminė ir komandos strategas Nate‘as McMillanas, leidęs suprasti, jog jau kiek pavargo nuo nesibaigiančių kalbų apie galimą M. Turnerio ir D. Sabonio tandemą.

„Toks duetas nėra mūsų stiprybė, žinant, jog komandos vis labiau žaidžia žemais penketais, – po „Pacers“ treniruotės sekmadienį žurnalistams sakė N. McMillanas. – Buvo daug kalbų apie Mylesą ir Domantą, tačiau faktas yra tas, jog abu jie yra vienos pozicijos žaidėjai. Galime žaisti jais abiem tuomet, kai varžovai pastato aukštesnius žaidėjus ir mes privalome prilygti jiems ūgiu. Tačiau turime pripažinti, kad žaidžiant abiem „centrais“ nesugebame rungtyniauti taip efektyviai, kaip norėtume. Tokiu atveju aikštėje žaidžia du vidurio puolėjai, iš kurių vienas yra priverstas žaisti ne savo rolėje.“

Praėjusį sezoną M. Turneris ir D. Sabonis aikštėje kartu praleido 268 minutes. Vis dėlto intrigos ir kalbų apie tai, kaip šis duetas gali funkcionuoti kartu buvo daugiau, negu sėkmingų „Pacers“ aukštaūgių tandemo pasirodymų. 48 pergales per sezoną pasiekusi Indianapolio ekipa paprastai varžovus per 100 atakų pranokdavo 1,2 taško skirtumu, tačiau su abiem savo „centrais“ aikštėje šis rodiklis krisdavo iki 6,2 taško siekiančio varžovų pranašumo.

Visgi nepaisant ne itin pasiteisinusių eksperimentų pernai, „Pacers“ vadovai ir gerbėjai vylėsi, kad situacija gali pasikeisti per vasarą. Abu žaidėjai itin sunkiai dirbo siekdami sustiprinti savo kūnus bei įgauti greičio ir staigumo. Itin tai lietė D. Sabonį, iš kurio buvo tikimasi patikimos gynybos prieš tritaškius šaudančius varžovų ketvirtuosius numerius.

Dar gegužę „Pacers“ krepšinio operacijų prezidentas Kevinas Pritchardas neabejojo, kad M. Turneris ir D. Sabonis gali sudaryti puikų tandemą aikštėje, o jam pritarė ir komandos lyderis Victoras Oladipo.

„Manau, kad nėra jokių abejonių, kad Mylesas ir Domantas gali žaisti kartu“, – tikino K. Pritchardas, tuo tarpu V. Oladipo patikino, jog varžovams toks tandemas turėtų atrodyti „gąsdinančiai“.

Kalbų apie galimybę žaisti kartu nevengė ir patys 22-mečiai „centrai“. Ypač tai pasakytina apie D. Sabonį, visą vasarą praleidusį ties savo kūno priežiūra, skirta tapti galinga jėga ne tik po krepšiu, bet ir aplink tritaškio liniją.

Tačiau bent jau kol kas šis įdirbis atsiskleidžia tik lietuviui rungtyniaujant „centro“ pozicijoje, o M. Turneriui tuo metu sėdint ant suolo. Vienintelis kartas, kai abu „Pacers“ bokštai aikštėje laiką leido kartu, buvo rungtynės su Klivlando „Cavaliers“, kuomet D. Sabonis įėjo į aikštę pirmojo kėlinio pabaigoje bei ten sutiko ir M. Turnerį.

Vos 73 sekundes kartu žaidę aukštaūgiai nespėjo nuversti kalnų, tačiau galimos tokio dueto tendencijos vis tik spėjo išryškėti. Ketvirtojoje pozicijoje rungtyniavęs D. Sabonis turėjo gintis prieš gerokai staigesnį, snaiperiu laikomą Samą Dekkerį bei praleidęs jį gynyboje sulaukė pagalbos iš M. Turnerio – šis blokavo „Cavs“ puolėjo bandymą.

Vis dėlto šis epizodas, ko gero, geriausiai iliustruoja tai, dėl ko N. McMillanas ir toliau atsargiai vertins galimybę aikštėje laikyti abu jaunuosius savo vidurio puolėjus. Nepaisant sustiprėjusio kūno bei atsikratytų riebalų, D. Sabonis vis dar nėra pajėgus vaikytis greitus, o kartais ir gerokai žemesnius varžovų ketvirtosios pozicijos žaidėjus.

Akivaizdu, kad „Pacers“ strategas nedega noru ir greičiausiai pernelyg neeksperimentuos ir reguliariojo sezono metu, pasilikdamas M. Turnerio ir D. Sabonio duetą tik išimtiniams atvejams, kai varžovai taip pat aikštėje laikys du fiziškai stiprius, bet ne tokius greitus aukštaūgius.

Tiesa, nors toks scenarijus veikiausiai iliustruoja, kad D. Sabonis ir ateinančiame sezone didžiąją dalį rungtynių pradės nuo atsarginių suolo, NBA lygos užkulisiuose netrūksta ir spėjimų apie kiek pasikeisiančią Rytų konferencijos komandų žaidimo kryptį. Ilgus metus šioje lygos dalyje dominavęs LeBronas Jamesas vertė komandas lengvinti savo sudėtis, siekiant išvengti „Karaliaus“ prasiveržimų ar susikeitimų su lėtu ir nepaslankiu gynyboje aukštaūgiu. Geriausias to pavyzdys – Toronto „Raptors“ klubas ir dėl L. Jameso bei Kevino Love‘o dueto kentėdavęs Jonas Valančiūnas.

Vis tik LeBronas – jau Vakaruose, kur nuo šio sezono jis gins Los Andželo „Lakers“ garbę, tad Rytų komandoms nebereikia galvoti apie neišvengiamą „Karaliaus“ barjerą atkrintamosiose. Žvelgiant į kai kurias Rytų ekipas matyti, jog tradicinių aukštaūgių tandemų jose netrūksta – ta pati „Raptors“ gali rungtyniauti aikštėje laikydama J. Valančiūną ir Serge‘ą Ibaką, Detroito „Pistons“ turi Blake‘ą Griffiną ir Andre Drummondą, o Filadelfijos „76ers“ žaidžia su Joeliu Embiidu ir Dario Šaričiumi. Tad atvejų, kuomet „Pacers“ penkete laikyti M. Turnerį ir D. Sabonį būtų logiška, šiame sezone nusimato ne tiek ir mažai.

Vis dėlto akivaizdu, kad priešingai nei manyta, tai netaps pagrindine dar vieno D. Sabonio žingsnio į priekį priežastimi. Pernai priešingai – iš sunkiojo krašto puolėjo į „centro“ poziciją – perstumtas lietuvis atsiskleidė ryškiausiomis spalvomis, tačiau akivaizdu, kad norėdamas ir toliau tvirtinti savo pozicijas stipriausioje pasaulio lygoje jis turėtų didžiąją laiko dalį praleisti žaisdamas kuo arčiau krepšio.

Žaisdamas ketvirtojoje pozicijoje lietuvis netenka savo pagrindinių stiprybių, aiškiai išryškėjusių pernai: puikaus žaidimo nugara į krepšį arsenalo, galimybių „du prieš du“ situacijose, kuriose jis pasižymi itin tvirtomis užtvaromis bei gali įkirtęs po krepšiu pelnyti taškus, o taip pat ir galimybės skirstyti kamuolius, pagavus juos kiek aukščiau, nei baudų metimo linija.

Be abejo, žaisdamas su M. Turneriu viename penkete D. Sabonis puolime galėtų užsiimti „centro“ poziciją, kai tuo tarpu amerikietis, turintis gerokai stabilesnį metimą iš toli, žaisdamas ketvirtuoju numeriu. Tačiau net ir tokiu atveju žaidėjams tektų apsikeisti vaidmenimis gynyboje, o kaip rodo patys šviežiausi pavyzdžiai – D. Sabonis dar nėra pasiruošęs vaikytis gerokai lengvesnių ir staigesnių varžovų.

Tad ar tokiu atveju, kai Domantas ir toliau žais praktiškai vien vidurio puolėjo pozicijoje, lietuvis gaus pakankamai minučių atskleisti savo ryškėjančiam talentui ir į „Pacers“ žaidimą įnešti dar didesnį indėlį?

Panašu, kad bent jau kol kas lietuvio minučių vidurkis neturėtų ženkliai išaugti, lyginant su praėjusiu sezonu. Pernai po 24,5 min. aikštėje praleidęs aukštaūgis veikiausiai bus priverstas dalintis laiką su M. Turneriu, tad ženklus laiko aikštėje išaugimas įmanomas tik visiško pagrindinio „Pacers“ „centro“ nukonkuravimo atveju.

O tai – ne toks jau utopinis scenarijus, žvelgiant į tai, kaip šie žaidėjai rungtyniavo per pasiruošimo laikotarpį. Jei D. Sabonis per 23 min. rinko net po 15,2 taško ir 11,8 atkovoto kamuolio, tai M. Turneris per tą laiką fiksuodavo viso labo atitinkamai 7,7 ir 5,7 rodiklius. Be abejo, nereikia pamiršti fakto, kad M. Turneris dažniausiai rungtyniaudavo prieš varžovų startinio penketo oponentus, kuomet D. Sabonis žaidė prieš atsarginius krepšininkus, tad tai veikiausiai taip pat padarė įtaką šiems vidurio puolėjų rodikliams.

Ir vis dėlto, labai realu, kad dar prieš kelerius metus M. Turnerį ateities komandos žvaigžde laikę „Pacers“ vadovai šio sezono metu ims linkti į D. Sabonio pusę. Lietuvis kuo toliau, tuo labiau įrodo savo kaip tvirto NBA krepšininko statusą, o privalumą jam turėtų suteikti ir sutarties sąlygos – jei Domanto kontraktas galios dar dvejus metus, tai M. Turneris jau ateinančią vasarą taps laisvuoju agentu.

Galbūt D. Sabonis ir negaus tų minučių, kurių galima buvo tikėtis dar prieš kelias savaites, tačiau jo ateitis „Pacers“ gretose veikiausiai yra šviesi.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Istorinio pasiekimo nuojauta: "Celtics" išlygino serijos rezultatą
Istorinio pasiekimo nuojauta: "Celtics" išlygino serijos rezultatą
Per visą NBA istoriją atkrintamosiose varžybose trimis pralaimėjimais startavusi komanda neišvengiamai pasitraukdavo iš kovos dėl titulo. Tačiau Bostono „Celtics“ gali pakeisti
Baltos vėliavos nekeliantys "Celtics" pradėjo neįmanomą misiją Rytuose
Baltos vėliavos nekeliantys "Celtics" pradėjo neįmanomą misiją Rytuose
Bostono „Celtics“ sušvelnino bendrą santykį NBA Rytų konferencijos finale iki 1-3, išvykoje 116:99 (23:29, 27:27, 38:23, 28:20) įveikę Majamio „Heat“ klubą,
Po skaudaus finišo – Karaliaus abejonės dėl kito sezono: turiu gerai pagalvoti
Po skaudaus finišo – Karaliaus abejonės dėl kito sezono: turiu gerai pagalvoti
Po skausmingai pasibaigusio NBA Vakarų konferencijos finalo LeBronas Jamesas neslėpė turintis abejonių, ar dar tęsti karjerą NBA. NBA Vakarų konferencijos finalo ketvirtose rungtynėse pirmadienį
Spindėjęs Jokičius išsiuntė Jamesą atostogų: "Nuggets" – pirmąkart NBA finale
Spindėjęs Jokičius išsiuntė Jamesą atostogų: "Nuggets" – pirmąkart NBA finale
NBA Vakarų konferencijos finalo ketvirtose rungtynėse pirmadienį naktį Denverio „Nuggets“ 113:111 (34:28, 39:30, 16:30, 22:19) pranoko Los Andželo „Lakers“ ekipą ir seriją
Karjeros šou surengusio gynėjo vedama "Heat" – per žingsnį nuo finalo
Karjeros šou surengusio gynėjo vedama "Heat" – per žingsnį nuo finalo
Karjeros rungtynes sužaidusio gynėjo vedama Majamio „Heat” surengė įspūdingą spurtą ir atsidūrė per vieną pergalę nuo NBA finalo. „Heat” namuose 128:102 (30:22, 31:24,
"Nuggets" atsidūrė maksimaliai arti finalo – trečią kartą iš eilės patiesė "Lakers"
"Nuggets" atsidūrė maksimaliai arti finalo – trečią kartą iš eilės patiesė "Lakers"
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Los Andželo „Crypto.com“ (buvusioje „Staples Center“) arenoje vykusiose trečiose Vakarų konferencijos finalo rungtynėse
Ketvirtame kėlinyje aukščiausią pavarą įjungęs "Heat" lokomotyvas veržiasi į NBA finalą
Ketvirtame kėlinyje aukščiausią pavarą įjungęs "Heat" lokomotyvas veržiasi į NBA finalą
NBA Rytų konferencijos finale antrą tvirtą žingsnį žengė Majamio „Heat“ komanda. Tik po papildomų „įkrintamųjų“ rungtynių į atkrintamąsias varžybas įžengusi „Heat“
Ketvirtame kėlinyje įspūdingai siautėjęs gynėjas nukalė antrą "Nuggets" pergalę prieš "Lakers"
Ketvirtame kėlinyje įspūdingai siautėjęs gynėjas nukalė antrą "Nuggets" pergalę prieš "Lakers"
Jamalas Murray surengė įspūdingą šou ketvirtame kėlinyje, Nikola Jokičius surinko eilinį trigubą dublį ir šio tandemo vedama Denverio „Nuggets“ dėjo dar vieną žingsnį
"Heat" perėmė aikštės pranašumą ir dėjo pirmą žingsnį NBA finalo link
"Heat" perėmė aikštės pranašumą ir dėjo pirmą žingsnį NBA finalo link
Trečiadienį naktį Bostono „Celtics“ nepavyko namuose pergalingai startuoti Rytų konferencijos finale: šeimininkai 116:123 (30:28, 36:29, 25:46, 25:20) nusileido Majamio „Heat“
"Spurs" laimėjo aukso puodą: Wembanyama kelsis į San Antonijų
"Spurs" laimėjo aukso puodą: Wembanyama kelsis į San Antonijų
Naktį iš antradienio į trečiadienį Čikagoje vykusioje 2023-iųjų NBA naujokų biržos loterijoje triumfavo San Antonijaus „Spurs“ klubas, rašo Krepšinis.lt.Būtent
Lemiamu metu sudegęs LeBronas leido „Nuggets“ apginti namų sienas
Lemiamu metu sudegęs LeBronas leido „Nuggets“ apginti namų sienas
Naktį iš antradienio į trečiadienį startavo NBA Vakarų konferencijos finalo iki keturių pergalių serija, rašo Krepšinis.lt.Pirmose rungtynėse savo sienas pavyko apginti Denverio
Nusivylę "76ers" parodė duris NBA legendai
Nusivylę "76ers" parodė duris NBA legendai
Filadelfijos „76ers“ ieškosis naujo trenerio – eilinį kartą pergalingai užbaigti atkrintamųjų varžybų serijos nesugebėjęs Docas Riversas atleistas iš pareigų,
Kertiniame serijos mūšyje – istorinis "Celtics" lyderio pasirodymas ir žingsnis į konferencijos finalą
Kertiniame serijos mūšyje – istorinis "Celtics" lyderio pasirodymas ir žingsnis į konferencijos finalą
NBA Rytų konferencijos pusfinalio 7-osiose rungtynėse Bostono „Celtics“ namų arenoje 112:88 (23:29, 32:23, 33:10, 24:26) pranoko Filadelfijos „76ers“ ir seriją laimėjo 4-3,
Shaqas – apie žaidėjų kritikavimą: tiesiog patariu, jei jie to nesupranta, tai – ne mano problemos
Shaqas – apie žaidėjų kritikavimą: tiesiog patariu, jei jie to nesupranta, tai – ne mano problemos
Šlovės muziejaus narys, vienas geriausių visų laikų vidurio puolėjų, o dabar TNT ekspertas Shaquille'as O'Nealas papasakojo, kodėl dažnai krituoja NBA lygos žaidėjus."Niekada
"Suns" atleido vyr. trenerį ir nusitaikė į "Clippers" strategą
"Suns" atleido vyr. trenerį ir nusitaikė į "Clippers" strategą
Finikso "Suns" klubas nusprendė išsiskirti su vyriausiuoju trenriu Monty Williamsu, kurio virš 20 mln. dolerių vertės kontraktas turėjo galioti dar tris sezonus.51-erių strategas
Garsusis Jordano "Paskutinis šokis" – jau Lietuvos TV ekranuose!
Garsusis Jordano "Paskutinis šokis" – jau Lietuvos TV ekranuose!
Michaelas Jordanas – neabejotinai viena ryškiausių krepšinio pasaulio žvaigždžių, gerbėjus žavėjusių ne tik savo negęstančiu talentu, bet ir visomis čempionui reikalingomis
Iš vidurio pataikę "Lakers" nukarūnavo čempionus; 'Heat" eliminavo "Knicks"
Iš vidurio pataikę "Lakers" nukarūnavo čempionus; 'Heat" eliminavo "Knicks"
NBA lyga vienaip ar kitaip turės naujus čempionus. Tai paaiškėjo po to, kai naktį iš penktadienio į šeštadienį Los Andželo „Lakers“ krepšininkai eliminavo
Scariolo siūlomas vyriausiojo trenerio postas NBA, "Virtus" nesiruošia jo paleisti
Scariolo siūlomas vyriausiojo trenerio postas NBA, "Virtus" nesiruošia jo paleisti
Sergio Scariolo gali tapti vos antruoju vyriausiuoju NBA klubo treneriu iš Europos. Pranešama, kad tinklus ant pasaulio ir Europos čempiono meta Toronto „Raptors“ ekipa, rašo
"Celtics" išsaugojo paskutinę gyvybę, "Suns" sezonas baigtas pažeminimu
"Celtics" išsaugojo paskutinę gyvybę, "Suns" sezonas baigtas pažeminimu
Docą Riversą turėtų kamuoti įkyrus deja vu. Vienam žymiausių šio amžiaus NBA trenerių eilinį kartą sprūsta iš rankų atkrintamųjų varžybų serija, kurią bebuvo likę uždaryti.
Neregėtas pasiekimas Lietuvai: Sabonis išrinktas į NBA geriausių žaidėjų simbolinę komandą
Neregėtas pasiekimas Lietuvai: Sabonis išrinktas į NBA geriausių žaidėjų simbolinę komandą
Lietuvos vardas skamba ten, kur dar nėra skambėjęs niekada anksčiau. Domantas Sabonis oficialiai pripažintas vienu geriausių NBA krepšininkų, rašo Krepšinis.lt.D. Sabonis išrinktas
Prie sienos priremti čempionai ir "Knicks" ginklų nesudeda bei sušvelnino serijos rezultatus
Prie sienos priremti čempionai ir "Knicks" ginklų nesudeda bei sušvelnino serijos rezultatus
NBA pirmenybių atkrintamosiose ir San Francisko „Golden State Warriors“, ir Niujorko „Knicks“ namų arenoje pasiekė gyvybiškai svarbias pergales bei pusfinalių serijose
Giannis – apie nepatekimą į NBA geriausiai besiginančių žaidėjų penketus: pavargau nuo nepagarbos
Giannis – apie nepatekimą į NBA geriausiai besiginančių žaidėjų penketus: pavargau nuo nepagarbos
Graikijos rinktinės bei Mivokio "Bucks" lyderis Giannis Antetokounmpo sureagavo į tai, kad nepateko nei į pirmąjį, nei į antrąjį Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) geriausiai
Ir "76ers", ir "Nuggets" – per žingsnį nuo konferencijų finalų
Ir "76ers", ir "Nuggets" – per žingsnį nuo konferencijų finalų
NBA Rytų konferencijos pusfinalyje antradienį vakare Filadelfijos „76ers“ svečių arenoje 115:103 (33:26, 25:23, 30:23, 27:31) palaužė Bostono „Celtics“ ir serijoje iki 4 pergalių
Paskelbti geriausiai besiginančių žaidėjų NBA sezono penketai
Paskelbti geriausiai besiginančių žaidėjų NBA sezono penketai
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) paskelbė 2022-2023 metų lygos sezono geriausiai besiginančių žaidėjų dešimtuką.Į pirmąjį penketą pateko Jarenas Jacksonas (Memfio "Grizzlies"),
Paskutinėmis minutėmis išsikvėpę čempionai – ties prarajos kraštu, "Heat" – per žingsnį nuo konferencijos finalo
Paskutinėmis minutėmis išsikvėpę čempionai – ties prarajos kraštu, "Heat" – per žingsnį nuo konferencijos finalo
Los Andželo „Lakers“ atsidūrė per žingsnį nuo NBA Vakarų konferencijos finalo, kuriame nežaidė nuo pergalingų 2020-ųjų, rašo Krepšinis.lt.Ketvirtosiose serijos rungtynėse
Hardeno ir Jokičiaus koncertai – su skirtingais baigiamaisiais akordais  (serbas užpuolė "Suns" savininką)
Hardeno ir Jokičiaus koncertai – su skirtingais baigiamaisiais akordais (serbas užpuolė "Suns" savininką)
Tiek NBA Rytų konferencijos pusfinalio serijoje tarp Filadelfijos „76ers“ ir Bostono „Celtics“, tiek Vakarų pusfinalyje tarp Finikso „Suns“ ir Denverio „Nuggets“
NBA pusfinaliuose – galingi "Lakers" ir "Heat" žingsniai
NBA pusfinaliuose – galingi "Lakers" ir "Heat" žingsniai
Los Andželo „Lakers“ ir Majamio „Heat“ NBA Vakarų ir Rytų konferencijų pusfinaliuose iškovojo antrąsias pergales, rašo Krepšinis.lt.Kalifornijos klubas
Barkley: "Nuggets" taps čempionais
Barkley: "Nuggets" taps čempionais
Šlovės muziejaus narys bei TNT ekspertas Charlesas Barkley pareiškė, kad šiemet Nacionalinės krepšinio asocijos (NBA) lygoje triumfuos Denverio "Nuggets"."Jie

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (177) 05.21 07:28
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime