Naujienos kraunasi...

"Ryto" prisistatymas: naujasis treneris, milijoninė skola ir vienas iš brolių Antetokounmpo Vilniuje

Autorius: Vaidotas Kazlauskas, LRT.lt.
"Ryto" prisistatymas: naujasis treneris, milijoninė skola ir vienas iš brolių Antetokounmpo Vilniuje
"Ryto" nuotr.
Vilniaus „Ryto“ komandoje oficialiai prasidėjo nauja era – visuomenei ir žiniasklaidai ketvirtadienio rytą buvo pristatytas naujasis klubo treneris Donaldas Kairys, prie ekipos vairo pakeitęs du metus ekipai vadovavusį Dainių Adomaitį.

Įdomu tai, kad pirmiau nei žiniasklaidai, naujasis treneris uždarame renginyje buvo pristatytas komandos sirgaliams.

Portalas LRT.lt jau trečiadienį pristatė naujojo komandos trenerio paveikslą, o ketvirtadienį save pristatyti progą gavo ir pats strategas.

Be jo spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo ir komandos valdybos pirmininkas Adomas Bužinskas bei generalinis direktorius Rolandas Jarutis.

Trenerio ambicijos – dalyvauti visų turnyrų finaluose

Pirmasis spaudos konferencijoje kalbėjo naujasis ekipos strategas Donaldas Kairys.

Paklaustas apie tai, kokį žaidimo stilių sieks propaguoti įprastai greitą žaidimą mėgstantis D. Kairys, jis to neneigė ir šį kartą.

„Kodėl gi ne? Viskas priklausys nuo surinktų žaidėjų. Aišku, negaliu iškart pasakyti, koks bus žaidimas, kokie bus žaidėjai – aš prisitaikysiu.

Prioritetas yra lietuviai, kur trūks – imsime legionierius“, – sakė treneris.

Savo sprendimą prisijungti prie komandos jis argumentavo noru grįžti į Lietuvą.

„Smagu grįžti į krepšinio šalį. Pasiūlymas buvo priimtinas, ilgalaikis, tai leidžia man jaustis stabiliai ir toks pasiūlymas man buvo palankiausias.

Tikslai yra aukščiausi – gerai sudalyvauti, žaisti visuose finaluose, kur žaisime“, – ambicijų neslėpė treneris.

Jis taip pat atskleidė, jog, žvalgantis į legionierius, pirmiausia komandos akys kryps į žaidimo organizatorius.

„Reikės įžaidėjo, toliau žiūrėsime, penkto numerio. Gal to ir pakaks, žiūrėsime – trumpai atsakinėjo treneris, taip pat pridėjęs, kad trenerių štabas šiuo metu yra komplektuojamas ir pavardės turėtų būti paskelbtos artimiausiu metu. Jose turėtų būti tiek lietuviškų pavardžių, tiek ir specialistų iš užsienio.

Vilniečiai šiemet po daugelio metų Eurolygos organizacijoje pakeitė frontą ir ateinančiame sezone startuos FIBA čempionų lygoje.

D. Kairys nemano, kad šis turnyras yra ženkliai silpnesnis.

„Bus labai įdomus turnyras, vis daugiau komandų prie jo jungiasi, lygis nėra žemas ir fanams turėtų būti įdomu matyti, kaip viskas vystosi.

Šitame turnyre norėtume nueiti iki galo“, – apie ambicijas laimėti europinį trofėjų kalbėjo treneris.

Klubo skolos – daugiau nei milijonas

Po trenerio dėmesio susilaukė ir „Ryto“ klubo valdybos pirmininkas Adomas Bužinskas, kuris pristatė komandos finansinę situaciją.

Jis atskleidė, jog ilgalaikiai komandos įsipareigojimai šiuo metu siekia apie 1,2 milijono eurų (tikslūs skaičiai turėtų paaiškėti po audito), o jas tikimasi eliminuoti per 3-4 sezonus.

„Tie skaičiai buvo skelbti viešoje erdvėje, šiai dienai suma yra tokia. Turime atliekamą detalų ne tik finansinį, bet ir veiklos auditą, mes žinosime visą situaciją ne tik ilgalaikių, bet ta suma kardinaliai keistis neturėtų.

Ta suma galėtų būti kiek mažesnė, nes ji yra kiek rizikinga, tačiau kiekviename versle yra normali praktika turėti tam tikrus įsiskolinimus ir ta suma nėra tokia, kurios mes negalėtume panaikinti per 3-4 metų laikotarpį.

Tikrai nedarysime to per vienerių metų laikotarpį. Skolas reikia valdyti, jos turi būti proporcingos komandos biudžetui“, – kalbėjo A. Bužinskas.

Jis taip pat atskleidė, jog komanda tikisi kitam sezonui surinkti apie 2,5 milijono eurų biudžetą, iš kurio apie 1,2 milijono sudarytų pagal ilgalaikį susitarimą skiriama savivaldybės parama.

„Tokia yra minimali riba ir norime, kad privataus kapitalo pritrauktos lėšos sudarytų didžiąją dalį paramos. Manau, kad tikrai galime sukomplektuoti gerą ir laiminčią komandą sukomplektuoti už 1,2 milijono eurų (suma, skirta atlyginimams – LRT.lt)“, – sakė klubo valdybos pirmininkas.

„Iš komandos pusės visada norisi, kad biudžetas skiriamas būtų didesnis, iš savivaldybės pusės norisi, kad jis būtų mažesnis. Kitais metais skiriama suma liks ta pati, nes yra ilgalaikiai įsipareigojimai.

A. Bužinskas taip pat minėjo, kad, bent jau šiuo metu, mažinti savivaldybės paramos komandai neplanuojama.

Yra kalbų, kad biudžetą reikia mažinti, kiti sako, kad tai reikia didinti ir padėti komandai eiti į priekį, remiantis Kauno pavyzdžiu, kur daugiau nei pusę „Žalgirio“ biudžeto sudaro iš savivaldybės ar viešų infrastruktūros objektų gaunamos pajamos. Ta diskusija apie savivaldybės paramą gali būti pagrindas, bet nereiškia, kad reikia ties tuo apsibrėžti, ypač šiuo sunkiu laikotarpiu, kai rėmėjų prisitraukti bus daug sunkiau.

Privatūs rėmėjai turi sunešti didžiąją dalį klubo biudžeto“, – sakė A. Bužinskas.

Siekis išlaikyti Blaževičių ir galimybė Vilniuje išvysti vieną iš brolių Antetokounmpo

Paskutinis prie mikrofono stojo generalinis komandos direktorius Rolandas Jarutis, kuris iškart susilaukė klausimų apie kai kurių žaidėjų ateitį.

R. Jarutis patvirtino spaudoje kurį laiką sklaidžiusią informaciją, kad jaunuoju Mareku Blaževičiumi domisi Krasnodaro „Lokomotiv“ ir Kauno „Žalgirio“ klubai, o žaidėjas iki nustatytos datos turi priimti sprendimą, ar lieką sostinėje.

Panaši situacija ir su Arnu Butkevičiumi bei Eimantu Bendžiumi – abu jie turi sutartis su klubu, tačiau jos yra nemažos, tad klubas sieks palaikyti dialogą su krepšininkais įtikinti likti juos komandoje už mažesnę algą.

R. Jarutis atskleidė, kad abiem krepšininkams bus siūlomos naujos, ilgalaikės ketverių metų sutartys su komanda, tiesa, buvo galima suprasti, jog finansinės jų sumos būtų ženkliai mažesnės negu yra dabar.

Jis taip pat papasakojo, kad sutartis su komanda turi Dovis Bičkauskis, Karolis Giedraitis, Mindaugas Girdžiūnas, tiesa, dėl sutarčių susimažinimo bus kalbama ir su jais.

R. Jarutis taip pat netiesiogiai sukritikavo ir Deivido Sirvydžio sprendimą persikelti rungtyniauti į Jeruzalės „Hapoel“.

Paklaustas apie tai, kas galėjo suvilioti žaidėją išvykti, R. Jarutis kiek suirzo.

„Šitą klausimą reikėtų užduoti ne man ir ne Vilniaus „Ryto“ klubui, o jo agentui ir Deividui, jis tikrai ne mums. Jis turėjo kontraktą, mūsų siekiamybė buvo, kad jis iš čia iškeliautų tiesiai į NBA.

Buvo viena išpirkos suma jam keliantis į NBA, kita – į Europos klubą. Toks sprendimas buvo jo ir jo agentų. Tas klausimas taip pat turėtų būti uždarytas“, – teigė klubo direktorius.

Jis taip pat akcentavo, jog klubo siekis yra išlaikyti Mareką Blaževičių Vilniuje.

„Ar mes galime juos prirakinti, įkalinti? Turbūt ne, jie turi pasirinkimo teisę. Klubas daro visus įmanomus žingsnius, kad Marekas liktų, aš asmeniškai esu labai suinteresuotas, kad jis būtų čia, nes yra Vilniaus krepšinio auklėtinis.

Jis ir pats turi nemažų ambicijų. Koks bebūtų jo sprendimas, aš visada palaikysiu jį ir nei kritikuosiu, nei smerksiu. Tikiu, kad jis priims teisingą sprendimą ir tikiuosi, kad tai bus kelias ir partnerystė su „Ryto“ komanda, nes tai yra geriausia vieta tobulėti.

Pokalbio pabaigoje, jau neformalioje aplinkoje R. Jarutis taip pat pranešė, kad klubas domisi galimybe įsigyti jauniausiąjį brolį Antetokounmpo – Alexu, kuris baigė vidurinę mokyklą.

Klubo direktorius sakė, kad kalbėjo tiek su pačiu 18-mečiu krepšininku, tiek žymiuoju jo broliu Gianniu, o žaidėjas šalį savo profesionalios karjeros startui renkasi tarp Ispanijos ir Lietuvos.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"B tribūna" nedraugiškai išlydėjo buvusį numylėtinį
"B tribūna" nedraugiškai išlydėjo buvusį numylėtinį
Buvusių Vilniaus „Ryto“ aukštaūgių Roberto Javtoko ir Antano Kavaliausko pėdomis pasekęs ir į principinių priešininkų stovyklą persikėlęs Marekas Blaževičius sostinės
R.Jarutis: privalome gerbti tokį Blaževičiaus ir jo atstovų pasirinkimą
R.Jarutis: privalome gerbti tokį Blaževičiaus ir jo atstovų pasirinkimą
Vilniaus „Ryto“ vidurio puolėjas Marekas Blaževičius nusprendė palikti sostinės klubą ir kitą sezoną žais kitoje komandoje. „Ryto“ ekipa už 18-etį žaidėją gaus kontrakte
"Ryto" simboliai papuošė atnaujintą Baltojo tilto sporto aikštyną Vilniuje
"Ryto" simboliai papuošė atnaujintą Baltojo tilto sporto aikštyną Vilniuje
Pirmadienio popietę Vilniuje įvyko atnaujinto Baltojo tilto sporto aikštyno atidarymo šventė. Trys dvipusės krepšinio aikštelės, jau turinčios atitikimą europiniams standartams
3x3 krepšinis Lietuvoje: nuo 2003–ųjų aukso iki olimpinio slenksčio
3x3 krepšinis Lietuvoje: nuo 2003–ųjų aukso iki olimpinio slenksčio
Jau kitą savaitę startuosiantis „Hoptrans 3x3“ turnyras turėtų tapti vienu didžiausių trijulių krepšinio renginių Lietuvos istorijoje.Nors Lietuvoje susidomėjimas šia
"Ryto" ateitis jau pradėjo rengtis sezonui (komandų sudėtis)
"Ryto" ateitis jau pradėjo rengtis sezonui (komandų sudėtis)
Perspektyviausi Vilniaus „Ryto“ jaunieji krepšininkai susirinko į pirmą stovyklą ir pradėjo pasirengimą naujam krepšinio sezonui. „Jeep“ arenoje „Perlo“
Džiugios naujienos "Ryto" stovykloje: A.Marčiulionis lieka Vilniuje
Džiugios naujienos "Ryto" stovykloje: A.Marčiulionis lieka Vilniuje
18-metis Augustas Marčiulionis pratęsė bendradarbiavimą su Vilniaus „Ryto“ klubu. Vienas perspektyviausių Lietuvos jaunųjų krepšininkų savo karjerą tęs sostinėje, kaip ir
"Neptūnas" išsaugojo Ž.Janavičių ir S.Galdiką
"Neptūnas" išsaugojo Ž.Janavičių ir S.Galdiką
Klaipėdos „Neptūnas“ pasiekė naujus susitarimus bei savo sudėtyje iki 2022-ųjų metų išsaugojo 31-erių įžaidėją Žygimantą Janavičių bei 33-ejų kapitoną Simą Galdiką.Tai
Koronavirusas nepaveikė: visi Eurolygos ir Europos taurės klubai gaus 100 proc. išmokas
Koronavirusas nepaveikė: visi Eurolygos ir Europos taurės klubai gaus 100 proc. išmokas
Kaip jau rašėme, pirmadienį įvyko Eurolygos vykdomojo komiteto posėdis, kuriame buvo sprendžiamos ir koronaviruso pandemijos finansinės pasekmės.Nutarta, kad visi Eurolygos ir Europos taurės
Su "Rytu" ateitį susieti nusprendė dar du jauni talentai
Su "Rytu" ateitį susieti nusprendė dar du jauni talentai
Du nauji žaidėjai nusprendė susieti savo ateitį su Vilniaus „Ryto“ klubu. Jaunieji sostinės talentai Gytis Auruškevičius bei Danas Kazakevičius profesionalių krepšininkų
Prancūzai apsisprendė: iškeitė Europos taurę į Čempionų lygą
Prancūzai apsisprendė: iškeitė Europos taurę į Čempionų lygą
Ilgokai dvejosusi Limožo CSP komanda nutarė pasitraukti iš Europos taurės varžybų ir prisijungti prie FIBA Čempionų lygos.Pranešama, kad Prancūsijos klubas su FIBA pasirašė
A.Kulboka oficialiai pasirašė naują kontraktą su Bilbao klubu
A.Kulboka oficialiai pasirašė naują kontraktą su Bilbao klubu
Iš Europos taurės į FIBA Čempionų lygą perėjęs Bilbao "RETABet" klubas penktadienį oficialiai paskelbė apie sutarties su Arnoldu Kulboka pratęsimą.Su lietuviu pasirašytas
"Panathinaikos" išsiuntė oficialų prašymą pašalinti jų klubą iš Eurolygos
"Panathinaikos" išsiuntė oficialų prašymą pašalinti jų klubą iš Eurolygos
Europos krepšinio grandas Atėnų „Panathinaikos“ siekia pasitraukti iš Eurolygos – graikų klubas turnyro vadovams ketvirtadienį išsiuntė oficialų raštą,
"Ryto" prisistatymas: naujasis treneris, milijoninė skola ir vienas iš brolių Antetokounmpo Vilniuje
"Ryto" prisistatymas: naujasis treneris, milijoninė skola ir vienas iš brolių Antetokounmpo Vilniuje
Vilniaus „Ryto“ komandoje oficialiai prasidėjo nauja era – visuomenei ir žiniasklaidai ketvirtadienio rytą buvo pristatytas naujasis klubo treneris Donaldas Kairys, prie ekipos vairo
D.Kairys prisistatė ištikimiausiems "Ryto" sirgaliams
D.Kairys prisistatė ištikimiausiems "Ryto" sirgaliams
Trečiadienio vakarą Vilniaus „Rytas“ surengė vyriausiojo trenerio pristatymą ištikimiausiems sostinės sirgaliams. „Ryto“ fanai susitikime su Donaldu Kairiu diskutavo
Buvęs "Ryto" lyderis karjerą ketiną baigti Trevizo klube
Buvęs "Ryto" lyderis karjerą ketiną baigti Trevizo klube
37-erių metų veteranas Davidas Loganas ketina sužaisti paskutinį sezoną savo profesionalo karjeroje ir tai padaryti Italijoje.Skelbiama, kad 185 cm ūgio amerikietis turintis Lenkijos pasą yra pasiekęs
J.Bertomeu: mes nekariaujame su FIBA
J.Bertomeu: mes nekariaujame su FIBA
Eurolygos prezidentas Jordi Bertomeu patvirtino ketinimą pradėti derybas su FIBA dėl bendrų problemų sprendimo."Nekariaujame su FIBA, tiesiog turime skirtingus modelius, - teigia pajėgiausio
"FIBA Europe" vadovas: Giannakopoulo pareiškimas patvirtina mūsų darbą
"FIBA Europe" vadovas: Giannakopoulo pareiškimas patvirtina mūsų darbą
"FIBA Europe" generalinis sekretorius Kamilis Novakas pakomentavo Atėnų "Panathinaikos" sprendimą parduoti klubą bei jo pageidavimą, kad Graikijos krepšinio grandas pereitų
"Panathinaikos" parduodantis Giannakopoulas viliasi pamatyti klubą FIBA Čempionų lygoje
"Panathinaikos" parduodantis Giannakopoulas viliasi pamatyti klubą FIBA Čempionų lygoje
Legendinio graikų klubo Atėnų „Panathinaikos“ savininkas Dimitris Giannakopoulas spaudos konferencijoje paskelbė, kad parduoda klubą.D. Giannakopoulas už daugkartinį Graikijos čempionatų
"Rytas" turi naują vyriausiąjį trenerį! (komentarai)
"Rytas" turi naują vyriausiąjį trenerį! (komentarai)
Vilniaus „Ryto“ komandos vyriausiuoju treneriu tapo Donaldas Kairys. Nors 43-ejų metų krepšinio specialistas turėjo dar metus galiojančią ir gerokai pelningesnę sutartį su „Avtodor“,
"Ryto" skolas įvardijęs A.Bužinskas: buvo klubų, kurie ir bankrutavo
"Ryto" skolas įvardijęs A.Bužinskas: buvo klubų, kurie ir bankrutavo
Duodamas interviu laidai „Juodai balti raudoni“ Vilniaus „Ryto“ komandos valdybos pirmininkas, Vilniaus tarybos narys Adomas Bužinskas atskleidė, kad šiuo metu klubo skolos
"Hapoel" vadovas: spėju, kad Europos taurėje ne patys geriausi laikai
"Hapoel" vadovas: spėju, kad Europos taurėje ne patys geriausi laikai
Prieš dvejus metus į FIBA Čempionų lygą perėjusio Jeruzalės "Hapoel" klubo generalinis direktorius Guy'us Harelas įvertino Europos taurės būklę."Galiu spėti, kad Europos
T.Holloway'us į Vilnių negrįš - sukirto rankomis su Turkijos klubu
T.Holloway'us į Vilnių negrįš - sukirto rankomis su Turkijos klubu
Praėjusią vasarą prie Vilniaus "Ryto" ekipos prisijungęs Tu Holloway'us į sostinę ateinančiam sezonui tikrai nesugrįš.Oficialiai pranešama, kad 30-metis amerikietis
Oficialu: D.Kairys nutraukė sutartį su "Avtodor", siejamas su "Rytu"
Oficialu: D.Kairys nutraukė sutartį su "Avtodor", siejamas su "Rytu"
Donaldas Kairys oficialiai palieka Saratovo „Avtodor“ klubo gretas.Sekmadienį apie D. Kairio išsiskyrimą su Rusijos klubu informavo DELFI, pirmadienio rytą šią žinią paskelbė
Pakeliui į "Rytą"? D.Kairys atsisveikino su "Avtodor"
Pakeliui į "Rytą"? D.Kairys atsisveikino su "Avtodor"
Sezono viduryje Saratovo „Avtodor“ vairą perėmęs bei sutartį iki 2021-ųjų vasaros turėjęs Donaldas Kairys kitą sezoną Rusijoje vis dėlto nedirbs.Krepšinis.lt žiniomis, apie
"Partizan" prezidentas: nelabai patinka Europos taurė, nes esame peraugę jos lygį
"Partizan" prezidentas: nelabai patinka Europos taurė, nes esame peraugę jos lygį
Kaip jau rašėme, penktadienį Belgrado "Partizan" klubas paskelbė, kad lieka Europos taurės turnyre, nors FIBA siūlė pereiti į Čempionų lygą.Tokį sprendimą pakomentavo Serbijos
"Galatasaray" įvardijo sumą, kuria suviliojo FIBA Čempionų lyga
"Galatasaray" įvardijo sumą, kuria suviliojo FIBA Čempionų lyga
Kaip jau skelbėme, iš Europos taurės turnyro pasitraukė ir FIBA Čempionų lygos pasiūlymą priėmė dar viena Turkijos komanda - Stambulo "Galatasaray".Klubo direktorių valdybos
"Žalgirio" išugdytas talentas ilgam susiejo ateitį su "Rytu"
"Žalgirio" išugdytas talentas ilgam susiejo ateitį su "Rytu"
Vilniaus „Ryto“ klubas pradėjo naujo sezono komandos komplektavimo darbus ir džiaugiasi sostinės krepšinio gerbėjams galėdamas pranešti, kad pasirašė ilgalaikę sutartį
"Galatasaray" priėmė Čempionų lygos pasiūlymą
"Galatasaray" priėmė Čempionų lygos pasiūlymą
Dar viena Turkijos komanda nusprendė palikti Europos taurės turnyrą ir nuo kito sezono varžytis FIBA Čempionų lygoje.„Tofaš“ ir „Daruššafaka“ komandų

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime