Naujienos kraunasi...

"Ryto" prisistatymas: naujasis treneris, milijoninė skola ir vienas iš brolių Antetokounmpo Vilniuje

Autorius: Vaidotas Kazlauskas, LRT.lt.
"Ryto" prisistatymas: naujasis treneris, milijoninė skola ir vienas iš brolių Antetokounmpo Vilniuje
"Ryto" nuotr.
Vilniaus „Ryto“ komandoje oficialiai prasidėjo nauja era – visuomenei ir žiniasklaidai ketvirtadienio rytą buvo pristatytas naujasis klubo treneris Donaldas Kairys, prie ekipos vairo pakeitęs du metus ekipai vadovavusį Dainių Adomaitį.

Įdomu tai, kad pirmiau nei žiniasklaidai, naujasis treneris uždarame renginyje buvo pristatytas komandos sirgaliams.

Portalas LRT.lt jau trečiadienį pristatė naujojo komandos trenerio paveikslą, o ketvirtadienį save pristatyti progą gavo ir pats strategas.

Be jo spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo ir komandos valdybos pirmininkas Adomas Bužinskas bei generalinis direktorius Rolandas Jarutis.

Trenerio ambicijos – dalyvauti visų turnyrų finaluose

Pirmasis spaudos konferencijoje kalbėjo naujasis ekipos strategas Donaldas Kairys.

Paklaustas apie tai, kokį žaidimo stilių sieks propaguoti įprastai greitą žaidimą mėgstantis D. Kairys, jis to neneigė ir šį kartą.

„Kodėl gi ne? Viskas priklausys nuo surinktų žaidėjų. Aišku, negaliu iškart pasakyti, koks bus žaidimas, kokie bus žaidėjai – aš prisitaikysiu.

Prioritetas yra lietuviai, kur trūks – imsime legionierius“, – sakė treneris.

Savo sprendimą prisijungti prie komandos jis argumentavo noru grįžti į Lietuvą.

„Smagu grįžti į krepšinio šalį. Pasiūlymas buvo priimtinas, ilgalaikis, tai leidžia man jaustis stabiliai ir toks pasiūlymas man buvo palankiausias.

Tikslai yra aukščiausi – gerai sudalyvauti, žaisti visuose finaluose, kur žaisime“, – ambicijų neslėpė treneris.

Jis taip pat atskleidė, jog, žvalgantis į legionierius, pirmiausia komandos akys kryps į žaidimo organizatorius.

„Reikės įžaidėjo, toliau žiūrėsime, penkto numerio. Gal to ir pakaks, žiūrėsime – trumpai atsakinėjo treneris, taip pat pridėjęs, kad trenerių štabas šiuo metu yra komplektuojamas ir pavardės turėtų būti paskelbtos artimiausiu metu. Jose turėtų būti tiek lietuviškų pavardžių, tiek ir specialistų iš užsienio.

Vilniečiai šiemet po daugelio metų Eurolygos organizacijoje pakeitė frontą ir ateinančiame sezone startuos FIBA čempionų lygoje.

D. Kairys nemano, kad šis turnyras yra ženkliai silpnesnis.

„Bus labai įdomus turnyras, vis daugiau komandų prie jo jungiasi, lygis nėra žemas ir fanams turėtų būti įdomu matyti, kaip viskas vystosi.

Šitame turnyre norėtume nueiti iki galo“, – apie ambicijas laimėti europinį trofėjų kalbėjo treneris.

Klubo skolos – daugiau nei milijonas

Po trenerio dėmesio susilaukė ir „Ryto“ klubo valdybos pirmininkas Adomas Bužinskas, kuris pristatė komandos finansinę situaciją.

Jis atskleidė, jog ilgalaikiai komandos įsipareigojimai šiuo metu siekia apie 1,2 milijono eurų (tikslūs skaičiai turėtų paaiškėti po audito), o jas tikimasi eliminuoti per 3-4 sezonus.

„Tie skaičiai buvo skelbti viešoje erdvėje, šiai dienai suma yra tokia. Turime atliekamą detalų ne tik finansinį, bet ir veiklos auditą, mes žinosime visą situaciją ne tik ilgalaikių, bet ta suma kardinaliai keistis neturėtų.

Ta suma galėtų būti kiek mažesnė, nes ji yra kiek rizikinga, tačiau kiekviename versle yra normali praktika turėti tam tikrus įsiskolinimus ir ta suma nėra tokia, kurios mes negalėtume panaikinti per 3-4 metų laikotarpį.

Tikrai nedarysime to per vienerių metų laikotarpį. Skolas reikia valdyti, jos turi būti proporcingos komandos biudžetui“, – kalbėjo A. Bužinskas.

Jis taip pat atskleidė, jog komanda tikisi kitam sezonui surinkti apie 2,5 milijono eurų biudžetą, iš kurio apie 1,2 milijono sudarytų pagal ilgalaikį susitarimą skiriama savivaldybės parama.

„Tokia yra minimali riba ir norime, kad privataus kapitalo pritrauktos lėšos sudarytų didžiąją dalį paramos. Manau, kad tikrai galime sukomplektuoti gerą ir laiminčią komandą sukomplektuoti už 1,2 milijono eurų (suma, skirta atlyginimams – LRT.lt)“, – sakė klubo valdybos pirmininkas.

„Iš komandos pusės visada norisi, kad biudžetas skiriamas būtų didesnis, iš savivaldybės pusės norisi, kad jis būtų mažesnis. Kitais metais skiriama suma liks ta pati, nes yra ilgalaikiai įsipareigojimai.

A. Bužinskas taip pat minėjo, kad, bent jau šiuo metu, mažinti savivaldybės paramos komandai neplanuojama.

Yra kalbų, kad biudžetą reikia mažinti, kiti sako, kad tai reikia didinti ir padėti komandai eiti į priekį, remiantis Kauno pavyzdžiu, kur daugiau nei pusę „Žalgirio“ biudžeto sudaro iš savivaldybės ar viešų infrastruktūros objektų gaunamos pajamos. Ta diskusija apie savivaldybės paramą gali būti pagrindas, bet nereiškia, kad reikia ties tuo apsibrėžti, ypač šiuo sunkiu laikotarpiu, kai rėmėjų prisitraukti bus daug sunkiau.

Privatūs rėmėjai turi sunešti didžiąją dalį klubo biudžeto“, – sakė A. Bužinskas.

Siekis išlaikyti Blaževičių ir galimybė Vilniuje išvysti vieną iš brolių Antetokounmpo

Paskutinis prie mikrofono stojo generalinis komandos direktorius Rolandas Jarutis, kuris iškart susilaukė klausimų apie kai kurių žaidėjų ateitį.

R. Jarutis patvirtino spaudoje kurį laiką sklaidžiusią informaciją, kad jaunuoju Mareku Blaževičiumi domisi Krasnodaro „Lokomotiv“ ir Kauno „Žalgirio“ klubai, o žaidėjas iki nustatytos datos turi priimti sprendimą, ar lieką sostinėje.

Panaši situacija ir su Arnu Butkevičiumi bei Eimantu Bendžiumi – abu jie turi sutartis su klubu, tačiau jos yra nemažos, tad klubas sieks palaikyti dialogą su krepšininkais įtikinti likti juos komandoje už mažesnę algą.

R. Jarutis atskleidė, kad abiem krepšininkams bus siūlomos naujos, ilgalaikės ketverių metų sutartys su komanda, tiesa, buvo galima suprasti, jog finansinės jų sumos būtų ženkliai mažesnės negu yra dabar.

Jis taip pat papasakojo, kad sutartis su komanda turi Dovis Bičkauskis, Karolis Giedraitis, Mindaugas Girdžiūnas, tiesa, dėl sutarčių susimažinimo bus kalbama ir su jais.

R. Jarutis taip pat netiesiogiai sukritikavo ir Deivido Sirvydžio sprendimą persikelti rungtyniauti į Jeruzalės „Hapoel“.

Paklaustas apie tai, kas galėjo suvilioti žaidėją išvykti, R. Jarutis kiek suirzo.

„Šitą klausimą reikėtų užduoti ne man ir ne Vilniaus „Ryto“ klubui, o jo agentui ir Deividui, jis tikrai ne mums. Jis turėjo kontraktą, mūsų siekiamybė buvo, kad jis iš čia iškeliautų tiesiai į NBA.

Buvo viena išpirkos suma jam keliantis į NBA, kita – į Europos klubą. Toks sprendimas buvo jo ir jo agentų. Tas klausimas taip pat turėtų būti uždarytas“, – teigė klubo direktorius.

Jis taip pat akcentavo, jog klubo siekis yra išlaikyti Mareką Blaževičių Vilniuje.

„Ar mes galime juos prirakinti, įkalinti? Turbūt ne, jie turi pasirinkimo teisę. Klubas daro visus įmanomus žingsnius, kad Marekas liktų, aš asmeniškai esu labai suinteresuotas, kad jis būtų čia, nes yra Vilniaus krepšinio auklėtinis.

Jis ir pats turi nemažų ambicijų. Koks bebūtų jo sprendimas, aš visada palaikysiu jį ir nei kritikuosiu, nei smerksiu. Tikiu, kad jis priims teisingą sprendimą ir tikiuosi, kad tai bus kelias ir partnerystė su „Ryto“ komanda, nes tai yra geriausia vieta tobulėti.

Pokalbio pabaigoje, jau neformalioje aplinkoje R. Jarutis taip pat pranešė, kad klubas domisi galimybe įsigyti jauniausiąjį brolį Antetokounmpo – Alexu, kuris baigė vidurinę mokyklą.

Klubo direktorius sakė, kad kalbėjo tiek su pačiu 18-mečiu krepšininku, tiek žymiuoju jo broliu Gianniu, o žaidėjas šalį savo profesionalios karjeros startui renkasi tarp Ispanijos ir Lietuvos.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Naudingai žaidęs J.Mačiulis svariai prisidėjo prie AEK patekimo į kitą etapą
Naudingai žaidęs J.Mačiulis svariai prisidėjo prie AEK patekimo į kitą etapą
Naudingai žaidęs Jonas Mačiulis prisidėjo prie Atėnų AEK (4-2) komandos patekimo į kitą FIBA Čempionų lygos etapą.Graikijos klubas Baltarusijoje po atkaklios kovos 95:90 (20:16, 20:17, 27:22,
Bendžius surinko dvigubą dublį, o jo komanda prasibrovė į kitą etapą
Bendžius surinko dvigubą dublį, o jo komanda prasibrovė į kitą etapą
Eimantas Bendžius pasižymėjo dvigubu dubliu, o jo atstovaujama Sasario "Dinamo" (4-2) komanda prasibrovė į kitą FIBA Čempionų lygos etapą.Gianmarco Pozzecco auklėtiniai išvykoje
"Ryto" valdybos pirmininkas Bužinskas – apie klubo klaidas ir sumažėti galintį savivaldybės finansavimą
"Ryto" valdybos pirmininkas Bužinskas – apie klubo klaidas ir sumažėti galintį savivaldybės finansavimą
Vilniaus „Ryto“ krepšinio klubui Naujieji metai netruko apkarsti. Praėjusią savaitę sostinės ekipa baigė kelionę ne tik FIBA čempionų lygoje, bet ir Karaliaus Mindaugo taurės
Į karštąją kėdę atsisėdęs naujasis "Ryto" treneris: bandysime žaidėjams grąžinti aistrą
Į karštąją kėdę atsisėdęs naujasis "Ryto" treneris: bandysime žaidėjams grąžinti aistrą
Vilniaus „Ryto“ klubas išgyvena nemažas permainas. Aukšta nata sezoną pradėjusi sostinės komanda atsisveikino su Donaldu Kairiu, o pajėgūs legionieriai surado arba vis dar
Vieno "Ryto" lyderių A.Goudelocko trauma nėra sunki
Vieno "Ryto" lyderių A.Goudelocko trauma nėra sunki
Vilniaus "Ryto" sirgaliai gali lengviau atsikvėpti: vieno lyderių Andrew Goudelocko trauma nėra sunki.Sostinės klubas pranešė, kad snaiperiui diagnozuotas kairės čiurnos raiščių
"Ryto" sporto direktoriumi gali tapti D.Zavackas
"Ryto" sporto direktoriumi gali tapti D.Zavackas
Vilniaus "Rytui" atleidus vyriausiąjį trenerį Donaldą Kairį, atsilaisvino ir sostinės klubo sporto direktoriaus kėdė.Kaip praneša 15min.lt žurnalistas Donatas Urbonas šias
Gudelis atsiprašė už "Ryto" rezultatus ir atleido Kairį
Gudelis atsiprašė už "Ryto" rezultatus ir atleido Kairį
Po neįveikto Citadele KMT ketvirtfinalio barjero Vilniaus „Rytas“ ėmėsi rimtų pokyčių. Sostinės klubas skiriasi su vyriausiuoju treneriu Donaldu Kairiu, kuriam tai buvo paskutinės rungtynės
Vilniuje sumindytas "Rytas" nedalyvaus KMT finalo ketverto varžybose
Vilniuje sumindytas "Rytas" nedalyvaus KMT finalo ketverto varžybose
Utenos „Juventus“ komanda – pirmoji šių metų Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalo ketverto dalyvė. Žydrūno Urbono kariauna dviejų rungtynių serijoje
"Rytą" toliau persekioja nesėkmės: iš rikiuotės iškrito A.Goudelockas
"Rytą" toliau persekioja nesėkmės: iš rikiuotės iškrito A.Goudelockas
Vilniaus "Rytas" neatsikrato problemų. Iš rikiuotės iškrito vienas Lietuvos vicečempionų lyderių Andrew Goudelockas.Karaliaus Mindaugo taurės ("Citadelė KMT") ketvirtfinalio
"Ryto" gretas papildė NKL siautėjęs M.Pacevičius
"Ryto" gretas papildė NKL siautėjęs M.Pacevičius
Vilniaus „Ryto“ komanda sulaukė papildymo. Prie pagrindinės „Ryto“ sudėties jungiasi Vilniaus „Perlas Energija“ auklėtinis Martynas Pacevičius. 23
Ž.Skučas apie "Rytą: nežinome, kam ruoštis - ar išvyks dar žaidėjų, ar neišvyks
Ž.Skučas apie "Rytą: nežinome, kam ruoštis - ar išvyks dar žaidėjų, ar neišvyks
Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) turnyre atėjo metas išsiaiškinti keturias stipriausias komandas, pateksiančias į finalo ketvertą Panevėžyje. Jau netrukus įvyks
Jeruzalėje pristatytas Adomaitis: hebrajiškai "adom" reiškia "raudonas", vadinasi, pradžia – gera
Jeruzalėje pristatytas Adomaitis: hebrajiškai "adom" reiškia "raudonas", vadinasi, pradžia – gera
Ketvirtadienį Dainius Adomaitis oficialiai pristatytas kaip naujasis Jeruzalės „Hapoel“ klubo treneris. Specialistas iš Lietuvos užsienio klube dirbs po 8 metų pertraukos.Slupsko
D.Adomaitis oficialiai stojo prie "Hapoel" vairo
D.Adomaitis oficialiai stojo prie "Hapoel" vairo
Po 2019 metų pasaulio čempionato Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio postą, o po praėjusio sezono - Vilniaus "Rytą" palikęs Dainius Adomaitis pagaliau turi naują darbovietę.Ketvirtadienį
Adomaitis iš tribūnos stebėjo būsimų auklėtinių pralaimėjimą; paskutiniai "Ryto" varžovai žaidė du pratęsimus
Adomaitis iš tribūnos stebėjo būsimų auklėtinių pralaimėjimą; paskutiniai "Ryto" varžovai žaidė du pratęsimus
Jeruzalės „Hapoel“ vairą netrukus perimti turintis Dainius Adomaitis apsilankė Izraelio ekipos rungtynėse, kuriose patirta nesėkmė apsunkino galimybes iškopti į kitą FIBA Čempionų
Su "Rytu" atsisveikinantis Ndouras: jaučiau fanų meilę nuo pirmos dienos
Su "Rytu" atsisveikinantis Ndouras: jaučiau fanų meilę nuo pirmos dienos
Lapkričio pradžioje prie Vilniaus „Ryto“ prisijungęs Maurice’as Ndouras antradienį sužaidė savo paskutiniąsias rungtynes sostinės komandoje. Puikius rezultatus demonstravęs krepšininkas
M.Purlys KMT finale mato "Žalgirį" ir "Lietkabelį", o "Ryto" vaizdas - labai prastas
M.Purlys KMT finale mato "Žalgirį" ir "Lietkabelį", o "Ryto" vaizdas - labai prastas
Lietuvos krepšinio bendruomenė pasitinka visiškai kitokį, tačiau ne ką mažiau intriguojantį sausio mėnesio savaitgalį. Artimiausią savaitgalį neįvyks nė viena „Betsafe-LKL“
Kairys išliko pozityvus: vis dar turime Lietuvos čempionatą
Kairys išliko pozityvus: vis dar turime Lietuvos čempionatą
Vilniaus „Rytas“ antradienio vakarą patyrė nesėkmę Graikijoje, kuri galutinai užkirto kelią į FIBA čempionų lygos atkrintamąsias.„Rytas“ priešpaskutinėse grupės
Lemiamas dūris: pralaimėjimas Atėnuose užvėrė "Rytui" duris į kitą etapą
Lemiamas dūris: pralaimėjimas Atėnuose užvėrė "Rytui" duris į kitą etapą
Daug žadantis Vilniaus „Ryto“ debiutas FIBA Čempionų lygoje baigėsi anksčiau nei tikėtąsi – dar grupių etape.Donaldo Kairio auklėtiniai (1-4) antradienį išvykoje 74:81
Kulboka pralaimėjo savo buvusiai komandai, patekimas į kitą etapą spręsis lemiame mače
Kulboka pralaimėjo savo buvusiai komandai, patekimas į kitą etapą spręsis lemiame mače
Nesėkmę itin svarbiame susitikime FIBA Čempionų lygoje patyrė Arnoldo Kulbokos ir Regimanto Minioto atstovaujamas Bilbao "RETAbet" (2-3) klubas.Alexo Mumbru auklėtiniai išvykoje
"Rytas" taikosi į adatos skylutę: suprantame, ką mums reiškia šios rungtynės
"Rytas" taikosi į adatos skylutę: suprantame, ką mums reiškia šios rungtynės
Vilniaus „Rytui“ beliko tik teorinės galimybės pataisyti smunkančią savo reputaciją ir prasibrauti į antrą FIBA Čempionų lygos etapą. Bet ir jos galutinai žlugs, jei antradienį
D.Adomaitis - pagrindinis kandidatas stoti prie "Hapoel" vairo
D.Adomaitis - pagrindinis kandidatas stoti prie "Hapoel" vairo
Po 2019 metų pasaulio čempionato Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio postą, o po praėjusio sezono - Vilniaus "Rytą" palikęs Dainius Adomaitis netrukus gali turėti naują darbovietę.Kaip
"Rytas" vos antrą kartą nepralaimėjo "Nevėžiui" - palaužė dvikovos pabaigoje
"Rytas" vos antrą kartą nepralaimėjo "Nevėžiui" - palaužė dvikovos pabaigoje
Vilniaus „Rytas“ (9/5) šeštadienio vakarą išvengė dar vieno netikėto pralaimėjimo „Betsafe-LKL“ čempionate. Be vyr. trenerio Donaldo Kairio rungtyniavęs
M.Brazys prieš lemiamas KMT kovas: "Juventus" turi gerą šansą eliminuoti "Rytą"
M.Brazys prieš lemiamas KMT kovas: "Juventus" turi gerą šansą eliminuoti "Rytą"
Aštuonios stipriausios Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) turnyro komandos ir jų sirgaliai nekantriai laukia antrųjų rungtynių ketvirtfinalio etape.Jau visai netrukus paaiškės,
B Tribūna: "Mes kaltinam. Už rezultatus – Kairį, už situaciją klube – Gudelį"
B Tribūna: "Mes kaltinam. Už rezultatus – Kairį, už situaciją klube – Gudelį"
Aktyviausių Vilniaus "Ryto" sirgalių grupė "B tribūna" išdėstė savo kaltinimus komandos vyriausiajam treneriui bei sporto direktoriui Donaldui Kairiui ir stambiausiam klubo
Kairys: varžovai norėjo kraujo ir jo gavo; Urbonas: dar vienas barzdočius tik dar geriau
Kairys: varžovai norėjo kraujo ir jo gavo; Urbonas: dar vienas barzdočius tik dar geriau
Utenos „Juventus“ prieš ketverius pateko į Citadele Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketveriukę. Vilniaus „Rytą“ tada patiesęs klubas šiemet vėl yra žingsniu
"Ryto" fanai vis dar ieško D.Gudelio – nesulaukia pasiaiškinimų
"Ryto" fanai vis dar ieško D.Gudelio – nesulaukia pasiaiškinimų
Vilniaus „Ryto“ krepšinio komandos aktyviausių fanų bendruomenė „B tribūna“ kol kas nevaisingai tęsia stambiausio klubo dalininko Dariaus Gudelio paiešką.Prabėgus
Itin prastai žaidusio Bendžiaus komanda Čempionų lygoje praleido net 115 taškų
Itin prastai žaidusio Bendžiaus komanda Čempionų lygoje praleido net 115 taškų
Vienas prasčiausių sezono rungtynių sužaidęs Eimantas Bendžius ir jo komandos draugai turėjo sulauktiu rimtų priekaištų nuo trenerio Gianmarcoi Pozzecco dėl gynybos pralaimėtame FIBA
"Juventus" įveikė "Rytą" pirmajame KMT ketvirtfinalio mače
"Juventus" įveikė "Rytą" pirmajame KMT ketvirtfinalio mače
Utenos „Juventus“ penktąjį kartą iš eilės susitinka Citadele Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalyje su Vilniaus „Rytu“. Šiemet uteniškiai gali nustebinti

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime