Naujienos kraunasi...

"Šnipas" vokiečių gretose – apie lengvai atpažįstamas lietuvių taktikos detales ir kančią "Žalgiryje"

Autorius: Mindaugas Augustis, specialiai Delfi iš Kelno, Krepsinis.lt.
"Šnipas" vokiečių gretose – apie lengvai atpažįstamas lietuvių taktikos detales ir kančią "Žalgiryje"
FIBA nuotr.
Lietuvos krepšinio rinktinė tik antrą kartą istorijoje Europos čempionatą pradėjo dviem pralaimėjimais. Jeigu sekmadienį neįveiks ir vokiečių, Kazio Maksvyčio treniruojama komanda apskritai užfiksuos visų laikų antirekordą. Tuo bandys pasirūpinti krepšininkas, lietuvių strategą pažįstantis ne vien iš nuogirdų, rašo Krepšinis.lt.

Neleis sau atsipalaiduoti

Vokietija pagrindiniuose turnyruose dar nė sykio nėra nugalėjusi Lietuvos – net ir tuomet, kai savo rikiuotėje turėjo ryškiausią Europos žvaigždę Dirką Nowitzkį.

Bet žemyno pirmenybes namuose Gordono Herberto auklėtiniai pradėjo taip, jog dėl jų kvalifikacijos niekam nebeturėtų kilti abejonių.

Prieš pat startą Kelne sutriuškinę Slovėniją pasaulio čempionato atrankoje (90:71), šią savaitę vokiečiai parklupdė ir Prancūziją (76:63) bei Bosniją ir Hercegoviną (92:82).

Dabar užimama B grupės lyderių pozicija nereiškia, kad komanda leis sau lengviau atsikvėpti – tvirtina gynėjas Nickas Weileris-Babbas.

„Nemanau, kad atsipalaiduosime – tokiuose turnyruose bet kokiomis aplinkybėmis norisi laimėti kiek įmanoma daugiau, išvengti visų įmanomų atsitiktinumų. Ypač tokioje stiprioje grupėje, kur bet kas gali nugalėti, bet kas gali ir pralaimėti keturis kartus iš eilės“, – pažymėjo Miuncheno „Bayern“ atstovas.

Priminti šį faktą ekipai turėtų jos gerbėjų užnugaris – sekmadienį „Lanxess“ arenoje lietuviai pirmą kartą nebesijaus šeimininkais.

Tiesa, Kelno publika nėra pratusi prie krepšinio, todėl nors ir aklinai užpildo tribūnas, ją reikia šiek tiek išjudinti.

„Po kelių efektingesnių epizodų fanai užsiveda ir įsitraukia. Tuomet jau jie stumia mus į priekį, iš jų pasisemiame energijos“, – sakė rinktinės kapitonas Dennisas Schroderis.


Nors pirmame mače tokių momentų pasiūlė mažai, būtent jis yra pavojingiausias vokiečių ginklas puolime. Jau kitose rungtynėse pakėlęs savo vidurkius, šiuo metu kontrakto neturintis įžaidėjas iš NBA lygos dabar fiksuoja 14,5 taško ir 7 rezultatyvių perdavimų statistiką.

Tiesa, dar naudingiau žaidžia Berlyno ALBA puolėjas Johannesas Thiemannas ir apskritai visa vokiečių priekinė linija. O svarbiausia, kad komanda jau įrodė prancūzams gebanti efektyviai gintis.

„Visas mūsų dvyliktukas yra labai stiprus. Turime universalių vaikinų, kurie visi stengiasi įnešti maksimalų indėlį į komandos rezultatą – kas gynyboje, kas puolime“, – kalbėjo N. Weileris-Babbas.

Svarbu ir tai, kad „Die Mannschaft“, regis, stengiasi neužsisvajoti – paklaustas apie augančius lūkesčius, tai leido suprasti D. Schroderis.

„Tegul žmonės kalba, o mes užsiimsime savais reikalais, kuriuos galime kontroliuoti“, – numojo ranka 28-erių krepšininkas, kuriam po šeštadienio mačo su bosniais vienas gerbėjas įteikė jo garbei išradingai apipavidalintą plakatą.

Lietuvius žino ir be skautų raporto

Trečias turas B grupės komandų laukia jau kitą dieną po antrojo, tad laiko studijuoti Lietuvos rinktinės žaidimą vokiečiai turėjo minimaliai – nors ir trimis valandomis daugiau nei vėliau savo rungtynes su Prancūzija žaidę lietuviai.

Šiaip ar taip, bent jau bendrais bruožais savo varžovus jie pažįsta.

„Lietuva – labai stipri komanda su pajėgiais, aukštai reitinguojamais žaidėjais. Bet mes – tokie patys. Nėra laiko žvalgybai, ypatingų planų kūrimui, tad turėsime tiesiog pasistengti pademonstruoti geriausią savo krepšinį“, – dėstė N. Weileris-Babbas.


„Laukia atletiška, agresyvų krepšinį žaidžianti komanda, turinti du „centrus“, esančius tarp geriausių pasaulyje. Turėsime atsakyti į jų energiją kietu žaidimu“, – pridūrė D. Schroderis.

Tuo metu jo tautiečiui Nielsui Giffey skautų raportai apskritai nereikalingi.

31-erių puolėjas praėjusį sezoną praleido Kauno „Žalgiryje“. O paskutinius sezono mėnesius jį treniravo tas pats Kazys Maksvytis, vadovaujantis ir Lietuvos nacionalinei komandai.

„Žinau nemažai vaikinų iš Lietuvos rinktinės ir, be abejo, vyriausiąjį trenerį. Žiūrėdamas lietuvių žaidimą pastebiu kai kurias detales, apie kurias būdavo daug kalbama „Žalgirio“ rūbinėje: pavyzdžiui, kaip keistis dengiamaisiais. Bus smagu pasigalynėti“, – teigė N. Giffey.

Kaune nervai buvo įtempti mėnesius

Po nesėkmingo praėjusio pasaulio čempionato, kuriame to paties D. Schroderio vedami vokiečiai liko tik 18-i, N. Giffey Delfi atskleidė, jog rinktinėje nepavyko užmegzti žaidybinių saitų tarp NBA ir Eurolygos krepšininkų.

„Problema galbūt ta, kad tokia sudėtimi rinktinė anksčiau niekada nebuvo žaidusi. Ir tai tikrai jautėsi – turiu omenyje tiek žaidybinius ryšius aikštėje, tiek atmosferą rūbinėje. Mums sunkiai sekėsi rasti bendrą stilių, kiekvienas griežė savo melodiją, ir todėl mūsų žaidimas kartais taip smarkiai bangavo“, – tuomet svarstė N. Giffey.

Kaip vokiečiams pavyko susiklijuoti į vieningą junginį šiemet?

„Tiesiog dabar esame vyresni, geriau pažįstame vienas kitą. Tai labai padeda. Visada kils situacijų, kai kažkas erzina, dirgina nervus. Bet dabar mes geriau žinome, kaip elgtis vienas su kitu, kaip vienas kitam nekliudyti“, – įsitikinęs berlynietis, išlaikęs tą patį svarbaus rotacijos žaidėjo vaidmenį ir Kelne renkantis 10 taškų vidurkį.

Tuo metu rasti savo vietos „Žalgiryje“ per visą praėjusį sezoną jam taip ir nepavyko. Kaip savo žaidimo bergždžiai ieškojo ir visa komanda.

Kauniečiai prarado vienuolika metų turėtą Lietuvos čempionų titulą, Eurolygoje liko paskutiniai, o N. Giffey naudingumas per metus nuo 8,3 balo krito iki 5,1.

Ne taip legionieriaus duoną įsivaizdavo buvęs ALBA atstovas, visą profesionalo karjerą iki tol praleidęs savo gimtojo miesto klube.

„Sezonas buvo bjaurus – bjaurus visiems. Ir labai nestabilus visais aspektais. Ne vieną mėnesį visi buvo labai suirzę. Ką čia bepridursi – mums nepavyko, bet linkiu „Žalgiriui“ visokeropos sėkmės kitame sezone. O aš pats tikiuosi, kad dar galėsiu pažaisti užsienyje – toks yra planas“, – patikino N. Giffey.

Tiesa, jokių naujienų kitos darbovietės vis dar nesusiradęs vokietis kol kas neturi.

Paklaustas, kur norėtų atsidurti ateityje, N. Giffey šypsodamasis dūrė pirštu į Berlyną – Vokietijos sostinėje vyks Europos čempionato atkrintamosios varžybos ir finalai.

„O paskui jau žiūrėsime – kol kas neturiu jokių įsipareigojimų, nesu dėl nieko apsisprendęs“, – neskubino įvykių N. Giffey.

Primename, kad sekmadienio rungtynės tarp Lietuvos (0/2) ir Vokietijos (2/0) Kelne prasidės 15.30 val. Lietuvos laiku. Tą pačią dieną slovėnai (2/0) tikrins bosnius (1/1), o prancūzai (1/1) – vengrus (0/2).

Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios stipriausios grupės komandos.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Lietuvių akistatoje Vokietijoje – netikėtas Sušinsko ir Veličkos ekipos pralaimėjimas
Lietuvių akistatoje Vokietijoje – netikėtas Sušinsko ir Veličkos ekipos pralaimėjimas
Vokietijos pirmenybėse sekmadienį susidūrė komandos, kurių gretose rungtyniauja keturi krepšininkai iš Lietuvos.Arno Veličkos ir Mindaugo Sušinsko atstovaujamas Chemnico "Niners"
Vokietijoje – įspūdingo Sargiūno sezono pasirodymas
Vokietijoje – įspūdingo Sargiūno sezono pasirodymas
Ignas Sargiūnas surengė sezono pasirodymą Vokietijos pirmenybėse, tačiau tai neišgelbėjo jo komandos nuo pralaimėjimo.Bairoto "Medi" (3-21) išvykoje po pratęsimo 89:96 (19:23,
Sargiūnas žaidė solidžiai, o jo ekipa minimaliu skirtumu nusileido Eurolygos klubui
Sargiūnas žaidė solidžiai, o jo ekipa minimaliu skirtumu nusileido Eurolygos klubui
Solidžiai pasirodžiusio Igno Sargiūno atstovaujama komanda Vokietijos pirmenybėse kaip reikiant pasipriešino Eurolygos dalyviams.Chemnico "Niners" (10-11) namie tik po atkaklios kovos
Vokietijoje Veličkos ir Sušinsko klubas nusileido ALBA, Tubučio ir Beliausko ekipa krito Ulme
Vokietijoje Veličkos ir Sušinsko klubas nusileido ALBA, Tubučio ir Beliausko ekipa krito Ulme
Vokietijos pirmenybėse nesėkmes patyrė abi šeštadienį rungtyniavusios komandos, kurių garbę gina žaidėjai iš Lietuvos.Arno Veličkos ir Mindaugo Sušinsko atstovaujamas
ASVEL be De Colo prieš išvyką į Kauną krito Miunchene, naudingiausi – buvę žalgiriečiai
ASVEL be De Colo prieš išvyką į Kauną krito Miunchene, naudingiausi – buvę žalgiriečiai
Prieš ketvirtadienio rungtynes Kaune nesėkmę Eurolygoje patyrė Vilerbano ASVEL (8-19) krepšininkai.Prancūzijos čempionai Vokietijoje 72:76 (19:21, 17:17, 14:15, 22:23) turėjo pripažinti
Naujausias FIBA reitingas – beveik be pokyčių: Lietuva išsaugojo tą pačią poziciją
Naujausias FIBA reitingas – beveik be pokyčių: Lietuva išsaugojo tą pačią poziciją
Naujai paskelbtame FIBA pasaulio krepšinio rinktinių reitinge pokyčių beveik nėra. Pirmąją poziciją nuo praėjusių metų lapkričio išsaugojo Ispanijos nacionalinė ekipa. Lietuva
Prieš dvikovą su "Rytu" Bonos klubas sutriuškino Beliausko ekipą
Prieš dvikovą su "Rytu" Bonos klubas sutriuškino Beliausko ekipą
Prieš trečiadienį vyksiančią FIBA Čempionų lygos dvikovą su Vilniaus "Rytu" triuškinančią pergalę Vokietijos pirmenybėse iškovojo Bonos "Telekom Baskets"
Veličkos ir Sušinsko vedami "Niners" krito savo aikštėje
Veličkos ir Sušinsko vedami "Niners" krito savo aikštėje
Arnas Velička ir Mindaugas Sušinskas buvo savo atstovaujamos komandos vedliai, tačiau tai nuo pralaimėjimo Vokietijos pirmenybėse nepakako.Chmnico "Niners" (10-10) savo aikštėje
Rinktinės užkulisiai: Juozuko patarimai, Sėklos komentarai ir savanorių darbas
Rinktinės užkulisiai: Juozuko patarimai, Sėklos komentarai ir savanorių darbas
2023 m. FIBA Pasaulio taurės atrankos varžybų etape Lietuvos rinktinė iš 12 rungtynių iškovojo 9 pergales. Iš šešių namuose žaistų rungtynių mūsiškiai
Dokumentikos ciklas "Einikis" – spalvingas, dramatiškas ir niekas nenutylėta
Dokumentikos ciklas "Einikis" – spalvingas, dramatiškas ir niekas nenutylėta
Vienintelis trijų Nepriklausomos Lietuvos iškovotų olimpinių medalių laimėtojas – toks unikalus įrašas puikuojasi krepšininko Gintaro Einikio biografijoje. Tačiau išsiskiria
Dešimtyje filmo serijų – pasakojimai apie "Tyliuosius Lietuvos krepšinio herojus"
Dešimtyje filmo serijų – pasakojimai apie "Tyliuosius Lietuvos krepšinio herojus"
Lietuvos krepšinio kultūros centras bendradarbiaudamas su Lietuvos krepšinio federacija (LKF) pristato dokumentinių apybraižų ciklą „Tylieji Lietuvos krepšinio herojai“.
Prieš pasaulio čempionatą Lietuvos rinktinė dar dukart žais su prancūzais
Prieš pasaulio čempionatą Lietuvos rinktinė dar dukart žais su prancūzais
Lietuvos krepšinio rinktinė sekmadienį Prancūzijoje sužaidė paskutines FIBA pasaulio čempionato atrankos rungtynes ir nuo šiol gali pradėti galvoti apie pasirengimą šiais metais
Kovingą Lietuvos rinktinę atrankos finiše pražudė Prancūzijos supertalento metimai
Kovingą Lietuvos rinktinę atrankos finiše pražudė Prancūzijos supertalento metimai
Lietuvos rinktinė 2023 metų pasaulio čempionato atrankos varžybas baigė pralaimėjimu. Klampiose rungtynėse lietuviai kovojo iki galo, bet galiausiai atidavė pirmąją grupės vietą Prancūzijos
Paskelbta Lietuvos rinktinės sudėtis rungtynėms su Prancūzija
Paskelbta Lietuvos rinktinės sudėtis rungtynėms su Prancūzija
Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio poste Kazį Maksvytį pavaduojantis Kęstutis Kemzūra pasirinko žaidėjų dvyliktuką pasaulio čempionato atrankos rungtynėms išvykoje su Prancūzija,
Komandiškai puolusi rinktinė nubloškė vengrus nuo planetos čempionato slenksčio
Komandiškai puolusi rinktinė nubloškė vengrus nuo planetos čempionato slenksčio
Kelialapį į ateinančią vasarą vyksiančias pasaulio pirmenybes jau užsitikrinusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė (9/2) komplikavo Vengrijos (5/6) viltis. K grupės rungtynes Klaipėdoje
Istorinės dvikovos su Vengrija – Guliašas, sutapimai ir aukštaūgių dominavimas
Istorinės dvikovos su Vengrija – Guliašas, sutapimai ir aukštaūgių dominavimas
Lietuvos vyrų rinktinė ketvirtadienį susitinka su Vengrijos krepšininkais FIBA Pasaulio taurės atrankos varžybų dvikovoje.Per visą Lietuvos krepšinio istoriją su šia Centrinės
Sprendimą priėmęs Kemzūra: galutinį rinktinės dvyliktuką padiktavo gyvenimas
Sprendimą priėmęs Kemzūra: galutinį rinktinės dvyliktuką padiktavo gyvenimas
Lietuvos krepšinio rinktinė žengia į paskutinį FIBA pasaulio čempionato atrankos langą, kur ketvirtadienį ir sekmadienį sužais rungtynes su Vengrija ir Prancūzija, rašo Krepšinis.lt.„Esu
Kemzūra paskelbė rinktinės keturioliktuką
Kemzūra paskelbė rinktinės keturioliktuką
Lietuvos vyrų rinktinės vyr. treneris Kęstutis Kemzūra pristatė krepšininkų keturioliktuką 2023 m. FIBA Pasaulio taurės atrankos mačams su Vengrija ir Prancūzija.„Mintys ir nusiteikimas
Sabonis ir Jocytė – geriausi 2022-ųjų Lietuvos krepšininkai
Sabonis ir Jocytė – geriausi 2022-ųjų Lietuvos krepšininkai
Po beveik mėnesį trukusio balsavimo paaiškėjo, kad geriausiais 2022-ųjų metų krepšininkais išrinkti Justė Jocytė ir Domantas Sabonis. Lietuvos krepšinio federacijos
Vokietijoje – triuškinanti "Ryto" varžovų pergalė prieš Sargiūno ekipa
Vokietijoje – triuškinanti "Ryto" varžovų pergalė prieš Sargiūno ekipa
Ignas Sargiūnas pasirodė itin kukliai, o jo atstovaujama komanda nepasipriešino vieniems Vokietijos pirmenybių lyderių.Absoliti Bundeslygos autsaiderė Bairoto "Medi" (3-14) namie
Patvirtinti jaunimo rinktinių treneriai, iškeltas tikslas vyrų nacionalinei komandai
Patvirtinti jaunimo rinktinių treneriai, iškeltas tikslas vyrų nacionalinei komandai
Antradienį Lietuvos krepšinio federacijoje (LKF) vyko Vykdomojo komiteto posėdis. Susirinkimo metu buvo patvirtinti jaunimo rinktinių treneriai bei iškelti tikslai visoms šią vasarą
Vokietijoje ALBA taip pat išsigelbėjo likus 2 sekundėms
Vokietijoje ALBA taip pat išsigelbėjo likus 2 sekundėms
Kaip ir Graikijoje, Vokietijos čempionai savo šalies pirmenybėse išsigelbėjo likus 2 sekundėms iki susitikimo pabaigos.Berlyno ALBA (14-1) išvykoje tik po dramatiškos kovos
Keturių lietuvių akistatoje Vokietijoje triumfavo Sušinsko ir Veličkos klubas
Keturių lietuvių akistatoje Vokietijoje triumfavo Sušinsko ir Veličkos klubas
Vokietijoje šeštadienį susidūrė komandos, kurių gretose rungtyniauja net keturi krepšinininkai iš Lietuvos.Mindaugo Sušinsko ir Arno Veličkos atstovaujamas Chemnico
Įspūdingai perdavimus skirstęs Velička bei Sušinskas buvo vieni pergalės kalvių
Įspūdingai perdavimus skirstęs Velička bei Sušinskas buvo vieni pergalės kalvių
Arnas Velička ir Mindaugas Sušinskas buvo vieni savo atstovaujamos komandos pergalės kalvių Vokietijos pirmenybėse.Chemnico "Niners" (8-5) išvykoje užtikrintai 96:81 (26:20,
Gudaitis buvo itin efektyvus Graikijoje
Gudaitis buvo itin efektyvus Graikijoje
Daugiau nei užtirkintą pergalę Graikijos krepšinio lygoje pasiekė viena lyderių Atėnų „Panathinaikos“ (10-2).Šalies vicečempionai namuose 96:79 (24:7, 21:17, 29:25, 22:30)
Paskelbti geriausių 2022-ųjų Lietuvos krepšininkų rinkimai
Paskelbti geriausių 2022-ųjų Lietuvos krepšininkų rinkimai
Užbaigiant Lietuvos krepšinio šimtmečio minėjimą, Lietuvos krepšinio federacija (LKF) kartu su degalinių tinklu „EMSI” kviečia sirgalius išrinkti geriausią
Vokietijoje – fantastiškai žaidęs Beliauskas bei solidūs Veličkos ir Sušinsko pasirodymai
Vokietijoje – fantastiškai žaidęs Beliauskas bei solidūs Veličkos ir Sušinsko pasirodymai
Vokietijos pirmenybėse trys krepšininkai iš Lietuvos žaidė puikiai, o jų atstovaujamoms komandoms sekėsi skirtingai.Frankfurto "Skyliners" (3-8) su karjeros pasirodymą surengusiu
Šventinis vakaras "Žalgirio" arenoje: Giffey palinkėjimas pegalių LKL bei Stanionio noras
Šventinis vakaras "Žalgirio" arenoje: Giffey palinkėjimas pegalių LKL bei Stanionio noras
Išankstinę šventinę dovaną visiems ekipos aistruoliams Kauno „Žalgiris“ penktadienio vakarą įteikė įveikdamas Miuncheno „Bayern“ klubą, o rungtynių užkulisiai

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (175) 02.16 20:51
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime