Naujienos kraunasi...

"Šnipas" vokiečių gretose – apie lengvai atpažįstamas lietuvių taktikos detales ir kančią "Žalgiryje"

Autorius: Mindaugas Augustis, specialiai Delfi iš Kelno, Krepsinis.lt.
"Šnipas" vokiečių gretose – apie lengvai atpažįstamas lietuvių taktikos detales ir kančią "Žalgiryje"
FIBA nuotr.
Lietuvos krepšinio rinktinė tik antrą kartą istorijoje Europos čempionatą pradėjo dviem pralaimėjimais. Jeigu sekmadienį neįveiks ir vokiečių, Kazio Maksvyčio treniruojama komanda apskritai užfiksuos visų laikų antirekordą. Tuo bandys pasirūpinti krepšininkas, lietuvių strategą pažįstantis ne vien iš nuogirdų, rašo Krepšinis.lt.

Neleis sau atsipalaiduoti

Vokietija pagrindiniuose turnyruose dar nė sykio nėra nugalėjusi Lietuvos – net ir tuomet, kai savo rikiuotėje turėjo ryškiausią Europos žvaigždę Dirką Nowitzkį.

Bet žemyno pirmenybes namuose Gordono Herberto auklėtiniai pradėjo taip, jog dėl jų kvalifikacijos niekam nebeturėtų kilti abejonių.

Prieš pat startą Kelne sutriuškinę Slovėniją pasaulio čempionato atrankoje (90:71), šią savaitę vokiečiai parklupdė ir Prancūziją (76:63) bei Bosniją ir Hercegoviną (92:82).

Dabar užimama B grupės lyderių pozicija nereiškia, kad komanda leis sau lengviau atsikvėpti – tvirtina gynėjas Nickas Weileris-Babbas.

„Nemanau, kad atsipalaiduosime – tokiuose turnyruose bet kokiomis aplinkybėmis norisi laimėti kiek įmanoma daugiau, išvengti visų įmanomų atsitiktinumų. Ypač tokioje stiprioje grupėje, kur bet kas gali nugalėti, bet kas gali ir pralaimėti keturis kartus iš eilės“, – pažymėjo Miuncheno „Bayern“ atstovas.

Priminti šį faktą ekipai turėtų jos gerbėjų užnugaris – sekmadienį „Lanxess“ arenoje lietuviai pirmą kartą nebesijaus šeimininkais.

Tiesa, Kelno publika nėra pratusi prie krepšinio, todėl nors ir aklinai užpildo tribūnas, ją reikia šiek tiek išjudinti.

„Po kelių efektingesnių epizodų fanai užsiveda ir įsitraukia. Tuomet jau jie stumia mus į priekį, iš jų pasisemiame energijos“, – sakė rinktinės kapitonas Dennisas Schroderis.


Nors pirmame mače tokių momentų pasiūlė mažai, būtent jis yra pavojingiausias vokiečių ginklas puolime. Jau kitose rungtynėse pakėlęs savo vidurkius, šiuo metu kontrakto neturintis įžaidėjas iš NBA lygos dabar fiksuoja 14,5 taško ir 7 rezultatyvių perdavimų statistiką.

Tiesa, dar naudingiau žaidžia Berlyno ALBA puolėjas Johannesas Thiemannas ir apskritai visa vokiečių priekinė linija. O svarbiausia, kad komanda jau įrodė prancūzams gebanti efektyviai gintis.

„Visas mūsų dvyliktukas yra labai stiprus. Turime universalių vaikinų, kurie visi stengiasi įnešti maksimalų indėlį į komandos rezultatą – kas gynyboje, kas puolime“, – kalbėjo N. Weileris-Babbas.

Svarbu ir tai, kad „Die Mannschaft“, regis, stengiasi neužsisvajoti – paklaustas apie augančius lūkesčius, tai leido suprasti D. Schroderis.

„Tegul žmonės kalba, o mes užsiimsime savais reikalais, kuriuos galime kontroliuoti“, – numojo ranka 28-erių krepšininkas, kuriam po šeštadienio mačo su bosniais vienas gerbėjas įteikė jo garbei išradingai apipavidalintą plakatą.

Lietuvius žino ir be skautų raporto

Trečias turas B grupės komandų laukia jau kitą dieną po antrojo, tad laiko studijuoti Lietuvos rinktinės žaidimą vokiečiai turėjo minimaliai – nors ir trimis valandomis daugiau nei vėliau savo rungtynes su Prancūzija žaidę lietuviai.

Šiaip ar taip, bent jau bendrais bruožais savo varžovus jie pažįsta.

„Lietuva – labai stipri komanda su pajėgiais, aukštai reitinguojamais žaidėjais. Bet mes – tokie patys. Nėra laiko žvalgybai, ypatingų planų kūrimui, tad turėsime tiesiog pasistengti pademonstruoti geriausią savo krepšinį“, – dėstė N. Weileris-Babbas.


„Laukia atletiška, agresyvų krepšinį žaidžianti komanda, turinti du „centrus“, esančius tarp geriausių pasaulyje. Turėsime atsakyti į jų energiją kietu žaidimu“, – pridūrė D. Schroderis.

Tuo metu jo tautiečiui Nielsui Giffey skautų raportai apskritai nereikalingi.

31-erių puolėjas praėjusį sezoną praleido Kauno „Žalgiryje“. O paskutinius sezono mėnesius jį treniravo tas pats Kazys Maksvytis, vadovaujantis ir Lietuvos nacionalinei komandai.

„Žinau nemažai vaikinų iš Lietuvos rinktinės ir, be abejo, vyriausiąjį trenerį. Žiūrėdamas lietuvių žaidimą pastebiu kai kurias detales, apie kurias būdavo daug kalbama „Žalgirio“ rūbinėje: pavyzdžiui, kaip keistis dengiamaisiais. Bus smagu pasigalynėti“, – teigė N. Giffey.

Kaune nervai buvo įtempti mėnesius

Po nesėkmingo praėjusio pasaulio čempionato, kuriame to paties D. Schroderio vedami vokiečiai liko tik 18-i, N. Giffey Delfi atskleidė, jog rinktinėje nepavyko užmegzti žaidybinių saitų tarp NBA ir Eurolygos krepšininkų.

„Problema galbūt ta, kad tokia sudėtimi rinktinė anksčiau niekada nebuvo žaidusi. Ir tai tikrai jautėsi – turiu omenyje tiek žaidybinius ryšius aikštėje, tiek atmosferą rūbinėje. Mums sunkiai sekėsi rasti bendrą stilių, kiekvienas griežė savo melodiją, ir todėl mūsų žaidimas kartais taip smarkiai bangavo“, – tuomet svarstė N. Giffey.

Kaip vokiečiams pavyko susiklijuoti į vieningą junginį šiemet?

„Tiesiog dabar esame vyresni, geriau pažįstame vienas kitą. Tai labai padeda. Visada kils situacijų, kai kažkas erzina, dirgina nervus. Bet dabar mes geriau žinome, kaip elgtis vienas su kitu, kaip vienas kitam nekliudyti“, – įsitikinęs berlynietis, išlaikęs tą patį svarbaus rotacijos žaidėjo vaidmenį ir Kelne renkantis 10 taškų vidurkį.

Tuo metu rasti savo vietos „Žalgiryje“ per visą praėjusį sezoną jam taip ir nepavyko. Kaip savo žaidimo bergždžiai ieškojo ir visa komanda.

Kauniečiai prarado vienuolika metų turėtą Lietuvos čempionų titulą, Eurolygoje liko paskutiniai, o N. Giffey naudingumas per metus nuo 8,3 balo krito iki 5,1.

Ne taip legionieriaus duoną įsivaizdavo buvęs ALBA atstovas, visą profesionalo karjerą iki tol praleidęs savo gimtojo miesto klube.

„Sezonas buvo bjaurus – bjaurus visiems. Ir labai nestabilus visais aspektais. Ne vieną mėnesį visi buvo labai suirzę. Ką čia bepridursi – mums nepavyko, bet linkiu „Žalgiriui“ visokeropos sėkmės kitame sezone. O aš pats tikiuosi, kad dar galėsiu pažaisti užsienyje – toks yra planas“, – patikino N. Giffey.

Tiesa, jokių naujienų kitos darbovietės vis dar nesusiradęs vokietis kol kas neturi.

Paklaustas, kur norėtų atsidurti ateityje, N. Giffey šypsodamasis dūrė pirštu į Berlyną – Vokietijos sostinėje vyks Europos čempionato atkrintamosios varžybos ir finalai.

„O paskui jau žiūrėsime – kol kas neturiu jokių įsipareigojimų, nesu dėl nieko apsisprendęs“, – neskubino įvykių N. Giffey.

Primename, kad sekmadienio rungtynės tarp Lietuvos (0/2) ir Vokietijos (2/0) Kelne prasidės 15.30 val. Lietuvos laiku. Tą pačią dieną slovėnai (2/0) tikrins bosnius (1/1), o prancūzai (1/1) – vengrus (0/2).

Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios stipriausios grupės komandos.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Karjeros mačą sužaidęs Vezenkovas atvedė "Olympiacos" į pergalę Miunchene
Karjeros mačą sužaidęs Vezenkovas atvedė "Olympiacos" į pergalę Miunchene
Po dviejų netikėtų nesėkmių antrą pergalę iš eilės Eurolygoje iškovojo Pirėjo "Olympiacos" (6-2) klubas.Graikijos čempionai Vokietijoje po permainingos kovos 82:71 (27:11,
Unikalūs Lietuvos vadovų prisiminimai – nuo čempionų sutikimo 1937 m. iki Kauno sporto halės atidarymo
Unikalūs Lietuvos vadovų prisiminimai – nuo čempionų sutikimo 1937 m. iki Kauno sporto halės atidarymo
Lietuvos krepšinis švenčia šimtmetį, tačiau didžioji dauguma mūsų sporto pasididžiavimo gimtadieniu laiko 1937 metus. Tai metai, kurių gegužės mėnesį Rygoje Lietuvos vyrų
Lemtinga pergalė Juodkalnijoje: Lietuva užsitikrino bilietą į pasaulio čempionatą
Lemtinga pergalė Juodkalnijoje: Lietuva užsitikrino bilietą į pasaulio čempionatą
Pasaulio čempionato atrankos K grupėje pirmadienį vakare Lietuvos rinktinė (8-2) svečiuose 65:56 (19:15, 18:15, 12:14, 16:12) įveikė Juodkalnijos rinktinę (6-4) ir užsitikrino vietą 2023-iųjų
Rinktinė kelialapį į pasaulio čempionatą galėtų užsitikrinti net ir pralaimėjusi Juodkalnijoje
Rinktinė kelialapį į pasaulio čempionatą galėtų užsitikrinti net ir pralaimėjusi Juodkalnijoje
Pirmadienio vakarą 20 val. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė (7/2) Podgoricoje bandys užsitikrinti kelialapį į 2023-ųjų pasaulio čempionatą ir reabilituotis po triuškinamo pralaimėjimo,
Slogus Kemzūros sugrįžimas: Panevėžyje rinktinę triuškino prancūzai su savo žvaigžde
Slogus Kemzūros sugrįžimas: Panevėžyje rinktinę triuškino prancūzai su savo žvaigžde
Lietuvos rinktinė (7-2) patyrė antrą pralaimėjimą 2023 metų pasaulio čempionato atrankos rungtynėse.Šiame FIBA atrankos lange vyriausiąjį trenerį Kazį Maksvytį pavaduojančio Kęstučio
Vokiečių strategas siūlo išeitį dėl FIBA "langų"
Vokiečių strategas siūlo išeitį dėl FIBA "langų"
Vokietijos krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Gordonas Herbertas turi savo nuomonę, kaip būtų galima sureguliuoti ginčą dėl varžybų kalendoriaus tarp Eurolygos ir Tarptautinės krepšinio
Prancūzai atskrido į Lietuvą; mūsų rinktinė išsirinko kapitoną (sudėtys)
Prancūzai atskrido į Lietuvą; mūsų rinktinė išsirinko kapitoną (sudėtys)
Europos vicečempionė Prancūzijos vyrų krepšinio rinktinė ketvirtadienio popietę pasiekė Kauną. Po dienos Vincento Collet auklėtiniai Panevėžyje žais pasaulio čempionato atrankos rungtynes
Solidžiai sezoną Vokietijoje pradėjęs Tubutis patyrė kelio traumą
Solidžiai sezoną Vokietijoje pradėjęs Tubutis patyrė kelio traumą
Solidžai szoną Vokietijos pirmenybėse pradėjęs Einaras Tubutis pastarajame mače patyrė traumą aikštelėj praleidęs vos pusę minutės.Klaipėdiečiui diagnozuotas dešiniojo klio
Rintinės užkulisiai – naujojoje LKF rubrikoje
Rintinės užkulisiai – naujojoje LKF rubrikoje
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei pradėjus pasiruošimą FIBA pasaulio taurės atrankos varžybų lango rungtynėms startuoja ir nauja Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) video rubrika
Pokyčiai nacionalinėje komandoje: Gailių keičia Lietuvos jaunimo rinktinės lyderis
Pokyčiai nacionalinėje komandoje: Gailių keičia Lietuvos jaunimo rinktinės lyderis
Lietuvos krepšinio federacija informuoja apie pokyčius Kęstučio Kemzūros vadovaujamoje rinktinėje.Dėl ligos iš rinktinės rikiuotės iškrito Deividas Gailius, jį pakeis 20-metis
Oficialu: Giffey grįžta į Eurolygą
Oficialu: Giffey grįžta į Eurolygą
Praėjusiame sezone Kauno "Žalgirio" marškinėlius vilkėjęs Nielsas Giffey grįžta rungtyniauti į Eurolygą bei gins Miuncheno "Bayern" garbę.Vokietijos rinktinės puolėjas
Kinijoje taip ir nedebiutavęs buvęs "Juventus" lyderis tapo Kariniausko bendraklubiu
Kinijoje taip ir nedebiutavęs buvęs "Juventus" lyderis tapo Kariniausko bendraklubiu
Praėjusio sezono Utenos "Uniclub Casino-Juventus" komandos lyderis Patrickas Milleris karjerą tęs Vokietijoje.Amerikietis sukirto rankomis su Bambergo "Brose" klubu, kurio marškinėlius
Kariniauskas buvo vienas vedlių į pirmąją "Brose" pergalę
Kariniauskas buvo vienas vedlių į pirmąją "Brose" pergalę
Pagaliau pergaliųsąskaitą Vokietijos pirmenybėse atsidarė ir solidžiai pasirodžiusio Vaido Kariniausko atstovaujama komanda.Bambergo "Brose" 91-5) išvykoje atsigavo po ilgosios
Arti dublių buvę Velička ir Sušinskas svariai prisidėjo prie pergalės po pratęsimo
Arti dublių buvę Velička ir Sušinskas svariai prisidėjo prie pergalės po pratęsimo
Arnas Velička ir Mindaugas Sušinskas svariai prisidėjo prie dramatiškos savo komandos pergalės Vokietijos pirmenybėse.Chemnico "Niners" (2-2) išvykoje po pratęsimo 93:99
Buvęs žalgirietis Giffey netrukus gali grįžti į Eurolygą
Buvęs žalgirietis Giffey netrukus gali grįžti į Eurolygą
Praėjusiame sezone Kauno "Žalgirio" marškinėlius vilkėjęs Nielsas Giffey netrukus gali grįžti rungtyniauti į Eurolygą.Kaip skelbia "Eurohoops", krepšininku rimtai
NBA lygoje – karti Europos čempionato MVP realybė: tik stebi, kaip žaidžia Valančiūnas
NBA lygoje – karti Europos čempionato MVP realybė: tik stebi, kaip žaidžia Valančiūnas
Šių metų Europos čempionate su Ispanijos rinktine triumfavęs ir apskritai naudingiausiu turnyro žaidėju (MVP) pripažintas ispanas Willy Hernangomezas NBA lygoje kol kas dažniausiai tėra
Prancūzų atsakas į Rusiją išvykusiam Heurteliui: viskas baigta, jis – nebe rinktinės dalis
Prancūzų atsakas į Rusiją išvykusiam Heurteliui: viskas baigta, jis – nebe rinktinės dalis
Prancūzijos krepšinio federacijos prezidentas Jean-Pierre'as Siutatas viešai prakalbo apie rinktinės žaidėją Thomą Heurtelį, kuris nepaisant pasirašytų įsipareigojimų
Pagaliau Vokietijoje puikiai pasirodęs Sargiūnas vedė į pergalę prieš Mikalausko ekipą
Pagaliau Vokietijoje puikiai pasirodęs Sargiūnas vedė į pergalę prieš Mikalausko ekipą
Sezono pasirodymą surengęs Ignas Sargiūnas atvedė savo atstovaujamą komandą į pergalę Vokietijos pirmenybėse.Bairoto "Medi" (2-2) klubas namie 99:77 (32:18, 22:16, 19:24, 26:19) sutriuškino
Velička surinko dvigubą dublį, Sušinskui trūko vieno kamuolio
Velička surinko dvigubą dublį, Sušinskui trūko vieno kamuolio
Arnas Velička ir Mindaugas Sušinskas buvo vieni vedlių, tačiau jų atstovaujama komanda neatsidarė pergalių sąskaitos Vokietijos pirmenybėse.Chemnico "Niners" (0-2) namie po atkaklios
Gebenas ir Beliauskas atvedė į dramatišką pergalę Vokietijoje
Gebenas ir Beliauskas atvedė į dramatišką pergalę Vokietijoje
Pirmąją pergalę Vokietijos pirmenybėse iškovojo Martino Gebeno, Lauryno Beliausko ir Einaro Tubučio atstovaujama komanda.Frankfurto "Skyliners" (1-3) išvykoje po dramatiškos
Kariniausko ekipa taurės aštuntfinalyje nepasipriešino Eurolygos klubui
Kariniausko ekipa taurės aštuntfinalyje nepasipriešino Eurolygos klubui
Vokietijos taurės aštuntfinalyje Vaido Kariniausko atstovaujamas Bambergo "Brose" klubas nepasipriešino Eurolygos atstovams.Oreno Amelio auklėtiniai namie 68:85 (18:21, 15:23,
Giannis: žaisdamas rinktinėje vėl įsimylėjau krepšinį
Giannis: žaisdamas rinktinėje vėl įsimylėjau krepšinį
Milvokio "Bucks" bei Graikijos rinktinės lyderis Giannis Antetokounmpo papasakojo apie savo pasirodymą nacionalinėje komandoje Europos pirmenybėse."Turime eiti žingsnis po žingsnio.
Giffey keliasi į Ispanijos klubą, žais su kitu buvusiu žalgiriečiu
Giffey keliasi į Ispanijos klubą, žais su kitu buvusiu žalgiriečiu
Praėjusį sezoną Kauno "Žalgirio" marškinėlius vilkėjęs, tačiau lūkesčių nepatesinęs Nielsas Giffey pagaliau turi naują darbovietę bei keliasi į aukščiausią Ispanijos
Velička ir Sušinskas prieš Eurolygos klubą neišsiskyrė
Velička ir Sušinskas prieš Eurolygos klubą neišsiskyrė
Nesėkme Vokietijos krepšinio lygos čempionate startavo Cheminico "Niners" (0/1) komanda su Mindaugu Sušinsku ir Arnu Velička.Lietuvių atstovaujama ekipa svečiuose 74:88 (22:28,
Vokietijoje – puikūs Gebeno ir Tubučio bei solidūs Kariniausko ir Beliausko pasirodymai
Vokietijoje – puikūs Gebeno ir Tubučio bei solidūs Kariniausko ir Beliausko pasirodymai
Šeštadienį Vokietijos pirmenybėse pralaimėjo visos komandos, kuriose rungtyniauja krepšininkai iš Lietuvos.Apmaudžią nesėkmę patyrė trijų lietuvių atstovaujamas Frankfurto
Panevėžyje – pasaulio čempionato atrankos mačas
Panevėžyje – pasaulio čempionato atrankos mačas
Kazį Maksvytį vyriausiojo trenerio pareigose pakeitusio Kęstučio Kemzūros treniruojama Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė 2023 metų FIBA pasaulio čempionato atrankos rungtynes su Prancūzija
Čempionato šeimininkas svečius išlydėjo ironija apie krepšinio realijas Vokietijoje specialiai
Čempionato šeimininkas svečius išlydėjo ironija apie krepšinio realijas Vokietijoje specialiai
16 metų Vokietijos krepšinio federacijai (DBB) vadovaujančio Ingo Weisso neužliūliavo nei bronzinis Europos čempionato šeimininkų pasirodymas, nei Kelne bei Berlyne komandą palaikydavusių
Švytintis Garbajosa nebėgo nuo „natūralizacijos“ temos: būtumėte viską matę
Švytintis Garbajosa nebėgo nuo „natūralizacijos“ temos: būtumėte viską matę
Kartu su iš anksto į nuostolius nurašyta Ispanijos rinktine, sudurstyta iš atsarginių bei importinių detalių, „gražiausią gyvenimo kelionę“ Europos čempionate keliavo

Vartotojo meniu
Diskusijos
Ką šiuo metu klausotės? (2075) 11.13 14:23
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime