Naujienos kraunasi...

"Šnipas" vokiečių gretose – apie lengvai atpažįstamas lietuvių taktikos detales ir kančią "Žalgiryje"

Autorius: Mindaugas Augustis, specialiai Delfi iš Kelno, Krepsinis.lt.
"Šnipas" vokiečių gretose – apie lengvai atpažįstamas lietuvių taktikos detales ir kančią "Žalgiryje"
FIBA nuotr.
Lietuvos krepšinio rinktinė tik antrą kartą istorijoje Europos čempionatą pradėjo dviem pralaimėjimais. Jeigu sekmadienį neįveiks ir vokiečių, Kazio Maksvyčio treniruojama komanda apskritai užfiksuos visų laikų antirekordą. Tuo bandys pasirūpinti krepšininkas, lietuvių strategą pažįstantis ne vien iš nuogirdų, rašo Krepšinis.lt.

Neleis sau atsipalaiduoti

Vokietija pagrindiniuose turnyruose dar nė sykio nėra nugalėjusi Lietuvos – net ir tuomet, kai savo rikiuotėje turėjo ryškiausią Europos žvaigždę Dirką Nowitzkį.

Bet žemyno pirmenybes namuose Gordono Herberto auklėtiniai pradėjo taip, jog dėl jų kvalifikacijos niekam nebeturėtų kilti abejonių.

Prieš pat startą Kelne sutriuškinę Slovėniją pasaulio čempionato atrankoje (90:71), šią savaitę vokiečiai parklupdė ir Prancūziją (76:63) bei Bosniją ir Hercegoviną (92:82).

Dabar užimama B grupės lyderių pozicija nereiškia, kad komanda leis sau lengviau atsikvėpti – tvirtina gynėjas Nickas Weileris-Babbas.

„Nemanau, kad atsipalaiduosime – tokiuose turnyruose bet kokiomis aplinkybėmis norisi laimėti kiek įmanoma daugiau, išvengti visų įmanomų atsitiktinumų. Ypač tokioje stiprioje grupėje, kur bet kas gali nugalėti, bet kas gali ir pralaimėti keturis kartus iš eilės“, – pažymėjo Miuncheno „Bayern“ atstovas.

Priminti šį faktą ekipai turėtų jos gerbėjų užnugaris – sekmadienį „Lanxess“ arenoje lietuviai pirmą kartą nebesijaus šeimininkais.

Tiesa, Kelno publika nėra pratusi prie krepšinio, todėl nors ir aklinai užpildo tribūnas, ją reikia šiek tiek išjudinti.

„Po kelių efektingesnių epizodų fanai užsiveda ir įsitraukia. Tuomet jau jie stumia mus į priekį, iš jų pasisemiame energijos“, – sakė rinktinės kapitonas Dennisas Schroderis.


Nors pirmame mače tokių momentų pasiūlė mažai, būtent jis yra pavojingiausias vokiečių ginklas puolime. Jau kitose rungtynėse pakėlęs savo vidurkius, šiuo metu kontrakto neturintis įžaidėjas iš NBA lygos dabar fiksuoja 14,5 taško ir 7 rezultatyvių perdavimų statistiką.

Tiesa, dar naudingiau žaidžia Berlyno ALBA puolėjas Johannesas Thiemannas ir apskritai visa vokiečių priekinė linija. O svarbiausia, kad komanda jau įrodė prancūzams gebanti efektyviai gintis.

„Visas mūsų dvyliktukas yra labai stiprus. Turime universalių vaikinų, kurie visi stengiasi įnešti maksimalų indėlį į komandos rezultatą – kas gynyboje, kas puolime“, – kalbėjo N. Weileris-Babbas.

Svarbu ir tai, kad „Die Mannschaft“, regis, stengiasi neužsisvajoti – paklaustas apie augančius lūkesčius, tai leido suprasti D. Schroderis.

„Tegul žmonės kalba, o mes užsiimsime savais reikalais, kuriuos galime kontroliuoti“, – numojo ranka 28-erių krepšininkas, kuriam po šeštadienio mačo su bosniais vienas gerbėjas įteikė jo garbei išradingai apipavidalintą plakatą.

Lietuvius žino ir be skautų raporto

Trečias turas B grupės komandų laukia jau kitą dieną po antrojo, tad laiko studijuoti Lietuvos rinktinės žaidimą vokiečiai turėjo minimaliai – nors ir trimis valandomis daugiau nei vėliau savo rungtynes su Prancūzija žaidę lietuviai.

Šiaip ar taip, bent jau bendrais bruožais savo varžovus jie pažįsta.

„Lietuva – labai stipri komanda su pajėgiais, aukštai reitinguojamais žaidėjais. Bet mes – tokie patys. Nėra laiko žvalgybai, ypatingų planų kūrimui, tad turėsime tiesiog pasistengti pademonstruoti geriausią savo krepšinį“, – dėstė N. Weileris-Babbas.


„Laukia atletiška, agresyvų krepšinį žaidžianti komanda, turinti du „centrus“, esančius tarp geriausių pasaulyje. Turėsime atsakyti į jų energiją kietu žaidimu“, – pridūrė D. Schroderis.

Tuo metu jo tautiečiui Nielsui Giffey skautų raportai apskritai nereikalingi.

31-erių puolėjas praėjusį sezoną praleido Kauno „Žalgiryje“. O paskutinius sezono mėnesius jį treniravo tas pats Kazys Maksvytis, vadovaujantis ir Lietuvos nacionalinei komandai.

„Žinau nemažai vaikinų iš Lietuvos rinktinės ir, be abejo, vyriausiąjį trenerį. Žiūrėdamas lietuvių žaidimą pastebiu kai kurias detales, apie kurias būdavo daug kalbama „Žalgirio“ rūbinėje: pavyzdžiui, kaip keistis dengiamaisiais. Bus smagu pasigalynėti“, – teigė N. Giffey.

Kaune nervai buvo įtempti mėnesius

Po nesėkmingo praėjusio pasaulio čempionato, kuriame to paties D. Schroderio vedami vokiečiai liko tik 18-i, N. Giffey Delfi atskleidė, jog rinktinėje nepavyko užmegzti žaidybinių saitų tarp NBA ir Eurolygos krepšininkų.

„Problema galbūt ta, kad tokia sudėtimi rinktinė anksčiau niekada nebuvo žaidusi. Ir tai tikrai jautėsi – turiu omenyje tiek žaidybinius ryšius aikštėje, tiek atmosferą rūbinėje. Mums sunkiai sekėsi rasti bendrą stilių, kiekvienas griežė savo melodiją, ir todėl mūsų žaidimas kartais taip smarkiai bangavo“, – tuomet svarstė N. Giffey.

Kaip vokiečiams pavyko susiklijuoti į vieningą junginį šiemet?

„Tiesiog dabar esame vyresni, geriau pažįstame vienas kitą. Tai labai padeda. Visada kils situacijų, kai kažkas erzina, dirgina nervus. Bet dabar mes geriau žinome, kaip elgtis vienas su kitu, kaip vienas kitam nekliudyti“, – įsitikinęs berlynietis, išlaikęs tą patį svarbaus rotacijos žaidėjo vaidmenį ir Kelne renkantis 10 taškų vidurkį.

Tuo metu rasti savo vietos „Žalgiryje“ per visą praėjusį sezoną jam taip ir nepavyko. Kaip savo žaidimo bergždžiai ieškojo ir visa komanda.

Kauniečiai prarado vienuolika metų turėtą Lietuvos čempionų titulą, Eurolygoje liko paskutiniai, o N. Giffey naudingumas per metus nuo 8,3 balo krito iki 5,1.

Ne taip legionieriaus duoną įsivaizdavo buvęs ALBA atstovas, visą profesionalo karjerą iki tol praleidęs savo gimtojo miesto klube.

„Sezonas buvo bjaurus – bjaurus visiems. Ir labai nestabilus visais aspektais. Ne vieną mėnesį visi buvo labai suirzę. Ką čia bepridursi – mums nepavyko, bet linkiu „Žalgiriui“ visokeropos sėkmės kitame sezone. O aš pats tikiuosi, kad dar galėsiu pažaisti užsienyje – toks yra planas“, – patikino N. Giffey.

Tiesa, jokių naujienų kitos darbovietės vis dar nesusiradęs vokietis kol kas neturi.

Paklaustas, kur norėtų atsidurti ateityje, N. Giffey šypsodamasis dūrė pirštu į Berlyną – Vokietijos sostinėje vyks Europos čempionato atkrintamosios varžybos ir finalai.

„O paskui jau žiūrėsime – kol kas neturiu jokių įsipareigojimų, nesu dėl nieko apsisprendęs“, – neskubino įvykių N. Giffey.

Primename, kad sekmadienio rungtynės tarp Lietuvos (0/2) ir Vokietijos (2/0) Kelne prasidės 15.30 val. Lietuvos laiku. Tą pačią dieną slovėnai (2/0) tikrins bosnius (1/1), o prancūzai (1/1) – vengrus (0/2).

Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios stipriausios grupės komandos.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Kuzminskas – apie rinktinę be Valančiūno, jaunuosius talentus ir pagrindinį tikslą
Kuzminskas – apie rinktinę be Valančiūno, jaunuosius talentus ir pagrindinį tikslą
Šį sekmadienį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė visu pajėgumu pradės pasirengimą olimpinei atrankai. Pirmasis susitikimas su slovėnais įvyks namuose, Vilniuje, o taip pat jį transliuos
Slovėnijos rinktinės treneris galvoja tik apie pergalę Vilniuje
Slovėnijos rinktinės treneris galvoja tik apie pergalę Vilniuje (1)
Šeštadienį užsakomuoju reisu į Vilnių atvykusi Slovėnijos krepšinio rinktinė, vakare surengė treniruotę „Twinsbet” arenoje. Prieš pat treniruotę slovėnų
Pristatytos naujosios rinktinės aprangos
Pristatytos naujosios rinktinės aprangos
Jau šį sekmadienį į Paryžiaus olimpines žaidynes nusitaikiusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sužais pirmąsias kontrolines rungtynes su Slovėnijos atstovais, rašo Krepšinis.lt.Artėjant
Sireika – apie rinktinę be čempionų ir triumfavusį Žibėną: tegul jis pirmiausia nusilenkia fortūnai
Sireika – apie rinktinę be čempionų ir triumfavusį Žibėną: tegul jis pirmiausia nusilenkia fortūnai
„O kas neleidžia koreguoti rinktinės žaidėjų sąrašo, gal Kazys (Maksvytis) dar apsigalvos?“, – svarstė 2003-iųjų Europos čempionas Antanas Sireika, rinktinės kandidatų
Rinktinė turi naują kapitoną
Rinktinė turi naują kapitoną
Mindaugas Kuzminskas – naujasis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kapitonas. Jono Valančiūno ir trenerių štabo sprendimu kapitono pareigos ir teisės atiteko ilgamečiui rinktinės
Sujudimas apsnūdusioje Palangoje: kurorte – Lietuvos krepšinio žvaigždės
Sujudimas apsnūdusioje Palangoje: kurorte – Lietuvos krepšinio žvaigždės
Sekmadienis Palangoje – gana šiltas, bet kiek apniukęs, paplūdimys apytuštis ir vos vienas kitas drąsuolis, lendantis į 16 laipsnių jūros vandenį. Kurorto gatvelėse netrūksta
Nežinioje esantis Valančiūnas atsakymą dėl rinktinės žada sekmadienį
Nežinioje esantis Valančiūnas atsakymą dėl rinktinės žada sekmadienį
Jonas Valančiūnas dar nežino ar galės padėti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei siekti olimpinio kelialapio Puerto Rike. Tai turėtų paaiškėti šį sekmadienį, rašo Krepšinis.lt.Šią
"Bayern" pagaliau triumfavo Bundeslygoje, čempionu tapo ir "Žalgirio" viliojamas įžaidėjas
"Bayern" pagaliau triumfavo Bundeslygoje, čempionu tapo ir "Žalgirio" viliojamas įžaidėjas
Vokietijos pirmanybių finale susitiko au Eurolygos atstovai, o pagaliau triumfavo Miuncheno "Bayern".Pablo Laso auklėtiniai išvykoje 88:82 (22:21, 22:25, 21:6, 23:30) palaužė Berlyno
Kapitono vedama rezervinė rinktinė sumindė varžovus
Kapitono vedama rezervinė rinktinė sumindė varžovus
Pirmojo pasirengimo etapo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė antrąsyk pasiekė nesunkią pergalę.Kazio Maksvyčio auklėtiniai Kėdainiuose 105:66 (35:12, 22:23, 24:21, 24:10) sutriuškino
Tritaškiais libaniečių krepšį užlieję lietuviai pasirengimą pradėjo lengva pergale
Tritaškiais libaniečių krepšį užlieję lietuviai pasirengimą pradėjo lengva pergale
Pirmadienio vakarą Jonavoje startavo pasirengimo etapo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kontrolinių mačų ciklas.Kazio Maksvyčio auklėtiniai 100:71 (30:17, 20:20, 28:19, 22:15) nesunkiai
Vokietijoje išvengta sensacijos: ALBA laimėjo lemiamą pusfinalio mūšį
Vokietijoje išvengta sensacijos: ALBA laimėjo lemiamą pusfinalio mūšį
Vokietijos pirmenybėse išvengta sensacijos: ant bedugnės krašto atsidūrusi Berlyno ALBA triumfavo lemiamame pusfinalio mūšyje.Israelio Gonzalezo auklėtiniai savo gerbėjų akivaizdoje
Pasaulio čempionai paskelbė rinktinės kandidatų sąrašą
Pasaulio čempionai paskelbė rinktinės kandidatų sąrašą
Vokietijos krepšinio rinktinės treneris Gordonas Herbertas paskelbė žaidėjų sąrašą, kurie ruošis šią vasarą vyksiančiam olimpinių žaidynių turnyrui, rašo
Maksvytis – apie Žiemelio manipuliaciją, sėkmę nešančią tradiciją ir liūdesį dėl Evanso
Maksvytis – apie Žiemelio manipuliaciją, sėkmę nešančią tradiciją ir liūdesį dėl Evanso
Pailsėjęs Kazys Maksvytis kupinas energijos kimba į olimpinius Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės darbus ir kol kas apie karjerą klubiniame krepšinyje nemąsto, rašo Krepšinis.lt.Pirmadienį
Lietuvos rinktinei veikiausiai neteks stabdyti Dončičiaus
Lietuvos rinktinei veikiausiai neteks stabdyti Dončičiaus
Lietuvos krepšinio federacija (LKF) šią vasarą sutarė dėl dvejų kontrolinių rungtynių tarp Lietuvos ir Slovėnijos rinktinių, tačiau jau praktiškai aišku, kad slovėnai
NBA ir Vokietijos rinktinės žvaigždė debiutavo profesionaliame futbole
NBA ir Vokietijos rinktinės žvaigždė debiutavo profesionaliame futbole
Vokietijos krepšinio superžvaigždei Dennisui Schroderiui NBA sezonas baigėsi jau seniai. Tiesa, 30-metis įžaidėjas nenuobodžiauja – penktadienį jis atliko savo profesionalų debiutą
Prie rinktinės trenerių štabo jungiasi Songaila, kolektyve – ir Šalenga
Prie rinktinės trenerių štabo jungiasi Songaila, kolektyve – ir Šalenga
Pernai su Lietuvos vyrų rinktine tik pirmajame pasirengimo pasaulio čempionatui etape dirbęs Darius Songaila, šiemet prisijungs prie olimpiniame kvalifikacijos turnyre dalyvausiančios pagrindinės
Brazdeikis pakomentavo, kodėl nežais rinktinėje ir žadėjo, kad į šią dar tikrai grįš
Brazdeikis pakomentavo, kodėl nežais rinktinėje ir žadėjo, kad į šią dar tikrai grįš
Lietuvos rinktinei šią vasarą „ne“ ištaręs Ignas Brazdeikis paaiškino savo traumos situaciją ir patikino, kad ateityje dar tikrai apsivilks nacionalinės rinktinės
Rinktinės kandidatų sąrašas – be Brazdeikio (rezervinės rinktinės kandidatai, draugiškų tvarkaraštis)
Rinktinės kandidatų sąrašas – be Brazdeikio (rezervinės rinktinės kandidatai, draugiškų tvarkaraštis)
Penktadienį spaudos konferencijoje Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Kazys Maksvytis atskleidė kandidatų sąrašą, kuris ruošis atrankai į Paryžiaus olimpines žaidynes,
Savo idealus įvardijęs Buzelis – apie pasididžiavimą žaisti už Lietuvą ir neįtikėtinus sirgalius
Savo idealus įvardijęs Buzelis – apie pasididžiavimą žaisti už Lietuvą ir neįtikėtinus sirgalius
Didžiausias Lietuvos krepšinio talentas Matas Buzelis ruošiasi NBA naujokų biržai. 19-mečiui yra prognozuojama vieta pirmajame naujokų penketuke, rašo Krepšinis.lt.JAV
Pasaulio čempionams prisireiks ieškoti naujo trenerio
Pasaulio čempionams prisireiks ieškoti naujo trenerio
Į aukščiausias viršūnes Vokietijos krepšinio rinktinę nuvedęs Gordonas Herbertas po Paryžiaus olimpinių žaidynių pasuks kitu keliu, rašo Krepšinis.lt.Trečiadienį
Daugiau nei metus nerungtyniavęs buvęs žalgirietis rado darbovietę
Daugiau nei metus nerungtyniavęs buvęs žalgirietis rado darbovietę
Šį sezoną nerungtyniavęs buvęs žalgirietis Augustine'as Rubitas rado naują darbovietę bei liks Vokietijos aukščiausioje lygoje.Amerikietis paskutinę galimą registruoti naujokus
Schilleris stos prie Vokietijos komandos vairo
Schilleris stos prie Vokietijos komandos vairo
Buvęs Kauno "Žalgirio" vyriausiasis treneris Martinas Schilleris stos prie Vokietijos aukščiausiosios lygos komandos vairo.Specialistas iš Austrijos sukirto rankomis su Fechtos
NBA slenkstį minančio Buzelio pažadas Lietuvai: kai aš ateisiu, mes laimėsime viską
NBA slenkstį minančio Buzelio pažadas Lietuvai: kai aš ateisiu, mes laimėsime viską
Pirmą profesionalo karjeros sezoną NBA plėtojimosi lygoje baigiantis Matas Buzelis jau po kelių mėnesių išgirs savo pavardę NBA naujokų biržoje, o jo galvoje – mintys ne tik apie
Paaiškėjo galimi Lietuvos varžovai olimpiniame Paryžiuje
Paaiškėjo galimi Lietuvos varžovai olimpiniame Paryžiuje
Antradienį ištraukti olimpinio vyrų krepšinio turnyro burtai, po kurių galimus konkurentus grupių etape sužinojo ir Lietuvos komanda, prieš tai dar žaisianti lemiamoje atrankoje,
Paaiškėjo, kokių varžovų grupių etape Paryžiuje išvengtų olimpinę atranką įveikusi Lietuva
Paaiškėjo, kokių varžovų grupių etape Paryžiuje išvengtų olimpinę atranką įveikusi Lietuva
FIBA suskirstė būsimo Paryžiaus olimpinių žaidynių krepšinio turnyro dalyvius į keturis burtų krepšelius, rašo Krepšinis.lt.Tapo aišku, kad jeigu Lietuva įveiks
Latvija pakilo į rekordines aukštumas, o niuksą gavusi Lietuva – ties FIBA reitingo dešimtuko riba
Latvija pakilo į rekordines aukštumas, o niuksą gavusi Lietuva – ties FIBA reitingo dešimtuko riba
Pasibaigus pirmam atrankos langui Afrikoje, Amerikoje, Azijoje ir Europoje FIBA paskelbė atnaujintą rinktinių reitingą, rašo Krepšinis.lt.Jame nepakito Lietuvos krepšininkų vieta.
Vieną kamuolį puolime atkovojusi rinktinė krito Estijoje
Vieną kamuolį puolime atkovojusi rinktinė krito Estijoje
Nuožmi kova Estijos sostinėje baigėsi pirmąja Lietuvos rinktinės (1-1) nesėkme atrankoje į 2025 m. Europos čempionatą.Sausakimšai užpildytoje Talino arenoje Kazio Maksvyčio vyrai 59:65
Turkus išgelbėjo Šaro auklėtinio metimas, netikėta čempionų nesėkmė, ispanų krachas ir latvių pergalė
Turkus išgelbėjo Šaro auklėtinio metimas, netikėta čempionų nesėkmė, ispanų krachas ir latvių pergalė
Sekmadienį įvyko dar viena porcija rungtynių, kuriose krepšinio rinktinės kaunasi dėl vietos Europos čempionate, rašo Krepšinis.lt.Dramatišką pergalę iškovojo

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (228) 05.16 00:00
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime