Naujienos kraunasi...

Ar protinga Karalienės taurės finalą rengti tą pačią dieną, kai vyks LKL grandų mūšis?Trečiadienį „Jeep“ arenoje įvyko „SMART WAY Karalienės taurės“ spaudos konferencija. Pirmoje susitikimo dalyje dalyvavo Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas, MLKL prezidentas Arvydas Klovas, lygos direktorius Alvydas Jocys bei merginų krepšinio atrankos programos vadovas Saulius Kuzminskas.

Po trejų metų pertraukos „SMART WAY Karalienės taurė“ kovo 9-10 dienomis grįžta į sostinę, o joje krepšinio sirgalių lauks pasikeitęs turnyro formatas, kurio programa padalinta į dvi dienas. 

Kovo 9 dieną įvyks pusfinalių akistatos bei „Nostra snaiperės“ konkursas, kurio prizinis fondas šiemet rekordinis – 3333 eurų, o kovo 10 d. žiūrovų laukia didysis ir mažasis finalai bei Roko Yan muzikinis pasirodymas.  

Krepšinio šventė „Jeep“ arenoje suburs keturias stipriausias šio MLKL sezono komandas: Vilniaus „Kibirkštį“, Klaipėdos LCC tarptautinį universitetą, Klaipėdos „Neptūną-Amberton“ ir Kauno „Aistes-LSMU“.

Spaudos konferencijos pradžioje LKF ir MLKL atstovai pasidžiaugė artėjančiu renginiu, pristatė restauruotą Karalienės taurę, taip pat aptarė kitas augančio moterų krepšinio aktualijas bei jame vykstančius procesus. 

A. Jocys: Džiugu, jog moterų krepšinis grįžta į Lietuvą visu pajėgumu. Rimta komanda susirinko pristatyti šį gražų renginį, kuris šioje arenoje vyks kovo 9-10 dienomis. Darome dviejų dienų renginį dėl to, kad jis būtų matomesnis ir komandos galėtų varžytis aukščiausiame lygyje bei turėtų vieną naktį poilsiui. Tikimės, jog ekipos atvažiuos nusiteikusios, pasiruošimas vyksta aukščiausiu lygiu, komandos rodo visai kitą charakterį, visi nori laimėti ir tai džiugina. Mūsų darbai, kuriuos pradėjome, tiek lygoje, tiek su LKF pagalba, eina į tą pusę, kurią ir norime matyti.

Vienas iš pagrindinių taurės akcentų yra „Nostra snaiperės“ konkursas, kuriame dalyvaus vienos iš pajėgiausių snaiperių. Prizas yra įspūdingas – 3333 eurai ir norime, kad merginos parodytų savo taikliausias rankeles ir varžytųsi tinkamai.

Smagu, jog pavyko su mūsų komanda suorganizuoti šį turnyrą ir dar Vilniuje, kuriame tuo metu bus daug renginių – Hiperbolės koncertas, įvairios mugės, tad tikimės, kad žmonės ateis ir užpildys šią areną kaip buvo moterų rinktinės rungtynėse su Prancūzija, kai žmonės netilpo. Tikimės tą patį pamatyti ir kovo 9-10 dienomis.  

Nuotr. fotodiena.lt

M. Balčiūnas: Reikia pasveikinti „SMART WAY MLKL“ ir visus klubus bei žaidėjas su didele švente. Seniai svajojome, kad tokie renginiai grįžtu į moterų lygą, kad ji grįžtu į televiziją ir tai rodo kryptį, kurią mes visi einame. Be klubų mes negalėtume nieko, tad noriu jiems labai padėkoti, o pagrindiniai vedliai yra Alvydas (Jocys) ir Arvydas (Klovas), kurie iš esmės ėmėsi pertvarkydami moterų klubinį krepšinį.

Apskritai sakyčiau moterų krepšinyje dabar vyksta sisteminė pertvarka – klubai ir lyga stiprėja, iš LKF Saulius Kuzminskas daro didelį darbą žaidėjų atrankų organizavime, merginų krepšinio centrų stiprinime. Ir aišku, pagrindinis tikslas yra 2027 m. Europos moterų čempionatas kaip etapinis tikslas, kad iki jo padėtume tvirtus pamatus sekančiam dešimtmečiui. Argumentų yra labai daug, kadangi turime vieną talentingiausių kartų Europoje ir pasaulyje, Justės Jocytės kartą, ir aplink ją lipdysime visą sekančio dešimtmečio moterų krepšinį. 

Kokybiniai pokyčiai yra akivaizdūs, jie vyksta ne taip greitai, kaip norėtume, bet jie yra procese ir greitu metu apie didžiausių klubų permainas visi išgirsite. Suprantama, jog moterų krepšinio organizacijoms stiprią įtaką daro savivaldybės, kas iš vienos pusės yra labai gerai, o iš kitos – sprendimai yra lėtesni negu vyrų krepšinyje ir tam reikia kantrybės. Patys pokyčiai labai džiugina ir dėkoju lygos ir klubų vadovams, matome, ir naujų trenerių veidų sugrįžusių iš užsienio, tad yra daug džiugių naujienų moterų krepšinyje. O garsi kelionė į 2027 metus prasidės šiemet, nuo U20 čempionato, ir tai bus puikus startas. Sekantys treji metai bus pilni moterų krepšinio, renginių, įvairių priemonių ir tai bus nukreipta ir į jaunų merginų motyvaciją renkantis krepšinį. Sprendžiame ne tik sporto, bet ir socialinius uždavinius, kurie merginoms turi parodyti visas krepšinio galimybes, kurių yra labai daug –  tai matosi akivaizdžiai. Todėl šie dalykai turi būti tinkamai pateikti ir motyvuotų merginų atsiras.   

Paskutinės naujienos tokios, kad jau kovo mėnesį iš Amerikos atvažiuoja 8 labai talentingos iki 16 metų, Aurimas Matulevičius ten įdeda daug indėlio. Jos turi tikrai stiprių lietuviškų šaknų ir joms suteikti pilietybę nebūtų problemų. Tai nebūtų nenatūralus natūralizacijos procesas, jos yra lietuvės tik gimė kitoje šalyje ir nori prisijungti prie jaunimo rinktinės. Sportinės pusės stiprinimas vyksta ne tik Lietuvoje, bet ir globaliai. Ačiū dar kartą, su švente, nekantriai laukiame kol sudalyvausime renginyje.

A. Klovas: Mes daug kalbame apie pokyčius, džiaugiuosi, kad juos matome, bet greičiausiai labiau tą matome viduje. Juos pastebėjo komandos, LKF, mes patys juos lyg ir matome, bet, manau, kad visuomenei jie nėra tokie akivaizdūs. Tikiu, kad Karalienės taurė bus pirmas toks renginys, kurį pamatys daugiau žmonių ir pamatys, jog kažkas keičiasi. 

Man, kaip verslininkui, visko norėtųsi greičiau, stipriau, kelti kokybę, bet tai užtruks laiko – tai yra procesas. Visgi tikiu, kad jis labiausiai priklauso nuo sportininkių, kai jos patikės, jog gali, yra matomos, o tada visas mechanizmas užsives ir pakylės moterų krepšinį į kitą lygį. Dėl kovo 9-10 d. – tikiu, jog atsiras žmonių, kurie norės ateiti, pamatyti, jog tai yra gražus sportas. Galbūt šis krepšinis skiriasi nuo vyriško, bet jis nėra niekuo prastesnis, o jį papildantis. Galėsite pamatyti kitas šio sporto spalvas, pasidžiaugti juo, komanda ruošia ir kitų staigmenų, tad į jį verta ateiti.  

S. Kuzminskas: Labai smagu būti čia, nors esu iš vyrų krepšinio, niekada nebuvau nutolęs nuo moterų krepšinio, nes mano mama buvusi krepšininkė, daugelį metų žaidė Lietuvos rinktinėje. Ji pati yra iš mažo miestelio ir mano darbas dabar yra glaudžiai susijęs su tuo. Man tenka daug keliauti po Lietuvą, po mažus miestelius, stengiuosi motyuvoti ir pritraukti jaunas merginas į krepšinį. Kaip pavyzdį visada parodau mamą, jog viskas yra įmanoma, nebūtinai turi būti iš didelio miesto, jog pasiektum aukštumas. 

Šiais metais turime virš 900 krepšinį žaidžiančių merginų, taip pat neformalaus ugdymo švietimo sistema organizuoja 3x3 rungtynes, kadangi kaimuose yra sudėtinga pritraukti žaidėjas ir surinkti pilną komandą. Ten turime virš 200 merginų, kas yra nedidelis skaičius ir viliuosi, kad bent kelios iš jų papildys mūsų centrus, kuriuos turime Vilniuje, Panevėžyje, tikiuosi, kad artimiausiu metu jie bus ir Klaipėdoje bei Šiauliuose. Turime didelį potencialą Druskininkuose, tad progresas yra didelis. Alvydas (Jocys) padarė didelį darbą, esame teisingame kelyje ir susidomėjimas merginų krepšiniu tik auga, tad su juo viskas bus gerai.  

– Kaip manote, ar protingas sprendimas daryti Karalienės taurės finalą kovo 10 d., kai tuo metu vyks ir Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“ derbis Kaune? 

A. Jocys: Tikrai protingas, nes mūsų rungtynės baigsis dar prieš šią dvikovą. Netikime, kad į Kauną suvažiuos visas Vilnius, kuriame bus daug svečių iš kitų miestelių. Mūsų tikslas yra toks, kad ateitų tie, kurie myli moterų krepšinį, susipažintų su juo ir dėliojame rungtynes taip, kad jos pasibaigtų neprasidėjus vyrų mačams. Tie, kurie išeis iš arenos, galės nueiti ir tiesiogiai stebėti „Žalgirio“ ir „Ryto“ rungtynes.    

– Šį sezoną prie MLKL A diviziono prisijungė Panevėžio klubas, ar kitais metais matote dar panašių potencialių miestų žvelgiant į moterų lygos plėtrą? 

A. Jocys: Taip, Panevėžys prisijungė tikrai šauniai, su gera vadyba. Nereikia tikėtis, kad ši komanda darytų stebuklus, bet matant tai, kaip dirba klubo vadovybė, tikimės už 2-3 metų jie turės stiprią komandą. Miesto vadovybė taip pat tiki, kad yra tikslinga turėti moterų komandą Panevėžyje, o tai džiugina. Kalbant apie plėtrą – tikslas lygoje yra turėti 8 komandas ir tai po truputį įgyvendiname. Neforsuosime to, jei matysime, kad miestas ar miestelis, kuris mūsų planuose turėtų būti A divizione, finansiškai to nepatempia. Tačiau galiu pasakyti, jog 8 ekipos yra didžiausias skaičius, kurį mes planuojame A divizione, o kitų 16 komandų – B divizione. 

Galiu drąsiai pasakyti, jog Kretingoje susiformavo šviežias darinys, kuris atsirado vietinio trenerio Arimanto Mikaločiaus iniciatyva. Jis subūrė apie 20 buvusių žaidėjų ir darysime ten draugišką turnyrą balandžio 13-14 dienomis. Darbas vyksta, mes savo tikslų pasieksime, tik aišku, kaip Arvydas (Klovas) sakė, nereikia norėti staigiai, kadangi šioje terpėje reikia truputį palaukti ir turėti kantrybės. 

– NBA „Visų žvaigždžių“ dienos metu nusisekė ir Stepheno Curry bei Sabrinos Ionescu akistata tritaškių konkurse. Ar negalvojate padaryti kažką panašaus? 

A. Jocys: Galvojome, bet nusprendėme pasikviesti merginą iš Moksleivių krepšinio lygos, kuri laimėjo tritaškių konkursą, ir norime didesnį akcentą duoti moterims, o kai matysime, kad vyrams reikia pagalbos, tai vėl deleguosime moterį, kuri, beje, laimėjo turnyrą. 

– Kovo 9-10 d. vyksiantis „SMART WAY Karalienės taurės“ finalo ketvertas bus nemokamas. Kaip manote, ar tokiu būdu pavyks pritraukti daugiau žiūrovų? 

A. Klovas: Tikimės, kad taip. Man, kaip verslininkui, galbūt tai atrodo nelabai sąžininga, bet aš tikiu, jog ateis diena, kai bus sunku gauti bilietą į tokį renginį, bet šį kartą tai bus nemokamas renginys.

– Ar plika akimi matomas didesnis susidomėjimas moterų krepšiniu yra LKF, MLKL ir krepšinio visuomenės atliekamų darbų atspindys? Ar mes labiau einame pagal Europos ir Azijos krepšinio madas, kuriose moterų krepšinis skinasi kelią į naujas populiarumo erdves?   

M. Balčiūnas: Pastangos ir priemonės, kurias taikome, duoda rezultatus, galbūt ne tokius greitus, ypač sportine prasme, nors ir šioje vietoje turime neprastą situaciją. Šiai dienai su rinktine esame iškovoję 2 pergales. Aišku, jog merginoms reikia pergalių tam, kad į jas atkreiptų dėmesį, norėtų sekti savo idealais, dalyvauti sporto šakoje. Situacija dabar yra aiškiai gerėjanti.

Kitas klausimas yra masiškumas, o čia didelį darbą atlieka MKL, steigiamos naujos grupės, Alvydas (Jocys) nemažai kur dalyvavo. Lietuva nėra didelė, periferijoje tokio masiškumo, kai dar 1997 m. tapome Europos čempionėmis. Iš masiškumo sukurti meistriškumą sukurti nėra paprasta, todėl pasitelkėme mūsų užjūrio kolegas iš Anglijos, Didžiosios Britanijos, Amerikos, nes išeivijos krepšinio bendruomenėse yra tikrai gerų talentų. Čia ta sinergija ir sukurs tą meistriškumą, kuris ves į pergales, o jos užkuria tą procesą, kai žaidėjos seka savo idealus ir sistema veikia. Didelės pastangos yra dedamos iš mūsų kolegų, tad einame gera linkme, bet kantrybės šiek tiek reikės.

– Kalbant apie lietuvių diasporą JAV – minėjote, kad į Lietuvą atvyksta 8 žaidėjos. Kiek laiko jos čia bus, koks jų atvykimo tikslas ir galbūt bandėte dirbti ir su Australijos rinka?  

M. Balčiūnas: Dėl Australijos konkrečiai net įvardinsiu – Audra Pašakarnis, jinai irgi atvyksta, su jos mama buvo jau ne vienas pokalbis nuotoliu. Mūsų tikslas yra, kad jos atvyktų, kai joms dar nėra 16 metų, kadangi pilietybės suteikimo procedūra yra paprastesnė.

Būna, kad norint įrodyti pilietybės šaknis reikia traukti liudijimus iš bažnyčių archyvų, įrodinėjant kilmę ar gimimo liudijimai, kurie išduoti dar caro laikų (juokiasi). Aurimas (Matulevičius) pats skambina, sako, kad yra merginos, iki 16 metų, kurios galėtų patekti dar į šių metų rinktinę. Yra dvi merginos, kurioms jau yra suteikta pilietybė, o Pašakarnis yra labai netoli to. Londone taip pat yra talentinga mergina. Iš vietinių talentų ir išeivijos talentų galime suformuoti labai talentingas komandas, taip pat mūsų merginų centrai, kurie daro gerą įtaką jų meistriškumo kėlimui.

Čia yra sprendimas žiūrint į moterų krepšinio ateitį. Jos bus kelias savaites Druskininkuose, pats Aurimas atvažiuoja, norime, kad ir U16 treneriai pamatytų ir jie pasakys. Ne visada gal taip garsiai komunikuojame, nes norime įsitikinti, bet buvo tokių, kurios atvažiavo ir neatitiko lygio. Tada padėkojame tėvams ir palinkime sėkmės tobulėjant toliau, kadangi norime imti tik talentus, kurie galėtų mums iškart padėti merginų krepšinio plėtroje.   

– Dabar lygoje pirmauja Klaipėdos komandos, tad smagu, kad jėgų santykis keičiasi, tik ar tai nekelia šiek tiek nerimo moterų krepšinio padėtis Vilniuje, kur ir vyks šis renginys?   

A. Klovas: Meluočiau, jei sakyčiau, kad neramino nekelia, norėtųsi stiprios Vilniaus moterų komandos, bet turime, ką turime. Reikia išgyventi šį etapą, galbūt dar anksti kalbėti apie pokyčius, bet tikiu, kad jų bus ir viskas turėtų grįžti į savo vagą. 

– O „Kibirkšties“ partnerystė su „Rytu“ manote pasiteisino? 

A. Klovas: Gal būsiu nepopuliarus, bet drįsčiau teigti, jog tai turėtų būti atskira komanda nuo vyrų, kuri eitų savo keliu ir turėtų atskirą valdymą. Tada jos galbūt turėtų didesnę galimybę būti pamatytos tiek miesto, tiek verslo, tiek krepšinio mėgėjų.

– Arvydai, visa moterų krepšinio bendruomenė yra dėkinga už jūsų nešamą indėlį, tad kodėl būtent moterų krepšinis ir kokiose pozicijose moterų krepšinis Lietuvoje galėtų būti matomas ateityje?   

A. Klovas: Labai suktas klausimas, bet atsakymas paprastas, dėl to, kad man paskambino Alvydas (Jocys). Iki to laiko aš net nežinojau, kad egzistuoja tokia moterų lyga, bet Alvydo užsidegimas, jo noras, matymas uždegė ir mane. Užteko vieno entuziasto, kuris gali užvesti kitą ir tikiu, kad atrasime vis daugiau žmonių, kuriems tai rūpės. 

– Kiek MLKL džiaugiasi dėl to, kad Karalienė taurė virsta į 2 dienų renginį ir dėl to, kad po kelerių metų petraukos ji grįžta į sostinę? 

A. Jocys: Džiugu, nes sostinėje tikimės didesnio matomumo, kuris yra svarbus lygai. Norime, kad Vilniaus moterų krepšinis grįžtų į tą lygį, kuriame buvo kadaise, kai komandos biudžetas buvo antras po vyrų, rinkdavosi pilnos salės. Taip pat aš papildysiu Arvydą, nes man labai džiugu dėl Klaipėdos, ypač „Neptūno“, kuri buvo europinė komanda. Klaipėdoje turime talentingų merginų, pati Justė kilusi iš pajūrio, ten yra geros sąlygos. Kita uostamiesčio ekipa iš nieko patapo lyderiaujančia komanda ir kryptingas darbas duoda vaisių. 

O Vilnius turi visas galimybes, pokyčių yra, atvažiuoja treneriai, merginos mato, jog reikia pasitempti ir jų dominavimas tęstųsi bei reikia skaitytis su visais. Net ir Šiauliai pateikė sensaciją, tad matome, kad krepšinis stiprėja, merginos tobulėja ir sąlygos yra geresnės. Norisi, kad ir atlyginimai būtų ten, kur yra vyrų, todėl su Arvydu rezgame planus kaip tą padaryti. Ši šventė galbūt galėtų būti tas atspirties taškas, dėl kurio verta būti šioje lygoje.

– Karalienės taurėje turėsime ir „Nostra snaiperės“ konkursą, kuriame šiais metais dalyvaus MKL „Žvaigždžių dienoje“ snaiperės titulą iškovojusi Rosita Rusovičiūtė. Kiek jums, kaip mergaičių programos vadovui, yra svarbu, kad jaunoji karta tokiu būdu yra integruojama į šią krepšinio šventę? 

S. Kuzminskas: Tai yra labai smagu ir džiugu, kaip matėme ir vyrų krepšinyje, Karaliaus Mindaugo taurėje, buvo toks pats formatas. Tai yra papildoma motyvacija jaunimui siekti savo užsibrėžtų tikslų, išbandyti save kiek kitokioje rolėje ir nepabijoti nugalėti už save vyresnes, labiau patyrusias ir parodyti, kad jaunoji karta stiebiasi ir stengiasi užimti jų vietą. 

– Arvydai, trumpai papasakokite apie pačią šių metų taurę. Kaip ir iš kur ji atkeliavote bei kodėl ji tokia išskirtinė?

A. Klovas: Šios taurės istorija yra gana sena. Vaikščiodamas Krepšinio namų koridoriais pamačiau lentynoje stovinčią įdomią taurę ir paklausiau: kas čia? Ir išgirdau gražią istoriją. Pasirodo ši taurė yra įsteigta dar 2016 m.žymių krepšininkių Jūratės Daktaraitės ir Angelės Rupšienės. Tais laikais ši taurė buvo tarptautinio turnyro dalis ir laikui bėgant ji užsimiršo. Radau ją suskilinėjusią, šiek tiek aptrintą ir suabejojau ką su ja daryti. Paklausiau Mindaugo (Balčiūno) ar galime pabandyti ją restauruoti? O jis atsakė, kad drąsiai, prašome. Restauracija nebuvo lengva, todėl šią taurę laikyčiau ne tik istoriškai svarbią, bet žiūrėčiau ir kaip į meno kūrinį, kadangi ne kasdien tokią atrasime bei šiandien pamatysime rezultatą.  

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Naujoko debiuto sulaukęs "Žalgiris" rekordiniu skirtumu nušlavė jonaviečius
Naujoko debiuto sulaukęs "Žalgiris" rekordiniu skirtumu nušlavė jonaviečius
Kauno „Žalgiris“ (23-3) labai lengvai papildė pergalių sąskaitą Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ir namuose 101:57 (30:15, 21:10, 26:13, 24:19) sutrypė Jonavos
Urbonas uteniškiams užkūrė pirtį, bet "Šiauliai" krito paskutinę minutę
Urbonas uteniškiams užkūrė pirtį, bet "Šiauliai" krito paskutinę minutę
Žydrūnas Urbonas stojo į kovą su klubu, kuriame praleido keliolika metų, tačiau puikiai pažįstama aplinka jo komandai svarbios pergalės neatnešė.Oliverio Kostičiaus treniruojama Utenos
Dominavęs "Rytas" privertė Mažeikių klubą kristi trečiąsyk paeiliui
Dominavęs "Rytas" privertė Mažeikių klubą kristi trečiąsyk paeiliui
Vilniaus „Ryto“ (22-5) komandai neprireikė pilnos sudėties, kad įveiktų Mažeikių „M Basket-Delamode“ (11-16) ekipą.Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“)
Po krepšiais karaliavęi "Cavaliers" užtikrintai pradėjo atkrintamąsias
Po krepšiais karaliavęi "Cavaliers" užtikrintai pradėjo atkrintamąsias
NBA atkrintamosios varžybos prasidėjo Klivlando „Cavaliers“ pergale, kuri namuose 97:83 (33:26, 15:20, 17:20, 24:25) įveikė Orlando „Magic“ ir serijoje iki keturių pergalių
Žalgiriečių Eurolygos epizodų dešimtuke – Hayeso dominavimas
Žalgiriečių Eurolygos epizodų dešimtuke – Hayeso dominavimas
Praėjusią savaitę stipriausiame Senojo žemyno klubiniame krepšinio turnyre kovas baigę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šį sezoną pažymėjo gausybe efektingų epizodų.„Žalgiris
Sabonio perimtas iš Valančiūno kamuolys bei dėjimas – tarp įspūdingiausių momentų
Sabonio perimtas iš Valančiūno kamuolys bei dėjimas – tarp įspūdingiausių momentų
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) paskelbė balandžio 19 dieną vykusių įkrintamųjų varžybų gražiausių epizodų penketuką.Į jį pateko ir Lietuvos rinktinės bokštai.Trečią
Sabonio sezonas – baigtas: kelionę link NBA žiedų pratęs tautietį pranokęs Valančiūnas
Sabonio sezonas – baigtas: kelionę link NBA žiedų pratęs tautietį pranokęs Valančiūnas
Naktį iš penktadienio į šeštadienį Naujajame Orleane vykusiose lemiamose NBA įkrintamųjų rungtynėse vietos „Pelicans“ krepšininkai 105:98 (22:24, 32:21, 29:22,
"Heat" ir vėl aplaužė ragus "Buliams" bei įšoko į atkrintamąsias
"Heat" ir vėl aplaužė ragus "Buliams" bei įšoko į atkrintamąsias
Paskutiniais šių metų NBA Rytų konferencijos atkrintamųjų dalyviais tapo praėjusių metų lygos finalininkai Majamio „Heat“ krepšininkai, rašo Krepšinis.lt.Eriko
Štreimikytė-Virbickienė: krepšinis tapo pirma meile, kuri nerūdija (interviu)
Štreimikytė-Virbickienė: krepšinis tapo pirma meile, kuri nerūdija (interviu)
Viena žinomiausių ir tituluočiausių Lietuvos krepšininkių – Jurgita Štreimikytė-Virbickienė – turėjo įspūdingą karjerą. Puolėja yra viena iš dviejų Lietuvos
Į Lietuvą jau atvykęs "Žalgirio" naujokas paaiškino, kuo gali padėti kauniečiams
Į Lietuvą jau atvykęs "Žalgirio" naujokas paaiškino, kuo gali padėti kauniečiams
Kauno „Žalgirio“ gretas ketvirtadienį oficialiai papildęs 28-erių metų 203 cm ūgio Demetre Riversas jau penktadienio popietę pasiekė Lietuvą.Su antra puse ir šuniu į Vilniaus
Sedekerskis ir "Baskonia" pačiupo paskutinį Eurolygos atkrintamujų bilietą
Sedekerskis ir "Baskonia" pačiupo paskutinį Eurolygos atkrintamujų bilietą
Penktadienį nuaidėjo pirmųjų istorijoje Eurolygos įkrintamųjų paskutinis mačas, po kurio paaiškėjo paskutinė į atkrintamąsias įšokusi komanda. Paskutinį bilietą sugriebė Tadas
Mažeikiškio Antetokounmpo pokalbiai su teisėju, treneriu ir komandos draugais
Mažeikiškio Antetokounmpo pokalbiai su teisėju, treneriu ir komandos draugais
„Betsafe-LKL TV“ dėmesio sulaukė Mažeikių „M Basket Delamode“ žaidėjas Alexas Antetokounmpo.Jauniausias iš brolių Antetokounmpo, rungtynių metu naudojo sportininkams
Jaunimo rinktinėms – palankūs Krivo, Murausko, Jakučionio ir Jocytės atsakymai
Jaunimo rinktinėms – palankūs Krivo, Murausko, Jakučionio ir Jocytės atsakymai
Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) būstinėje ketvirtadienį susirinkę šalies jaunimo rinktinių treneriai pristatė savo pasirengimo ateinančios vasaros pirmenybėms planus ir pasidalino
ASVEL krizė gali paveikti ir Jocytės ateitį
ASVEL krizė gali paveikti ir Jocytės ateitį
Lietuvos moterų krepšinio žvaigždė Justė Jocytė ateinantį sezoną gali pradėti naujoje komandoje, praneša Prancūzijos žiniasklaida.Skelbiama, kad Vilerbano ASVEL mažins biudžetus
Murauskas keičia universitetą, žais kartu su Marčiulioniu
Murauskas keičia universitetą, žais kartu su Marčiulioniu
Paulius Murauskas nusprendė pakeisti universitetą po neitin sėkmingo pirmojo sezono NCAA. 20-metis antrąjį sezoną suvienys jėgas su Augustu Marčiulioniu, rašo Krepšinis.lt.P. Murauskas
Generolui atiduota pagarba: Vilniuje iškelti "Ryto" legendos Eidsono marškinėliai
Generolui atiduota pagarba: Vilniuje iškelti "Ryto" legendos Eidsono marškinėliai
Ketvirtadienio vakarą Vilniaus „Rytas“, minėdamas 15-ąsias triumfo Europos taurėje metines, LKL rungtynių su Šiaulių „Šiauliais“ ilgosios pertraukos metu savo
Oficialu: "Žalgirio" gretas sustiprino amerikietis (Jankūno komentaras)
Oficialu: "Žalgirio" gretas sustiprino amerikietis (Jankūno komentaras)
Traumų išretintą Kauno „Žalgirio“ puolėjų liniją netrukus papildys naujokas. Lietuvos čempionų klubas iki sezono pabaigos pasirašė sutartį su 203 cm ūgio amerikiečiu
LKF pristatyti jaunimo rinktinių treneriai paskelbė pasiruošimo planus
LKF pristatyti jaunimo rinktinių treneriai paskelbė pasiruošimo planus
Ketvirtadienį Lietuvos krepšinio federacijoje vyko susirinkimas, kuriame dalyvavo visų Lietuvos jaunimo rinktinių vyr. treneriai. Susirinkimo metu treneriai pristatė rinktinių pasiruošimo
Trinchieri mojavo protokolu: nesitikėjau tokio teisėjavimo krepšinio šalyje (pretenzijų turėjo ir Vovoras)
Trinchieri mojavo protokolu: nesitikėjau tokio teisėjavimo krepšinio šalyje (pretenzijų turėjo ir Vovoras)
38 pražangos ir penki jų limitą išnaudoję vienos komandos krepšininkai – Andrea Trinchieri teatrališkai tvirtino tokio atvejo per savo karjerą nepamenantis, užtat ilgai
NBA įkrintamosiose Karnišovo klubas laimėjo pirmą išlikimo mūšį, laukia akistata su "Heat"
NBA įkrintamosiose Karnišovo klubas laimėjo pirmą išlikimo mūšį, laukia akistata su "Heat"
Reguliariajame NBA sezone Rytuose 9-ą vietą užėmęs Čikagos „Bulls“ klubas namuose pergalingai pradėjo įkrintamąsias varžybas: 131:116 (40:22, 33:45, 37:25, 21:24) pranoko Atlantos
Net penkių žaidėjų dėl pražangų netekęs "Žalgiris" krito 50 minučių trileryje
Net penkių žaidėjų dėl pražangų netekęs "Žalgiris" krito 50 minučių trileryje
Įsibėgėjusio Klaipėdos „Neptūno“ (14-12) įspūdingo grožio trileryje, trukusiame 50 minučių, nesustabdė ir Kauno „Žalgiris“ (22-3).Georgios Vovoro kariauna
Strategas iš Lenkijos pasidalijo savo įspūdžiais apie naują Žalgirio  trenerių mokymų programą
Strategas iš Lenkijos pasidalijo savo įspūdžiais apie naują Žalgirio trenerių mokymų programą
Kauno „Žalgirio“ organizacija plečia savo veiklų diapazoną ir šalia jau kelerius metus vykdomų „Žalgiris Coaching Clinic“ trenerių mokymų prijungė naują programą
Tiek varžovus, tiek teisėjus auklėjęs Teodosičius suspenduotas kito sezono pradžiai
Tiek varžovus, tiek teisėjus auklėjęs Teodosičius suspenduotas kito sezono pradžiai
Žeminančiu pralaimėjimu Eurolygos sezoną užbaigusią Belgrado „Crveną Zvezdą“ atsivijo papildomi nemalonumai, rašo Krepšinis.lt.Po Stambulo vykusių rungtynių tarp „Anadolu
Žūtbūtinėje kovoje Domas stos prieš Joną: "Kings" nušlavė "Warriors"
Žūtbūtinėje kovoje Domas stos prieš Joną: "Kings" nušlavė "Warriors"
Devintą vietą NBA Vakarų konferencijoje užėmę Sakramento „Kings“ vyrai antrą sezoną iš eilės veržiasi į atkrintamąsias, rašo Krepšinis.lt.Mike'o Browno
"Lakers" nustūmė "Pelicans" su Valančiūnu ant bedugnės krašto
"Lakers" nustūmė "Pelicans" su Valančiūnu ant bedugnės krašto
Naujojo Orleano „Pelicans“ krepšininkams pirmuoju bandymu peršokti įkrintamųjų barjero nepavyko, rašo Krepšinis.lt.Septintą vietą reguliariajame NBA sezone
Paskutiniu JAV rinktinės žaidėju tapo "Clippers" žvaigždė
Paskutiniu JAV rinktinės žaidėju tapo "Clippers" žvaigždė
Paskutiniu JAV rinktinės krepšininku dvyliktuke Paryžiaus olimpiadai tapo Los Andželo "Clippers" žvaigždė Kawhi Leonardas.Antradienį buvo paskelbta, kad šalies krepšinio
Netikėtumas: "Virtus" Stambule užbaigė "Anadolu Efes" sezoną Eurolygoje
Netikėtumas: "Virtus" Stambule užbaigė "Anadolu Efes" sezoną Eurolygoje
Bolonijos "Virtus" Eurolygos įkrintamosiose varžybose netikėtai eliminavo dvikovos favoritu laikytą Stambulo "Anadolu Efes" klubą.Lucos Banchi auklėtiniai Turkijoje po atkaklios
Uraganinis "Maccabi" puolimas nepaliko vilčių Sedekerskio ekipai pirmajame įkrintamųjų mače
Uraganinis "Maccabi" puolimas nepaliko vilčių Sedekerskio ekipai pirmajame įkrintamųjų mače
Solidaus Tado Sedekerskio žaidimo nepakako Vitorijos "Baskonia" pergalei Eurolygos įkrintamųjų varžybų pirmajame mače.Duško Ivanovičiaus auklėtiniai išvykoje 85:113 (15:28,

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (220) 10.22 16:33
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime