Naujienos kraunasi...

Krepšininkės širdyje uždegta kibirkštis (interviu)

Autorius: Aistė Labinaitė, "Vakaro žinios".
Krepšininkės širdyje uždegta kibirkštis (interviu)
Sauliaus Čirbos nuotr.
Gintarė Petronytė 13 metų krimto legionierės duoną. 33 metų 195 cm ūgio vidurio puolėja sėmėsi patirties, žaidė aukščiausiame lygyje, atstovavo pajėgiausioms komandoms ir pažino ne viena šalį. Tačiau ateina laikas, kai nei geriausi kontraktai, nei palankiausios sąlygos tavęs nebegali sulaikyti užsienyje. Ateina laikas, kai sprendimą apie tolesnę karjerą padiktuoja širdis. Taip G.Petronytė grįžo į Lietuvą ir nuo šiol krepšininkė gins Vilniaus „Kibirkšties" klubo garbę.

Rugpjūčio 8 d. Vilniaus klubas oficialiai pranešė, jog viena geriausių Lietuvos krepšininkių G.Petronytė po dešimtmečio vėl žais „Kibirkštyje". Vidurio puolėja užsienyje rungtyniauja nuo 2009 m. Tiesa, 2011-2012 m. sezone, kuomet atstovavo Polkovicės CCC (Lenkija), krepšininkė buvo grįžusi ir į gimtinę. Tuomet gruodį ji nutraukė sutartį su Lenkijos klubu ir prisijungė prie „Kibirkšties". Tačiau neilgai trukus vidurio puolėja vėl pakėlė sparnus ir tęsė legionierės karjerą. Per visus tuos metus lietuvė žaidė ir Stambulo „Galatasaray" (Turkija), ir Antakijos „Homend" (Turkija), ir Krokuvos „Wisla Can-Pack" (Lenkija), ir Neapolio „Saces Mapei" (Italija), ir Mersino BSB (Turkija). O paskutinė jos stotelė buvo vėlgi Italijoje. 2019-2022 m. mūsiškė atstovavo Venecijos „Umana Reyer" komandai. G.Petronytė per karjerą išbandė jėgas ir Eurolygoje, ir Europos taurės turnyre.

„Visada svajojau grįžti į Lietuvą ir prisidėti prie moterų krepšinio atgimimo. Labai gerai atsimenu, kaip Vilniaus „Teo" žaidė dėl patekimo į finalinį Eurolygos ketvertą ir arenoje sostinėje nebuvo laisvų vietų. Visą laiką norėjau, kad visos mergaitės matytų tai, ką mačiau aš ir, ką matė mano komandos draugės, nes mes turėjome į ką lygiuotis. Dabar daugybę metų nebuvo į ką lygiuotis ir nebuvo komandos, žaidžiančios aukščiausiame lygyje, žaidžiančios Europoje. Man visą laiką buvo liūdna ir gaila. Mano didžiausia siekiamybė, mano noras, svajonė, kad ta komanda grįžtų, - „Kibirkšties" klubo pranešime buvo cituojama G.Petronytė. - Grįžti į „Kibirkštį" tikrai reiškia labai daug, nes čia yra mano širdis, čia yra mano namai ir man yra gera. Visos pergalės pačios saldžiausios ir mylimiausios yra Lietuvoje, tiek su Lietuvos rinktine, tiek žaidžiant už Lietuvos klubus."

Ne paslaptis, jog geriausia šalies metų krepšininke ne kartą išrinktą puolėją apsispręsti paskatino ir Vilniaus klubo sugrįžimas į Europos taurę. Mūsų sostinė septynerius metus neturėjo komandos, rungtyniaujančios Senajame žemyne. Lietuvos čempionės į šio turnyro reguliarųjį sezoną žengs tiesiausiu keliu kartu su 37 klubais, o dar 10 klubų prisijungs po atrankos. 48 reguliariojo sezono ekipos buvo padalytos į 12 grupių po 4 komandas. Mūsiškės pateko į F grupę. Ten jau laukia Tel Avivo „Maccabi" (Izraelis) ir Dėro „Uni Gyor" (Vengrija). Dar viena varžovių komanda paaiškės po atrankos.

- Ar sunku buvo apsispręsti, ar ilgai galvojote apie karjeros pasukimą į Lietuvą? - „Vakaro žinios" paklausė Gintarės Petronytės.

- Tikrai reikėjo laiko. Nes po praėjusio sezono norėjau pabūti visiškai ramiai, išsivėdinti galvą ir apie nieką negalvoti. Tikėjausi, kad sprendimas apie ateitį ateis natūraliai. Taigi šiek tiek reikėjo laiko susidėlioti visas mintis. Tiesiog dariau taip, kaip jautė širdis. Priėmiau šį sprendimą ir dabar esu labai laiminga.

- Ar „Umana Reyer" nesistengė jūsų išlaikyti, ar sulaukėte pasiūlymų iš kitų šalių klubų?

- Pasiūlymų tikrai buvo. Taigi man tiesiog viduje reikėjo apsispręsti, ar dar noriu kažkur važiuoti ir toliau bastytis už namų sienų, ar aš noriu grįžti ir man jokie kiti pasiūlymai net neįdomūs. Viską viduje susidėliojau ir supratau, jog jokia kita vieta nebus geresnė už Lietuvą. Tiesiog tai jaučiau tuo metu ir todėl buvo daug lengviau apsispręsti.

- Kokie „Kibirkšties" pasiūlymai, ar tas faktas, kad sugrįžtama į kovas Europoje, labiausiai prisidėjo prie sprendimo priėmimo?

- Pradėjome kalbėtis ir pamačiau, kad klubas eina teisinga linkme, viskas daroma profesionaliau nei buvo. Iš tiesų „Kibirkštis" man visą laiką buvo labai svarbi. Visada norėjau, kad Lietuva turėtų stiprią moterų krepšinio komandą. Nes, kai augau, mačiau ir turėjau į ką lygiuotis. Visada sostinėje buvo pati stipriausia komanda su geriausiomis žaidėjomis. O pastaruosius keletą metų nebuvo tokios ryškios ekipos. Tačiau, matau, kad dabar dėliojami teisingi žingsniai. Man patiko visos jų idėjos ir mintys, kaip žingsnis po žingsnio grąžinti tai, kas ir turi čia būti. Norėjau prie to prisidėti ir būti to dalimi.

- Legioniere buvote daugiau nei dešimtmetį, ką tie metai jums davė kaip krepšininkei, kaip asmenybei?

- Jie davė žiauriai daug. 13 metų žaidžiau užsienyje, skirtingose šalyse, skirtinguose klubuose, pas skirtingus trenerius, skirtingose kultūrose. Tie metai suformavo požiūrį į pasaulį, į viską dabar žiūriu daug paprasčiau. Anksčiau ieškodavau problemų ten, kur jų nebūdavo. Žinoma, daug kur buvo sunku. Mačiau, kaip sunku ir blogai gali būti. Tačiau dabar į tai žiūriu tiesiog paprasčiau. Jaučiuosi sukaupusi patirtį ir kaip žmogus. Išėjimas iš komforto zonos davė tikrai labai daug.

- Kiek jums pažįstamos „Kibirkšties" žaidėjos ir vyriausias treneris Gitautas Kievinas?

- Žinoma, iš matymo visas merginas žinau (šypsosi). Tačiau pažįstu tikrai ne visas,o tik kelias - vyresnes žaidėjas. Būdama užsienyje visada sekdavau komandos pasirodymus. Pas šį trenerį žaidusi nesu, bet pažįstu jį iš senų laikų. Manau, tikrai bus įdomu.

- Kaip vertinate komandos galimybes Europos taurės turnyre?

- Sunku pasakyti, nes į Europos taurę „Kibirkštis" grįš po nemažos pertraukos. Grupė tikrai nelengva, varžovės laukia pajėgios. Tos komandos turi daug legionierių. Tačiau mes irgi stengsimės nenusileisti, kovosime. Labai norime bent jau iš grupės išeiti. Aišku, viskas priklausys, kaip susilipdys mūsų komanda. Tačiau tikrai važiuosime kovoti.

- Sakote, jog „Kibirkštis" eina teisingu keliu, pati esate žaidusi ir Eurolygoje, kaip manote, per kiek laiko galima „užaugti" ir iki šio turnyro?

- Žinoma, viskam reikia laiko. Tačiau viskas priklausys nuo to, kaip susižais komanda. Jeigu bus rezultatai, ateis ir finansai. Mums labai reikia visų pagalbos. Reikia, kad kuo daugiau žmonių būtų suinteresuoti padėti komandai pakilti. Visi kartu turime rodyti gerus rezultatus. Tuomet tikėsimės pagalbos iš aplinkos ir tada bus daug lengviau žengti didesnius žingsnius į priekį. Dabar norime apšilti Europos taurės turnyre, o paskui grąžinti komandą į Eurolygą. Eigoje matysime, ar tam prireiks metų, ar kelių.

- Prisistatydama visuomenei, kaip nauja „Kibirkšties" narė, minėjote, jog norite prisidėti prie moterų krepšinio Lietuvoje atgimimo. Tačiau juk sakoma, kad vienas lauke - ne karys. Tikite, jog galbūt jūsų pavyzdžiu paseks ir kitos po pasaulį išsibarsčiusios mūsų krepšininkės?

- Vienas lauke - tikrai ne karys. Reikia komandos. Jokiame krašte vienas žmogus neišspręs visų problemų. Turi būti komanda, žaidėjos turi sulipti. Kartais, kai atsiranda komandinis ryšys, komandinis žaidimas, jis gali nugalėti daug didesnį talentą. Tai yra svarbiausia. Mūsų komandoje didelę branduolio dalį sudarys lietuvės krepšininkės. Manau, taip kolektyvui sulipti turėtų būti daug lengviau. Kaip seksis kartu išeiti į aikštelę ir rodyti rezultatą, matysime. Tačiau bus labai įdomu. Kalbant apie kitas veteranes, žaidžiančias užsienyje, manau, jos tikrai irgi gali grįžti į Lietuvą. Atsiradus galimybėms, geroms sąlygoms, manau, tikrai apie tai susimąstytų ne viena. Juk visos esame lietuvės. Aišku, nenoriu kalbėti už kitas, tačiau namai tikrai traukia.

- Tikite, jog žaidimas Europos taurės turnyre išjudins ir sirgalius, jų susirinks daugiau, pakels moterų krepšinio populiarumą šalyje?

- Labai tikiuosi ir labai to noriu. Tai yra vienas iš didžiausių tikslų. Mes puikiai žinome, jog kai būna rezultatai, ateina ir žiūrovai. Visiems reikia pergalių. Bandysime viską daryti, kad jų būtų.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Netikėtai pralaimėjusi "Kibirkštis" užleido Baltijos lygos reguliariojo sezono nugalėtojos titulą
Netikėtai pralaimėjusi "Kibirkštis" užleido Baltijos lygos reguliariojo sezono nugalėtojos titulą
„Betsafe-Baltijos lygos“ reguliariojo sezono Vilniaus „Kibirkšties“ (19-3) ekipai laimėti nepavyko. Gitauto Kievino auklėtinės išvykoje išvykoje 82:87 (19:21,
Karalienės taurė lieka Vilniuje, Petronytė surengė kosminį pasirodymą
Karalienės taurė lieka Vilniuje, Petronytė surengė kosminį pasirodymą
„Karalienės taurės“ finale aukso medaliais pasidabino Vilniaus „Kibirkštis“. Gitauto Kievino auklėtinės 98:92 (27:12, 19:24, 24:35, 28:11) nugalėjo be vyr. trenerio
Klaipėdą drebins "Karalienės taurės" finalai ir Snaiperės konkursas
Klaipėdą drebins "Karalienės taurės" finalai ir Snaiperės konkursas
Jau šį sekmadienį keturios stipriausios „Adma Moterų lygos“ komandos keliaus į Klaipėdą, LCC tarptautinį universitetą (Kretingos g. 36), kur varžysis „Karalienės taurėje“.Į
Baltijos lygos lyderių dvikovoje – įspūdingas Petronytės pasirodymas ir "Kibirkšties" pergalė nepadoriu skirtumu
Baltijos lygos lyderių dvikovoje – įspūdingas Petronytės pasirodymas ir "Kibirkšties" pergalė nepadoriu skirtumu
„Betsafe-Baltijos lygoje“ susitiko dvi lyderiaujančios komandos. Gitauto Kievino treniruojamas Vilniaus „Kibirkšties“ (19-2) klubas savo aikštėje 83:46 (27:17, 24:8,
14-metė Kaukėno dukra debiutavo "Kibirkšties" gretose
14-metė Kaukėno dukra debiutavo "Kibirkšties" gretose
Mikrotraumoms įsisukus į Vilniaus „Kibirkšties“ komandą – šansas jaunosioms Lietuvos krepšininkėms. Prie sostinės ekipos prisijungė Venessa Kaukenas ir Sintija
Paskelbtas moterų rinktinės penkioliktukas Europos čempionato atrankai
Paskelbtas moterų rinktinės penkioliktukas Europos čempionato atrankai
Lietuvos moterų rinktinėje lieka penkiolika žaidėjų, kurios kovos paskutiniame Europos čempionato atrankos varžybų lange. Lietuvos rinktinė B grupėje rikiuojasi antroje vietoje (3 pergalės,
"Kibirkštis" baigė žygį Europos taurėje
"Kibirkštis" baigė žygį Europos taurėje
Nebeturėjusi kur trauktis Vilniaus „Kibirkštis“ vėlų trečiadienio vakarą Prancūzijoje pasitiko lemiamą Europos taurės atkrintamųjų etapo iššūkį.Gitauto Kievino
Į atkrintamąsias patekusios "Kibirkšties" treneris: jos mylis sirgalius – tegu meilė nebūna be atsako
Į atkrintamąsias patekusios "Kibirkšties" treneris: jos mylis sirgalius – tegu meilė nebūna be atsako
Vilniaus „Kibirkštis“ po ilgos pertraukos tarptautinėje erdvėje šiemet grįžo į moterų Europos taurės varžybas, kuriose Lietuvos sostinės ekipa nebuvo pastumdėlės. Vilnietės
Dramatiška pergalė atvėrė "Kibirkščiai" Europos taurės atkrintamųjų duris
Dramatiška pergalė atvėrė "Kibirkščiai" Europos taurės atkrintamųjų duris
Paskutiniame moterų Europos taurės reguliariojo sezono ture Vilniaus „Kibirkštis“ (3/3) išvykoje antrą kartą nustebino F grupės lyderes Dėro „Uni Gyor“ (4/2).
Įspūdingo Petronytės žaidimo "Kibirkšties" pergalei Europos taurės mače nepakako
Įspūdingo Petronytės žaidimo "Kibirkšties" pergalei Europos taurės mače nepakako
Vilniaus „Kibirkšties“ (2/3) komanda po pertraukos sugrįžo į Europos taurės kovas, tačiau nesėkmingai. Ketvirtadienio vakarą Gitauto Kievino auklėtinės išvykoje surėmė
"Kibirkštis" namie po atkaklios kovos nusileido viešnioms iš Turkijos
"Kibirkštis" namie po atkaklios kovos nusileido viešnioms iš Turkijos
Vilniaus „Kibirkšties“ (2-2) komanda po ilgos pertraukos sugrįžusi į Europos taurės turnyrą demonstravo puikius rezultatus, tačiau trečiadienio vakarą Gitauto Kievino auklėtinės
Įspūdingą Europos taurės startą apibendrinusi Petronytė: sustoti nežadame
Įspūdingą Europos taurės startą apibendrinusi Petronytė: sustoti nežadame
Vilniaus „Kibirkštis“ (2:1) šiandien tęsia Europos taurės batalijų maratoną. Šįkart į Lietuvos sostinę atvyksta Ankaros „Botaš“ (1:2) ekipa. Su
Europos taurės turnyre – krauju sulaistyta "Kibirkšties" pergalė ir atominis naujokės debiutas
Europos taurės turnyre – krauju sulaistyta "Kibirkšties" pergalė ir atominis naujokės debiutas
Vilniaus „Kibirkštis“ (2/1) ketvirtadienį papildė savo pergalių taupyklę Europos taurės F grupės varžybose, namuose rezultatu 81:76 (17:25, 21:12, 22:21, 21:18) įveikusi ligšiolines
Europos taurėje – spurtą sugėrusios "Kibirkšties" pralaimėjimas
Europos taurėje – spurtą sugėrusios "Kibirkšties" pralaimėjimas
Vilniaus „Kibirkšties“ (1-1) krepšininkės ketvirtadienio vakarą Europos taurės namų rungtynėse surėmė ginklus su Ašdodo „Maccabi“ (1-1) iš Izraelio.Gerą
WNBA duetą pasitinkanti "Kibirkštis": kovą tikrai pažadame
WNBA duetą pasitinkanti "Kibirkštis": kovą tikrai pažadame
Vilniaus „Kibirkštis“ artėjantį ketvirtadienį tęs žygį moterų Europos taurės turnyre. Pirmajame mače Turkijoje sostinės krepšininkės 69:64 nukovė Ankaros „Botaš“
Neįtikėtina Petronytė: 20 minučių, 43 naudingumo balai
Neįtikėtina Petronytė: 20 minučių, 43 naudingumo balai
Vilniaus „Kibirkštis“ (2-0) tęsia pergalingą žygį Baltijos čempionate. Gitauto Kievino treniruojamas Vilniaus klubas išvykoje 84:55 (22:11, 21:21, 17:13, 24:10) įveikė
Galingas "Kibirkšties" startas – sutriuškintos Baltijos lygos čempionės
Galingas "Kibirkšties" startas – sutriuškintos Baltijos lygos čempionės
Prasidėjusiame Baltijos lygos sezone atėjo laikas ir praėjusio čempionato finalininkių startui. Lietuvos čempionė Vilniaus „Kibirkštis“ (1-0) Baltijos lygos titulo vagystę
Įvaizdį pakeitusi "Kibirkštis" perima "Ryto" spalvas
Įvaizdį pakeitusi "Kibirkštis" perima "Ryto" spalvas
2022-2023 m. sezoną Vilniaus „Kibirkštis“ pasitinka atnaujinusi ne tik sudėtį, bet ir komandos įvaizdį. Bendradarbiaujant su „Ryto“ klubu buvo priimtas sprendimas suartinti
"Kibirkštis" komplektaciją baigė pasikviesdama universalią amerikietę
"Kibirkštis" komplektaciją baigė pasikviesdama universalią amerikietę
Paskutinė „Kibirkšties“ komandos naujokė – klubas baigia komplektacijos darbus. Sostinės klubo vadovas padėjo parašą ant paskutinės sutarties su legioniere. Lietuvos
"Kibirkštyje" – dar vienas sugrįžimas: į sostinę grįžta rezultatyvių perdavimų asė
"Kibirkštyje" – dar vienas sugrįžimas: į sostinę grįžta rezultatyvių perdavimų asė
Vilniaus „Kibirkšties“ gretose – dar vienas sugrįžimas. Po metų pertraukos į Lietuvos čempionių ekipą grįžta ilgametė sostinės klubo įžaidėja Justina Kraujūnaitė.J.
Į Europos turnyrą bei "Jeep" areną grįžtanti "Kibirkštis" nusiteikusi rimtai: susigrąžino ir rinktinės puolėją
Į Europos turnyrą bei "Jeep" areną grįžtanti "Kibirkštis" nusiteikusi rimtai: susigrąžino ir rinktinės puolėją
Vilniuje – dar vienas galingas ėjimas. Į „Kibirkštį“ po ketverių metų pertraukos grįžta ilgametė sostinės klubo žaidėja, Europos taurės laimėtoja, viena perspektyviausių
Antroji moterų rinktinės pergalė prieš Izraelį – dramatiška
Antroji moterų rinktinės pergalė prieš Izraelį – dramatiška
Lietuvos moterų krepšinio rinktinė sėkmingai užbaigė trumpą kontrolinių rungtynių ciklą, ruošiantis lapkritį laukiančioms atrankos į Europos čempionatą kovoms.Rimanto Grigo
Moterų rinktinė sutriuškino Izraelio krepšininkes
Moterų rinktinė sutriuškino Izraelio krepšininkes
Nė karto neleidusi varžovėms pirmauti Lietuvos moterų krepšinio rinktinė iškovojo pergalę draugiškose rungtynėse su Izraelio krepšininkėmis.Rimanto Grigo auklėtinės
Krepšininkės širdyje uždegta kibirkštis (interviu)
Krepšininkės širdyje uždegta kibirkštis (interviu)
Gintarė Petronytė 13 metų krimto legionierės duoną. 33 metų 195 cm ūgio vidurio puolėja sėmėsi patirties, žaidė aukščiausiame lygyje, atstovavo pajėgiausioms komandoms ir pažino ne
Triumfas Vilniuje: viena geriausių Lietuvos krepšininkių Petronytė žais "Kibirkštyje"
Triumfas Vilniuje: viena geriausių Lietuvos krepšininkių Petronytė žais "Kibirkštyje"
Lietuvos moterų krepšinyje – išskirtinė naujiena. Aukščiausio lygio patirtį sukaupusi Gintarė Petronytė po dešimties metų grįžta rungtyniauti į Lietuvą ir atstovaus
Iš debiutančių į favorites: kaip "Kibirkštis" sugebėjo įšokti į olimpinių žaidynių lenktynes?
Iš debiutančių į favorites: kaip "Kibirkštis" sugebėjo įšokti į olimpinių žaidynių lenktynes?
Lietuvos moterų rinktinė šį savaitgalį pratęs kovą FIBA „Women’s Series“ turnyre – liepos 30-31 dienomis Vilniaus „Kibirkšties“ klubas kausis Prahoje
Lietuvos čempionės sužinojo savo varžoves Europos taurės varžybose
Lietuvos čempionės sužinojo savo varžoves Europos taurės varžybose
Penktadienį Miunchene ištraukti 2022-2023 m. sezono Europos taurės burtai. Po penkerių metų pertraukos į turnyrą grįžusios Lietuvos čempionės sužinojo savo varžoves.Prieš burtų
Lietuva po penkerių metų pertraukos grįžta į Europos moterų klubinį krepšinį
Lietuva po penkerių metų pertraukos grįžta į Europos moterų klubinį krepšinį
Lietuvos moterų krepšinio klubas po 5 metų pertraukos grįžta į tarptautinę sceną – Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ gavo garantuotą vietą Europos taurės reguliariajame

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (177) 05.21 07:28
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime