Naujienos kraunasi...

LMKL sezono bruožai: jaunystės ir patirties derinys bei beveik dviejų metrų centrė

LMKL sezono bruožai: jaunystės ir patirties derinys bei beveik dviejų metrų centrė
Artėja Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) 2017-2018 metų sezono pradžia. Septynios šalies čempionate dalyvausiančios komandos iki rugsėjo 11-os dienos lygos vadovams turėjo pateikti pirmines paraiškas. LMKL.lt susipažino su šešių komandų pirminėmis paraiškomis. Jau galima išskirti kelis bendrus bruožus ir tendencijas.

Klubai dar nebaigė galutinės komplektacijos darbų ir tai galės atlikti iki rugsėjo 29-os dienos. Kol kas legionieres įregistravo tik du kolektyviai. Dvi amerikietes savo gretose turi Lietuvos čempionė Marijampolės „Sūduva“, o viena JAV krepšininkė žais Ukmergės „Vilkmergėje“.

Dauguma ekipų savo sudėtis formuoja iš vietos ir to miesto krepšininkių, o šalia gabaus jaunimo petys į petį kausis ir patyrusios žaidėjos. Krepšinio gerbėjai galės stebėti ilgaamžių 38-erių metų Ritos Milieškienės („Sūduva“), 37-erių metų Andros Gabalytės ar 35-erių metų Sandros Baliutavičiūtės (abi Klaipėdos „Fortūna“) žaidimą. Lygoje debiutuos 15-metės Ellzė Motekaitytė („Fortūna“) ir Rebeka Kinkevičiūtė („Sūduva“).

Aukščiausia LMKL žaidėja bus 197 cm ūgio centrė Justina Matuzonytė („Sūduva“), o mažiausia krepšininkė yra Vesta Peregorodejevaitė (165 cm, „Vilkmergė“).

Paraiškų apibendrinimas pagal 2016-2017 metų čempionate komandų užimtas vietas.

Marijampolės „Sūduva“

„Sūduvos“ pirminėje paraiškoje yra 13 krepšininkių pavardės. Tikros marijampolietės yra šešios (Gerda Statkevičiūtė, Ieva Markevičiūtė, Rebeka Kinkevičiūtė, Simona Dobrovolskytė, Grytė Markevičiūtė ir Greta Tamašauskaitė). Iš Kauno yra kilusi Neringa Skadaitė, iš Klaipėdos atvyko Lina Mikelevičienė, Šiauliuose gimė Ligita Tamutytė ir Rita Milieškienė, Rokiškyje pirmus žingsnius krepšinyje žengė Justina Matuzonytė.

„Sūduvai“ atstovauja irt dvi pajėgios amerikietės 25-erių metų 170 cm ūgio gynėja Stephanie Gardner 24-erių metų 183 cm ūgio puolėja Danielle McCray.

Didžiausią patirtį komandoje yra sukaupusi 38-erių metų R. Milieškienė, o R. Kinkevičiūtei yra vos 15 metų.

Praėjusį sezoną kartu „Sūduvoje“ yra žaidusios G. Tamašauskaitė, R. Milieškienė, N. Skadaitė ir G. Markevičiūtė, iš Klaipėdos Fortūnos atvyko L. Mikelevičienė ir S. Dobrovolskytė, iš Kauno „Aiščių-LSU“ perėjo R. Kinkevičiūtė, iš Šiaulių „Universiteto“ – L. Tamutytė. Abi amerikietės 2016-2017 metų sezone žaidė Europoje. St. Gardner atstovavo Albanijos Duresio Goga Basket klubui, o D. McCray rungtyniavo Švedijos Visbio ekipoje „Vysby Ladies“.

L. Tamutytė, R. Kinkevičiūtė, G. Statkevičiūtė ir I. Markevičiūtė lanko Marijampolės gimnaziją, o G. Markevičiūtė studijuoja Lietuvos sporto universitete (LSU).

Vilniaus „Kibirkštis“

„Kibirkšties“ paraiškoje yra 10 pavardžių. Tikros vilnietės yra net septynios merginos: Miglė Purlytė, Eglė Zabotkaitė, Urtė Slavickaitė, Dalia Donskichytė, Ieva Savickaitė, Gabija Meškonytė ir Justina Kraujūnaitė. Iš Kėdainių į sostinę atvyko dvi krepšininkės (Laurita Jurčiūtė ir Agnė Bobinaitė), viena – iš Skuodo (Laura Juškaitė).

Kaip keistai neskambėtų, vyriausia žaidėja yra vos 22-ejų metų sulaukusi J. Kraujūnaitė, o jauniausios – 17-metės M. Purlytė, E. Zabotkaitė ir D. Donskichytė. Aukščiausia komandoje vidurio puolėja I. Savickaitė (190 cm), o mažiausia yra gynėja D. Donskichytė (168 cm). Pažymėtina, kad visos be išimties 10 krepšininkių yra ištikimos „Kibirkščiai“ ir praėjusį sezoną taip pat atstovavo Vilniaus klubui.

Keturios merginos I. Savickaitė, L. Jurčiūtė, J. Kraujūnaitė ir L. Juškaitė studijuoja prestižiniame Vilniaus Universitete (VU).

Klaipėdos „Fortūna“

Klaipėdiečių paraiškoje kol kas tik 8 krepšininkės. Iš uostamiesčio kilusios yra 6 žaidėjos  (Agnė Černeckytė, Dovilė Jankauskaitė, Roberta Mizgerytė, Andra Gabalytė, Elzė Motekaitytė ir Brigita Gudelionytė), o po vieną atstovę į „Fortūną“ delegavo Biržai (Erika Kregždytė) ir Šiauliai (Sandra Baliutavičiūtė). Labiausiai patyrusios yra žaidžianti klubo direktorė  37-erių metų A. Gabalytė ir 35-erių S. Baliutavičiūtė. Jauniausios ekipoje  „Ąžuolyno“ gimnazijos mokinės 15-metė Elzė Motekaitytė ir 16-metė Dovilė Jankauskaitė. „Fortūnos“ paraiškoje aukščiausia yra Roberta Mizgerytė (189 cm), o mažiausios – E. Kregždytė ir A. Gabalytė (po 179 cm). Trys „Fortūnos“ krepšininkės studijuoja Klaipėdos Universitete (KU), todėl turės derinti mokslus ir krepšinį.

Kauno „Aistės LSU“

„Aisčių-LSU“ paraiškoje 12 krepšininkių. Pusė jų yra vietinės – iš Kauno ar Kauno rajono (Monika Petrauskaitė, Klaudija Serkevičiūtė, Akvilė Baronėnaitė, Deimantė Žukaitė, Gintarė Jasiunskaitė ir Gerda Vitkevičiūtė), dvi savo atstoves Laikinosios sostinės ekipoje turės Alytus (Karolina Kazočiūnaitė ir Kristina Masionytė), po vieną krepšininkę yra iš Kretingos (Gintarė Paulauskaitė) ir Marijampolės (Helma Vyšniauskaitė). Dalia Wydra yra kilusi iš kaimyninės Lenkijos lietuviško krašto Punsko.

Vyriausia kauniečių gretose yra 25-erių metų M. Petrauskaitė, o jauniausia  – 17-metė K. Masionytė. Aukščiausia komandoje yra D. Wydra (190 cm), o vikriausia G. Vitkevičiūtė (169 cm).

Šešios kaunietės studijuoja miesto aukštosiose mokyklose (LSU, VDU ir KTU), dvi mokosi gimnazijose, viena – kolegijoje. Net septynios krepšininkės ir praėjusį sezoną žaidė „Aisčių-LSU“ klube. M. Petrauskaitė atvyko iš Ukmergės, O. G. Jasiunskaitė ir A. Baronėnaitė iš Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“.

Ukmergės „Vilkmergė“

„Vilkmergės“ paraiškoje – 13 krepšininkių, iš jų ukmergietės tik dvi (Martyna Čepaitė ir Vesta Peregorodejevaitė). Vilniaus „frakciją“ sudaro tris merginos (Agneta Kisielienė, Aurelija Putramentaitė ir Austėja Širšinaitytė), tiek pat atstovių į Ukmergę atsiuntė ir Kaunas (Aurimė Rinkevičiūtė, Karolina Ambotaitė ir Gailė Kudžmaitytė). Po vieną žaidėją delegavo Prienai (Rita Žilinskaitė), Biržai (Martyna Petrėnaitė), Marijampolė (Kamilė Berenytė) ir Panevėžys (Dovilė Perevičiūtė).

„Vilkmergės“ komandoje yra legionierė iš JAV 23-ejų metų 170 cm ūgio Olivia Ann Brown, kuri Ukmergėje žais jau antrą sezoną.

Vyriausia ekipos žaidėja yra 27-erių metų viena perspektyviausių praeityje Lietuvos krepšininkių Aurimė Rinkevičiūtė, o jauniausios dvi 16-metės ukmergietės M. Čepaitė ir
V. Peregorodejevaitė. Aukščiausia aikštėje bus 185 cm ūgio K. Berenytė, o mažiausia – 165 cm gynėja V. Peregorodejevaitė.

Penkios krepšininkės M. Petrėnaitė, A. Putramentaitė, O. A. Brown, M. Čepaitė ir V. Peregorodejevaitė ir praėjusį sezoną gynė Ukmergės klubo spalvas. „Vilkmergę“ sustiprino Alytaus RKL (R. Žilinskaitė), Vilniaus Svajos“ (A. Kisielienė), „Jonavos“ (A. Rinkevičiūtė), Kauno „KTU-Varsan“ (Karolina Ambotaitė ir Gailė Kudžmaitytė), Marijampolės „Sūduvos“ (Kamilė Berenytė) ir Panevėžio KKSC (Dovilė Perevičiūtė) atstovės. Merginos ne tik žaidžia krepšinį, bet mokosi ir studijuoja. KTU ir VU turi po dvi, ISM ir LSU po vieną „Vilkmergės“ krepšininkę. Komandoje yra dvi jaunosios Ukmergės gimnazistės.

Šiaulių „Šiauliai-Universitetas“

Šiauliečių paraiškoje įrašytos 13-os žaidėjų pavardės. Beveik visos merginos yra iš Šiaulių, tik Urtė Bukauskaitė kilusi iš Panevėžio, o Ieva Šerpelytė – iš Klaipėdos. Vyriausia žaidėja bus 23-ejų metų U. Bukauskaitė, o Enrika Matiukaitė, Brigita Sinickaitė ir Dominyka Paliulytė yra tik 16-metės. Dauguma merginų mokosi Šiaulių gimnazijose, tik vyresnės U. Bukauskaitė ir I. Šerpelytė studijuoja Šiaulių Universitete (ŠU). Praėjusį sezoną 11 krepšininkų kartu žaidė Šiaulių „Saulės“ krepšinio mokyklos komandoje, tik Urtė ir Ieva rungtyniavo atitinkamai Kaune ir Klaipėdoje.

Aukščiausia šiaulietė yra E. Matiukaitė (191 cm), o mažiausios aikštėje bus Auksė Pilelytė ir D. Paliulytė (po 172 cm).

2017-2018 metų sezono LMKL čempionate, kuris prasidės spalio 10-ą dieną, iš viso dalyvauja septynios komandos: Marijampolės „Sūduva“, Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“, Vilniaus „Kibirkštis“, Klaipėdos „Fortūna“, Kauno „Aistės-LSU“, Šiaulių „Šiauliai-Universitetas“ ir Ukmergės „Vilkmergė“.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Kaunietės taurės pusfinalyje paskutinėmis sekundėmis įveikė vilnietes (video)
Kaunietės taurės pusfinalyje paskutinėmis sekundėmis įveikė vilnietes (video)
Pergalingai Liteuvos moterų krepšinio taurės (LMKT) turnyro kovas pradėjo Kauno r. „Hoptrans-Sirenos“, kurios pirmajame pusfinalio mače sostinėje 73:68 (17:18, 19:10,
"Kibirkšties" legionierė Sh.Landry: mano broliai galėtų sužaisti su Ballų šeima
"Kibirkšties" legionierė Sh.Landry: mano broliai galėtų sužaisti su Ballų šeima
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda metus pradėjo nesėkme Rytų Europos krepšinio lygos ture Latvijoje, o jau šeštadienį turės dar vieną rimtą iššūkį
Kalėdinį stebuklą sukūrusios kaunietės įveikė vilnietes (video komentaras)
Kalėdinį stebuklą sukūrusios kaunietės įveikė vilnietes (video komentaras)
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) susitikime itin svarbią pergalę namuose pasiekė Kauno r. „Hoptrans-Sirenos“ (10-2) krepšininkės, kurios 80:76 (16:24, 12:23, 22:17,
Slovakijoje žibanti jaunoji D.Šarauskaitė svajoja apie žaidimą Eurolygoje ir olimpiadoje
Slovakijoje žibanti jaunoji D.Šarauskaitė svajoja apie žaidimą Eurolygoje ir olimpiadoje
Per penkerius metus Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) savąjį žaidimo stilių bei įgūdžių arsenalą suformavusi Daugilė Šarauskaitė vasarą nusprendė ieškoti naujų
Čempionės įspūdingu sutriuškinimu pradėjo antrą LMKL ratą
Čempionės įspūdingu sutriuškinimu pradėjo antrą LMKL ratą
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) rungtynėse vienos čempionato lyderių Marijampolės „Sūduvos“ (6-1) krepšininkės 92:44 (26:12, 24:10, 29:8, 13:14) nepaliko vilčių
LMKL: kaunietės nepadoriu skirtumu nugalėjo viešnias iš Šiaulių
LMKL: kaunietės nepadoriu skirtumu nugalėjo viešnias iš Šiaulių
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) rungtynėse Kauno „Aistės-LSU“ (2-4) 94:42 (20:7, 34:12, 27:16, 13:7) nepasigailėjo „Šiaulių-Universiteto“ (0-6) krepšininkių,
LKL apžvalga: "Žalgirio" revanšas, "Nevėžio" pakilimas, permainos ir kita
LKL apžvalga: "Žalgirio" revanšas, "Nevėžio" pakilimas, permainos ir kita
Septintoji „Betsafe–LKL“ pirmenybių savaitė atnešė vis dar pergalių badą juntantį „Vytautą“, artėjančias permainas Vilniaus komandoje, debiutavusius Pasvalio
LMKL: čempionės turėjo vargo su kaunietėmis, "Vilkmergė" iškovojo pirmą pergalę
LMKL: čempionės turėjo vargo su kaunietėmis, "Vilkmergė" iškovojo pirmą pergalę
Marijampolės „Sūduva“ tęsia sėkmingą pasirodymą Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL). Šalies čempionės namuose rezultatu 76:62 (17:23, 24:11, 15:18, 20:10)
Aukštesnę pavarą įjungusios kaunietės nugalėjo laimėjo Klaipėdoje
Aukštesnę pavarą įjungusios kaunietės nugalėjo laimėjo Klaipėdoje
Antrąją pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ (2/1), kurios Klaipėdoje rezultatu 80:70 (19:21, 21:22, 23:12, 17:15) antroje
Projektas "Tapk krepšinio žvaigžde" plečia geografiją
Projektas "Tapk krepšinio žvaigžde" plečia geografiją
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) projektas „Tapk krepšinio žvaigžde“ praėjusiame sezone aplankė devynis Lietuvos miestus, 400 mergaičių surengė įdomias krepšinio
LMKL pergales šventė vilnietės, kaunietės ir marijampolietės
LMKL pergales šventė vilnietės, kaunietės ir marijampolietės
Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) čempionų vardą ginanti „Sūduva“ iškovojo antrąją pergalę iš eilės. Marijampolietės išvykoje rezultatu 67:47 (17:15,
LMKL čempionės žiauriai pamokė jaunąsias šiaulietes
LMKL čempionės žiauriai pamokė jaunąsias šiaulietes
Marijampolės „Sūduva“ pergalingai pradėjo Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) kovas. Čempionių titulą ginančios marijampolietės savų žiūrovų akivaizdoje rezultatu 116:60 (34:23,
Startavo LMKL čempionatas
Startavo LMKL čempionatas
Bronzos medalio laimėtoja Vilniaus „Kibirkštis“ pergalingai pradėjo naująjį Lietuvos moterų krepšinio lygo sezoną. Sostinės krepšininkės svečiuose be didesnių
"Kibirkšties" kapitonė L.Juškaitė: stengsimės išnaudoti savo energiją ir greitį
"Kibirkšties" kapitonė L.Juškaitė: stengsimės išnaudoti savo energiją ir greitį
Jau antradienį Vilniaus „Kibirkšties“ komanda pradeda šio sezono kovas Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL). Pirmenybių atidarymo dieną sostinės krepšininkės
Visuomenei pristatytoms LMKL ir NKL čempionų komandoms vėl keliami aukščiausi tikslai
Visuomenei pristatytoms LMKL ir NKL čempionų komandoms vėl keliami aukščiausi tikslai
Marijampolės reprezentacinės krepšinio komandos buvo oficialiai pristatytos visuomenei. Tradiciniame komandų pristatyme dalyvavo Marijampolės moterų krepšinio komanda „Sūduva“,
R.Karbauskio tritaškiu pažymėta įspūdinga LMKL diena Šakiuose
R.Karbauskio tritaškiu pažymėta įspūdinga LMKL diena Šakiuose
Oficialus Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) sezonas startuoja spalio 10- ąją dieną. Tačiau jau vakar visos geriausios LMKL žaidėjos, vadovaujamos M. Šerniaus, turėjo galimybę
24 faktai apie "Aistės-LSU"
24 faktai apie "Aistės-LSU"
Kauno „Aistės-LSU“ spalio 10-ąją rungtynėmis su Klaipėdos „Fortūna“ pradės jau 24-ąjį sezoną klubo istorijoje. Pirmą kartą į aikštelę išbėgusios
LMKL vicečempionių gretose - patyrusi puolėja iš Ukrainos
LMKL vicečempionių gretose - patyrusi puolėja iš Ukrainos
Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“ papildė patyrusi puolėja iš Ukrainos. Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) vicečempionės pasirašė sutartį su 36 metų Olena Ogorodnikova.„Olena
LMKL sezonas bus pristatytas netradicinėmis rungtynėmis naujojoje Šakių salėje
LMKL sezonas bus pristatytas netradicinėmis rungtynėmis naujojoje Šakių salėje
Lietuvos moterų krepšinio lyga (LMKL) pradeda naująjį sezoną. Spalio 2-ą dieną netradicinėmis rungtynėmis jį pristatys Šakiuose, kur nuostabią krepšinio infrastruktūrą
Ukrainietė K.Dobrikova grįžta į Lietuvos čempionių gretas
Ukrainietė K.Dobrikova grįžta į Lietuvos čempionių gretas
Marijampolės „Sūduva“ susigrąžino dar vieną čempioniškos dėlionės dalį. Ukrainietė Kateryna Dobrikova grįžta į „Sūduvos“ komandą ir prie komandos prisijungs
Amerikietė Sh.Landry sugrįžta į "Kibirkšties" komandą
Amerikietė Sh.Landry sugrįžta į "Kibirkšties" komandą
Vilniaus „Kibirkšties“ komandos aprangą 2015-2016 metais vilkėjusi amerikietė Shenita Lasha Landry grįžta į Lietuvą. 188 cm ūgio puolėjos ir vidurio puolėjos pozicijose galinti
"Fortūna" specialiu projektu populiarina krepšinį uostamiesčio mokyklose
"Fortūna" specialiu projektu populiarina krepšinį uostamiesčio mokyklose
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) Klaipėdos klubas „Fortūna“ toliau tęsia gražią tradiciją ir populiarina mergaičių krepšinį uostamiesčio mokyklose. Klaipėdiečių
LMKL sezono bruožai: jaunystės ir patirties derinys bei beveik dviejų metrų centrė
LMKL sezono bruožai: jaunystės ir patirties derinys bei beveik dviejų metrų centrė
Artėja Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) 2017-2018 metų sezono pradžia. Septynios šalies čempionate dalyvausiančios komandos iki rugsėjo 11-os dienos lygos vadovams turėjo pateikti
Lietuvos čempionės iškovojo pirmą pergalę pasiruošimo etape
Lietuvos čempionės iškovojo pirmą pergalę pasiruošimo etape
Marijampolės „Sūduva“ draugiškų rungtynių maratoną Druskininkuose užbaigė iškovodama pirmąją sezono pergalę. Lietuvos čempionės J. Daktaraitės  ir A. Rupšienės
Lietuvos čempionės nusileido Lenkijos klubui
Lietuvos čempionės nusileido Lenkijos klubui
Marijampolės „Sūduva“ tęsia draugiškų rungtynių ciklą. Šalies čempionės J. Daktaraitės  ir A. Rupšienės tarptautiniame moterų krepšinio turnyre susitiko
"Sūduva" draugiškame mače Druskininkuose nusileido Baltarusijos čempionėms
"Sūduva" draugiškame mače Druskininkuose nusileido Baltarusijos čempionėms
Marijampolės „Sūduva“ pradėjo draugiškų rungtynių ciklą. Lietuvos čempionės pirmosiose tarptautinio J. Daktaraitės ir A. Rupšienės krepšinio turnyro rungtynėse
Obuolys nuo obels netoli rieda:  L.Kinkevičienės dukra žais čempionių gretose
Obuolys nuo obels netoli rieda: L.Kinkevičienės dukra žais čempionių gretose
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionių Marijampolės „Sūduvos“ komandą papildė 173 cm ūgio 15-metė Rebeka Kinkevičiūtė. Gynėja praėjusią vasarą atstovavo Lietuvos
LMKL krepšininkės rudenį ir sezoną pasitinka su sužadėtuvių žiedais
LMKL krepšininkės rudenį ir sezoną pasitinka su sužadėtuvių žiedais
Vasara buvo Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) atstovių vestuvių metas, o neseniai kelios garsios mūsų šalies krepšininkės socialinių tinklų savo paskyrose paskelbė apie

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1016) 01.16 06:52
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Krepšinio torentai (154) 10.29 10:27
Apie
Draugaukime