Naujienos kraunasi...

LMKL sezono bruožai: jaunystės ir patirties derinys bei beveik dviejų metrų centrė

LMKL sezono bruožai: jaunystės ir patirties derinys bei beveik dviejų metrų centrė
Artėja Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) 2017-2018 metų sezono pradžia. Septynios šalies čempionate dalyvausiančios komandos iki rugsėjo 11-os dienos lygos vadovams turėjo pateikti pirmines paraiškas. LMKL.lt susipažino su šešių komandų pirminėmis paraiškomis. Jau galima išskirti kelis bendrus bruožus ir tendencijas.

Klubai dar nebaigė galutinės komplektacijos darbų ir tai galės atlikti iki rugsėjo 29-os dienos. Kol kas legionieres įregistravo tik du kolektyviai. Dvi amerikietes savo gretose turi Lietuvos čempionė Marijampolės „Sūduva“, o viena JAV krepšininkė žais Ukmergės „Vilkmergėje“.

Dauguma ekipų savo sudėtis formuoja iš vietos ir to miesto krepšininkių, o šalia gabaus jaunimo petys į petį kausis ir patyrusios žaidėjos. Krepšinio gerbėjai galės stebėti ilgaamžių 38-erių metų Ritos Milieškienės („Sūduva“), 37-erių metų Andros Gabalytės ar 35-erių metų Sandros Baliutavičiūtės (abi Klaipėdos „Fortūna“) žaidimą. Lygoje debiutuos 15-metės Ellzė Motekaitytė („Fortūna“) ir Rebeka Kinkevičiūtė („Sūduva“).

Aukščiausia LMKL žaidėja bus 197 cm ūgio centrė Justina Matuzonytė („Sūduva“), o mažiausia krepšininkė yra Vesta Peregorodejevaitė (165 cm, „Vilkmergė“).

Paraiškų apibendrinimas pagal 2016-2017 metų čempionate komandų užimtas vietas.

Marijampolės „Sūduva“

„Sūduvos“ pirminėje paraiškoje yra 13 krepšininkių pavardės. Tikros marijampolietės yra šešios (Gerda Statkevičiūtė, Ieva Markevičiūtė, Rebeka Kinkevičiūtė, Simona Dobrovolskytė, Grytė Markevičiūtė ir Greta Tamašauskaitė). Iš Kauno yra kilusi Neringa Skadaitė, iš Klaipėdos atvyko Lina Mikelevičienė, Šiauliuose gimė Ligita Tamutytė ir Rita Milieškienė, Rokiškyje pirmus žingsnius krepšinyje žengė Justina Matuzonytė.

„Sūduvai“ atstovauja irt dvi pajėgios amerikietės 25-erių metų 170 cm ūgio gynėja Stephanie Gardner 24-erių metų 183 cm ūgio puolėja Danielle McCray.

Didžiausią patirtį komandoje yra sukaupusi 38-erių metų R. Milieškienė, o R. Kinkevičiūtei yra vos 15 metų.

Praėjusį sezoną kartu „Sūduvoje“ yra žaidusios G. Tamašauskaitė, R. Milieškienė, N. Skadaitė ir G. Markevičiūtė, iš Klaipėdos Fortūnos atvyko L. Mikelevičienė ir S. Dobrovolskytė, iš Kauno „Aiščių-LSU“ perėjo R. Kinkevičiūtė, iš Šiaulių „Universiteto“ – L. Tamutytė. Abi amerikietės 2016-2017 metų sezone žaidė Europoje. St. Gardner atstovavo Albanijos Duresio Goga Basket klubui, o D. McCray rungtyniavo Švedijos Visbio ekipoje „Vysby Ladies“.

L. Tamutytė, R. Kinkevičiūtė, G. Statkevičiūtė ir I. Markevičiūtė lanko Marijampolės gimnaziją, o G. Markevičiūtė studijuoja Lietuvos sporto universitete (LSU).

Vilniaus „Kibirkštis“

„Kibirkšties“ paraiškoje yra 10 pavardžių. Tikros vilnietės yra net septynios merginos: Miglė Purlytė, Eglė Zabotkaitė, Urtė Slavickaitė, Dalia Donskichytė, Ieva Savickaitė, Gabija Meškonytė ir Justina Kraujūnaitė. Iš Kėdainių į sostinę atvyko dvi krepšininkės (Laurita Jurčiūtė ir Agnė Bobinaitė), viena – iš Skuodo (Laura Juškaitė).

Kaip keistai neskambėtų, vyriausia žaidėja yra vos 22-ejų metų sulaukusi J. Kraujūnaitė, o jauniausios – 17-metės M. Purlytė, E. Zabotkaitė ir D. Donskichytė. Aukščiausia komandoje vidurio puolėja I. Savickaitė (190 cm), o mažiausia yra gynėja D. Donskichytė (168 cm). Pažymėtina, kad visos be išimties 10 krepšininkių yra ištikimos „Kibirkščiai“ ir praėjusį sezoną taip pat atstovavo Vilniaus klubui.

Keturios merginos I. Savickaitė, L. Jurčiūtė, J. Kraujūnaitė ir L. Juškaitė studijuoja prestižiniame Vilniaus Universitete (VU).

Klaipėdos „Fortūna“

Klaipėdiečių paraiškoje kol kas tik 8 krepšininkės. Iš uostamiesčio kilusios yra 6 žaidėjos  (Agnė Černeckytė, Dovilė Jankauskaitė, Roberta Mizgerytė, Andra Gabalytė, Elzė Motekaitytė ir Brigita Gudelionytė), o po vieną atstovę į „Fortūną“ delegavo Biržai (Erika Kregždytė) ir Šiauliai (Sandra Baliutavičiūtė). Labiausiai patyrusios yra žaidžianti klubo direktorė  37-erių metų A. Gabalytė ir 35-erių S. Baliutavičiūtė. Jauniausios ekipoje  „Ąžuolyno“ gimnazijos mokinės 15-metė Elzė Motekaitytė ir 16-metė Dovilė Jankauskaitė. „Fortūnos“ paraiškoje aukščiausia yra Roberta Mizgerytė (189 cm), o mažiausios – E. Kregždytė ir A. Gabalytė (po 179 cm). Trys „Fortūnos“ krepšininkės studijuoja Klaipėdos Universitete (KU), todėl turės derinti mokslus ir krepšinį.

Kauno „Aistės LSU“

„Aisčių-LSU“ paraiškoje 12 krepšininkių. Pusė jų yra vietinės – iš Kauno ar Kauno rajono (Monika Petrauskaitė, Klaudija Serkevičiūtė, Akvilė Baronėnaitė, Deimantė Žukaitė, Gintarė Jasiunskaitė ir Gerda Vitkevičiūtė), dvi savo atstoves Laikinosios sostinės ekipoje turės Alytus (Karolina Kazočiūnaitė ir Kristina Masionytė), po vieną krepšininkę yra iš Kretingos (Gintarė Paulauskaitė) ir Marijampolės (Helma Vyšniauskaitė). Dalia Wydra yra kilusi iš kaimyninės Lenkijos lietuviško krašto Punsko.

Vyriausia kauniečių gretose yra 25-erių metų M. Petrauskaitė, o jauniausia  – 17-metė K. Masionytė. Aukščiausia komandoje yra D. Wydra (190 cm), o vikriausia G. Vitkevičiūtė (169 cm).

Šešios kaunietės studijuoja miesto aukštosiose mokyklose (LSU, VDU ir KTU), dvi mokosi gimnazijose, viena – kolegijoje. Net septynios krepšininkės ir praėjusį sezoną žaidė „Aisčių-LSU“ klube. M. Petrauskaitė atvyko iš Ukmergės, O. G. Jasiunskaitė ir A. Baronėnaitė iš Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“.

Ukmergės „Vilkmergė“

„Vilkmergės“ paraiškoje – 13 krepšininkių, iš jų ukmergietės tik dvi (Martyna Čepaitė ir Vesta Peregorodejevaitė). Vilniaus „frakciją“ sudaro tris merginos (Agneta Kisielienė, Aurelija Putramentaitė ir Austėja Širšinaitytė), tiek pat atstovių į Ukmergę atsiuntė ir Kaunas (Aurimė Rinkevičiūtė, Karolina Ambotaitė ir Gailė Kudžmaitytė). Po vieną žaidėją delegavo Prienai (Rita Žilinskaitė), Biržai (Martyna Petrėnaitė), Marijampolė (Kamilė Berenytė) ir Panevėžys (Dovilė Perevičiūtė).

„Vilkmergės“ komandoje yra legionierė iš JAV 23-ejų metų 170 cm ūgio Olivia Ann Brown, kuri Ukmergėje žais jau antrą sezoną.

Vyriausia ekipos žaidėja yra 27-erių metų viena perspektyviausių praeityje Lietuvos krepšininkių Aurimė Rinkevičiūtė, o jauniausios dvi 16-metės ukmergietės M. Čepaitė ir
V. Peregorodejevaitė. Aukščiausia aikštėje bus 185 cm ūgio K. Berenytė, o mažiausia – 165 cm gynėja V. Peregorodejevaitė.

Penkios krepšininkės M. Petrėnaitė, A. Putramentaitė, O. A. Brown, M. Čepaitė ir V. Peregorodejevaitė ir praėjusį sezoną gynė Ukmergės klubo spalvas. „Vilkmergę“ sustiprino Alytaus RKL (R. Žilinskaitė), Vilniaus Svajos“ (A. Kisielienė), „Jonavos“ (A. Rinkevičiūtė), Kauno „KTU-Varsan“ (Karolina Ambotaitė ir Gailė Kudžmaitytė), Marijampolės „Sūduvos“ (Kamilė Berenytė) ir Panevėžio KKSC (Dovilė Perevičiūtė) atstovės. Merginos ne tik žaidžia krepšinį, bet mokosi ir studijuoja. KTU ir VU turi po dvi, ISM ir LSU po vieną „Vilkmergės“ krepšininkę. Komandoje yra dvi jaunosios Ukmergės gimnazistės.

Šiaulių „Šiauliai-Universitetas“

Šiauliečių paraiškoje įrašytos 13-os žaidėjų pavardės. Beveik visos merginos yra iš Šiaulių, tik Urtė Bukauskaitė kilusi iš Panevėžio, o Ieva Šerpelytė – iš Klaipėdos. Vyriausia žaidėja bus 23-ejų metų U. Bukauskaitė, o Enrika Matiukaitė, Brigita Sinickaitė ir Dominyka Paliulytė yra tik 16-metės. Dauguma merginų mokosi Šiaulių gimnazijose, tik vyresnės U. Bukauskaitė ir I. Šerpelytė studijuoja Šiaulių Universitete (ŠU). Praėjusį sezoną 11 krepšininkų kartu žaidė Šiaulių „Saulės“ krepšinio mokyklos komandoje, tik Urtė ir Ieva rungtyniavo atitinkamai Kaune ir Klaipėdoje.

Aukščiausia šiaulietė yra E. Matiukaitė (191 cm), o mažiausios aikštėje bus Auksė Pilelytė ir D. Paliulytė (po 172 cm).

2017-2018 metų sezono LMKL čempionate, kuris prasidės spalio 10-ą dieną, iš viso dalyvauja septynios komandos: Marijampolės „Sūduva“, Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“, Vilniaus „Kibirkštis“, Klaipėdos „Fortūna“, Kauno „Aistės-LSU“, Šiaulių „Šiauliai-Universitetas“ ir Ukmergės „Vilkmergė“.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
LKL savaitės apžvalga: pirmieji pusfinalio dalyviai, atkakliausia serija ir kita
LKL savaitės apžvalga: pirmieji pusfinalio dalyviai, atkakliausia serija ir kita
Tiesiausiu keliu į pusfinalį žengęs Vilniaus „Lietuvos rytas“, atkakliausią ketvirtfinalio seriją sukūrę Klaipėdos ir Pasvalio klubai, skirtingą žaidimą namuose ir išvykose
LKL apžvalga: sezono MVP, "Vytauto"giesmė ir be intrigos prasidėję ketvirtfinaliai
LKL apžvalga: sezono MVP, "Vytauto"giesmė ir be intrigos prasidėję ketvirtfinaliai
Pasibaigęs reguliarusis sezonas, naudingiausiu sezonu žaidėju pripažintas Laurynas Birutis, Panevėžio „Lietkabelio“ revanšas, staigmenų nepateikę ketvirtfinaliai, lengvos lyderių
"Kibirkšties" vyriausiuoju treneriu tapo V.Gecevičius
"Kibirkšties" vyriausiuoju treneriu tapo V.Gecevičius
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda po sezono, kuris pasibaigė iškovotais Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) sidabro medaliais, paskelbė apie pirmąjį pasikeitimą.
Namų tvirtovę apgynusios "Sūduvos" krepšininkės pasidabino LMKL bronza
Namų tvirtovę apgynusios "Sūduvos" krepšininkės pasidabino LMKL bronza
Praėjusio sezono Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionėms – pirmenybių bronza.Tado Stankevičiaus treniruojamos Marijampolės „Sūduvos“ krepšininkės
Kaunietės parklupdė "Kibirkštį" ir iškovojo Lietuvos čempionių titulą
Kaunietės parklupdė "Kibirkštį" ir iškovojo Lietuvos čempionių titulą
Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) – neįtikėtinas Kauno r. „Hoptrans-Sirenų“ komandos triumfas. Lemiamą varžovių išpuolį atrėmusios Manto Šerniaus
"Fortūnos" pasaka tęsiasi - išplėšė lemiamas bronzinės serijos rungtynes
"Fortūnos" pasaka tęsiasi - išplėšė lemiamas bronzinės serijos rungtynes
Neįtikėtiną charakterį demonstruojanti Klaipėdos „Fortūna“ – per žingsnį nuo stebuklo Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL).Viliaus Stanišausko vadovaujamas klubas
 Namuose "Kibirkštį" įveikusios "Hoptrans-Sirenos" per žingsnį nuo LMKL aukso
Namuose "Kibirkštį" įveikusios "Hoptrans-Sirenos" per žingsnį nuo LMKL aukso
Mačo pabaigoje užtikrinčiau sužaidusios Kauno r. „Hoptrans-Sirenos“ persvėrė Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo serijos rezultatą.Manto Šerniaus vadovaujama
"Fortūna" nutarė nebaigti serijos: sukūrė stebuklą ir per pratęsimą nukovė "Sūduvą"
"Fortūna" nutarė nebaigti serijos: sukūrė stebuklą ir per pratęsimą nukovė "Sūduvą"
Fantastišką pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) bronzinėje serijoje iškovojo Klaipėdos „Fortūna“. Karjeros rungtynes sužaidusi Agnė Černeckytė pelnė
Galingai atsitiesusi "Kibirkštis" nukovė kaunietes ir išlygino finalo serijos rezultatą
Galingai atsitiesusi "Kibirkštis" nukovė kaunietes ir išlygino finalo serijos rezultatą
Visas rungtynes pirmavusi Vilniaus „Kibirkštis“ išlygino Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo serijos rezultatas.Per pirmuosius tris kėlinius rekordinį
LMKL finalas po trejų metų pertraukos grįžta į Vilnių (I.Savickaitės komentaras)
LMKL finalas po trejų metų pertraukos grįžta į Vilnių (I.Savickaitės komentaras)
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda pralaimėjo mūšį, bet ne karą Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo serijoje. Sostinės ekipa, kovoje dėl aukso medalių su
Mažasis finalas: L.Mikelevičienė dramatiškai ištempė "Sūduvą" į pergalę Klaipėdoje
Mažasis finalas: L.Mikelevičienė dramatiškai ištempė "Sūduvą" į pergalę Klaipėdoje
Lemiamu metu iniciatyvos besiėmusi Lina Mikelevičienė sužaidė užtikrintai ir lėmė dramatišką Marijampolės „Sūduvos“ pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL)
LMKL finalo starte karjeros rekordą pasiekusi  R.Knyzaitė atvedė į pergalę kaunietes
LMKL finalo starte karjeros rekordą pasiekusi R.Knyzaitė atvedė į pergalę kaunietes
Sunkiausiu metu iniciatyvos besiėmusi Rasa Knyzaitė ketvirtajame kėlinyje pelnė 13 iš 25 komados taškų ir atvedė Kauno r. „Hoptrans-Sirenų“ klubą į pergalę Lietuvos
LMKL mažojo finalo seriją čempiionės pradėjo sutriuškindamos klaipėdietes
LMKL mažojo finalo seriją čempiionės pradėjo sutriuškindamos klaipėdietes
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) mažajame finale – užtikrintas Marijampolės „Sūduvos“ startas.Tado Stankevičiaus auklėtinės pirmajame mače savo aikštėje 86:56 (27:19,
Neįtikėtiname pusfinalyje "Kibirkštis" sensacingai eliminavo LMKL čempiones
Neįtikėtiname pusfinalyje "Kibirkštis" sensacingai eliminavo LMKL čempiones
Įspūdingame Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) pusfinalio trileryje – sensacingas Vilniaus „Kibirkšties“ triumfas.Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės auklėtinės
Kaunietės - pirmosios LMKL finalininkės
Kaunietės - pirmosios LMKL finalininkės
Ketvirtajame kėlinyje spurtavusios Kauno r. „Hoptrans-Sirenos“ tiesiausiu keliu žengė į Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalą.Rasa Knyzaitė sužaidė rezultatyviausią
LKL apžvalga: sensacija Šiauliuose bei nutrūkusios pralaimėjimų serijos
LKL apžvalga: sensacija Šiauliuose bei nutrūkusios pralaimėjimų serijos
Sensacija Šiauliuose, 8 pralaimėjimų seriją išvykose nutraukęs Panevėžio „Lietkabelis“, iš duobės išlipusi Utenos „Juventus“, karjeros
LMKL pusfinalį kaunietės pradėjo užtikrinta pergale prieš klaipėdietes
LMKL pusfinalį kaunietės pradėjo užtikrinta pergale prieš klaipėdietes
Po ilgosios pertraukos atitrūkusios Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ užtikrintai startavo Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) etape.Manto Šerniaus vadovaujamas klubas savo
Nervų karą laimėjusi "Kibirkštis" pusfinalio starte parbloškė čempionę "Sūduvą"
Nervų karą laimėjusi "Kibirkštis" pusfinalio starte parbloškė čempionę "Sūduvą"
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) pusfinalio starte – dramatiška Vilniaus „Kibirkšties“ pergalė. Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės auklėtinės pirmajame
LKL apžvalga: kritika Ž.Skučui, siautėjantis LiAngelo Ballas bei netektis
LKL apžvalga: kritika Ž.Skučui, siautėjantis LiAngelo Ballas bei netektis
Dėmesio centre vėl atsidūręs Žygimantas Skučas, fantastiškai rungtyniavęs LiAngelo Ballas, ties prarajos riba nustumtas Prienų–Birštono „Vytautas“, į gilią
Vilnietės ir klaipėdietės pateko į LMKL pusfinalį
Vilnietės ir klaipėdietės pateko į LMKL pusfinalį
Vilniaus „Kibirkšties“ komandos krepšininkės galinga pergale žengė tarp keturių stipriausių Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL).Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės
Ketvirtfinalio belaukiant: "Aisčių-LSU" ir "Fortūnos" kovų istorija
Ketvirtfinalio belaukiant: "Aisčių-LSU" ir "Fortūnos" kovų istorija
Kovo 20 dieną prasideda lemiamos Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) kovos. Ketvirtfinalyje į kovą stos Vilniaus „Kibirkštis“ ir Ukmergės „Vilkmergė“ bei
Įspūdingame trileryje - dramatiškas čempionių išsigelbėjimas, išaiškinęs galutinį išsidėstymą LMKL
Įspūdingame trileryje - dramatiškas čempionių išsigelbėjimas, išaiškinęs galutinį išsidėstymą LMKL
Paskutinėje Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) pirmaujančių komandų akistatoje reguliariajame sezone – įspūdingas trileris.Vilniaus „Kibirkštį“ (18-6) į priekį
Klaipėdietės gerino rekordus ir neleido varžovėms surinkti bent 40 taškų
Klaipėdietės gerino rekordus ir neleido varžovėms surinkti bent 40 taškų
Klaipėdos „Fortūnos“ (12-12) komanda Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) reguliarųjį sezoną užbaigė galinga pergale.Roberta Mizgerytė pagerino du asmeninius karjeros rekordus,
NKL savaitė: intriguojantis reguliariojo sezono finišas ir solidus P.Šakinio debiutas
NKL savaitė: intriguojantis reguliariojo sezono finišas ir solidus P.Šakinio debiutas
Daugeliui Mezon NKL pirmenybių komandų reguliariajame sezone iki atkrintamųjų starto liko sužaisti paskutinį turą, tačiau prieš jį intrigų vis dar netrūksta.Praėjusią savaitę tapo
G.Tamašauskaitė apgynė snaiperės vardą LMKL tritaškių konkurse
G.Tamašauskaitė apgynė snaiperės vardą LMKL tritaškių konkurse
Marijampolės „Sūduvos“ atstovė Greta Tamašauskaitė – antrus metus paeiliui taikliausia Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) tritaškininkė.„Manau, kad
Netikėtumos moterų taurės finale: kaunietės nukarūnavo "Sūduvą"
Netikėtumos moterų taurės finale: kaunietės nukarūnavo "Sūduvą"
Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ komandos krepšininkių rankose – istorinis trofėjus. Manto Šerniaus vadovaujama ekipa sausakimšoje Druskininkų arenoje vykusiame
"Žvaigždžių dienos" metu - būrys įžymybių ir į aikštelę sugrįžtanti A.Abromaitė
"Žvaigždžių dienos" metu - būrys įžymybių ir į aikštelę sugrįžtanti A.Abromaitė
Kovo 4 dieną Druskininkuose išskirtinis savaitgalis laukia ne tik salėje susirinkusių žiūrovų, bet ir pačių Lietuvos moterų krepšinio taurės (LMKT) finalo dalyvių.Marijampolės
LMKT finalas: ar "Sūduvos" treneris titulų skaičiumi pavys oponentą? (sąrašas)
LMKT finalas: ar "Sūduvos" treneris titulų skaičiumi pavys oponentą? (sąrašas)
Marijampolės „Sūduva“ kitą savaitgalį gins Lietuvos moterų krepšinio taurės (LMKT) laimėtojų vardą. Suvalkijos krepšininkės finale Druskininkuose kovo 4 d. susikaus

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
NBA 2014-2015 (1020) 07.04 11:08
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime