Naujienos kraunasi...

NBA arba Eurolygos siekiantis "Wolves" nigerietis: apie Lietuvą žinojau, kad čia šaltaVasarą pirmuoju Vilniaus „Wolves“ pirkiniu tapęs Christianas Mekowulu tapo ir vienu vėliausiai į sostinę tarpsezoniu atvykusių žaidėjų. Daugiau ne mėnesį aukštaūgiui užtruko įveikti biurokratines kliūtis ir gauti Lietuvos vizą. Šalies, kurios šaltojo metų laiko, žiemos, legionierius iš Nigerijos visiškai nelaukia.

Tačiau vėlyvas prisijungimas prie komandos draugų nesutrukdė krepšininkui debiutuoti jau pirmose „Wolves“ sezono rungtynėse. Nespėjęs tinkamai pasitreniruoti savo naujoje darbovietėje C. Mekowulu rungtynėse su „Šiauliais“ surinko 8 taškus bei atkovojo 3 kamuolius, padėdamas sostinės komandai namo parsivežti nelengvą pergalę.

Jei ne atsitiktinis praeivis Nigerijoje, tikėtina, kad šio „Wolves“ puolėjo Lietuvos krepšinio gerbėjai niekada nebūtų išvydę.

„Kaip pamilau žaidimą, mano istorija yra kiek kitokia. Visai kitokia. Nes krepšinį pradėjau žaisti keistu būdu. Tiesiog nepažįstamasis, man einant gatvėje Nigerijoje, pamatė mane ir pasakė – ei, tu esi aukštas, ar žaidi krepšinį? Man atsakius, kad ne, jis paklausė, kur aš gyvenu, kur yra mano tėtis. Ilgą istoriją pasakojant trumpai, jis man pasakė, kad turiu žaisti krepšinį ir važiuoti į Ameriką, nes esu aukštas. Taip ir pradėjau žaisti, pamilau krepšinį. Viskas nuo to laiko – jau tik istorija“, – apie sau netikėtą posūkį į krepšinį jaunystėje pasakojo C. Mekowulu.

Savo interviu C. Mekowulu papasakojo apie universitete gautą patirtį, svajonę žaisti aukščiausiame lygyje, jaunystėje stebėtus žaidėjus, žinias apie Lietuvą, krepšinio svarbą savo gyvenime, patarimus jaunimui ir laisvalaikį.

Pabaigęs mokslus Tenesio valstijos universitete nusprendei persikelti į Teksaso A&M universitetą. Kodėl likai NCAA dar vieneriems metams? 

Mano tikslas buvo žaisti NBA lygoje. Todėl pagalvojau, kad persikelti į Teksasą pas ten buvusi trenerį, matant, kokius žaidėjus ir kokią komandą jis turėjo, man bus geras šansas parodyti savo įgūdžius, savo lygį ir turėti geresnes galybes patekti į lygą. Nors tai ir nepavyko, didžiuojuosi tuo, kur esu dabar.

Kas buvo sunkiausia iš NCAA persikeliant į profesionalų krepšinį? Kaip prisitaikei prie pokyčių?

Manau, kad mokyklos ir universiteto krepšinis mane visai gerai paruošė profesionalo karjerai. Neturėjau lengvų trenerių nei mokykloje, nei universitete. Universitete mane treniravo gynybinio stiliaus treneris. Daug ką praėjome, jis stengėsi padaryti mus geresniais. Tie metai padėjo man prisitaikyti bet kur, kur tik buvau. Žaisdamas krepšinį praėjau daug ką. Žaidžiant reikėjo fizinio tvirtumo, psichologinio tvirtumo. Todėl universitetas man labai padėjo, nes vėliau tapęs profesionalu didelių pokyčių nepajaučiau.  Koledže turėjau kitokių nei įprastai iššūkių, kurie vėliau pravertė perėjus į profesionalų krepšinį. 

Ką patartum būsimiems krepšininkams, kurie svajoja tapti profesionaliais žaidėjais?

Svarbiausia – tikėti savimi. Jei aš būčiau klausęsis kitų žmonių, šiandien nebūčiau čia. Mokykloje viskas, ką girdėjau, buvo „nepakankamai geras“, „neturintis pakankamai įgūdžių“. Universitete – „nepakankamai geras“, „neturintis pakankamai įgūdžių“, „vidutinių gabumų žaidėjas“, „eilinis sportininkas“. Neturi tam leisti tave sugniuždyti. Turi savimi tikėti ir, žinoma, turi sunkiai dirbti, neleisti kitiems tave stumti žemyn. Tikėti savimi ir sunkiai dirbti. Nesvarbu, ką kiti sakys apie tavo žaidimą, ar koks tu esi. Tu pats turi žinoti, kas esi, kokius tikslus sau keli ir ką nori pasiekti. Viskas, kas yra svarbu – tik tu, o ne tai, ką aplinka sako apie tave. Todėl svarbiausias dalykas yra sunkiai dirbti ir tikėti savimi.

Būdamas krepšininku, turėjai galimybę gyventi skirtingose šalyse – JAV, Italijoje, Ispanijos, o dabar ir Lietuvoje. Ką žinojai apie Lietuvą prieš čia persikeldamas?

Žinojau, kad čia šalta. Girdėjau apie tai. Bet visi, su kuriais kalbėjausi, pasakydavo kažką gero. Prieš du metus Sasaryje turėjau komandos draugą Bendžių. Jis yra iš Lietuvos. Prieš pasirašydamas sutartį kalbėjausi su juo, dar kalbėjausi ir po pasirašymo. Jis pasakė, kad man čia patiks ir negali pasakyti nieko blogo. Dabar, kai esu čia, man labai patinka. Girdėjau, kad greitai čia bus labai šalta. Nekantriai to laukiu.

Kaip krepšinis pakeitė tavo gyvenimą?

Krepšinis man padėjo labai daug. Be krepšinio nebūčiau pasiekęs to, kur esu dabar. Turiu draugų, su kuriais augau Nigerijoje. Matau, kur jie yra šiuo metu, tai jei ne krepšinis, būčiau tokioje pat padėtyje kaip jie. Todėl krepšinis mano gyvenimui padarė didžiulę įtaką. Jis man labai padeda. Žinoma, turiu šeima, kuri man yra svarbiausia, bet krepšinis yra labai svarbus. Nesvarbu, kas tuo metu vyksta mano gyvenime, kai paimu kamuolį į savo rankas, visos problemos išnyksta. Krepšinis pakeitė mano gyvenimą tokiais būdais, apie kokius nebūčiau pagalvojęs. Esu dėkingas, kad galiu tai daryti, kad tai yra mano profesija. Į nieką to nekeisčiau.

Ar yra koks nors praeities ar dabarties žaidėjas, į kurį bandai lygiuotis ar žaviesi jo žaidimu? / Į kokius krepšininkus lygiavaisi?

Geras klausimas. Kai pradėjau žaisti, nemažai stebėjau Shaquille‘ą O‘Nealą, nes jis buvo didelis, dėliojo kamuolį į krepšį. Aš buvau aukštas ir norėjau daryti tą patį, bet stokojau tokio ūgio ir fizinių savybių, kokias jis turėjo. Bet jis įkvėpė mane dirbti dar sunkiau, gerinti šuolio savybes, atletiškumą. Taip pat stebėjau Dwightą Howardą. Bet tai buvo pačioje pradžioje. Vėliau, kai jau mano įgūdžiai pagerėjo, patiko tokie vyrukai kaip Rudy Gay‘us, ar Zachas Randolphas. Stengiausi savo judesių arsenalą papildyti stebėdamas juos. Žiūrėjau į juos „Youtube“, ką jie daro, bandžiau tai imituoti. Tad tikrai buvo ne vienas vyrukas, į kurį per savo karjerą žiūrėjau, stengdamasis pagerinti savo žaidimą. Augdamas be Shaqo stebėjau ir Hakeemą Olajuwoną, nes jis buvo iš Nigerijos. Visi apie jį kalbėjo. Jo įgūdžiai buvo neįtikėtini. Tai iš pradžių stebėjau jį, Shaqą, Howardą – vidurio puolėjus, vėliau pradėjau sekti ir puolėjus, stengdamasis papildyti savo žaidimo elementus. 

Koks pasiekimas tavo karjeroje yra pats didžiausias?

Sakyčiau, kad didžiausias pasiekimas yra tai, kur esu dabar. Būnant krepšininku, stengiesi būti geriausias kiekvienais metais. Tai nėra kažkoks momentas iš mano karjeros, bet tai, kur aš per ją atvykau. Didžiausias pasiekimas yra matyti save augantį kaip žaidėją kasmet. Visi, kurie seka mano karjerą, gali pasakyti, kad aš nebesu toks, koks buvau prieš trejus metus. Stengiuosi gerinti savo žaidimą nuolat. Todėl mano didžiausias pasiekimas yra mano kaip žaidėjo augimas.

Kokios žaidimo elementus reikia pagerinti tavo žaidime, kad būtum dar geresnis žaidėjas?

Manau, metimą, kad galėčiau atakuoti iš distancijos. Į tai esu įdėjęs labai daug darbo ir, suprantama, tai neateina iš karto, reikia nuolatinio kartojimo, turi nuolat tai daryti. Manau, kad jis yra pagerėjęs. Jei tai pridėčiau į savo žaidimą, manau, būčiau nesustabdomas. Galėti mesti iš visų padėčių stabiliai, tai mane iškeltų į visai kitą lygį.

Ką krepšinis tau reiškia asmeniškai?

Man krepšinis yra viskas. Galiu pavyzdžiu laikyti savo antruosius metus universitete. Patyriau traumą ir nebegalėjau žaisti. Prieš tuos metus aš įdėjau labai daug darbo. Visi po mokslo metų iškeliavo namo, o aš likau, nes norėjau būti geresniu. Manau, kad persistengiau ir persidirbau. Todėl, kai tą vasarą patyriau traumą, ji iš manęs pareikalavo daug ko. Buvau labai nusivylęs, bet galimybė turėti kamuolį rankose, galimybė būti sporto salėje, galimybė būti su komandos draugais ar tiesiog galimybė žiūrėti krepšinio rungtynes, man tiesiog padeda psichologiškai. Tai mano terapija. Nesvarbu, kas tuo metu dedasi mano gyvenime. Jei aš užlipu ant parketo, tampu didžiašikniu vaiku. Atsiprašau už šį posakį. Tada būnu tiesiog laimingas, nes žaidžiu krepšinį. Nebesvarbu, kas vyksta su mano gyvenimu, kas dedasi šalia. Vos tik atsistoju aikštelėje, viską užmirštu. Štai ką man reiškia krepšinis. Jis tarsi mano antroji meilė po šeimos ir žmonos. Jis man tikrai daug reiškia.

Žiūrint į priekį, kokie yra tavo karjeros krepšinyje tikslai?

Turiu daug didelių tikslų, tačiau esu išmokęs iš gyvenimo jų siekti žingsnis po žingsnio. Noriu žaisti kiek įmanoma aukštesniame lygyje – Eurolygoje ar NBA. Viskas pamažu. Turi daryti tai, ką turi daryti, sunkiai dirbti, tapti geresniu, jei nori žaisti tame lygyje. Kai baigsiu žaisti krepšini, noriu galėti pasakyti, kad tam atidaviau viską, ką turėjau. Jei to lygio ir nepasieksiu, būsiu patenkintas savimi, nes žinosiu, kad labai stengiausi. Bet tikslas yra Eurolyga ir NBA.

Ką mėgsti veikti laisvalaikiu?

Priklauso nuo dienos. Kai kada visa nieko nedarau. Lieku namie, žaidžiu kompiuterinius žaidimus ir tiesiog ilsiuosi, guliu. Nes jei savaitės eigoje kur tenka važiuoti, treniruotis, tai turėdamas laisvą dieną stengiuosi išsimiegoti, vėlai keltis, pažaisti, pavalgyti ir taip ilsintis ją praleisti. Kartais, jei su manimi yra mano šeima ir žmona, tada einame papietauti ar pavakarieniauti. Kartais noriu pamatyti ką nors naujo mieste, kuriame esu. Taip leidžiu savo laisvalaikį. 

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Karštame mūšyje Kėdainiuose – šeimininkų pergalė prieš Majauską praradusius "Gargždus"
Karštame mūšyje Kėdainiuose – šeimininkų pergalė prieš Majauską praradusius "Gargždus"
Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (2-10) iškovojo retą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ir namuose 92:80 (23:22, 25:19, 18:23, 26:16) palaužė „Gargždus“
"Anadolu Efes" priekinę liniją sustiprino Turkijoje siautėjęs aukštaūgis
"Anadolu Efes" priekinę liniją sustiprino Turkijoje siautėjęs aukštaūgis
Stambulo "Anadolu Efes" susidūrė su problemomis, kai 6-8 savaitėms iš rikiuotės iškrito Derekas Willisas, bei mėnesiui – Ante Žižičius.Turkijos klubo gretas jau sustiprino
Eurolygos klubų gretas retina traumos: nuostolių patyrė "Anadolu Efes", "Real" ir "Partizan"
Eurolygos klubų gretas retina traumos: nuostolių patyrė "Anadolu Efes", "Real" ir "Partizan"
Euolygos komandų gretas retina traumos: pirmadienį apie nuostolius pranešė iškart trys turnyre dalyvaujantys klubai.Stambulo "Anadolu Efes" pranešė, kad mažiausiai tris
"Real" varikliukas – Eurolygos mėnesio MVP
"Real" varikliukas – Eurolygos mėnesio MVP
Eurolygos lapkričio mėnesio naudingiausiuoju žaidėju (MVP) pripažintas Madrido "Real" atakų organizatorius Facundo Campazzo.Čempionų titulą ginantys ispanai laimėjo 5 iš 6 rungtynių,
Q&A: Įsiminusi knyga Danusevičiui ir kokio egzamino išlaikymu didžiuojasi Giedraitis?
Q&A: Įsiminusi knyga Danusevičiui ir kokio egzamino išlaikymu didžiuojasi Giedraitis?
Betsafe-LKL TV Q&A rubrikoje, kurią pristato parduotuvių tinklas DEPO, trumpų klausimų šįkart sulaukė „Šiaulių“ atstovai.Karolis Giedraitis, Paulius Danusevičius ir
"Žalgirio" gerbėjams – gatvės krepšinio įkvėpta naujovė
"Žalgirio" gerbėjams – gatvės krepšinio įkvėpta naujovė
Kauno „Žalgirio“ gerbėjus artėjant gražiausioms metų šventėms pasitinka dar viena karšta naujiena. Prieš sezoną įvaizdį atnaujinę Lietuvos čempionai pristato
Naujoko debiuto nesureikšminęs Maksvytis: džiugu, kad vėl pradedame nuo gynybos (Čanako komentaras)
Naujoko debiuto nesureikšminęs Maksvytis: džiugu, kad vėl pradedame nuo gynybos (Čanako komentaras)
„Betsafe-LKL“ 12-ojo turo rungtynėse Kauno „Žalgiris“ sekmadienį svečiuose 80:68 įveikė Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ ekipą, rašo Krepšinis.lt.Šiose
Kovingame bei Sumnerio debiutu paženklintame mače "Žalgiris" laimėjo Panevėžyje
Kovingame bei Sumnerio debiutu paženklintame mače "Žalgiris" laimėjo Panevėžyje
Karšta praėjusio „Betsafe-LKL“ sezono prizininkų dvikova Panevėžyje baigėsi nelengva Kauno „Žalgirio“ (10-2) pergale.Kazio Maksvyčio kariauna išvykoje 80:68 (15:17,
Pasvalyje – dramatiška "Neptūno" pergalė
Pasvalyje – dramatiška "Neptūno" pergalė
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) trečią pergalę iš eilės pasiekė Klaipėdos „Neptūnas“ (6-6), kuris išvykoje 86:83 (24:19, 18:26, 19:13, 25:25)
"Wolves" gretose – amerikietis vidurio puolėjas
"Wolves" gretose – amerikietis vidurio puolėjas
Vilniaus „Wolves“ komanda stiprina priekinę liniją ir į savo gretas pasikvietė 24 m. amžiaus vidurio puolėją Garrisoną Brooksą. Krepšininkas Lietuvos sostinės ekipos marškinėlius
Lyderių ir autsaiderių susitikimas baigėsi nelengva "Wolves" pergale
Lyderių ir autsaiderių susitikimas baigėsi nelengva "Wolves" pergale
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pergalingą žygį pratęsė lyderių regalijas priėmę Vilniaus „Wolves“ (11/1). Lygoje pirmaujantis klubas savo arenoje
Šokiruojanti žinia: Butkevičius "Žalgiriui" negalės padėti ilgai
Šokiruojanti žinia: Butkevičius "Žalgiriui" negalės padėti ilgai
Kauno „Žalgirio“ komanda artimiausiomis savaitėmis turės verstis be puolėjo Arno Butkevičiaus. Dėl patirtos pėdos traumos A.Butkevičius be krepšinio turės praleisti 2–3
Iš arčiau: 3 įdomūs faktai apie "Lietkabelio" ir "Žalgirio" susitikimą
Iš arčiau: 3 įdomūs faktai apie "Lietkabelio" ir "Žalgirio" susitikimą
„Betsafe-LKL“ čempionate šį savaitgalį startavo antrasis ratas, o kone labiausiai intriguojantis šio turo mačas vyks Panevėžyje. Sekmadienio vakarą „7bet-Lietkabelis“
Solidžiu žaidimu debiutavęs Buzelis prisidėjo prie pirmosios "Ignite" pergalės
Solidžiu žaidimu debiutavęs Buzelis prisidėjo prie pirmosios "Ignite" pergalės
Traumą išsigydęs Matas Buzelis pagaliau debiutavo NBA dukterinėje G lygoje, o jo atstovaujama komanda iškovojo pirmą pergalę."Ignite" (1-8) ekipa išvykoje 100:93 (30:27,
Jokičius pranoko Sabonį, tačiau pergale Sakramente džiaugėsi "Kings" (rezultatai)
Jokičius pranoko Sabonį, tačiau pergale Sakramente džiaugėsi "Kings" (rezultatai)
Domanto Sabonio ir Nikolos Jokičiaus akistatoje šeštadienį Sakramente savo statistiniais rodikliais pranašesnis buvo serbas, rašo Krepšinis.lt.Vis dėlto pastarojo
Galingas Valančiūno žaidimas neišgelbėjo "pelikanų" Čikagoje (rezultatai)
Galingas Valančiūno žaidimas neišgelbėjo "pelikanų" Čikagoje (rezultatai)
Naujojo Orleano „Pelicans“ (11-10) šeštadienį Čikagoje 118:124 (29:32, 32:21, 21:36, 36:35) turėjo pripažinti vietos Čikagos „Bulls“ (7-14) krepšininkų
Lietuvių tempiamas "Rytas" tik du kėlinius vargo su mažeikiškiais
Lietuvių tempiamas "Rytas" tik du kėlinius vargo su mažeikiškiais
Vilniaus „Rytas“ (10-2) antrąjį „Betsafe-LKL“ ratą pradėjo užtikrinta pergale Telšiuose.Giedriaus Žibėno auklėtiniai išvykoje 77:60 (18:18,
"Žalgirio" naujokas: esu vadinamas chameleonu, galiu prisitaikyti prie bet ko
"Žalgirio" naujokas: esu vadinamas chameleonu, galiu prisitaikyti prie bet ko
Prie Kauno „Žalgirio“ komandos prisijungė gynėjas Edmondas Sumneris. Amerikietis penktadienį iš savo gimtinės atvyko į Lietuvą ir yra pasiruošęs priimti naują karjeros
Prieš išvyką į Panevėžį – lengva juodkalniečių pergalė Adrijos lygoje
Prieš išvyką į Panevėžį – lengva juodkalniečių pergalė Adrijos lygoje
Lengvą pergalę Adrijois lygoje iškovojo ateinančią savaitę Lietuvoje viešėsiantys Podgoricos "Budučnost" (7-3) krepšininkai.Juodkalnijos klubas Serbijoje 86:67 (20:11,
 Skaudžią nesėkmę sugėręs Šeškus: pralaimėjome dar neatvažiavę į Uteną
Skaudžią nesėkmę sugėręs Šeškus: pralaimėjome dar neatvažiavę į Uteną
Dar prieš savaitę Jonavos „CBet“ (6-6) komanda apgynė tvirtovę nuo svečių iš Utenos, tačiau dabar „Uniclub Casino – Juventus“ (7-5) pasiekė saldų revanšą.
"Anadolu Efes" kurį laiką turės verstis be vienos iš savo žvaigždžių
"Anadolu Efes" kurį laiką turės verstis be vienos iš savo žvaigždžių
Stambulo "Anadolu Efes" komanda kurį laiką turės verstis be vienos iš savo žvaigždžių Willo Clyburno.Kaip praneša Eurohoops, amerikietis Turkijos klubui dėl kojos traumos
"Juventus" tiesiog išsityčiojo iš negausios Šeškaus kariaunos
"Juventus" tiesiog išsityčiojo iš negausios Šeškaus kariaunos
Dar prieš savaitę Jonavos „CBet“ (6-6) komanda apgynė tvirtovę nuo svečių iš Utenos, tačiau dabar „Uniclub Casino – Juventus“ (7-5) pasiekė saldų revanšą.Antrąjį
Prieš dvikovą su "Žalgiriu" pažadais nesimėtęs Orelikas: nežiūrime, kiek žaidėjų jie turi ar neturi
Prieš dvikovą su "Žalgiriu" pažadais nesimėtęs Orelikas: nežiūrime, kiek žaidėjų jie turi ar neturi
Praėjo tik kiek daugiau nei mėnuo, kai Panevėžio sirgaliai Kaune su gėlėmis pasitiko grįžusį Nenadą Čanaką.Tada „7bet-Lietkabelio“ ekipa 63:69 metė kovą Kauno „Žalgiriui“,
Lekavičiaus ir Biručio ataka "žemė – oras" bei blokas Evansui – tarp įspūdingiausių Eurolygos momentų
Lekavičiaus ir Biručio ataka "žemė – oras" bei blokas Evansui – tarp įspūdingiausių Eurolygos momentų
Eurolyga paskelbė vuenuoliktajame ture sužaistų rungtynių gražiausių epizodų dešimtuką, į kurį pateko ir žalgiriečiai.Rinkinį pradėjo Luko Lekavičiaus ir Lauryno Biručio surengta
Wembanyamos aikštėje nesutikęs Valančiūnas nukalė "Pelicans" pergalę (rezultatai)
Wembanyamos aikštėje nesutikęs Valančiūnas nukalė "Pelicans" pergalę (rezultatai)
NBA pirmenybėse Jono Valančiūno atstovaujama Naujojo Orleano „Pelicans“ (11 pergalių/9 pralaimėjimai) penktadienį naktį 121:106 (32:31, 31:30, 26:20, 32:25) įveikė į nesėkmių liūną
LKL lyderių aukštaūgis Miniotas: į pozicijas lentelėje nežiūrime
LKL lyderių aukštaūgis Miniotas: į pozicijas lentelėje nežiūrime
Po pirmojo „Betsafe-LKL“ rato turnyro lentelės viršuje įsikūrusi Vilniaus „Wolves“ komanda, savo sąskaitoje turinti 10 pergalių ir vos vieną nesėkmę, antrąjį ratą
NCAA lygoje – ryškus Marčiulionio žybtelėjimas
NCAA lygoje – ryškus Marčiulionio žybtelėjimas
NCAA pirmenybėse dar vienas rezultatyvias rungtynes sužaidė Augustas Marčiulionis, bet jo atstovaujama „Saint Mary's Gaels“ (3 pergalės-5 pralaimėjimai) universiteto komanda 60:63
Giannakopoulos išvadino Eurolygą cirku dėl teisėjavimo, minėjo arabus
Giannakopoulos išvadino Eurolygą cirku dėl teisėjavimo, minėjo arabus
Kaip jau skelbėme, keturių Atėnų "Panathinaikos" (6-5) pergalių serija Eurolygoje nutrūko Serbijos sostinėje, kur Belgrado "Partizan" (5-6) klubas ketvirtadienį įrodė savo

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (220) 10.22 16:33
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime