Naujienos kraunasi...

Pasikeitusi FIBA strategija: kaip nuožmų konkuravimą pakeitė vienybės idėja

Autorius: Martynas Bendikas, Krepšinis.lt.


2015-2017 metai krepšinio pasaulyje buvo pažymėti aršiu Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) ir Eurolygos konfliktu dėl vietos po saule. Tvirtai atsilaikiusi Eurolyga savo pozicijų klubiniame krepšinyje neužleido, o grasinimais besisvaidžiusi FIBA nurimo ir susitelkė į darbus. Pastarieji ketveri metai žymi iki tol neregėtą FIBA plėtrą, kurią užtikrino strateginio vystymo planavimas, rašo Krepšinis.lt.

2016 metais FIBA įsteigė naują klubinį turnyrą Čempionų lygą, į kurį mėgino pervilioti Eurolygos klubus. Kai šis planas žlugo net ir nesuveikus grasinimams suspenduoti Eurolygos klubų šalių federacijas, FIBA atsitraukė ir susitaikė su tuo, kad FIBA organizuojami krepšinio turnyrai pagal prestižiškumą išliks trečioje ir ketvirtoje lentynose.

Bent kuriam laikui. Gegužės 11-12 dienomis Vilniuje lankysis FIBA komercijos vystymo vadovas Gustavo Arellano, kuris skaitys pranešimą konferencijoje LOGIN. Prieš konferenciją venesuelietis sutiko DELFI papasakoti apie FIBA plėtrą, o trumpai atsakė ir į klausimą apie jau septintą sezoną gyvuojančio Čempionų lygos turnyro ambicijas.

„FIBA Čempionų lyga auga kiekvieną sezoną, turnyras pamažu randa savo vietą klubiniame krepšinyje, krepšinio rinkoje. Tikslas yra tobulinti turnyrą kiekvienais metais, priimti vis daugiau klubų, didinti piniginius prizus. Turnyras dar yra jaunas, augti dar tikrai yra kur. Taip, mes negalime lygintis su Eurolyga, tačiau net ir nebandome to daryti. Tai dvi skirtingos organizacijos, turinčios skirtingus tikslus“, – sako G. Arelllano.

FIBA komercijos vystymo vadovas atskleidė, kad naujus tikslus ir naują veiklos strategiją FIBA sukūrė bei pradėjo įgyvendinti 2019 metais. Organizacijos vizija tapo siekis suvienyti ir padidinti krepšinio bendruomenę. Anot specialisto, nuoseklaus darbo rezultatai dabar yra akivaizdūs, o tai skatina nesustoti ir plėtoti veiklą toliau.

Trys FIBA strateginio vystymo ramsčiai

G. Arellano pasakoja, kad 2019-2023 metais FIBA turėjo nusistačiusi tris strateginio vystymo ramsčius, o juos jungianti idėja yra noras, kad krepšinio šeima būtų didelė ir vieninga. Pirmasis ramstis – nacionalinių krepšinio federacijų įgalinimas.

„Per pastaruosius ketverius metus daug darbo padarėme strategiškai ir praktiškai remdami nacionalines federacijas. Tai darėme tam, kad jos galėtų vystytis geriau, būti profesionalios, turėtų strateginį planavimą. Suteikėme įrankius, kurie leido tapti federacijoms geresnėmis organizacijomis. FIBA yra stipri tiek, kiek yra stiprios jos narės“, – teigia pašnekovas.

Padarę ryškų progresą, FIBA atstovai neketina sustoti – ateityje su federacijomis bus dirbama dar glaudžiau.

„Būdami savotiškais mentoriais, šiuo metu vienu ar kitu būdu jau esame nušlifavę 60-ies nacionalinių federacijų veiklą. Tai didelis pasiekimas. Norime nesustoti ir pakelti visa tai į dar aukštesnį lygį. Dabar turime sukūrę naują programą, kurios dėka vykstame į šalis nares, dirbame kartu, diegiame strateginį planavimą ir vertiname, kaip jis yra įgyvendinamas.“

Antrasis FIBA strateginio vystymo ramstis yra moterų krepšinio plėtra: „Tobuliname moterų krepšinio turnyrus, kuriame patogesnius varžybų kalendorius, kuriame naujas platformas galių moterims suteikimui krepšinyje, įskaitant ne tik trenerių ar teisėjų kursus, bet ir veiklą už krepšinio aikštės ribų: skatiname moteris mokytis krepšinio vadybos ir siekti vadovaujančių pozicijų. Čia taip pat padarėme didelį progresą.“

Trečiasis ramstis – skaitmenizacija. Būtent apie šią sritį G. Arellano skaitys pranešimą konferencijoje LOGIN. „Around the World: The Journey of eFIBA“ pranešimo metu svečias papasakos apie kuriamą e-krepšinio discipliną.

Naujas FIBA verslo modelis

Kalbant apie trečiąjį FIBA strateginio vystymo ramstį, G. Arellano prabyla apie verslą ir pajamas. FIBA atstovas atskleidžia, kad skaitmenizacijos būtinybę diktuoja rinkos pokyčiai, prie kurių privalu prisitaikyti siekiant įgyvendinti savo tikslą suvienyti ir didinti krepšinio šeimą.

„Vystome FIBA, e-krepšinį todėl, nes šiais laikais krepšinis nėra tik krepšinis ar 3x3 krepšinis. E-krepšinis jau tampa formalia disciplina, dirbame su to reglamentavimu, daug bendradarbiaujame su „NBA 2K“ žaidimo kūrėjais kurdami platformą, kuri tampa realybe. Organizuosime FIBA e-krepšinio turnyrus, kurie bus papildomas FIBA pajamų šaltinis.“

Anot G. Arellano, FIBA pakeitė mąstymą ir krepšinio rinkos suvokimą. Anksčiau laukę kol krepšinio gerbėjai ateis pas juos, dabar FIBA atstovai suprato, kad būtent jie turi patys belstis į gerbėjų duris.

„FIBA verslo modelis iki šiol buvo labai tradicinis – turime pasaulinius partnerius, turime TV transliacijų teises. Tai tampa FIBA pagrindinėmis pajamomis. Dabar šalia to norime eiti pas vartotoją, suteikti jam kuo daugiau turinio, užpildyti rinkoje esančią paklausą. Siekiame kuo geriau suprasti, kaip galime nuveikti kuo daugiau krepšinio labui“, – sako pašnekovas.

Skaitmenizacijos srityje FIBA bando daryti proveržį ir per transliacijas bei komunikaciją. Buvo sukurta nemokamos prenumeratos platforma „Courtside 1981“, gerokai aktyvesnė tapo FIBA veikla socialiniuose tinkluose „Youtube“, „Twitter“, „Instagram“, „Facebook“.

„Sukūrėme transliacijų platformą, kuri padeda sirgaliams turėti patogią prieigą prie krepšinio. Idėja – būti šaltiniu žmonėms ieškant bet kokios informacijos apie krepšinį: tiek vaizdo medžiagos, tiek statistikos. Tai pirmas toks modernus produktas, atliepiantis vartotojų paklausą. Labai svarbu ir bendruomenės telkimas, darome tai socialiniuose tinkluose, mūsų komunikacija plečiasi“, – dėsto G. Arellano.

„Tie, kas seka FIBA komunikacijos kanalus ilgą laiką, gali pastebėti, kad dabar jau nesame tik į savo veiklą susikoncetravusi korporacija, publikuojame ne tik informaciją apie FIBA. Esame sutelkę dėmesį į krepšinio gerbėjus. Savo prekinį ženklą pozicionuojame kaip „krepšinio šventę“, todėl dabar mūsų paskyrose galite rasti viską, kas susiję su krepšiniu: NBA, Eurolyga, jaunimo krepšinis, linksmybės ir viskas, kas gali būti įdomu krepšinio mylėtojams. Tai leido padidinti sekėjų skaičių du-tris kartus visose mūsų paskyrose.“

Kviečia lietuvius į Filipinus

Nuoseklios FIBA plėtros rezultatus bus galima įvertinti ir artėjančiose planetos pirmenybėse. 2023 metų pasaulio čempionatas Japonijoje, Indonezijoje ir Filipinuose, pasak G. Arellano, savo kokybe pranoks visus anksčiau vykusius rinktinių krepšinio turnyrus.

„Jau 2019 metais Kinijoje turėjome labiausiai pažengusį krepšinio turnyrą FIBA istorijoje. Visa tai, ką matėtėte Kinijoje, šių metų čempionate matysite dar aukštesniame lygyje. Televizijos eterio produktas bus geresnis nei bet kada anksčiau: naujos kameros, daugiau analizės ir kitų inovacijų“, – žada G. Arellano.

Vis dėlto lietuvius pašnekovas ragina koncentruotis ne į TV transliacijas. Jis pastebi, kad tokia krepšinio tauta kaip Lietuva savo rinktinės kovas čempionate aktyviai seks bet kokiu atveju, o geriausias būdas palaikyti savo komandą yra buvimas arenoje.

„Lietuviams papildomos motyvacijos domėtis krepšinio čempionatu nereikia, todėl mano pagrindinė rekomendacija jiems yra atvykti į Manilą ir pamatyti viską savo akimis. Tai bus itin aukšto lygio turnyras, kuriame varžysis itin aukšto lygio komandos. Palaikyti savo šalį tokiame turnyre bus nuostabi patirtis. Praėjusių metų Europos čempionatas buvo puikus apšilimas, pamatėme ten daug įspūdingų rungtynių, tai buvo degustacinis mėginys to, ką pamatysime pasaulio pirmenybėse šiemet“, – sako G. Arellano.

Pašnekovas priduria, kad po šio čempionato FIBA pradės dėlioti naują strateginio vystymo planą.

„Kursime naujus vystymosi ramsčius ateinančių ketverių metų laikotarpiui. Turime tęsti pradėtus darbus, stiprinti tai ką jau padarėme ir padaryti dar daugiau. Nenorime kopijuoti to, ką jau padarėme, žengsime tolesnius žingsnius į priekį ir plėsimės toliau.“

Gustavo Arellano pasirodys šių metų LOGIN konferencijos scenoje. Didžiausiame Baltijos šalyse inovacijų ir progresp festivalyje – 250 pranešėjų, penkios turinio salės ir temos, kurios aktualios kiekvienam. LOGIN konferencija – jau gegužės 11–12 dienomis.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Buzelis oficialiai pasirinko savo karjeros kryptį
Buzelis oficialiai pasirinko savo karjeros kryptį
Matas Buzelis kitą sezoną rungtyniaus NBA G lygoje, kur vilkės „Ignite“ ekipos aprangą. Apie tai trečiadienį oficialiai paskelbė pati komanda, rašo Krepšinis.lt.JAV žiniasklaida
"Žalgirio" varikliukui – LKL "Fair Play" apdovanojimas
"Žalgirio" varikliukui – LKL "Fair Play" apdovanojimas
„Betsafe-LKL“ sezonas pasiekė visišką kulminaciją – keturios geriausios čempionato komandos netrukus pradės žiedų ir medalių dalybas, o lyga, bendradarbiaudama kartu su
Pirmoji LKL kova dėl bronzos – "Laveros" ir "Statybos" susirėmimas
Pirmoji LKL kova dėl bronzos – "Laveros" ir "Statybos" susirėmimas
1993 metų balandžio 22 dieną aštuonių stipriausių Lietuvos krepšinio komandų – Kauno „Žalgirio“, „Atleto“, „Drobės“, Vilniaus „Statybos“,
3x3 pasaulio čempionato starte – skaudūs Lietuvos moterų pralaimėjimai
3x3 pasaulio čempionato starte – skaudūs Lietuvos moterų pralaimėjimai
Nesėkme pasaulio 3x3 krepšinio čempionatą pradėjo Lietuvos moterų rinktinė, kuri pirmose D grupės rungtynėse neturėjo šansų prieš Kiniją – nusileista 7:17, rašo
"Barcelona" gali parodyti duris Mirotičiui, bet pasilikti Šarą
"Barcelona" gali parodyti duris Mirotičiui, bet pasilikti Šarą
„Mirotičius – viena koja nebe „Barcoje“, – skelbia Barselonoje leidžiamas sporto dienraštis „Mundo Deportivo“.Nors galutiniai taškai dar nesudėti,
"Baskonia" patyrė fiasko – Giedraičio ir Sedekerskio sezonas baigtas (svyla ASVEL bei "Bayern" padai)
"Baskonia" patyrė fiasko – Giedraičio ir Sedekerskio sezonas baigtas (svyla ASVEL bei "Bayern" padai)
Antrą vietą Ispanijos ACB lygos reguliariajame sezone užėmusi Vitorijos „Baskonia“ nelauktai baigė savo pasirodymą jau pirmame atkrintamųjų varžybų etape, rašo Krepšinis.lt.Baskai
Rusiją paliekantis serbas CSKA palinkėjo greitai sugrįžti į viršūnę Europoje
Rusiją paliekantis serbas CSKA palinkėjo greitai sugrįžti į viršūnę Europoje
Nikola Milutinovas oficialiai atsisveikino su Maskvos CSKA klubu, kurio marškinėlius vilkėjo tris sezonus ir palinkėjo ekipai greitai sugrįžti į viršūnę Europoje, rašo Krepšinis.lt.Apie
Jasikevičiui – asmeninis įvertinimas Ispanijoje
Jasikevičiui – asmeninis įvertinimas Ispanijoje
Šarūnas Jasikevičius antrus metus iš eilės Ispanijos krepšinio trenerių asociacijos buvo pripažintas geriausiu šalies ACB lygos reguliariojo sezono strategu, rašo
#60SecondsWithZalgiris. Lelevičiaus talentas, "F-1" ir paukščių pienas
#60SecondsWithZalgiris. Lelevičiaus talentas, "F-1" ir paukščių pienas
„Žalgiris TV“ kūrybinė komanda paruošė dar vieną sirgalių pamėgtos klausimų-atsakymų rubrikos #60SecondsWithZalgiris epizodą.Šį kartą klausimų iššūkį
Be nuostolių: 3x3 pasaulio čempionate įveikti ir belgai, ir Puerto Rikas
Be nuostolių: 3x3 pasaulio čempionate įveikti ir belgai, ir Puerto Rikas
Antradienį Austrijos sostinėje Vienoje pergalingai Lietuvos rinktinė pradėjo 3x3 pasaulio čempionatą. Pirmoje kovoje lietuviai 22:18 pranoko Belgijos krepšininkus, o po geros valandos 21:15
Jasikevičius į kalbas apie ateitį nesileidžia: man tai nerūpi, noriu laimėti lygą
Jasikevičius į kalbas apie ateitį nesileidžia: man tai nerūpi, noriu laimėti lygą
Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ pergalingai pradėjo Ispanijos lygos atkrintamąsias varžybas, o po mačo lietuvis kalbėjo apie savo ateitį klube, rašo Krepšinis.lt.„Barcelona“
Istorijos sukurti nepavyko: dominavęs "Heat" duetas nuvedė komandą į finalą
Istorijos sukurti nepavyko: dominavęs "Heat" duetas nuvedė komandą į finalą
Majamio „Heat“ krepšininkai užtikrintai laimėjo lemiamas septintąsias serijos rungtynes ir žengė į NBA finalą, rašo Krepšinis.lt.Jimmy Butlerio vedama „Heat“
Apie Lietuvos rinktinę prabilęs Ulanovas: nieko čia nebepadarysi (sulaukė žiūrovų replikų)
Apie Lietuvos rinktinę prabilęs Ulanovas: nieko čia nebepadarysi (sulaukė žiūrovų replikų)
„Ule, ark už rinktinę, o ne čia“, – sekmadienį skriejo replikos iš tribūnų Kauno „Žalgirio“ kapitono Edgaro Ulanovo, svilinusio Panevėžio „Kalnapilio“
Jasikevičiaus auklėtinis apiplėštas Barselonos gatvėje
Jasikevičiaus auklėtinis apiplėštas Barselonos gatvėje
Šarūno Jasikevičiaus auklėtinis „Barcelonos“ klube Sertačas Šanli tapo vagystės auka – iš turko gatvėje pavogtas vertingas laikrodis, rašo Krepšinis.lt.Ispanijos
Žinutė "Barcelonai": Rubio ketina palikti NBA ir grįžti Kataloniją
Žinutė "Barcelonai": Rubio ketina palikti NBA ir grįžti Kataloniją
Nuo 2011 metų už Atlanto rungtyniaujantis 32-ejų Ricky Rubio svarsto apie galimybę baigti etapą NBA ir grįžti į Europą, rašo Krepšinis.lt.Apie tai atakuojantis gynėjas kalbėjo
Artėjančio sezono "Žalgiris" pildosi – pratęsta sutartis su dar vienu aukštaūgiu
Artėjančio sezono "Žalgiris" pildosi – pratęsta sutartis su dar vienu aukštaūgiu
Kiek anksčiau sutartį su Rolandu Šmitu pratęsęs Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas artėjantiems metams išsaugojo dar vieną krepšininką.Kaune kartu su R.Šmitu
"Žalgiris" gerokai anksčiau laiko grąžino pandemijos laiku paimtą paskolą
"Žalgiris" gerokai anksčiau laiko grąžino pandemijos laiku paimtą paskolą
Gerų rezultatų tiek krepšinio aikštėje, tiek už jos ribų šį sezoną pasiekęs Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas grąžino 2021 metais paimtą 2 mln. eurų
Prisegtas mikrofonas: Davisono įspūdžiai paskutiniame mače prieš "Žalgirį"
Prisegtas mikrofonas: Davisono įspūdžiai paskutiniame mače prieš "Žalgirį"
Laukiant mažojo ir didžiojo „Betsafe-LKL“ finalų, prisiminkime ne taip seniai vykusį ketvirtfinalio etapą, kuriame pirmą kartą po ketverių metų pertraukos rungtyniavo Kėdainių „Nevėžis-Optibet“.Atkrintamosiose
"Žalgiris" sutriuškino "Lietkabelį" Panevėžyje bei žengė į finalą
"Žalgiris" sutriuškino "Lietkabelį" Panevėžyje bei žengė į finalą
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) paaiškėjo, kokiomis poromis komandos dalinsis medalių komplektus.Kauno „Žalgiris“ pusfinalių etapą išvykoje uždarė
Istorinio pasiekimo nuojauta: "Celtics" išlygino serijos rezultatą
Istorinio pasiekimo nuojauta: "Celtics" išlygino serijos rezultatą
Per visą NBA istoriją atkrintamosiose varžybose trimis pralaimėjimais startavusi komanda neišvengiamai pasitraukdavo iš kovos dėl titulo. Tačiau Bostono „Celtics“ gali pakeisti
Balsą ant žaidėjų rūbinėje pakėlęs Maksvytis: nesu patenkintas – komanda nežaidžia
Balsą ant žaidėjų rūbinėje pakėlęs Maksvytis: nesu patenkintas – komanda nežaidžia
Į savo areną po ilgokos pertraukos dėl čia vykusio Eurolygos finalo ketverto turnyro grįžęs Kauno „Žalgiris“ vietinių sirgalių nepradžiugino, rašo Krepšinis.lt.Žalgiriečiai
"Lietkabelis" laimėjo trilerį Kaune ir pratęsė sezoną
"Lietkabelis" laimėjo trilerį Kaune ir pratęsė sezoną
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pusfinalių kovos tęsiasi.Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ išsigelbėjo gyvybiškai svarbiame mače, išvykoje
"Papasakok apie tai plačiau": Sireika ir jo karjeros vingiai
"Papasakok apie tai plačiau": Sireika ir jo karjeros vingiai
Penktadienį „Šiaulių“ klubo istorijoje baigėsi ilgas ir spalvingas etapas – vyr. trenerio postą paliko ilgametis ekipos treneris Antanas Sireika.Didžiąją dalį savo karjeros
"Žalgiris" oficialiai pratęsė sutartį su Šmitu
"Žalgiris" oficialiai pratęsė sutartį su Šmitu
„Betsafe-LKL“ atkrintamosiose pergales skinantis Kauno „Žalgiris“ jau pradėjo artėjančio sezono komandos komplektacijos darbus ir pratęsė sutartį su vienu šio sezono
Lemiamą „CBet“ šturmą atlaikęs „Rytas“ žengė į finalą
Lemiamą „CBet“ šturmą atlaikęs „Rytas“ žengė į finalą
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pirmuoju finalo dalyviu užtikrintai tapo Vilniaus „Rytas“. Sostinės ekipa savo arenoje 90:85 (16:22, 26:16, 29:22,
17 taškų deficitą panevėžiečių tvirtovėje panaikinęs "Žalgiris" – viena koja finale
17 taškų deficitą panevėžiečių tvirtovėje panaikinęs "Žalgiris" – viena koja finale
Didelį deficitą Panevėžyje panaikinusiam Kauno „Žalgiriui“ liko vienas žingsnis iki sugrįžimo į „Betsafe-LKL“ finalą.Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje
Baltos vėliavos nekeliantys "Celtics" pradėjo neįmanomą misiją Rytuose
Baltos vėliavos nekeliantys "Celtics" pradėjo neįmanomą misiją Rytuose
Bostono „Celtics“ sušvelnino bendrą santykį NBA Rytų konferencijos finale iki 1-3, išvykoje 116:99 (23:29, 27:27, 38:23, 28:20) įveikę Majamio „Heat“ klubą,
Jonavoje laimėjęs "Rytas" – per žingsnį nuo finalo
Jonavoje laimėjęs "Rytas" – per žingsnį nuo finalo
Vilniaus „Ryto“ komanda žengė antrąjį žingsnį link Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finalo.Giedriaus Žibėno auklėtiniai svečiuose 82:67 (21:25, 22:16, 18:10,

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (177) 05.21 07:28
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime