Naujienos kraunasi...

Pasikeitusi FIBA strategija: kaip nuožmų konkuravimą pakeitė vienybės idėja

Autorius: Martynas Bendikas, Krepšinis.lt.


2015-2017 metai krepšinio pasaulyje buvo pažymėti aršiu Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) ir Eurolygos konfliktu dėl vietos po saule. Tvirtai atsilaikiusi Eurolyga savo pozicijų klubiniame krepšinyje neužleido, o grasinimais besisvaidžiusi FIBA nurimo ir susitelkė į darbus. Pastarieji ketveri metai žymi iki tol neregėtą FIBA plėtrą, kurią užtikrino strateginio vystymo planavimas, rašo Krepšinis.lt.

2016 metais FIBA įsteigė naują klubinį turnyrą Čempionų lygą, į kurį mėgino pervilioti Eurolygos klubus. Kai šis planas žlugo net ir nesuveikus grasinimams suspenduoti Eurolygos klubų šalių federacijas, FIBA atsitraukė ir susitaikė su tuo, kad FIBA organizuojami krepšinio turnyrai pagal prestižiškumą išliks trečioje ir ketvirtoje lentynose.

Bent kuriam laikui. Gegužės 11-12 dienomis Vilniuje lankysis FIBA komercijos vystymo vadovas Gustavo Arellano, kuris skaitys pranešimą konferencijoje LOGIN. Prieš konferenciją venesuelietis sutiko DELFI papasakoti apie FIBA plėtrą, o trumpai atsakė ir į klausimą apie jau septintą sezoną gyvuojančio Čempionų lygos turnyro ambicijas.

„FIBA Čempionų lyga auga kiekvieną sezoną, turnyras pamažu randa savo vietą klubiniame krepšinyje, krepšinio rinkoje. Tikslas yra tobulinti turnyrą kiekvienais metais, priimti vis daugiau klubų, didinti piniginius prizus. Turnyras dar yra jaunas, augti dar tikrai yra kur. Taip, mes negalime lygintis su Eurolyga, tačiau net ir nebandome to daryti. Tai dvi skirtingos organizacijos, turinčios skirtingus tikslus“, – sako G. Arelllano.

FIBA komercijos vystymo vadovas atskleidė, kad naujus tikslus ir naują veiklos strategiją FIBA sukūrė bei pradėjo įgyvendinti 2019 metais. Organizacijos vizija tapo siekis suvienyti ir padidinti krepšinio bendruomenę. Anot specialisto, nuoseklaus darbo rezultatai dabar yra akivaizdūs, o tai skatina nesustoti ir plėtoti veiklą toliau.

Trys FIBA strateginio vystymo ramsčiai

G. Arellano pasakoja, kad 2019-2023 metais FIBA turėjo nusistačiusi tris strateginio vystymo ramsčius, o juos jungianti idėja yra noras, kad krepšinio šeima būtų didelė ir vieninga. Pirmasis ramstis – nacionalinių krepšinio federacijų įgalinimas.

„Per pastaruosius ketverius metus daug darbo padarėme strategiškai ir praktiškai remdami nacionalines federacijas. Tai darėme tam, kad jos galėtų vystytis geriau, būti profesionalios, turėtų strateginį planavimą. Suteikėme įrankius, kurie leido tapti federacijoms geresnėmis organizacijomis. FIBA yra stipri tiek, kiek yra stiprios jos narės“, – teigia pašnekovas.

Padarę ryškų progresą, FIBA atstovai neketina sustoti – ateityje su federacijomis bus dirbama dar glaudžiau.

„Būdami savotiškais mentoriais, šiuo metu vienu ar kitu būdu jau esame nušlifavę 60-ies nacionalinių federacijų veiklą. Tai didelis pasiekimas. Norime nesustoti ir pakelti visa tai į dar aukštesnį lygį. Dabar turime sukūrę naują programą, kurios dėka vykstame į šalis nares, dirbame kartu, diegiame strateginį planavimą ir vertiname, kaip jis yra įgyvendinamas.“

Antrasis FIBA strateginio vystymo ramstis yra moterų krepšinio plėtra: „Tobuliname moterų krepšinio turnyrus, kuriame patogesnius varžybų kalendorius, kuriame naujas platformas galių moterims suteikimui krepšinyje, įskaitant ne tik trenerių ar teisėjų kursus, bet ir veiklą už krepšinio aikštės ribų: skatiname moteris mokytis krepšinio vadybos ir siekti vadovaujančių pozicijų. Čia taip pat padarėme didelį progresą.“

Trečiasis ramstis – skaitmenizacija. Būtent apie šią sritį G. Arellano skaitys pranešimą konferencijoje LOGIN. „Around the World: The Journey of eFIBA“ pranešimo metu svečias papasakos apie kuriamą e-krepšinio discipliną.

Naujas FIBA verslo modelis

Kalbant apie trečiąjį FIBA strateginio vystymo ramstį, G. Arellano prabyla apie verslą ir pajamas. FIBA atstovas atskleidžia, kad skaitmenizacijos būtinybę diktuoja rinkos pokyčiai, prie kurių privalu prisitaikyti siekiant įgyvendinti savo tikslą suvienyti ir didinti krepšinio šeimą.

„Vystome FIBA, e-krepšinį todėl, nes šiais laikais krepšinis nėra tik krepšinis ar 3x3 krepšinis. E-krepšinis jau tampa formalia disciplina, dirbame su to reglamentavimu, daug bendradarbiaujame su „NBA 2K“ žaidimo kūrėjais kurdami platformą, kuri tampa realybe. Organizuosime FIBA e-krepšinio turnyrus, kurie bus papildomas FIBA pajamų šaltinis.“

Anot G. Arellano, FIBA pakeitė mąstymą ir krepšinio rinkos suvokimą. Anksčiau laukę kol krepšinio gerbėjai ateis pas juos, dabar FIBA atstovai suprato, kad būtent jie turi patys belstis į gerbėjų duris.

„FIBA verslo modelis iki šiol buvo labai tradicinis – turime pasaulinius partnerius, turime TV transliacijų teises. Tai tampa FIBA pagrindinėmis pajamomis. Dabar šalia to norime eiti pas vartotoją, suteikti jam kuo daugiau turinio, užpildyti rinkoje esančią paklausą. Siekiame kuo geriau suprasti, kaip galime nuveikti kuo daugiau krepšinio labui“, – sako pašnekovas.

Skaitmenizacijos srityje FIBA bando daryti proveržį ir per transliacijas bei komunikaciją. Buvo sukurta nemokamos prenumeratos platforma „Courtside 1981“, gerokai aktyvesnė tapo FIBA veikla socialiniuose tinkluose „Youtube“, „Twitter“, „Instagram“, „Facebook“.

„Sukūrėme transliacijų platformą, kuri padeda sirgaliams turėti patogią prieigą prie krepšinio. Idėja – būti šaltiniu žmonėms ieškant bet kokios informacijos apie krepšinį: tiek vaizdo medžiagos, tiek statistikos. Tai pirmas toks modernus produktas, atliepiantis vartotojų paklausą. Labai svarbu ir bendruomenės telkimas, darome tai socialiniuose tinkluose, mūsų komunikacija plečiasi“, – dėsto G. Arellano.

„Tie, kas seka FIBA komunikacijos kanalus ilgą laiką, gali pastebėti, kad dabar jau nesame tik į savo veiklą susikoncetravusi korporacija, publikuojame ne tik informaciją apie FIBA. Esame sutelkę dėmesį į krepšinio gerbėjus. Savo prekinį ženklą pozicionuojame kaip „krepšinio šventę“, todėl dabar mūsų paskyrose galite rasti viską, kas susiję su krepšiniu: NBA, Eurolyga, jaunimo krepšinis, linksmybės ir viskas, kas gali būti įdomu krepšinio mylėtojams. Tai leido padidinti sekėjų skaičių du-tris kartus visose mūsų paskyrose.“

Kviečia lietuvius į Filipinus

Nuoseklios FIBA plėtros rezultatus bus galima įvertinti ir artėjančiose planetos pirmenybėse. 2023 metų pasaulio čempionatas Japonijoje, Indonezijoje ir Filipinuose, pasak G. Arellano, savo kokybe pranoks visus anksčiau vykusius rinktinių krepšinio turnyrus.

„Jau 2019 metais Kinijoje turėjome labiausiai pažengusį krepšinio turnyrą FIBA istorijoje. Visa tai, ką matėtėte Kinijoje, šių metų čempionate matysite dar aukštesniame lygyje. Televizijos eterio produktas bus geresnis nei bet kada anksčiau: naujos kameros, daugiau analizės ir kitų inovacijų“, – žada G. Arellano.

Vis dėlto lietuvius pašnekovas ragina koncentruotis ne į TV transliacijas. Jis pastebi, kad tokia krepšinio tauta kaip Lietuva savo rinktinės kovas čempionate aktyviai seks bet kokiu atveju, o geriausias būdas palaikyti savo komandą yra buvimas arenoje.

„Lietuviams papildomos motyvacijos domėtis krepšinio čempionatu nereikia, todėl mano pagrindinė rekomendacija jiems yra atvykti į Manilą ir pamatyti viską savo akimis. Tai bus itin aukšto lygio turnyras, kuriame varžysis itin aukšto lygio komandos. Palaikyti savo šalį tokiame turnyre bus nuostabi patirtis. Praėjusių metų Europos čempionatas buvo puikus apšilimas, pamatėme ten daug įspūdingų rungtynių, tai buvo degustacinis mėginys to, ką pamatysime pasaulio pirmenybėse šiemet“, – sako G. Arellano.

Pašnekovas priduria, kad po šio čempionato FIBA pradės dėlioti naują strateginio vystymo planą.

„Kursime naujus vystymosi ramsčius ateinančių ketverių metų laikotarpiui. Turime tęsti pradėtus darbus, stiprinti tai ką jau padarėme ir padaryti dar daugiau. Nenorime kopijuoti to, ką jau padarėme, žengsime tolesnius žingsnius į priekį ir plėsimės toliau.“

Gustavo Arellano pasirodys šių metų LOGIN konferencijos scenoje. Didžiausiame Baltijos šalyse inovacijų ir progresp festivalyje – 250 pranešėjų, penkios turinio salės ir temos, kurios aktualios kiekvienam. LOGIN konferencija – jau gegužės 11–12 dienomis.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Olympiakos" pratęsė sutartį su milžinišką progresą padariusiu puolėju
"Olympiakos" pratęsė sutartį su milžinišką progresą padariusiu puolėju
Igno Brazdeikio atstovaujamas Pirėjo „Olympiakos“ paskelbė, kad pratęsė sutartį su vienu iš komandos lyderių Alecu Petersu, rašo Krepšinis.lt.Su 28-erių 203 cm ūgio
Maksvytis prieš Eurobasket atrankos startą su Lenkija: taktikos bus minimaliai
Maksvytis prieš Eurobasket atrankos startą su Lenkija: taktikos bus minimaliai
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė ketvirtadienį maču su Lenkija pradės pasirodymą atrankoje į kitų metų Europos čempionatą. Treneris Kazys Maksvytis sako, kad susitikime svarbiausią vietą
Apie spaudimą kalbėjęs Evansas: ir dabar galvoju, kad negaunu pakankamai pagarbos
Apie spaudimą kalbėjęs Evansas: ir dabar galvoju, kad negaunu pakankamai pagarbos
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai savaitę po čempioniško Citadele KMT savaitgalio pasitinka gavę užtarnauto poilsio dienų. Žalgiriečiai turi galimybę pailsėti ir pravėdinti
Iš NBA VŽ metu vykusios stovyklos grįžęs jaunasis žalgirietis pasidalijo įspūdžiais
Iš NBA VŽ metu vykusios stovyklos grįžęs jaunasis žalgirietis pasidalijo įspūdžiais
Indianoje surengtuose NBA „Visų žvaigždžių“ savaitgalio renginiuose buvo galima atrasti ir lietuviškų akcentų. Šalia ryškiausioms krepšinio žvaigždėms
Eurolygos žvaigždei – net ketverių metų diskvalifikacija
Eurolygos žvaigždei – net ketverių metų diskvalifikacija
Dar praėjusį sezoną Vitorijos „Baskonia“ marškinėlius vilkėjęs įžaidėjas Pierria Henry sulaukė itin griežtos FIBA bausmės, rašo Krepšinis.lt.Skelbiama, kad
Naujausiame ESPN naujokų biržos reitinge – šoktelėjusios Buzelio akcijos
Naujausiame ESPN naujokų biržos reitinge – šoktelėjusios Buzelio akcijos
Antradienį JAV sporto žiniasklaidos naujienų portalas ESPN paskelbė naujausią 2024 m. NBA naujokų biržos reitingą, o jame 4-oje pozicijoje atsidūrė Matas Buzelis, rašo Krepšinis.lt.Anot
10 netikėtų klausimų Butkevičiui – kokią taisyklę krepšinyje jis pakeistų?
10 netikėtų klausimų Butkevičiui – kokią taisyklę krepšinyje jis pakeistų?
Vasario mėnuo krepšinio pasaulyje – itin dinamiškas. Netrukus prasidėsiantis atrankos į 2025 m. Europos krepšinio čempionatą „langas“ suburs vyrų rinktinę
Eurobasket 2025 atrankos reitinge – penkta vieta Lietuvai ir nemalonus priminimas
Eurobasket 2025 atrankos reitinge – penkta vieta Lietuvai ir nemalonus priminimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei FIBA skyrė penktą vietą artėjančioje atrankoje į kitų metų Europos čempionatą ir priminė skaudžią patirtį, rašo Krepšinis.lt.Jau šį
"Visų žvaigždžių" rungtynėse – beveik 400 taškų ir Giannio kompanijos pergalė
"Visų žvaigždžių" rungtynėse – beveik 400 taškų ir Giannio kompanijos pergalė
NBA „Visų žvaigždžių“ savaitgalį vainikavo „Rytų“ ir „Vakarų“ komandų rungtynės, kuriose pergalę 211:186 (53:47, 51:42, 56:47, 51:50) šventė Giannio
Trinchieri: noriu užpildyti baseiną geru vynu; Čanakas: "Žalgiris" nusipelnė pergalės
Trinchieri: noriu užpildyti baseiną geru vynu; Čanakas: "Žalgiris" nusipelnė pergalės
Kauno „Žalgiris“ iškovojo pirmą šio sezono trofėjų – Citadele Karaliaus Mindaugo taurę. Finale 86:70 buvo nugalėtas Panevėžio „7bet-Lietkabelis“.Žalgiriečių
"Žalgiris" 5 metus iš eilės triumfavo KMT finale
"Žalgiris" 5 metus iš eilės triumfavo KMT finale
Kauno „Žalgirio“ komanda apgynė čempionė titulą Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) turnyre.Andrea Trinchieri auklėtiniai Kauno arenoje 86:70 (23:19, 29:19, 18:18, 16:14)
Jokubaitis liko be Ispanijos taurės, Brazdeikis Graikijoje ją nušvilpė iš Grigonio
Jokubaitis liko be Ispanijos taurės, Brazdeikis Graikijoje ją nušvilpė iš Grigonio
Graikijos taurę užtikrintai iškovojo Pirėjo „Olympiakos“ su Ignu Brazdeikiu, o Ispanijoje Roko Jokubaičio atstovaujama „Barcelona“ finale neprilygo Madrido „Real“
"Dizaineriai" sensacingai liko be Italijos taurės, Vokietijoje triumfavo "Bayern"
"Dizaineriai" sensacingai liko be Italijos taurės, Vokietijoje triumfavo "Bayern"
Italijoje Milano „Olimpia“ sensacingai krito taurės finale, o Vokietijoje ir Prancūzijoje triumfavo Miuncheno „Bayern“ ir Paryžiaus „Paris“ klubai, rašo Krepšinis.lt.Italijoje
Urbonas: sūnus paprašė neskriausti "Ryto"; Žibėnas: sezoną reikia baigti skambia nata
Urbonas: sūnus paprašė neskriausti "Ryto"; Žibėnas: sezoną reikia baigti skambia nata
Vilniaus „Rytas“ iškovojo Citadele Karaliaus Mindaugo taurės bronzą, tačiau treneris Giedrius Žibėnas po mačo daug džiugesio neturėjo – vilniečių treneris neslėpė,
Snaiperių konkurse triumfavo "Wolves" lyderis
Snaiperių konkurse triumfavo "Wolves" lyderis
Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyko „Betsafe Casino“ snaiperio konkursas, kuriame geriausio tritaškininko titulą iškovojo Vilniaus „Wolves“ vedlys Rasheedas
"Rytas" po atkaklios kovos triumfavo KMT mažajame finale
"Rytas" po atkaklios kovos triumfavo KMT mažajame finale
Vilniaus „Ryto“ komanda iškovojo Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) bronzą.Giedriaus Žibėno auklėtiniai mažajame finale 94:89 (29:21, 23:23, 22:21, 20:24) susitvarkė
Pirmasis titulas Turkijoje: Jasikevičius iškovojo šalies taurę
Pirmasis titulas Turkijoje: Jasikevičius iškovojo šalies taurę
Šarūnas Jasikevičius iškovojo pirmąjį trofėjų kaip Stambulo „Fenerbahče“ treneris – lietuvio ekipa užtikrintai triumfavo Turkijos taurės finale ir susigrąžino
Dėl Giedraičio traumos sunerimęs Trinchieri įvertino varžovą finale
Dėl Giedraičio traumos sunerimęs Trinchieri įvertino varžovą finale
Sunkia pergale pasidžiaugęs Kauno „Žalgirio“ treneris Andrea Trinchieri kalbėjo apie komandos charakterį bei įvertino būsimą finalinę akistatą prieš Panevėžio „Lietkabelį“,
Ilgai su šiauliečiais vargęs "Žalgiris" žais KMT finale
Ilgai su šiauliečiais vargęs "Žalgiris" žais KMT finale
Tik po pertraukos atkutęs Kauno „Žalgiris“ devintąjį kartą paeiliui žais Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finale.Andrea Trinchieri auklėtiniai savo namų arenoje
"Lietkabelis" džiaugėsi bilietu į finalą, sustoti nesiruošia: darbas dar nebaigtas
"Lietkabelis" džiaugėsi bilietu į finalą, sustoti nesiruošia: darbas dar nebaigtas
Šeštadienį Nemuno saloje startavo KMT finalo ketvertas, kuriame sensacingai į finalą žengė Panevėžio „Lietkabelis“, 94:86 nugalėję Vilniaus „Rytą“, rašo
Ketvirtą kartą iš eilės be KMT finalo likęs Žibėnas: kyla visokių minčių
Ketvirtą kartą iš eilės be KMT finalo likęs Žibėnas: kyla visokių minčių
LKL čempionas Vilniaus „Rytas“ ketvirtus metus iš eilės liko be Karaliaus Mindaugo taurės finalo, rašo Krepšinis.lt.Sostinės atstovai Kaune vykusiame pirmame pusfinalyje
Kosminis Gagičiaus šou pražudė "Rytą" – KMT finale žais "Lietkabelis"
Kosminis Gagičiaus šou pražudė "Rytą" – KMT finale žais "Lietkabelis"
Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje (Citadele KMT) įvyko pirmasis dramatiškas pusfinalis.Jame bilietą į finalą pačiupo Džordže Gagičiaus vedamas Panevėžio „7bet-Lietkabelis“,
Sabonis apie KMT: žaidėjai labai nusiteikę, mūsų klubui privaloma laimėti
Sabonis apie KMT: žaidėjai labai nusiteikę, mūsų klubui privaloma laimėti
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai tęsia intensyvų pasiruošimą Citadele Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertui vyksiančiam šį savaitgalį „Žalgirio“
Sabonis pranoko Jokičių, o iš duobės išlipę "Kings" dar kartą patiesė čempionus
Sabonis pranoko Jokičių, o iš duobės išlipę "Kings" dar kartą patiesė čempionus
Domantas Sabonis surinko dvigubą dublį, vėl pranoko serbą Nikolą Jokičių ir padėjo Sakramento „Kings“ (31-23) įveikti NBA čempionus, rašo Krepšinis.lt.Lietuvio ekipa
Dončičius su Irvingu nustelbė Wembanyamą, 41 Curry taško pergalei neužteko
Dončičius su Irvingu nustelbė Wembanyamą, 41 Curry taško pergalei neužteko
Luka Dončičiaus ir Kyrie Irvingo duetas nepaliko vilčių galingai žaidusiam Victorui Wembanyamai, o Stepheno Curry šou neišgelbėjo San Fransisko „Golden State Warriors“,
Izraelio talentas tampė Valančiūno nervus, bet pergale džiaugėsi "Pelicans"
Izraelio talentas tampė Valančiūno nervus, bet pergale džiaugėsi "Pelicans"
Jono Valančiūno ekipa nesustabdė karjeros rungtynes sužaidusiu žydo, tačiau lietuvio ekipa šventė pergalę prieš vieną blogiausių NBA komandų, rašo Krepšinis.lt.Naujojo
Valančiūnas ir Petronytė – 2023-iųjų Lietuvos krepšininkai
Valančiūnas ir Petronytė – 2023-iųjų Lietuvos krepšininkai
Po vienerių metų pertraukos moterų ir vyrų rinktinių aukštaūgiai susigrąžino geriausių Lietuvos krepšininkų titulus. Visą mėnesį trukęs sirgalių balsavimas lėmė, kad geriausiais
Sausio-vasario LKL MVP tapęs Fosteris paaiškino, kaip savaitgalį tapti nugalėtojais
Sausio-vasario LKL MVP tapęs Fosteris paaiškino, kaip savaitgalį tapti nugalėtojais
„Betsafe-LKL“ čempionato batalijos į Lietuvos arenas sugrįš jau tik kovą. Kadangi vasarį iš viso buvo sužaista vos dešimt mačų, šįkart naudingiausio mėnesio

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (220) 10.22 16:33
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime