Naujienos kraunasi...

Su trenksmu į Lietuvą grįžęs Tubelis – LKL reguliariojo sezono MVP„Betsafe-LKL“ čempionate pasibaigus beveik aštuonis mėnesius trukusiam reguliariajam sezonui, paaiškėjo, kuris krepšininkas šįsyk nusipelnė būti pripažintas MVP.

Naudingiausiu reguliariojo sezono žaidėju išrinktas Klaipėdos „Neptūno“ lyderis Ąžuolas Tubelis.

Po kelių metų Arizonos universitete ir trumpo etapo Filadelfijos „76ers“ į tėvynę sugrįžęs puolėjas savo varžovams tapo neišsprendžiamu rebusu.

Per 23-ejas rungtynes Ą. Tubelis ant parketo vidutiniškai praleisdavo 28 minutes. Per šį laiką jis pelnydavo 17,5 taško (64,2 proc. dvit., 33,3 proc. trit., 64,2 proc. baud.), atkovodavo 7 kamuolius, atlikdavo 1,6 rezultatyvaus perdavimo ir 1,1 bloko bei rinkdavo 20,5 naudingumo balo.

Jis fiksavo didžiausią efektyvumo vidurkį nuo 2017-2018 m., kuomet su „Šiaulių“ marškinėliais dominavo ir 21,2 naud. bal. rinko Laurynas Birutis. Tuo pačiu Ą. Tubelis MVP statulėlę po kurio laiko sugrąžino į lietuvio rankas – paskutinis tokios garbės nusipelnęs jo tautietis buvo Martinas Gebenas 2018-2019 m. sezone.

– Koks jausmas tapti MVP? Tikriausiai apie šį apdovanojimą galėjai nujausti jau kurį laiką?

– Aišku, niekada nebūčiau pagalvojęs, kad šitoje lygoje tapsiu MVP. Atsimenu, kad mažas žiūrėdavau, vos krepšinį suprasdavau, negalvojau, kad taip vieną dieną atsitiks. Niekada nebuvau tas žaidėjas, kuris visų pirma savęs žiūri, savo statistikos. Bet po trenerio pasikeitimo visa komanda pasikeitė ir nebuvo svarbu, kiek taškų įmetu ar atkovoju kamuolių. Vis tiek kiekvienas žaidėjas pažiūri tą statistiką. Žinojau, kad būsiu tarp kandidatų, tikėjau savimi ir vienas iš tokių mažesnių tikslų man asmeniškai buvo gauti šitą apdovanojimą ir su komanda tęsti gerą pasirodymą. Tą dar bandysime padaryti.

– Po kelių metų etapo Amerikoje pavyko neužmiršti, kas yra europietiškas ar lietuviškas krepšinis. Ar pats tikėjaisi taip sklandžiai ir greitai tapti didelės reikšmės žaidėju?

– Pirmos dvejos-trejos rungtynės buvo tokios, kad nelabai kas žinojo mano žaidimo stiliaus, mano stipriųjų pusių. Galvojau bus sunkiau po kelių rungtynių, bet statistiškai nebuvo labai didelio skirtumo. Buvo rungtynių, kur visiškai uždarytas būdavau, bet kad taip gerai asmeniškai nusiseks – nesitikėjau. Manau, niekas nesitikėjo, kiek matau.

– Apskritai turėjai įspūdingus metus: vasara su rinktine, trumpas laikotarpis Filadelfijoje, o dabar dar ir MVP apdovanojimas bei „Betsafe-LKL“ atkrintamosios. Kiek augimo savyje pastebėjai šiuo laikotarpiu?

– Daug augimo buvo. Daug skirtingos ir naudingos patirties. Rinktinėje su geriausiais Lietuvos žaidėjais daug pamokų gavau ir patobulinau per trumpą laiką daug ką, žaidimo supratimą. Filadelfijoje, aišku, ir greičiai, ir fiziškumas – to pasiėmiau ir stengiausi čia atvykęs į „Neptūną“ perteikti viską šioje lygoje.

– „Neptūnas“ turi veteranų trijulę (Žygimantas Janavičius, Mindaugas Girdžiūnas ir Deividas Gailius). Kaip galėtum apibūdinti jų mentorystę ir prisidėjimą prie tavo tobulėjimo?

– Kai sužinojau, kad žaisiu „Neptūne“, labai iškart apsidžiaugiau, nes tikrai labai geri veteranai. Ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir už jos ribų tai yra labai geri žmonės. Esu žaidęs „Ryte“ su Mindaugu Girdžiūnu, puikiai atsimenu, labai gerą įspūdį paliko ir daug gerų pamokų davė jau tada, kai man buvo septyniolika metų. O atėjus čia išvis labai vertinu jų požiūrį, pamokas. Su jais smagu užmiršus krepšinį leisti laiką ir už aikštelės ribų. Gera patirtis, man tikrai pasisekė.

– Kaip klausimų keliantis aspektas tavo žaidime visada buvo tritaškiai. Šiemet matome 33 proc. taiklumą išmetant beveik po keturis metimus, kas jau nėra prastas pataikymas. Ar jautiesi atsikratęs šios problemos?

– Taip, atsimenu Amerikoje visi rizikavo ir pačiam buvo nejauku. Visiškai laisvas nežinodavau – mesti ar nemesti. Tikrai įdėjau nemažai darbo ir tą tęsiu kiekvieną dieną. Žmonės sako, kad nesu metikas... Tai ir nesu metikas, bet tikrai galiu išsimesti tritaškį. Stengsiuosi dar labiau tobulėti ir gerinti jį. Norėčiau ne iš keturių vieną pataikyti, o gal iš keturių du – toks būtų tikslas.

– Tikriausiai pakilęs pataikymas leidžia geriau įsitvirtinti būtent ketvirtoje pozicijoje?

– Visada tiek ketvirtu, tiek penktu žaidžiau. Treneriai mato, kad jei su pražangomis blogai mūsų „centrams“, tada mane stumia į penktą poziciją, automatiškai pagreitiname žaidimą, mažiau derinių, visi judame ir bėgame. Tai irgi naudinga, bet iš esmės darau tai, ką treneris pasako. Man tinka abu variantai.

– Ką dar patobulinti norėtųsi labiausiai? Galbūt baudų metimus, kuriuos realizavai 64 proc. taiklumu?

– Baudos, taip. Kartais nesuprantu, kas vyksta, gal koncentracijos trūkumas, gal per daug atsipalaiduoju prie baudų metimo linijos. Tikrai žinau, kad galiu gerai mesti baudas. Gal šį sezoną tiesiog šiek tiek nepasisekė.

– Kalbant apie atsipalaidavimą, Iš šono žmonėms kartais atrodo, kad aikštelėje ne visada stengiesi 100 proc. Ar tai tik būdo savybės, ar tame iš tikro yra kažkiek tiesos?

– Nėra taip. Aišku, aš žinau, kaip atrodau iš šono, gal tikrai atrodau kaip atsipalaidavęs. Kažkas sakė, kad „jis juda kaip veteranas, randa savo laiką, kur gali pailsėti ir kur gali sužaisti“. Gal yra tiesos tame, bet jei ir atrodo taip iš šono, patikėkite manimi, viduje viskas yra užsidegę.

– Vilniaus „Rytas“ tikriausiai džiaugiasi dėl tavo sezono, tačiau tuo pačiu atrodo, kad išlaikyti tave komandoje bus nelengva. Ar jau kyla minčių, jog jau dabar neprapultum aukščiausiame lygyje – Eurolygoje?

– Nežinau, tikrai nenoriu prisišnekėti. Šiuo metu yra sutartis su Vilniaus „Rytu“, ties tuo galime ir užbaigti atsakymą, nes tikrai nenoriu žiūrėti dabar į kitus metus. Būsiu po sezono Vilniuje, žiūrėsime, kaip bus toliau. Klubas, agentas – jie dirbs savo darbą, o dabar esu susikoncentravęs į atkrintamąsias, bus galima pasidžiaugti, kad tapau MVP, gal šiek tiek nukryps mintys. Bet kiekvieną dieną sportuojame, ruošiamės.

– Šiemet susidūrei su trenerių kaita. Kaip manai, ar šis sukrėtimas tau pačiam išėjo į naudą?

– Mėginau apsiprasti lygoje, buvo tų klaidų, negaliu pasakyti, kad buvo blogas treneris, ne taip žaidėme ir panašiai. Žaidėme gerai, bet pritrūko kažkiek sėkmės, gal visa komanda nesijautė taip, kaip turėjo jaustis. Po naujo trenerio atėjimo visi gal susiėmė, suprato, kad galime, kad esame gera komanda, turime veteranų, turime talentingų jaunų žaidėjų. Manau, tos aštuonios pergalės iš eilės tą ir parodo – kad mes galime žaisti su visais ir tikrai galime nustebinti.

– Georgios Vovoras mėgsta akcentuoti tavo padaromus deflectionus (liet. kamuolio pamušimus ginantis). Ar būtent prie šio specialisto dėjai žingsnį į priekį gynyboje, ar tiesiog skiriasi, kiek šis strategas tai akcentuoja?

– Kiek žinau, mūsų treneris irgi buvo Amerikoje, vasarą sėmėsi patirties. Koledže, NBA jie tikrai akcentuoja tuos deflectionus. Tuos effort plays (epizodai, kuomet žaidėjai parodo dideles pastangas – aut.), kiek tu pastangų įdedi gynyboje ir panašiai. Buvo tas mano galvoje, kad tie deflectionai yra labai gerai. Tokia gynyba išmuša iš vėžių komandas, kurios puola. Stengiausi, prieš kiekvienas rungtynes akcentuojama, kad kuo agresyviau ginsimės, tuo geriau ir pulsime. Aišku, būna klaidų, persistengiame, prašokame, bet svarbu, kad stengiamės ir nenuleidžiame rankų.

– „Neptūnas“ turėjo kontrastingą reguliariojo sezono pabaigą po 8 pergalių serijos sekė 4 pralaimėjimų atkarpa. Kaip paaiškinti tokius svyravimus?

– Po „Žalgirio“ rungtynių, nenoriu už komandą kalbėti, bet aš gal kažkiek atsipalaidavau, galvojau „oi, nugalėjome „Žalgirį“, bet tuo pačiu žinojome ir treneris akcentavo, kad Kėdainiai yra labai jauna ir talentinga komanda. Jei duosime jiems pajusti žaidimą, bus tikrai sunku ir jie tą parodė. Nuleistomis galvomis išėjome iš aikštelės, tas pats atsitiko ir prieš Pasvalį. Negalime nuvertinti varžovų. Dabar jau nėra laiko nuvertinti, nes atėjo atkrintamosios. „Vilkai“ – viena geriausių komandų. Dėjome mažą žingsnį atgal. Su jais gerai žaidėme 35 minutes ir tada tiesiog gal pritrūko jėgų, gal koncentracijos gynyboje, gal šiek tiek sėkmės ir jie grįžo, paskutiniu metimu laimėjo rungtynes. Prieš „Šiaulius“ pradėjome neblogai, paskui gal pajutome, kad galime laimėti, gal pritrūko koncentracijos, gal kokybės, susikalbėjimo. Leidome jiems pajusti savo greitą žaidimą, tritaškius ir už tai mus nubaudė.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Jokičius dar neturi atsakymo dėl žaidimo Paryžiaus olimpinėse žaidynėse
Jokičius dar neturi atsakymo dėl žaidimo Paryžiaus olimpinėse žaidynėse
Nikola Jokičiaus sezonas baigėsi anksčiau nei tikėjosi serbas ir visas krepšinio pasaulis, tačiau naudingiausias NBA žaidėjas dar nežino ar vasarą padės nacionalinei komandai Paryžiaus
NBA turės naujus čempionus: "Timberwolves" panaikino 20 taškų deficitą ir eliminavo "Nuggets"
NBA turės naujus čempionus: "Timberwolves" panaikino 20 taškų deficitą ir eliminavo "Nuggets"
NBA turės naujus čempionus – Minesotots „Timberwolves“ panaikino dvidešimties taškų deficitą ir lemiamose rungtynėse išvykoje 98:90 (19:24, 19:29, 28:14, 32:23)
Rekordą pasiekę "Pacers" triumfavo Niujorke ir žengė į Rytų konferencijos finalą
Rekordą pasiekę "Pacers" triumfavo Niujorke ir žengė į Rytų konferencijos finalą
NBA rekordą pasiekusi Indianos „Pacers“ laimėjo septintąsias serijos rungtynes legendinėje „Madison Square Garden“ arenoje ir žengė į Rytų konferencijos finalą, rašo
Nušluoti "Partizan" padėjęs Giedraitis – Adrijos lygos čempionas
Nušluoti "Partizan" padėjęs Giedraitis – Adrijos lygos čempionas
Adrijos lygos finale planuotos intrigos nesulaukta. Belgrado „Crvena Zvezda“ serijoje nušlavė „Partizan“ rezultatu 3-0 ir atėmė čempionų karūną, rašo Krepšinis.lt.Trečiose
"Neptūno" veteranas žino, ko nori pats, o Tubeliui nesufleruoja
"Neptūno" veteranas žino, ko nori pats, o Tubeliui nesufleruoja
„Šiek tiek pikta, kad nepasinaudojome šansu pirmose serijos rungtynėse, nes tikrai galėjome laimėti“, – atsiduso Mindaugas Girdžiūnas. Jo atstovaujamas Klaipėdos „Neptūnas“
Jaunasis "Žalgirio" aukštaūgis keliasi į NCAA
Jaunasis "Žalgirio" aukštaūgis keliasi į NCAA
Praėjusiame sezone didelę pažangą Nacionalinės krepšinio lygos („7bet-NKL) čempionate padaręs Kauno „Žalgirio-2“ vidurio puolėjas Matas Vokietaitis kelia sparnus už Atlanto.
Evansas – apie projekto nugalėtojus: matosi, kad šie moksleiviai yra tikri "Žalgirio" gerbėjai
Evansas – apie projekto nugalėtojus: matosi, kad šie moksleiviai yra tikri "Žalgirio" gerbėjai
Savaitės pertrauka tarp „Betsafe-LKL“ rungtynių pasinaudoję Kauno „Žalgirio“ krepšininkai atidavė duoklę savo vieniems ištikimiausių sirgalių. Žalgiriečiai
Pergalę vienu tašku išplėšę „Mavericks“ – Vakarų konferencijos finale
Pergalę vienu tašku išplėšę „Mavericks“ – Vakarų konferencijos finale
Luka Dončičius su kompanija po dvejų metų pertraukos grįžo tarp keturių geriausių NBA komandų, rašo Krepšinis.lt.Teksaso valstijos atstovai namuose 117:116 (23:30, 25:34, 35:26,
Ketvirtfinalių finiše – nukritęs akmenukas, priekaištas Tubeliui ir žinutės Vilniui bei Graikijai
Ketvirtfinalių finiše – nukritęs akmenukas, priekaištas Tubeliui ir žinutės Vilniui bei Graikijai
Pirmą kartą stipriausių Lietuvos komandų ketvertą pasiekusio Vilniaus „Wolves“ treneris Nedas Pacevičius dėkojo oponentams iš Klaipėdos „Neptūno“ už nuožmų pasipriešinimą
Žemaičio vedami "Wolves" laimėjo išgyvenimo mūšį ir pateko į vilnietišką pusfinalį
Žemaičio vedami "Wolves" laimėjo išgyvenimo mūšį ir pateko į vilnietišką pusfinalį
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) nusileido ketvirtfinalių uždanga – kovoje dėl vietos tarp keturių geriausių komandų santykius išsiaiškino Vilniaus
Naujos "Žalgiris Shop" parduotuvės atidaryme – džiaugsmingos nuotaikos
Naujos "Žalgiris Shop" parduotuvės atidaryme – džiaugsmingos nuotaikos
Penktadienį šalia Dariaus ir Girėno stadiono bei Kauno sporto halės šurmuliavo Kauno „Žalgirio“ gerbėjai. Šį kartą jie čia susirinko ne į futbolo ar krepšinio
Blogiausias scenarijus: "Wolves" aukštaūgiui sezonas - baigtas
Blogiausias scenarijus: "Wolves" aukštaūgiui sezonas - baigtas
Vilniaus „Wolves Twinsbet“ vidurio puolėjas Garrisonas Brooksas šį sezoną nebežais. Pirmųjų „Betsafe-LKL“ ketvirtfinalio rungtynių su Klaipėdos „Neptūnu“
Gailius – prieš išgyvenimo mūšį Vilniuje: ne deriniai žais, o nusiteikimas, kova
Gailius – prieš išgyvenimo mūšį Vilniuje: ne deriniai žais, o nusiteikimas, kova
Šį šeštadienį paaiškės, kaip atrodys visos Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalio dalyvės.Kol kas vietą šiame etape turi Kauno „Žalgiris“
Triumfuojantis Čanakas: "Žalgiris" yra geriausia komanda Lietuvoje, bet žaisime be spaudimo
Triumfuojantis Čanakas: "Žalgiris" yra geriausia komanda Lietuvoje, bet žaisime be spaudimo
Nenadas Čanakas po dramatiško triumfo Utenoje sakė, kad tai – didžiausia pergalė jam vadovaujant Panevėžio „7bet-Lietkabeliui“, o Oliveris Kostičius uteniškių sezonui
Vėl namų sienas apgynę "Pacers" išplėšė septintąsias rungtynes Niujorke
Vėl namų sienas apgynę "Pacers" išplėšė septintąsias rungtynes Niujorke
Dar vienoje NBA atkrintamųjų serijoje prireiks septintųjų rungtynių. Rytų konferencijos pusfinalyje Indianos „Pacers“ išplėšė pergalę prieš Niujorko „Knicks“
"Lietkabelis" pateko į pusfinalį itin įspūdingame trileryje su pratęsimu
"Lietkabelis" pateko į pusfinalį itin įspūdingame trileryje su pratęsimu
Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ dramatiškai žengė į Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalį.Trečiose ketvirtfinalio rungtynėse svečiuose po pratęsimo
"Rytas" džiaugiasi: vienas lyderių lieka Vilniuje (žaidėjo ir Jomanto komentarai)
"Rytas" džiaugiasi: vienas lyderių lieka Vilniuje (žaidėjo ir Jomanto komentarai)
Lemiamoms „Betsafe-LKL“ kovoms įsibėgėjus, Vilniaus „Rytas“ praneša kitam sezonui išsaugojęs vieną iš ekipos lyderių – Gytį Radzevičių. Sostinės
Kuzminskas – apie Brazdeikio padėtį, nustebinusį Tubelį bei karjeros pabaigą Lietuvoje
Kuzminskas – apie Brazdeikio padėtį, nustebinusį Tubelį bei karjeros pabaigą Lietuvoje
Visoje Europoje į krepšinio lygas atėjo lemiamų kovų metas. Komandos skina nuo pat rudens įdėto darbo vaisius ir kaunasi dėl nacionalinių trofėjų.Paskutiniąsias savaites ar net dienas
Ketvirtfinalio įdomybes su mažeikiškiais apžvelgęs Krapikas: pusfinalis – ne pageidavimo koncertas
Ketvirtfinalio įdomybes su mažeikiškiais apžvelgęs Krapikas: pusfinalis – ne pageidavimo koncertas
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šią savaitę be didesnių problemų užbaigė „Betsafe-LKL“ ketvirtfinalio seriją ir jau kitą savaitę, antradienį, pradės kovą pusfinalio
Po nuostolių dėl muštynių – skaudus kirtis Kurtinaičio klubui jau finalo starte (lietuvio komentaras)
Po nuostolių dėl muštynių – skaudus kirtis Kurtinaičio klubui jau finalo starte (lietuvio komentaras)
Azerbaidžano lygos (ABL) čempionų titulą ginantys Baku „Sabah“ krepšininkai jau pirmose finalo serijos rungtynėse prarado reguliariajame sezone iškovotą namų aikštės
"Wolves" kapitonas prieš lemiamą mūšį: stengsimės, kad nenuplauktų viso sezono darbas
"Wolves" kapitonas prieš lemiamą mūšį: stengsimės, kad nenuplauktų viso sezono darbas
Ketvirtfinalio serijos tarp Vilniaus „Wolves Twinsbet“ ir Klaipėdos „Neptūno“ likimas spręsis trečiose serijos rungtynėse šeštadienį sostinėje. Po jų viena
Prireiks septintųjų rungtynių: "Timberwolves" namuose pažemino Jokičiaus ekipą
Prireiks septintųjų rungtynių: "Timberwolves" namuose pažemino Jokičiaus ekipą
Minesotos „Timberwolves“ 45 taškais nušlavė NBA čempionę Denverio „Nuggets“ ir išplėšė lemiamas serijos rungtynes Vakarų konferencijos pusfinalyje,
Paskelbtas LKL pusfinalių tvarkaraštis
Paskelbtas LKL pusfinalių tvarkaraštis
„Betsafe-LKL“ atkrintamosios kaip reikiant įsibėgėjo. Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Rytas“ jau laukia savo varžovų pusfinalyje, o jie paaiškės jau artimiausiomis
Žibėnas laukia pjautynių, o sezono metu trauktis norėjęs Šeškus į ateitį dar nežiūri
Žibėnas laukia pjautynių, o sezono metu trauktis norėjęs Šeškus į ateitį dar nežiūri
Į Lietuvos krepšinio lygos pusfinalį žengusio Vilniaus „Ryto“ treneris Giedrius Žibėnas pasidžiaugė, kad būtent šiame etape komanda sužaidė sunkias rungtynes, o ilsėtis
Dončičius priartino "Mavs" prie konferencijos finalo, "Celtics" jau laukia varžovo Rytuose
Dončičius priartino "Mavs" prie konferencijos finalo, "Celtics" jau laukia varžovo Rytuose
Luka Dončičius sužaidė kol kas geriausias serijos rungtynes ir padėjo Dalaso „Mavericks“ vėl išsiveržti į priekį Vakarų konferencijos pusfinalyje, rašo Krepšinis.lt.Teksaso
Tubelio vedamas "Neptūnas" išgelbėjo sezoną – išplėšė lemiamas ketvirtfinalio rungtynes
Tubelio vedamas "Neptūnas" išgelbėjo sezoną – išplėšė lemiamas ketvirtfinalio rungtynes
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) tęsis dar viena ketvirtfinalio serija.Lemiamas rungtynes išplėšė Klaipėdos „Neptūnas“, kuris namuose 95:76 (30:23,
Beveik visas rungtynes atsilikinėjęs "Rytas" laimėjo Jonavoje ir žengė į pusfinalį
Beveik visas rungtynes atsilikinėjęs "Rytas" laimėjo Jonavoje ir žengė į pusfinalį
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) intrigos nepašykštėjo antrosios ir septintosios geriausių reguliariojo sezono komandų susidūrimas. Antrajame ketvirtfinalio
LKL paaiškino diskusijas Panevėžyje sukėlusius epizodus
LKL paaiškino diskusijas Panevėžyje sukėlusius epizodus
Antradienį pasibaigus antrosioms ketvirfinalio serijos rungtynėms tarp Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ ir Utenos „Uniclub Casino – Juventus“, LKL teisėjų departamentas

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (228) 05.16 00:00
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime