Naujienos kraunasi...

Ukrainoje kovojantis buvęs Latvijos lygos čempionas: tegul jie dega pragare (interviu)

Autorius: Krepšinis.lt.


44-erių metų ukrainietis Andrejus Kapinosas yra vienintelis žaidėjas Latvijos krepšinio lygos istorijoje, kuriam pavyko laimėti ir „Oro karaliaus“ ir tritaškių metimų konkursus, rašo Krepšinis.lt.

„Rusai ir anksčiau demonstravo pranašumo jausmą. Ukrainiečiai buvo suvokiami kaip žemesnė rasė“, – interviu delfi.lv sakė Charkive gimęs buvęs krepšininkas, šiuo metu su ginklu rankose ginantis savo tėvynę nuo okupantų.

198 cm ūgio puolėjas profesionalo karjerą pradėjo Donecko „Šachtar“ komandoje, o 1999 metais persikėlė į Ventspilio ekipą, kuriai padėjo iškovoti pirmuosius du Latvijos čempionų titulus klubo istorijoje.

A. Kapinosas 2000 metais triumfavo LBL lygos „Visų žvaigždžių“ dėjimo iš viršaus konkurse, o po metų ukrainietis laimėjo ir tritaškių metimo konkursą.

Po dviejų sezonų Ventspilyje krepšininkas išvyko į Rusiją, kur atstovavo Tulos „Arsenal“, Saratovo „Avtodor“, Surguto universiteto ir vienai stipriausių tuo metu Permės „Ural Great“ komandai. Su pastarąja jis 2003 metais tapo Rusijos vicečempionu.

Tiesa, už aikštės ribų A. Kapinosas buvo sunkiai suvaldomo būdo. Pavyzdžiui, Tuloje buvo pašautas į ranką, dėl praleistų treniruočių ne kartą buvo priverstas palikti komandą, o po drausmės pažeidimų Ispanijoje, kai žaidė už Vladivostoko ekipą, netrukus buvo priverstas baigti profesionalo karjerą (2006 metais).

Delfi.lv žurnalistui Janiui Freimaniui susiekus su buvusiu krepšininku, pastarasis atsakė: „Žinoma, galime ir turime kalbėti, kad kuo daugiau žmonių pasaulyje sužinotų apie orkų daromus baisumus.“

Barvinkovėje (miestas Charkivo apskrityje) besikaunantis A. Kapinosas teigė, kad šiuo metu tai yra vienas karščiausių karo taškų.

„Suprantama, kad šiandien kare yra daugiau artilerijos ir aviacijos, tiesioginių susirėmimų praktiškai nėra. Nebent tokiuose miestuose kaip Mariupolis, kur vaikinai yra tikri herojai, – kalbėjo buvęs krepšininkas. – Kalbant apie ateitį, visi jau trokšta kažkokio sprendimo.

Tegul viskas greičiau baigiasi. Mes susiduriame su mirtimi. Žinoma, laukiame ir europinės pagalbos, nes jėgos nėra lygios ir mes tai suvokiame. Didelis ačiū visiems sąjungininkams, nes mums labai reikia ginklų. Tačiau mums reikia ir politinės paramos, kad būtų galima kuo greičiau priimti svarbius sprendimus.

Pavyzdžiui, oro erdvės uždarymas. Mums tai labai padėtų, nes aviacijoje, nepaisant mūsų vaikinų herojiškumo, mes daug prarandame kiekybiškai.“

A. Kapinosas sakė, kad jis laukė tokios reakcijos iš pasaulio, bet jį nustebino pažįstami Rusijoje: „Man tai buvo staigmena. Iš visų šimtų pažįstamų Rusijoje man niekas neskambino ir neklausė, kaip sekasi. Visiškai niekas. Sulaukiau skambučio iš Ispanijos, Italijos, JAV, taip pat Latvijos, kalbėjomės, tada susirašinėjome, bet iš Rusijos niekas. Matyt tas rusiškas mentalitetas juose giliai įsišaknijęs.“

Paklaustas, ką jis konkrečiai turi galvoje, krepšininkas paaiškino, kad ne vieną sezoną praleido Rusijoje, tad puikiai supranta, kaip mąstoma šioje šalyje.

„Rusai jau tada demonstravo pranašumo jausmą. Ukrainiečiai buvo suvokiami kaip žemesnė rasė. Kita vertus, jie dabar žengia į mūsų kaimus ir stebisi, kad turime plazminius televizorius ir dujas. Įsivaizduokite save sėdintį ant dujotiekio ir naftotiekio vamzdžių bei besistebintį, kaip mes turime dujų, galime sau leisti komfortiškus namų apyvokos reikmenis, kurių jų niekada neturėjo.

Esu keliavęs ne tik po pasaulį, bet ir Rusiją, dažnai autobusu ar automobiliu. Mačiau tuos lūšnynus, tai siaubas... Iš ten ir neapykanta. Taip pat, žinoma, iš propagandos. Psichologiškai jie labai skiriasi nuo mūsų.

Ir tai ne tik neapykanta Ukrainai. Pažiūrėkite į žiniasklaidos neapykantą Baltijos valstybėms. Jie nekenčia visko, kas gera ir civilizuota, bet tuo pat metu jie ir jų vaikai veržiasi į Vakarus. Rusijoje taip pat yra didžiulis finansinis susiskaidymas.

Bet tai skatina kariauti. Jiems mokama 60 JAV dolerių per dieną, o baimę būti nužudytiems slopina šios kapeikos. Ar per 3–4 mėnesius uždirbti pinigai padės jiems gyvenime? Ne“, – sakė ukrainietis.

Į Charkivo teritorines gynybos pajėgas kaip savanoris įstojęs krepšininkas pasidžiaugė, kad jo gimtajame mieste gyvenantys tėvai nenukentėjo. „Tai sėkmė, nes šansai išlikti gyvam čia 50 prie 50. Kiekvienas namas Charkive turi tokią tikimybę būti sugriautas bombų. Miesto infrastruktūrą okupantai tiesiog stengiasi sugriauti“, – pasakojo jis.

A. Kapinosas patvirtino, kad ginklą rankose laiko ne pirmą kartą gyvenime: „Tai mano hobis, esu medžiotojas. Baigęs sportinę karjerą pradėjau mokyti žmones taiklaus šaudymo. Iš pradžių tai buvo hobis, o vėliau Ukraina įstojo į tarptautinę taiklaus šaudymo organizaciją, rengiančią savo čempionatus. Tai jau nutiko, kad ginklai visuomet buvo arti manęs.“

Paklaustas, kur buvo vasario 24-ą dieną, kai Rusija pradėjo invaziją į Ukrainą, vyras teigė, kad Žitomyre, kur pirmosiomis karo dienomis vyko baisiausi susirėmimai.

„Griaudėjo sprogimai, bet aš jaučiausi mieguistas ir galvojau, kad lyja ir girdisi griaustinis. Vis dėlto išėjau į balkoną ir man pasidarė labai baisu. Žinote, niekas pasaulyje netikėjo, kad tai gali įvykti... Taip, gali išsigąsti ar demonstruoti raumenis, tačiau viskas pasirodė esą daug rimčiau“, – pasakojo buvęs krepšininkas.

Jis pripažino, kad karo pradžioje daug kam reikėjo laiko ir erdvės susitaikyti, kad tai vyksta – tiek taikiems civiliams, tiek ginklus į rankas paėmusiems žmonėms. Atsiradus savanorių judėjimui viskas ėmė dėliotis į vietas, o dabar, anot A. Kapinoso, pagerėjo logistika ir sugebėjimas taikyti karo patirtį, apskaičiuoti ir prognozuoti. „Daugelis mėgino imti tiek daiktų, kiek gali, bet po dviejų kilometrų suvokė, kad negali daugiau eiti. Tuomet ateina ta akimirka, kai supranti, ko iš tikrųjų reikia“, – pasakojo jis.

Ir tęsė: „Per šį laiką mačiau daug. Tačiau norėčiau pasakyti, kad kone visa šalis mus palaiko. Žinoma, yra žmonių, kurie mūsų nesupranta, jie vis dar laukia „Rusijos pasaulio“. Tačiau tokių mažai ir dabar jie slepiasi.

Mano subjektyviu skaičiavimu 90 proc. žmonių yra pasirengę mums padėti bet kokiu įmanomu būdu. Nustebino ir tai, kad Charkivas buvo toks labiau prorusiškas miestas, nes arti sienos ir daug rusiškai kalbančių žmonių, tačiau realiai viskas apsisuko – dabar jis labai proukrainietiškas miestas.“

Buvęs krepšininkas pasidžiaugė, kad neprarado kol kas nė vieno iš artimiausių savo žmonių, tačiau apgailėjo kolegos netektį, kuris žuvo patekęs į raketų ataką Charkive.

„Pamenu gelbėjau vieną berniuką, gabenau jį į ligoninę. Jam buvo atliktos dvi operacijos, jo širdis dukart stojo. Deja, sužeidimai buvo per dideli ir išsaugoti jo gyvybės gydytojams nepavyko“, – pasakojo jis.

Paklaustas, ar dažnai apima baimė, A. Kapinosas atsakė, kad bijo visą laiką: „Tie, kurie sako nieko nebijantys, meluoja. Vis dėlto baimę galima kontroliuoti. Visi reaguoja skirtingai – vienas guli ant žemės griaudėjant sprogimams, kitas – visą laiką ant kojų.

Svarbu išsaugoti humoro jausmą – be jo būtų neįmanoma išgyventi. Su laiku ateina supratimas, kas yra tikrai pavojinga, o kas tik iš dalies pavojinga. Žinoma, yra tokių vyrukų, kurie įpratę prie šaudymo ir turi daug tokios patirties.“

– Kas padeda jums sušilti viduje? – delfi.lv žurnalistas J. Freimanis paklausė A. Kapinosą.

– Galvoju apie šeimą kiekvieną dieną. Tai sušildo širdį ir sielą. Mes visi norime taikos. Dabar svarbiausia nugalėti orkus, atstatyti miestus ir toliau gyventi taikiai.

– Turite tris vaikus?

– Turiu vyriausią dukrą, jauniausią dukrą ir tarp jų gimusį sūnų. Ir dar yra dvi anūkės. Kartu su vyriausia dukra ir žentu jie šiuo metu yra Poltavoje, kur yra gana saugu. Sūnus ir jauniausia dukra yra Vokietijoje. 18-metis sūnus ten treniruojasi ir netgi yra kviečiamas prisijungti prie krepšinio rinktinės.

– Suprantu, kad jūsų mintys apie rusus nelabai pasikeitė nuo vasario 24 dienos?

– Ne, jie nepasikeitė. Ir greičiausiai jie taps žiauresni, nes bus visiškai atskirti nuo viso pasaulio, bet ta panieka tęsis šimtą metų. Žinoma, žaizdos užgis, bet su šiuo antspaudu, kaip ir vokiečiams po Antrojo pasaulinio karo, teks gyventi ateinančioms dviem ar trims kartoms. Mes tai paminėsime kiekviename susitikime, kad ir kur jie būtų. Aš pats nusprendžiau po karo bent du kartus per metus vykti į kelionę, kad gaudyčiau juos visame pasaulyje ir papasakočiau apie jų žiaurumus.

– Ar jus sukrėtė Rusijos kariuomenės žiaurumai Kijevo priemiesčiuose?

– Visų pirma, galiu 100 proc. patvirtinti šį žiaurumą, nes ten kariauja mano ginklo broliai. Visos šios istorijos nėra perdėtos. Greičiau tai net laikoma paslaptyje, nes niekas nepasakoja kankinimo detalių. Bet rezultatas matomas. Kai po traumos žmogus miršta nuo kraujavimo, yra viena, o kai žmogus yra nusėtas mėlynių ir lūžę kaulai, kai kūnas yra kaip gelis, tai visai kas kita.

– Ar pasikeitė jūsų požiūris į rusų kultūrą – meną, literatūrą ir panašiai?

– Kokia ten literatūra... Yra du ar trys žinomi rašytojai ir dailininkai, bet ar jie gerbia jų atminimą? Tu supranti, kad istorija nekaltina. Net fašistai rusus vadino kiaulėmis. Sovietmečiu į juos tekėjo engiamų tautų kraujas. Ačiū Dievui, Latvijai pavyko išsiveržti, mums irgi pavyko, bet buvome giliau. Viskas buvo persmelkta Valstybės saugumo komiteto (VSK) žmonių. Tik dabar pradedame nuo viso to apsivalyti. Už baisią kainą.

– Gal turi ką pasakyti Vakarų pasauliui?

– Norėčiau pasakyti, kad labai laukiame pagalbos, būtent politinių sprendimų. Laukiame didelio tikslumo ginklų, gerų nepilotuojamų orlaivių, visko, kuo galėtume sunaikinti priešą iš toli. Turėsime mažiau žalos nei Rusijos kariuomenė, kurios yra daug, galėsime ilgiau kautis. Kai nepatyrę vaikinai stos į mūšį, mūsų šansai mažės kiekvieną dieną.

– Ar norėtumėte ką nors pasakyti šimtams pažįstamų Rusijoje, kurie su jumis nesusisiekė?

– Taip, noriu jiems pasakyti, kad kraujas ant jų rankų išliks šimtmečius. Visiems sportininkams, su kuriais kada nors žaidžiau, tylėjimas yra toks pat nusikaltimas. Tai taip pat pilietinė pozicija, kuri yra stipri Europoje ir pas mus. Jau turėjome šešis skirtingus prezidentus, kaskart klystame, bet vis stengiamės siekti geresnio rezultato.

Kita vertus, jie ėmėsi stručio taktikos – galva smėlyje, man viskas gerai, svarbiausia manęs neliesti. Štai kodėl jie yra tokie patys nusikaltėliai. Nematau jokio skirtumo. Mamos siunčia kareiviams paplotėlius, kol jie čia prievartauja mūsų moteris ir žudo mūsų vaikus. Jei prieš mane būtų rusų armijos karys arba toks tylus civilis, nušaučiau abu. Tegul jie dega pragare!

– Ar kas nors padėjo jums asmeniškai?

– Pagalba buvo pasiūlyta, bet nenoriu, kad jokie konkretūs pageidavimai mane trikdytų, nes logistikos požiūriu tai tikriausiai būtų labai sunku pačioje Ukrainoje. Teisės aktai ne visada gali žengti koja kojon su pagalba. Tačiau vertiname ne tik materialinę pagalbą – šimtų žmonių šilti žodžiai kelia moralę.

– Jūsų feisbuko profilyje pastebėjau, kad vieną dieną pavyko net įmesti į krepšį?

– Taip. Paaiškėjo, kad įėjome į salę ir ten buvo ir futbolo, ir krepšinio kamuoliai. Ten buvo ir sveikinimas vaikinams iš Kijevo.

– Ką norėtumėte pasakyti savo buvusiems komandos draugams Ventspilyje?

– Aš laukiau šio klausimo. Bus sunku prisiminti visų žodžius. Sveikinimai visai mano komandai. Tai buvo vieni geriausių mano gyvenimo metų tiek sportinėje karjeroje, tiek psichologiškai. Įdomu tai, kad Ventspilyje susipažinau su futbolininku iš Charkivo (Jevgenijumi Vdovenko), su kuriuo esame draugai jau dvidešimt metų. Dabar mes taip pat kovojame kartu, nors jis ir yra kitoje vietoje.

– Daugelis Ukrainos sportininkų nusprendė ginti savo tėvynę. Ir elito pasaulio boksininkai, ir geriausias 1986 metų Europos futbolininkas Igoris Belanovas...

– Kai išmuša laikrodis, kiekvienam vyrui būna skirtingai. Taip pat norėčiau padėkoti savanoriams. Nors su mumis jie nestovi petys į petį, tai puiki pagalba, be kurios nebūtų įmanoma išgyventi. Ne visi turi būti fronte ir eiti kovoti. Be tos pačios virtuvės neveiks jokia armija. Tai vienas mechanizmas, veikiantis siekiant pergalės.

– Suprantame, už ką ir prieš ką kovojate, tad palaikome jus.

– Laikykimės už paskutinės rankos. Nesvarbu, kad tai tik virtuali ranka. Taip išeina, kad vietoj krepšinio kamuolio į rankas paėmiau ginklą. Bet toks yra gyvenimas, ir jį reikia gyventi aukštai iškėlus galvą, kad po to nereikėtų gėdytis anūkams pasakyti.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Prie "Wolves" prisijungęs Brazys: yra šansų iškovoti titulus?
Prie "Wolves" prisijungęs Brazys: yra šansų iškovoti titulus?
Po išsiskyrimo su Klaipėdos “Neptūnu” interviu spaudai kalbėjote, kad galvojate apie stažuotės galimybę JAV. Tačiau po kelių savaičių jūs – jau “Wolves”
Rubštavičiaus komanda čempionus eliminavo be išvaryto lietuvio
Rubštavičiaus komanda čempionus eliminavo be išvaryto lietuvio
Preliminariame Australijos krepšinio lygos atkrintamųjų varžybų etape Mano Rubštavičiaus atstovaujama Oklando „New Zealand Breakers“ komanda išvykoje 83:76 (15:22,
"Wolves" treniruotėse – pasiilgtas veidas
"Wolves" treniruotėse – pasiilgtas veidas
Iš Turkijos grįžęs Artūras Žagaras pradėjo sportuoti kartu su Vilniaus „Wolves“ krepšininkais. Tiesa, apie tai pranešęs sostinės klubas nepatikslina, kada sunkią
Mikrofonas atlape: KMT finalas teisėjų akimis
Mikrofonas atlape: KMT finalas teisėjų akimis
Vasario 18 dieną vykusiame Citadele Karaliaus Mindaugo taurės didžiajame finale Kauno „Žalgiris“ apgynė čempionų titulą 86:70 įveikdami Panevėžio „7bet-Lietkabelį“.Tuo,
"Madison Square Garden" šeimininkavę "Pelicans" kopia turnyro lentelėje
"Madison Square Garden" šeimininkavę "Pelicans" kopia turnyro lentelėje
Jono Valančiūno atstovaujamas Naujojo Orleano „Pelicans“ (35-24) klubas pasinaudojo identišką rezultatą fiksuojančius konkurentus iš Rytų Niujorko „Knicks“ (35-24)
Dončičiaus pastangas nubraukė metimas iš savos aikštės pusės sulig sirena (rezultatai)
Dončičiaus pastangas nubraukė metimas iš savos aikštės pusės sulig sirena (rezultatai)
Luko Dončičiaus vedamus Dalaso „Mavericks“ (33-25) krepšininkus nuo pergalės skyrė dvi sekundės, bet Klivlando „Cavaliers“ (38-19) puolėjas Maxas Strusas tarė paskutinį
Buzelis gerai pataikė, tačiau dažnai klydo
Buzelis gerai pataikė, tačiau dažnai klydo
Dar vienas solidus Mato Buzelio pasirodymas absoliutiems NBA G lygos autsaideriams pergalės nedovanojo."G League Ignite" (2-22) išvykoje 111:132 (31:35, 23:33, 30:34, 27:30) nusileido
"Wolves" treneris Leonavičius apie brolius Ballus ir Valančiūno bei Sabonio duetą
"Wolves" treneris Leonavičius apie brolius Ballus ir Valančiūno bei Sabonio duetą
Praėjusių metų balandį iš Breso Burgo JL klubo į Lietuvą grįžęs ir prie Vilniaus „Wolves“ prisijungęs asistentas Marius Leonavičius šio sprendimo nesigaili. Nors ir
"Thunder" žvaigždė Holmgrenas: netikiu "karšta ranka"
"Thunder" žvaigždė Holmgrenas: netikiu "karšta ranka"
Vienas Oklahomos "Thunder" lyderių Chetas Holmgrenas paaiškino savo požiūrį į "gerus" bei "blogus" metimus."Žinoma, jei tau pradėjo kristi, nėra jokios
Savęs vertą priešininką sutikęs Sabonis kėlė baltą vėliavą (rezultatai)
Savęs vertą priešininką sutikęs Sabonis kėlė baltą vėliavą (rezultatai)
Sakramento „Kings“ (33-24) nepavyko pratęsti pergalių serijos NBA lygoje iki keturių – namuose „karaliai“ nulenkė galvas prieš nukraujavusį Majamio „Heat“
Po šalto dušo Taline ir strategas, ir kapitonas linksniavo tas pačias rinktinę kamavusias bėdas
Po šalto dušo Taline ir strategas, ir kapitonas linksniavo tas pačias rinktinę kamavusias bėdas
Nuožmi kova Estijos sostinėje baigėsi pirmąja Lietuvos rinktinės (1-1) nesėkme atrankoje į 2025 m. Europos čempionatą, rašo Krepšinis.lt.Sausakimšai užpildytoje Talino arenoje
Lenkus sutriuškinusi Šiaurės Makedonija lentelėje lenkia lietuvius (visi rezultatai)
Lenkus sutriuškinusi Šiaurės Makedonija lentelėje lenkia lietuvius (visi rezultatai)
Europos čempionato atrankos H grupės rungtynėse Lenkija (0-2) namuose net 71:96 (16:25, 22:22, 12:22, 21:27) neprilygo Šiaurės Makedonijos (1-1) rinktinei, rašo Krepšinis.lt.Lenkijai
Vieną kamuolį puolime atkovojusi rinktinė krito Estijoje
Vieną kamuolį puolime atkovojusi rinktinė krito Estijoje
Nuožmi kova Estijos sostinėje baigėsi pirmąja Lietuvos rinktinės (1-1) nesėkme atrankoje į 2025 m. Europos čempionatą.Sausakimšai užpildytoje Talino arenoje Kazio Maksvyčio vyrai 59:65
Sabonio dėjimas – antroje NBA nakties gražiausių epizodų vietoje
Sabonio dėjimas – antroje NBA nakties gražiausių epizodų vietoje
Sekmadienį Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) įvyko vienuolika susitikimų, nest septyniuose iš jų triumfavo svečiai.Lyga pristatė vasario 25 dieną sužaistų rungtynių gražiausių
JAV nusileido Kubai, Argentinos pralaimėjimo fone – šuns perkąstas kamuolys
JAV nusileido Kubai, Argentinos pralaimėjimo fone – šuns perkąstas kamuolys
Atrankoje į 2025-ųjų Amerikos čempionatą sekmadienį užfiksuotos dvi staigmenos bei įdomus kuriozas.JAV rinktinė (1-1) pirmą kartą istorijoje išvykoje 67:81 (10:26, 22:15, 20:31, 15:9)
Los Andžele – Sabonio spindesys: dėjimas per varžovą ir saldus trigubas dublis
Los Andžele – Sabonio spindesys: dėjimas per varžovą ir saldus trigubas dublis
Svarbią pergalę NBA čempionate iškovojo dėl vietos Vakarų konferencijos atkrintamosiose lenktyniaujantys Sakramento „Kings“ (33-23) krepšininkai, rašo Krepšinis.lt.„Karaliai“
Galingas Valančiūno dublis ir +19 taškų rodiklis "Pelicans" pergale nevirto
Galingas Valančiūno dublis ir +19 taškų rodiklis "Pelicans" pergale nevirto
Prie galingą pasirodymą naktį iš sekmadienio į pirmadienį surengusio tautiečio Domanto Sabonio prisijungė ir Jonas Valančiūnas, tačiau jo pastangų nebuvo gana, rašo Krepšinis.lt.Naujojo
Galingas Buzelio pasirodymas NBA G lygoje
Galingas Buzelio pasirodymas NBA G lygoje
Galingas Mato Buzelio pasirodymas absoliutiems NBA G lygos autsaideriams pergalės nedovanojo."G League Ignite" (2-21) savo aikštėje 117:124 (31:38, 35:28, 23:28, 28:30) nusileido "South
Pralaimėjimo estams nesureikšminęs Maksvytis paaiškino įvykusias permainas sudėtyje
Pralaimėjimo estams nesureikšminęs Maksvytis paaiškino įvykusias permainas sudėtyje
Lietuvos krepšinio rinktinė pirmadienį sieks antrosios pergalės atrankos lange į Europos čempionatą. Lietuviai atvyko į Taliną, kur testuos šeimininkų estų išbandymą, rašo
Turkus išgelbėjo Šaro auklėtinio metimas, netikėta čempionų nesėkmė, ispanų krachas ir latvių pergalė
Turkus išgelbėjo Šaro auklėtinio metimas, netikėta čempionų nesėkmė, ispanų krachas ir latvių pergalė
Sekmadienį įvyko dar viena porcija rungtynių, kuriose krepšinio rinktinės kaunasi dėl vietos Europos čempionate, rašo Krepšinis.lt.Dramatišką pergalę iškovojo
Obradovičių liaupsinęs Exumas: visi norėjo fotografuotis su treneriu, o ne su mumis
Obradovičių liaupsinęs Exumas: visi norėjo fotografuotis su treneriu, o ne su mumis
Dalaso "Mavericks" gynėjas Dante Exumas papasakojo apie praeitą sezoną Belgtrado "Partizan" grtose bei apie charizmatiškąjį Serbijos klubo trenerį Željko Obradovičių."Man
Už Atlanto – įspūdingas Marčiulionio vakaras ir pratęsta pergalių serija
Už Atlanto – įspūdingas Marčiulionio vakaras ir pratęsta pergalių serija
NCAA čempionate puikų pasirodymą surengė Augustas Marčiulionis, o jo atstovaujama Šventosios Marijos universiteto „Gaels“ (23 pergalės- 6 pralaimėjimai) komanda namuose 88:62
"Baskonia" siekia pratęsti sutartis su lietuviu ir estu
"Baskonia" siekia pratęsti sutartis su lietuviu ir estu
Šią vasarą baigiasi proveržio sezoną Eurolygoje žaidžiančio Tado Sedekerskio kontraktas su Vitorijos „Baskonia“. Lietuvio klubas siekia pratęsti sutartį su puolėju, tiesa,
Kuzminsko iniciatyva – aukcionų maratonas ir solidus indėlis į paramą Ukrainos kariams
Kuzminsko iniciatyva – aukcionų maratonas ir solidus indėlis į paramą Ukrainos kariams
Lietuvos krepšinio rinktinės puolėjo Mindaugo Kuzminsko iniciatyva per 10 dienų buvo surengta 10 aukcionų. Jų metu surinkta ir „Blue/Yallow for Ukraine“ fondui paaukota 25 tūkst.
Įsiplieskusiose muštynėse taikdario vaidmens ėmęsis Valančiūnas išvengė išvarymo (rezultatai)
Įsiplieskusiose muštynėse taikdario vaidmens ėmęsis Valančiūnas išvengė išvarymo (rezultatai)
Jonas Valančiūnas su Naujojo Orleano „Pelicans“ penktadienį savo aikštėje 95:106 (24:31, 34:27, 22:26, 15:22) nusileido Majamio „Heat“ krepšininkams, o iš
Naudingo Buzelio ekipa nusileido NBA oro karaliaus komandai
Naudingo Buzelio ekipa nusileido NBA oro karaliaus komandai
Naudingai žaidęs Matas Buzelis nepadėjo savo atstovaujamai komandai iškovoti retos pergalės NBA G lygoje.Absoliutūs pirmenybių autsaideriai "G League Ignite" (2-20) krepšininkai
Retą statistinį rekordą pasiekęs Wembanyama krito prieš Karalių Jamesą (rezultatai)
Retą statistinį rekordą pasiekęs Wembanyama krito prieš Karalių Jamesą (rezultatai)
Vos pirmus metus NBA lygoje žaidžiantis Victoras Wembanyama ir toliau stebina, žengdamas į retos krepšinio statistikos eilutes. Penktadienio dvikovoje su Los Andželo „Lakers“ 20-metis
Eurobasket atrankoje – pirmieji graikų, serbų ir prancūzų žingsniai link tikslo
Eurobasket atrankoje – pirmieji graikų, serbų ir prancūzų žingsniai link tikslo
Penktadienį 2025-ųjų Europos krepšinio čempionato atrankos varžybos pašykštėjo didesnių staigmenų: statusą pateisino visi Eurolygos pajėgas galėję pasitelkti favoritai,

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (220) 10.22 16:33
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime