Naujienos kraunasi...

Velička – apie puikiai pažįstamą "Ryto" branduolį, Barselonoje sutiktą Rice'ą ir pasiilgtus spragėsiusBeveik visą lietuvių branduolį po praėjusio sezono išsaugojęs Vilniaus „Rytas“ komandą papildė dar dviem jaunais žaidėjais. Prie vilniečių artėjantį sezoną prisijungs aukštaūgis Oskaras Pleikys bei gynėjas Arnas Velička.

Po pertraukos į Lietuvą gyventi grįžtantis A. Velička sako, kad labiausiai gimtojoje šalyje pasiilgo šeimos ir draugų. Na ir dar – lietuviškų kino teatrų spragėsiu.

„Kai būni išvažiavęs susitinki retai, ypač liūdna per šventes, kai negali su visais susitikti. Taip pat pasiilgau lietuviško maisto, o dar vienas į galvą šaunantis dalykas – „Forum cinemas“ spragėsiai. Niekur niekada nesu valgęs skanesnių“, – juokiasi naujasis „Ryto“ įžaidėjas.

Pastaruosius tris sezonus jis praleido Vokietijoje, Prancūzijoje ir Italijoje. Tačiau legionieriaus karjerą vaikinas pradėjo neįprastai anksti – būdamas 16-os metų Arnas gavo pasiūlymą tobulėti Barselonos jaunimo sistemoje.

„Norėjosi išbandyti save, susipažinti su geriausiais Europos jaunaisiais talentais, patobulėti ir pamatyti, kaip viskas daroma geriausiose pasaulio organizacijose. Tai buvo didelis ir svarbus žingsnis mano karjeroje“.

Ispanijos grando dublerių komandoje tuometis jaunimo rinktinių lyderis netikėtai sutiko ir žmogų, kurio treniruojantis su jaunimu dažnai nepamatysi – įspūdingą sezoną Vilniuje 2011-12 m. sužaidusį, o vėliau Eurolygos čempionu tapusį Tyrese‘ą Rice‘ą.

„Rice‘as tikrai yra geriausias žaidėjas, prieš kurį ir su kuriuo man yra tekę žaisti – jis turi labai didelį judesių arsenalą, nuostabiai valdo savo kūną, labai sunku prieš jį gintis ir galima buvo daug ko pasimokyti“.

Naują gyvenimo etapą Vilniuje pradėsiantis A. Velička džiaugiasi, kad čia sutiks daug puikiai pažįstamų veidų. Pasak jo, tai leis koncentruotis į žaidimą krepšinio aikštelėje.

„Martynas, Lukas, Margiris, abu Gyčiai yra buvę mano komandos draugai – ar įvairių amžių rinktinėse, ar FIBA languose, ar klubuose. Žinomi veidai visada yra smagu, tai tikrai padės įsilieti į komandą“.

Interviu rytasvilnius.lt 23-ejų krepšininkas papasakojo apie iššūkių kupiną karjeros etapą Barselonoje, skirtumus tarp žaidimo užsienyje ir Lietuvoje, sudėtingą jaunų žaidėjų kelią į vyrų krepšinį bei įsimintiniausias rungtynes savo karjeroje.

Būdamas vos 16-os persikėlei gyventi ir treniruotis į Barseloną. Nebuvo baisu?

Tikrai buvau jaunas ir svarstant tą pasiūlymą nerimo buvo. Tačiau gavus tokios organizacijos kaip „Barcelona“ dėmesį atsisakyti labai sunku, nes daugiau tokios progos gali ir nebepasitaikyti. Norėjosi išbandyti save, susipažinti su geriausiais Europos jaunaisiais talentais, patobulėti ir pamatyti, kaip viskas daroma geriausiose pasaulio organizacijose. Tai buvo didelis ir svarbus žingsnis mano karjeroje.

Kokie didžiausi iššūkiai pasitiko Ispanijoje?

Ten yra toks Barselonos jaunimo sistemos kompleksas – La Masia, jame gyvendavo apie 80-imt vaikų. Ne tik norinčių būti krepšininkais, bet ir futbolininkais, rankininkais, kitų sporto šakų atstovais. Visos treniruotės ir visas gyvenimas vyko ten.

La Masia yra šiek tiek už miesto, mes būdavome nuolat prižiūrimi, iki 18-os metų net neleisdavo vieniems niekur eiti. Tai tam tikra prasme ilgai besitęsianti sporto stovykla, panašu į internatą. Buvau vienas, angliškai nelabai kas šnekėjo, tai reikėjo mokytis ispanų kalbos – dar ir dabar galėčiau susišnekėti.

Pagrindiniai iššūkiai – kalba, vienatvė ir daug skirtingų kultūrų. Vien mano komandoje buvo jaunuoliai iš 6-ių skirtingų šalių. Su visais kažkaip reikia rasti bendrą kalbą, susidraugauti. Atvažiavus iš Lietuvos tai buvo nauja ir prie to reikėjo priprasti.

Ten susipažinai ir su labai ryškiai į Vilniaus komandos istoriją įsirašiusiu įžaidėju Tyrese'u Rice'u. Kokia buvo ta pažintis?

Jis buvo labai įdomioje situacijoje – turėjo kontraktą su pagrindine komanda, bet atėjęs naujas treneris pareiškė, kad Rice'o komandoje nebemato. Jam liko dvi opcijos – arba nusitraukti kontraktą, arba eiti žaisti į dublerių komandą, ką jis ir padarė bei pusę sezono treniravosi ir žaidė su mumis.

Netikėtai gavosi, kad labai aukštos klasės žaidėjas prisijungė prie treniruočių, tai buvo didžiulis stimulas, motyvacija mums, o Tyrese‘as tuo pačiu tapo mokytoju, iš kurio visi sėmėmės žinių. Gerai sutarėme, jis labai geranoriškas, pasakojo apie laikus „Ryte“, istorijas apie žaidėjus, išskyrė Martyną Gecevičių.

Būdavo ir taip, kad jis organizuodavo atskiras treniruotes gynėjams – susirinkdavo mus ir eidavome sportuoti, mokytis įvairių judesių. Nors iš jo pusės tai buvo ir kvaila situacija, bet man tai buvo labai įdomu ir naudinga. Rice‘as tikrai yra geriausias žaidėjas, prieš kurį ir su kuriuo man yra tekę žaisti – jis turi labai didelį judesių arsenalą, nuostabiai valdo savo kūną, labai sunku prieš jį gintis ir galima buvo daug ko pasimokyti.

Kaip dabar vertini karjeros etapą Barselonoje?

Neįmanoma pasakyti, kaip viskas būtų buvę, jei būčiau likęs čia. Ir nors buvo visko, dėl sprendimo nesigailiu. Tas kelias tikrai buvo įdomus. Juk galiausiai tai atvedė iki ten, kur esu dabar – „Ryte“. Esu dėl to laimingas, bet vėl reikės įrodyti savo vertę, esu pasiryžęs tai padaryti.

Tuomet grįžai žaisti į Lietuvą, kokius pagrindinius skirtumus pajautei tarp žaidimo namie ir užsienyje?

Atvykęs į Panevėžį viduryje sezono neturėjau rolės ir dažniau teko sėdėti ant suoliuko, tad tai nebuvo man asmeniškai geras laikas. Prienuose buvo neblogas sezonas, bet jį sugriovė koronavirusas. Su komanda turėjome puikią atkarpą, ruošėmės atkrintamosioms ir labai gaila, kad to sezono nepavyko užbaigti.

Kas labiausiai pasijautė – jei esi lietuvis ir žaidi Lietuvoje, gauni labai daug dėmesio. Daug straipsnių, podkastų, žurnalistų fokusuojasi į mūsų lygą. Vėliau žaidžiau Prancūzijoje ir Vokietijoje – niekas iš Lietuvos nemato tavo rungtynių ten, apie žaidimą sprendžia tik iš statistikos.

Įdomus paradoksas – tose lygose lengviau būti pastebėtam, daugiau agentų, skautų stebi jas, bet Lietuvoje apie tave nekalba. O jei žaidi čia – nors, plačiąja prasme, esi mažiau matomas, dėmesio gauni daugiau.

Tas padidintas dėmesys – gerai ar blogai?

Manau, kad gerai. Tai visada papildoma motyvacija, nes kiekvienas tavo žingsnis yra stebimas, visada turi būti susikaupęs ir daryti savo darbą kaip gali geriausiai. Jei pradėsi žaisti prastai – visi apie tai kalbės. Tai stumia į priekį ir suteikia daugiau motyvacijos.

Kodėl ne visiems jaunimo krepšinyje žibėjusiems talentams pavyksta sėkmingai pereiti į vyrų krepšinį?

Savo metų komandose dažniausiai būni lyderis, dominuoji. O čia staiga tampi paskutiniu žaidėju komandoje – neturi rolės, sėdi ant suolo, visi aplink yra stipresni, greitesni, gudresni. Per treniruotes gali būti apstumdytas, smunka pasitikėjimas savimi. Iš esmės karjera prasideda nuo nulio – esi dvyliktas žaidėjas ir turi savo vietą po saule išsikovoti. Tai sudėtinga jaunam žmogui – juk vyresnieji irgi nenori užleisti savo vietos aikštelėje.

Kokios yra įsimintiniausios tavo karjeros rungtynės?

U18 ketvirtfinalis prieš Rusiją, kur įmečiau lemiamą metimą ir patekome į pusfinalį, o dar svarbiau – iškovojom kelialapį į Pasaulio čempionatą, kitaip būtume iškritę. Toje komandoje buvo ir L. Uleckas ir G. Masiulis, trenerio asistentu dirbo G. Žibėnas – visada smagu prisiminti tą euforiją po paskutinio metimo.

Ar tiesa, kad pažįsti ir daugiau būsimų komandos draugų?

Tikrai taip. Martynas, Lukas, Margiris, abu Gyčiai yra buvę mano komandos draugai – ar įvairių amžių rinktinėse, ar FIBA languose, ar klubuose. Pažįstami veidai visada yra smagu, tai tikrai padės įsilieti į komandą. Su Ulecku, Masiuliu esame pažįstami nuo 10-ies metų, esam draugai. Manau, kad nuo pirmų dienų jausiuosi komandos dalimi ir tai padės koncentruotis į žaidimą aikštelėje.

Kokie krepšininkai tave įkvepia?

Dabar mėgstu stebėti NBA, ypač gynėjus, jų judesių arsenalą, kaip jie skaito žaidimą, atlieka perdavimus, dirba su savo kūnu. Micičius, Irvangas, Hardenas, Curry, Dončičius – gal tai ir neoriginalus atsakymas, bet tai geriausi žaidėjai ir stebėdamas juos gali daugiausiai išmokti. Matai, kaip jie klaidina varžovus, kokius judesius atlieka ir bandai tai įlieti į savo žaidimą.

Kalbant apie karjerą baigusius žaidėjus, augant mano mėgstamiausias žaidėjas buvo Linas Kleiza. Ypač 2010 m., kaip jis tempė rinktinę, jo įspūdingi metimai, nerealu prisiminti. Visada matėsi, kad tai visai kito kalibro žaidėjas – ateina iš NBA ir dominuoja.

Po pertraukos grįžti gyventi į Lietuvą, ko labiausiai pasiilgai?

Šeimos ir draugų. Kai būni išvažiavęs susitinki retai, ypač liūdna per šventes, kai negali su visais susitikti. O dabar būsime kartu daug dažniau ir varžybose jie galės paprasčiau mane aplankyti, dėl to irgi labai džiaugiuosi.

Iš tokių paprastų dalykų pasiilgau lietuviško maisto, o dar vienas į galvą šaunantis dalykas – „Forum cinemas“ spragėsiai. Niekur niekada nesu valgęs skanesnių (juokiasi).

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Į klausimą apie Žibėno ateitį "Ryto" sporto direktorius atsakė vienu žodžiu
Į klausimą apie Žibėno ateitį "Ryto" sporto direktorius atsakė vienu žodžiu
Antrą kartą Vilniaus „Rytui“ Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionų regalijas padėjęs užkariauti Giedrius Žibėnas teigė, jog jo sutartyje yra numatyta galimybė pratęsti
37-erių Teodosičius lieka Giedraičio komandos draugu
37-erių Teodosičius lieka Giedraičio komandos draugu
Vienas garsiausių šio šimtmečio Serbijos krepšininkų Milošas Teodosičius ne tik nekabina sportbačių ant vinies, bet ir lieka aukščiausiame lygyje.Belgrado "Crvena
Pirmoji naujiena iš "Šiaulių": prie trenerių štabo jungiasi ilgametis komandos žaidėjas
Pirmoji naujiena iš "Šiaulių": prie trenerių štabo jungiasi ilgametis komandos žaidėjas
Vasaros darbus pradėjęs „Šiaulių“ krepšinio klubas į savo štabą pasikvietė praeityje Saulės mieste rungtyniavusį, o nuo šiol trenerio asistento pareigas
 Sugrįžti žadantis Fosteris: įrodėme, kad „Ryto“ organizacija yra geresnė už "Žalgirio"
Sugrįžti žadantis Fosteris: įrodėme, kad „Ryto“ organizacija yra geresnė už "Žalgirio"
Vilniaus „Rytas“ savo žiūrovų akivaizdoje 88:87 dramatiškai palaužė Kauno „Žalgirį“ ir laimėjęs finalo seriją 3-1 tapo Lietuvos krepšinio lygos čempionu.
Žibėnas stebėjosi Trinchieri poelgiu ir darė išvadą dėl "Ryto" pavasario sindromo
Žibėnas stebėjosi Trinchieri poelgiu ir darė išvadą dėl "Ryto" pavasario sindromo
Viduryje čempioniškos spaudos konferencijos žmonos skambučio sulaukęs Giedrius Žibėnas prašė jos luktelėti tris minutes, bet Vilniaus „Ryto“ treneris naktį anksti namo
"Žalgirio" bėdas pagarsinęs Normantas: negalėjau patikėti, kad Lekavičius metė toks laisvas
"Žalgirio" bėdas pagarsinęs Normantas: negalėjau patikėti, kad Lekavičius metė toks laisvas
Vilniaus „Ryto“ kapitonas Margiris Normantas po triumfo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijoje pripažino, kad vilniečiai pasinaudojo Kauno „Žalgirio“ bėdomis
"Mavericks" šturmą atlaikę "Celtics" – per žingsnį nuo rekordinio NBA titulo
"Mavericks" šturmą atlaikę "Celtics" – per žingsnį nuo rekordinio NBA titulo
21 taško persvaros vos neišbarsčiusi Bostono „Celtics“ ekipa per vieną pergalę priartėjo prie NBA čempionės titulo, rašo Krepšinis.lt.„Celtics“
Apie ateitį Kaune nekalbėjęs Trinchieri vėl laidė strėles į teisėjus: buvo pražanga prieš Butkevičių
Apie ateitį Kaune nekalbėjęs Trinchieri vėl laidė strėles į teisėjus: buvo pražanga prieš Butkevičių
Andrea Trinchieri po fiasko Lietuvos krepšinio lygos(LKL) finale ironiškai vertino paskutinių sekundžių įvykius ketvirtose serijos rungtynėse ir nepanoro kalbėti apie savo ateitį Nemuno
1 tašku laimėjęs "Rytas" po 14 metų pertraukos palaužė "Žalgirį" ir triumfavo LKL
1 tašku laimėjęs "Rytas" po 14 metų pertraukos palaužė "Žalgirį" ir triumfavo LKL
Vilnius šį vakarą švenčia. „Ryto“ komanda namuose 88:87 (23:24, 28:24, 19:17, 18:22) palaužė Kauno „Žalgirį“ ir tapo Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“)
Fosteris pripažintas LKL finalo MVP
Fosteris pripažintas LKL finalo MVP
Vilniaus „Rytas“ po dvejų metų pertraukos susigrąžino „Betsafe-LKL“ čempionų titulą įspūdingoje finalo serijoje 3:1 parklupdydamas Kauno „Žalgirį“.Kone pagrindiniu
Mirė NBA logotipe įamžinta legenda Jerry Westas
Mirė NBA logotipe įamžinta legenda Jerry Westas
NBA bendruomenę pasiekė liūdna žinia. JAV žiniasklaida praneša, jog mirė didi NBA legenda Jerry Westas, rašo Krepšinis.lt.Pranešama, jog 86-erių sulaukusi krepšinio
Apie artimiausius vasaros darbus užsiminęs "Wolves" strategas: man sezonas dar nesibaigė
Apie artimiausius vasaros darbus užsiminęs "Wolves" strategas: man sezonas dar nesibaigė
„Nenoriu išskirti legionierių ir lietuvių, bet buvo grupelė žaidėjų, kurie žiauriai norėjo tos bronzos, ir buvo tokių, kurie aplaidžiau pažiūrėjo į šią seriją“,
Solidus "Juventus" žingsnis: į Lietuvą grįžta Beliauskas
Solidus "Juventus" žingsnis: į Lietuvą grįžta Beliauskas
Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ klubas tęsia vasaros darbus – prie Aukštaitijos klubo prisijungė 27-erių gynėjas Laurynas Beliauskas. Sutartis tarp krepšininko
"Lietkabelio" kapitonas: galėčiau romaną parašyti apie šį sezoną, buvo kažkas vau
"Lietkabelio" kapitonas: galėčiau romaną parašyti apie šį sezoną, buvo kažkas vau
Po pergalingų „Betsafe-LKL“ ketvirtųjų mažojo finalo rungtynių bronzą iškovojusio Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ kapitonas Vytenis Lipkevičius dėkojo sirgaliams už
11-tą medalį su „Lietkabeliu“ iškovojęs Čanakas – apie subrendusį Sirvydį ir atgaivintą Gagičių
11-tą medalį su „Lietkabeliu“ iškovojęs Čanakas – apie subrendusį Sirvydį ir atgaivintą Gagičių
Antradienį Panevėžio „Lietkabelis“ sukūrė didžiulę šventę sau ir savo atstovaujamam miestui. Nenado Čanako auklėtiniai 98:87 nugalėjo Vilniaus „Wolves“ krepšininkus,
"Lietkabelis" užtikrintai įveikė vilniečius ir iškovojo LKL bronzą
"Lietkabelis" užtikrintai įveikė vilniečius ir iškovojo LKL bronzą
Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) mažasis finalas – baigtas.Jį sėkmingai uždarė Panevėžio „7bet-Lietkabelis“, kuris namuose 98:87 (23:30, 25:21, 24:15,
Dėl Sumnerio neklydęs Kurtinaitis žavisi Sirvydžiu: meta geriau nei aš prieš 50 metų
Dėl Sumnerio neklydęs Kurtinaitis žavisi Sirvydžiu: meta geriau nei aš prieš 50 metų
Pirmadienį laidoje „Krepšinio zona“ strategas Rimas Kurtinaitis negailėjo pagyrų „Žalgirio“ gynėjui Edmondui Sumneriui. Krepšinio specialistas prognozavo, jog
Rinktinė dėl traumos prarado A.Marčiulionį (Š.Marčiulionio komentaras)
Rinktinė dėl traumos prarado A.Marčiulionį (Š.Marčiulionio komentaras)
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė neteko Augusto Marčiulionio – krepšininkui lūžo šonkaulis, dėl ko teks priverstinai pailsėti, rašo Krepšinis.lt.Apie tai
"Žalgirio" herojumi tapęs Sumneris – apie nuo pečių nusimestą beždžionę ir žvilgsnį į veidrodį
"Žalgirio" herojumi tapęs Sumneris – apie nuo pečių nusimestą beždžionę ir žvilgsnį į veidrodį
Prie sienos priremtą Kauno „Žalgirį“ trečiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos rungtynėse į priekį tempęs Edmondas Sumneris pripažino, kad pergalė padėjo nusimesti
Favorito naštą "Rytui" metantis Trinchieri: įžengėme į seriją ir galime būti tik geresni
Favorito naštą "Rytui" metantis Trinchieri: įžengėme į seriją ir galime būti tik geresni
Prie sienos priremtas Kauno „Žalgiris“ išlaikė gyvą viltą Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finale, o dabar šalies čempionų treneris Andrea Trinchieri favorito naštą
Naujos karjeros stotelės ieškantis Valančiūnas pakeitė agentūrą
Naujos karjeros stotelės ieškantis Valančiūnas pakeitė agentūrą
Pirmą kartą karjeroje Jonas Valančiūnas pakeitė jam atstovaujančią agentūrą, rašo Krepšinis.lt.Iki šiol jo karjera rūpinosi „CAA Basketball“ agentūra, dabar
Žibėnas po pirmos nesėkmės LKL finale: spaudimas vis dar "Žalgirio" pusėje
Žibėnas po pirmos nesėkmės LKL finale: spaudimas vis dar "Žalgirio" pusėje
Pirmadienį Kaune LKL finalo serijoje intrigą sugrąžino Kauno „Žalgirio“ komanda, kuri 91:81 patiesė Vilniaus „Rytą“ ir serijoje iki 3 pergalių atsilieka 1-2. Nors „Žalgirio“
Serijos eigą prognozavęs Fosteris metė akmenėlį į teisėjų pusę
Serijos eigą prognozavęs Fosteris metė akmenėlį į teisėjų pusę
Vilniaus „Ryto“ puolimo lyderis po pralaimėjimo prieš Kauno „Žalgirį“ teigė, jog seriją vilniečiai uždarys sostinėje. Taip pat gynėjas tarė keletą žodžių apie
Visas rungtynes kontroliavęs "Žalgiris" sušvelnino serijos rezultatą
Visas rungtynes kontroliavęs "Žalgiris" sušvelnino serijos rezultatą
Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finalas nesibaigia – Kauno „Žalgiris“ dar bent vienam mačui pratęsė kovą dėl trofėjaus.Andrea Trinchieri auklėtiniai
Kaune pagerbtas karjerą baigęs Milaknis linkėjo neprarasti tikėjimo "Žalgirio" fanams
Kaune pagerbtas karjerą baigęs Milaknis linkėjo neprarasti tikėjimo "Žalgirio" fanams
Prieš trečiąsias Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos rungtynes pagerbtas legendinis Kauno „Žalgirio“ gynėjas Artūras Milaknis, nusprendęs baigti karjerą, rašo
"Žalgiriu" tikintis Kurtinaitis nepateisina Trinchieri pareiškimų: tai nėra solidu
"Žalgiriu" tikintis Kurtinaitis nepateisina Trinchieri pareiškimų: tai nėra solidu
Jau pirmadienį gali paaiškėti šio sezono „Betsafe-LKL“ čempionai: Vilniaus „Rytui“ trūksta pergalės finalo serijoje, kurioje sostinės atstovai pirmauja 2-0,
Milaknio istorijos "Žalgirio" arenoje: nuo tritaškių rekordo iki liūdniausio sezono
Milaknio istorijos "Žalgirio" arenoje: nuo tritaškių rekordo iki liūdniausio sezono
Tašką profesionalo karjeroje padėjęs vienas geriausių visų laikų Kauno „Žalgirio“ snaiperių Artūras Milaknis pirmadienio vakarą bus specialiai pagerbtas „Žalgirio“
Kreišmontas – apie netikėtą Maksvyčio skambutį bei proveržio sezoną
Kreišmontas – apie netikėtą Maksvyčio skambutį bei proveržio sezoną
„Betsafe-LKL“ čempionate vyksta paskutinės intriguojančios dvikovos dėl čempiono titulo bei bronzos. Praėjusį sezoną tarp keturių geriausių komandų buvo jonaviečiai, kuriems truko

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (228) 05.16 00:00
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime