Naujienos kraunasi...

Velička – apie puikiai pažįstamą "Ryto" branduolį, Barselonoje sutiktą Rice'ą ir pasiilgtus spragėsiusBeveik visą lietuvių branduolį po praėjusio sezono išsaugojęs Vilniaus „Rytas“ komandą papildė dar dviem jaunais žaidėjais. Prie vilniečių artėjantį sezoną prisijungs aukštaūgis Oskaras Pleikys bei gynėjas Arnas Velička.

Po pertraukos į Lietuvą gyventi grįžtantis A. Velička sako, kad labiausiai gimtojoje šalyje pasiilgo šeimos ir draugų. Na ir dar – lietuviškų kino teatrų spragėsiu.

„Kai būni išvažiavęs susitinki retai, ypač liūdna per šventes, kai negali su visais susitikti. Taip pat pasiilgau lietuviško maisto, o dar vienas į galvą šaunantis dalykas – „Forum cinemas“ spragėsiai. Niekur niekada nesu valgęs skanesnių“, – juokiasi naujasis „Ryto“ įžaidėjas.

Pastaruosius tris sezonus jis praleido Vokietijoje, Prancūzijoje ir Italijoje. Tačiau legionieriaus karjerą vaikinas pradėjo neįprastai anksti – būdamas 16-os metų Arnas gavo pasiūlymą tobulėti Barselonos jaunimo sistemoje.

„Norėjosi išbandyti save, susipažinti su geriausiais Europos jaunaisiais talentais, patobulėti ir pamatyti, kaip viskas daroma geriausiose pasaulio organizacijose. Tai buvo didelis ir svarbus žingsnis mano karjeroje“.

Ispanijos grando dublerių komandoje tuometis jaunimo rinktinių lyderis netikėtai sutiko ir žmogų, kurio treniruojantis su jaunimu dažnai nepamatysi – įspūdingą sezoną Vilniuje 2011-12 m. sužaidusį, o vėliau Eurolygos čempionu tapusį Tyrese‘ą Rice‘ą.

„Rice‘as tikrai yra geriausias žaidėjas, prieš kurį ir su kuriuo man yra tekę žaisti – jis turi labai didelį judesių arsenalą, nuostabiai valdo savo kūną, labai sunku prieš jį gintis ir galima buvo daug ko pasimokyti“.

Naują gyvenimo etapą Vilniuje pradėsiantis A. Velička džiaugiasi, kad čia sutiks daug puikiai pažįstamų veidų. Pasak jo, tai leis koncentruotis į žaidimą krepšinio aikštelėje.

„Martynas, Lukas, Margiris, abu Gyčiai yra buvę mano komandos draugai – ar įvairių amžių rinktinėse, ar FIBA languose, ar klubuose. Žinomi veidai visada yra smagu, tai tikrai padės įsilieti į komandą“.

Interviu rytasvilnius.lt 23-ejų krepšininkas papasakojo apie iššūkių kupiną karjeros etapą Barselonoje, skirtumus tarp žaidimo užsienyje ir Lietuvoje, sudėtingą jaunų žaidėjų kelią į vyrų krepšinį bei įsimintiniausias rungtynes savo karjeroje.

Būdamas vos 16-os persikėlei gyventi ir treniruotis į Barseloną. Nebuvo baisu?

Tikrai buvau jaunas ir svarstant tą pasiūlymą nerimo buvo. Tačiau gavus tokios organizacijos kaip „Barcelona“ dėmesį atsisakyti labai sunku, nes daugiau tokios progos gali ir nebepasitaikyti. Norėjosi išbandyti save, susipažinti su geriausiais Europos jaunaisiais talentais, patobulėti ir pamatyti, kaip viskas daroma geriausiose pasaulio organizacijose. Tai buvo didelis ir svarbus žingsnis mano karjeroje.

Kokie didžiausi iššūkiai pasitiko Ispanijoje?

Ten yra toks Barselonos jaunimo sistemos kompleksas – La Masia, jame gyvendavo apie 80-imt vaikų. Ne tik norinčių būti krepšininkais, bet ir futbolininkais, rankininkais, kitų sporto šakų atstovais. Visos treniruotės ir visas gyvenimas vyko ten.

La Masia yra šiek tiek už miesto, mes būdavome nuolat prižiūrimi, iki 18-os metų net neleisdavo vieniems niekur eiti. Tai tam tikra prasme ilgai besitęsianti sporto stovykla, panašu į internatą. Buvau vienas, angliškai nelabai kas šnekėjo, tai reikėjo mokytis ispanų kalbos – dar ir dabar galėčiau susišnekėti.

Pagrindiniai iššūkiai – kalba, vienatvė ir daug skirtingų kultūrų. Vien mano komandoje buvo jaunuoliai iš 6-ių skirtingų šalių. Su visais kažkaip reikia rasti bendrą kalbą, susidraugauti. Atvažiavus iš Lietuvos tai buvo nauja ir prie to reikėjo priprasti.

Ten susipažinai ir su labai ryškiai į Vilniaus komandos istoriją įsirašiusiu įžaidėju Tyrese'u Rice'u. Kokia buvo ta pažintis?

Jis buvo labai įdomioje situacijoje – turėjo kontraktą su pagrindine komanda, bet atėjęs naujas treneris pareiškė, kad Rice'o komandoje nebemato. Jam liko dvi opcijos – arba nusitraukti kontraktą, arba eiti žaisti į dublerių komandą, ką jis ir padarė bei pusę sezono treniravosi ir žaidė su mumis.

Netikėtai gavosi, kad labai aukštos klasės žaidėjas prisijungė prie treniruočių, tai buvo didžiulis stimulas, motyvacija mums, o Tyrese‘as tuo pačiu tapo mokytoju, iš kurio visi sėmėmės žinių. Gerai sutarėme, jis labai geranoriškas, pasakojo apie laikus „Ryte“, istorijas apie žaidėjus, išskyrė Martyną Gecevičių.

Būdavo ir taip, kad jis organizuodavo atskiras treniruotes gynėjams – susirinkdavo mus ir eidavome sportuoti, mokytis įvairių judesių. Nors iš jo pusės tai buvo ir kvaila situacija, bet man tai buvo labai įdomu ir naudinga. Rice‘as tikrai yra geriausias žaidėjas, prieš kurį ir su kuriuo man yra tekę žaisti – jis turi labai didelį judesių arsenalą, nuostabiai valdo savo kūną, labai sunku prieš jį gintis ir galima buvo daug ko pasimokyti.

Kaip dabar vertini karjeros etapą Barselonoje?

Neįmanoma pasakyti, kaip viskas būtų buvę, jei būčiau likęs čia. Ir nors buvo visko, dėl sprendimo nesigailiu. Tas kelias tikrai buvo įdomus. Juk galiausiai tai atvedė iki ten, kur esu dabar – „Ryte“. Esu dėl to laimingas, bet vėl reikės įrodyti savo vertę, esu pasiryžęs tai padaryti.

Tuomet grįžai žaisti į Lietuvą, kokius pagrindinius skirtumus pajautei tarp žaidimo namie ir užsienyje?

Atvykęs į Panevėžį viduryje sezono neturėjau rolės ir dažniau teko sėdėti ant suoliuko, tad tai nebuvo man asmeniškai geras laikas. Prienuose buvo neblogas sezonas, bet jį sugriovė koronavirusas. Su komanda turėjome puikią atkarpą, ruošėmės atkrintamosioms ir labai gaila, kad to sezono nepavyko užbaigti.

Kas labiausiai pasijautė – jei esi lietuvis ir žaidi Lietuvoje, gauni labai daug dėmesio. Daug straipsnių, podkastų, žurnalistų fokusuojasi į mūsų lygą. Vėliau žaidžiau Prancūzijoje ir Vokietijoje – niekas iš Lietuvos nemato tavo rungtynių ten, apie žaidimą sprendžia tik iš statistikos.

Įdomus paradoksas – tose lygose lengviau būti pastebėtam, daugiau agentų, skautų stebi jas, bet Lietuvoje apie tave nekalba. O jei žaidi čia – nors, plačiąja prasme, esi mažiau matomas, dėmesio gauni daugiau.

Tas padidintas dėmesys – gerai ar blogai?

Manau, kad gerai. Tai visada papildoma motyvacija, nes kiekvienas tavo žingsnis yra stebimas, visada turi būti susikaupęs ir daryti savo darbą kaip gali geriausiai. Jei pradėsi žaisti prastai – visi apie tai kalbės. Tai stumia į priekį ir suteikia daugiau motyvacijos.

Kodėl ne visiems jaunimo krepšinyje žibėjusiems talentams pavyksta sėkmingai pereiti į vyrų krepšinį?

Savo metų komandose dažniausiai būni lyderis, dominuoji. O čia staiga tampi paskutiniu žaidėju komandoje – neturi rolės, sėdi ant suolo, visi aplink yra stipresni, greitesni, gudresni. Per treniruotes gali būti apstumdytas, smunka pasitikėjimas savimi. Iš esmės karjera prasideda nuo nulio – esi dvyliktas žaidėjas ir turi savo vietą po saule išsikovoti. Tai sudėtinga jaunam žmogui – juk vyresnieji irgi nenori užleisti savo vietos aikštelėje.

Kokios yra įsimintiniausios tavo karjeros rungtynės?

U18 ketvirtfinalis prieš Rusiją, kur įmečiau lemiamą metimą ir patekome į pusfinalį, o dar svarbiau – iškovojom kelialapį į Pasaulio čempionatą, kitaip būtume iškritę. Toje komandoje buvo ir L. Uleckas ir G. Masiulis, trenerio asistentu dirbo G. Žibėnas – visada smagu prisiminti tą euforiją po paskutinio metimo.

Ar tiesa, kad pažįsti ir daugiau būsimų komandos draugų?

Tikrai taip. Martynas, Lukas, Margiris, abu Gyčiai yra buvę mano komandos draugai – ar įvairių amžių rinktinėse, ar FIBA languose, ar klubuose. Pažįstami veidai visada yra smagu, tai tikrai padės įsilieti į komandą. Su Ulecku, Masiuliu esame pažįstami nuo 10-ies metų, esam draugai. Manau, kad nuo pirmų dienų jausiuosi komandos dalimi ir tai padės koncentruotis į žaidimą aikštelėje.

Kokie krepšininkai tave įkvepia?

Dabar mėgstu stebėti NBA, ypač gynėjus, jų judesių arsenalą, kaip jie skaito žaidimą, atlieka perdavimus, dirba su savo kūnu. Micičius, Irvangas, Hardenas, Curry, Dončičius – gal tai ir neoriginalus atsakymas, bet tai geriausi žaidėjai ir stebėdamas juos gali daugiausiai išmokti. Matai, kaip jie klaidina varžovus, kokius judesius atlieka ir bandai tai įlieti į savo žaidimą.

Kalbant apie karjerą baigusius žaidėjus, augant mano mėgstamiausias žaidėjas buvo Linas Kleiza. Ypač 2010 m., kaip jis tempė rinktinę, jo įspūdingi metimai, nerealu prisiminti. Visada matėsi, kad tai visai kito kalibro žaidėjas – ateina iš NBA ir dominuoja.

Po pertraukos grįžti gyventi į Lietuvą, ko labiausiai pasiilgai?

Šeimos ir draugų. Kai būni išvažiavęs susitinki retai, ypač liūdna per šventes, kai negali su visais susitikti. O dabar būsime kartu daug dažniau ir varžybose jie galės paprasčiau mane aplankyti, dėl to irgi labai džiaugiuosi.

Iš tokių paprastų dalykų pasiilgau lietuviško maisto, o dar vienas į galvą šaunantis dalykas – „Forum cinemas“ spragėsiai. Niekur niekada nesu valgęs skanesnių (juokiasi).

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Brazdeikis – viena koja "Olympiakos", "Žalgiris" gaus įspūdingą išpirką
Brazdeikis – viena koja "Olympiakos", "Žalgiris" gaus įspūdingą išpirką
Gali būti, kad sutartį su Kauno „Žalgiriu“ šiam sezonui turintis Ignas Brazdeikis žaliai-baltų marškinėlių daugiau nebeapsivilks. Pasak pranešimų žiniasklaidoje,
Staniulio dublis neišgelbėjo – mažeikiškiai Telšiuose nusileido Šeškaus kariaunai
Staniulio dublis neišgelbėjo – mažeikiškiai Telšiuose nusileido Šeškaus kariaunai
Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezonas pirmą kartą užsuko į Žemaitijos sostinę Telšius, kuriuose šeimininkų teisėmis rungtyniauja Mažeikių „M
"Wolves" debiutas sostinėje pažymėtas triuškinančia pergale
"Wolves" debiutas sostinėje pažymėtas triuškinančia pergale
Pirmąsyk ASG arenoje šeimininkavę Vilniaus „Wolves“ (2-0) krepšininkai galingu pasirodymu prisistatė sostinės publikai.Kęstučio Kemzūros auklėtiniai naujuose savo
Į replikas atsakęs "Wolves" vadovas – apie Dubajų, ūgtelėjusį biudžetą ir Kariniausko liežuvį
Į replikas atsakęs "Wolves" vadovas – apie Dubajų, ūgtelėjusį biudžetą ir Kariniausko liežuvį
Vilniaus „Wolves“ šį šeštadienį sužais pirmas oficialias rungtynes naujuose savo namuose – „Avia Solutions Group“ arenoje. Pernai Alytuje glaudęsi
Kariniauskas: "Žalgiryje" tu negali pralaimėti, "Ryte" kažkiek gali
Kariniauskas: "Žalgiryje" tu negali pralaimėti, "Ryte" kažkiek gali
Vaidui Kariniauskui pastarieji keli mėnesiai buvo neabejotinai pilni emocijų.Įžaidėjas su rinktine vyko į Pasaulio taurės turnyrą, ten sutraukė į save fotografų žvilgsnius po įspūdingo pasirodymo
Maksvytis ilgam sezonui turi planus A ir B, Evansui rūpi išsivalymas nuo klaidų
Maksvytis ilgam sezonui turi planus A ir B, Evansui rūpi išsivalymas nuo klaidų
Kauno „Žalgiris“ penktadienį sužaidė pirmąsias sezono rungtynes su Eurolygos klubu – draugiškame mače Kipre po atkaklios kovos 72:75 buvo nusileista Pirėjo „Olympiakos“
"Lietkabelio" fanų pasiilgusiam Popovičiui ptinka naujasis treneris bei tai, kad atvyko buvęs bendraklubis Valinskas
"Lietkabelio" fanų pasiilgusiam Popovičiui ptinka naujasis treneris bei tai, kad atvyko buvęs bendraklubis Valinskas
Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ jau pirmadienį (rugsėjo 25 d.) 18.30 val. Kalnapilio arenoje priims Pasvalio „Pieno žvaigždes“ – tai bus pirmosios šio sezono panevėžiečių
Žukauskas nepergyvena dėl "Wolves" rungtynių lankomumo: bus pergalių, bus ir žiūrovų
Žukauskas nepergyvena dėl "Wolves" rungtynių lankomumo: bus pergalių, bus ir žiūrovų
Vilniaus „Wolves“ šeštadienį atvers dar vieną naują lapą jauno klubo istorijoje. Po debiutinio sezono Alytuje, antrajam savo sezonui į Vilnių persikėlusi komanda sužais
"Žalgiris" po inirtingos kovos nusileido Eurolygos vicečempionams
"Žalgiris" po inirtingos kovos nusileido Eurolygos vicečempionams
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pralaimėjimo pirmąsias kontrolines rungtynes stovykloje Kipre. Kazio Maksvyčio auklėtiniai rezultatu 72:75 (15:13, 15:21, 24:21, 18:20) nusileido Pirėjo
Čempionų taurę vėl iškėlęs Štombergas: daug metų praėjo, o niekam to pakartoti ir nepavyko
Čempionų taurę vėl iškėlęs Štombergas: daug metų praėjo, o niekam to pakartoti ir nepavyko
Kaip ir prieš dvidešimt metų, 2003-iaisiais, Stokholme, taip ir 2023-iaisiais Vilniuje Lietuvos rinktinės kapitonas Saulius Štombergas iškėlė Europos čempionų taurę į
LKL rungtyniaus Suomijos rinktinės gynėjas
LKL rungtyniaus Suomijos rinktinės gynėjas
Mažeikių „M Basket-Delamode“ sulaukė pastiprinimo. Prie mažeikičių prisijungė 198 cm ūgio įžaidėjas iš Suomijos Henri Kantonen.26-erių krepšininkas šią vasarą
"Žalgirio" naujokas – apie senų žalgiriečių rungtynių žiūrėjimą bei šmaikščiausius komandos draugus
"Žalgirio" naujokas – apie senų žalgiriečių rungtynių žiūrėjimą bei šmaikščiausius komandos draugus
Kipre treniruočių stovyklą tęsiantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai penktadienio popietę persikels iš Larnakos miesto į šalies sostinę Nikosiją, kur dalyvaus keturių
Latvijos rinktinės atstumtas veteranas rado darbovietę Čempionų lygoje
Latvijos rinktinės atstumtas veteranas rado darbovietę Čempionų lygoje
Janis Timma vėl pasirodys europinėje arenoje. 31-erių latvį pasikvietė Stambulo „Daruššafaka“ klubas, žaidžiantis FIBA Čempionų lygoje, rašo Krepšinis.lt.Turkijoje
Bręsta skambus perėjimas NBA lygoje: Lillardas artimiausiu metu turėtų būti išmainytas
Bręsta skambus perėjimas NBA lygoje: Lillardas artimiausiu metu turėtų būti išmainytas
Portlando „Trail Blazers“ artimiausiu metu gali priimti NBA lygą sudrebinsiantį sprendimą ir iškeisti savo žvaigždę Damianą Lillardą, rašo Krepšinis.lt.ESPN žurnalistas
"Wolves" priekinę liniją sustiprino Mockevičius
"Wolves" priekinę liniją sustiprino Mockevičius
Vidurio puolėjas Egidijus Mockevičius sustiprins išretėjusią Vilniaus „Wolves“ priekinę liniją ir apsivilks komandos marškinėlius sezono pradžioje. Su krepšininku
Ypatingą vasarą turėjęs "Lietkabelio" senbuvis: kaip įprasta, liekame su Lipkevičiumi, o aplink daug kas keičiasi
Ypatingą vasarą turėjęs "Lietkabelio" senbuvis: kaip įprasta, liekame su Lipkevičiumi, o aplink daug kas keičiasi
„7bet-Lietkabelio“ krepšininkai jau rugsėjo 25 d. (pirmadienį) stoja į kovą pirmosiose šio sezono namų rungtynėse – į Panevėžį atvyksta Pasvalio „Pieno žvaigždės“.Pirmąjį
Prie "Žalgirio" Kipre prisijungęs Maksvytis: bandome užkrauti komandą
Prie "Žalgirio" Kipre prisijungęs Maksvytis: bandome užkrauti komandą
Treniruočių stovyklą Larnakos mieste Kipre tęsiantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai trečiadienį vykusioje vakarinėje treniruotėje sulaukė prie komandos prisijungusio vyriausiojo
Už Lietuvos jaunųjų krepšininkių talentų paieškos vairo stoja Kuzminskas
Už Lietuvos jaunųjų krepšininkių talentų paieškos vairo stoja Kuzminskas
Praėjusiais metais startavęs Lietuvos jaunųjų krepšininkių talentų paieškos projektas ir toliau tęs savo veiklą. Merginų atrankas bei paieškas koordinuos krepšinio
"Wolves" atsisakė savo šokėjų – per pertraukėles karaliaus gatvės šokiai
"Wolves" atsisakė savo šokėjų – per pertraukėles karaliaus gatvės šokiai
Vilniaus „Wolves“ rungtynėse pertraukėlių ir pertraukų metu šį sezoną karaliaus ANT šokių studijos šokėjai. Jų atliekami gatvės šokiai pakeis krepšinio
Vainauskas: man įdomu, kur nuves Palangos klubo projektas – LKL ar Europos taurė
Vainauskas: man įdomu, kur nuves Palangos klubo projektas – LKL ar Europos taurė
Krepšinis Palangoje verčia naują lapą. „Olimpo“ vardu Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezoną pasitinkantį klubą į priekį ves puikiai Lietuvos krepšinyje žinomi
"Ryto" jaunimo programa turi naują vadovą
"Ryto" jaunimo programa turi naują vadovą
Sostinėje – atsinaujinimas: „Ryto“ jaunimo programa turi naują vadovą. Šias pareigas pastaruosius metus užėmusį Mindaugą Noreiką keičia Matas Urbonas.Dvejus pastaruosius
Filmo "BILIETAS. The Ticket'" premjera: halėje žiūrovai vėl išvys"Žalgirio" ir CSKA kovas
Filmo "BILIETAS. The Ticket'" premjera: halėje žiūrovai vėl išvys"Žalgirio" ir CSKA kovas
Spalio 17 d. Kauno sporto halėje vyks išskirtinė raudonojo kilimo premjera, kurioje žiūrovai vėl išvys legendines Kauno „Žalgirio“ ir Maskvos CSKA kovas. Šį kartą
Kipre įsikūrę žalgiriečiai pradeda savaitės trukmės treniruočių stovyklą
Kipre įsikūrę žalgiriečiai pradeda savaitės trukmės treniruočių stovyklą
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, vėlų pirmadienio vakarą pasiekę Kiprą, antradienį Larnakos mieste surengė pirmąją treniruotę. Viduržiemio jūros saloje žaliai balti praleis
Masiulio vedamas "Rytas" LKL startavo užtikrinta pergale
Masiulio vedamas "Rytas" LKL startavo užtikrinta pergale
Vilniaus „Rytas“ (1-0) pergalingai startavo naujajame „Betsafe-LKL“ sezone.Giedriaus Žibėno auklėtiniai sostinės sirgalių akivaizdoje 106:90 (26:19, 34:26,
Po skaudaus niukso atsitiesę uteniškiai sezoną pradėjo pergalingai
Po skaudaus niukso atsitiesę uteniškiai sezoną pradėjo pergalingai
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pergalingai startavo Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (1-0) ekipa. Oliverio Kostičiaus auklėtiniai savo arenoje tik
"Wolves" gretose – Latvijos rinktinės aikštės generolas Žagaras
"Wolves" gretose – Latvijos rinktinės aikštės generolas Žagaras
Pasaulio čempionate ryškiausiomis spalvomis sužibęs Latvijos rinktinės įžaidėjas Artūras Žagaras savaitgalį prasidėjusiame sezone rungtyniaus Vilniaus „Wolves“ komandoje.
Krepšinio šalyje – medalių sausra: kur sisteminės Lietuvos krepšinio problemos?
Krepšinio šalyje – medalių sausra: kur sisteminės Lietuvos krepšinio problemos?
Net ir stiprų antausį nuo latvių gavusi Lietuvos rinktinė Maniloje finišavusiame pasaulio čempionate užfiksuos trečią geriausią savo rezultatą istorijoje, rašo Krepšinis.lt.Taikliausiai
Jomantas – apie Mažeikių tikslus, pamainą Kariniauskui ir "Wolves" ėjimą: skausminga ir gaila
Jomantas – apie Mažeikių tikslus, pamainą Kariniauskui ir "Wolves" ėjimą: skausminga ir gaila
Po devynerių metų pertraukos „Betsafe-LKL“ pirmenybėse varžysis klubas iš Mažeikių, kuris bilietą į aukščiausiąją šalies lygą iškovojo patekęs į Nacionalinės

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (212) 06.29 11:10
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime