Dar viena sensacija: tritaškių liūtimi graikus nuprausę vokiečiai žengė į Eurobasket pusfinalį

Autorius: Krepšinis.lt.

Fantastiškai tritaškius pataikius Vokietijos rinktinė eliminavo vieną pagrindinių kandidačių į Europos krepšinio čempionato auksą Graikijos rinktinę su Gianniu Antetokounmpo priešakyje.

Gordono Herberto auklėtiniai antradienį Berlyne vykusiame antrajame ketvirtfinalio mače triumfavo 107:96 (31:27, 26:34, 26:10, 24:25). Graikų lyderis G. Antetokounmpo pabaigos nesulaukė – buvo išvytas iš aikštės dėl dviejų nesportinių pražangų, rašo Krepšinis.lt.

Pusfinalyje vokiečių lauks Ispanijos nacionalinė ekipa, antradienį pirmoje ketvirtfinalio dvikovoje 100:90 nugalėjusi suomius.

Trečiadienį dėl bilieto į turnyro TOP-4 kovos Prancūzija ir Italija (18.15 val.) bei titulą ginanti Slovėnija ir Lenkija (21.30 val.).

Iki susitikimo su turnyro šeimininkais graikai buvo laimėję visas 6 Europos čempionato rungtynes.

Paskutinį kartą vokiečiai Graikijos rinktinę buvo įveikę 2001 metais. Europos čempionato pusfinalyje Die Mannschaft nežaidė nuo 2005 metų.

Priminsime, kad dar aštuntfinalio etape buvo eliminuota itin pajėgia pretendente į medalius laikyta Serbijos nacionalinė ekipa su Nikola Jokičiumi priešakyje.

Vokietija: Dennisas Schroderis 26 (27 naud.b.), Andreas Obstas ir Franzas Wagneris po 19, Danielis Theisas 13 (16 atk.k.), Johannesas Thiemannas 13.

Graikija: Giannis Antetokounmpo 31 (7 atk.k., 8 rez.p., 31 naud.b.), Giannoulis Larentzakis 18, Tyleris Dorsey 13.

Nugalėtojai pataikė net 17 iš 31 tritaškio (55 proc. taiklumas) ir laimėjo kovą dėl kamuolių 46:32.

Rungtynių eiga:

Uraganinį puolimą surengę vokiečiai pataikė visus 4 mestus tritaškius ir rungtynių pradžioje išsiveržė į priekį 14:5. Tritaškių lavina nesibaigė ir aikštės šeimininkai netrukus persvarą padidino iki dviženklės (19:9).

Per 5 minutes vokiečiai iš 9 tritaškių pataikė 7 ir pirmavo 25:14. Graikams pavyko pristabdyti fantastiškai pataikančius vokiečius.

Pirmuoju smuiku ėmė griežti G. Antetokounmpo, aštriais prasiveržimais terorizavęs varžovų gynybą ir sumažinęs skirtumą iki minimumo (28:27). Po pirmojo kėlinio Vokietijos rinktinė buvo priekyje 31:27.

Abi komandos apsikeitė taikliais metimais ir prabėgus trims antrojo kėlinio minutėms skirtumas nepasikeitė (36:32). Giannoulis Larentzakis tapo tamsiuoju graikų arkliuku, kurio dėka įpusėjus ketvirčiui Dimitrio Itoudžio auklėtiniai vėl kvėpavo varžovams į nugaras (42:40).

Graikijos rinktinė spaudimo nemažino ir netrukus G. Antetokounmpo baudų metimais pirmą kartą šioje dvikovoje persvėrė rezultatą savo komandos naudai 44:46. Išnaudodami savo snaiperį Andreasą Obstą vokiečiai susigrąžino iniciatyvą 55:51.

Itin rezultatyvioje pirmoje rungtynių dalyje viskas baigėsi sėkmingiau graikams, kurie sugebėjo persverti rezultatą savo naudai, o po dviejų D. Schroderio klaidų Kostas Sloukas dar paskutinę sekundę pataikė ir tolimą metimą nuo aikštės vidurio. Įpusėjus dvikovai vokiečiai atsiliko 57:61.

Po didžiosios pertraukos Vokietijos rinktinė pradėjo spurtu 7:0 ir išsiveržė į priekį 64:61. Per daugiau nei 4 minutes graikai sugebėjo pelnyti tik tašką, o turnyro šeimininkai taikliais tritaškiais toliau didino skirtumą, o juos palaikantys sirgaliai kone skendo euforijoje. Skirtumas išaugo iki rekordinio 15 taškų (77:62). Spurtas 20:1!

Benubėgančius vokiečius pristabdyti pavyko vėl kamuolį į savo rankas paėmusiam G. Antetokounmpo. Po trijų kėlinių vokiečiai pirmavo 83:71.

Sužaidus 4 paskutinio kėlinio minutes graikams atsikovoti nieko nepavyko. Atvirkščiai, vokiečiai sėkmingai padidino savo persvarą iki rekordinės 96:80.

Likus žaisti 5 minutes Graikijos rinktinėje visiškas sąmyšis - dėl dviejų nesportinių pražangų lyderis G. Antetokounmpo buvo priverstas apskritai palikti aikštelę. Vokietijos rinktinė ėmė triuškinti varžovus - 103:82.

Vokietijos rinktinė taip pat prarado vieną iš savo lyderių D. Schroderį, kuris buvo priverstas palikti areną dėl dviejų techninių pražangų. Vis dėlto jo nuotaika buvo daug geresnė nei varžovų žvaigždės G. Antetokounmpo.

Likęs trijų minučių laikas abiem komandoms jau buvo tik formalumas. Vokiečiai laukė, kada galės kelti į viršų triumfuodami rankas, o graikai - baigti nevykusias rungtynes.

Pirmieji į pusfinalį žengė ispanai, kurie aštuntfinalyje antradienį 100:90 nugalėjo Suomijos krepšininkus.

Trečiadienį dėl bilieto į TOP-4 kovos Prancūzija ir Italija (18.15 val.) bei titulą ginanti Slovėnija ir Lenkija (21.30 val.).

Dramatiškoje kovoje "Žalgiris" palaužė "Wolves"
Alytaus „Wolves“ (6-4) ekipa metė rimtą iššūkį Kauno „Žalgiriui“ (9-1), tačiau „Betsafe-LKL“ rungtynių pabaigoje pranašumą įrodė Kazio
Brazdeikis: turime būti pasiruošę dar vienam ispaniško stiliaus žaidimui
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai penktadienio vakarą žais dešimtąsias šio sezono rungtynes Eurolygoje. Valensijoje žalgiriečiai pratęs šios savaitės dvikovų
 Jocytės amžių sužinojęs Ukrainos treneris prakalbo apie Gutausko skulptūrą
Būrys tautiečių tribūnoje, viena milžiniška ir daugybė įprasto dydžio šalies vėliavų, visos arenos traukiama skanduotė „Slava Ukraini!“, ukrainietiškos dainos
Lekūnas pripažino negalėjęs atsisakyti "Ryto" pasiūlymo
Ant „Jeep“ arenos parketo – atviras vienas prieš vieną pokalbis su Vilniaus „Ryto“ puolėju Tomu Lekūnu ir Pauliumi Ambrazevičiumi. Išsamiame interviu
Maksvytis: sužaidėme prasčiausią antrąją dalį; Ulanovas: per gerai apie save galvojome
Po pralaimėjimo Vitorijoje Kauno „Žalgirio“ strategas Kazys Maksvytis liejo apmaudą, kad rungtynėms pradėjus slysti iš rankų žaidėjai nesugebėjo išlikti komanda. „Dar
Netoli trigubo dublio likusio Sabonio neužteko – nutrūko ilga "Kings"serija (rezultatai)
Domantui Saboniui iki trigubo dublio pritrūko 3 rezultatyvių perdavimų, tačiau pergalingas Sakramento „Kings“ (10-7) žygis baigėsi. Trečiadienį „karaliai“ išvykoje
Snaiperį savyje pažadinęs Valančiūnas triumfavo San Antonijuje
Keturis tritaškius įsūdęs Jonas Valančiūnas surinko dvigubą dublį, o jo atstovaujama Naujojo Orleano „Pelicans“ (11-7) trečiadienį San Antonijuje 129:110 (29:19, 37:28, 38:38,
"Žalgiriis" Baskonijoje patyrė didžiausią pralaimėjimą šį sezoną
Kauno „Žalgiris“ (5/4) dvigubą Eurolygos savaitę pradėjo nesėkmingai. Ispanijoje viešintys žalgiriečiai 73:93 (20:21, 24:21, 14:22, 15:29) turėjo pripažinti Vitorijos „Baskonia“
Kulboka itin solidžiai prisidėjo prie įsimintinos pergalės Europos taurėje
Europos taurės B grupėje sėkmingas rungtynes sužaidė Arnoldas Kulboka, o marijampoliečio atstovaujama Patrų „Promitheas“ (4/1) ekipa po išvykoje sužaisto itin sėkmingo paskutinio
Lietuvių širdis sudaužęs 1995-ųjų finalas – Marčiulionis nepamiršo Nelsono žodžių
Lietuvos krepšinio gimimo metai – 1922-ieji, o 1995-ieji prisimenami kaip pirmas realus šansas mūsų vyrams vėl laimėti Europos pirmenybes, tik šįsyk – jau po Nepriklausomybės
Po beviltiško pralaimėjimo Messina neatmeta galimybės palikti Milano ekipos vairą
Po dar vieno skaudaus pralaimėjimo Milano „Olimpia“ (3/6) strategas Ettore Messina neatmeta sprendimo trauktis iš vyriausiojo trenerio pareigų, rašo Krepšinis.lt.„Dizaineriai“
Jocytės kartos Europos merginų čempionatas vyks Lietuvoje
Pirmadienį Paryžiuje posėdžiavusi FIBA Europos padalinio valdyba tarp kitų klausimų sprendė ir Europos jaunimo čempionatų organizatorių kandidatūras.Lietuvos krepšinio federacija (LKF)
Krivo skrydis bei dėjimas per Birutį – LKl savaitės epizodų rinkinyje
Lietuvos krepšinio lyga ("Bertsafe LKL") pristatė aštuntąją savaitę vykusių rungtynių gražiausių epizodų penketuką.Jame galime išvysti Kauno "Žalgirio"
"Shaqtin' A Fool": sveikatai pavojingas interviu bei neįtikėtinai apsikvailinęs australas
NBA legenda Shaquille'as O'Nealas pristatė tradicinę rubriką "Shaqtin' A Fool", kurioje išrenkami juokingiausi lygos savaitės epizodai.Rinkinuką pradėjo perdavimą rungtynių
Neatsilaikė ir "Grizliai": įsibėgėję "Karaliai" su Saboniu nuskynė septintą pergalę paeiliui (rezultatai)
Puikią sportinę formą demonstruojanti Sakramento „Kings“ (10/6) svečiuose 113:109 (28:31, 36:28, 24:17, 25:33) pranoko turnyro lentelės kaimynę Memfio „Grizzlies“ ekipą (10/8),
Tubelis vėl buvo vienas vedlių į pergalę NCAA čempionate
Ąžuolas Tubelis surengė dar vieną solidų pasirodymą, o jo atstovaujama komanda tęsia pergalingą žygį NCAA čempionate.Arizonos "Wildcats" (5-0) savo gerbėjų akivaizdoje 87:70 (37:33,
"Real" palaužė būsimus "Žalgirio" varžovus, čempionai sutriuškino "dizainerius"
Eurolygos dvigubą savaitę skirtingo sudėtingumo pergalėmis pradėjo praėjusio sezono finalo dalyviai.Čempionų titulą ginantysi Stambulo "Anadolu Efes" (4-5) krepšininkai išvykoje
"Lietkabelis" Italijoje paleido pergalę iš savo rankų
Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ sužaidė dar vienerias rungtynes Europos taurės turnyre. Šį kartą panevėžiečiai svečiavosi Italijoje, kur 74:71 (17:14, 16:24, 19:17, 22:16) įnirtingoje
Mokinys pranoko mokytoją: "Barcelona" įveikė Obradovičiaus kariauną
Šarūnas Jasikevičius pranoko savo buvusį mokytoją, legendinį trenerį Željko Obradovičių –  Barselonos "Barcelona" (6-3) šventė pergalę Eurolygoje.Katalonijos
Čempionų lygoje – rezultatyvi Olisevičiaus ir Kuzminsko akistata
FIBA Čempionų lygoje antradienio vakarą akis į akį susitiko du lietuviai – Osvaldas Olisevičius ir Mindaugas Kuzminskas, rašo Krepšinis.lt.B grupės ketvirtojo turo rungtynėse
Įspūdingai į "Žalgirį" įsiliejęs 17-metis Krivas: nelabai to tikėjausi, dėkoju treneriui už suteiktą šansą
Retas jaunuolis, apsivilkęs Kauno „Žalgirio“ marškinėlius, iškart apie save pareiškia garsiai. Vis tik Motiejus Krivas tapo vienu iš pozityvių pavyzdžių.Vos
Debiuto Eurolygoje laukiantis Giedraitis: niekas nieko negarantuoja – turi išsikovoti pats
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai antradienį išskrenda į Vitorijos miestą, kuriame trečiadienio vakarą pradės dvigubą Eurolygos ispanišką savaitę – susitiks
Shaqas: kartą vos neužmušiau vieno vaikinuko – tuomet man parodė kalėjimą
Šlovės muziejaus narys, vienas geriausių visų laikų vidurio puolėjų, o dabar TNT ekspertas Shaquille'as O'Nealas papasakojo, kaip mokyklos laikais smarkiai sumušė vaikiną."Kaskart,
Hayeso situaciją nušvietęs Maksvytis akcentavo gynybą – kitaip sulauks tritaškių ir „iš rūbinės“
Dvigubą Eurolygos savaitę Kauno „Žalgiris“ (5-3) praleis Ispanijoje, kur trečiadienį ir penktadienį sužais atitinkamai su Vitorijos „Baskonia“ ir „Valencia Basket“
Valančiūnas su "Pelicans" sutaršė be žvaigždžių žaidusius NBA čempionus (rezultatai)
Jono Valančiūno atstovaujama Naujojo Orleano „Pelicans“ (10-7) pirmadienį nesunkiai 128:83 (35:16, 30:25, 32:24, 31:18) sutriuškino be savo žvaigždžių žaidusią „Golden
NCAA čempionate – monstriškas Tubelio pasirodymas
Ąžuolas Tubelis surengė įspūdingą pasirodymą, o jo atstovaujama komanda tęsia pergalingą žygį NCAA čempionate.Arizonos "Wildcats" (4-0) savo gerbėjų akivaizdoje 101:93 (40:30, 61:63)
Gailiaus vedamas "Neptūnas" iškovojo dramatišką pergalę Kėdainiuose
Dramatišką pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pasiekė Klaipėdos „Neptūnas“ (4-5), kuris svečiuose 71:67 (15:21, 18:16, 23:17, 15:13) palaužė
Kurčio kariauna turėjo paprakaituoti su LKL autsaideriais
Pirmadienio vakarą šeštą sezono pergalę per devynerias rungtynes „Betsafe-LKL“ čempionate iškovojo BC „Wolves“ (6-3) komanda.Namuose, Alytuje žaidę „Vilkai“

Ką šiuo metu klausotės? (2075) 11.13 14:23