Naujienos kraunasi...

Žemaitis: bus labai įdomu kaip dvi ekipos dalinsis ta pačia sostinės saule

Autorius: LKL Akademija.
Žemaitis: bus labai įdomu kaip dvi ekipos dalinsis ta pačia sostinės saule
LKL nuotr.
„Betsafe-LKL“ sezonui perkopus į antrąją pusę, darosi vis įdomiau stebėti, kaip susidėlios galutinė turnyrinė lentelė. Šiuo metu tarp pirmojo aštuntuko komandų yra labai mažas pergalių skirtumas, tad būti užtikrintiems, jog dabartinė pozicija yra galutinė, būtų sunku teigti kiekvieno klubo atstovui. 

Trečioje vietoje esanti Alytaus „Wolves“ ekipa – šio sezono „Betsafe-LKL“ debiutantė. Komanda dar tik rašo pirmuosius puslapius savo istorijoje, bet pamažu tampa intriguojančia Lietuvos krepšinio dalimi.

„Wolves“ šį sezoną jau stebino skambiomis pergalėmis, intriguojančiais papildymais ir, žinoma, naujai atsiradusiu derbiu tarp „Wolves“ ir Vilniaus „Ryto“ komandų.

Apie šios ekipos kuriamą istoriją, sirgalius ir naujai susiformavusį derbį savo įžvalgomis pasidalino komandos krepšininkas Kristupas Žemaitis, kuris šį sezoną „Betsafe-LKL“ čempionate per vidutiniškai sužaidžiamas 19 minučių renka po 7,2 taško, 3 rezultatyvius perdavimus ir 9,5 naudingumo balo.

– Ar buvo sunku palikti Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ ir keltis į visiškai naujai sukurtą komandą, kur negalėjote žinoti ko tikėtis?

– Dėl visiškai naujai įsikūrusios komandos tikrai nesibaiminau, nes tikėjau, kad su šiuo klubu viskas bus gerai. Žinoma, buvau vienas iš pirmųjų, kuris pasirašė kontraktą su „Wolves“ klubu, bet žinojau, kad čia susiburs daug pažįstamų veidų, daug gerų žaidėjų. Taip pat pokalbis su Rimu Kurtinaičiu dar labiau nušvietė klubo ateitį.

Atvykstant į šį klubą tikrai žinojau, kad tai bus aukšto lygio organizacija ir jau tapus šios komandos dalimi, dar labiau nustebau, kaip gerai čia yra elgiamasi su žaidėjais ir dėl jų stengiamasi – viskas aukščiausio lygio. Palikti „7bet-Lietkabelį“, be abejo, buvo sunku, nes praktiškai jau buvau užtikrintas, kad lieku, prie to vienareikšmiškai prisidėjo ir Nenado Čanako pasilikimas Panevėžyje. Įdomi istorija, jog per savo vestuves tiesiog šokau, buvau visiškai ramus dėl ateities Panevėžyje, bet per kelias dienas viskas apsisuko 180 laipsnių kampu. Buvo sunku priimti sprendimą, bet susidėliojus kelių metų perspektyvą nusprendžiau, kad tai bus geras sprendimas.

– Ar sekate „7bet-Lietkabelio“ rungtynes šį sezoną? Koks jausmas stebėti šią komandą iš šono, kai dar praeitą sezoną „Betsafe-LKL“ čempionate stebinote visus savo pasiekimais?

– Tikrai seku „7bet-Lietkabelį“, bet ne tik šią ekipą. Stebiu daugelį klubų, kurie rungtyniauja Europoje, taip pat žiūriu ir „Betsafe-LKL“ rungtynes. Panevėžio ekipoje įdomiausia stebėti panašų braižą iš praeito sezono, panašius derinius. Tikrai įdomu juos žiūrėti, matyti, jog klubas turi kryptį. Manau, kad jie dar nustebins ir bus labai stiprūs konkurentai tiek „Betsafe-LKL“, tiek ir tarptautiniame fronte.

– Kokie yra didžiausi iššūkiai būti naujai susikūrusios komandos dalimi, kuri savo istoriją „Betsafe-LKL“ pradeda tik dabar?

– Didžiausias iššūkis naujoje komandoje yra sirgalių prisitraukimas. Tai nėra lengva, suprantant, kad šiandien žaidžiame Alytuje, o po metų kelsimės į Vilnių. Vėlgi, klubas tam tikros istorijos neturi, mes ją bandome statyti, dėl to ir sunku pritraukti tą sirgalių bazę. Tačiau aš esu labai maloniai nustebintas, kaip aktyviai Alytuje esame palaikomi arenoje. Įtraukiamas yra ir jaunimas, vaikai, kurie nuo pat mažų dienų yra ugdomi krepšinio kultūros, čia didelis indėlis ir yra mūsų klubo darbo, o tai mums sekasi tikrai neblogai.

– Klubo ateities planuose yra persikėlimas iš Alytaus į sostinę. Jūsų manymu, ar keliaujant iš vieno miesto į kitą įmanoma išlaikyti fanų bazę?

– Sunkus klausimas, bet sakyčiau, kad tai tikrai įmanoma. Būna, jog komandą palaiko ir žmonės iš kitų miestų. Jeigu kitais metais jau žaisime sostinėje, rodysime gerus rezultatus, turėsime įdomių žaidėjų, žaisime stipresniame Europos turnyre, rinksime pergales ir žaisime gražų žaidimą, tai atsiras fanų ir sostinėje. Žinoma, tai sunkus darbas, įdomu, kaip visa tai atrodys, bet ir prieš sezoną buvau skeptiškesnis, ar žmonės rinksis palaikyti mūsų Alytuje, bet tai, ką pamačiau, viršijo visus lūkesčius. Galvoju, kad viskas yra įmanoma ir laukiu to su dideliu nekantrumu.

– „Wolves“ komanda padarė didelį žingsnį ties krepšinio populiarinimu Alytuje. Ar prieš sezoną tikėjotės, kad fanų palaikymas šiame mieste gali būti toks stiprus? Galbūt galėtumėte palyginti dabartinę atmosferą su tuo laikmečiu, kai dar vilkėjote Alytaus „Dzūkijos“ marškinėlius?

– Kai dar žaidžiau Alytuje, buvo karantino metai, tai nebūtų korektiškas sulyginimas, bet ką mačiau ankščiau, tai be abejo tas palaikymas skiriasi. Vien pasiruošimas rungtynėms, komandų pristatymas, sirgalių įtraukimas su broliais Lavrinovičiais, įvairūs žaidimai. Žinoma, ir patys Alytaus gyventojai mato, kad miesto komanda yra stipresnė negu būdavo ankščiau, rezultatai geresni, tai galbūt ir įdomiau stebėti bei įsitraukti į palaikymą.

– Žaisti tokio solidaus trenerio, kaip R. Kurtinaitis, komandoje yra palaima ar iššūkis? Ar sunku pritapti šio trenerio sistemoje ir atrasti sau tinkama vietą?

– Sakyčiau, kad tai yra du viename – ir palaima, ir iššūkis. Esu labai patenkintas šiuo treneriu, jo charizma. Aišku, jis yra griežtas ir reiklus, bet būtent tokio trenerio man reikia. Visas jo reiklumas gynyboje ir puolime mane daro dar įvairiapusiškesniu žaidėju.

– Ar R. Kurtinaitis primena N. Čanaką?

– Pirmas dalykas, kuris man krenta į akis yra tai, kad praėjusiame sezone nebuvome kažkokie greiti, atletiški, bet mes žaidėme gal ir lėtesnį, tačiau, protingą žaidimą ilgomis atakomis. Šiame sezone su „Wolves“ mūsų puolimas yra greitesnis, deriniai yra trumpesni, visą laiką reikia bėgti ir ieškoti greitų, lengvų taškų.

– Dėl artėjančio persikėlimo į Vilnių, lygoje neišvengiamai susiformavo natūralus derbis tarp „Wolves“ ir „Ryto“ komandų. Ar tai tik sirgalių ir žiniasklaidos klausimas, ar vis dėl to jaučiate papildomą motyvaciją rungtyniaujant prieš „Ryto“ ekipą? Ar žaidžiant kyla prisiminimai apie praėjusio sezono finalo seriją?

– Prisiminimai gal ir nekyla, kadangi tai yra skirtingos komandos. Pats derbis tikrai formuojasi, nes į Vilnių persikelsime kitais metais, tad sostinėje bus dvi pajėgios krepšinio komandos. Iš „Ryto“ fanų pusės, jie turbūt nebuvo patenkinti šios komandos atsiradimu, kadangi yra daug panašių asociacijų tarp šių klubų, tas pats vilko simbolis, kuriam yra net ir skanduotė, jog „Sostinėje vilkas tik vienas“. Sakykime, kad formuojasi tam tikra priešprieša, bet nuo to, manau, yra tik geriau tiek mums, tiek visam Lietuvos krepšiniui. Su „Rytu“ žaidėme jau dvejas rungtynes, atmosfera ir palaikymas abejose arenose buvo nuostabūs.

– Šiais metais nuolat kinta pirmojo aštuntuko komandos, žemiau jo esančios ekipos taip pat neatsilieka, tad kokį įspūdį Jums palieka šio sezono lyga ir ar jaučiate dar labiau sustiprėjusią konkurenciją tarp komandų?

– Konkurencija tikrai jaučiama ir matoma, kiekvienais metais yra einama į priekį, lyga darosi vis stipresnė. Kas vyksta turnyrinėje lentelėje irgi galima pavadinti „mėsmale“. Ar sustiprėjo lyga – amžinas kiekvienų metų klausimas. Nežinau, ko gero, lygos sustiprėjimą galime matuoti Lietuvos klubų pasirodymais Europoje. Sakyčiau, kad „Žalgiris“ tikrai sustiprėjo, „Rytas“ taip pat nesusilpnėjo, „7bet-Lietkabelis“ irgi išlaiko geras pozicijas ir gali pakilti į aukštesnes vietas savo grupėje.

– „Wolves“ komandoje gynėjų grandis šį sezoną yra išties stipri. Ar sunku užsitikrinti vietą aikštelėje, dėl minučių aikštelėje konkuruojant su Adu Juškevičiumi, Ahmadu Caveriu ir Arnu Beručka?

– Tikrai nėra lengva, bet žinau savo užduotis: išėjęs į aikštelę turiu duoti energijos, spausti kamuolį, taip pat „užkurti“ visą komandą gynyboje. Faktas, kad ta konkurencija mano pozicijoje yra, nes visi žaidėjai yra labai geri, tačiau man išties padeda, jog turiu savo rolę ir tam tikras užduotis. Manau, kad tai yra puikus trenerio darbas, kadangi esame gerai rotuojami, visi gauna šansus, tad belieka tik patiems jais pasinaudoti. Konkurentai stiprūs, bet treneris tų minučių atranda ir leidžia padėti komandai.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Apie ateitį neskubėjusio kalbėti "Lietkabelio" vairininko pažadas: tikrai švęsime
Apie ateitį neskubėjusio kalbėti "Lietkabelio" vairininko pažadas: tikrai švęsime
„Atsiprašau, praradau balsą“, – po rungtynių prisipažino „Lietkabelio“ strategas Nenadas Čanakas, kurio auklėtiniai lemiamoje kovoje 84:72 palaužė Jonavos „CBet“,
Šiauliuose triumfavęs "Lietkabelis" – LKL bronzos medalių savininkas
Šiauliuose triumfavęs "Lietkabelis" – LKL bronzos medalių savininkas
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) paaiškėjo naujieji bronzos medalių savininkai. Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ Šiauliuose 84:72 (17:22,
Net ir pralaimėjus Šeškui bėgo šiurpuliukai: čia yra fantastika – iki kosmoso trūko labai nedaug
Net ir pralaimėjus Šeškui bėgo šiurpuliukai: čia yra fantastika – iki kosmoso trūko labai nedaug
Penktadienio vakarą Šiaulių arenoje paaiškėjo pirmųjų šio LKL sezono medalių komplekto savininkai, rašo Krepšinis.lt.Bronzine čempionato komanda tapo Panevėžio
"Neptūno" kapitonas pratęsė sutartį su Klaipėdos klubu
"Neptūno" kapitonas pratęsė sutartį su Klaipėdos klubu
Klaipėdos „Neptūnas“ pratęsė sutartį su komandos kapitonu Deividu Gailiumi. Klaipėdietis 2022-2023 m. „Betsafe-LKL“ sezone rinko po 13,5 taško, atkovojo po 3,7
Maksimalių išbandymų metas: tokia intriga LKL finaluose – tik antrą kartą istorijoje
Maksimalių išbandymų metas: tokia intriga LKL finaluose – tik antrą kartą istorijoje
Marcusas Fosteris pasirūpino, kad šie LKL finalai nugultų į metraščius.Likus dviem sekundėms varžovų krepšį taranavęs ir pergalingą dvitaškį įsukęs amerikietis
Žvirbliu išlėkęs jaučiu grįžta: "Žalgirio" įžaidėjo pasitikėjimas savimi pasirodė nepamatuotas
Žvirbliu išlėkęs jaučiu grįžta: "Žalgirio" įžaidėjo pasitikėjimas savimi pasirodė nepamatuotas
Isaiah Tayloras prie Kauno „Žalgirio“ prisijungė tik sezono viduryje ir dar ne vieną savaitę gydėsi traumas, bet ketvirtadienį jam jau antrą kartą teko paskutinėmis mačo sekundėmis
Karčią piliulę nurijęs Brazdeikis: negali būti tokių pasiteisinimų
Karčią piliulę nurijęs Brazdeikis: negali būti tokių pasiteisinimų
Po Igno Brazdeikio taškų lemiamo kėlinio paskutinę minutę „Žalgiris“ atitrūko 68:64 ir jau praktiškai laikė savo rankose kertinę pergalę, Krepšinis.lt.Tačiau
LKL sezonui besirengiantis Mažeikių klubas rimtai sustiprino priekinę liniją
LKL sezonui besirengiantis Mažeikių klubas rimtai sustiprino priekinę liniją
Mažeikių „M Basket“ komandos marškinėlius artėjančiame „Betsafe-LKL“ sezone apsivilks 206 cm ūgio aukštaūgis Giedrius Staniulis. Vidurio puolėjui tai bus sugrįžimas
 Žmonos patarimą išnaudojantis „Ryto“ dievukas po finalo kviečia Brazdeikį vakarienės
Žmonos patarimą išnaudojantis „Ryto“ dievukas po finalo kviečia Brazdeikį vakarienės
„Eina sau, jis – Dievas“, – žavėjosi du jaunuoliai prie Vilniaus „Ryto“ rūbinės „Jeep“ arenoje, po rungtynių paprašę ir gavę Marcuso Fosterio
Dėl "namų švilpukų" nusiskundęs Maksvytis: pralaimėjome laimėtas rungtynes
Dėl "namų švilpukų" nusiskundęs Maksvytis: pralaimėjome laimėtas rungtynes
Po 13 metų pertraukos Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalas tęsis tiek, kiek tik leidžia taisyklės. Beveik visas rungtynes pirmavęs Kauno „Žalgiris“ pabaigoje praleido progą
Nuomonę apie komandą keitęs Žibėnas: dukart Kaune buvome kuklūs, dabar keliausime laimėti
Nuomonę apie komandą keitęs Žibėnas: dukart Kaune buvome kuklūs, dabar keliausime laimėti
Vilniaus „Rytas“ ketvirtadienį vakare namų arenoje išplėšė pergalę ketvirtose LKL finalo rungtynėse ir titulo likimas paaiškės Kaune šeštadienį, rašo
Fosterio metimas išplėšė lemiamas rungtynes LKL finale
Fosterio metimas išplėšė lemiamas rungtynes LKL finale
Vilniaus „Rytas“ parodė fantastinę kovą ir išplėšė lemiamas Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finalo serijos rungtynes.Ignas Brazdeikis žibėjo
Kebli "Ryto" padėtis: iš gilesnio kampo LKL čempionai išsprūdo tik sykį
Kebli "Ryto" padėtis: iš gilesnio kampo LKL čempionai išsprūdo tik sykį
Per visą istoriją tik viena komanda yra laimėjusi Lietuvos krepšinio lygą (LKL), kuomet finalo serijoje atsiliko 1-2. Būtent tokioje situacijoje atsidūrusiems Vilniaus „Ryto“ krepšininkams
"Ryto" sirgaliai turi prašymą klubo gerbėjams: taip išvengtume pavienių užpuolimų
"Ryto" sirgaliai turi prašymą klubo gerbėjams: taip išvengtume pavienių užpuolimų
Prieš ketvirtąsias „Betsafe-LKL“ finalo rungtynes ištikimiausi „Ryto“ sirgaliai – „B tribūna“ – kreipėsi į visus klubo gerbėjus, rašo
"Lietkabelio" kapitonas turėjo pastabą Panevėžio savivaldai: atvejis nestandartinis
"Lietkabelio" kapitonas turėjo pastabą Panevėžio savivaldai: atvejis nestandartinis
Po pergalės Jonavoje prie „Lietkabelio“ rūbinės vyravo pakili nuotaika, tačiau didelio džiaugsmo nebuvo ir tai savaime suprantama: laikas švęsti, o galbūt liūdėti bus penktadienį
Vietoj bronzinio mūšio – badmintonas: Čanakas neišsiplėtė paklaustas apie priverstines kraustynes į Šiaulius
Vietoj bronzinio mūšio – badmintonas: Čanakas neišsiplėtė paklaustas apie priverstines kraustynes į Šiaulius
Bronzinė kova pasiekė finišo tiesiąją, tačiau penktadienį Panevėžio arenoje karaliaus ne krepšinis, o tarptautinės badmintono kovos, rašo Krepšinis.lt.Trečiadienį
Jonava rengėsi istoriniam vakarui, bet Šeškų kamavo bloga nuojauta: bijojau šių rungtynių
Jonava rengėsi istoriniam vakarui, bet Šeškų kamavo bloga nuojauta: bijojau šių rungtynių
Sausakimšai tribūnas užpildę Jonavos komandos sirgaliai tyliai skirstėsi iš arenos: jų palaikoma komanda nedėjo lemiamo žingsnio LKL bronzos medalių link ir serijoje dėl trečios
Prie "Juventus" vairo Kairį keičia "Žalgiryje" dirbęs serbas
Prie "Juventus" vairo Kairį keičia "Žalgiryje" dirbęs serbas
Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ klubas naujo sezono sudėtį formuoti pradėjo nuo trenerio. Artėjančiame sezone Aukštaitijos klubą treniruos Lietuvoje jau dirbęs specialistas
Jonaviečius sutriuškinęs "Lietkabelis" išplėšė lemiamas mažojo finalo rungtynes
Jonaviečius sutriuškinęs "Lietkabelis" išplėšė lemiamas mažojo finalo rungtynes
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) tęsiasi itin intriguojanti mažojo finalo serija, kurioje prireiks lemiamųjų penktųjų rungtynių.Panevėžio „7bet-Lietkabelis“
Butkevičiaus perdavimą palygino su Sabonio šedevru: kuris geresnis?
Butkevičiaus perdavimą palygino su Sabonio šedevru: kuris geresnis?
Kauno „Žalgiris“ antradienį persvėrė Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos rezultatą, o pergalę papuošė ne vienu įspūdingu epizodu. Vienas jų – meistriškas
Priekaištų banga Brazdeikiui atrodo nepelnyta: man tereikia suteikti daugiau progų
Priekaištų banga Brazdeikiui atrodo nepelnyta: man tereikia suteikti daugiau progų
Ignas Brazdeikis jau kelias savaites yra tarkuojamas viešojoje erdvėje dėl prasto žaidimo, abejingumo ir ginčijimosi su Kaziu Maksvyčiu. Bet pats Kauno „Žalgirio“ puolėjas nemano
Jankūnas, Kalnietis, Lelevičius ir Jurgaitytė sisigrūmė teniso kortuose
Jankūnas, Kalnietis, Lelevičius ir Jurgaitytė sisigrūmė teniso kortuose
Gegužės pabaigoje duris oficialiai atvėrė Ąžuolyno pašonėje įsikūrę ir stipriai atsinaujinę „Dariaus ir Girėno teniso kortai“, o pirmieji juos išbandė Kauno „Žalgirio“
Su bronza namo grįžti norintis Watsonas: daug kas mus nurašė, bet tai tik suteikė energijos
Su bronza namo grįžti norintis Watsonas: daug kas mus nurašė, bet tai tik suteikė energijos
Jonavos „CBet“ komanda jau šį vakarą gali pakiliomis nuotaikomis užbaigti sezoną „Betsafe-LKL“ čempionate..Virginijaus Šeškaus auklėtiniai savų sirgalių
Ulanovas įvertino vilniečių pasipriešinimą finale: varžovas – vertas pagarbos
Ulanovas įvertino vilniečių pasipriešinimą finale: varžovas – vertas pagarbos
Edgaras Ulanovas suleido tris tritaškius, Isaiah Tayloras – tiek pat, o Ignas Brazdeikis – visus keturis. Dar penki žalgiriečiai iš toli pykštelėjo po kartą: 15 tikslių
Karo būseną pasiekęs Maksvytis lygino Lietuvą su Turkija
Karo būseną pasiekęs Maksvytis lygino Lietuvą su Turkija
„Sureagavome tiek mes, tiek sirgaliai“, – po pergalės 95:80 prieš Vilniaus „Rytą“ konstatavo Kauno „Žalgirio“ treneris Kazys Maksvytis, rašo Krepšinis.lt.„Žalgirio“
Žibėnas auklėtinius ragino kovoti su žalgiriečiais, o ne "kažkokiais demonais"
Žibėnas auklėtinius ragino kovoti su žalgiriečiais, o ne "kažkokiais demonais"
Vilniaus „Rytas“ iš pažiūros žaidė netgi kokybiškiau nei pirmojo finalo vizito Kaune metu, bet lygiai taip pat susmuko paslikas trečiame kėlinyje. Po nesėkmės 80:95 prieš
"Žalgiris" užtikrintai pranoko "Rytą", iki titulo – viena pergalė
"Žalgiris" užtikrintai pranoko "Rytą", iki titulo – viena pergalė
„Betsafe-LKL“ didžiojo finalo serijoje per žingsnį nuo čempionų žiedų atsidūrė Kauno „Žalgiris“.Kazio Maksvyčio kariauna namuose 95:80 (27:22, 20:20, 27:16, 21:22)
Blaškosi ar maištauja? Kai Brazdeikis aikštėje, "Žalgirio" varžovai puotauja
Blaškosi ar maištauja? Kai Brazdeikis aikštėje, "Žalgirio" varžovai puotauja
Vienu Kauno „Žalgirio“ lyderių turėjęs būti Ignas Brazdeikis sezono finišo tiesiojoje išsikvėpė, rašo Krepšinis.lt.Iggy per lemiamas LKL kovas – pusfinalio

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (177) 05.21 07:28
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime