Naujienos kraunasi...

LKL realybė: lygos padangėje ryškiausiai šviečia legionieriai (straipsnis)

Autorius: Elvinas Žilinskas, Krepšinis.lt.


Šiuo metu Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iš viso rungtyniauja 128 krepšininkai, o net 52 iš jų yra užsieniečiai. Atsivertus statistiką tampa akivaizdu, jog Lietuvoje dominuoja ne lietuviai, o legionieriai, rašo Krepšinis.lt.

Galima pastebėti, kad daugiausiai legionierių savo komandose turi antros lentelės pusės komandos: Mažeikių „M Basket“, Pasvalio „Pieno žvaigždės“ ir Kėdainių „Nevėžis“ yra priglaudę po 6 užsienio atstovus.

Po 5 užsieniečius savo gretose turi Kauno „Žalgiris“, Vilniaus „Wolves“, Utenos „Juventus“ bei „Šiauliai“. 4 kitataučiai atstovauja Vilniaus „Rytui“ ir Jonavos „CBet“.

Lietuviškiausiomis komandomis galime vadinti po 3 legionierius savo gretose turinčius Panevėžio „Lietkabelį“ ir Klaipėdos „Neptūną“. Daugiausiai užsieniečių krepšininkų į Lietuvą atvyko iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) – net 31. Tai yra daugiau nei pusė legionierių. Penki amerikiečiai rungtyniauja „Pieno žvaigždėse“, po keturis – „Žalgiryje“ bei „Ryte“.

Taškai

Kai kuriose statistikos grafose labai stipriai dominuoja legionieriai, štai pagal renkamus taškus per rungtynes tarp 14 rezultatyviausių krepšininkų yra vos 2 lietuviai.

Pagal šiuos skaičius pirmoje vietoje rikiuojasi Nickas Wardas, LKL spėjęs sužaisti 13 rungtynių bei fiksavęs 20,2 taško vidurkį. Bankrutavus „Gargždams“ aukštaūgis persikėlė į Paryžiaus „Metropolitans 92“, kur demonstruoja gerokai kuklesnius pasirodymus.

Už jo rikiuojasi „Pieno žvaigždžių“ ekipos lyderis Brandonas Tabbas su 19,7 taško vidurkiu, taip pat Rasheedas Sulaimonas, kuris su „Wolves“ apranga LKL pirmenybėse renka po 17,6 taško.

Artimiausias lietuvis pagal šią statistiką 6-ą vietą užimantis Gediminas Orelikas, jo rezultatyvumas siekia 15,3 taško, o 8-oje vietoje yra sezonui įpusėjus prie „Neptūno“ prisijungęs Ąžuolas Tubelis su 15,2 taško.

Įdomu tai, kad tarp rezultatyviausių lygos krepšininkų galime matyti net 4 legionierius, kurie jau palikę Lietuvos komandas. Tai – N. Wardas, Ivanas Gavrilovičius, Brae Ivey ir Sterlingas Gibbsas.

Atkovoti kamuoliai

Pagal atkovotus kamuolius legionieriai taip ryškiai nedominuoja, iš 10 vidutiniškai daugiausiai kamuolių atkovojančių krepšininkų 6 yra užsieniečiai.

Šioje statistikos eilutėje žiba „Nevėžio“ aukštaūgis Francisas Okoro, atkovojantis po 8,2 kamuolio per rungtynes. Aukštaūgis iš Nigerijos prie komandos prisijungė tik lapkričio pabaigoje bei spėjo sužaisti 10 rungtynių.

Antroje ir trečioje vietoje – lietuviai: Mažeikių bokštas Giedrius Staniulis (7,7 atk. kam.) bei Pasvalyje vis labiau atsiskleidžiantis Simas Jarumbauskas (7,3 atk. kam.).

Ketvirtas – „Šiaulių“ milžinas Tomašas Pavelka, sugriebiantis po 7,2 kamuolio per rungtynes. Penktas – Ą. Tubelis, vidutiniškai nusiimantis po 7,1 kamuolio per susitikimą.

Rezultatyvūs perdavimai

Rezultatyvių perdavimų statistikoje lietuviai nenusileidžia užsieniečiams, iš 10 daugiausiai perdavimų išskirstančių krepšininkų pusė yra legionieriai.

Kaip įprasta šioje statistikos grafoje karaliauja Žygimantas Janavičius, per rungtynes vidutiniškai atliekantis po 6,7 rezultatyvaus perdavimo. Lietuvis yra daugiausiai kamuolių išdalinęs krepšininkas per visą LKL istoriją.

Už jo nugaros – „Šiaulių“ gynėjas L. J. Thorpe'as (6,5 rez. perd.), „Juventus“ lyderis Scoochie Smithas (6,2 rez. perd.) bei „Ryto“ garbę ginantis Arnas Velička (5,6 rez. perd.).

Septintoje vietoje Vaidas Kariniauskas (4,9 rez. perd.), devintoje – Martynas Paliukėnas (4,3 rez. perd.), dešimtoje – Paulius Valinskas (4,3 rez. perd.).

Naudingumo balai

Tarp dešimties naudingiausių krepšininkų visoje lygoje įsiterpę vos 3 lietuviai.

Pirmoje vietoje ir pagal šią statistikos grafą rikiuojasi „Gargžduose“ rungtyniavęs rezultatyviausias lygos krepšininkas N. Wardas (21,2 naud. bal.). Antroje – dominuojantis Ą. Tubelis (18,9 naud. bal.), trečioje – R. Sulaimonas (17,9 naud. bal.).

Kiti naudingiausi lietuviai yra 9-oje vietoje besirikiuojantis „Ryto“ centras Martynas Echodas (16,8 naud. bal.) bei 10-oje pozicijoje esantis „Lietkabelio“ puolėjas Gediminas Orelikas (16,7 naud. bal.).

Minutės aikštelėje

Pagal praleistas minutes aikštelėje stipriai išsiskiria legionieriai. Iš 10 daugiausiai laiko ant parketo praleidžiančių krepšininkų galime matyti vos 2 lietuvius.

Pirmoje vietoje „CBet“ puolėjas iš Serbijos Strahinja Mičovičius, kuris rungtyniauja beveik po 34 minutes. Antroje vietoje „Gargžduose“ žaidęs Jaylonas Scottas (vid. 31,5 min.), trečioje – „Pieno žvaigždžių“ lyderis Brandonas Tabbas (vid. 31 min.).

Arčiau lyderių esantys lietuviai pagal šį rodiklį yra Edvinas Šeškus (vid. 30 min.) ir Deividas Sirvydis (vid. 29 min.), žygiuojantys atitinkamai 7-oje ir 8-oje pozicijoje.

Galima pastebėti, kad iš daugiausiai minučių ant parketo praleidžiančių legionierių dauguma rungtyniauja turnyro lentelės apačioje esančiose komandose, išskyrus Scoochie Smithą iš „Juventus“ (vid. 29 min.).

Tarp 10 vidutiniškai daugiausiai minučių ant parketo praleidžiančių krepšininkų yra trys užsieniečiai, kurie rungtyniavo „Gargždų“ ekipoje: antras – Jaylonas Scottas (vid. 31,5 min.), ketvirtas – Nickas Wardas (vid. 30,5 min.), dešimtas – Ivanas Gavrilovičius (vid. 28,5 min.). Tai parodo, kad „Gargžduose“ jautėsi aukšto meistriškumo lietuvių trūkumas.

Legionierių įtaka kiekvienoje komandoje

Kauno „Žalgiris“

Šiuo metu į „Žalgirio“ sudėtį įtraukti 15 krepšininkų, du iš jų jaunuoliai Nedas Montvila bei Dovydas Butka, kurie šiame sezone gavo tik kelias progas pasireikšti. Taip pat sudėtyje yra ir visai neseniai į komandą sugrįžęs Karolis Lukošiūnas, šiemet dar nespėjęs debiutuoti Lietuvos krepšinio lygoje.

Iš likusio pagrindinio dvyliktuko „Žalgiris“ turi penkis legionierius – keturis amerikiečius bei latvį Rolandą Šmitą. Sezono metu iš komandos išvyko Nazas Mitrou-Longas bei Austinas Hollinsas.
Akivaizdu, kad legionierių įtaka „Žalgirio“ žaidimui LKL pirmenybėse nėra tokia didelė kaip Eurolygoje. Vietiniame čempionate komandos lyderiai dažnai gauna progų pailsėti, o daugiau minučių suteikiama tarptautinėje arenoje mažiau besireiškiantiems krepšininkams.

LKL kovose didžiausias kauniečių ginklas – puikią sezono atkarpą žaidžiantis Laurynas Birutis, kuris per 20 sužaistų rungtynių iš viso surinko 328 naudingumo balus (vid. 16,4 per rungtynes). Arčiausiai jo Edgaras Ulanovas, surinkęs 189 naudingumo balus (vid. 11,1), trečias Lukas Lekavičius su 188 naud. bal. (vid. 10,44).

Ketvirtoje vietoje pagal naudingumą jau yra legionierius, „Žalgirio“ lyderis Keenanas Evansas, kuris LKL iš viso surinkęs 174 naudingumo balus, o per rungtynes vidutiniškai renka 10,2 naudingumo balo.

Šiame sezone „Žalgiriui“ LKL čempionate 59,4 proc. taškų pelnė lietuviai, tai yra 1008 tšk., o legionieriai prie komandos pergalių prisidėjo pelnydami kiek daugiau nei 40 proc. visų taškų.

Vilniaus „Rytas“

Sostinės ekipoje iš 13 į sudėtį įtrauktų krepšininkų du yra jaunuoliai: Gantas Križanauskas bei Modestas Babraitis, kurie aikštelėje praleidžia vidutiniškai kiek daugiau nei po 6 minutes. Šiuo metu sudėtyje yra 4 legionieriai ir visi jie atvykę iš JAV. Taip pat komandoje buvo ir Keithas Hornsby, kuris su komanda atsisveikino sausio pradžioje.

Žiūrint į žaidėjų naudingumą, „Ryto“ ekipoje vietiniame čempionate didelį vaidmenį vaidina amerikiečiai. Marcusas Fosteris po atvykimo čia griežia pirmu smuiku, per rungtynes vidutiniškai renkantis po 21,8 naudingumo balo. Tiesa, amerikietis LKL spėjo sužaisti vos 4 rungtynes, o trys iš varžovų buvo antros lentelės pusės komandos („Nevėžis“, „Šiauliai“, „CBet“), todėl tikėtina, kad tie vidurkiai sumažės.

Antroje vietoje pagal efektyvumą rikiuojasi po krepšiais dominuojantis M. Echodas (vid. 16,8 naud. bal.), trečioje – Justinas Gorhamas (vid. 14,7 naud. bal.), ketvirtoje – R. J. Cole‘as (vid. 13,2 naud. bal.).

„Ryto“ legionieriai (įskaitant K. Hornsby) vietinėse pirmenybėse komandai surinko 752 taškus, tad lietuviai prie komandos pergalių prisidėjo pelnydami 58 proc. komandos taškų.

Vilniaus „Wolves“

Šiuo metu kita sostinės ekipa savo sudėtyje turi 12 krepšininkų, tačiau vienas iš jų – Artūras Žagaras, kuris, tikėtina, kad šiame sezone ant parketo nebepasirodys. Komandoje taip pat rungtyniavo Adas Juškevičius, Egidijus Mockevičius ir Džordže Gagičius, kurie sezono su komanda neužbaigė.

Be A. Žagaro, vilniečiai savo ekipoje turi 5 legionierius: tris amerikiečius ir po vieną Švedijos bei Nigerijos atstovą.

Komandoje dviženklį naudingumo balų skaičių renka 5 krepšininkai, tačiau vos vienas iš jų yra lietuvis. Ekipoje išsiskiria R. Sulaimonas, kuris visoje lygoje yra trečias naudingiausias krepšininkas (vid. 17,9 naud. bal.). Antroje vietoje – Jeffery Tayloras (vid. 12,9 naud. bal.), trečioje – Christianas Mekowulu (vid. 11 naud. bal.).

Tik penktoje vietoje pagal vidutiniškai renkamus naudingumo balus rikiuojasi lietuvis – Kristupas Žemaitis, kuris šiame sezone vidutiniškai kaupia po 10,3 naudingumo balo per rungtynes.

LKL pirmenybėse lietuviai „Wolves“ klubui surinko 876 taškus – tai kiek daugiau nei pusė visų komandos taškų, o legionieriai šiame sezone atnešė 48 proc. jų.

Utenos „Juventus“

Utenos ekipa šiuo metu savo sudėtyje turi 13 krepšininkų, du iš jų jaunuoliai, kurie šansų šiame sezone beveik nesulaukia. Komandoje yra 5 legionieriai: trys iš JAV, po vieną iš Bosnijos ir Hercegovinos bei Kroatijos. T. J. Starksas prie komandos prisijungė visai neseniai, tad nespėjo sužaisti nė vienų rungtynių LKL.

Iš komandos praeitų metų pabaigoje išvyko ir vienas iš lyderių B. Ivey, o jį pakeisti atvykęs Joshas Newkirkas komandoje ilgai neužsibuvo.

Vos trys krepšininkai renka daugiau nei 10 naudingumo balų bei jie visi yra legionieriai.

Komandą palikęs B. Ivey buvo vienas efektyviausių lygos krepšininkų, vidutiniškai rinkdavęs po 17,1 naudingumo balo per rungtynes. Šiuo metu komandoje išsiskiria Ivanas Vranešas ir Scoochie Smithas, atitinkamai fiksuodami po 16,3 bei 15,4 balo kas vakarą.

Naudingiausias lietuvis komandoje yra Marius Valinskas, kuris per rungtynes vidutiniškai pasiūlo po 9,9 naudingumo balo. Šarūnas Beniušis gali pasigirti 9,6 balo vidurkiu.

Utenos klube ryškiai išsiskiria užsieniečiai, kurie per visą sezoną pelnė 1665 taškus, o vos 649 taškus įmetė šioje komandoje rungtyniaujantys lietuviai. Taigi legionieriai komandai surinko 61 proc. visos ekipos taškų.

Panevėžio „Lietkabelis“

Panevėžio ekipą galima vadinti viena lietuviškiausių komandų šiame sezone. Panevėžiečiai sezoną apskritai pradėjo vos su 2 legionieriais sudėtyje, tačiau po permainų klube šiuo metu sudėtyje komanda turi 3 užsieniečius: iš jų du – serbai bei vienas – amerikietis.

Sezonui įsibėgėjus Alenas Hadžibegovičius patyrė sunkią traumą, o jį pavaduoti atvyko Stefanas Birčevičius, tačiau serbas demonstravo prastus rezultatus bei paliko komandą. Laukiant, kol po traumos sugrįš Dovis Bičkauskis, klube bandė įsitvirtinti ir Donatas Sabeckis.

Panevėžyje net 8 krepšininkai renka 10 arba daugiau naudingumo balų, tačiau vos vienas iš jų yra užsienietis. Komandoje ryškiausiai žiba D. Bičkauskis bei G. Orelikas – abu po 16,7 naudingumo balo. Tiesa, D. Bičkauskis po traumos spėjo sužaisti vos 4 rungtynes.

Naudingiausias legionierius komandoje yra Nikola Popovičius, fiksuojantis 10,1 efektyvumo vidurkį per rungtynes, o Džordže Gagičius bei Diante Baldwinas su „Lietkabelio“ marškinėliais LKL sužaidė tik 1 rungtynes bei niekuo neišsiskyrė.

Šiame sezone užsieniečiai „Lietkabeliui“ pelnė vos 251 tašką, palyginti, vienas G. Orelikas šiemet sumetė 229 taškus. Lietuvišku pagrindu sudarytai ekipai tautiečiai LKL pirmenybėse vidutiniškai renka kiek daugiau nei 80 proc. visų komandos taškų.

Mažeikių „M Basket“

Mažeikių ekipa šiuo metu savo sudėtyje turi 16 krepšininkų, tačiau 5 iš jų yra jaunuoliai, kurie negauna minučių pasireikšti. Iš 11 pagrindinių sportininkų net 6 yra legionieriai: po 2 iš JAV ir Suomijos, po 1 – iš Vokietijos bei Graikijos (šviežiai atvykęs Alexas Antetokounmpo).

Tiesa, visai neseniai komanda prarado suomį Henri Kantoneną, kuriam besiruošiant Europos čempionato atrankai plyšo kryžminiai kelio raiščiai.

Klubas visą sezoną atliko daug pakeitimų sudėtyje, jį iki šiol paliko net 5 krepšininkai, iš kurių 3 buvo užsieniečiai.

Ekipoje labiausiai išsiskiria Giedrius Staniulis. Vienas geriausių kovotojų dėl kamuolių visoje lygoje fiksuoja 15,2 naudingumo balo vidurkį per mačą. Arčiausiai jo – Martynas Paliukėnas, renkantis po 12,9 naudingumo balo.

Nors komandoje daug legionierių, jie didele nauda komandai neišsiskiria. Efektyviausias komandos užsienietis yra Kay'us Bruhnke su 9,2 balo vidurkiu.

Nominalus komandos lyderis Chauncey Collinsas nors ir pelno po 10,2 taško, tačiau fiksuoja vos 7,6 efektyvumo rodiklį, kas parodo, kad amerikietis prameta daug metimų bei dažnai klysta.

Legionieriai komandoje nežiba, tačiau jie Mažeikių ekipai parūpina daugiau nei pusė komandos taškų. Lietuviai atsakingi už 49 proc. komandos taškų.

Akivaizdu tai, kad Mažeikiuose trūksta aukšto lygio lietuvių. Aikštelėje su prisijungusiu Einaru Tubučiu vos 4 lietuviai praleidžia vidutiniškai daugiau nei 12 minučių ir duoda kiek apčiuopiamesnės naudos.

Jonavos „CBet“

Jonava šiuo metu savo sudėtyje turi vos 10 krepšininkų, vienas iš jų jaunuolis Nedas Rauluševičius, kitas – Ousmane‘as Drame‘as, apie kurio prisijungimą vasario pradžioje paskelbė komanda.

Iš 10 sportininkų lygiai pusė ekipoje yra legionieriai: 3 iš JAV, po 1 iš Serbijos ir Puerto Riko. Jonavą šiame sezone jau spėjo palikti net 8 krepšininkai, 3 iš jų buvo užsieniečiai.

Iš dabartinės sudėties ryškiausiai žiba Strahinja Mičovičius, fiksuojantis 15,5 naudingumo balo vidurkį, arčiausiai jo – komandos kapitonas Tauras Jogėla (vid. 13,7 naud. bal.) bei Michaelas Lewisas (vid. 10,9 naud. bal.). Iki išvykimo labiausiai spindėdavo Michaelas Hughesas, kurio efektyvumas siekdavo 17,1 per rungtynes.

„CBet“ ekipoje stipriai jaučiasi legionierių dominavimas, kadangi jie komandai surenka apie 65,5 proc. visų taškų.

Atvykus Justui Furmanavičiui dabar „CBet“ turi vos 4 lietuvius, kurie gauna stabilias minutes. Nojus Mineikis ir Justas Tamulis ekipoje neįsitvirtino, Robertas Syčius, Dastinas Morkūnas ir Dominykas Černius šansų negavo.

Klaipėdos „Neptūnas“

„Neptūno“ sudėtyje yra 13 krepšininkų, 2 iš jų jaunuoliai, kurie didelio vaidmens neturi. Su Panevėžio „Lietkabeliu“ „Neptūnas“ yra viena lietuviškiausių komandų, kadangi turi tik 3 legionierius – po vieną iš JAV, Vengrijos bei Belgijos.

Vienas iš užsieniečių Sterlingas Gibbsas sezono viduryje netikėtai nusprendė baigti karjerą.

„Neptūne“ 6 krepšininkai renka daugiau nei po 10 naudingumo balų per rungtynes, 2 iš jų legionieriai.

Labiausiai spindi Ą. Tubelis, kuris spėjo sužaisti 11 rungtynių ir yra vienas naudingiausių visos lygos krepšininkų (vid. 18,9 naud. bal.). Arčiausiai jo – Thomas Rutherfordas (vid. 13 naud. bal.), taip pat – Ž. Janavičius (vid. 12,4 naud. bal.).

Timas Lambrechtas renka po 11,1 efektyvumo per mačą, Zsomboras Maronka įspūdingų skaičių nedemonstruoja (vid. 4,5 naud. bal.).

Legionieriai Klaipėdoje per visą sezono dalį pelnė 621 taškus, o tai yra apie 37 proc. visų komandos taškų.

„Neptūnas“ turi tvirtą lietuvių branduolį, tačiau komandos veteranai Mindaugas Girdžiūnas bei Deividas Gailius žaidžia ne patį sėkmingiausią sezoną – abu vidutiniškai per 22 minutes fiksuoja 8 naudingumo balų vidurkį.

„Šiauliai“

„Šiaulių“ ekipa šiuo metu sudėtyje turi 15 krepšininkų, iš kurių 4 yra jauni, minučių aikštelėje dar negaunantys, talentai. Iš 11 pagrindinių krepšininkų Saulės miestui atstovauja 5 legionieriai: 3 iš JAV, po 1 iš Kanados bei Slovakijos.

Sezono metu „Šiaulius“ paliko 5 krepšininkai, 4 iš jų buvo užsieniečiai.

Ekipoje vos trys atletai renka daugiau nei po 10 naudingumo balų per rungtynes, 2 iš jų legionieriai. Labiausiai žiba centras Tomašas Pavelka (vid. 17,7 naud. bal.), po jo L. J. Thorpe‘as (vid. 15,2 naud. bal.).

Šiauliuose naudingiausias lietuvis yra Paulius Danusevičius, vidutiniškai fiksuojantis 13,3 efektyvumo per rungtynes.

Užsieniečiai „Šiaulių“ komandai šiame sezone atnešė 824 taškus, o tai yra apie 51 proc. visų šiauliečių pelnytų taškų.

Saulės miesto ekipa turi nemažai gero lygio lietuvių, tačiau jie nedemonstruoja itin gerų rezultatų: Nojus Mineikis (vid. 2,9 naud. bal.), Dovydas Romančenka (vid. 3,9 naud. bal.), Karolis Giedraitis (vid. 6,6 naud. bal.), Danielius Baslykas (vid. 7 naud. bal.).

Pasvalio „Pieno žvaigždės“

Pasvalio ekipa sudėtyje turi 13 krepšininkų, o 6 iš jų yra užsieniečiai – 5 iš JAV bei vienas latvis.

„Pieno žvaigždžių“ klube labiausiai žiba užsieniečiai, iš 6 krepšininkų, renkančių po 10 ar daugiau naudingumo balų, vos 2 yra lietuviai.

Tik 9 rungtynes sužaidęs Kadeemas Jackas renka po 20,1 naudingumo balo per rungtynes, komandos lyderis Brandonas Tabbas fiksuoja 17,9 efektyvumo per susitikimą.

Pasvalyje išsiskiria vos du lietuviai, kovoje dėl atšokusių kamuolių dominuojantis S. Jarumbauskas (14,5 naud. bal.) bei proveržio sezoną žaidžiantis Martynas Arlauskas (11,8 naud. bal.). Trečias naudingiausias lietuvis yra Adomas Sidarevičius su vos 1,9 balo vidurkiu.

Komandoje juntamas aukšto lygio lietuvių stygius, kadangi užsieniečiai Pasvalyje renka kiek daugiau nei 64 proc. taškų.

Kėdainių „Nevėžis“

Kėdainių ekipa šiame sezone turi 13 krepšininkų sudėtyje, tačiau Dominykas Stenionis dėl traumos ant parketo nebuvo pasirodęs.

Komandoje yra 6 legionieriai: 3 iš JAV, po 1 iš Estijos, Izraelio ir Nigerijos, o su dar trimis užsieniečiais sezono metu buvo atsisveikinta.

Kėdainiuose labiausiai išsiskiria Zane‘as Waterman‘as, renkantis po 17,6 naudingumo balo per rungtynes, o arčiausiai jo yra komandos vyriausias žaidėjas Ignas Vaitkus, fiksuojantis 15,1 efektyvumo per mačą.

„Nevėžyje“ legionierių įtaka ryškiausia, kadangi jie pelno daugiau nei 70 proc. visų komandos taškų. Lietuviai Kėdainių ekipoje per 21 rungtynes iš viso tesurinko 481 tašką.

Be I. Vaitkaus, vos 2 lietuviai ekipoje turi svarbų vaidmenį, tačiau nežiba – Robertas Keliačius (vid. 6,1 naud. bal.) ir Justinas Marcinkevičius (vid. 5,3 naud. bal.).

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Netikėtumas: "Virtus" Stambule užbaigė "Anadolu Efes" sezoną Eurolygoje
Netikėtumas: "Virtus" Stambule užbaigė "Anadolu Efes" sezoną Eurolygoje
Bolonijos "Virtus" Eurolygos įkrintamosiose varžybose netikėtai eliminavo dvikovos favoritu laikytą Stambulo "Anadolu Efes" klubą.Lucos Banchi auklėtiniai Turkijoje po atkaklios
Uraganinis "Maccabi" puolimas nepaliko vilčių Sedekerskio ekipai pirmajame įkrintamųjų mače
Uraganinis "Maccabi" puolimas nepaliko vilčių Sedekerskio ekipai pirmajame įkrintamųjų mače
Solidaus Tado Sedekerskio žaidimo nepakako Vitorijos "Baskonia" pergalei Eurolygos įkrintamųjų varžybų pirmajame mače.Duško Ivanovičiaus auklėtiniai išvykoje 85:113 (15:28,
"Ryto" skriaudikai žais Čempionų lygos finalo ketverte
"Ryto" skriaudikai žais Čempionų lygos finalo ketverte
Vilniaus "Rytą" FIBA Čempionų lygos įkrintamosiose varžybose eliminavęs Atėnų "Peristeri" klubas prasibrovė į finalo ketverto varžybas.Vassilio Spanoulio auklėtiniai Vokietijoje
Vienintelį tritaškininką turėjęs "Lietkabelis" į pergalingą kelią grįžo triuškinančiai
Vienintelį tritaškininką turėjęs "Lietkabelis" į pergalingą kelią grįžo triuškinančiai
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) užtikrintą pergalę pasiekė Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (14-12). Nenado Čanako auklėtiniai savo arenoje laimėjo Aukštaitijos
Potenciali Lietuvos rinktinės varžovė olimpinėje atrankoje gali verstis be ryškiausios žvaigždės
Potenciali Lietuvos rinktinės varžovė olimpinėje atrankoje gali verstis be ryškiausios žvaigždės
Italijos vyrų krepšinio rinktinė olimpiniame atrankos turnyre gali verstis be ryškiausios savo žvaigždės Simone Fontecchio. Italai – potencialūs Lietuvos varžovai dėl bilieto
"Barca" pratęs kontraktą su NBA antruoju šaukimu
"Barca" pratęs kontraktą su NBA antruoju šaukimu
Roko Jokubaičio atstovaujama Barselonos "Barcelona" pratęs sutartį su šį sezoną Europoje debiutavusiu Jabari Parkeriu, praneša Ispanijos žiniasklaida.Amerikietį 2014-ųjų
Po ketvirto iš eilės pralaimėjimo – Šaro nusivylimas ir įspėjimas: turime labai mažai laiko
Po ketvirto iš eilės pralaimėjimo – Šaro nusivylimas ir įspėjimas: turime labai mažai laiko
Šarūnas Jasikevičius po ketvirto iš eilės pralaimėjimo bedė į skylėtą auklėtinių gynybą ir pasiuntė žinutę – ištaisyti klaidas laikas nėra daug, rašo Krepšinis.lt.Pirmadienį
"Žalgirio" fanai paaiškino, kodėl skandavo prieš Kauno merą nukreiptus šūkius
"Žalgirio" fanai paaiškino, kodėl skandavo prieš Kauno merą nukreiptus šūkius
Sekmadienį, prieš „Žalgirio“ ir „Ryto“ susitikimą krepšinio aikštelėje, žaliai baltų sirgaliai surengė triukšmingą eiseną, kurios metu aštrų
Šaro auklėtiniai gavo nelauktą antausį, Graikijos milžinų mūšyje – lemiamas Slouko žodis
Šaro auklėtiniai gavo nelauktą antausį, Graikijos milžinų mūšyje – lemiamas Slouko žodis
Netikėtą nesėkmę Turkijos Superlygoje patyrė Stambulo „Fenerbahče“ (21-5) krepšininkai, rašo Krepšinis.lt.Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai išvykoje
Kėdainiuose laimėję "Šiauliai" įsitvirtino devintoje vietoje
Kėdainiuose laimėję "Šiauliai" įsitvirtino devintoje vietoje
„Betsafe-LKL“ turnyrinės lentelės kaimynų dvikovoje triumfavę „Šiauliai“ (7-18) išsaugojo teorines viltis pasiekti atkrintamąsias varžybas.Žydrūno Urbono
Urbonas registruotas pagrindinėje "Ryto" komandoje (Žibėno komentaras)
Urbonas registruotas pagrindinėje "Ryto" komandoje (Žibėno komentaras)
Pirmadienio popietę Vilniaus „Rytas“ pasidalino naujienomis – prie pagrindinės komandos sudėties LKL kovoms prisijungs FIBA jaunimo Čempionų lygos MVP – Ignas Urbonas.Šį
"Juventus" priekinę liniją sustiprino amerikietis
"Juventus" priekinę liniją sustiprino amerikietis
Prieš lemiamą „Betsafe-LKL“ sezono atkarpą Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ sulaukė pastiprinimo puolėjų grandyje. Aukštaitijos klubą papildė 207 cm
Grįžimu į Lietuvą besidžiaugiantis Doualla puikiai atsiliepia ir apie Kėdainius, ir apie Pasvalį
Grįžimu į Lietuvą besidžiaugiantis Doualla puikiai atsiliepia ir apie Kėdainius, ir apie Pasvalį
Kovo pradžioje prie Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ prisijungęs 19-metis Darylas Doualla Lietuvoje leidžia jau antrąjį mėnesį ir džiaugiasi pasirinkimu atvykti į Aukštaitiją. Talentingas
Gobertas: tapti NBA čempionais bus sunku, tačiau nuo to tik įdomiau
Gobertas: tapti NBA čempionais bus sunku, tačiau nuo to tik įdomiau
Prancūzijos rinktinės bei Minesotos "Timberwolves" centras Rudy Gobertas papasakojo apie komandos nusiteikimą prtieš NBA atkrintamąsias varžybas."Nesvarbu, kas prieš mus
Sabonis pergalingai užbaigė reguliarųjį sezoną ir sužinojo varžovą įkrintamosiose
Sabonis pergalingai užbaigė reguliarųjį sezoną ir sužinojo varžovą įkrintamosiose
Paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse Sakramento „Kings“ (46-36) namų arenoje 121:82 (30:18, 35:19, 34:21, 22:24) nepaliko vilčių Vakarų konferencijos autsaiderei Portlando „Trail
Jameso kompanijai pralaimėję "Pelikanai" sezoną pratęs įkrintamosiose
Jameso kompanijai pralaimėję "Pelikanai" sezoną pratęs įkrintamosiose
Naujojo Orleano „Pelicans“ (49-33) sekmadienį namuose 108:124 (24:30, 29:40, 24:29, 31:25) neprilygo Los Andželo „Lakers“ ekipai (47-35) bei reguliariajame sezone Vakaruose užėmė
Spindėjęs Lekavičius įvertino pasikeitimą "Žalgirio" sirgalių palaikyme
Spindėjęs Lekavičius įvertino pasikeitimą "Žalgirio" sirgalių palaikyme
Po rungtynių Lukas Lekavičius džiaugėsi pasiekta svarbia pergale ir įvertino, jog pagrindinė fanų tribūna atsidūrė už krepšio, rašo Krepšinis.lt.Kauno „Žalgiris“
Serijos su "Rytu" besitikintis Trinchieri – apie savo nuostabą dėl žiūrovų ir neįtikėtiną Lekavičių
Serijos su "Rytu" besitikintis Trinchieri – apie savo nuostabą dėl žiūrovų ir neįtikėtiną Lekavičių
Puspenkto mėnesio vietiniame fronte nepralaimintis šalies čempionas Kauno „Žalgiris“ (22-2) sekmadienį įsirašė jau keturoliktą pergalę iš eilės ir praktiškai
Pralaimėjimo priežastis įvardinęs Žibėnas su nerimu žvelgia į likusią sezono dalį
Pralaimėjimo priežastis įvardinęs Žibėnas su nerimu žvelgia į likusią sezono dalį
Po pralaimėjimo derbyje Giedrius Žibėnas kalbėjo apie pralaimėjimo priežastis bei žvelgė į likusią reguliaraus sezono dalį, rašo Krepšinis.lt.Vilniaus „Rytas“ (20/5)
Žaidimą kontroliavusi Šeškaus kariauna laimėjo Mažeikiuose
Žaidimą kontroliavusi Šeškaus kariauna laimėjo Mažeikiuose
Užtikrintą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pasiekė Jonavos „CBet“ (10-15) komanda, kuri svečiuose 79:62 (24:23, 22:13, 17:11, 16:15) įveikė Mažeikių
"Žalgiris" ir trečią kartą nukovė "Rytą", šįkart – užtikrintai
"Žalgiris" ir trečią kartą nukovė "Rytą", šįkart – užtikrintai
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) vyko jau trečioji grandų akistata, kurią ir vėl laimėjo Kauno „Žalgiris“ (22-2).Andrea Trinchieri auklėtiniai namie 92:78 (27:22,
Tik vieną abejonę dėl Sirvydžio turintis Kurtinaitis: "Žalgiris" dėl to ir yra "Žalgiris"
Tik vieną abejonę dėl Sirvydžio turintis Kurtinaitis: "Žalgiris" dėl to ir yra "Žalgiris"
Po nepavykusių mėginimų tvirčiau užsikabinti NBA lygoje, kur per tris sezonus sužaidė tik 23 mačus, 23-ejų metų Deividas Sirvydis labai greitai užsirekomendavo grįžęs iš už Atlanto,
"Baskonia" su Sedekerskiu tritaškiu palaužė rekordinio Jogėlos ekipą
"Baskonia" su Sedekerskiu tritaškiu palaužė rekordinio Jogėlos ekipą
Sunkią pergalę Ispanijos pirmenybėse iškovojo Eurolygos įkrintamoioms varžyboms besirengianti Tado Sedekerskio atstovaujama Vitorijos "Baskonia" (16-13).Duško Ivanovičiaus
Kaip su "Real", taip ir su "Rytu": "Žalgirio" fanai iššlavė visus bilietus
Kaip su "Real", taip ir su "Rytu": "Žalgirio" fanai iššlavė visus bilietus
Trečiasis šio sezono LKL grandų mūšis tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“ krepšininkų sekmadienį vyks sausakimšoje arenoje, rašo Krepšinis.lt.„Antras
Iš arčiau: 3 įdomūs faktai apie "Žalgirio" ir "Ryto" susitikimą
Iš arčiau: 3 įdomūs faktai apie "Žalgirio" ir "Ryto" susitikimą
„Betsafe-LKL“ čempionate laukia paskutinis reguliaraus sezono derbio mūšis, kuriame šį sekmadienį Kauno „Žalgiris“ (21-2) namuose priims svečių, Vilniaus
Ar "Rytas" gali pagauti Eurolygos sezoną pabaigusį "Žalgirį"? (Čeponio, trenerių ir žaidėjų komentarai)
Ar "Rytas" gali pagauti Eurolygos sezoną pabaigusį "Žalgirį"? (Čeponio, trenerių ir žaidėjų komentarai)
Praėjus trims dienoms nuo to, kai Nemuno saloje lankėsi Eurolygos čempionas Madrido „Real“ klubas (62:64), į, kaip prognozuojama, taip pat sausakimšą Kauno „Žalgirio“
Svarbiausius derbio akcentus minėjęs Birutis: kiekvienas turime suprasti, jog sezonas nesibaigė
Svarbiausius derbio akcentus minėjęs Birutis: kiekvienas turime suprasti, jog sezonas nesibaigė
Kauno „Žalgiris“ uždarė sezoną Eurolygoje ir gali pilnai koncentruotis „Betsafe-LKL“ batalijoms.Artimiausias kauniečių mačas laukia jau šį sekmadienį, kuomet
Įstabų proveržio sezoną sužaidęs Giedraitis: į rinktinę tikrai važiuočiau
Įstabų proveržio sezoną sužaidęs Giedraitis: į rinktinę tikrai važiuočiau
Jeigu Kauno „Žalgiris“ šį sezoną sugalvotų rinkti labiausiai patobulėjusį savo žaidėją Eurolygoje, užvirtų tikrai rimta kova, rašo Krepšinis.lt.Didelius žingsnius

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (220) 10.22 16:33
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime