Naujienos kraunasi...

Su trenksmu į Lietuvą grįžęs Tubelis – LKL reguliariojo sezono MVP„Betsafe-LKL“ čempionate pasibaigus beveik aštuonis mėnesius trukusiam reguliariajam sezonui, paaiškėjo, kuris krepšininkas šįsyk nusipelnė būti pripažintas MVP.

Naudingiausiu reguliariojo sezono žaidėju išrinktas Klaipėdos „Neptūno“ lyderis Ąžuolas Tubelis.

Po kelių metų Arizonos universitete ir trumpo etapo Filadelfijos „76ers“ į tėvynę sugrįžęs puolėjas savo varžovams tapo neišsprendžiamu rebusu.

Per 23-ejas rungtynes Ą. Tubelis ant parketo vidutiniškai praleisdavo 28 minutes. Per šį laiką jis pelnydavo 17,5 taško (64,2 proc. dvit., 33,3 proc. trit., 64,2 proc. baud.), atkovodavo 7 kamuolius, atlikdavo 1,6 rezultatyvaus perdavimo ir 1,1 bloko bei rinkdavo 20,5 naudingumo balo.

Jis fiksavo didžiausią efektyvumo vidurkį nuo 2017-2018 m., kuomet su „Šiaulių“ marškinėliais dominavo ir 21,2 naud. bal. rinko Laurynas Birutis. Tuo pačiu Ą. Tubelis MVP statulėlę po kurio laiko sugrąžino į lietuvio rankas – paskutinis tokios garbės nusipelnęs jo tautietis buvo Martinas Gebenas 2018-2019 m. sezone.

– Koks jausmas tapti MVP? Tikriausiai apie šį apdovanojimą galėjai nujausti jau kurį laiką?

– Aišku, niekada nebūčiau pagalvojęs, kad šitoje lygoje tapsiu MVP. Atsimenu, kad mažas žiūrėdavau, vos krepšinį suprasdavau, negalvojau, kad taip vieną dieną atsitiks. Niekada nebuvau tas žaidėjas, kuris visų pirma savęs žiūri, savo statistikos. Bet po trenerio pasikeitimo visa komanda pasikeitė ir nebuvo svarbu, kiek taškų įmetu ar atkovoju kamuolių. Vis tiek kiekvienas žaidėjas pažiūri tą statistiką. Žinojau, kad būsiu tarp kandidatų, tikėjau savimi ir vienas iš tokių mažesnių tikslų man asmeniškai buvo gauti šitą apdovanojimą ir su komanda tęsti gerą pasirodymą. Tą dar bandysime padaryti.

– Po kelių metų etapo Amerikoje pavyko neužmiršti, kas yra europietiškas ar lietuviškas krepšinis. Ar pats tikėjaisi taip sklandžiai ir greitai tapti didelės reikšmės žaidėju?

– Pirmos dvejos-trejos rungtynės buvo tokios, kad nelabai kas žinojo mano žaidimo stiliaus, mano stipriųjų pusių. Galvojau bus sunkiau po kelių rungtynių, bet statistiškai nebuvo labai didelio skirtumo. Buvo rungtynių, kur visiškai uždarytas būdavau, bet kad taip gerai asmeniškai nusiseks – nesitikėjau. Manau, niekas nesitikėjo, kiek matau.

– Apskritai turėjai įspūdingus metus: vasara su rinktine, trumpas laikotarpis Filadelfijoje, o dabar dar ir MVP apdovanojimas bei „Betsafe-LKL“ atkrintamosios. Kiek augimo savyje pastebėjai šiuo laikotarpiu?

– Daug augimo buvo. Daug skirtingos ir naudingos patirties. Rinktinėje su geriausiais Lietuvos žaidėjais daug pamokų gavau ir patobulinau per trumpą laiką daug ką, žaidimo supratimą. Filadelfijoje, aišku, ir greičiai, ir fiziškumas – to pasiėmiau ir stengiausi čia atvykęs į „Neptūną“ perteikti viską šioje lygoje.

– „Neptūnas“ turi veteranų trijulę (Žygimantas Janavičius, Mindaugas Girdžiūnas ir Deividas Gailius). Kaip galėtum apibūdinti jų mentorystę ir prisidėjimą prie tavo tobulėjimo?

– Kai sužinojau, kad žaisiu „Neptūne“, labai iškart apsidžiaugiau, nes tikrai labai geri veteranai. Ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir už jos ribų tai yra labai geri žmonės. Esu žaidęs „Ryte“ su Mindaugu Girdžiūnu, puikiai atsimenu, labai gerą įspūdį paliko ir daug gerų pamokų davė jau tada, kai man buvo septyniolika metų. O atėjus čia išvis labai vertinu jų požiūrį, pamokas. Su jais smagu užmiršus krepšinį leisti laiką ir už aikštelės ribų. Gera patirtis, man tikrai pasisekė.

– Kaip klausimų keliantis aspektas tavo žaidime visada buvo tritaškiai. Šiemet matome 33 proc. taiklumą išmetant beveik po keturis metimus, kas jau nėra prastas pataikymas. Ar jautiesi atsikratęs šios problemos?

– Taip, atsimenu Amerikoje visi rizikavo ir pačiam buvo nejauku. Visiškai laisvas nežinodavau – mesti ar nemesti. Tikrai įdėjau nemažai darbo ir tą tęsiu kiekvieną dieną. Žmonės sako, kad nesu metikas... Tai ir nesu metikas, bet tikrai galiu išsimesti tritaškį. Stengsiuosi dar labiau tobulėti ir gerinti jį. Norėčiau ne iš keturių vieną pataikyti, o gal iš keturių du – toks būtų tikslas.

– Tikriausiai pakilęs pataikymas leidžia geriau įsitvirtinti būtent ketvirtoje pozicijoje?

– Visada tiek ketvirtu, tiek penktu žaidžiau. Treneriai mato, kad jei su pražangomis blogai mūsų „centrams“, tada mane stumia į penktą poziciją, automatiškai pagreitiname žaidimą, mažiau derinių, visi judame ir bėgame. Tai irgi naudinga, bet iš esmės darau tai, ką treneris pasako. Man tinka abu variantai.

– Ką dar patobulinti norėtųsi labiausiai? Galbūt baudų metimus, kuriuos realizavai 64 proc. taiklumu?

– Baudos, taip. Kartais nesuprantu, kas vyksta, gal koncentracijos trūkumas, gal per daug atsipalaiduoju prie baudų metimo linijos. Tikrai žinau, kad galiu gerai mesti baudas. Gal šį sezoną tiesiog šiek tiek nepasisekė.

– Kalbant apie atsipalaidavimą, Iš šono žmonėms kartais atrodo, kad aikštelėje ne visada stengiesi 100 proc. Ar tai tik būdo savybės, ar tame iš tikro yra kažkiek tiesos?

– Nėra taip. Aišku, aš žinau, kaip atrodau iš šono, gal tikrai atrodau kaip atsipalaidavęs. Kažkas sakė, kad „jis juda kaip veteranas, randa savo laiką, kur gali pailsėti ir kur gali sužaisti“. Gal yra tiesos tame, bet jei ir atrodo taip iš šono, patikėkite manimi, viduje viskas yra užsidegę.

– Vilniaus „Rytas“ tikriausiai džiaugiasi dėl tavo sezono, tačiau tuo pačiu atrodo, kad išlaikyti tave komandoje bus nelengva. Ar jau kyla minčių, jog jau dabar neprapultum aukščiausiame lygyje – Eurolygoje?

– Nežinau, tikrai nenoriu prisišnekėti. Šiuo metu yra sutartis su Vilniaus „Rytu“, ties tuo galime ir užbaigti atsakymą, nes tikrai nenoriu žiūrėti dabar į kitus metus. Būsiu po sezono Vilniuje, žiūrėsime, kaip bus toliau. Klubas, agentas – jie dirbs savo darbą, o dabar esu susikoncentravęs į atkrintamąsias, bus galima pasidžiaugti, kad tapau MVP, gal šiek tiek nukryps mintys. Bet kiekvieną dieną sportuojame, ruošiamės.

– Šiemet susidūrei su trenerių kaita. Kaip manai, ar šis sukrėtimas tau pačiam išėjo į naudą?

– Mėginau apsiprasti lygoje, buvo tų klaidų, negaliu pasakyti, kad buvo blogas treneris, ne taip žaidėme ir panašiai. Žaidėme gerai, bet pritrūko kažkiek sėkmės, gal visa komanda nesijautė taip, kaip turėjo jaustis. Po naujo trenerio atėjimo visi gal susiėmė, suprato, kad galime, kad esame gera komanda, turime veteranų, turime talentingų jaunų žaidėjų. Manau, tos aštuonios pergalės iš eilės tą ir parodo – kad mes galime žaisti su visais ir tikrai galime nustebinti.

– Georgios Vovoras mėgsta akcentuoti tavo padaromus deflectionus (liet. kamuolio pamušimus ginantis). Ar būtent prie šio specialisto dėjai žingsnį į priekį gynyboje, ar tiesiog skiriasi, kiek šis strategas tai akcentuoja?

– Kiek žinau, mūsų treneris irgi buvo Amerikoje, vasarą sėmėsi patirties. Koledže, NBA jie tikrai akcentuoja tuos deflectionus. Tuos effort plays (epizodai, kuomet žaidėjai parodo dideles pastangas – aut.), kiek tu pastangų įdedi gynyboje ir panašiai. Buvo tas mano galvoje, kad tie deflectionai yra labai gerai. Tokia gynyba išmuša iš vėžių komandas, kurios puola. Stengiausi, prieš kiekvienas rungtynes akcentuojama, kad kuo agresyviau ginsimės, tuo geriau ir pulsime. Aišku, būna klaidų, persistengiame, prašokame, bet svarbu, kad stengiamės ir nenuleidžiame rankų.

– „Neptūnas“ turėjo kontrastingą reguliariojo sezono pabaigą po 8 pergalių serijos sekė 4 pralaimėjimų atkarpa. Kaip paaiškinti tokius svyravimus?

– Po „Žalgirio“ rungtynių, nenoriu už komandą kalbėti, bet aš gal kažkiek atsipalaidavau, galvojau „oi, nugalėjome „Žalgirį“, bet tuo pačiu žinojome ir treneris akcentavo, kad Kėdainiai yra labai jauna ir talentinga komanda. Jei duosime jiems pajusti žaidimą, bus tikrai sunku ir jie tą parodė. Nuleistomis galvomis išėjome iš aikštelės, tas pats atsitiko ir prieš Pasvalį. Negalime nuvertinti varžovų. Dabar jau nėra laiko nuvertinti, nes atėjo atkrintamosios. „Vilkai“ – viena geriausių komandų. Dėjome mažą žingsnį atgal. Su jais gerai žaidėme 35 minutes ir tada tiesiog gal pritrūko jėgų, gal koncentracijos gynyboje, gal šiek tiek sėkmės ir jie grįžo, paskutiniu metimu laimėjo rungtynes. Prieš „Šiaulius“ pradėjome neblogai, paskui gal pajutome, kad galime laimėti, gal pritrūko koncentracijos, gal kokybės, susikalbėjimo. Leidome jiems pajusti savo greitą žaidimą, tritaškius ir už tai mus nubaudė.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Ispanijos krepšinio legenda paskelbė apie karjeros pabaigą
Ispanijos krepšinio legenda paskelbė apie karjeros pabaigą
Ispanijos krepšinio legenda Sergio Rodriguezas nusprendė baigti karjerą būdamas 38-erių. Įžaidėjas jungiasi prie kitos šalies legendos – Rudy Fernandezo, kuris šią vasarą
Beručka iš "Wolves" perėjo į "Neptūną" (komentaras)
Beručka iš "Wolves" perėjo į "Neptūną" (komentaras)
Klaipėdos „Neptūnas” stiprina gynėjų grandį Arnu Beručka, su kuriuo sutartis sudaryta dvejiems sezonams.  Iš Vilniaus kilęs 196 cm ūgio krepšininkas pastaruosius
OLY snaiperis tapo Giedraičio komandos draugu Belgrade
OLY snaiperis tapo Giedraičio komandos draugu Belgrade
Pirėjo "Olympiacos" palikęs snaiperis Isaiah Cannanas oficialiai tapo Belgrado "Crvena Zvezda" žaidėju.Amerikietis su Adrijos lygos ir Serbijos čempionais udarė dvejų metų trukmės
Dar vienas lyderis palieka "Partizan": LeDay keliasi į Milaną pas kitą buvusį žalgirietį
Dar vienas lyderis palieka "Partizan": LeDay keliasi į Milaną pas kitą buvusį žalgirietį
Įkandin Kevino Punterio Belgrado "Partizan" palieka dar vienas lyderis – buvęs žalgirietis Zachas LeDay, kuris Serbijos grandų marškinėlius vilkėjo nuo 2021-ųjų.Amerikietis
"Žalgirio" duris pravėręs Sirvydis – apie nuostabius jausmus ir pokalbį su Trinchieri
"Žalgirio" duris pravėręs Sirvydis – apie nuostabius jausmus ir pokalbį su Trinchieri
Kauno „Žalgirio“ klubas šią savaitę oficialiai paskelbė sudaręs ilgalaikį kontraktą su praėjusį sezoną Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ klube sėkmingai žaidusiu
Pirmasis "Žalgirio" naujokas – įspūdingą sezoną turėjęs Sirvydis
Pirmasis "Žalgirio" naujokas – įspūdingą sezoną turėjęs Sirvydis
Kauno „Žalgirio“ klubas pasipildė vienu talentingiausių savo kartos Lietuvos krepšininkų. Žaliai baltus marškinėlius nuo artėjančio sezono vilkės Deividas Sirvydis, su
Dončičius lieka be titulo: "Celtics" 18-ą kartą tapo NBA čempionais
Dončičius lieka be titulo: "Celtics" 18-ą kartą tapo NBA čempionais
Pirmadienį naktį Bostone finišavo NBA sezonas, kurio finalo penktose rungtynėse Bostono „Celtics“ 106:88 (28:18, 39:28, 19:21, 20:21) įveikė Dalaso „Mavericks“ bei seriją
Jaunojo talento planus kardinaliai pakeitęs skambutis: gulėjau lovoje, buvo šokas
Jaunojo talento planus kardinaliai pakeitęs skambutis: gulėjau lovoje, buvo šokas
Motiejus Krivas ruošėsi vasarą Lenkijoje vyksiančiam Europos U-20 čempionatui (liepos 13-21 d.), tačiau Kazio Maksvyčio skambutis iš esmės keitė vasaros planus, rašo Krepšinis.lt.M.
"Neptūnas" išsaugojo Janavičių, "Nevėžio" gretose – amerikietis puolėjas
"Neptūnas" išsaugojo Janavičių, "Nevėžio" gretose – amerikietis puolėjas
Klaipėdos „Neptūnas“ pratęsė sutartį su Žygimantu Janavičiumi, kuris uostamiestyje lieka dar vienam sezonui. Iš Alytaus kilęs įžaidėjas praėjusiame Lietuvos krepšinio
"Lietkabelis" pratęsė kontraktą su kapitonu
"Lietkabelis" pratęsė kontraktą su kapitonu
Bronzine nata sezoną pabaigęs Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ klubas pradeda tarpsezonio darbus – pasirašytas dvejų metų kontraktas su Vyteniu Lipkevičiumi.Praėjusią savaitę
Permainos "Fenerbahče" gretose: Šaro kariauną palieka du krepšininkai
Permainos "Fenerbahče" gretose: Šaro kariauną palieka du krepšininkai
Eurolygoje įsibėgėja tarpsezonio darbai. Aktyviai žaidėjų rinkoje darbuojasi Stambulo „Fenerbahče“, kuri šiandien oficialiai pranešė, jog klubą palieka Nickas Calathesas
Kelis "ne" išgirdęs Maksvytis rinktinėje tikėjosi išvysti ir LKL čempionus
Kelis "ne" išgirdęs Maksvytis rinktinėje tikėjosi išvysti ir LKL čempionus
Nuo birželio pradžios su rezervine Lietuvos rinktine vasaros darbus pradėjusio Kazio Maksvyčio planus keitė ir krepšininkų traumos, ir neaiški Jono Valančiūno situacija. Rinktinės
Maksvytis pristatė du naujus kandidatus; atrankoje nedalyvausiantis Valančiūnas tikisi supratimo
Maksvytis pristatė du naujus kandidatus; atrankoje nedalyvausiantis Valančiūnas tikisi supratimo
Lietuvos krepšinio rinktinė nuo birželio 16 dienos pradeda pasirengimą olimpinio kelialapio medžioklei, tačiau joje aikštėje negalės padėti kapitonas Jonas Valančiūnas, rašo
Sujudimas apsnūdusioje Palangoje: kurorte – Lietuvos krepšinio žvaigždės
Sujudimas apsnūdusioje Palangoje: kurorte – Lietuvos krepšinio žvaigždės
Sekmadienis Palangoje – gana šiltas, bet kiek apniukęs, paplūdimys apytuštis ir vos vienas kitas drąsuolis, lendantis į 16 laipsnių jūros vandenį. Kurorto gatvelėse netrūksta
"Žalgirio" taikiklyje – rezultatyviausias Italijos lygos žaidėjas su NBA ir Eurolygos patirtimi
"Žalgirio" taikiklyje – rezultatyviausias Italijos lygos žaidėjas su NBA ir Eurolygos patirtimi
Kauno "Žalgirio" akiratyje atsidūrė NBA bei Eurolygos patirties jau sukaupęs Italijos talentas Niccolo Mannionas.Graikijos žiniasklaida skelbia, kad be Lietuvos grandų krepšininku
Sloukas – OLY treneriui bei vadovams: ačiū už nepagarbą, atvėrėte man duris į PAO
Sloukas – OLY treneriui bei vadovams: ačiū už nepagarbą, atvėrėte man duris į PAO
Kostas Sloukas praėjusią vasarą netikėtai iš Pirėjo "Olympiacos" perėjo į amžino priešo Atėnų "Panathinaikos" gretas, tapo Eurolygos čempionu bei buvo pripažintas
"Žalgirio" esmines bėdas kartojęs Kurtinaitis: kaip kauniečiui, nemalonu ir sunku
"Žalgirio" esmines bėdas kartojęs Kurtinaitis: kaip kauniečiui, nemalonu ir sunku
Savaitės pradžioje Rimas Kurtinaitis prisiminė 1996-ųjų „Žalgirio“ išsigelbėjimą atsiliekant finalo serijoje 0-2. Žinomas krepšinio specialistas tikėjo, kad dabartinė
Valmieros terminatorius už solidžią išpirką iš "Žalgirio" keliasi į Stambulą (komentarai)
Valmieros terminatorius už solidžią išpirką iš "Žalgirio" keliasi į Stambulą (komentarai)
Kauno „Žalgirio“ komandoje artėjančiame sezone nerungtyniaus Rolandas Šmitas. Latvis pasinaudojo sutartyje su „Žalgiriu“ numatyta galimybe išvykti, už kurią
Šurmulys Eurolygoje: Šaras atliko pirmą ėjimą, Punteris keliauja į Barseloną, snaiperis – pas Giedraitį
Šurmulys Eurolygoje: Šaras atliko pirmą ėjimą, Punteris keliauja į Barseloną, snaiperis – pas Giedraitį
Vos pasibaigus nacionaliniams čempionatams prasidėjo žaidėjų migracija tarp Eurolygos klubų. Šarūnas Jasikevičius pasikvietė pirmąjį naujoką, o skambiausias perėjimas – Kevino
Pasiduoti neketinantys "Mavericks" ir Dončičius įspūdinga pergale pratęs finalo seriją
Pasiduoti neketinantys "Mavericks" ir Dončičius įspūdinga pergale pratęs finalo seriją
Dalaso „Mavericks“ sutriuškino Bostono „Celtics“ krepšininkus ir dar bent vienerioms rungtynėms pratęsė NBA sezoną, rašo Krepšinis.lt.Ant prarajos
Lietuviai sutriuškino Libaną, Maksvytis paskelbė du žaidėjus, kurie jungiasi prie pagrindinės rinktinės
Lietuviai sutriuškino Libaną, Maksvytis paskelbė du žaidėjus, kurie jungiasi prie pagrindinės rinktinės
Pirmojo pasirengimo etapo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pergalingai užbaigė trijų kontrolinių susitikimų su Libanu ciklą.Kazio Maksvyčio auklėtiniai Panevėžyje 95:66 (24:22, 21:14,
Reabilitaciją Kaune pradėjęs Evansas: linkiu visiems turėti gerus draugus ir daug pozityvios aplinkos
Reabilitaciją Kaune pradėjęs Evansas: linkiu visiems turėti gerus draugus ir daug pozityvios aplinkos
Sunkią kelio traumą paskutiniųjų „Betsafe-LKL“ pusfinalio rungtynių metu patyręs žalgirietis Keenanas Evansas pradėjo ilgą reabilitacijos procesą.Krepšininkas šią savaitę
Žvilgsnis į pirmąją finalo dvikovą su teisėjams prisegtais mikrofonais
Žvilgsnis į pirmąją finalo dvikovą su teisėjams prisegtais mikrofonais
Nuslūgus didžiojo finalo emocijoms, Betsafe-LKL TV komanda siūlo prisiminti pirmąsias serijos rungtynes tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“ bei į jas pažvelgti teisėjų
Eurolygos MVP paneigė gandus ir ilgam pratęsė sutartį
Eurolygos MVP paneigė gandus ir ilgam pratęsė sutartį
Naudibiausias praėjusio Eurolygos žaidėjas (MVP) paneigė gandus apie galimą išvykimą ir ilgam liks Donato motiejūno attovaujamoje Monako "Monaco" komandoje.Nuo 2021-ųjų Monake
Morrisas: jei Giannis netraumuotų Irvingo, "Bucks" būtų likę be titulo
Morrisas: jei Giannis netraumuotų Irvingo, "Bucks" būtų likę be titulo
Dalaso "Mavericks" veteranas Markieffas Morrisas išreiškė nuomonę, kad Milvokio "Bucks" netaptų čempionais 2021 metais, jei Rytų konferencijos pusfinalio ketvirtajame
Grigonis kibirkščiavo su Atamanu, lietuvio ekipos bosui – riebi bauda ir draudimas būti arenoje
Grigonis kibirkščiavo su Atamanu, lietuvio ekipos bosui – riebi bauda ir draudimas būti arenoje
Atėnų „Panathinaikos“ sugebėjo išlyginti Graikijos pirmenybių finalo serijos rezultatą, tačiau pergalė ir vėl neapsiėjo be emocijų – į žodinį konfliktą su Erginu
Tikėjimą sostinei sugrąžinę "Ryto" žaidėjai: per kūną ėjo šiurpuliukai, tą matėme tik vaikystėje
Tikėjimą sostinei sugrąžinę "Ryto" žaidėjai: per kūną ėjo šiurpuliukai, tą matėme tik vaikystėje
Savo miesto komanda patikėję vilniečiai trečiadienio vakarą nostalgiškai sugrąžino 15-20 metų atgal – į laikus, kai Vilniaus „Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ mūšiai
Į klausimą apie Žibėno ateitį "Ryto" sporto direktorius atsakė vienu žodžiu
Į klausimą apie Žibėno ateitį "Ryto" sporto direktorius atsakė vienu žodžiu
Antrą kartą Vilniaus „Rytui“ Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionų regalijas padėjęs užkariauti Giedrius Žibėnas teigė, jog jo sutartyje yra numatyta galimybė pratęsti

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (228) 05.16 00:00
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime