Naujienos kraunasi...

Velička – apie puikiai pažįstamą "Ryto" branduolį, Barselonoje sutiktą Rice'ą ir pasiilgtus spragėsiusBeveik visą lietuvių branduolį po praėjusio sezono išsaugojęs Vilniaus „Rytas“ komandą papildė dar dviem jaunais žaidėjais. Prie vilniečių artėjantį sezoną prisijungs aukštaūgis Oskaras Pleikys bei gynėjas Arnas Velička.

Po pertraukos į Lietuvą gyventi grįžtantis A. Velička sako, kad labiausiai gimtojoje šalyje pasiilgo šeimos ir draugų. Na ir dar – lietuviškų kino teatrų spragėsiu.

„Kai būni išvažiavęs susitinki retai, ypač liūdna per šventes, kai negali su visais susitikti. Taip pat pasiilgau lietuviško maisto, o dar vienas į galvą šaunantis dalykas – „Forum cinemas“ spragėsiai. Niekur niekada nesu valgęs skanesnių“, – juokiasi naujasis „Ryto“ įžaidėjas.

Pastaruosius tris sezonus jis praleido Vokietijoje, Prancūzijoje ir Italijoje. Tačiau legionieriaus karjerą vaikinas pradėjo neįprastai anksti – būdamas 16-os metų Arnas gavo pasiūlymą tobulėti Barselonos jaunimo sistemoje.

„Norėjosi išbandyti save, susipažinti su geriausiais Europos jaunaisiais talentais, patobulėti ir pamatyti, kaip viskas daroma geriausiose pasaulio organizacijose. Tai buvo didelis ir svarbus žingsnis mano karjeroje“.

Ispanijos grando dublerių komandoje tuometis jaunimo rinktinių lyderis netikėtai sutiko ir žmogų, kurio treniruojantis su jaunimu dažnai nepamatysi – įspūdingą sezoną Vilniuje 2011-12 m. sužaidusį, o vėliau Eurolygos čempionu tapusį Tyrese‘ą Rice‘ą.

„Rice‘as tikrai yra geriausias žaidėjas, prieš kurį ir su kuriuo man yra tekę žaisti – jis turi labai didelį judesių arsenalą, nuostabiai valdo savo kūną, labai sunku prieš jį gintis ir galima buvo daug ko pasimokyti“.

Naują gyvenimo etapą Vilniuje pradėsiantis A. Velička džiaugiasi, kad čia sutiks daug puikiai pažįstamų veidų. Pasak jo, tai leis koncentruotis į žaidimą krepšinio aikštelėje.

„Martynas, Lukas, Margiris, abu Gyčiai yra buvę mano komandos draugai – ar įvairių amžių rinktinėse, ar FIBA languose, ar klubuose. Žinomi veidai visada yra smagu, tai tikrai padės įsilieti į komandą“.

Interviu rytasvilnius.lt 23-ejų krepšininkas papasakojo apie iššūkių kupiną karjeros etapą Barselonoje, skirtumus tarp žaidimo užsienyje ir Lietuvoje, sudėtingą jaunų žaidėjų kelią į vyrų krepšinį bei įsimintiniausias rungtynes savo karjeroje.

Būdamas vos 16-os persikėlei gyventi ir treniruotis į Barseloną. Nebuvo baisu?

Tikrai buvau jaunas ir svarstant tą pasiūlymą nerimo buvo. Tačiau gavus tokios organizacijos kaip „Barcelona“ dėmesį atsisakyti labai sunku, nes daugiau tokios progos gali ir nebepasitaikyti. Norėjosi išbandyti save, susipažinti su geriausiais Europos jaunaisiais talentais, patobulėti ir pamatyti, kaip viskas daroma geriausiose pasaulio organizacijose. Tai buvo didelis ir svarbus žingsnis mano karjeroje.

Kokie didžiausi iššūkiai pasitiko Ispanijoje?

Ten yra toks Barselonos jaunimo sistemos kompleksas – La Masia, jame gyvendavo apie 80-imt vaikų. Ne tik norinčių būti krepšininkais, bet ir futbolininkais, rankininkais, kitų sporto šakų atstovais. Visos treniruotės ir visas gyvenimas vyko ten.

La Masia yra šiek tiek už miesto, mes būdavome nuolat prižiūrimi, iki 18-os metų net neleisdavo vieniems niekur eiti. Tai tam tikra prasme ilgai besitęsianti sporto stovykla, panašu į internatą. Buvau vienas, angliškai nelabai kas šnekėjo, tai reikėjo mokytis ispanų kalbos – dar ir dabar galėčiau susišnekėti.

Pagrindiniai iššūkiai – kalba, vienatvė ir daug skirtingų kultūrų. Vien mano komandoje buvo jaunuoliai iš 6-ių skirtingų šalių. Su visais kažkaip reikia rasti bendrą kalbą, susidraugauti. Atvažiavus iš Lietuvos tai buvo nauja ir prie to reikėjo priprasti.

Ten susipažinai ir su labai ryškiai į Vilniaus komandos istoriją įsirašiusiu įžaidėju Tyrese'u Rice'u. Kokia buvo ta pažintis?

Jis buvo labai įdomioje situacijoje – turėjo kontraktą su pagrindine komanda, bet atėjęs naujas treneris pareiškė, kad Rice'o komandoje nebemato. Jam liko dvi opcijos – arba nusitraukti kontraktą, arba eiti žaisti į dublerių komandą, ką jis ir padarė bei pusę sezono treniravosi ir žaidė su mumis.

Netikėtai gavosi, kad labai aukštos klasės žaidėjas prisijungė prie treniruočių, tai buvo didžiulis stimulas, motyvacija mums, o Tyrese‘as tuo pačiu tapo mokytoju, iš kurio visi sėmėmės žinių. Gerai sutarėme, jis labai geranoriškas, pasakojo apie laikus „Ryte“, istorijas apie žaidėjus, išskyrė Martyną Gecevičių.

Būdavo ir taip, kad jis organizuodavo atskiras treniruotes gynėjams – susirinkdavo mus ir eidavome sportuoti, mokytis įvairių judesių. Nors iš jo pusės tai buvo ir kvaila situacija, bet man tai buvo labai įdomu ir naudinga. Rice‘as tikrai yra geriausias žaidėjas, prieš kurį ir su kuriuo man yra tekę žaisti – jis turi labai didelį judesių arsenalą, nuostabiai valdo savo kūną, labai sunku prieš jį gintis ir galima buvo daug ko pasimokyti.

Kaip dabar vertini karjeros etapą Barselonoje?

Neįmanoma pasakyti, kaip viskas būtų buvę, jei būčiau likęs čia. Ir nors buvo visko, dėl sprendimo nesigailiu. Tas kelias tikrai buvo įdomus. Juk galiausiai tai atvedė iki ten, kur esu dabar – „Ryte“. Esu dėl to laimingas, bet vėl reikės įrodyti savo vertę, esu pasiryžęs tai padaryti.

Tuomet grįžai žaisti į Lietuvą, kokius pagrindinius skirtumus pajautei tarp žaidimo namie ir užsienyje?

Atvykęs į Panevėžį viduryje sezono neturėjau rolės ir dažniau teko sėdėti ant suoliuko, tad tai nebuvo man asmeniškai geras laikas. Prienuose buvo neblogas sezonas, bet jį sugriovė koronavirusas. Su komanda turėjome puikią atkarpą, ruošėmės atkrintamosioms ir labai gaila, kad to sezono nepavyko užbaigti.

Kas labiausiai pasijautė – jei esi lietuvis ir žaidi Lietuvoje, gauni labai daug dėmesio. Daug straipsnių, podkastų, žurnalistų fokusuojasi į mūsų lygą. Vėliau žaidžiau Prancūzijoje ir Vokietijoje – niekas iš Lietuvos nemato tavo rungtynių ten, apie žaidimą sprendžia tik iš statistikos.

Įdomus paradoksas – tose lygose lengviau būti pastebėtam, daugiau agentų, skautų stebi jas, bet Lietuvoje apie tave nekalba. O jei žaidi čia – nors, plačiąja prasme, esi mažiau matomas, dėmesio gauni daugiau.

Tas padidintas dėmesys – gerai ar blogai?

Manau, kad gerai. Tai visada papildoma motyvacija, nes kiekvienas tavo žingsnis yra stebimas, visada turi būti susikaupęs ir daryti savo darbą kaip gali geriausiai. Jei pradėsi žaisti prastai – visi apie tai kalbės. Tai stumia į priekį ir suteikia daugiau motyvacijos.

Kodėl ne visiems jaunimo krepšinyje žibėjusiems talentams pavyksta sėkmingai pereiti į vyrų krepšinį?

Savo metų komandose dažniausiai būni lyderis, dominuoji. O čia staiga tampi paskutiniu žaidėju komandoje – neturi rolės, sėdi ant suolo, visi aplink yra stipresni, greitesni, gudresni. Per treniruotes gali būti apstumdytas, smunka pasitikėjimas savimi. Iš esmės karjera prasideda nuo nulio – esi dvyliktas žaidėjas ir turi savo vietą po saule išsikovoti. Tai sudėtinga jaunam žmogui – juk vyresnieji irgi nenori užleisti savo vietos aikštelėje.

Kokios yra įsimintiniausios tavo karjeros rungtynės?

U18 ketvirtfinalis prieš Rusiją, kur įmečiau lemiamą metimą ir patekome į pusfinalį, o dar svarbiau – iškovojom kelialapį į Pasaulio čempionatą, kitaip būtume iškritę. Toje komandoje buvo ir L. Uleckas ir G. Masiulis, trenerio asistentu dirbo G. Žibėnas – visada smagu prisiminti tą euforiją po paskutinio metimo.

Ar tiesa, kad pažįsti ir daugiau būsimų komandos draugų?

Tikrai taip. Martynas, Lukas, Margiris, abu Gyčiai yra buvę mano komandos draugai – ar įvairių amžių rinktinėse, ar FIBA languose, ar klubuose. Pažįstami veidai visada yra smagu, tai tikrai padės įsilieti į komandą. Su Ulecku, Masiuliu esame pažįstami nuo 10-ies metų, esam draugai. Manau, kad nuo pirmų dienų jausiuosi komandos dalimi ir tai padės koncentruotis į žaidimą aikštelėje.

Kokie krepšininkai tave įkvepia?

Dabar mėgstu stebėti NBA, ypač gynėjus, jų judesių arsenalą, kaip jie skaito žaidimą, atlieka perdavimus, dirba su savo kūnu. Micičius, Irvangas, Hardenas, Curry, Dončičius – gal tai ir neoriginalus atsakymas, bet tai geriausi žaidėjai ir stebėdamas juos gali daugiausiai išmokti. Matai, kaip jie klaidina varžovus, kokius judesius atlieka ir bandai tai įlieti į savo žaidimą.

Kalbant apie karjerą baigusius žaidėjus, augant mano mėgstamiausias žaidėjas buvo Linas Kleiza. Ypač 2010 m., kaip jis tempė rinktinę, jo įspūdingi metimai, nerealu prisiminti. Visada matėsi, kad tai visai kito kalibro žaidėjas – ateina iš NBA ir dominuoja.

Po pertraukos grįžti gyventi į Lietuvą, ko labiausiai pasiilgai?

Šeimos ir draugų. Kai būni išvažiavęs susitinki retai, ypač liūdna per šventes, kai negali su visais susitikti. O dabar būsime kartu daug dažniau ir varžybose jie galės paprasčiau mane aplankyti, dėl to irgi labai džiaugiuosi.

Iš tokių paprastų dalykų pasiilgau lietuviško maisto, o dar vienas į galvą šaunantis dalykas – „Forum cinemas“ spragėsiai. Niekur niekada nesu valgęs skanesnių (juokiasi).

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Žemaičio vedami "Wolves" laimėjo išgyvenimo mūšį ir pateko į vilnietišką pusfinalį
Žemaičio vedami "Wolves" laimėjo išgyvenimo mūšį ir pateko į vilnietišką pusfinalį
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) nusileido ketvirtfinalių uždanga – kovoje dėl vietos tarp keturių geriausių komandų santykius išsiaiškino Vilniaus
Naujos "Žalgiris Shop" parduotuvės atidaryme – džiaugsmingos nuotaikos
Naujos "Žalgiris Shop" parduotuvės atidaryme – džiaugsmingos nuotaikos
Penktadienį šalia Dariaus ir Girėno stadiono bei Kauno sporto halės šurmuliavo Kauno „Žalgirio“ gerbėjai. Šį kartą jie čia susirinko ne į futbolo ar krepšinio
Blogiausias scenarijus: "Wolves" aukštaūgiui sezonas - baigtas
Blogiausias scenarijus: "Wolves" aukštaūgiui sezonas - baigtas
Vilniaus „Wolves Twinsbet“ vidurio puolėjas Garrisonas Brooksas šį sezoną nebežais. Pirmųjų „Betsafe-LKL“ ketvirtfinalio rungtynių su Klaipėdos „Neptūnu“
Gailius – prieš išgyvenimo mūšį Vilniuje: ne deriniai žais, o nusiteikimas, kova
Gailius – prieš išgyvenimo mūšį Vilniuje: ne deriniai žais, o nusiteikimas, kova
Šį šeštadienį paaiškės, kaip atrodys visos Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalio dalyvės.Kol kas vietą šiame etape turi Kauno „Žalgiris“
Triumfuojantis Čanakas: "Žalgiris" yra geriausia komanda Lietuvoje, bet žaisime be spaudimo
Triumfuojantis Čanakas: "Žalgiris" yra geriausia komanda Lietuvoje, bet žaisime be spaudimo
Nenadas Čanakas po dramatiško triumfo Utenoje sakė, kad tai – didžiausia pergalė jam vadovaujant Panevėžio „7bet-Lietkabeliui“, o Oliveris Kostičius uteniškių sezonui
Vėl namų sienas apgynę "Pacers" išplėšė septintąsias rungtynes Niujorke
Vėl namų sienas apgynę "Pacers" išplėšė septintąsias rungtynes Niujorke
Dar vienoje NBA atkrintamųjų serijoje prireiks septintųjų rungtynių. Rytų konferencijos pusfinalyje Indianos „Pacers“ išplėšė pergalę prieš Niujorko „Knicks“
"Lietkabelis" pateko į pusfinalį itin įspūdingame trileryje su pratęsimu
"Lietkabelis" pateko į pusfinalį itin įspūdingame trileryje su pratęsimu
Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ dramatiškai žengė į Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalį.Trečiose ketvirtfinalio rungtynėse svečiuose po pratęsimo
"Rytas" džiaugiasi: vienas lyderių lieka Vilniuje (žaidėjo ir Jomanto komentarai)
"Rytas" džiaugiasi: vienas lyderių lieka Vilniuje (žaidėjo ir Jomanto komentarai)
Lemiamoms „Betsafe-LKL“ kovoms įsibėgėjus, Vilniaus „Rytas“ praneša kitam sezonui išsaugojęs vieną iš ekipos lyderių – Gytį Radzevičių. Sostinės
Kuzminskas – apie Brazdeikio padėtį, nustebinusį Tubelį bei karjeros pabaigą Lietuvoje
Kuzminskas – apie Brazdeikio padėtį, nustebinusį Tubelį bei karjeros pabaigą Lietuvoje
Visoje Europoje į krepšinio lygas atėjo lemiamų kovų metas. Komandos skina nuo pat rudens įdėto darbo vaisius ir kaunasi dėl nacionalinių trofėjų.Paskutiniąsias savaites ar net dienas
Ketvirtfinalio įdomybes su mažeikiškiais apžvelgęs Krapikas: pusfinalis – ne pageidavimo koncertas
Ketvirtfinalio įdomybes su mažeikiškiais apžvelgęs Krapikas: pusfinalis – ne pageidavimo koncertas
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šią savaitę be didesnių problemų užbaigė „Betsafe-LKL“ ketvirtfinalio seriją ir jau kitą savaitę, antradienį, pradės kovą pusfinalio
Po nuostolių dėl muštynių – skaudus kirtis Kurtinaičio klubui jau finalo starte (lietuvio komentaras)
Po nuostolių dėl muštynių – skaudus kirtis Kurtinaičio klubui jau finalo starte (lietuvio komentaras)
Azerbaidžano lygos (ABL) čempionų titulą ginantys Baku „Sabah“ krepšininkai jau pirmose finalo serijos rungtynėse prarado reguliariajame sezone iškovotą namų aikštės
"Wolves" kapitonas prieš lemiamą mūšį: stengsimės, kad nenuplauktų viso sezono darbas
"Wolves" kapitonas prieš lemiamą mūšį: stengsimės, kad nenuplauktų viso sezono darbas
Ketvirtfinalio serijos tarp Vilniaus „Wolves Twinsbet“ ir Klaipėdos „Neptūno“ likimas spręsis trečiose serijos rungtynėse šeštadienį sostinėje. Po jų viena
Prireiks septintųjų rungtynių: "Timberwolves" namuose pažemino Jokičiaus ekipą
Prireiks septintųjų rungtynių: "Timberwolves" namuose pažemino Jokičiaus ekipą
Minesotos „Timberwolves“ 45 taškais nušlavė NBA čempionę Denverio „Nuggets“ ir išplėšė lemiamas serijos rungtynes Vakarų konferencijos pusfinalyje,
Paskelbtas LKL pusfinalių tvarkaraštis
Paskelbtas LKL pusfinalių tvarkaraštis
„Betsafe-LKL“ atkrintamosios kaip reikiant įsibėgėjo. Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Rytas“ jau laukia savo varžovų pusfinalyje, o jie paaiškės jau artimiausiomis
Žibėnas laukia pjautynių, o sezono metu trauktis norėjęs Šeškus į ateitį dar nežiūri
Žibėnas laukia pjautynių, o sezono metu trauktis norėjęs Šeškus į ateitį dar nežiūri
Į Lietuvos krepšinio lygos pusfinalį žengusio Vilniaus „Ryto“ treneris Giedrius Žibėnas pasidžiaugė, kad būtent šiame etape komanda sužaidė sunkias rungtynes, o ilsėtis
Dončičius priartino "Mavs" prie konferencijos finalo, "Celtics" jau laukia varžovo Rytuose
Dončičius priartino "Mavs" prie konferencijos finalo, "Celtics" jau laukia varžovo Rytuose
Luka Dončičius sužaidė kol kas geriausias serijos rungtynes ir padėjo Dalaso „Mavericks“ vėl išsiveržti į priekį Vakarų konferencijos pusfinalyje, rašo Krepšinis.lt.Teksaso
Tubelio vedamas "Neptūnas" išgelbėjo sezoną – išplėšė lemiamas ketvirtfinalio rungtynes
Tubelio vedamas "Neptūnas" išgelbėjo sezoną – išplėšė lemiamas ketvirtfinalio rungtynes
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) tęsis dar viena ketvirtfinalio serija.Lemiamas rungtynes išplėšė Klaipėdos „Neptūnas“, kuris namuose 95:76 (30:23,
Beveik visas rungtynes atsilikinėjęs "Rytas" laimėjo Jonavoje ir žengė į pusfinalį
Beveik visas rungtynes atsilikinėjęs "Rytas" laimėjo Jonavoje ir žengė į pusfinalį
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) intrigos nepašykštėjo antrosios ir septintosios geriausių reguliariojo sezono komandų susidūrimas. Antrajame ketvirtfinalio
LKL paaiškino diskusijas Panevėžyje sukėlusius epizodus
LKL paaiškino diskusijas Panevėžyje sukėlusius epizodus
Antradienį pasibaigus antrosioms ketvirfinalio serijos rungtynėms tarp Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ ir Utenos „Uniclub Casino – Juventus“, LKL teisėjų departamentas
Raumenis pučia ir pagrindiniai lietuvių varžovai: pilietybę gavo "Anadolu Efes" įžaidėjas
Raumenis pučia ir pagrindiniai lietuvių varžovai: pilietybę gavo "Anadolu Efes" įžaidėjas
Eurolygoje užsirekomendavęs amerikietis Dariusas Thompsonas tapo Italijos piliečiu. 29-erių Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) klubo atakų organizatorius yra vedęs italę, praeityje dvejus
LKF siūlo ilginti NKL ir RKL čempionatus
LKF siūlo ilginti NKL ir RKL čempionatus
Antradienį Lietuvos krepšinio federacijoje (LKF) vyko Vykdomojo komiteto posėdis, kuriame buvo patvirtinti jaunimo rinktinių trenerių asistentai bei personalo nariai ir diskutuota dėl Lietuvos
Aukštaičių derbyje prasiveržęs serbiškas vulkanas virto tyla spaudos konferencijoje
Aukštaičių derbyje prasiveržęs serbiškas vulkanas virto tyla spaudos konferencijoje
Du specialistai iš Serbijos pažaibavo tarpusavyje po dramatiškos Panevėžio „Lietkabelio“ ir Utenos „Juventus“ ekipų akistatos Lietuvos krepšinio lygos (LKL)
Be namų negerai: "Knicks" kirto atsakomąjį smūgį; čempionai stumia į šoną "vilkus"
Be namų negerai: "Knicks" kirto atsakomąjį smūgį; čempionai stumia į šoną "vilkus"
NBA Rytų konferencijos pusfinalyje tarp Niujorko „Knicks“ ir Indianos „Pacers“ lemiamu toliau išlieka namų aikštės faktorius, rašo Krepšinis.lt.„Madison
Žaidimo negyręs bei Ulanovo vaidmenį pažymėjęs Trinchieri: mano komentaras trumpas – 2:0
Žaidimo negyręs bei Ulanovo vaidmenį pažymėjęs Trinchieri: mano komentaras trumpas – 2:0
LKL čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ be didesnių komplikacijų žengė ten, kur ir turėjo – į lygos pusfinalį, rašo Krepšinis.lt.Andrea Trinchieri auklėtiniai
"Lietkabelis" pralaimėjo paskutinės sekundės trilerį prieš "Juventus"
"Lietkabelis" pralaimėjo paskutinės sekundės trilerį prieš "Juventus"
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) tęsiasi atkrintamosios bei daugiausiai intrigos žadėjusios poros dvikova.Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ po itin atkaklios
Ir Mažeikiuose užtikrintai laimėjęs "Žalgiris" – LKL pusfinalyje
Ir Mažeikiuose užtikrintai laimėjęs "Žalgiris" – LKL pusfinalyje
Kauno „Žalgiris“ turėjo kiek pavargti Telšiuose, bet galiausiai iškovojo bilietą į Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalį.Ketvirtfinalio antrajame
JAV universitete egzaminus laikanti Sirtautaitė su nekantrumu laukia U20 čempionato
JAV universitete egzaminus laikanti Sirtautaitė su nekantrumu laukia U20 čempionato
Viena auksinės Lietuvos merginų krepšinio kartos lyderių Ugnė Sirtautaitė ką tik baigė savo pirmąjį sezoną už Atlanto, šiuo metu laiko baigiamuosius pirmo kurso egzaminus Providenso
Jamesas pirmą kartą karjeroje išrinktas naudingiausiu Eurolygos krepšininku
Jamesas pirmą kartą karjeroje išrinktas naudingiausiu Eurolygos krepšininku
„Monaco“ lyderis Mike’as Jamesas pirmą kartą pripažintas naudingiausiu Eurolygos krepšininku, rašo Krepšinis.lt.Balsavime dalyvavo sirgaliai, žiniasklaida, Eurolygos

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (228) 05.16 00:00
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime