Naujienos kraunasi...

Kreišmontas – apie netikėtą Maksvyčio skambutį bei proveržio sezoną

Kreišmontas – apie netikėtą Maksvyčio skambutį bei proveržio sezoną
LKL nuotr.
„Betsafe-LKL“ čempionate vyksta paskutinės intriguojančios dvikovos dėl čempiono titulo bei bronzos. Praėjusį sezoną tarp keturių geriausių komandų buvo jonaviečiai, kuriems truko labai nedaug, jog iškovotų bronzinius medalius.

Šiame sezone Jonavos „CBet“ reguliariame sezone liko 7-oje turnyrinės lentelės vietoje ir susitiko su 2 vietą užėmusiais Vilniaus „Ryto“ krepšininkais. Savo pasirodymą atkrintamosiose Jonavos klubas baigė anksti: ketvirtfinalio serijoje iki dvejų pergalių nusileido sostinės ekipai (Vilniuje 77:110 ir Jonavoje 90:96).

Šiemet vyriausiajam strategui Virginijui Šeškui nepavyko nuvesti savo komandos taip toli, tačiau prie trenerio sistemų puikiai atsiskleidė antrus metus Jonavoje rungtyniaujantis Lukas Kreišmontas.

Plungėje gimęs L. Kreišmontas šį sezoną tapo vienu svarbiausių krepšininkų Jonavos ekipos rotacijoje. Puolėjas komandoje pagal bendrai sužaistas minutes buvo trečias ir vidutiniškai aikštelėje praleisdavo po 25,5 minutės, pelnydavo 6,9 taško, atkovodavo 3,9 kamuolio bei rinkdavo po 9 naudingumo balus.

LKL akademija powered by Citadele pakalbino proveržio sezoną sužaidusį Jonavos klubo puolėją. Krepšininkas pabaigęs sezoną daug laiko poilsiui neturėjo ir dabar lieja prakaitą Lietuvos rezervinėje rinktinėje.

– Sezonas su Jonavos ekipa jau pasibaigė. Tad koks įsimintiniausias momentas buvo šiame sezone ir kurios rungtynės įsiminė labiausiai?

– Sezonas buvo labai sunkus ir sudėtingas su daugybe pasikeitimų, bet manau vienas iš įsimintiniausių momentų buvo, kai FIBA Europos taurės turnyre savo grupėje užėmėme pirmąją vietą ir patekome į kitą etapą. Žinoma, kitas etapas susiklostė ne taip, kaip tikėjomės, bet vis tiek manau, kaip pirmas kartas europiniame turnyre, Jonavos komandai buvo įsimintinas.

– Išsiskiriate savo energija gynyboje. Prieš ką šiame sezone buvo sudėtingiausia gintis?

– Negalėčiau išskirti kažkokio vieno žaidėjo. „Betsafe-LKL“ yra daug gerų žaidėjų, bet turbūt sunkiausiai gintis prieš legionierius, nes dauguma jų turi stiprius individualius įgūdžius, todėl vienas prieš vieną izoliacijoje tikrai turi pranašumų.

– Kas labiausiai jus žavi žaidžiant Jonavos klube?

– Vienareikšmiškai fanai. Jie visada kartu. Nesvarbu, kur mes žaisime, didesnė ar mažesnė grupelė atvažiuoja ir palaiko mus, o namų rungtynėse jie kuria tikrai fantastišką atmosferą. Visi jie fantastiniai žmonės, kurie ne tik palaiko aikštelėje, bet padeda ir gyvenime. Tikrai su kai kuriais fanais turiu artimą ryšį, galima sakyti, tapome gerais draugais. Naudodamasis proga noriu jiems tarti didelį ačiū už palaikymą viso sezono metu, ypač žinant, koks šis sezonas mums buvo sunkus.

– Kokių svarbių pamokų išmokote žaisdamas pas trenerį Virginijų Šeškų?

– Treneris Virginijus Šeškus tikrai išskirtinė asmenybė. Sunku net dabar įvardinti, bet dabar labiausiai kas ateina į galvą, yra varžovų derinių analizavimas. Varžovų išmušimas nuo komandinio žaidimo, derinių nutraukimas anksčiau laiko. Aišku, puolime jis turi begalo daug įdėjų bei įvairių vadinamų krepšinio triukų.

– Šiemet sezono eigoje „CBet“ keitėsi daug žaidėjų. Vieni komandos nariai palikdavo ekipą, kiti naujokai sezono viduryje atvykdavo. Kaip sekėsi pristaikyti prie tokių komandos pasikeitimų?

– Iš tiesų sunku. Manau, kad bet kuriai komandai tiek daug pasikeitimų labiau būtų pakenkę, nei padėję. Mes, žaidėjai, stengdavomės susitaikyti ir dirbti savo darbą. Ne visada bus taip, kaip nori ir galvoji. Mums, kaip žaidėjams, irgi naudinga patirtis yra mokytis prisitaikyti prie tokių pokyčių.

– Ar turite kokių nors herojų ar įkvėpėjų krepšinio pasaulyje, kurie motyvuoja jus?

– Didžiausia motyvacija man yra artimųjų palaikymas. Dėl jų norisi stengtis dar labiau ir nenuvilti, nes žinau, kaip stipriai dėl manęs jie jaudinasi bei nori, kad man viskas pasisektų. Turiu labai palaikančią ir mylinčia draugę, kuri mane stumia į priekį, džiaugiasi, kai man sekasi, palaiko, kai nesiseka. Esu labai dėkingas jai. Taip pat tėveliai, brolis, seneliai, kurie mane stipriai palaiko. Esu visiems jiems dėkingas, nes šitie žmonės ir yra mano įkvėpimas ir motyvacija.

– Su kokiu kitu krepšininku palygintumėte savo žaidimo stilių? O gal į kažkurį žaidėją bandote lygiuotis?

– Nežinau, nelabai į kažkurį žaidėją lygiuojuosi, dauguma man sako, kad esu panašus į Matą Jogėlą. Sako, kad iš išvaizdos mes panašūs, o dėl žaidimo stiliaus dauguma lygina su Arnu Butkevičiumi. Gal dėl to, kad daugiau darbo atliekame gynyboje, dėl tų statistikoje nevedamų dalykų.

– Neseniai gavote pakvietimą į Lietuvos rezervinę rinktinę. Ar tikėjotės šio pakvietimo? Kaip reagavote?

– Tiesa sakant, nelabai tikėjausi, bet kai treneris Kazys Maksvytis paskambino, labai nustebau. Paklausė, ar nesu nieko nesuplanavęs ir kad norėtų matyti mane rezervinėje rinktinėje. Iškart pasakiau – jei būsiu sveikas bei neturėsiu jokių traumų, tai būsiu. Smagu, kai nelieki nuošalyje ir tave pastebi.

– Ką Jums reiškia būti Lietuvos rinktinės dalimi, net ir rezervinėje komandoje?

– Man nesvarbu ar tai būtų rezervinė rinktinė, pagrindinė ar 3x3 rinktinė, ar dar tai kokia nors. Tu važiuoji atstovauti savo šaliai, kurioje tu gimei ir augai. Tai didelė garbė.

– Ko tikitės pasisemti iš rezervinės Lietuvos rinktinės?

– Daugiau patirties, kito žaidimo stiliaus, nes čia daug patyrusių trenerių. Taip pat treneriai, kurie patys kažkada žaidė aukštame lygyje ir matė daug šilto ir šalto. Stengiuosi imti viską, ką jie pataria ir moko.

– Anksčiau jaunimo rinktinėse esate žaidęs su Augustu Marčiulioniu, Ąžuolu Tubeliu bei Mareku Blaževičiumi. Ar su jais ir palaikote artimiausią ryšį Lietuvos rezervinėje rinktinėje?

– Su visais vyrukais sutariame gerai. Neišskirčiau, kad su jais palaikau artimiausią ryšį. Taip, turime bendrų prisiminimų ir juokelių iš jaunimo rinktinių.

– Kuris Lietuvos rezervinės rinktinės krepšininkas triukšmingiausias rubinėje?

– Gal ne kiek triukšmingiausias, bet daugiausiai istorijų turintis – Eimantas Bendžius. Jis yra vyriausias tarp mūsų, daugiausiai parirties turintis ir daug visko matęs. Jo labiausiai įdomu klausytis ir, žinoma, jis turi gerą humoro jausmą, kurį karts nuo karto pademonstruoja.

– Nemaža dalis jaunimo dabar keliasi į Ameriką ar kitas užsienio organizacijas. Ar pats svarstėte persikelti svetur? O gal jau turėjote kažkokių pasiūlymų?

– Pasiūlymų į Ameriką turėjau, kai man buvo 16-17 metų, bet tada pasirinkau Klaipėdą. Anksčiau turėjau pasiūlymų išvykti į užsienį, bet vis dėlto likau Lietuvoje. Dabar turiu sutartį su Jonava, o kaip bus ateityje – nežinau. Žinoma, norėčiau save išmėginti ir užsienyje.

– Sužaidėtė savo proveržio sezoną ir pasirašėte naują sutartį su Jonavos klubu. Ar jau galvojate apie naujo sezono pradžią ir galbūt apie dar labiau išaugusį savo vaidmenį Jonavos ekipoje?

– Kol kas apie sezono pradžią dar negalvoju. Dabar esu rezervinėje rinktinėje, tai visą koncentraciją skiriu čia. Apie vaidmenį Jonavoje viskas priklausys nuo manęs, kaip aš atrodysiu, kaip atvažiuosiu pasiruošęs po vasaros. Aišku, priklausys ir tai, kaip treneris mane matys komandoje, ko iš manęs norės. Tikiuosi, kad kitas sezonas bus geresnis nei praeitas tiek man asmeniškai, tiek komandiškai.

– Kokius planus esate nusimatęs vasarai?

– Pirmiausiam po rezervinės rinktinės porą savaičių norėsiu pailsėti nuo krepšinio, prasivalyti galvą, o paskui toliau kibti į darbus.

– Kokia jūsų yra mėgstamiausia vieta ar veikla atsipalaiduoti ir pailsėti nuo krepšinio?

– Laiko praleidimas su draugais, šeima. Taip pat mėgstu poilsį gamtoje bei žvejybą.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Pirmasis "Žalgirio" naujokas – įspūdingą sezoną turėjęs Sirvydis
Pirmasis "Žalgirio" naujokas – įspūdingą sezoną turėjęs Sirvydis
Kauno „Žalgirio“ klubas pasipildė vienu talentingiausių savo kartos Lietuvos krepšininkų. Žaliai baltus marškinėlius nuo artėjančio sezono vilkės Deividas Sirvydis, su
Pokalbio su nauju "Barcos" strategu laukiantis Jokubaitis neatmeta "Žalgirio" varianto
Pokalbio su nauju "Barcos" strategu laukiantis Jokubaitis neatmeta "Žalgirio" varianto
„Neįprasta sezono pabaiga, turėjau daug laiko atsipūsti, nes įprastai krepšinio metus užbaigdavau birželio viduryje“, – kalbėjo į Palangą atvykęs „Barcelonos“
Jaunojo talento planus kardinaliai pakeitęs skambutis: gulėjau lovoje, buvo šokas
Jaunojo talento planus kardinaliai pakeitęs skambutis: gulėjau lovoje, buvo šokas
Motiejus Krivas ruošėsi vasarą Lenkijoje vyksiančiam Europos U-20 čempionatui (liepos 13-21 d.), tačiau Kazio Maksvyčio skambutis iš esmės keitė vasaros planus, rašo Krepšinis.lt.M.
"Neptūnas" išsaugojo Janavičių, "Nevėžio" gretose – amerikietis puolėjas
"Neptūnas" išsaugojo Janavičių, "Nevėžio" gretose – amerikietis puolėjas
Klaipėdos „Neptūnas“ pratęsė sutartį su Žygimantu Janavičiumi, kuris uostamiestyje lieka dar vienam sezonui. Iš Alytaus kilęs įžaidėjas praėjusiame Lietuvos krepšinio
"Lietkabelis" pratęsė kontraktą su kapitonu
"Lietkabelis" pratęsė kontraktą su kapitonu
Bronzine nata sezoną pabaigęs Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ klubas pradeda tarpsezonio darbus – pasirašytas dvejų metų kontraktas su Vyteniu Lipkevičiumi.Praėjusią savaitę
Naujasis kapitonas – apie olimpinę patirtį ir galbūt paskutinę vasarą su rinktine
Naujasis kapitonas – apie olimpinę patirtį ir galbūt paskutinę vasarą su rinktine
Vyriausias Lietuvos krepšinio rinktinės kandidatas Mindaugas Kuzminskas, sekmadienį keliaudamas į stovyklos pradžią, nė nenutuokė, kad tą patį vakarą turės naujas pareigas nacionalinėje
Kelis "ne" išgirdęs Maksvytis rinktinėje tikėjosi išvysti ir LKL čempionus
Kelis "ne" išgirdęs Maksvytis rinktinėje tikėjosi išvysti ir LKL čempionus
Nuo birželio pradžios su rezervine Lietuvos rinktine vasaros darbus pradėjusio Kazio Maksvyčio planus keitė ir krepšininkų traumos, ir neaiški Jono Valančiūno situacija. Rinktinės
Į olimpinę odisėją vėl išsiruošęs Ulanovas: šiemet daug dvejonių nebuvo
Į olimpinę odisėją vėl išsiruošęs Ulanovas: šiemet daug dvejonių nebuvo
Marius Grigonis kartu su Mindaugu Kuzminsku, Domantu Saboniu ir Jonu Valančiūnu yra vieninteliai dabartinės Lietuvos krepšinio rinktinės nariai, turintys olimpinės patirties, rašo Krepšinis.lt.Šis
Rinktinė turi naują kapitoną
Rinktinė turi naują kapitoną
Mindaugas Kuzminskas – naujasis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kapitonas. Jono Valančiūno ir trenerių štabo sprendimu kapitono pareigos ir teisės atiteko ilgamečiui rinktinės
Maksvytis pristatė du naujus kandidatus; atrankoje nedalyvausiantis Valančiūnas tikisi supratimo
Maksvytis pristatė du naujus kandidatus; atrankoje nedalyvausiantis Valančiūnas tikisi supratimo
Lietuvos krepšinio rinktinė nuo birželio 16 dienos pradeda pasirengimą olimpinio kelialapio medžioklei, tačiau joje aikštėje negalės padėti kapitonas Jonas Valančiūnas, rašo
Sujudimas apsnūdusioje Palangoje: kurorte – Lietuvos krepšinio žvaigždės
Sujudimas apsnūdusioje Palangoje: kurorte – Lietuvos krepšinio žvaigždės
Sekmadienis Palangoje – gana šiltas, bet kiek apniukęs, paplūdimys apytuštis ir vos vienas kitas drąsuolis, lendantis į 16 laipsnių jūros vandenį. Kurorto gatvelėse netrūksta
"Žalgirio" esmines bėdas kartojęs Kurtinaitis: kaip kauniečiui, nemalonu ir sunku
"Žalgirio" esmines bėdas kartojęs Kurtinaitis: kaip kauniečiui, nemalonu ir sunku
Savaitės pradžioje Rimas Kurtinaitis prisiminė 1996-ųjų „Žalgirio“ išsigelbėjimą atsiliekant finalo serijoje 0-2. Žinomas krepšinio specialistas tikėjo, kad dabartinė
Nežinioje esantis Valančiūnas atsakymą dėl rinktinės žada sekmadienį
Nežinioje esantis Valančiūnas atsakymą dėl rinktinės žada sekmadienį
Jonas Valančiūnas dar nežino ar galės padėti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei siekti olimpinio kelialapio Puerto Rike. Tai turėtų paaiškėti šį sekmadienį, rašo Krepšinis.lt.Šią
Lietuviai sutriuškino Libaną, Maksvytis paskelbė du žaidėjus, kurie jungiasi prie pagrindinės rinktinės
Lietuviai sutriuškino Libaną, Maksvytis paskelbė du žaidėjus, kurie jungiasi prie pagrindinės rinktinės
Pirmojo pasirengimo etapo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pergalingai užbaigė trijų kontrolinių susitikimų su Libanu ciklą.Kazio Maksvyčio auklėtiniai Panevėžyje 95:66 (24:22, 21:14,
Reabilitaciją Kaune pradėjęs Evansas: linkiu visiems turėti gerus draugus ir daug pozityvios aplinkos
Reabilitaciją Kaune pradėjęs Evansas: linkiu visiems turėti gerus draugus ir daug pozityvios aplinkos
Sunkią kelio traumą paskutiniųjų „Betsafe-LKL“ pusfinalio rungtynių metu patyręs žalgirietis Keenanas Evansas pradėjo ilgą reabilitacijos procesą.Krepšininkas šią savaitę
Žvilgsnis į pirmąją finalo dvikovą su teisėjams prisegtais mikrofonais
Žvilgsnis į pirmąją finalo dvikovą su teisėjams prisegtais mikrofonais
Nuslūgus didžiojo finalo emocijoms, Betsafe-LKL TV komanda siūlo prisiminti pirmąsias serijos rungtynes tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“ bei į jas pažvelgti teisėjų
Tikėjimą sostinei sugrąžinę "Ryto" žaidėjai: per kūną ėjo šiurpuliukai, tą matėme tik vaikystėje
Tikėjimą sostinei sugrąžinę "Ryto" žaidėjai: per kūną ėjo šiurpuliukai, tą matėme tik vaikystėje
Savo miesto komanda patikėję vilniečiai trečiadienio vakarą nostalgiškai sugrąžino 15-20 metų atgal – į laikus, kai Vilniaus „Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ mūšiai
Į klausimą apie Žibėno ateitį "Ryto" sporto direktorius atsakė vienu žodžiu
Į klausimą apie Žibėno ateitį "Ryto" sporto direktorius atsakė vienu žodžiu
Antrą kartą Vilniaus „Rytui“ Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionų regalijas padėjęs užkariauti Giedrius Žibėnas teigė, jog jo sutartyje yra numatyta galimybė pratęsti
Pirmoji naujiena iš "Šiaulių": prie trenerių štabo jungiasi ilgametis komandos žaidėjas
Pirmoji naujiena iš "Šiaulių": prie trenerių štabo jungiasi ilgametis komandos žaidėjas
Vasaros darbus pradėjęs „Šiaulių“ krepšinio klubas į savo štabą pasikvietė praeityje Saulės mieste rungtyniavusį, o nuo šiol trenerio asistento pareigas
 Sugrįžti žadantis Fosteris: įrodėme, kad „Ryto“ organizacija yra geresnė už "Žalgirio"
Sugrįžti žadantis Fosteris: įrodėme, kad „Ryto“ organizacija yra geresnė už "Žalgirio"
Vilniaus „Rytas“ savo žiūrovų akivaizdoje 88:87 dramatiškai palaužė Kauno „Žalgirį“ ir laimėjęs finalo seriją 3-1 tapo Lietuvos krepšinio lygos čempionu.
Žibėnas stebėjosi Trinchieri poelgiu ir darė išvadą dėl "Ryto" pavasario sindromo
Žibėnas stebėjosi Trinchieri poelgiu ir darė išvadą dėl "Ryto" pavasario sindromo
Viduryje čempioniškos spaudos konferencijos žmonos skambučio sulaukęs Giedrius Žibėnas prašė jos luktelėti tris minutes, bet Vilniaus „Ryto“ treneris naktį anksti namo
"Žalgirio" bėdas pagarsinęs Normantas: negalėjau patikėti, kad Lekavičius metė toks laisvas
"Žalgirio" bėdas pagarsinęs Normantas: negalėjau patikėti, kad Lekavičius metė toks laisvas
Vilniaus „Ryto“ kapitonas Margiris Normantas po triumfo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijoje pripažino, kad vilniečiai pasinaudojo Kauno „Žalgirio“ bėdomis
Apie ateitį Kaune nekalbėjęs Trinchieri vėl laidė strėles į teisėjus: buvo pražanga prieš Butkevičių
Apie ateitį Kaune nekalbėjęs Trinchieri vėl laidė strėles į teisėjus: buvo pražanga prieš Butkevičių
Andrea Trinchieri po fiasko Lietuvos krepšinio lygos(LKL) finale ironiškai vertino paskutinių sekundžių įvykius ketvirtose serijos rungtynėse ir nepanoro kalbėti apie savo ateitį Nemuno
1 tašku laimėjęs "Rytas" po 14 metų pertraukos palaužė "Žalgirį" ir triumfavo LKL
1 tašku laimėjęs "Rytas" po 14 metų pertraukos palaužė "Žalgirį" ir triumfavo LKL
Vilnius šį vakarą švenčia. „Ryto“ komanda namuose 88:87 (23:24, 28:24, 19:17, 18:22) palaužė Kauno „Žalgirį“ ir tapo Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“)
Kapitono vedama rezervinė rinktinė sumindė varžovus
Kapitono vedama rezervinė rinktinė sumindė varžovus
Pirmojo pasirengimo etapo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė antrąsyk pasiekė nesunkią pergalę.Kazio Maksvyčio auklėtiniai Kėdainiuose 105:66 (35:12, 22:23, 24:21, 24:10) sutriuškino
Fosteris pripažintas LKL finalo MVP
Fosteris pripažintas LKL finalo MVP
Vilniaus „Rytas“ po dvejų metų pertraukos susigrąžino „Betsafe-LKL“ čempionų titulą įspūdingoje finalo serijoje 3:1 parklupdydamas Kauno „Žalgirį“.Kone pagrindiniu
Apie artimiausius vasaros darbus užsiminęs "Wolves" strategas: man sezonas dar nesibaigė
Apie artimiausius vasaros darbus užsiminęs "Wolves" strategas: man sezonas dar nesibaigė
„Nenoriu išskirti legionierių ir lietuvių, bet buvo grupelė žaidėjų, kurie žiauriai norėjo tos bronzos, ir buvo tokių, kurie aplaidžiau pažiūrėjo į šią seriją“,
Solidus "Juventus" žingsnis: į Lietuvą grįžta Beliauskas
Solidus "Juventus" žingsnis: į Lietuvą grįžta Beliauskas
Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ klubas tęsia vasaros darbus – prie Aukštaitijos klubo prisijungė 27-erių gynėjas Laurynas Beliauskas. Sutartis tarp krepšininko

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (228) 05.16 00:00
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime