Lietuvės laimėjo pratęsimo pareikalavusį mūšį Lenkijoje

FIBA nuotr.

Rimanto Grigo auklėtinės Katovicuose 73:75 (28:15, 14:17, 10:20, 14:14, 7:9) po pratęsimo palaužė Lenkijos (1-1) rinktinę.

Pirmasis kėlinys mūsiškėms prasidėjo sėkmingai, Dalia Donskichytė atidarė rungtynių rezultatą tritaškiu metimu. Tačiau įpusėjus kėliniui šeimininkės laimėjo atkarpą 11-0, o likus žaisti 42 sekundes Lenkijos atotrūkis jau buvo dviženklis.

Antrąjį kėlinuką ir vėl geriau pradėjo lietuvės, aktyviai žaidusios po varžovių krepšiu ir vertusios lenkes rinktis asmenines pražangas. Likus žaisti 3 minutes sėkmingai apsigynusios mūsiškės nuskubėjo į greitą ataką, kurios smaigalyje atsidūrusi Gintarė Petronytė, pelnė taškus (33:30). Visgi, kėlinio pabaigą dar kart1 geriau sužaidė šeimininkės, o su sirena pataikytas tritaškis ir vėl atstatė dviženklį pranašumą.

Iki didžiosios pertaukos lietuvės labai prastai pataikė tritaškius metimus, tikslą pasiekė tik 1 metimas iš 11 mėginimų.

Trečiajame kėlinyje vaizdas aikštelėje pasikeitė. Mūsiškės kėlinį laimėjo 20-10, Gabrielė Šulskė pataikė du tolimus metimus ir prieš lemiamą rungtynių ketvirtį rezultatas tapo lygus (52:52).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje lietuvės šovė į priekį atkarpa 7-0. Sužaidus beveik pusę kėlinio laiko G. Šulskė pataikė ketvirtąjį savo tolimą metimą ir padidino Lietuvos rinktinės atotrūkį iki 53:62.

Tačiau po Lenkijos trenerių paprašytos minutės petraukėlės mūsiškės ėmė strigti puolime. O varžovės sumeta tris tolimus metimus iš eilės ir rezultatas tampa apylygis 62:64.

Likus žaisti mažiau nei pusę minutės priekyje vienu tašku jau lenkės, tačiau baudų metimų mesti stojo G. Šulskė. Lietuvos rinktinės gynėja pataikė tik vieną metimą (66:66), kitoje pusėje lenkių ataka nepavyko, o mūsiškės per likusias 7 sekundes irgi nesugebėjo išmesti metimo. Rinktinėms teko žaisti papildomas 5 minutes.

Per pridėtą laiką sėkmingiau žaidė svečių komandos žaidėjos. Mūsiškės baudų metimais susikrovė pranašumą, kurį išsaugojo iki finalinės sirenos.

Mūsiškes į pergalę vedė Gintarė Petronytė. Lietuvos rinktinės kapitonė pelnė 25 taškus, atkovojo 5 kamuolius, blokavo 3 varžovių metimus, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir iš viso surinko net 34 naudingumo balus.

Lietuva: Gintarė Petronytė 25, Gabrielė Šulskė 16, Giedrė Labuckienė 10, Laura Juškaitė 6, Laura Miškinienė ir Santa Baltkojienė po 5, Dalia Donskichytė ir Gabija Meškonytė po 4.

Kelias link Eurobasket 2025 pradėtas lenkų sutriuškinimu
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė (1-0) pergalingai pradėjo atranką į 2025-ųjų Europos čempionatą.Kazio Maksvyčio auklėtiniai sostinėje 83:64 (16:19, 19:11, 27:19, 21:15) užtikrintai
Lenkija paskelbė sudėtį rungtynėms su Lietuvos rinktine
Lenkijos vyrų krepšinio rinktinė paskelbė sudėtį 2025 m. Europos čempionato atrankos mačui su Lietuva. Šioje – du Eurolygos krepšininkai.Rungtynės vyks ketvirtadienį,
Maksvytis – apie komplikuotą rinktinės pasirengimą, netikėtus pokyčius ir lenkų iššūkį
Pirmadienį vakare Vilniuje į pirmąją treniruotę susirinko Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, pradėjusi pasiruošimą atrankos langui į 2025 m. Europos čempionatą. Treneris Kazys
Lenkai paskelbė sudėtį mačui su Lietuvos rinktine
Lenkijos krepšinio rinktinė paskelbė 14-os žaidėjų sąrašą, kuris artėjančio 2025 metų Europos čempionato atrankos lango metu mes iššūkį Lietuvos ir Šiaurės
Lenkai kovai su Lietuvos rinktine šaukiasi ir Eurolygos žaidėjus
Po mėnesio prasidės 2025-ųjų Europos vyrų krepšinio čempionato atrankos varžyboms, kurioms Lietuvos kaimynė bei pirmoji konkurentė Lenkija bandys mobilizuoti ir savo Eurolygos krepšininkus,
Jocytės sezonas baigtas, krepšininkei bus atliekama operacija
Nuo praėjusio sezono pabaigos geriausią 2022 metų Lietuvos krepšininkę kamavusi klubo trauma pareikalavo chirurgų įsikišimo. Justei Jocytei sausio 29 d. bus atlikta operacija, po kurios
Lietuvos moterų krepšinio rinktinė (2-0) iškovojo antrąją pergalę pirmajame atrankos į 2025 m. Europos čempionatą varžybų lange ir įsitvirtino pirmoje C grupės vietoje.Rimanto
Į vieną krepšį: Lietuvos rinktinės varžovių akistatoje – pribloškiantis skirtumas
Susikaupusį pyktį po sensacingos nesėkmės, patirtos pirmame Europos moterų čempionato C grupės susitikime namuose prieš Lenkiją (62:67), išliejo pajėgiausia žemyno komanda Belgijos
Europos čempionato atrankos starte lietuvės nepasigailėjo Azerbaidžano
Lietuvos moterų krepšinio rinktinė (1-0) triuškinančia pergale startavo atrankoje į 2025 m. Europos čempionatą.Rimanto Grigo auklėtinės Vilniuje 99:62 (22:18, 24:19, 30:11, 23:14)
Paaiškėjo moterų rinktinės keturioliktukas, kapitonė Petronytė teigia, kad Lietuva privalo patekti į Europos čempionatą
Lietuvos moterų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Rimantas Grigas pristatė keturioliką žaidėjų, kurios kausis artimiausiose FIBA 2025 m. Europos moterų čempionato atrankos rungtynėse
Artimiausios Lietuvos rinktinės kovos – kitų metų vasarį
Pasaulio čempionate 6-ą vietą užėmusią Lietuvos krepšinio rinktinę sirgaliai dabar išvys tik beveik po pusmečio atrankoje į Senojo žemyno pirmenybes, rašo Krepšinis.lt.Lietuvos
Balčerovskio vedami lenkai pergalingai startavo olimpiniame kvalifikacijos turnyre
Kvalifikacijos į Paryžiaus olimpiadą turnyre pergalingai startavo Lenkijos nacionalinė komanda.Būsimi Lietuvos varžovai Eurobasket 2025 kvalifikacijos grupėje savo gerbėjų akivaizdoje 83:81 (19:19,
Lietuvos rinktinė sužinojo varžovus atrankoje į Europos čempionatą – laukia kaimynų iššūkiai
Antradienį Miunchene (Vokietija) ištraukti atrankos grupių burtai į 2025 m. Europos krepšinio čempionatą, kuriuose savo varžovus sužinojo ir Lietuvos rinktinė, rašo Krepšinis.lt.Mūsiškiai
Su "Rytu" išsiskyręs vengras karjerą tęs Lenkijoje
Su Vilniaus "Rytu" atsisveikinęs Benedekas Varadi karjerą tęs Lenkijoje, kur pasirašė kontraktą su Sopoto "Trefl" klubu.Vengras į Lietuvą atvyko praėjusią vasarą, o
Pirmą kartą Europos čempionių titulą iškovojo belgės: finale pranoko ispanes
Europos čempionėmis tapo Belgijos krepšininkės, kurios sekmadienį finale Slovėnijos sostinėje Liublianoje 64:58 (13:17, 12:15, 18:16, 21:10) įveikė Ispanijos rinktinę, rašo Krepšinis.lt.Į
Fantastika: pirmas istorijoje trigubas dublis nuvertė nuo sosto Europos čempiones
Serbijos krepšinio federacijos prezidento Predrago Danilovičiaus palaikymas nepadėjo: titulą gynusi šios šalies moterų rinktinė subyrėjo į trupinius Europos čempionato ketvirtfinalyje,
Puikiai Lenkijoje debiutavęs Gricūnas buvo vienas vedlių į pergalę
Neseniai Panevėžio "Lietkabelį" palikęs Benas Griciūnas puikiai debiutavo naujojoje komandoje ir tapo vienu vedlių į pergalę Lenkijos pirmenybėse.Liublino "Polski Cukier" (8-14)
"Lietkabelį" palikęs Gricūnas sezoną užbaigs Lenkijoje
Panevėžio "Lietkabelį" palikęs Benas Griciūnas be darbo ilgai neužsibuvo ir keliasi rungtyniauti į Lenkiją.Aukštaūgis sudarė sutartį iki sezono pabaigos su Liublino "Polski
Paskutinėse Europos čempionato atrankos rungtynėse pralaimėta Ukrainai
Lietuvos moterų rinktinė (3-3) lemiamose Europos čempionato atrankos rungtynėse 65:71 (12:21, 30:19, 8:23, 15:8) nusileido Ukrainai (4-2), B grupėje liko trečioje vietoje ir nepateko į Senojo
Europos čempionato atrankoje – dramatiška lietuvių nesėkmė prieš tituluotas prancūzes
Europos čempionato atrankos B grupėje ketvirtadienį Lietuvos moterų rinktinė (3-2) namuose 75:83 (17:20, 23:20, 11:22, 24:21) nusileido Prancūzijos (4-1) rinktinei, rašo Krepšinis.lt.Lietuvos
Paaiškėjo moterų rinktinės dvyliktukas šio vakaro mačui su Prancūzija
Lietuvos moterų rinktinės vyr. treneris Rimantas Grigas paskelbė galutinę komandos sudėtį rungtynėms su Prancūzija. 2023 m. Europos čempionato atrankos varžybų lango rungtynės Lietuva-Prancūzija
Paskelbtas moterų rinktinės penkioliktukas Europos čempionato atrankai
Lietuvos moterų rinktinėje lieka penkiolika žaidėjų, kurios kovos paskutiniame Europos čempionato atrankos varžybų lange. Lietuvos rinktinė B grupėje rikiuojasi antroje vietoje (3 pergalės,
Sirgaliai kviečiami nemokamai vykti bei stebėti moterų rinktinės mačą  Ryhojeprieš Ukrain
Sirgaliai kviečiami nemokamai vykti bei stebėti moterų rinktinės mačą Ryhojeprieš Ukrain
Lietuvos krepšinio federacija (LKF) kartu su transporto partneriu įmone „Kautra” kviečia sirgalius vykti į Europos čempionato atrankos rungtynes Rygoje (Latvija).Šį sekmadienį
 Jocytės amžių sužinojęs Ukrainos treneris prakalbo apie Gutausko skulptūrą
Būrys tautiečių tribūnoje, viena milžiniška ir daugybė įprasto dydžio šalies vėliavų, visos arenos traukiama skanduotė „Slava Ukraini!“, ukrainietiškos dainos
Paskelbtas moterų rinktinės 14-ukas atrankos kovoms su Ukraina ir Suomija
Jau artėjantį ketvirtadienį (lapkričio 24 d.) Vilniuje kovą dėl kelialapio į 2023 m. Europos čempionatą tęsiančios Lietuvos moterų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris paskelbė
Po "saldžiarūgščio" finišo – lenkų abejonės dėl sutiktuvių Varšuvoje ir tekusios atsakomybės
Net ir nuvertę kalnus Europos krepšinio čempionate – bent jau slovėniškąsias Alpes, Lenkijos rinktinės atstovai nebuvo tikri, kokių reakcijų susilauks futbolą ir tinklinį įsimylėjusioje
Lenkų šturmą atlaikiusi Vokietija pasidabino bronzos medaliais
2022 metų Europos krepšinio čempionato bronzos medaliais pelnytai pasidabino viena turnyro šeimininkių Vokietijos krepšinio rinktinė.Gordie Herberto auklėtiniai Berlyno arenoje
Lenkai turi naują progą džiaugtis: sulaukė palankių žinių dėl Eurobasket 2025
2022-ųjų Europos krepšinio čempionato sensacija tapusi ir dėl bronzos medalių sekmadienį Berlyne su Vokietija kovosianti Lenkijos rinktinė po trejų metų Eurobasket turnyro rungtynes žais