Lietuvos rinktinė atlaikė brazilų šturmą ir olimpiadą pradėjo pergale

fiba.com
Olimpinį turnyrą Rio de Žaneire Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė pradėjo pergalingai. Jono Kazlausko auklėtiniai permainingose rungtynėse, kuriose po dviejų kėlinių pirmavo net 28 taškų skirtumu 82:76 (27:17, 31:12, 12:23, 12:24) palaužė šeimininkų Brazilijos krepšininkų pasipriešinimą ir B grupėje iškovojo pirmą pergalę.

Šios komandos prieš savaitę žaidė kontrolines rungtynes San Paule. Tada brazilai laimėjo 64:62.

Lietuvos rinktinės startinis penketas: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Domantas Sabonis, Jonas Valančiūnas.

Rungtynės prasidėjo agresyviomis dvikovomis ir neišprovokuotomis komandų klaidomis. Po sudėtingo J. Mačiulio dvitaškio rezultatas buvo lygus, tačiau čia pat Leandro Barbosas vėl išvedė šeimininkus į priekį 6:4. Du tolimus metimus iš eilės pataikę mūsiškiai išsiveržė į priekį - 10:8. Iki kėlinio pabaigus likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutėms po M.Kalniečio dvitaškio lietuviai įgijo 6 taškų persvarą - 18:12. Jau kitoje atakoje M.Kalnietis smeigė tritaškį, D.Sabonis pridėjo dvitaškį ir mūsiškiai turėjo rekordinį pranašumą - 23:14. Po pirmųjų dešimties minučių Lietuva pirmavo dviženkle persvara - 27:17.

Lietuviai antrojo kėlinio pradžioje apsukų nemažino - po M.Kuzminsko tolimo šūvio pranašumas išsaugo iki 14 taškų - 33:19. Antanas Kavaliauskas pelnė du taškus iš po krepšio, o Lietuva ir toliau didino atotrūkį - 37:19. Jono Kazlausko auklėtiniai ir toliau nemažino tempo, o R.Seibučio tritaškis su atakai skirto laiko pabaigos sirena brazilus pasiuntė į gilų nokdauną. Lietuvių persvara jau buvo dviguba - 48:24. Uraganinį mūsiškių puolimą pratęsė J.Mačiulis, po kurio tolimo metimo skirtumas tarp komandų tapo nepadorus - 54:26. Į rūbines rinktinės patraukė skirtumui esant dvigubam - 58:29.

Po didžiosios pertraukos per pirmą minutę brazilai surengė dvi greitas rezultatyvias atakas, po kurių skirtumas aptirpo - 58:33. Lietuviai greitai numalšino aikštės šeimininkų entuziazmą ir po P.Jankūno tritaškio vėl atstatė 30 taškų pranašumą - 65:35. L.Barbosos vedami brazilai kėliniui artėjant prie pabaigos sumažino deficitą - 70:47. L.Barbosa ir toliau siautėjo,o mūsiškių pranašumas prieš lemiamą ketvirtį ištirpo iki 18 taškų - 70:52.

Ketvirto kėlinio pradžioje brazilai ir toliau kabinosi į rungtynes ir mažino atsilikimą - 70:55. R.Seibutis pataikė labai svarbų tritaškį ir nutraukė Lietuvos rinktinės taškų badą - 73:57. Po kitą sezoną "Žalgiryje" rungtyniausiančio Augusto Limos dvitaškio šeimininkų deficitas sumenko iki 11 taškų - 75:64. Nesėkmingai gynyboje žaidę lietuviai neatkovojo atšokusių kamuolių po savo krepšiu bei leido toliau artėti varžovams - 75:69. Kai iš Lietuvos rinktinės persvaros buvo likę tik 3 taškai (74:71) itin svarbų dvitaškį su varžovo pražangą pelnė D.Sabonis, kuris iš esmės buvo esminis šiose rungtynėse - 77:71. Po šios atakos brazilams jau stigo laiko ir Lietuvos rinktinė šventė dramatišką pergalę Rio de Žaneiro olimpiados starte - 82:76.

Lietuva: M.Kalnietis (3/5 dvit., 2/6 trit., 8 rez. perd.) - 16, P.Jankūnas (7 atk. kam.) - 15, R.Seibutis (3/4 trit.) - 11, J.Mačiulis (6 atk. kam.) ir D.Sabonis po 10, M.Kuzminskas - 8, J.Valančiūnas ir A.Kavaliauskas po 6, R.Javtokas, V.Kariniauskas ir M.Grigonis taškų nepelnė, A.Juškevičius aikštėje nepasirodė.

Brazilija: L.Barbosa (8/13 dvit.) - 21, R.Neto - 14, N.Hilario (8 atk. kam.) - 11, M.Huertas - 5 taškai.

Komentuoti
Greatest2016-08-07 22:46:46 Cituoti
Nu po dviejų kėlinių turbūt ne daug kas galvojo, kad likus pusantros minutės pergalė jau ant plauko kabės. Gerai kai baigiasi gerai, bet vienu metu Kazlausko veidas priminė tą kuris buvo kai žaidėm prieš bosnius ir Kleiza patempė arba kai su CSKA nuleido grajų FINAL 4.
Armored2016-08-07 22:21:48 Cituoti
O dar sako, kad mes mėgstam teisėjais skųstis. Visas raptors forumas pasiruošę teisėjus nulinčiuoti.
MrVycka2016-08-07 22:21:45 Cituoti
kaip pirmoje pusėje nė vienam priekaištų nebuvo, taip antroje visiems...daug ką kazlas turės pasakyti...su pergale visus!!!
Armored2016-08-07 21:59:51 Cituoti
Baisu artėjam prie visų laikų kliurkos...
MrVycka2016-08-07 19:04:51 Cituoti
žiauriai svarbios pirmos, atsiminkim sidnėjų, kai pirmas prapylėm italams, jei ne tas pralaimėjimas, finale mes būtumėm žaidę, o ne prancūzai, kuriuos grupėje sutriuškinom...

D.Maskoliūnas paskelbė rinktinės kandidatų sąrašą, jame nėra D.Motiejūno
Likus daugiau nei mėnesiui iki pirmųjų Europos čempionato atrankos turnyro rungtynių, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyr. treneris Darius Maskoliūnas paskelbė išplėstinį komandos
D.Motiejūnas patyrė traumą, ar pavyks aukštaūgiui tesėti pažadą jau vasarį žaisti rinktinėje?
Donatui Motiejūnui gali nepavykti tesėti pažado apsivilkti rinktinės marškinėlkius jau vasarį vyksiančiose atrankos į 2021 metų Europos čempionatą varžybose.Kinijos žiniasklaida pranešė,
M.Kalniečio ir M.Kuzminsko ekipa iškovojo nelengvą pergalę Rusijoje
Nelengvą pergalę VTB Vieningoje lygoje iškovojo Manto Kalniečio ir Mindaugo Kuzminsko atstovaujamas Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban" (9/4) klubas.Jevgenijaus Pašutino auklėtiniai
"Eurobasket 2021" atrankos pirmosios rungtynės bus žaidžiamos Vilniuje
Prasidėjus naujiems metams, naują etapą pradeda ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, kuri jau vasario mėnesį stos į kovą 2021 metų Europos krepšinio čempionato atrankos rungtynėse.Turnyrą
Slovėnų gretas gali papildyti pilietybės siekiantis amerikietis
Slovėnijos krepšinio bendruomenei gerai žinomas Jordanas Morganas netrukus gali papildyti šios šalies nacionalinę komandą – 28-erių amerikietis siekia Slovėnijos pilietybės.Mičigano
M.Kuzminskas ir M.Kalnietis pelnė visus paskutinius taškus pergalingame trileryje
Mindaugo Kuzminsko ir Manto Kalniečio atstovaujamas Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban" (8/4) klubas laimėjo tikrą trilerį VTB Vieningoje lygoje, o visus paskutinius taškus savo komandai
M.Kalnietis: bandžiau daryti emocinį spaudimą Švedui, rezultatas - švieslentėje
Kaip jau rašėme, pirmadienį netikėtumas užfiksuotas VTB lygoje, kur pirmąją nesėkmę patyrė Rimo Kurtinaičio auklėtiniai.Maskvos srities "Chimki" (11/1) klubas savo gerbėjų
Netikėtumas : M.Kalnietis ir M.Kuzminskas padovanojo R.Kurtinaičiui pirmąją nesėkmę
Netikėtumas užfiksuotas VTB lygoje, kur pirmąją nesėkmę patyrė Rimo Kurtinaičio auklėtiniai.Pirmadienį Maskvos srities "Chimki" (11/1) klubas savo gerbėjų akivaizdoje po permainingos
D.Motiejūnas davė pažadą prisijungti prie rinktinės jau vasarį
Donatas Motiejūnas, bendraudamas su naujuoju Lietuvos rinktinės vyriausiuoju treneriu Dariumi Maskoliūnu, teigė jau vasarį per Europos čempionato atrankos rungtynių ciklą prisijungsiąs prie nacionalinės
Visiškas fiasko: M.Kalniečiui ir M.Kuzminskui pasirodymas Europos taurėje baigtas
Manto Kalničio ir Mindaugo Kuzminsko atstovaujamai Krasnodaro "Lokomoti-Kuban" (4/6) komandai pasirodymas Europos taurės varžybose baigėsi pirmajame etape.Rusijos klubas Turkijoje po atkaklios
Sirgaliai tiki rinktine – į finalines rungtynes jau nupirkta daugiau nei trečdalis bilietų
Penktadienį prasidėjusi visuotinė bilietų prekyba į „Žalgirio“ arenoje vyksiantį olimpinės atrankos krepšinio turnyrą ypatingai sudomino sirgalius. Per kelias dienas nuo prekybos
"Lietuviškų" klubų dvikovoje "Lokomotiv" įveikė K.Maksvyčio auklėtinius
VTB Vieningoje lygoje šeštadienį įvyko "lietuviškų" komandų akistata, kurioje buvo gana atkakli kova.Manto Kalniečio ir Mindaugo Kuzminsko atstovaujama Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban"
M.Kuzminskas ir M.Kalnietis nudžiugino prie "Lokomotiv" vairo debiutavusį J.Pašutiną
Dėl patekimo į kitą Europos taurės etapą kovojantis Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban" (4/5) klubas su Mindaugu Kuzminsku ir Mantu Kalniečiu iškovojo mirtinai svarbią pergalę B grupėje,
"Lokomotiv-Kuban" lietuviams nuo šiol vadovaus J.Pašutinas
Iš Saratovo "Avtodor" klubo neseniai atleistas Jevgenijus Pašutinas ilgai be darbo neužsibuvo.Pranešama, kad 50 -metis rusų specialistas stoja prie Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban"
M.Kuzminskas - rezultatyviausias, "Loko" - antausis namie nuo autsaiderių
Netikėtą nesėkmę VTB Vieningoje lygoje patyrė Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban" (5/4) klubas su Mantu Kalniečiu ir Mindaugu Kuzminsku.Ketvirtoje vietoje esantys Bogdano Karaičičiaus auklėtiniai
Prasideda išankstinė bilietų prekyba į olimpinės atrankos turnyrą Kaune
Prasidėjus Kalėdinei karštinei krepšinio sirgaliai sau ir savo draugams jau gali padovanoti išankstines dovanas. Šiandien startavo išankstinė prekyba bilietais į
Paskelbti geriausi Lietuvos metų krepšininkai
Antradienį Kaune, „Žalgirio“ arenos amfiteatre įvyko „Krepšinio namų apdovanojimų 2019“ renginys, kurio metu buvo pagerbti geriausi šių metų krepšininkai
M.Kalniečio ir M.Kuzminsko klubas krito Sibire
Kiek netikėtas rezultatas užfiksuotas VTB Vieningoje lygoje, kurioje nesėkmę patyrė Mindaugo Kuzminsko ir Manto Kalniečio komanda.Pirmadienį Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban" (5/3) klubas išvykoje
V.Šeškus - apie rinktinės šansus olimpinėje atrankoje: slovėnai net ne stipresni už Lietuvą
Birželio 28 dieną Kaune įvyks Tokijo olimpinių žaidynių atrankos turnyro finalas, kuriame dauguma Lietuvos krepšinio rinktinės sirgalių jau dabar laukia akistatos tarp mūsiškių
Burtais nenusivylęs D.Maskoliūnas: "iššauti" gali kiekviena komanda
„Pastaruoju metu burtai mums nebūdavo labai sėkmingi, todėl šiuos vertinu gana neblogai“, – sužinojęs, su kuo teks kovoti olimpiados krepšinio atrankos turnyre, sakė
Paskelbtas rinktinės tvarkaraštis braunantis į Tokiją: pirma varžovė - Venesuela
Trečiadienio popietę Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) būstinėje Šveicarijoje ištraukus Tokijo olimpinių žaidynių atrankos varžybų burtus savo varžovus sužinojo
Paaiškėjo lietuvių galimų varžovų sąrašas olimpiniame atrankos turnyre
FIBA pirmadienį atskleidė daugiau detalių, kokiu būdu ir kaip bus traukiami olimpinių žaidynių burtai.Tapo aišku, kad Lietuvos varžovais bus 4 ir 5 krepšelio komandos, o atmetus turnyro
M.Kuzminskas rinko taškus, M.Kalnietis dalijo perdavimus, o "Lokomotiv" sutriuškino lenkus
Triuškinančią pergalę VTB Vieningoje lygoje iškovojo Manto Kalniečio ir Mindaugo Kuzminsko atatovaujama Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban" (5/2) komanda.Rusijos klubas savo gerbėjų
Apie tėčio medalius prabilęs Sabonis: turime pakankamai talento patekti į olimpines žaidynes
Paaiškėjus olimpinių žaidynių atrankos krepšeliams, Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) oficialus tinklalapis pakalbino Indianos „Pacers“ aukštaūgį
Lietuva pateko į pirmąjį olimpinės atrankos burtų krepšelį (sistemos aprašymas)
FIBA paskelbė rinktinių, kurios varžysis olimpiniame atrankos turnyre, krepšelius, sudarytus pagal nacionalinių komandų reitingą.Lietuva pateko į pirmąjį krepšelį kartu su Serbija,
M.Kalnietis ir M.Kuzminskas svariai prisidėjo prie pergalės Prancūzijoje
Europos taurės B grupėje, kurioje rungtyniauja ir Vilniaus "Rytas" (3/5) trečiadienį susitiko dvi "lietuviškos" komandos.Manto Kalniečio ir Mindaugo Kuzminsko atstovaujamas
Geriausių šalies krepšininkių ir krepšininkų rinkimuose – finišo tiesioji
Gruodžio 3 dieną, antrą kartą organizuojamame „Krepšinio namų apdovanojimų“ vakare, kurį pristato degalinių tinklas „EMSI“, bus pagerbti geriausi šalies krepšininkai
Naudingas M.Kalnietis ir rezultatyvus M.Kuzminskas svariai prisidėjo prie "Loko" pergalės
Vyriausiaji trenerį atleidusi Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban" (4/2) komanda su Mantu Kalniečiu iškovojo triuškinančią pergalkę VTB Vieningoje lygoje, o abu lietuviai žaidė labai