Naujienos kraunasi...

Lietuvos rinktinės laivui reikia naujo kapitono: kas juo galėtų tapti?

Autorius: Marius Milašius, Alfa.lt.
Lietuvos rinktinės laivui reikia naujo kapitono: kas juo galėtų tapti?
Lino Žemgulio nuotr.
Paskutinės Lietuvos rinktinės rungtynės pasaulio čempionate Kinijoje turėtų tapti ir paskutinėmis Dainiaus Adomaičio minutėmis prie nacionalinės šalies komandos vairo.

Skaudžiai iš kovos dėl medalių pasitraukusios rinktinės vairininkas po treniruotės prieš artėjančią akistatą su Dominikos Respublikos komanda atskleidė, jog ketina prisiimti kaltę už į ketvirtfinalį nepatekusios ekipos rezultatus ir palikti vyriausiojo trenerio postą, rašo Alfa.lt.

„Man atrodo, kad čia pasakymas gali būti tik vienas. Kito nėra. Lietuvai būti tik tarp 16 stipriausių komandų nėra geras rezultatas. O už rezultatą atsako kas? Treneris. Aš kito varianto nematau. Čia net nesvarstytina. Sprendimas jau yra priimtas. Jau buvo prieš išvažiuojant pasakyta, kad tenkina vienintelis rezultatas – išėjimas į olimpines žaidynes.

Žinojome, ką turime pasiekti, o jeigu ne, tai viskas. Čia yra mano asmeninė pozicija, aš kaip žmogus keliu ambicijas sau“, – kalbėjo D. Adomaitis.

Jei 45-erių šakiškis laikysis žodžio ir paliks beveik trejus metus užimtą postą, Lietuvos rinktinei kitų metų vasarą vyksiančiame olimpiniame atrankos turnyre ir jei šis bus sėkmingas – olimpinėse žaidynėse, reikės naujo stratego.

Kas juo galėtų tapti?

Šarūnas Jasikevičius

Be abejo, daugelio Lietuvos krepšinio sirgalių žvilgsniai pasitraukus D. Adomaičiui imtų krypti į pastarųjų metų Kauno „Žalgirio“ sėkmės architektą Šarūną Jasikevičių. Visgi vargu, ar darbu klube besimėgaujantis Šaras persigalvojo ir panorėtų imtis darbo nacionalinėje komandoje.

Jis vienu pagrindinių kandidatų perimti rinktinės vairą buvo ir 2016-aisiais, kai darbą joje baigė Jonas Kazlauskas. Vis dėlto tuomet pasiūlymo varžytis dėl šio posto atsisakė pats strategas, vėliau išdėstęs, kodėl artimiausiu metu neplanuoja imtis darbo rinktinėje.

„Tai nėra mano didžiausia ambicija. Turiu šeimą, su kuria noriu praleisti daugiau laiko. Tai yra svarbiausias dalykas mano vasaromis“, – dar 2018-ųjų vasarį kalbėdamas su užsienio žiniasklaida sakė Š. Jasikevičius.

Ko gero, geidžiamiausias sirgalių treneris Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) kvietimą atmestų ir šiemet.

Jonas Kazlauskas

Kitas pasauliniu mastu žinomas, tik kitos kartos Lietuvos treneris.

Dusyk šalies rinktinei (1997-2001 ir 2013-2016 m.) jau vadovavęs krepšinio profesorius abu kartus savo darbus baigė ne pačiais maloniausiais akordais, tačiau nemaža dalis Lietuvos krepšinio sirgalių vis dar norėtų išvysti 65-ąjį gimtadienį šį rudenį švęsiantį strategą prie nacionalinės komandos vairo.

Visgi vargu, ar tokia mintimi žavėtųsi pats treneris, atrodęs išvargintas po praėjusio ketverių metų ciklo ir pastaruosius pusantrų metų nedirbęs jokiame krepšinio klube.

Nors trenerio karjeros J. Kazlauskas dar nebaigė ir dar ketina imtis darbo, vargu, ar jį dar išvysime tokioje milžiniško spaudimo darbovietėje kaip Lietuvos rinktinė.

Rimas Kurtinaitis

Maskvos srities „Chimki“ klube besidarbuojantis Seulo olimpinis čempionas nėra persisotinęs rinktine kaip J. Kazlauskas bei bent jau anksčiau rodė norą perimti nacionalinės komandos vairą, priešingai nei Š. Jasikevičius.

Visgi R. Kurtinaičio atveju iškyla kita problema – panašu, kad griežtojo 59-erių specialisto nenori patys rinktinės žaidėjai.

Dar 2016 m. Kurtis buvo laikomas bene ryškiausiu favoritu perimti vairą iš J. Kazlausko, tačiau galiausiai krepšininkų nuomonės atsiklaususi LKF jo nė neįtraukė tarp dviejų pagrindinių kandidatų, kuriais tapo D. Adomaitis ir Š. Jasikevičius.

Aštriai pasisakyti nevengiantis R. Kurtinaitis dar prieš šį pasaulio čempionatą pabėrė kritikos ir LKF vadovui Arvydui Saboniui, tad nors tokio lygio specialistai Lietuvoje nesimėto, išvysti legendinį snaiperį prie Lietuvos rinktinės vairo yra gana menkai tikėtina.

Kazys Maksvytis

Trejais metais už D. Adomaitį ir metais – už Š. Jasikevičių jaunesnis 42-erių darbėniškis laikomas dar viena naująja Lietuvos krepšinio trenerių žvaigžde.

Aukščiau bambos su Klaipėdos „Neptūnu“ ir Panevėžio „Lietkabeliu“ šokęs, o taip pat ir krūvą aukso medalių su Lietuvos jaunimo rinktinėmis susirinkęs strategas nuo šio sezono pradės legionieriaus karjerą Rusijoje.

Koją šiam specialistui gali pakišti nebent aukščiausio lygio varžybų patirties trūkumas, tačiau tokios minties oponentai argumentuotų, jog D. Adomaitis į Lietuvos rinktinės trenerio postą taip pat buvo paskirtas iš panašaus lygio komandų – prieš tai šakiškis buvo treniravęs tik Lenkijos ekipas, Utenos „Juventus“ ir „Neptūną“.

Tad tikimybė, jog LKF akys kryps į K. Maksvytį, yra išties nemaža. Juolab, kad ir pats kuklusis žemaitis vargiai galėtų atsisakyti galbūt jo karjeros šansu tapsiančio pasiūlymo.

Kęstutis Kemzūra

Dar vienas treneris, praeityje jau treniravęs Lietuvos rinktinę.

2010-2012 m. prie nacionalinės komandos vairo stovėjęs ir pasaulio čempionato bronzą iš Turkijos parvežęs K. Kemzūra buvo mėgstamas šalies krepšinio gerbėjų, tačiau pastaraisiais metais jis gerokai primiršo vyr. trenerio darbą – paskutinį kartą tokį jis dirbo treniruodamas Nimburko ČEZ klubą Čekijoje 2013-2015 m.

Davido Blatto asistentu jau eilę metų įvairiuose klubuose dirbantis K. Kemzūra veikiausiai neatsisakytų LKF pasiūlymo, tačiau didelis klaustukas iškyla dėl to, ar šie ryšis antrą kartą bristi į tą pačią upę.

Darius Maskoliūnas

Ketvirtus metus Šaro pašonėje Kaune dirbantis buvęs rinktinės įžaidėjas pasislinko tarsi į šešėlį – nors daugelis jį sezono metu mato po kelis sykius per savaitę, dėmesio centre atsiduriantis Š. Jasikevičius tarsi užgožia jo dešiniąja ranka tapusį jonavietį.

Visgi patirtį kaupiantis, o praeityje ir pats tiek „Žalgirio“, tiek Vilniaus „Ryto“ vyr. treneriu buvęs 48-erių D. Maskoliūnas neabejotinai turėtų atsidurti tarp kandidatų treniruoti Lietuvos rinktinę.

Klausimas šiuo atveju iškiltų tas pats, kaip ir Šaro atveju – ar pats D. Maskoliūnas ryžtųsi mesti patogų darbą spindinčioje organizacijoje ir, galbūt, galimybę kartu su Š. Jasikevičiumi ateityje keliauti į Eurolygos grandus ar net NBA klubą.

Dėl FIBA rengiamų „langų“, nacionalinių komandų treneriai būna reikalingi kone viso sezono metu, tad pasirinkęs treniruoti rinktinę, D. Maskoliūnas veikiausiai būtų priverstas atsisakyti darbo „Žalgiryje“.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
R.Kurtinaitis prieš Eurolygos rungtynės išgirdo nemalonią žinią
R.Kurtinaitis prieš Eurolygos rungtynės išgirdo nemalonią žinią
Maskvos srities "Chimki" komanda jau šįvakar stos į dar vieną kovą Eurolygoje dėl pergalės, tačiau tai darys be vieno iš svarbaus krepšininkų.Pranešama, kad
Trenerio karjeros pradžią prisiminęs Š.Jasikevičius: tada turėjau kitų planų
Trenerio karjeros pradžią prisiminęs Š.Jasikevičius: tada turėjau kitų planų
Kauno „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius yra vienas iš pavyzdžių, kaip buvę elitiniai krepšininkai tampa puikiais treneriais, skelbia oficiali Euolygos svetainė.Buvo
Trenerių štabą atskleidęs D.Maskoliūnas: sveikinimų daugiau nei per gimtadienį
Trenerių štabą atskleidęs D.Maskoliūnas: sveikinimų daugiau nei per gimtadienį
Naujasis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Darius Maskoliūnas nesibaimina naujo iššūkio ir neabejoja, kad iš šios komandos galima tikėtis daugiau.Po Lietuvos
A.Sabonis apie rinktinės trenerio rinkimus: situacija buvo neeilinė
A.Sabonis apie rinktinės trenerio rinkimus: situacija buvo neeilinė
Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vykdomojo komiteto posėdyje antradienį naujuoju rinktinės treneriu buvo patvirtintas Darius Maskoliūnas. 48 metų Kauno „Žalgirio“ trenerio
Prieš krepšinio aistras "Žalgirio" arenoje - naudingos verslo pamokos
Prieš krepšinio aistras "Žalgirio" arenoje - naudingos verslo pamokos
Ar įmanoma suderinti smagiai praleistą vakarą stebint aukščiausio lygio krepšinį ir naudingą verslo konferenciją? Kauno „Žalgirio“ verslo klubas jau lapkričio 19-ąją
D.Maskolūnas išrinktas Lietuvos vyrų krepšiinio rinktinės vyriausiuoju treneriu
D.Maskolūnas išrinktas Lietuvos vyrų krepšiinio rinktinės vyriausiuoju treneriu
Antradienį Kaune įvyko Lietuvos krepšinio federacijos Vykdomojo komiteto posėdis, kurio metu buvo išrinktas naujasis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris.Posėdžio
Rusijoje - lietuvių sambrūzdis: R.Kurtinaitis vadino A.Juškevičių nesustabdomu, K.Maksvyčiui trūko pergalės
Rusijoje - lietuvių sambrūzdis: R.Kurtinaitis vadino A.Juškevičių nesustabdomu, K.Maksvyčiui trūko pergalės
Po trilerio VTB lygos rungtynėse pirmadienį Maskvoje prie dviejų skirtingų Rusijos komandų vairo stovintys lietuviai negailėjo pagyrų Adui Juškevičiui, pelniusiam net 37 taškus.A.
Neįtikėtinai rungtyniavęs A.Juškevičius neatėmė pergalės iš R.Kurtinaičio
Neįtikėtinai rungtyniavęs A.Juškevičius neatėmė pergalės iš R.Kurtinaičio
Adas Juškevičius surengė tiesiog fantastišką pasirodymą, tačiau ir to nepakako, kad lietuvio atstovaujama Permės "Parma" (1/5) prie kurios vairo stovi Kazys Maksvytis, iškovotų
Š.Jasikevičius: aišku, visi nežais genialiai, bet norisi jau kažko daugiau
Š.Jasikevičius: aišku, visi nežais genialiai, bet norisi jau kažko daugiau
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pratęsė savo pergalių seriją LKL čempionate iki devynių, kai Alytuje 91:65 nugalėjo „Sintek-Dzūkiją“, nors antrame kėlinyje ir atsiliko
Š.Jasikevičius: mano galvoje optimizmas maišosi su mistika
Š.Jasikevičius: mano galvoje optimizmas maišosi su mistika
Prasta gynyba ir siaubingai pralaimėta kova dėl atšokusio kamuolio tapo pagrindinėmis pralaimėjimo „Barcelonai“ priežastimis. Tai konstatavo Kauno „Žalgirio“ treneris
Apie rinktinę su Maskoliūnu kalbėjęsis Jasikevičius abejoja, ar prieš "Barceloną" galės žaisti Grigonis
Apie rinktinę su Maskoliūnu kalbėjęsis Jasikevičius abejoja, ar prieš "Barceloną" galės žaisti Grigonis
Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius prieš Eurolygos 7-ojo turo rungtynes su „Barcelonos“ komanda abejoja, ar Lietuvos čempionams galės
Ch.Kramerio debiutas R.Kurtinaičio kariaunoje paženklintas pergale Sankt Peterburge
Ch.Kramerio debiutas R.Kurtinaičio kariaunoje paženklintas pergale Sankt Peterburge
Septintasis Eurolygos turas startavo Rusijos komandų dvikovoje, kurioje triumfavo Rimo Kurtinaičio auklėtiniai.Maskvos srities "Chimki" (5/2) klubas išvykoje 87:73 (28:28, 24:15, 16:17,
Ilgai lauktas momentas: R.Kurtinaičio kariaunoje - ir Ch.Krameris
Ilgai lauktas momentas: R.Kurtinaičio kariaunoje - ir Ch.Krameris
Maskvos srities „Chimki“ gretose debiutuoti jau artimiausiose rungtynėse gali buvęs Vilniaus „Ryto“ gynėjas Chrisas Krameris.Beveik 9 mėnesius nežaidęs amerikietis kartu su
Naudingas lietuvių žaidimas K.Maksvyčio komandai nepadėjo
Naudingas lietuvių žaidimas K.Maksvyčio komandai nepadėjo
Dar vieną nesėkmę VTB Vieningoje lygoje patyrė Permės "Parma" (1/4) klubas, kuriame vyriausiuoju treneriu dirba Kazys Maksvytis, jam talkina Gintaras Kadžiulis bei rungtyniauja Eigirdas
Š.Jasikevičius po sunkios pergalės nedaugžodžiavo: nuvilia viskas
Š.Jasikevičius po sunkios pergalės nedaugžodžiavo: nuvilia viskas
„Betsafe – LKL“ čempionate pagaliau atsirado komanda, kuri sugebėjo kiek rimčiau pasipriešinti be gailesčio visus varžovus šluojančiam „Žalgiriui“.Utenos
R.Kurtinaičio kariaunos puolimo mašina nepaliko vilčių principiniams varžovams
R.Kurtinaičio kariaunos puolimo mašina nepaliko vilčių principiniams varžovams
VTB Vieningoje lygoje principinių varžovų dvikovoje lauktos intrigos nebuvo - labiau nei užtikrintą pergalę pasiekė toliau be pralaimėjimų žengiantys Maskvos srities "Chimki" (6/0)
Š.Jasikevičius: sėkmę irgi reikia prisivilioti
Š.Jasikevičius: sėkmę irgi reikia prisivilioti
„Fantastinė pergalė, ką daugiau pasakyti. Ištraukėme tokias rungtynes, kai atrodė, kad „atiduodame“ jas po visų klaidų ir nesusikalbėjimo ginantis“, – penktadienį
R.Kurtinaičio auklėtiniai krito Belgrade (incidento video)
R.Kurtinaičio auklėtiniai krito Belgrade (incidento video)
Antrą nesėkmę Eurolygoje patyrė bei sutriuškinimo vos išvengė Rimo Kurtinaičio auklėtiniai.Ketvirtadienį Maskvos srities "Chimki" (4/2) klubas Serbijoje 78:90 (22:28, 19:22,
R.Kurtinaitis: gavome gerą pamoką, kai kurie žaidėjai pernelyg gerai apie save mano
R.Kurtinaitis: gavome gerą pamoką, kai kurie žaidėjai pernelyg gerai apie save mano
Kaip jau rašėme, antrą nesėkmę Eurolygoje patyrė bei sutriuškinimo vos išvengė Rimo Kurtinaičio auklėtiniai. Maskvos srities "Chimki" (4/2) klubas Serbijoje 78:90
Š.Jasikevičiaus "Fenerbahce" nesėkmės nejaudina: jie yra Top 3 komanda
Š.Jasikevičiaus "Fenerbahce" nesėkmės nejaudina: jie yra Top 3 komanda
Eurolygoje gavę skaudžią Santk Peterburgo „Zenit“ pamoką, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ruošiasi kelionei į Turkiją – ten penktadienį žais prieš
Šaro kritika žalgiriečiams: nesusikalbu su žaidėjais
Šaro kritika žalgiriečiams: nesusikalbu su žaidėjais
Pastaruoju metu žaidėjams nemažai pastabų paberiantis Kauno „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius po pralaimėjimo Sankt Peterburgo „Zenit“ kirto iš peties
R.Kurtinaičio kariaunos puolimas nepaliko šansų Graikijos čempionams
R.Kurtinaičio kariaunos puolimas nepaliko šansų Graikijos čempionams
Sėkmingą sezono startą Eurolygoje pratęsė Rimo Kurtinaičio vadovaujama Maskvos srities "Chimki" (4/1) komanda.Aleksėjaus Švedo vedami Rusijos vicečempionai namuose 103:86 (25:29,
"Zenit" patirtį ir jėgą išskyręs Š.Jasikevičius prieš dvigubą Eurolygos savaitę turi gerų naujienų
"Zenit" patirtį ir jėgą išskyręs Š.Jasikevičius prieš dvigubą Eurolygos savaitę turi gerų naujienų
Eurolygos penktame ture Kauno „Žalgiris“ sieks pratęsti pergalių seriją ir trečiadienį namuose priims turnyro naujokę, Joano Plazos vadovaujamą Sankt Peterburgo „Zenit“
Visą gyvenimą Šarui dėkosiantis L.Westermannas neabejoja: jis bus geriausias treneris Europoje
Visą gyvenimą Šarui dėkosiantis L.Westermannas neabejoja: jis bus geriausias treneris Europoje
Du sezonus Kauno „Žalgiryje“ praleidęs Leo Westermannas artėjančią savaitę vėl taps Lietuvos čemionų varžovu.Stambule su buvusia komanda kovosiantis „Fenerbahče“ įžaidėjas
Š.Jasikevičius pasidžiaugė Prienų žalgiriečiais, M.Šernius prabilo apie derybas su P.Valinsku
Š.Jasikevičius pasidžiaugė Prienų žalgiriečiais, M.Šernius prabilo apie derybas su P.Valinsku
Kauno „Žalgiris“ neturėjo didelio vargo „Betsafe – LKL“ čempionate sekmadienio vakarą nugalėdami svečius iš Prienų. Antrajame kėlinyje spurtavę kauniečiai
K.Maksvytis nugalėjo R.Štelmaherį - pirmoji "lietuviško" Permės klubo pergalė
K.Maksvytis nugalėjo R.Štelmaherį - pirmoji "lietuviško" Permės klubo pergalė
VTB Vieningoje lygoje šeštadienį susirėmė komandos, kurioms vadovauja strategai iš Lietuvos ir Latvijos, o pirmąją pergalę iškovojo "lietuviška" Permės
Po pergalės - Šaro priekaištai komandai: mus apstumdė (gyrė veteraną ir debiutantą)
Po pergalės - Šaro priekaištai komandai: mus apstumdė (gyrė veteraną ir debiutantą)
Penktadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai savo arenoje 70:56 nugalėjo Vilerbano ASVEL, bet reiklusis Šarūnas Jasikevičius turėjo nemažai pastabų savo komandos
R.Kurtinaičio auklėtiniai išsivežė užtikrintą pergalę iš Miuncheno
R.Kurtinaičio auklėtiniai išsivežė užtikrintą pergalę iš Miuncheno
Sėkmingą sezono pradžią Eurolygoje tęsia Rimo Kurtinaičio vadovaujama Maskvos srities "Chimki" (3/1) komanda.Rusijos vicečempionai išvykoje 87:74 (17:19, 27:18, 26:18, 17:19) nugalėjo

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime