Naujienos kraunasi...

Lietuvos rinktinės laivui reikia naujo kapitono: kas juo galėtų tapti?

Autorius: Marius Milašius, Alfa.lt.
Lietuvos rinktinės laivui reikia naujo kapitono: kas juo galėtų tapti?
Lino Žemgulio nuotr.
Paskutinės Lietuvos rinktinės rungtynės pasaulio čempionate Kinijoje turėtų tapti ir paskutinėmis Dainiaus Adomaičio minutėmis prie nacionalinės šalies komandos vairo.

Skaudžiai iš kovos dėl medalių pasitraukusios rinktinės vairininkas po treniruotės prieš artėjančią akistatą su Dominikos Respublikos komanda atskleidė, jog ketina prisiimti kaltę už į ketvirtfinalį nepatekusios ekipos rezultatus ir palikti vyriausiojo trenerio postą, rašo Alfa.lt.

„Man atrodo, kad čia pasakymas gali būti tik vienas. Kito nėra. Lietuvai būti tik tarp 16 stipriausių komandų nėra geras rezultatas. O už rezultatą atsako kas? Treneris. Aš kito varianto nematau. Čia net nesvarstytina. Sprendimas jau yra priimtas. Jau buvo prieš išvažiuojant pasakyta, kad tenkina vienintelis rezultatas – išėjimas į olimpines žaidynes.

Žinojome, ką turime pasiekti, o jeigu ne, tai viskas. Čia yra mano asmeninė pozicija, aš kaip žmogus keliu ambicijas sau“, – kalbėjo D. Adomaitis.

Jei 45-erių šakiškis laikysis žodžio ir paliks beveik trejus metus užimtą postą, Lietuvos rinktinei kitų metų vasarą vyksiančiame olimpiniame atrankos turnyre ir jei šis bus sėkmingas – olimpinėse žaidynėse, reikės naujo stratego.

Kas juo galėtų tapti?

Šarūnas Jasikevičius

Be abejo, daugelio Lietuvos krepšinio sirgalių žvilgsniai pasitraukus D. Adomaičiui imtų krypti į pastarųjų metų Kauno „Žalgirio“ sėkmės architektą Šarūną Jasikevičių. Visgi vargu, ar darbu klube besimėgaujantis Šaras persigalvojo ir panorėtų imtis darbo nacionalinėje komandoje.

Jis vienu pagrindinių kandidatų perimti rinktinės vairą buvo ir 2016-aisiais, kai darbą joje baigė Jonas Kazlauskas. Vis dėlto tuomet pasiūlymo varžytis dėl šio posto atsisakė pats strategas, vėliau išdėstęs, kodėl artimiausiu metu neplanuoja imtis darbo rinktinėje.

„Tai nėra mano didžiausia ambicija. Turiu šeimą, su kuria noriu praleisti daugiau laiko. Tai yra svarbiausias dalykas mano vasaromis“, – dar 2018-ųjų vasarį kalbėdamas su užsienio žiniasklaida sakė Š. Jasikevičius.

Ko gero, geidžiamiausias sirgalių treneris Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) kvietimą atmestų ir šiemet.

Jonas Kazlauskas

Kitas pasauliniu mastu žinomas, tik kitos kartos Lietuvos treneris.

Dusyk šalies rinktinei (1997-2001 ir 2013-2016 m.) jau vadovavęs krepšinio profesorius abu kartus savo darbus baigė ne pačiais maloniausiais akordais, tačiau nemaža dalis Lietuvos krepšinio sirgalių vis dar norėtų išvysti 65-ąjį gimtadienį šį rudenį švęsiantį strategą prie nacionalinės komandos vairo.

Visgi vargu, ar tokia mintimi žavėtųsi pats treneris, atrodęs išvargintas po praėjusio ketverių metų ciklo ir pastaruosius pusantrų metų nedirbęs jokiame krepšinio klube.

Nors trenerio karjeros J. Kazlauskas dar nebaigė ir dar ketina imtis darbo, vargu, ar jį dar išvysime tokioje milžiniško spaudimo darbovietėje kaip Lietuvos rinktinė.

Rimas Kurtinaitis

Maskvos srities „Chimki“ klube besidarbuojantis Seulo olimpinis čempionas nėra persisotinęs rinktine kaip J. Kazlauskas bei bent jau anksčiau rodė norą perimti nacionalinės komandos vairą, priešingai nei Š. Jasikevičius.

Visgi R. Kurtinaičio atveju iškyla kita problema – panašu, kad griežtojo 59-erių specialisto nenori patys rinktinės žaidėjai.

Dar 2016 m. Kurtis buvo laikomas bene ryškiausiu favoritu perimti vairą iš J. Kazlausko, tačiau galiausiai krepšininkų nuomonės atsiklaususi LKF jo nė neįtraukė tarp dviejų pagrindinių kandidatų, kuriais tapo D. Adomaitis ir Š. Jasikevičius.

Aštriai pasisakyti nevengiantis R. Kurtinaitis dar prieš šį pasaulio čempionatą pabėrė kritikos ir LKF vadovui Arvydui Saboniui, tad nors tokio lygio specialistai Lietuvoje nesimėto, išvysti legendinį snaiperį prie Lietuvos rinktinės vairo yra gana menkai tikėtina.

Kazys Maksvytis

Trejais metais už D. Adomaitį ir metais – už Š. Jasikevičių jaunesnis 42-erių darbėniškis laikomas dar viena naująja Lietuvos krepšinio trenerių žvaigžde.

Aukščiau bambos su Klaipėdos „Neptūnu“ ir Panevėžio „Lietkabeliu“ šokęs, o taip pat ir krūvą aukso medalių su Lietuvos jaunimo rinktinėmis susirinkęs strategas nuo šio sezono pradės legionieriaus karjerą Rusijoje.

Koją šiam specialistui gali pakišti nebent aukščiausio lygio varžybų patirties trūkumas, tačiau tokios minties oponentai argumentuotų, jog D. Adomaitis į Lietuvos rinktinės trenerio postą taip pat buvo paskirtas iš panašaus lygio komandų – prieš tai šakiškis buvo treniravęs tik Lenkijos ekipas, Utenos „Juventus“ ir „Neptūną“.

Tad tikimybė, jog LKF akys kryps į K. Maksvytį, yra išties nemaža. Juolab, kad ir pats kuklusis žemaitis vargiai galėtų atsisakyti galbūt jo karjeros šansu tapsiančio pasiūlymo.

Kęstutis Kemzūra

Dar vienas treneris, praeityje jau treniravęs Lietuvos rinktinę.

2010-2012 m. prie nacionalinės komandos vairo stovėjęs ir pasaulio čempionato bronzą iš Turkijos parvežęs K. Kemzūra buvo mėgstamas šalies krepšinio gerbėjų, tačiau pastaraisiais metais jis gerokai primiršo vyr. trenerio darbą – paskutinį kartą tokį jis dirbo treniruodamas Nimburko ČEZ klubą Čekijoje 2013-2015 m.

Davido Blatto asistentu jau eilę metų įvairiuose klubuose dirbantis K. Kemzūra veikiausiai neatsisakytų LKF pasiūlymo, tačiau didelis klaustukas iškyla dėl to, ar šie ryšis antrą kartą bristi į tą pačią upę.

Darius Maskoliūnas

Ketvirtus metus Šaro pašonėje Kaune dirbantis buvęs rinktinės įžaidėjas pasislinko tarsi į šešėlį – nors daugelis jį sezono metu mato po kelis sykius per savaitę, dėmesio centre atsiduriantis Š. Jasikevičius tarsi užgožia jo dešiniąja ranka tapusį jonavietį.

Visgi patirtį kaupiantis, o praeityje ir pats tiek „Žalgirio“, tiek Vilniaus „Ryto“ vyr. treneriu buvęs 48-erių D. Maskoliūnas neabejotinai turėtų atsidurti tarp kandidatų treniruoti Lietuvos rinktinę.

Klausimas šiuo atveju iškiltų tas pats, kaip ir Šaro atveju – ar pats D. Maskoliūnas ryžtųsi mesti patogų darbą spindinčioje organizacijoje ir, galbūt, galimybę kartu su Š. Jasikevičiumi ateityje keliauti į Eurolygos grandus ar net NBA klubą.

Dėl FIBA rengiamų „langų“, nacionalinių komandų treneriai būna reikalingi kone viso sezono metu, tad pasirinkęs treniruoti rinktinę, D. Maskoliūnas veikiausiai būtų priverstas atsisakyti darbo „Žalgiryje“.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Š.Jasikevičius: svarbiausia yra išsaugoti visus žaidėjus, bet tai jau ne trenerio rankose
Š.Jasikevičius: svarbiausia yra išsaugoti visus žaidėjus, bet tai jau ne trenerio rankose
Lietuvos krepšinio lygai nutraukus sezoną Kauno „Žalgirio“ komanda iki gegužės 25-osios dar gyveno laukimu ir galvojo apie galimą Eurolygos sezono pratęsimą. Vis tik Eurolygos
Rinktinė vasarą rinksis į stovyklą bei planuoja sužaisti kontrolines rungtynes (komentarai)
Rinktinė vasarą rinksis į stovyklą bei planuoja sužaisti kontrolines rungtynes (komentarai)
Dėl pasaulyje išplitusios koronaviruso pandemijos nukėlus olimpinės atrankos turnyrą ir pačias olimpines žaidynes, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė vasarą vis tiek rinksis į pasiruošimo
Norinčių daugėja: į eilę prie Čempionų lygos durų atsistojo ir K.Maksvyčio komanda
Norinčių daugėja: į eilę prie Čempionų lygos durų atsistojo ir K.Maksvyčio komanda
Sėkmingą sezoną iki jo nutraukimo turėjusi lietuviškoji Permės „Parma“ komanda pateikė paraišką varžytis FIBA Čempionų lygoje.Kazio Maksvyčio auklėtiniai VTB lygoje
"Chimki" patvirtino, kad R.Kurtinaičio sutartis galioja dar metus
"Chimki" patvirtino, kad R.Kurtinaičio sutartis galioja dar metus
Rimas Kurtinaitis prie Maskvos srities „Chimki“ komandos vairo turėtų stovėti dar bent vieną sezoną.Tai kalbėdamas su „Sport-Express“ patvirtino klubo generalinis vadybininkas
R.Kurtinaitis norėtų išsaugoti "Chimki" žaidėjus, kitaip laukia laiko švaistymas
R.Kurtinaitis norėtų išsaugoti "Chimki" žaidėjus, kitaip laukia laiko švaistymas
Maskvos srities „Chimki“ vyriausiasis treneris Rimas Kurtinaitis teigia, kad norėtų išsaugoti didžiąją komandos dalį kitam sezonui, rašo Krepšinis.lt.„Dabar
"Žalgiris" kviečia prisiminti revanšą prieš Š.Jasikevičiaus "Maccabi" bei V.Ginevičiaus karjeros rungtynes
"Žalgiris" kviečia prisiminti revanšą prieš Š.Jasikevičiaus "Maccabi" bei V.Ginevičiaus karjeros rungtynes
Kauno „Žalgiris“ tęsia #ZalgirisClassics rubriką, kurioje supažindinama su legendinėmis Kauno „Žalgirio“ rungtynėmis. Sekmadieniais ir ketvirtadieniais „Žalgirio“
R.Kurtinaitis - apie "Žalgirio" kvietimą, sugadintą jubiliejų ir maloniausią sezoną karjeroje "Ryte"
R.Kurtinaitis - apie "Žalgirio" kvietimą, sugadintą jubiliejų ir maloniausią sezoną karjeroje "Ryte"
Rimo Kurtinaičio kelionė Lietuvos krepšinio lygoje buvo spalvinga. Nuo kiaurų salių stogų ir kaltinimų tyčiniu pralaimėjimu iki visas prognozes paneigusių triumfų – 60–metį
R.Kurtinaičio jubiliejus: verčiau užsiimti tuo, ką išties moki – žaisti krepšinį ir gerti alų
R.Kurtinaičio jubiliejus: verčiau užsiimti tuo, ką išties moki – žaisti krepšinį ir gerti alų
Auksinės Kauno „Žalgirio“ kartos atstovas, dabartinis Maskvos srities „Chimki“ klubo vairininkas Rimas Kurtinaitis penktadienį mini 60 metų jubiliejų. Gimtadienio proga treneris
Iš Šarą grūdinusio slovėno lūpų – stiprus epitetas lietuviui ir ironiškas komentaras apie buvusį "Žalgirio" legionierių
Iš Šarą grūdinusio slovėno lūpų – stiprus epitetas lietuviui ir ironiškas komentaras apie buvusį "Žalgirio" legionierių
Vienu iš griežčiausių ir sėkmingiausių Slovėnijos krepšinio trenerių laikomas Zmago Sagadinas jau kurį laiką pasitraukęs iš aktyvaus darbo sporte, tačiau apie įvykius Europos
Motinos dienos sveikinimai: Š.Jasikevičius parodė užaugusį šunį, D.Adomaitis – barzdą
Motinos dienos sveikinimai: Š.Jasikevičius parodė užaugusį šunį, D.Adomaitis – barzdą
Sekmadienį švenčiama motinos diena, todėl socialinius tinklus užplūdo sveikinimai. Juos rašė bei nuotraukomis dalinosi ir krepšininkai, o pasidalinti šventės akimirkomis
Lygiai prieš metus – liūdnais rekordais nusėtas vakaras Kaune, palikęs Šaro širdyje labai keistą jausmą
Lygiai prieš metus – liūdnais rekordais nusėtas vakaras Kaune, palikęs Šaro širdyje labai keistą jausmą
Lygiai prieš metus, 2019-ųjų balandžio 25 dieną, kai pasaulyje koronaviruso dar nebuvo nė kvapo, Eurolygos krepšininkai neturėjo karantinuotis keliems mėnesiams, o į Nemuno saloje
K.Maksvytis: apie ašaras po "Žalgirio" nesėkmės, "Neptūno" debiutą Eurolygoje ir "lietuvišką mafiją"
K.Maksvytis: apie ašaras po "Žalgirio" nesėkmės, "Neptūno" debiutą Eurolygoje ir "lietuvišką mafiją"
Praėjusią vasarą nusprendęs darbo užsienyje duonos paragauti bei neseniai sutartį su Permės "Parma" klubu, kuriame jam talkino Gintaras Kadžiulis, fizinio rengimo treneriu dirbo Deividas
Š.Jasikevičius nepagailėjo daug pinigų medikus palaikančiai akcijai
Š.Jasikevičius nepagailėjo daug pinigų medikus palaikančiai akcijai
Kauno „Žalgirio” ekipos vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius yra didžiausią sumą akcijai „Laikykitės, medikai“ paaukojusių fizinių asmenų trejete.Tokią žinią
R.Kurtinaitis apie sezono atnaujinimą: Eurolygos rungtynės gali baigtis rezultatu 45:40
R.Kurtinaitis apie sezono atnaujinimą: Eurolygos rungtynės gali baigtis rezultatu 45:40
Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) ekipos vyriausiasis treneris Rimas Kurtinaitis įsitikinęs, jog sužaisti likusią Eurolygos sezoną dalį bus nepaprastai sunku. Jo žodžiais, jei varžybos
K.Maksvyčio darbu patenkintas Permės klubo vadovas pratęsė kontraktą su lietuviu
K.Maksvyčio darbu patenkintas Permės klubo vadovas pratęsė kontraktą su lietuviu
Praėjusią vasarą pirmą kartą padirbėti užsienyje nutaręs Kazys Maksvytis lieka prie Permės "Parma" komandos vairo."Pasinaudojome Maksvyčio kontrakte numatyta opcija ir pratęsėme
Ž.Obradovičiui siūloma dvigubai mažesnė alga, taikiklyje - Š.Jasikevičius
Ž.Obradovičiui siūloma dvigubai mažesnė alga, taikiklyje - Š.Jasikevičius
Turkijos žiniasklaida skelbia, kad Stambulo "Fenerbahče" klubas siūlo garsiajam treneriui Željko Obradovičiui naują kontraktą su gerokai mažesniu atlyginimu.Anot šaltinio, nuo
Kai Lietuva pravirko, Šaras triumfavo, o Sabonis dramatiškai baigė įspūdingą karjerą
Kai Lietuva pravirko, Šaras triumfavo, o Sabonis dramatiškai baigė įspūdingą karjerą
Lygiai prieš 16 metų, balandžio 8-ąją dieną, Eurolygoje įvyko vienos iš dramatiškiausių ir skausmingiausiai Lietuvos krepšinio gerbėjams pasibaigusių rungtynių.Derrickas
D.Maskoliūnas: kas buvo verčiausi LKL aukso ir ar reikia užsieniečių rinktinėje
D.Maskoliūnas: kas buvo verčiausi LKL aukso ir ar reikia užsieniečių rinktinėje
Krepšinio komentatorius Vaidas Čeponis pristato jau antrąją tinklalaidės „Čeponio podcastai“ seriją. Šįkart joje – Lietuvos krepšinio rinktinės vyriausiasis
Pirmąkart užsienyje dirbęs K.Maksvytis: gerai, kad klubo vadovai buvo kantrūs (interviu)
Pirmąkart užsienyje dirbęs K.Maksvytis: gerai, kad klubo vadovai buvo kantrūs (interviu)
Jokios atsisveikinimo vakarienės ir gražių žodžių. Rusijos krepšinio klubas Permės „Parma“, kuriame dirbo trys Lietuvos treneriai ir rungtyniavo du mūsų šalies krepšininkai,
Eurolygos čempiono patarimas "PAO": jums reikia ne Obradovičiaus, o Šaro
Eurolygos čempiono patarimas "PAO": jums reikia ne Obradovičiaus, o Šaro
Atėnų „Panathinaikos“ klube praeityje rungtyniavęs ir 2011-aisiais Eurolygą laimėjęs Aleksas Maričius įsitikinęs, kad Graikijos grandai savo šlovę susigrąžinti gali tik kartu
Skirtingose barikadų pusėse: kaip Šaras sudaužė A.Macijausko viltis triumfuoti Eurolygoje
Skirtingose barikadų pusėse: kaip Šaras sudaužė A.Macijausko viltis triumfuoti Eurolygoje
2005-ųjų Eurolygos finalas buvo vienas tų retų atvejų, kai skirtingose barikadų pusėse vienas prieš kitą kovojo Lietuvos krepšininkai.Dvi šalies krepšinio legendos –
Sirgaliai sekmadienį galės pamatyti, kaip Šaras Šarlotės krepšininkus skriaudė
Sirgaliai sekmadienį galės pamatyti, kaip Šaras Šarlotės krepšininkus skriaudė
Krepšinio aistruoliai sekmadienį vėl galės nusikelti į praeitį ir mėgautis NBA rungtynėmis, kuriose žibėjo dabartinis Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas
"Chimki" išsiskirstė – R.Kurtinaitis su lietuviais rado būdą grįžti namo
"Chimki" išsiskirstė – R.Kurtinaitis su lietuviais rado būdą grįžti namo
Krepšinio sezonas Rusijoje baigtas. Oficialus VTB Vieningosios lygos sprendimas dėl koronaviruso pandemijos nutraukti sezoną savo planus galutinai privertė pakeisti ir šios šalies
R.Kurtinaičio auklėtiniai turi patekti į Eurolygą bet kokiu atveju (komentaras)
R.Kurtinaičio auklėtiniai turi patekti į Eurolygą bet kokiu atveju (komentaras)
Kaip jau skelbėme, penktadienį VTB Vieningoji lyga turėtų pranešti sprendimą dėl sezono nutraukimo, manoma, kad čempionai nebus paskelbti.Turnyre su 18 pergalių ir vos 1 nesėkme užtikrintai
Kovoje prieš COVID-19 – esminiai nurodymai iš Eurolygos legendų Jasikevičiaus ir Šiškausko lūpų
Kovoje prieš COVID-19 – esminiai nurodymai iš Eurolygos legendų Jasikevičiaus ir Šiškausko lūpų
Eurolyga, pasitelkdama Europos krepšinio legendas, siunčia priminimo žinutę krepšinio gerbėjams apie koronaviruso pavojų ir esminius dalykus, leidžiančius apsisaugoti nuo pavojingos
P.Jankūnas apie Š.Jasikevičių: krepšinio dievas
P.Jankūnas apie Š.Jasikevičių: krepšinio dievas
Koronavirusas sustabdė Eurolygos kovas, bet ne turnyro komunikacijos komandą. Pirmadienį Eurolyga išplatino reportažą apie Kauno „Žalgirio“ strategą Šarūną Jasikevičių,
CSKA vairininkas kritikavo LKL sprendimą: čempionai turi paaiškėti ant parketo
CSKA vairininkas kritikavo LKL sprendimą: čempionai turi paaiškėti ant parketo
VTB Vieningosios lygos pauzė užtruks mažiausiai iki balandžio 10 dienos, skelbia turnyro organizatoriai, o stipriausių klubų strategai viliasi santykius išsiaiškinti ant parketo ir
R.Kurtinaitis: legionieriai neišsilakstė, visi nori užbaigti sezoną
R.Kurtinaitis: legionieriai neišsilakstė, visi nori užbaigti sezoną
VTB Vieningoji lyga pristabdė sezoną dėl koronaviruso grėsmės, o Maskvos srities "Chimki" komandos vyriausiasis treneris Rimas Kurtinaitis džiaugiasi, kad legionieriai liko ekipoje ir laukia

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime