Naujienos kraunasi...

Vilnietis susikūrė darbo vietą Kauno "Žalgiryje": šį darbą atlikau vienintelis Lietuvoje

Vilnietis susikūrė darbo vietą Kauno "Žalgiryje": šį darbą atlikau vienintelis Lietuvoje
DELFI montažas
Susigalvoti sau darbo poziciją ir dar įtikinti Kauno „Žalgirio“ komandą, kad jiems reikia šios pozicijos darbuotojo. Tai padarė vilnietis Mykolas Stumbras. Užduotis – ne iš lengvųjų. Vaikinas pats sukūrė krepšinio analitikos įrankį, ėmė jį siūlyti ir ilgus mėnesius stengėsi prasibrauti ten, kur verda karštas krepšinio gyvenimas.

Vienintelis krepšinio analitikos įrankis Lietuvoje

M. Stumbras prieš keletą metų studijavo finansus ISM Vadybos ir ekonomikos universitete ir nenumanė, kad dar studijoms nepasibaigus nuspręs karjerą sukti visai ne finansų kryptimi. Tikram krepšinio fanui lemiamas buvo pokalbis su krepšinio analitiku Tomu Balčėčiu, dirbančiu Amerikoje. Jis mestelėjo mintį, kad žmogus, kuriam patinka skaičiai, analizė ir krepšinis, galėtų pagalvoti apie krepšinio analitiko darbą, rašoma ISM pranešime.

„Man tarsi akys atsivėrė. Prieš tai nepagalvojau apie tokią specialybę, bet po pokalbio su Tomu apėmė tikriausias užsidegimas – noriu dirbti krepšinio analitiku. Netgi susiformavau galutinį tikslą, kad sieksiu pozicijos NBA. Tačiau į tokias pozicijas pretenduoja po 200-300 žmonių į vieną vietą, todėl žvelgiau realistiškai ir suvokiau, kad reikia žengti žingsnis po žingsnio, tai reiškia – pirmiausia kreiptis į Lietuvos komandas.“

M. Stumbras vieną po kito sau brėžė ambicingus tikslus. Vienas jų – sukurti savo analitikos įrankį, kurį galėtų pasiūlyti krepšinio klubams. Anot pašnekovo, siekiant tikslų didelė parama yra ir supanti bendruomenė. Jis pasakoja, kad mokėsi tarp labai stiprių bendrakursių. Ne vienas iš kurso draugų turėjo tokius aukštus mokslų rezultatus, kad privačiame universitete studijavo nemokamai.

Anot Mykolo, kurse susidarė labai sveika konkurencija, noras padaryti geriau už kitus, gauti geresnį pažymį. Susiformavo įprotis viską daryti atsidavus 100 procentų. Šis įprotis neapleido ir išvykus mokytis pagal ISM dvigubo diplomo programą Norvegijos universitete. Įsikūręs šioje Šiaurės šalyje, M. Stumbras greitai pamatė, kad po studijų lieka pakankamai laiko sumanyto krepšinio įrankio vystymui.

Panašūs įrankiai jau veikė Amerikoje, tačiau Europoje, taigi ir Lietuvoje, jų nebuvo. Įrankis leidžia apskaičiuoti komandos puolimo ir gynybos reitingus, parodančius, kiek žaidėjas aikštelėje yra efektyvus. Taip pat M. Stumbras gali pateikti žaidėjų pataikymo procentą, parodyti, kiek žaidėjas atakų užbaigia ir taip išskaičiuoti, kuris yra efektyviausias.

„Kita mano įrankio dalis – „On“ ir „Off“ statistika. Tai rodo, kaip keičiasi komandos žaidimas su tam tikru žaidėju aikštėje. Pavyzdžiui, kaip „Žalgiris“ atrodo žaidžiant Edgarui Ulanovui. Ar ekipa geriau puola, ar geriau ginasi. Tai leidžia treneriams įvertinti žaidimą kitu kampu, ypač gynybą, nes ji labai sunkiai pamatuojama skaičiais“, – apie įrankį pasakoja Mykolas.

Kaip prasibrauti į krepšinio pasaulį?

„Patekti į krepšinio pasaulį yra labai sunku, tačiau iš jo išeiti – dar sunkiau“, – Mykolui yra sakęs krepšinio analitikas T. Balčėtis. Vaikinas labai greitai tai pajuto savo kailiu. Sugrįžęs į Lietuvą iš Norvegijos, M. Stumbras nieko nelaukęs pradėjo bendravimą su krepšinio klubais. Iš pradžių kreipėsi į Vilniaus „Ryto“ klubą, bet greitai suprato, kad vienintelė komanda, kuri gali sau leisti samdyti krepšinio analitiką, yra Kauno „Žalgiris“.

„1,5 metų – tiek truko mano krepšinio analitikos įrankio kūrimas. O į Kauno „Žalgirį“ bandžiau patekti 9 mėnesius. Pamenu, kaip visą vasarą skambindavau maždaug kas dvi savaites su klausimu, ar gausiu krepšinio analitiko darbą. Situacija buvo nepavydėtina. Klubui patiko, ką aš darau, tačiau, matyt, abejojo, kiek tai bus naudinga, ar verta investuoti. Niekas man nepasakė „ne“, tačiau ir atsakymo „taip“ nesulaukiau“, – prisimena M. Stumbras.

Mykolas negalvojo sudėti rankų, jis ieškojo kito kelio. Vaikino darbą ypač įvertino sporto žurnalistai, kurie jo analitika ėmė remtis savo darbuose, o M. Stumbro pavardė ir jo skaičiai vis sušmėžuodavo spaudoje.

„Tie straipsniai padėjo man praverti krepšinio pasaulio duris“, – įsitikinęs vaikinas.

Sutartis Roberto Javtoko automobilyje

Kol M. Stumbras laukė atsakymo iš „Žalgirio“, artėjo studijų pabaiga, taigi laukė ir baigiamojo bakalaurinio darbo rašymas. ISM universitetas reikalauja, kad studentai atliktų praktiką ir ja remdamiesi rašytų bakalaurinį darbą. Tačiau Mykolas neskubėjo vietos ieškoti kitur, nes vienintelis jo tikslas buvo „Žalgirio“ klubas.

„Nebuvo ką daryti, turėjau pradėti dirbti, kad galėčiau pabaigti universitetą, todėl įsidarbinau vienoje automobilius parduodančioje įmonėje. O gal ir nuovargis jau darė savo, norėjosi pailsėti nuo to laukimo. Pradėjau dirbti, rašyti bakalaurinį darbą, kai vieną dieną sulaukiau skambučio iš „Žalgirio“ klubo: „Kviečiame“ – išgirdau.“ – prisimena vaikinas.

M. Stumbras sako, kad pats sau susikūrė darbo poziciją ir ji tokia buvo vienintelė Lietuvoje. Darbas nebuvo pats lengviausias. Vaikinas patyrė, kad net ir „Žalgiryje“ pilno etato pozicijos krepšinio analitikui nėra, todėl jis dirbo pusę etato, o kitą pusę – finansų analitiku Kauno „Žalgirio“ arenoje. Be to, krepšinio analitiku dirbo pagal paslaugų teikimo sutartį, kuri, atėjus pandemijai, buvo nutraukta ir vėl pratęsta tik suvaržymams atlaisvėjus.

„Tačiau visi šie niuansai buvo niekis palyginti su tuo, kad atlikau darbą, apie kurį svajojau. Atmintin įsirėžė daug įsimintinų akimirkų, tarp jų – pokalbis su Šarūnu Jasikevičiumi arba pirmosios paslaugų teikimo sutarties pasirašymas Roberto Javtoko automobilyje. Taip buvo paprasčiau, jis irgi vilnietis, todėl iš Kauno atvežė man pasirašyti sutartį“, – prisimena M. Stumbras.

Nepratęsta sutartis

Analizuoti vienos populiariausių komandų Lietuvoje žaidimą ir už tai gauti pinigus atrodo kaip svajonių darbas, visgi M. Stumbras šiuo metu jo jau nebeatlieka. Komandą palikęs praėjusių metų gruodį, sako, kad iššūkis įkalbėti „Žalgirį“ bendradarbiauti lydėjo visada.

„Puikiai dirbome su treneriais Martinu Schilleriu, vėliau su Kaziu Maksvyčiu, jie vertino krepšinio analitiką, bet „Žalgirio“ vadovybė nematė krepšinio analitikos svarbos, todėl nusprendė nebepratęsti sutarties su manimi. Kadangi sezono pradžioje aktyviai dalyvavau tiek žaidėjų paieškoje, tiek ir komandos žaidimo aptarimuose, nepratęsta sutartis man buvo netikėtas įvykis“, – kalba M. Stumbras.

Visgi vaikinas nesutriko ir toliau tęsia darbus kaip laisvai samdomas finansų ir duomenų analitikas. Jis sako vertinantis laisvę, kurią suteikia laisvai samdomo specialisto darbas. Kita vertus, iššūkiu išlieka savo paslaugas parduoti, ieškoti bei surasti klientų.

Padeda ISM universitete įgytos pažintys, o su vienu lektorių, Adu Keserausku, Mykolas dabar netgi yra kolega, turi bendrų darbinių projektų. Vaikinas sako, kad yra tikras matematikas, todėl ten, kur reikia ką nors suskaičiuoti, išgauti formulę, pateikti analizę jam viskas sekasi kaip per sviestą.

„Daug sudėtingiau rinkodaros dalis. Kaip laisvai samdomas specialistas savo paslaugas ir patį save turiu gebėti parduoti, man tai tikrai nėra lengva. Tačiau nieko nėra neįmanomo. Turiu klientų, žinau, kaip atrodys mano darbas artimiausią mėnesį. Neapibrėžtumo yra, tiesa, ir jis šiek tiek baugina. Iš kitos pusės visiška laisvė ir tai, kad darbas ir pasirinkta sritis man patinka, ypač padeda eiti į priekį ir įveikti visus iššūkius“, – pokalbį užbaigia M. Stumbras.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Apie ateitį neskubėjusio kalbėti "Lietkabelio" vairininko pažadas: tikrai švęsime
Apie ateitį neskubėjusio kalbėti "Lietkabelio" vairininko pažadas: tikrai švęsime
„Atsiprašau, praradau balsą“, – po rungtynių prisipažino „Lietkabelio“ strategas Nenadas Čanakas, kurio auklėtiniai lemiamoje kovoje 84:72 palaužė Jonavos „CBet“,
Dar kartą Itoudžio pajėgas įveikęs "Anadolu Efes" – Turkijos lygos finale
Dar kartą Itoudžio pajėgas įveikęs "Anadolu Efes" – Turkijos lygos finale
Penktadienį vakare Turkijos lygos pusfinalyje Ergino Atamano vadovaujama Stambulo „Anadolu Efes“ 87:78 (16:20, 29:21, 20:20, 22:17) įveikė „Fenerbahče“, seriją laimėjo 3-1
Šiauliuose triumfavęs "Lietkabelis" – LKL bronzos medalių savininkas
Šiauliuose triumfavęs "Lietkabelis" – LKL bronzos medalių savininkas
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) paaiškėjo naujieji bronzos medalių savininkai. Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ Šiauliuose 84:72 (17:22,
Net ir pralaimėjus Šeškui bėgo šiurpuliukai: čia yra fantastika – iki kosmoso trūko labai nedaug
Net ir pralaimėjus Šeškui bėgo šiurpuliukai: čia yra fantastika – iki kosmoso trūko labai nedaug
Penktadienio vakarą Šiaulių arenoje paaiškėjo pirmųjų šio LKL sezono medalių komplekto savininkai, rašo Krepšinis.lt.Bronzine čempionato komanda tapo Panevėžio
"Neptūno" kapitonas pratęsė sutartį su Klaipėdos klubu
"Neptūno" kapitonas pratęsė sutartį su Klaipėdos klubu
Klaipėdos „Neptūnas“ pratęsė sutartį su komandos kapitonu Deividu Gailiumi. Klaipėdietis 2022-2023 m. „Betsafe-LKL“ sezone rinko po 13,5 taško, atkovojo po 3,7
Maksimalių išbandymų metas: tokia intriga LKL finaluose – tik antrą kartą istorijoje
Maksimalių išbandymų metas: tokia intriga LKL finaluose – tik antrą kartą istorijoje
Marcusas Fosteris pasirūpino, kad šie LKL finalai nugultų į metraščius.Likus dviem sekundėms varžovų krepšį taranavęs ir pergalingą dvitaškį įsukęs amerikietis
Žvirbliu išlėkęs jaučiu grįžta: "Žalgirio" įžaidėjo pasitikėjimas savimi pasirodė nepamatuotas
Žvirbliu išlėkęs jaučiu grįžta: "Žalgirio" įžaidėjo pasitikėjimas savimi pasirodė nepamatuotas
Isaiah Tayloras prie Kauno „Žalgirio“ prisijungė tik sezono viduryje ir dar ne vieną savaitę gydėsi traumas, bet ketvirtadienį jam jau antrą kartą teko paskutinėmis mačo sekundėmis
Karčią piliulę nurijęs Brazdeikis: negali būti tokių pasiteisinimų
Karčią piliulę nurijęs Brazdeikis: negali būti tokių pasiteisinimų
Po Igno Brazdeikio taškų lemiamo kėlinio paskutinę minutę „Žalgiris“ atitrūko 68:64 ir jau praktiškai laikė savo rankose kertinę pergalę, Krepšinis.lt.Tačiau
LKL sezonui besirengiantis Mažeikių klubas rimtai sustiprino priekinę liniją
LKL sezonui besirengiantis Mažeikių klubas rimtai sustiprino priekinę liniją
Mažeikių „M Basket“ komandos marškinėlius artėjančiame „Betsafe-LKL“ sezone apsivilks 206 cm ūgio aukštaūgis Giedrius Staniulis. Vidurio puolėjui tai bus sugrįžimas
 Žmonos patarimą išnaudojantis „Ryto“ dievukas po finalo kviečia Brazdeikį vakarienės
Žmonos patarimą išnaudojantis „Ryto“ dievukas po finalo kviečia Brazdeikį vakarienės
„Eina sau, jis – Dievas“, – žavėjosi du jaunuoliai prie Vilniaus „Ryto“ rūbinės „Jeep“ arenoje, po rungtynių paprašę ir gavę Marcuso Fosterio
Dėl "namų švilpukų" nusiskundęs Maksvytis: pralaimėjome laimėtas rungtynes
Dėl "namų švilpukų" nusiskundęs Maksvytis: pralaimėjome laimėtas rungtynes
Po 13 metų pertraukos Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalas tęsis tiek, kiek tik leidžia taisyklės. Beveik visas rungtynes pirmavęs Kauno „Žalgiris“ pabaigoje praleido progą
Nuomonę apie komandą keitęs Žibėnas: dukart Kaune buvome kuklūs, dabar keliausime laimėti
Nuomonę apie komandą keitęs Žibėnas: dukart Kaune buvome kuklūs, dabar keliausime laimėti
Vilniaus „Rytas“ ketvirtadienį vakare namų arenoje išplėšė pergalę ketvirtose LKL finalo rungtynėse ir titulo likimas paaiškės Kaune šeštadienį, rašo
Graikijos lygos finale – Vezenkovo trauma ir PAO su lietuviais pergalė
Graikijos lygos finale – Vezenkovo trauma ir PAO su lietuviais pergalė
Antrose Graikijos krepšinio lygos finalo rungtynėse Atėnų „Panathinaikos“ apgynė savo sienas ir 67:65 (25:13, 8:22, 18:15, 16:15) įveikė Pirėjo „Olympiakos“ bei išlygino
Fosterio metimas išplėšė lemiamas rungtynes LKL finale
Fosterio metimas išplėšė lemiamas rungtynes LKL finale
Vilniaus „Rytas“ parodė fantastinę kovą ir išplėšė lemiamas Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finalo serijos rungtynes.Ignas Brazdeikis žibėjo
Kebli "Ryto" padėtis: iš gilesnio kampo LKL čempionai išsprūdo tik sykį
Kebli "Ryto" padėtis: iš gilesnio kampo LKL čempionai išsprūdo tik sykį
Per visą istoriją tik viena komanda yra laimėjusi Lietuvos krepšinio lygą (LKL), kuomet finalo serijoje atsiliko 1-2. Būtent tokioje situacijoje atsidūrusiems Vilniaus „Ryto“ krepšininkams
"Ryto" sirgaliai turi prašymą klubo gerbėjams: taip išvengtume pavienių užpuolimų
"Ryto" sirgaliai turi prašymą klubo gerbėjams: taip išvengtume pavienių užpuolimų
Prieš ketvirtąsias „Betsafe-LKL“ finalo rungtynes ištikimiausi „Ryto“ sirgaliai – „B tribūna“ – kreipėsi į visus klubo gerbėjus, rašo
"Lietkabelio" kapitonas turėjo pastabą Panevėžio savivaldai: atvejis nestandartinis
"Lietkabelio" kapitonas turėjo pastabą Panevėžio savivaldai: atvejis nestandartinis
Po pergalės Jonavoje prie „Lietkabelio“ rūbinės vyravo pakili nuotaika, tačiau didelio džiaugsmo nebuvo ir tai savaime suprantama: laikas švęsti, o galbūt liūdėti bus penktadienį
Vietoj bronzinio mūšio – badmintonas: Čanakas neišsiplėtė paklaustas apie priverstines kraustynes į Šiaulius
Vietoj bronzinio mūšio – badmintonas: Čanakas neišsiplėtė paklaustas apie priverstines kraustynes į Šiaulius
Bronzinė kova pasiekė finišo tiesiąją, tačiau penktadienį Panevėžio arenoje karaliaus ne krepšinis, o tarptautinės badmintono kovos, rašo Krepšinis.lt.Trečiadienį
Jonava rengėsi istoriniam vakarui, bet Šeškų kamavo bloga nuojauta: bijojau šių rungtynių
Jonava rengėsi istoriniam vakarui, bet Šeškų kamavo bloga nuojauta: bijojau šių rungtynių
Sausakimšai tribūnas užpildę Jonavos komandos sirgaliai tyliai skirstėsi iš arenos: jų palaikoma komanda nedėjo lemiamo žingsnio LKL bronzos medalių link ir serijoje dėl trečios
Prie "Juventus" vairo Kairį keičia "Žalgiryje" dirbęs serbas
Prie "Juventus" vairo Kairį keičia "Žalgiryje" dirbęs serbas
Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ klubas naujo sezono sudėtį formuoti pradėjo nuo trenerio. Artėjančiame sezone Aukštaitijos klubą treniruos Lietuvoje jau dirbęs specialistas
Jonaviečius sutriuškinęs "Lietkabelis" išplėšė lemiamas mažojo finalo rungtynes
Jonaviečius sutriuškinęs "Lietkabelis" išplėšė lemiamas mažojo finalo rungtynes
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) tęsiasi itin intriguojanti mažojo finalo serija, kurioje prireiks lemiamųjų penktųjų rungtynių.Panevėžio „7bet-Lietkabelis“
Butkevičiaus perdavimą palygino su Sabonio šedevru: kuris geresnis?
Butkevičiaus perdavimą palygino su Sabonio šedevru: kuris geresnis?
Kauno „Žalgiris“ antradienį persvėrė Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos rezultatą, o pergalę papuošė ne vienu įspūdingu epizodu. Vienas jų – meistriškas
Priekaištų banga Brazdeikiui atrodo nepelnyta: man tereikia suteikti daugiau progų
Priekaištų banga Brazdeikiui atrodo nepelnyta: man tereikia suteikti daugiau progų
Ignas Brazdeikis jau kelias savaites yra tarkuojamas viešojoje erdvėje dėl prasto žaidimo, abejingumo ir ginčijimosi su Kaziu Maksvyčiu. Bet pats Kauno „Žalgirio“ puolėjas nemano
Jankūnas, Kalnietis, Lelevičius ir Jurgaitytė sisigrūmė teniso kortuose
Jankūnas, Kalnietis, Lelevičius ir Jurgaitytė sisigrūmė teniso kortuose
Gegužės pabaigoje duris oficialiai atvėrė Ąžuolyno pašonėje įsikūrę ir stipriai atsinaujinę „Dariaus ir Girėno teniso kortai“, o pirmieji juos išbandė Kauno „Žalgirio“
Su bronza namo grįžti norintis Watsonas: daug kas mus nurašė, bet tai tik suteikė energijos
Su bronza namo grįžti norintis Watsonas: daug kas mus nurašė, bet tai tik suteikė energijos
Jonavos „CBet“ komanda jau šį vakarą gali pakiliomis nuotaikomis užbaigti sezoną „Betsafe-LKL“ čempionate..Virginijaus Šeškaus auklėtiniai savų sirgalių
Ulanovas įvertino vilniečių pasipriešinimą finale: varžovas – vertas pagarbos
Ulanovas įvertino vilniečių pasipriešinimą finale: varžovas – vertas pagarbos
Edgaras Ulanovas suleido tris tritaškius, Isaiah Tayloras – tiek pat, o Ignas Brazdeikis – visus keturis. Dar penki žalgiriečiai iš toli pykštelėjo po kartą: 15 tikslių
Karo būseną pasiekęs Maksvytis lygino Lietuvą su Turkija
Karo būseną pasiekęs Maksvytis lygino Lietuvą su Turkija
„Sureagavome tiek mes, tiek sirgaliai“, – po pergalės 95:80 prieš Vilniaus „Rytą“ konstatavo Kauno „Žalgirio“ treneris Kazys Maksvytis, rašo Krepšinis.lt.„Žalgirio“
Žibėnas auklėtinius ragino kovoti su žalgiriečiais, o ne "kažkokiais demonais"
Žibėnas auklėtinius ragino kovoti su žalgiriečiais, o ne "kažkokiais demonais"
Vilniaus „Rytas“ iš pažiūros žaidė netgi kokybiškiau nei pirmojo finalo vizito Kaune metu, bet lygiai taip pat susmuko paslikas trečiame kėlinyje. Po nesėkmės 80:95 prieš

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (177) 05.21 07:28
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime