Naujienos kraunasi...

Vilnietis susikūrė darbo vietą Kauno "Žalgiryje": šį darbą atlikau vienintelis Lietuvoje

Vilnietis susikūrė darbo vietą Kauno "Žalgiryje": šį darbą atlikau vienintelis Lietuvoje
DELFI montažas
Susigalvoti sau darbo poziciją ir dar įtikinti Kauno „Žalgirio“ komandą, kad jiems reikia šios pozicijos darbuotojo. Tai padarė vilnietis Mykolas Stumbras. Užduotis – ne iš lengvųjų. Vaikinas pats sukūrė krepšinio analitikos įrankį, ėmė jį siūlyti ir ilgus mėnesius stengėsi prasibrauti ten, kur verda karštas krepšinio gyvenimas.

Vienintelis krepšinio analitikos įrankis Lietuvoje

M. Stumbras prieš keletą metų studijavo finansus ISM Vadybos ir ekonomikos universitete ir nenumanė, kad dar studijoms nepasibaigus nuspręs karjerą sukti visai ne finansų kryptimi. Tikram krepšinio fanui lemiamas buvo pokalbis su krepšinio analitiku Tomu Balčėčiu, dirbančiu Amerikoje. Jis mestelėjo mintį, kad žmogus, kuriam patinka skaičiai, analizė ir krepšinis, galėtų pagalvoti apie krepšinio analitiko darbą, rašoma ISM pranešime.

„Man tarsi akys atsivėrė. Prieš tai nepagalvojau apie tokią specialybę, bet po pokalbio su Tomu apėmė tikriausias užsidegimas – noriu dirbti krepšinio analitiku. Netgi susiformavau galutinį tikslą, kad sieksiu pozicijos NBA. Tačiau į tokias pozicijas pretenduoja po 200-300 žmonių į vieną vietą, todėl žvelgiau realistiškai ir suvokiau, kad reikia žengti žingsnis po žingsnio, tai reiškia – pirmiausia kreiptis į Lietuvos komandas.“

M. Stumbras vieną po kito sau brėžė ambicingus tikslus. Vienas jų – sukurti savo analitikos įrankį, kurį galėtų pasiūlyti krepšinio klubams. Anot pašnekovo, siekiant tikslų didelė parama yra ir supanti bendruomenė. Jis pasakoja, kad mokėsi tarp labai stiprių bendrakursių. Ne vienas iš kurso draugų turėjo tokius aukštus mokslų rezultatus, kad privačiame universitete studijavo nemokamai.

Anot Mykolo, kurse susidarė labai sveika konkurencija, noras padaryti geriau už kitus, gauti geresnį pažymį. Susiformavo įprotis viską daryti atsidavus 100 procentų. Šis įprotis neapleido ir išvykus mokytis pagal ISM dvigubo diplomo programą Norvegijos universitete. Įsikūręs šioje Šiaurės šalyje, M. Stumbras greitai pamatė, kad po studijų lieka pakankamai laiko sumanyto krepšinio įrankio vystymui.

Panašūs įrankiai jau veikė Amerikoje, tačiau Europoje, taigi ir Lietuvoje, jų nebuvo. Įrankis leidžia apskaičiuoti komandos puolimo ir gynybos reitingus, parodančius, kiek žaidėjas aikštelėje yra efektyvus. Taip pat M. Stumbras gali pateikti žaidėjų pataikymo procentą, parodyti, kiek žaidėjas atakų užbaigia ir taip išskaičiuoti, kuris yra efektyviausias.

„Kita mano įrankio dalis – „On“ ir „Off“ statistika. Tai rodo, kaip keičiasi komandos žaidimas su tam tikru žaidėju aikštėje. Pavyzdžiui, kaip „Žalgiris“ atrodo žaidžiant Edgarui Ulanovui. Ar ekipa geriau puola, ar geriau ginasi. Tai leidžia treneriams įvertinti žaidimą kitu kampu, ypač gynybą, nes ji labai sunkiai pamatuojama skaičiais“, – apie įrankį pasakoja Mykolas.

Kaip prasibrauti į krepšinio pasaulį?

„Patekti į krepšinio pasaulį yra labai sunku, tačiau iš jo išeiti – dar sunkiau“, – Mykolui yra sakęs krepšinio analitikas T. Balčėtis. Vaikinas labai greitai tai pajuto savo kailiu. Sugrįžęs į Lietuvą iš Norvegijos, M. Stumbras nieko nelaukęs pradėjo bendravimą su krepšinio klubais. Iš pradžių kreipėsi į Vilniaus „Ryto“ klubą, bet greitai suprato, kad vienintelė komanda, kuri gali sau leisti samdyti krepšinio analitiką, yra Kauno „Žalgiris“.

„1,5 metų – tiek truko mano krepšinio analitikos įrankio kūrimas. O į Kauno „Žalgirį“ bandžiau patekti 9 mėnesius. Pamenu, kaip visą vasarą skambindavau maždaug kas dvi savaites su klausimu, ar gausiu krepšinio analitiko darbą. Situacija buvo nepavydėtina. Klubui patiko, ką aš darau, tačiau, matyt, abejojo, kiek tai bus naudinga, ar verta investuoti. Niekas man nepasakė „ne“, tačiau ir atsakymo „taip“ nesulaukiau“, – prisimena M. Stumbras.

Mykolas negalvojo sudėti rankų, jis ieškojo kito kelio. Vaikino darbą ypač įvertino sporto žurnalistai, kurie jo analitika ėmė remtis savo darbuose, o M. Stumbro pavardė ir jo skaičiai vis sušmėžuodavo spaudoje.

„Tie straipsniai padėjo man praverti krepšinio pasaulio duris“, – įsitikinęs vaikinas.

Sutartis Roberto Javtoko automobilyje

Kol M. Stumbras laukė atsakymo iš „Žalgirio“, artėjo studijų pabaiga, taigi laukė ir baigiamojo bakalaurinio darbo rašymas. ISM universitetas reikalauja, kad studentai atliktų praktiką ir ja remdamiesi rašytų bakalaurinį darbą. Tačiau Mykolas neskubėjo vietos ieškoti kitur, nes vienintelis jo tikslas buvo „Žalgirio“ klubas.

„Nebuvo ką daryti, turėjau pradėti dirbti, kad galėčiau pabaigti universitetą, todėl įsidarbinau vienoje automobilius parduodančioje įmonėje. O gal ir nuovargis jau darė savo, norėjosi pailsėti nuo to laukimo. Pradėjau dirbti, rašyti bakalaurinį darbą, kai vieną dieną sulaukiau skambučio iš „Žalgirio“ klubo: „Kviečiame“ – išgirdau.“ – prisimena vaikinas.

M. Stumbras sako, kad pats sau susikūrė darbo poziciją ir ji tokia buvo vienintelė Lietuvoje. Darbas nebuvo pats lengviausias. Vaikinas patyrė, kad net ir „Žalgiryje“ pilno etato pozicijos krepšinio analitikui nėra, todėl jis dirbo pusę etato, o kitą pusę – finansų analitiku Kauno „Žalgirio“ arenoje. Be to, krepšinio analitiku dirbo pagal paslaugų teikimo sutartį, kuri, atėjus pandemijai, buvo nutraukta ir vėl pratęsta tik suvaržymams atlaisvėjus.

„Tačiau visi šie niuansai buvo niekis palyginti su tuo, kad atlikau darbą, apie kurį svajojau. Atmintin įsirėžė daug įsimintinų akimirkų, tarp jų – pokalbis su Šarūnu Jasikevičiumi arba pirmosios paslaugų teikimo sutarties pasirašymas Roberto Javtoko automobilyje. Taip buvo paprasčiau, jis irgi vilnietis, todėl iš Kauno atvežė man pasirašyti sutartį“, – prisimena M. Stumbras.

Nepratęsta sutartis

Analizuoti vienos populiariausių komandų Lietuvoje žaidimą ir už tai gauti pinigus atrodo kaip svajonių darbas, visgi M. Stumbras šiuo metu jo jau nebeatlieka. Komandą palikęs praėjusių metų gruodį, sako, kad iššūkis įkalbėti „Žalgirį“ bendradarbiauti lydėjo visada.

„Puikiai dirbome su treneriais Martinu Schilleriu, vėliau su Kaziu Maksvyčiu, jie vertino krepšinio analitiką, bet „Žalgirio“ vadovybė nematė krepšinio analitikos svarbos, todėl nusprendė nebepratęsti sutarties su manimi. Kadangi sezono pradžioje aktyviai dalyvavau tiek žaidėjų paieškoje, tiek ir komandos žaidimo aptarimuose, nepratęsta sutartis man buvo netikėtas įvykis“, – kalba M. Stumbras.

Visgi vaikinas nesutriko ir toliau tęsia darbus kaip laisvai samdomas finansų ir duomenų analitikas. Jis sako vertinantis laisvę, kurią suteikia laisvai samdomo specialisto darbas. Kita vertus, iššūkiu išlieka savo paslaugas parduoti, ieškoti bei surasti klientų.

Padeda ISM universitete įgytos pažintys, o su vienu lektorių, Adu Keserausku, Mykolas dabar netgi yra kolega, turi bendrų darbinių projektų. Vaikinas sako, kad yra tikras matematikas, todėl ten, kur reikia ką nors suskaičiuoti, išgauti formulę, pateikti analizę jam viskas sekasi kaip per sviestą.

„Daug sudėtingiau rinkodaros dalis. Kaip laisvai samdomas specialistas savo paslaugas ir patį save turiu gebėti parduoti, man tai tikrai nėra lengva. Tačiau nieko nėra neįmanomo. Turiu klientų, žinau, kaip atrodys mano darbas artimiausią mėnesį. Neapibrėžtumo yra, tiesa, ir jis šiek tiek baugina. Iš kitos pusės visiška laisvė ir tai, kad darbas ir pasirinkta sritis man patinka, ypač padeda eiti į priekį ir įveikti visus iššūkius“, – pokalbį užbaigia M. Stumbras.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Kėdainiuose laimėję "Šiauliai" įsitvirtino devintoje vietoje
Kėdainiuose laimėję "Šiauliai" įsitvirtino devintoje vietoje
„Betsafe-LKL“ turnyrinės lentelės kaimynų dvikovoje triumfavę „Šiauliai“ (7-18) išsaugojo teorines viltis pasiekti atkrintamąsias varžybas.Žydrūno Urbono
Urbonas registruotas pagrindinėje "Ryto" komandoje (Žibėno komentaras)
Urbonas registruotas pagrindinėje "Ryto" komandoje (Žibėno komentaras)
Pirmadienio popietę Vilniaus „Rytas“ pasidalino naujienomis – prie pagrindinės komandos sudėties LKL kovoms prisijungs FIBA jaunimo Čempionų lygos MVP – Ignas Urbonas.Šį
"Juventus" priekinę liniją sustiprino amerikietis
"Juventus" priekinę liniją sustiprino amerikietis
Prieš lemiamą „Betsafe-LKL“ sezono atkarpą Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ sulaukė pastiprinimo puolėjų grandyje. Aukštaitijos klubą papildė 207 cm
Grįžimu į Lietuvą besidžiaugiantis Doualla puikiai atsiliepia ir apie Kėdainius, ir apie Pasvalį
Grįžimu į Lietuvą besidžiaugiantis Doualla puikiai atsiliepia ir apie Kėdainius, ir apie Pasvalį
Kovo pradžioje prie Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ prisijungęs 19-metis Darylas Doualla Lietuvoje leidžia jau antrąjį mėnesį ir džiaugiasi pasirinkimu atvykti į Aukštaitiją. Talentingas
Spindėjęs Lekavičius įvertino pasikeitimą "Žalgirio" sirgalių palaikyme
Spindėjęs Lekavičius įvertino pasikeitimą "Žalgirio" sirgalių palaikyme
Po rungtynių Lukas Lekavičius džiaugėsi pasiekta svarbia pergale ir įvertino, jog pagrindinė fanų tribūna atsidūrė už krepšio, rašo Krepšinis.lt.Kauno „Žalgiris“
Serijos su "Rytu" besitikintis Trinchieri – apie savo nuostabą dėl žiūrovų ir neįtikėtiną Lekavičių
Serijos su "Rytu" besitikintis Trinchieri – apie savo nuostabą dėl žiūrovų ir neįtikėtiną Lekavičių
Puspenkto mėnesio vietiniame fronte nepralaimintis šalies čempionas Kauno „Žalgiris“ (22-2) sekmadienį įsirašė jau keturoliktą pergalę iš eilės ir praktiškai
Pralaimėjimo priežastis įvardinęs Žibėnas su nerimu žvelgia į likusią sezono dalį
Pralaimėjimo priežastis įvardinęs Žibėnas su nerimu žvelgia į likusią sezono dalį
Po pralaimėjimo derbyje Giedrius Žibėnas kalbėjo apie pralaimėjimo priežastis bei žvelgė į likusią reguliaraus sezono dalį, rašo Krepšinis.lt.Vilniaus „Rytas“ (20/5)
Žaidimą kontroliavusi Šeškaus kariauna laimėjo Mažeikiuose
Žaidimą kontroliavusi Šeškaus kariauna laimėjo Mažeikiuose
Užtikrintą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pasiekė Jonavos „CBet“ (10-15) komanda, kuri svečiuose 79:62 (24:23, 22:13, 17:11, 16:15) įveikė Mažeikių
"Žalgiris" ir trečią kartą nukovė "Rytą", šįkart – užtikrintai
"Žalgiris" ir trečią kartą nukovė "Rytą", šįkart – užtikrintai
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) vyko jau trečioji grandų akistata, kurią ir vėl laimėjo Kauno „Žalgiris“ (22-2).Andrea Trinchieri auklėtiniai namie 92:78 (27:22,
Tik vieną abejonę dėl Sirvydžio turintis Kurtinaitis: "Žalgiris" dėl to ir yra "Žalgiris"
Tik vieną abejonę dėl Sirvydžio turintis Kurtinaitis: "Žalgiris" dėl to ir yra "Žalgiris"
Po nepavykusių mėginimų tvirčiau užsikabinti NBA lygoje, kur per tris sezonus sužaidė tik 23 mačus, 23-ejų metų Deividas Sirvydis labai greitai užsirekomendavo grįžęs iš už Atlanto,
Kaip su "Real", taip ir su "Rytu": "Žalgirio" fanai iššlavė visus bilietus
Kaip su "Real", taip ir su "Rytu": "Žalgirio" fanai iššlavė visus bilietus
Trečiasis šio sezono LKL grandų mūšis tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“ krepšininkų sekmadienį vyks sausakimšoje arenoje, rašo Krepšinis.lt.„Antras
Iš arčiau: 3 įdomūs faktai apie "Žalgirio" ir "Ryto" susitikimą
Iš arčiau: 3 įdomūs faktai apie "Žalgirio" ir "Ryto" susitikimą
„Betsafe-LKL“ čempionate laukia paskutinis reguliaraus sezono derbio mūšis, kuriame šį sekmadienį Kauno „Žalgiris“ (21-2) namuose priims svečių, Vilniaus
Ar "Rytas" gali pagauti Eurolygos sezoną pabaigusį "Žalgirį"? (Čeponio, trenerių ir žaidėjų komentarai)
Ar "Rytas" gali pagauti Eurolygos sezoną pabaigusį "Žalgirį"? (Čeponio, trenerių ir žaidėjų komentarai)
Praėjus trims dienoms nuo to, kai Nemuno saloje lankėsi Eurolygos čempionas Madrido „Real“ klubas (62:64), į, kaip prognozuojama, taip pat sausakimšą Kauno „Žalgirio“
Svarbiausius derbio akcentus minėjęs Birutis: kiekvienas turime suprasti, jog sezonas nesibaigė
Svarbiausius derbio akcentus minėjęs Birutis: kiekvienas turime suprasti, jog sezonas nesibaigė
Kauno „Žalgiris“ uždarė sezoną Eurolygoje ir gali pilnai koncentruotis „Betsafe-LKL“ batalijoms.Artimiausias kauniečių mačas laukia jau šį sekmadienį, kuomet
Įstabų proveržio sezoną sužaidęs Giedraitis: į rinktinę tikrai važiuočiau
Įstabų proveržio sezoną sužaidęs Giedraitis: į rinktinę tikrai važiuočiau
Jeigu Kauno „Žalgiris“ šį sezoną sugalvotų rinkti labiausiai patobulėjusį savo žaidėją Eurolygoje, užvirtų tikrai rimta kova, rašo Krepšinis.lt.Didelius žingsnius
Jankūnas – apie Evanso viliones kito sezono gaires bei naują sporto direktorių
Jankūnas – apie Evanso viliones kito sezono gaires bei naują sporto direktorių
Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas užbaigė 2023–2024 m. Eurolygos sezoną, kuris šį kartą baigėsi nepatekus į atkrintamąsias.Ta proga Kauno „Žalgirio“
"Neptūnas" nestabdo: darsyk patiesęs panevėžiečius kyla į penktąją vietą
"Neptūnas" nestabdo: darsyk patiesęs panevėžiečius kyla į penktąją vietą
Klaipėdos „Neptūno“ (13-12) pasaka su Georgios Vovoru tęsiasi.Klaipėdiečiai savo namų tvirtovėje 88:84 (20:27, 23:14, 31:22, 14:21) patiesė Panevėžio „7bet-Lietkabelį“
Legionieriaus vedami uteniškiai pratęsė tragišką "Pieno žvaigždžių" seriją
Legionieriaus vedami uteniškiai pratęsė tragišką "Pieno žvaigždžių" seriją
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) intrigos nepašykštėjo dar vienas Aukštaitijos derbis. Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (4-21) savo arenoje
"Žalgirio" premija iš Eurolygos – triskart mažesnė nei pernai
"Žalgirio" premija iš Eurolygos – triskart mažesnė nei pernai
Kauno „Žalgiris“ Eurolygos reguliariojo sezono finiše užėmė 14-ą vietą, o tai yra paskutinė pozicija, už kurią turnyro organizatorė skiria premiją už pasiekimus sezono metu,
Įspūdinga Ulanovo ir Hayeso ataka – tarp gražiausių Eurolygos momentų
Įspūdinga Ulanovo ir Hayeso ataka – tarp gražiausių Eurolygos momentų
Eurolyga paskelbė paskutinio reguliariojo sezono turo gražiausių epizodų dešimtuką, į kurį pateko ir du momentai iš Kauno "Žalgirio" dvikovos su Madrido "Real".Edgaro
Jaiskevičius įvertino palaimėjimą Pirėjuje – išpešė nemažai naudos
Jaiskevičius įvertino palaimėjimą Pirėjuje – išpešė nemažai naudos
Po pralaimėjimo Pirėjo „Olympiakos“ komandai Stambulo „Fenerbahče“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius džiaugėsi gera repeticija prieš atkrintamąsias
Vovoro pakylėtas "Neptūnas": jausti spaudimą yra privilegija (įvertino grandų galimybes)
Vovoro pakylėtas "Neptūnas": jausti spaudimą yra privilegija (įvertino grandų galimybes)
Krepšinio sirgaliai uostamiestyje primiršo pralaimėjimo skonį. Paskutinį sykį Klaipėdos „Neptūnas“ aikštelę nuleista galva paliko dar vasario 12-ąją, kuomet Vido
Sedekerskio ekipa pasigerino poziciją, Jokubaitis prametė lemiamą metimą (aiškios įkrintamųjų poros)
Sedekerskio ekipa pasigerino poziciją, Jokubaitis prametė lemiamą metimą (aiškios įkrintamųjų poros)
Nors Vitorijos „Baskonia“ (18-16) prieš lemiamą Eurolygos turą buvo ramūs dėl vietos įkrintamosiose, bet Bolonijoje pasiekta pergalę sustiprino pastarųjų šansus įveikti
Graikijos ir Turkijos grandų mūšyje – dramatiška Šaro kariaunos nesėkmė po pratęsimo
Graikijos ir Turkijos grandų mūšyje – dramatiška Šaro kariaunos nesėkmė po pratęsimo
Paskutiniame Eurolygos reguliariojo sezono ture įvyko nuožmus Graikijos ir Turkijos krepšinio grandų mūšis, kuriame nepakaklo pagrindinio laiko.Šarūn Jasikevičiaus treniruojama
"Žalgirio" arenoje – Eurolygos išlydėtuvės, fanų favoritai ir atlikėjų komentarai
"Žalgirio" arenoje – Eurolygos išlydėtuvės, fanų favoritai ir atlikėjų komentarai
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai rungtynėmis su Madrido „Real“ sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje užbaigė 2023-2024 m. Eurolygos sezoną.Kaip jau įprasta,
Sirgalių meile besimėgaujantis Evansas po klausimo apie ateitį pažvelgė į artimiausius tikslus
Sirgalių meile besimėgaujantis Evansas po klausimo apie ateitį pažvelgė į artimiausius tikslus
Galimai paskutines rungtynes su „Žalgirio“ marškinėliais Eurolygoje sužaidęs Keenanas Evansas apie savo ateitį dar negalvoja ir teigia, jog liko dar nenuveiktų darbų likusioje
Dar vieną saldžią patirtį iš Kauno išsivežęs "Real" strategas įvertino ir Hayeso, ir Decko metimus
Dar vieną saldžią patirtį iš Kauno išsivežęs "Real" strategas įvertino ir Hayeso, ir Decko metimus
Rezultatyviausias Eurolygos ir šio reguliariojo sezono nugalėtojas Madrido „Real“ klubas ketvirtadienio vakarą Kaune tesukrapštė mažiausiai šiais metais – tik
Metus į dvi dalis skėlęs Ulanovas – apie trenerių kaitą, rinktinę ir "Žalgirio" va bank planą prieš "Real"
Metus į dvi dalis skėlęs Ulanovas – apie trenerių kaitą, rinktinę ir "Žalgirio" va bank planą prieš "Real"
Kauno „Žalgirio“ vyrai Eurolygos reguliariojo sezono finiše namuose vos per plauką neįkando titulą ginantiems čempionams Madrido „Real“ krepšininkams –

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (220) 10.22 16:33
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime