Naujienos kraunasi...

Ūkyje užaugęs ir pas Krzyzewski subrendęs "Ryto" naujokas: apie Vilnių papasakojo SpeedyMažo miestelio ūkyje Jungtinėse Valstijose užaugęs Javinas DeLaurier į Lietuvos sostinę atvažiuoja sunkiai dirbti ir visada kautis. To jis mokėsi visą savo gyvenimą.

„Nuolatinis darbas ir aukštų tikslų siekimas tapo tam tikru standartu. Kitaip būti tiesiog negalėjo“, – teigia „Ryto“ naujokas.

Augdamas su trimis jaunesniais broliais, o vėliau dirbdamas ir su vienu geriausiu visų laikų krepšinio treneriu, legendiniu Mike‘u Krzyzewski centras išmoko svarbiausią pamoką – tik pats gali pasiekti savo svajonių, niekas kitas už tave to nepadarys.

Krzyzewskis savo karjerą NCAA baigė 2022 m. balandį. Per 47-erius treniravimo metus jis 5 kartus tapo NCAA čempionu – visus juos su Djuko universiteto komanda, kurioje 2016-2020 m. žaidė ir Javinas DeLaurier. Jos vairą treneris laikė 1981-2022 m. Maža to, su Jungtinių Valstijų vyrų krepšinio rinktine jis tris kartus laimėjo auksą Olimpinėse žaidynėse ir dar du kartus tapo pasaulio čempionu.

„Tai, kokiais tempais tobulėjau bendraudamas su juo ir mokydamasis iš jo, yra neįkainojama. Jis visiškai pakeitė mano supratimą ne tik apie žaidimą, bet ir suteikė gyvenimiškų pamokų, už kurias jam liksiu dėkingas visą gyvenimą“, – 4 metus praleistus legendinio trenerio komandoje prisimena „Ryto“ naujokas.

Apie iki šiol palaikomą ryšį su treneriu Krzyzewskiu, vaikystės norą tapti žirgų lenktyninku ir ką apie Vilnių jam papasakojo Speedy Smith‘as skaitykite rytasvilnius.lt parengtame interviu.

Kaip praėjo pirmoji tavo vasaros pusė?

Viskas puikiai. Labai džiaugiuosi galėdamas praleisti daugiau laiko su savo šeima, to laiko tarp dviejų sezonų nėra tiek daug. Taip pat stengiuosi neatitrūkti ir nuo sportinės rutinos – vaikštau į sporto salę, palaikau formą. Vasara yra puikus laikas išmokti kažko naujo, stengiuosi tobulėti ne tik fiziškai.

Kodėl nusprendei karjerą tęsti būtent Vilniuje? Ar jau bendravai su treneriais, komandos vadovais?

Tikrai taip. Kalbėjome su treneriu Žibėnu apie lūkesčius, meilę krepšiniui. Ne tik mano ar trenerio, bet ir visos jūsų šalies. Buvau tai girdėjęs ir pats, bet Giedrius papasakojo plačiau apie tai, koks Lietuvai svarbus krepšinis. Todėl nekantrauju atvykti į šalį, kurioje žmonės supranta krepšinį, juo nuoširdžiai domisi.

Kalbant apie „Rytą“ – tai sunkiai dirbanti komanda, kuri pretenduoja į titulus. Žinau, kad pernai tapote Lietuvos krepšinio lygos čempionais, o šiemet buvote visai arti to, kad titulą apgintumėte. Tokie iššūkiai man patinka, noriu būti konkurencingoje komandoje, apsuptas žmonių, kurie vieningai dirba dėl svarbiausio tikslo ir supranta, kokių pastangų tai reikalauja.

Ar visada žinojai, kad būsi krepšininkas?

Kai buvau vaikas išbandžiau daugybę sporto šakų. Labai mėgau futbolą ir beisbolą, bet augdamas supratau, kad labiausiai noriu būti būtent krepšininku. Tam įtakos, žinoma, turėjo ir mano ūgis.

Kaip su jodinėjimu?

(Juokiasi) Aš užaugau ūkyje, tad kol buvau vaikas, iš tiesų, norėjau būti žirgų lenktynininku arba bulių raiteliu, kaubojumi. Visgi, kai buvau 4-erių metų, močiutė man pasakė, kad užaugsiu per didelis, todėl turiu pasirinkti kitą hobį. Trumpai gyvenusi svajonė.

Papasakok plačiau apie vaikystę ūkyje.

Augau mažame miestelyje, turinčiame mažiau nei 500-us gyventojų. Ūkyje būdavo daugybė darbų, kuriuos reikėdavo daryti, todėl išmokau daug ir sunkiai dirbti. Nesvarbu, kad tu 10-ies metų vaikas ir nori veikti kažką kito – niekas kitas už tave to nepadarys. Todėl suimi save į rankas ir darai, ką reikia.

Turėjau to išmokyti ir tris savo jaunesnius brolius. Tai darydamas išmokau vertinti ir kito darbą, nepamiršti padėkoti už įdėtas pastangas. Šias vaikystės pamokas ir dabar pritaikau kasdienybėje.

Jas pritaikyti greičiausiai teko ir Djuko universitete?

Tikrai taip. Jame susipažinti su Coach K (Mike Krzyzewski) buvo nuostabi patirtis. Tai, kokiais tempais tobulėjau bendraudamas su juo ir mokydamasis iš jo, yra neįkainojama. Jis visiškai pakeitė mano supratimą ne tik apie žaidimą, bet ir suteikė gyvenimiškų pamokų, už kurias jam liksiu dėkingas visą gyvenimą.

Kuo ypatingas yra treneris Krzyzewskis?

Jis laikomas studentų krepšinio Amerikoje krikštatėviu. Jį visi gerbia. Ne tik dėl jo pasiekimų, bet ir dėl to, kiek darbo jis įdeda. Niekada nebuvau sutikęs konkurencingesnio žmogaus. Vos tik pasibaigus rungtynėms jis iškart jas peržiūri bent kelis kartus. Ir nepaisant to, kad jam jau daugiau nei 70-imt metų, jis gali praleisti visą naktį kurdamas naujas žaidimo schemas.

Jis savotiškai pratęsė sunkaus darbo etikos naratyvą, kurio pradėjai mokytis jau vaikystėje?

Tai tapo tam tikru standartu. Kitaip būti tiesiog negalėjo – kai įskiepiji šias vertybes 18-mečiui, tai lieka visam gyvenimui.

Ar vis dar bendrauji su juo?

Taip. Jei žinote daugiau apie Djuko universiteto krepšinį, būsite girdėję ir apie brolybės (angl. „The Brotherhood“) šūkį. Tai nėra tik žodžiai ar tik šūkis. Daugybė jaunų žaidėjų perėjo per tą patį, jie visi žaidė pas Mike‘ą. Tapome tikrais broliais, nuolat palaikome ryšį, susitinkame. Ir šiemet „Vasaros lygos“ metu Las Vegase vyko didžiulė Djuko alumnų vakarienė. Tai liečia ne tik žaidėjus, bet ir trenerį Krzyzewskį.

Daug kalbi apie sunkų darbą, bet gyvenime svarbu ir balansas. Kaip mėgsti atsipalaiduoti po sunkių treniruočių ir rungtynių?

Aš paprastas vyrukas – mėgstu leisti laiką su draugais, broliais. Kai jų nėra šalia skaitau knygas, žiūriu filmus, žvejoju. Myliu savo šunį, turiu vokiečių aviganį vardu Quogi. Tikiuosi, kad pavyks jį atsivežti į Vilnių, nors keliauti su šuniu tikrai nėra lengva ir reikės rasti, kas jį galėtų prižiūrėti, kol būsiu išvykęs.

Kokias knygas skaitai, kokius filmus žiūri?

Mėgstu grožinę literatūrą, istorines knygas, fantastiką. Bet ką, kas bus įdomu ir naudinga. Mėgstamiausią knygą išsirinkti būtų sunku, jų perskaitęs esu labai daug. Viena iš neseniai perskaitytų knygų, kuri paliko didelį įspūdį – Ričardo Polo Evanso „Saulėgrąža“. Ją man rekomendavo mergina. Mėgstamiausią filmą išsirinkti lengviau – tai būtų „Tamsos riteris“ su Hytu Ledžeriu. Puikus filmas ir dar geresnė aktoriaus vaidyba.

Jei mėgsti istoriją, turėsi išmokti ir apie Vilniaus istoriją – šiemet miestas mini 700-ų metų jubiliejų. Ką žinai apie miestą, į kurį atvyksi jau po mėnesio?

Daug apie miestą man pasakojo Speedy Smithas. Jis Vilnių įvardijo kaip spindintį miestą, kalbėjo apie jį pačiais gražiausiais žodžiais, tai, beje, irgi buvo vienas iš faktorių, kodėl norėjau atvykti į „Rytą“. Jis pasakojo ir apie pačia geriausia prasme išprotėjusius komandos gerbėjus, puikų trenerių štabą. Žinau, kad Vilnius vakarietiškas miestas, turintis apie pusę milijono gyventojų, kurie yra įvairių tautybių. Nekantrauju išmokti ir dar daugiau.

Kokie tavo planai likusiai vasarai?

Kiekvieną dieną stengiuosi padaryti kažką, kas atneštų man vienokios ar kitokios naudos. Ar tai būtų skaitoma knyga, ar keli šimtai atsispaudimų per dieną. Noriu nešvaistyti laiko ir būti puikiai pasiruošęs sezonui.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
18 taškų deficitą panaikinę "Celtics" horizonte jau mato NBA supefinalą
18 taškų deficitą panaikinę "Celtics" horizonte jau mato NBA supefinalą
Absoliutūs reguliariojo sezono nugalėtojai Bostono „Celtics“ krepšininkai maksimaliai priartėjo prie NBA superfinalo, rašo Krepšinis.lt.„Keltai“ trečiose
"Monaco" patyrė pirmą nesėkmę pusfinalyje, lygybė – ir kitoje poroje
"Monaco" patyrė pirmą nesėkmę pusfinalyje, lygybė – ir kitoje poroje
„Monaco“ komanda patyrė pirmąjį pralaimėjimą Prancūzijos čempionato pusfinalyje. Šį kartą Donatas Motiejūnas rungtynėms buvo neregistruotas, rašo Krepšinis.lt.„Monaco“
Prieš finalą Atamanas dar kartą gnybė "Fenerbahče", siūlė susitarti varžovams ir išreiškė norą dėl serijos
Prieš finalą Atamanas dar kartą gnybė "Fenerbahče", siūlė susitarti varžovams ir išreiškė norą dėl serijos
Prieš Eurolygos finalą Erginas Atamanas juokaudamas siūlė varžovų treneriui Chusui Mateo susitarti, siuntė linkėjimus aršiems Šarūno Jasikevičiaus treniruojamo klubo varžovams
"Real" mintys apie finalą – tik po alaus, OLY atstovai rungtynes dėl trečios vietos metė į šiukšlinę
"Real" mintys apie finalą – tik po alaus, OLY atstovai rungtynes dėl trečios vietos metė į šiukšlinę
Madrido „Real“ nesuteikė didelių vilčių Pirėjo „Olympiakos“ planuotam kerštui ir antrus metus iš eilės kausis Eurolygos finale. Čempionai apie jį galvos tik
Dominavęs Jakučionis prametė lemiamą metimą, o "Barca" liko be finalo
Dominavęs Jakučionis prametė lemiamą metimą, o "Barca" liko be finalo
Kasparas Jakučionis surengė dar vieną įspūdingą pasirodymą Eurolygos jaunimo turnyre, tačiau jo atstovaujama „Barcelona“ (1-2) patyrė nesėkmę ir liko be finalo, rašo Krepšinis.lt.„Barcelonos“
Aštriai apie "Wolves" po konflikto kalbėjęs Radzevičius: palikime tai aikštelėje
Aštriai apie "Wolves" po konflikto kalbėjęs Radzevičius: palikime tai aikštelėje
Penktadienį „Twinsbet“ arenoje į LKL pusfinalio seriją su trenksmu grįžo Vilniaus „Ryto“ krepšininkai. Giedriaus Žibėno auklėtiniai 113:75 nepaliko jokių šansų
Žibėnas atsiprašė už stumtelėjimą, Pacevičius teigia, kad tokių dalykų neturėtų būti
Žibėnas atsiprašė už stumtelėjimą, Pacevičius teigia, kad tokių dalykų neturėtų būti
Penktadienį „Twinsbet“ arenoje LKL pusfinalio serijoje galingai atsitiesė Vilniaus „Ryto“ krepšininkai. Giedriaus Žibėno auklėtiniai 113:75 sutriuškino sostinės
Dončičiaus magija: lemiamas slovėno tritaškis ir dar viena "Mavericks" pergalė
Dončičiaus magija: lemiamas slovėno tritaškis ir dar viena "Mavericks" pergalė
Luka Dončičius surengė dar vieną spektaklį NBA atkrintamosiose, o slovėno vedama Dalaso „Mavericks“ pateikė rimtą pareiškimą dėl vietos finale.Kaubojai Vakarų konferencijos
Antrajame Vilniaus derbio mače "Rytas" sutrypė "Wolves" ir išlygino seriją
Antrajame Vilniaus derbio mače "Rytas" sutrypė "Wolves" ir išlygino seriją
Vilniaus „Ryto“ komanda užkūrė puolimą ir taip išlygino Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalio serijos rezultatą.Giedriaus Žibėno auklėtiniai
Neramumai prieš Eurolygos pusfinalį: turkų fanai į areną įsiveržė be bilietų
Neramumai prieš Eurolygos pusfinalį: turkų fanai į areną įsiveržė be bilietų
Prieš penktadienio vakarą Berlyne prasidedantį Eurolygos finalo ketverto turnyrą užfiksuoti pirmieji didesni neramumai, rašo Krepšinis.lt.Likus porai valandų iki pirmojo pusfinalio
LKL išaiškino daug diskusijų sukėlusį lemiamą epizodą Panevėžyje
LKL išaiškino daug diskusijų sukėlusį lemiamą epizodą Panevėžyje
Ketvirtadienį antrojoje pusfinalio serijos akistatoje susitiko Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ ir Kauno „Žalgirio “ komandos. Po atkaklios kovos Andrea Trinchieri vadovaujama ekipa
Prie geriausios formos tik artėjantis Žagaras – apie priešišką atmosferą bei Eurolygą
Prie geriausios formos tik artėjantis Žagaras – apie priešišką atmosferą bei Eurolygą
Ilgai lauktos pusfinalio serijos tarp Vilniaus „Ryto“ ir Vilniaus „Wolves Twinsbet“ startas neturėjo nuvilti neutralių aistruolių, besitikinčių intrigos ir kuo ilgesnės serijos
Be lyderio likusius varžovus įveikę "Celtics" įpusėjo kelionę finalo link
Be lyderio likusius varžovus įveikę "Celtics" įpusėjo kelionę finalo link
Bostono „Celtics“ tęsia užtikrintą žygį NBA finalo link. Rytų konferencijos finalo antrosiose serijos rungtynėse šie 126:110 (25:27, 32:24, 36:29, 33:30) pranoko Indianos „Pacers“,
Trinchieri vadino Oreliką ir Sirvydį Eurolygos lygio žaidėjais, Čanakas įžvelgė teisėjų klaidą
Trinchieri vadino Oreliką ir Sirvydį Eurolygos lygio žaidėjais, Čanakas įžvelgė teisėjų klaidą
Dviženklį deficitą panaikinęs Kauno „Žalgiris“ paskutinę sekundę dramatiškai išplėšė pergalę Panevėžyje ir „Betsafe-LKL“ pusfinalio serijoje iki
Prieš lemiamas Eurolygos kovas – Jasikevičiaus pokštai, pasiūlymas Atamanui ir turko atsakas
Prieš lemiamas Eurolygos kovas – Jasikevičiaus pokštai, pasiūlymas Atamanui ir turko atsakas
Šarūnas Jasikevičius penktąjį finalo ketvertą kaip treneris pasitiko šmaikštaudamas ir duodamas vieną patarimą savo oponentui Erginui Atamanui, kuris sukėlė juoką spaudos
Paskutinę sekundę Panevėžyje laimėjęs "Žalgiris" –  per žingsnį nuo finalo
Paskutinę sekundę Panevėžyje laimėjęs "Žalgiris" – per žingsnį nuo finalo
Įspūdingą ir permainingą dramą išgyvenęs Kauno „Žalgiris“ galiausiai laimėjo trilerį Panevėžyje ir šio miesto klubą nustūmė ant bedugnės krašto.Andrea
Mažeikių klubas išlaikė naudingiausią žaidėją
Mažeikių klubas išlaikė naudingiausią žaidėją
Naudingiausias šio sezono Mažeikių „M Basket-Delamode“ komandos krepšininkas Giedrius Staniulis ekipos marškinėlius vilkės ir toliau. 33-ejų aukštaūgis ir
Išskirtinis įvertinimas: Sabonis pateko į NBA simbolinį penketą (sulaukė solidžios premijos)
Išskirtinis įvertinimas: Sabonis pateko į NBA simbolinį penketą (sulaukė solidžios premijos)
Nepaisant nesėkmingos sezono pabaigos, Domantas Sabonis sulaukė individualaus įvertinimo. 28-erių lietuvis pateko į trečiąjį geriausių NBA krepšininkų simbolinį penketuką, rašo
"Žalgirį" tritaškiais Kaune baudęs Orelikas: svarbu, atsirado supratimas
"Žalgirį" tritaškiais Kaune baudęs Orelikas: svarbu, atsirado supratimas
Šį vakarą Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) vyks antrosios pusfinalio serijos rungtynės tarp Kauno „Žalgirio“ ir Panevėžio „7bet-Lietkabelio“
Berlyne – Atamano ir "Fenerbahče" sirgalių konfliktas
Berlyne – Atamano ir "Fenerbahče" sirgalių konfliktas
Šį savaitgalį Berlynas pasitinka lemiamas Eurolygos kovas – finalo ketvertą. Visgi net nesulaukus pusfinalio akistatų kyla neramumai prie Vokietijos sostinės viešbučio, kur renkasi
Irvingo ir Dončičiaus tandemas nukalė "Mavericks" pirmąją pergalę konferencijos finale
Irvingo ir Dončičiaus tandemas nukalė "Mavericks" pirmąją pergalę konferencijos finale
Luka Dončičius ir Kyrie Irvingas pasirūpino, jog Dalaso „Mavericks“ dėtų pirmą žingsnį NBA finalo link. Kaubojai išvykoje 108:105 (27:33, 32:29, 23:21, 26:22) palaužė Minesotos
"Vilkų" lyderio atsiprašymą priėmęs Žibėnas pasigedo saviškių reakcijos
"Vilkų" lyderio atsiprašymą priėmęs Žibėnas pasigedo saviškių reakcijos
Po pralaimėjimu pradėtos „Betsafe-LKL“ pusfinalio serijos „Ryto“ strategas Giedrius Žibėnas netiesiogiai turėjo priekaištų savo auklėtiniams dėl netinkamo požiūrio
Pusfinalio kontrolę į savo rankas perėmusių "Vilkų" treneris: mes kovėmės kaip išprotėję
Pusfinalio kontrolę į savo rankas perėmusių "Vilkų" treneris: mes kovėmės kaip išprotėję
Praėjusį LKL sezoną fiasko patyrę ir net ketvirtfinalio barjero neįveikę Vilniaus „Wolves“ šiemet pasitenkinti patekimu į pirmąjį ketvertą neketina, rašo Krepšinis.lt.Tai
Nervingame Vilniaus derbyje triumfavo "Wolves"
Nervingame Vilniaus derbyje triumfavo "Wolves"
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) startavo vilnietiška pusfinalio serija, kurioje pirmąją pergalę pasiekė „Wolves Twinsbet“.Teoriniai aikštės svečiai
Žalgiriečiai beveik vienbalsiai sutarė dėl būsimo Eurolygos čempiono, dėl MVP nuomonės skyrėsi
Žalgiriečiai beveik vienbalsiai sutarė dėl būsimo Eurolygos čempiono, dėl MVP nuomonės skyrėsi
Jau šį savaitgalį Berlyną sudrebins Eurolygos finalo ketvertas, kuriame dėl titulo susigrums praėjusio sezono čempionai Madrido „Real“, finalininkė Pirėjo „Olympiacos“
"Žalgiris" arti susitarimo su Europos taurėje spindėjusiu puolėju
"Žalgiris" arti susitarimo su Europos taurėje spindėjusiu puolėju
LKL pusfinalyje besikaunantis Kauno „Žalgiris“ intensyviai darbuojasi ir už aikštelės ribų. Kauniečiai jau dabar ruošiasi kitam sezonui bei pildo atsivėrusias spragas sudėtyje,
Savo idealus įvardijęs Buzelis – apie pasididžiavimą žaisti už Lietuvą ir neįtikėtinus sirgalius
Savo idealus įvardijęs Buzelis – apie pasididžiavimą žaisti už Lietuvą ir neįtikėtinus sirgalius
Didžiausias Lietuvos krepšinio talentas Matas Buzelis ruošiasi NBA naujokų biržai. 19-mečiui yra prognozuojama vieta pirmajame naujokų penketuke, rašo Krepšinis.lt.JAV
Evansas ar Manekas – kuris Kauno aikštelių karalius?
Evansas ar Manekas – kuris Kauno aikštelių karalius?
Brady Manekas ir Keenanas Evansas šį sezoną nekart draskė „Žalgirio“ arenos krepšio tinklelius. Prieš „Betsafe-LKL“ pusfinalio seriją žalgiriečiai nusprendė

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (228) 05.16 00:00
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime