Naujienos kraunasi...

"Wolves" legionierius: mokyklos komandoje turėjome du ar tris žaidėjus iš LietuvosPirmasis vasarą į Vilniaus „Wolves“ pasiruošimo stovyklą atvykęs legionierius Tre‘Shawnas Thurmanas trykšta noru kovoti dėl aukščiausių vietų. Praėjusį sezoną, pirmaisiais savo metais Europoje, jis liko šalia norimo trofėjaus ir kartu su Ostendės „Filou“ (Belgija) ekipa užlipo ant antrojo jungtinės Belgijos ir Olandijos lygos (BNXT) laiptelio.

Nuolat pabrėžiantis savo kovingumą, atsidavimą aikštelėje, amerikietis neslepia, kad būti nugalėtoju dar mokosi, todėl yra pasiruošęs mokytis iš visų komandos draugų ir trenerių, kurie savo karjerose yra iškovoje ne vientą titulą.

„Mano tikslas paprastas – laimėti čempionatą. Manau, kiekvienas asmuo organizacijoje nori laimėti čempionatą. Tai sieksime padaryti“, – užtikrintai sakė 27 m. amžiaus amerikietis.

Pirmajame savo interviu T. Thurmanas atskleidė savo stipriąsias charakterio ir žaidimo savybes, meilę krepšiniui, šeimą, patirtis ir iššūkius žaidžiant toli nuo namų, užmezgamus ryšius atvykus į naują komandą, žinias apie Lietuvą ir netikėtą pomėgį.
 


Koks esi žaidėjas? Ką gali duoti savo komandai?

Visų pirma ir labiausiai – energijos, kovingumo. Kaip žaidėjas visose rungtynėse stengiuosi kovoti kiek įmanoma geriau. Taip pat, darausi vis vyresnis, todėl jau galiu duoti ir kažkiek išminties, įnešti ugnies, komunikacijos ir, tikiuosi, nusiteikimo laimėti.

Papasakok apie savo šeimą. Iš kur esi kilęs, kur augai?

Esu iš Nebraskos – valstijos, esančios pačiam Jungtinių Amerikos Valstijų viduryje. Tai yra nuostabu. Esu iš didžiausio jos miesto – Omahos. Mane užaugino mama, turiu dvi jaunesnes seseris, jaunesnį brolį. Su jais augau. Ten buvau tarsi vyriausias namuose. Tiesa, turiu ir vyresnę seserį, tai kaip ir nebuvau vyriausias šeimoje, bet elgiausi, tarsi toks būčiau. Jie jautėsi, tarsi aš jiems nurodinėčiau, tačiau aš taip negalvojau ir stengiausi jiems padėti, kiek įmanoma. Pradėjau žaisti krepšinį sulaukęs 3 metų. Man tai patiko. Kiek save pamenu, visada vienas aukščiausių. Tai atrodė tarsi vienintelis dalykas, kurį galiu daryti, ir man patiko viską šiame sporte daryti kuo geriau.

Kodėl pasirinkai krepšinį? Ar bandei save ir kitose sporto šakose?

Kaip sakiau, visada mėgau krepšinį ir buvau aukštesnis už kitus. Nežinau, kaip tai nutiko, buvau dar visai mažas ir man tiesiog įdavė kamuolį į rankas. Tad, kiek save atsimenu, visada žaidžiau tik su kamuoliu. Bandžiau vyresnėse mokyklos klasėse žaisti amerikietišką futbolą. Man jis visai patiko ir, galvojau, galėjau tapti tikrai neblogu žaidėju, jei būčiau toliau mokęsis žaisti. Tačiau tuo metu jau neblogai žaidžiau krepšinį, todėl pagalvojau, kad nereikėtų to sugadinti vien todėl, kad pradėjo patikti futbolas. Dar man labai patinka beisbolas, bet jo nesu išbandęs. Likau su krepšiniu, kurį žaidžiu beveik visą savo gyvenimą, nors man sekėsi ir kiti sportai, nes mylių krepšinį. Kaip galima jo nemylėti?

Kas motyvavo siekti profesionalios karjeros? Į ką lygiavaisi?

Mano gyvenime svarbus buvo patėvis. Jis išlavino mano mentalitetą stengtis aikštelėje iš visų jėgų, tikėti, kad esu skirtas būti aikštelėje, nesvarbu, kokie žaidėjai joje žaidžia. Daug motyvacijos gavau iš savo dėdžių, kurie buvo vieni geriausių Omahos valstijos sportininkų. Mama taip pat nuolat motyvuoja. Jis visada manimi tikėjo ir ragino negailėti jėgų. Ji taip pat manyje suformavo atkaklumą aikštelėje nenusileisti niekam. Jei žaidžiu krepšinį ar darau kitus dalykus, stengiuosi juos atlikti kuo geriausiai. Nedarau tik tam, kad daryti. Jie yra svarbiausi mano gyvenime žmonės, kurie mane motyvavo sporte ir apskritai, nes aš stengiuosi viską daryti dėl jų. Myliu juos ir noriu, kad jie turėtų visa kas geriausia savo gyvenime. Kaip sakiau, nesu vyriausias šeimoje, bet elgiausi kaip toks, ir turiu įrodyti, kad turi sunkiai dirbti, kad pasiektum savo tikslus. Galbūt toks mano pavyzdys įkvėps ir juos dirbti sunkiai ir pasiekti to, ko jie nori.

Kokie tavo įgūdžiai labiausiai pravers „Wolves“ komandai ir pagerins jos žaidimą?

Visų pirma, nusiteikimas. Mąstymas. Aš buvo laiminčiose komandose kone visą savo gyvenimą. Tai kaip mes pasiruošiame ir kaip mes įvertiname dalykus rungtynių metu, mums bus labai svarbu. Taip pat galiu pataikyti, galiu gintis, nes esu aukštas ir galiu dengti kelias pozicijas. Stengsiuosi tai daryti kuo geriau kiekvienose rungtynėse. Nesvarbu ar atsiliekame, ar pirmaujame, komandos draugai matys, kad žaidžiu nesitaupydamas, ir galbūt jie suras savyje įkvėpimo žaisti kiek gali geriau. Šiemet tai noriu daryti geriau, nei tai dariau anksčiau.

Tai tavo antrasis sezonas Europoje. Kokia buvo patirtis pirmaisiais metais? Ar buvo sunku palikti valstijas?

Suprantama, buvo sunku, nes tu esi toli nuo draugų ir šeimos narių, kurie visada būdavo netoliese ir galėdavo su tavimi pabūti, jei prastai sekėsi treniruotėje ar blogai sužaidi rungtynes, galėdavai pajausti jų energiją. Tačiau, kaip sakiau, aš myliu krepšinį ir turiu tai paaukoti. Jei nori ko nors pasiekti gyvenime, daryti tai aukštame lygyje, visada turėsi kažką aukoti, kažko netekti. Savo mintyse sugebėjau tai sudėlioti. Mokiausi iš komandos, kurioje žaidžiau, vaikinų, geriausių Belgijoje žaidėjų, iš trenerio Dario (Dario Gjergja), laimėjusio kelis čempionatus. Iš jų mokiausi kaip tapti čempionu.

Atvykus į naują komandą, tenka iš naujo užmegzti ryšius, įgauti naujos patirties. Ar yra koks nors treneris ar žaidėjas, iš kurio tikiesi daugiausiai išmokti?

Tiesa sakant, stengsiuosi mokytis iš visų. Jau paklausiau, kur yra geriausios vietos pavalgyti. Jau išmėginau kai kuriuos lietuviškus patiekalus. Dar neišmokau jų pavadinimų, todėl prašau to neklausti. Kiekvienas jų atsineša savo patirtis, dėl kurių visi esame atsidūrę čia. Visi esame organizacijos dalis. Prezidentas ar savininkas – visi turi kažką, kad padės sezono pabaigoje pasiekti tikslą. Todėl planuoju mokytis iš visų, kalbėtis su visais, suprasti jų mąstyseną. Visada manau, kad tai yra svarbu galvoti vieningai, jausti ryšį, norint laimėti čempionatus. Nekantrauju su visai dirbti. Treneriai jau padarė gerą darbą, pakviesdami mane į komandą ir kalbėdamiesi su manimi. Jau galime suprasti, kaip jie mąsto, kaip aš mąstau, užduoti ir atsakyti į klausimus. Jie man buvo labai geri, todėl nekantrauju augti kartu su jais.

Ką žinojai apie Lietuvą prieš prisijungdamas prie „Wolves“?

Žinojau nedaug. Tai juokinga, bet kai buvau jaunesnis, mokyklos komandoje turėjome su ar tris žaidėjus, kurie buvo atvykę iš Lietuvos. Net keista, kaip ratas apsisuko: jie atvyko būdami jauni, o aš į jų šalį atvykau jau suaugęs. Tad, žinojau nedaug, tik kur ji randasi. Lygiai taip pat buvo ir pernai, kai vykau į Belgiją. Stengiuosi sužinoti kuo daugiau, kol esu čia. Kaip sakiau, jau išmėginau kelias vietas pavalgyti, apsilankiau miesto dienose, pamačiau, kokia čia yra kultūra, mačiau ir koncertą. Viskas pasaulyje yra skirtinga, todėl stengiuosi kiek įmanoma daugiau jo išmėginti ir iš jo išmokti.

Kokie yra tavo pomėgiai? Kaip leidi laisvalaikį?

Mėgstu gaminti, tai mano pagrindinis pomėgis. Tikriausiai nemėginsiu pagaminti lietuviškų patiekalų, nebent man padės komandos draugai, tačiau galiu jiems ką nors pagaminti savo ir galbūt jiems patiks. Taip pat, kaip ir dauguma, mėgstu žiūrėti televiziją, serialus per „Netflix“, žaisti video žaidimus – „Madden NFL“ ar „Call of Duty“. Kalbuosi su draugais, kaip jiems sekasi, kokios yra jų dienos, kai aš esu toli. Yra aštuonių valandų laiko skirtumas, prie kurio stengiamės prisitaikyti. Bendravimas su jais man padeda eiti į priekį.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Žemaičio vedami "Wolves" laimėjo išgyvenimo mūšį ir pateko į vilnietišką pusfinalį
Žemaičio vedami "Wolves" laimėjo išgyvenimo mūšį ir pateko į vilnietišką pusfinalį
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) nusileido ketvirtfinalių uždanga – kovoje dėl vietos tarp keturių geriausių komandų santykius išsiaiškino Vilniaus
Naujos "Žalgiris Shop" parduotuvės atidaryme – džiaugsmingos nuotaikos
Naujos "Žalgiris Shop" parduotuvės atidaryme – džiaugsmingos nuotaikos
Penktadienį šalia Dariaus ir Girėno stadiono bei Kauno sporto halės šurmuliavo Kauno „Žalgirio“ gerbėjai. Šį kartą jie čia susirinko ne į futbolo ar krepšinio
Blogiausias scenarijus: "Wolves" aukštaūgiui sezonas - baigtas
Blogiausias scenarijus: "Wolves" aukštaūgiui sezonas - baigtas
Vilniaus „Wolves Twinsbet“ vidurio puolėjas Garrisonas Brooksas šį sezoną nebežais. Pirmųjų „Betsafe-LKL“ ketvirtfinalio rungtynių su Klaipėdos „Neptūnu“
Gailius – prieš išgyvenimo mūšį Vilniuje: ne deriniai žais, o nusiteikimas, kova
Gailius – prieš išgyvenimo mūšį Vilniuje: ne deriniai žais, o nusiteikimas, kova
Šį šeštadienį paaiškės, kaip atrodys visos Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalio dalyvės.Kol kas vietą šiame etape turi Kauno „Žalgiris“
Triumfuojantis Čanakas: "Žalgiris" yra geriausia komanda Lietuvoje, bet žaisime be spaudimo
Triumfuojantis Čanakas: "Žalgiris" yra geriausia komanda Lietuvoje, bet žaisime be spaudimo
Nenadas Čanakas po dramatiško triumfo Utenoje sakė, kad tai – didžiausia pergalė jam vadovaujant Panevėžio „7bet-Lietkabeliui“, o Oliveris Kostičius uteniškių sezonui
Vėl namų sienas apgynę "Pacers" išplėšė septintąsias rungtynes Niujorke
Vėl namų sienas apgynę "Pacers" išplėšė septintąsias rungtynes Niujorke
Dar vienoje NBA atkrintamųjų serijoje prireiks septintųjų rungtynių. Rytų konferencijos pusfinalyje Indianos „Pacers“ išplėšė pergalę prieš Niujorko „Knicks“
"Lietkabelis" pateko į pusfinalį itin įspūdingame trileryje su pratęsimu
"Lietkabelis" pateko į pusfinalį itin įspūdingame trileryje su pratęsimu
Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ dramatiškai žengė į Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalį.Trečiose ketvirtfinalio rungtynėse svečiuose po pratęsimo
"Rytas" džiaugiasi: vienas lyderių lieka Vilniuje (žaidėjo ir Jomanto komentarai)
"Rytas" džiaugiasi: vienas lyderių lieka Vilniuje (žaidėjo ir Jomanto komentarai)
Lemiamoms „Betsafe-LKL“ kovoms įsibėgėjus, Vilniaus „Rytas“ praneša kitam sezonui išsaugojęs vieną iš ekipos lyderių – Gytį Radzevičių. Sostinės
Kuzminskas – apie Brazdeikio padėtį, nustebinusį Tubelį bei karjeros pabaigą Lietuvoje
Kuzminskas – apie Brazdeikio padėtį, nustebinusį Tubelį bei karjeros pabaigą Lietuvoje
Visoje Europoje į krepšinio lygas atėjo lemiamų kovų metas. Komandos skina nuo pat rudens įdėto darbo vaisius ir kaunasi dėl nacionalinių trofėjų.Paskutiniąsias savaites ar net dienas
Ketvirtfinalio įdomybes su mažeikiškiais apžvelgęs Krapikas: pusfinalis – ne pageidavimo koncertas
Ketvirtfinalio įdomybes su mažeikiškiais apžvelgęs Krapikas: pusfinalis – ne pageidavimo koncertas
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šią savaitę be didesnių problemų užbaigė „Betsafe-LKL“ ketvirtfinalio seriją ir jau kitą savaitę, antradienį, pradės kovą pusfinalio
Po nuostolių dėl muštynių – skaudus kirtis Kurtinaičio klubui jau finalo starte (lietuvio komentaras)
Po nuostolių dėl muštynių – skaudus kirtis Kurtinaičio klubui jau finalo starte (lietuvio komentaras)
Azerbaidžano lygos (ABL) čempionų titulą ginantys Baku „Sabah“ krepšininkai jau pirmose finalo serijos rungtynėse prarado reguliariajame sezone iškovotą namų aikštės
"Wolves" kapitonas prieš lemiamą mūšį: stengsimės, kad nenuplauktų viso sezono darbas
"Wolves" kapitonas prieš lemiamą mūšį: stengsimės, kad nenuplauktų viso sezono darbas
Ketvirtfinalio serijos tarp Vilniaus „Wolves Twinsbet“ ir Klaipėdos „Neptūno“ likimas spręsis trečiose serijos rungtynėse šeštadienį sostinėje. Po jų viena
Prireiks septintųjų rungtynių: "Timberwolves" namuose pažemino Jokičiaus ekipą
Prireiks septintųjų rungtynių: "Timberwolves" namuose pažemino Jokičiaus ekipą
Minesotos „Timberwolves“ 45 taškais nušlavė NBA čempionę Denverio „Nuggets“ ir išplėšė lemiamas serijos rungtynes Vakarų konferencijos pusfinalyje,
Paskelbtas LKL pusfinalių tvarkaraštis
Paskelbtas LKL pusfinalių tvarkaraštis
„Betsafe-LKL“ atkrintamosios kaip reikiant įsibėgėjo. Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Rytas“ jau laukia savo varžovų pusfinalyje, o jie paaiškės jau artimiausiomis
Žibėnas laukia pjautynių, o sezono metu trauktis norėjęs Šeškus į ateitį dar nežiūri
Žibėnas laukia pjautynių, o sezono metu trauktis norėjęs Šeškus į ateitį dar nežiūri
Į Lietuvos krepšinio lygos pusfinalį žengusio Vilniaus „Ryto“ treneris Giedrius Žibėnas pasidžiaugė, kad būtent šiame etape komanda sužaidė sunkias rungtynes, o ilsėtis
Dončičius priartino "Mavs" prie konferencijos finalo, "Celtics" jau laukia varžovo Rytuose
Dončičius priartino "Mavs" prie konferencijos finalo, "Celtics" jau laukia varžovo Rytuose
Luka Dončičius sužaidė kol kas geriausias serijos rungtynes ir padėjo Dalaso „Mavericks“ vėl išsiveržti į priekį Vakarų konferencijos pusfinalyje, rašo Krepšinis.lt.Teksaso
Tubelio vedamas "Neptūnas" išgelbėjo sezoną – išplėšė lemiamas ketvirtfinalio rungtynes
Tubelio vedamas "Neptūnas" išgelbėjo sezoną – išplėšė lemiamas ketvirtfinalio rungtynes
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) tęsis dar viena ketvirtfinalio serija.Lemiamas rungtynes išplėšė Klaipėdos „Neptūnas“, kuris namuose 95:76 (30:23,
Beveik visas rungtynes atsilikinėjęs "Rytas" laimėjo Jonavoje ir žengė į pusfinalį
Beveik visas rungtynes atsilikinėjęs "Rytas" laimėjo Jonavoje ir žengė į pusfinalį
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) intrigos nepašykštėjo antrosios ir septintosios geriausių reguliariojo sezono komandų susidūrimas. Antrajame ketvirtfinalio
LKL paaiškino diskusijas Panevėžyje sukėlusius epizodus
LKL paaiškino diskusijas Panevėžyje sukėlusius epizodus
Antradienį pasibaigus antrosioms ketvirfinalio serijos rungtynėms tarp Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ ir Utenos „Uniclub Casino – Juventus“, LKL teisėjų departamentas
Raumenis pučia ir pagrindiniai lietuvių varžovai: pilietybę gavo "Anadolu Efes" įžaidėjas
Raumenis pučia ir pagrindiniai lietuvių varžovai: pilietybę gavo "Anadolu Efes" įžaidėjas
Eurolygoje užsirekomendavęs amerikietis Dariusas Thompsonas tapo Italijos piliečiu. 29-erių Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) klubo atakų organizatorius yra vedęs italę, praeityje dvejus
LKF siūlo ilginti NKL ir RKL čempionatus
LKF siūlo ilginti NKL ir RKL čempionatus
Antradienį Lietuvos krepšinio federacijoje (LKF) vyko Vykdomojo komiteto posėdis, kuriame buvo patvirtinti jaunimo rinktinių trenerių asistentai bei personalo nariai ir diskutuota dėl Lietuvos
Aukštaičių derbyje prasiveržęs serbiškas vulkanas virto tyla spaudos konferencijoje
Aukštaičių derbyje prasiveržęs serbiškas vulkanas virto tyla spaudos konferencijoje
Du specialistai iš Serbijos pažaibavo tarpusavyje po dramatiškos Panevėžio „Lietkabelio“ ir Utenos „Juventus“ ekipų akistatos Lietuvos krepšinio lygos (LKL)
Be namų negerai: "Knicks" kirto atsakomąjį smūgį; čempionai stumia į šoną "vilkus"
Be namų negerai: "Knicks" kirto atsakomąjį smūgį; čempionai stumia į šoną "vilkus"
NBA Rytų konferencijos pusfinalyje tarp Niujorko „Knicks“ ir Indianos „Pacers“ lemiamu toliau išlieka namų aikštės faktorius, rašo Krepšinis.lt.„Madison
Žaidimo negyręs bei Ulanovo vaidmenį pažymėjęs Trinchieri: mano komentaras trumpas – 2:0
Žaidimo negyręs bei Ulanovo vaidmenį pažymėjęs Trinchieri: mano komentaras trumpas – 2:0
LKL čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ be didesnių komplikacijų žengė ten, kur ir turėjo – į lygos pusfinalį, rašo Krepšinis.lt.Andrea Trinchieri auklėtiniai
"Lietkabelis" pralaimėjo paskutinės sekundės trilerį prieš "Juventus"
"Lietkabelis" pralaimėjo paskutinės sekundės trilerį prieš "Juventus"
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) tęsiasi atkrintamosios bei daugiausiai intrigos žadėjusios poros dvikova.Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ po itin atkaklios
Ir Mažeikiuose užtikrintai laimėjęs "Žalgiris" – LKL pusfinalyje
Ir Mažeikiuose užtikrintai laimėjęs "Žalgiris" – LKL pusfinalyje
Kauno „Žalgiris“ turėjo kiek pavargti Telšiuose, bet galiausiai iškovojo bilietą į Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalį.Ketvirtfinalio antrajame
JAV universitete egzaminus laikanti Sirtautaitė su nekantrumu laukia U20 čempionato
JAV universitete egzaminus laikanti Sirtautaitė su nekantrumu laukia U20 čempionato
Viena auksinės Lietuvos merginų krepšinio kartos lyderių Ugnė Sirtautaitė ką tik baigė savo pirmąjį sezoną už Atlanto, šiuo metu laiko baigiamuosius pirmo kurso egzaminus Providenso
Jamesas pirmą kartą karjeroje išrinktas naudingiausiu Eurolygos krepšininku
Jamesas pirmą kartą karjeroje išrinktas naudingiausiu Eurolygos krepšininku
„Monaco“ lyderis Mike’as Jamesas pirmą kartą pripažintas naudingiausiu Eurolygos krepšininku, rašo Krepšinis.lt.Balsavime dalyvavo sirgaliai, žiniasklaida, Eurolygos

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (228) 05.16 00:00
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime