Naujienos kraunasi...

Pragiedruliai apsiblaususioje Dzūkijos krepšinio padangėje: akademijos planuose – ir vyrų komanda

Autorius: Elvinas Žilinskas.
Pragiedruliai apsiblaususioje Dzūkijos krepšinio padangėje: akademijos planuose – ir vyrų komanda
Nuo šio sezono Alytaus arenoje nebeliko aukščiausio lygio krepšinio – „Wolves“ persikėlus į Vilnių, Dzūkijos sostinė neturi komandos nei Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), nei Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Alytaus krepšinio akademijos (AKA) vadovas Povilas Tamulynas turi tikslą bei svajonę sukurti vyrų komandą Dzūkijos sostinėje.

Tiesa, P. Tamulynas galvoja, kad aukščiausio lygio krepšinio Alytuje dar teks palaukti. Viena to priežasčių – finansų stygius.

„Buvo „Dzūkija“, bet nėra paprasta organizuoti tokio lygio projektą, tam reikia labai didelių finansų. Savivaldybė tų finansų, kaip matėme, neskyrė tiek, kiek reikia.

Rėmėjų šiame krašte solidžiai komandai, jeigu kalbame apie LKL, sudėtinga rasti, todėl savininkas turėtų investuoti didelius savo pinigus į naują klubą“, – apie finansų trūkumą Alytuje kalbėjo akademijos vadovas.

Optimizmu netryško ilgametis „Dzūkijos“ vadovas Tomas Pačėsas, paklaustas apie Dzūkijos krašto krepšinio perspektyvas ir komandą LKL. „Manau, neįmanoma. Aš bijau būti pranašu, bet spėčiau, kad artimiausius penkerius, gal dešimt metų nebus.“

Metė akmenį į savivaldos daržą

Atlantos olimpinių žaidynių bronzos laimėtojas ilgą laiką vadovavo „Dzūkijos“ klubui, tačiau 2022 m. šį projektą pardavė bendrovei „Basketball Holding Company“, o klubas buvo pervadintas į „Wolves“ bei po metų išsikėlė į sostinę.

Jis tikino, jog dabartiniam Alytaus merui Nerijui Cesiuliui buvo siūlyta perimti komandą už vieną eurą du kartus, bet tai neįvyko.

Norą perimti komandą parodė Gediminas Žiemelis. „Čia yra politinis klausimas, politinei valdžiai buvo pasiūlyta prieš tai du kartus, kad perimtų komandą, nes finansavimas yra žemiau plintuso.

Gargždų rajono savivalda 350 tūkst. mokėjo, Jonava – virš 400 tūkst. duoda komandai, tai va, nekalbant apie milijonines sumas Klaipėdos, Vilniaus ar Kauno klubams.

Alytuje aš per 9 metus suskaičiavau, kad vienais metais komanda išvis nieko negavo, o vidurkis gaunamų lėšų per metus siekdavo 160 tūkstančių, iš to sumokėdavai už salę. Tad ta suma gaudavosi žiauriai juokinga“, – pasakojo T. Pačėsas.

„Wolves“ įtaka

Dažnai Alytuje sporto stovyklas rengiantis P. Tamulynas teigia, jog yra labai liūdna dėl dabartinės situacijos, kadangi dėl to labiausiai nukenčia jaunimas. Juk aukščiausio lygio klubas mieste būtų jam pavyzdys.

„Paimkime R. Meilutytę, olimpiadoje laimėjo auksą, iškart yra pagausėjimas plaukiančiųjų baseine. Čia lygiai taip pat. Vaikai mato tuos krepšininkus, mato tas varžybas, atvažiuojantį „Žalgirį“, kitas komandas, gal net Europos. Tie patys „Wolves“ buvo metų projektas Alytuje, vis tiek jie kūrė gerą reginį, vaikai matė, ėjo, juos stebėjo“, – pasakojo krepšinio akademijos įkūrėjas.

Pasak jo, nors „Wolves“ ir išsikėlė į Vilnių, ši komanda įsiminė jaunimui. Alytaus krepšinio akademijos treniruotėse galima pastebėti vaikus, vis dar bėgiojančius su dabar jau Vilniuje rungtyniaujančios komandos marškinėliais.

Apie nuskriaustą jaunimą prakalbo ir T. Pačėsas: „Tai aišku nukenčia (jaunimas), be abejo. Tai ir Gargždai nukentės: nėra komandos, nėra į ką lygiuotis, nėra ką kopijuoti, vis tiek atvažiuoja užsieniečiai, kuriuos seka, žino jaunimas, bando lygiuotis į juos.“

Startas – nuo RKL kovų

P. Tamulynas su kolegomis prieš beveik trejus metus įkūrė krepšinio akademiją, kuri sėkmingai dirba iki šiol bei turi didelį būrį sportuojančių jaunuolių mieste. Vadovas džiaugiasi, jog turi jaunųjų sportininkų įvairiose amžiaus grupėse, kurie varžosi tiek moksleivių krepšinio lygoje (MKL), tiek ir „Mantinga-Vaikų lygoje“.

„Apie tą idėją buvo galvojama ir svajojama labai ilgai, kadangi pats sportavau krepšinį, būtent studijavau dar sporto verslo vadybą Anglijoje, tame krepšinyje viriau nuo mažumės ir prisijungė tos vadybinės studijos. Vis mąsčiau apie tokį dalyką.

Vaikams vis stovyklas organizuodavau, ir visa ta idėja gimė būtent per karantiną, su kolega Karoliu Marcinkevičiumi, vėliau prisijungė ir Edgaras Jančiukas, Robertas Paliutis, o tokia bendrystė privedė prie to, kad šiai dienai sportuojančių turime apie 450 Alytuje“, – apie akademijos gretas kalbėjo pašnekovas.

Šiais metais P. Tamulynas su kolegomis Motiejumi Baubliu bei Ryčiu Amšiejumi įkūrė dar ir Varėnos krepšinio akademiją. „Norisi tai paminėti, nuo šių metų startavome su Varėnos krepšinio akademija, tas labai džiugu. Turime 107 auklėtinius ir Varėnoje, čia pagrindiniu treneriu sėkmingai darbuojasi Karolis Marcinkevičius, tad ta bendratis Dzūkijos krašte džiugina“, – pasakojo vadovas.

Kaip vieną iš tikslų alytiškis įvardijo akademijos augimą bei galimą Alytaus ir Varėnos jungtinę komandą. Taip pat P. Tamulynas užsiminė apie svajonę suburti vyrų komandą, kuri varžytųsi aukštesniame lygyje bei atskleidė kito sezono planus.

„Startuosime nuo kito sezono, matau, kad to reikia. Startuosime su Regionų krepšinio lyga (RKL), yra rėmėjai, kurie šiai dienai nori, kad mes vystytume tokį projektą ir stengsimės sukurti tokią tobulėjimo piramidę, kurioje jauniausio amžiaus vaikai matytų, kad jie turi perspektyvą bent truputį pajusti, koks yra tas vyrų krepšinis. Ir jau turime keletą sportininkų, kurie šiai dienai galėtų rungtyniauti RKL“, – atviravo alytiškis.

Akademijos vadovas džiaugėsi bendradarbiavimu su Lietuvos krepšinio federacija (LKF).

„Kaip akademija, iš šitos pusės matome federacijos pagalbą vystant projektus, rūpinantis inventoriumi. Bet kada paskambinus LKF darbuotojams, tikrai yra pasiryžę padėti“, – teigė pašnekovas.

Apie Alytaus krepšinio akademiją paklausus T. Pačėso, jis teigė, jog tai yra sveikintinas žingsnis, kadangi tai suburia vaikus sportuoti, tačiau prakalbus apie aukštesnį lygį, į tai žvelgia skeptiškai. Pasak jo, be infrastruktūros, salių, taip pat be pagalbos iš savivaldybės biudžeto sunku pasiekti aukštesnį lygį, kadangi visi LKL žaidžiantys klubai sulaukia didelės finansinės paramos.

„Alytiškių yra, baigs karjerą Vaidas Kariniauskas, Žygimantas Janavičius, Vaidas Čepukaitis, Mindaugas Sušinskas, yra nemažai iš Alytaus kilusių krepšininkų, kurie gal suvienys jėgas.

Sveikintina, kad Povilas Tamulynas daro akademiją ir buria vaikus, tai gal kažkada transformuosis ir iš savo uždirbtų pinigų padarys klubą, prisidės savivaldybė ir sėkmingai dalyvaus. Aš savo pasirodymą baigiau tam mieste ir manau negrįšiu, į tą pačią upę nebrisiu“, – tvirtino T. Pačėsas.

Alytus LKL komandą turėjo dešimt sezonų iš eilės, nuo 2013/2014-ųjų, kai prie LKL prisijungė „Dzūkija“. Per tą laiką geriausi komandos rezultatai buvo 2014/2015 m. sezone užfiksuota 6 vieta bei 2018 m. Karaliaus Mindaugo taurėje iškovota 4 vieta.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Neptūnas" nestabdo: darsyk patiesęs panevėžiečius kyla į penktąją vietą
"Neptūnas" nestabdo: darsyk patiesęs panevėžiečius kyla į penktąją vietą
Klaipėdos „Neptūno“ (13-12) pasaka su Georgios Vovoru tęsiasi.Klaipėdiečiai savo namų tvirtovėje 88:84 (20:27, 23:14, 31:22, 14:21) patiesė Panevėžio „7bet-Lietkabelį“
Legionieriaus vedami uteniškiai pratęsė tragišką "Pieno žvaigždžių" seriją
Legionieriaus vedami uteniškiai pratęsė tragišką "Pieno žvaigždžių" seriją
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) intrigos nepašykštėjo dar vienas Aukštaitijos derbis. Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (4-21) savo arenoje
Vovoro pakylėtas "Neptūnas": jausti spaudimą yra privilegija (įvertino grandų galimybes)
Vovoro pakylėtas "Neptūnas": jausti spaudimą yra privilegija (įvertino grandų galimybes)
Krepšinio sirgaliai uostamiestyje primiršo pralaimėjimo skonį. Paskutinį sykį Klaipėdos „Neptūnas“ aikštelę nuleista galva paliko dar vasario 12-ąją, kuomet Vido
Lietuvos krepšinio ateitis? LKL rekordų knygą atsivertęs Tubelis įrašė savo vardą šalia Ilgausko
Lietuvos krepšinio ateitis? LKL rekordų knygą atsivertęs Tubelis įrašė savo vardą šalia Ilgausko
NBA lygoje bent jau kol kas neįsitvirtinęs Ąžuolas Tubelis siautėja Europos krepšinyje, rašo Krepšinis.lt.Po to, kai rudens viduryje Filadelfijos „76ers“ paskelbė,
Buvusiam "Lietkabelio" direktoriui – prasta žinia iš Aukščiausiojo Teismo
Buvusiam "Lietkabelio" direktoriui – prasta žinia iš Aukščiausiojo Teismo
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) patvirtino, kad buvęs krepšinio klubo „Lietkabelis“ direktorius Mantas Ignatavičius pagrįstai nuteistas dėl šio klubo lėšų
"Wolves" pristatė naują klubo bei arenos pavadinimą ir rėmėją – gaus milijonus eurų
"Wolves" pristatė naują klubo bei arenos pavadinimą ir rėmėją – gaus milijonus eurų
Tik antrus metus gyvuojantis ir jokių skambių pergalių dar neiškovojęs Vilniaus „Wolves“ klubas rado generalinį rėmėją ir nuo šiol bus pavadintas „Wolves Twinsbet“,
"Wolves Twinsbet" sutriuškino lyderio neturėjusius mažeikiškius
"Wolves Twinsbet" sutriuškino lyderio neturėjusius mažeikiškius
Vilniaus „Wolves Twinsbet“ (18-8) pergalingai pašventino savo naująjį pavadinimą bei namų arenos parketą.Nedo Pacevičiaus ekipa sostinėje 104:78 (26:21, 30:23,
LKL komandų kapitonai "Fair Play" apdovanojimą vėl skyrė "Žalgirio" gynėjui
LKL komandų kapitonai "Fair Play" apdovanojimą vėl skyrė "Žalgirio" gynėjui
„Betsafe-LKL“ kartu su „Volfas Engelman“ bravoru ir toliau apdovanoja labiausiai džentelmeniškumu ir kilniu elgesiu pasižyminčius lygos bendruomenės narius.Šįsyk,
LKL ekspertai – apie likusio reguliariojo sezono intrigas bei galimą MVP
LKL ekspertai – apie likusio reguliariojo sezono intrigas bei galimą MVP
„Betsafe-LKL" reguliarusis sezonas sparčiai eina į pabaigą, liko vos mėnuo iki paskutinių reguliariojo sezono rungtynių, tačiau kova krepšinio aikštelėje tampa vis įdomesnė.
Šeškus – apie Tubelio benefisą: net "Rytas" netikėjo, kad jis gali taip žaisti
Šeškus – apie Tubelio benefisą: net "Rytas" netikėjo, kad jis gali taip žaisti
Po apmaudaus pralaimėjimo namuose Klaipėdos „Neptūnui“ (12-12) Virginijus Šeškus pripažino, kad jo vadovaujamas Jonavos „CBet“ (9-15) klubas jau atsisveikino su
LKL sezono rekordą pagerinęs Tubelis vedė į dramatišką pergalę Jonavoje
LKL sezono rekordą pagerinęs Tubelis vedė į dramatišką pergalę Jonavoje
Jonavos „CBet“ (9-15) komanda turėjo progą nutraukti Klaipėdos „Neptūno“ (12-12) penkių pergalių seriją Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“), tačiau
Nusivylęs Žibėnas siuntė signalą žaidėjams: parodėme nepagarbą sau (Čanako komentaras)
Nusivylęs Žibėnas siuntė signalą žaidėjams: parodėme nepagarbą sau (Čanako komentaras)
Vilniaus „Rytas“ (20-4) per du kėlinius pelnė 69 taškus, turėjo 27 taškų pranašumą, bet vos neprisižaidė Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mače su Panevėžio
"Šiauliai" pratęsė siaubingą "Pieno žvaigždžių" atkarpą
"Šiauliai" pratęsė siaubingą "Pieno žvaigždžių" atkarpą
Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (4-20) komandos duobė Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) tęsiasi.Aurimo Jasilionio auklėtiniai svečiuose 98:89 (26:28, 25:19, 15:25,
Itin permainigame bei rezultatyviame mūšyje Vilniuje – "Ryto" pergalė prieš "Lietkabelį"
Itin permainigame bei rezultatyviame mūšyje Vilniuje – "Ryto" pergalė prieš "Lietkabelį"
Kardinaliai skirtingomis rungtynių pusėmis pažymėtame mače – jubiliejinė Vilniaus „Ryto“ (20-4) pergalė „Betsafe-LKL“ čempionate.Giedriaus Žibėno
Paliukėnas buvo arti trigubo dublio, o mažeikiškiai dramatiškai palaužė "Juventus"
Paliukėnas buvo arti trigubo dublio, o mažeikiškiai dramatiškai palaužė "Juventus"
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) iš patiriamos duobės ir toliau sunkiai lipa Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (13-11). Aukštaičiai išvykoje
Vilniuje – išvarytas Petrauskas ir nelengva "Wolves" pergalė
Vilniuje – išvarytas Petrauskas ir nelengva "Wolves" pergalė
Šeštadienio vakarą Vilniaus „Wolves“ (17-8) iškovojo septynioliktąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate.Nedo Pacevičiaus auklėtiniai namuose 102:83 (23:27,
Gecevičiaus karjera: nuo kieme šlifuoto metimo iki LKL legendos
Gecevičiaus karjera: nuo kieme šlifuoto metimo iki LKL legendos
Betsafe-LKL TV kūrybinė komanda pristato dar vieną savo darbą – naują „Papasakok apie tai plačiau“ dokumentikos epizodą.Šįkart dėmesio centre atsidūrė Martynas Gecevičius.
Traumą patyrusiam Butkevičiui be krepšinio teks praleisti ne vieną savaitę
Traumą patyrusiam Butkevičiui be krepšinio teks praleisti ne vieną savaitę
Kauno „Žalgirio“ puolėjas Arnas Butkevičius patyrė čiurnos traumą ir kurį laiką turės praleisti be krepšinio.Žalgirietis susižeidė Eurolygos 33-iojo turo rungtynėse su Monako
"Šiaulių" puolėjas Romančenko: kovingumo idealas yra Skučas
"Šiaulių" puolėjas Romančenko: kovingumo idealas yra Skučas
Interviu rubrikoje, kurią pristato perkybos tinklas DEPO – trumpas pokalbis su „Šiaulių“ atstovu Dovydu Romančenko.Klaipėdietis praėjusį sezoną praleido Utenos „Uniclub
Sankcijų sulaukė dar vienas teisėjas: LKL pripažino klaidas lemiamais "CBet" ir "Šiaulių" dvikovos momentais
Sankcijų sulaukė dar vienas teisėjas: LKL pripažino klaidas lemiamais "CBet" ir "Šiaulių" dvikovos momentais
Balandžio 2 d. tarpusavyje susitiko Jonavos „Cbet“ ir Šiaulių „Šiaulių“ komandos. Karštame mūšyje 81:80 pergalę šventė šeimininkų
Po kontroversijos Jonavoje – "Šiaulių" protestas
Po kontroversijos Jonavoje – "Šiaulių" protestas
„Šiaulių“ komanda prarado beveik visus šansus žengti į LKL atkrintamąsias. Šiauliečiai išvykoje 80:81 nusileido Jonavos „CBet“ krepšininkams,
Įspūdingame mūšyje Jonavoje – itin dramatiškas "Šiaulių" pralaimėjimas
Įspūdingame mūšyje Jonavoje – itin dramatiškas "Šiaulių" pralaimėjimas
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) vis dar yra nemaža intriga dėl atkrintamųjų rikiuotės – ypač, aštuntosios pozicijos.Už šanso besikabinantys „Šiauliai“
"Neptūnas" išplatino rasistinius veiksmus smerkiantį pareiškimą
"Neptūnas" išplatino rasistinius veiksmus smerkiantį pareiškimą
Klaipėdos „Neptūno” klubas, reaguodamas į viešumoje pasirodžiusią informaciją apie mūsų klubo fano galimo rasistinio išpuolio prieš Mažeikių komandos žaidėją,
"Neptūnas" pratęsė kontraktą su vidurio puolėju
"Neptūnas" pratęsė kontraktą su vidurio puolėju
Klaipėdos „Neptūno“ gretose ir kitą sezoną rungtyniaus Martynas Pacevičius. Vidurio puolėjas savo žaidimu įtikino uostamiesčio klubo vadovus, kurie nusprendė dar nepasibaigus sezonui
LKL pripažino dar vieną "Neptūnui" palankią klaidą bei perspėjo dėl rasistinių išpuolių
LKL pripažino dar vieną "Neptūnui" palankią klaidą bei perspėjo dėl rasistinių išpuolių
Pirmadienį „Betsafe-LKL“ čempionate trečią kartą šiame sezone tarpusavyje susitiko Klaipėdos „Neptūno“ ir Mažeikių „M Basket-Delamode“ komandos. Atkaklioje
LKL mėnesio MVP tapęs Watermanas: ateityje noriu pasiekti Eurolygą
LKL mėnesio MVP tapęs Watermanas: ateityje noriu pasiekti Eurolygą
Kovo mėnuo baigėsi, o Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) dar vieną MVP trofėjų susižėrė Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ lyderis Zane‘as Watermanas.Kovą
Po mačo Panevėžyje – Trinchieri įsiūtis ir žinutė auklėtiniams: tai nuodėmė (Čanako komentaras)
Po mačo Panevėžyje – Trinchieri įsiūtis ir žinutė auklėtiniams: tai nuodėmė (Čanako komentaras)
Kauno „Žalgiris“ (21-2) iškovojo tryliktą pergalę iš eilės Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), tačiau treneris Andrea Trinchieri po mačo Panevėžyje neslėpė apmaudo,
Sirvydis ir Orelikas kūrė intrigą prieš be Sumnerio likusį "Žalgirį"
Sirvydis ir Orelikas kūrė intrigą prieš be Sumnerio likusį "Žalgirį"
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įvyko dar vienas Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalininkų susidūrimas. Kauno „Žalgiris“ (21-2) išvykoje

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (220) 10.22 16:33
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime