Naujienos kraunasi...

"Šiaulių" legionierius D.Dudzinskis: apie karjeros pradžią, Šiaulius ir merginas

"Šiaulių" legionierius D.Dudzinskis: apie karjeros pradžią, Šiaulius ir merginas
Šiaulių "Šiaulių" komanda tradiciškai kiekvieną vasarą už Atlanto ieško tik ką studijas baigusių amerikiečių ir kviečiasi į savo gretas. Vieni jų, palieka ekipą taip ir neįsitvirtinę, kiti - tampa komandos lyderiais ir jau po vieno sezono kelia sparnus į turtingesnius klubus. Panašu, kad 23 - iuoju numeriu pažymėtus geltonai juodus marškinėlius vilkintis Davidas Dudzinskis yra išties pasisekęs Saulės miesto ekipos pirkinys.

- Kada įvyko tavo pirmoji pažintis su krepšiniu? Gal sportiškumas yra tavo šeimos genuose?

- Aš užaugau žiūrėdamas 1990-ųjų Čikagos “Bulls” ekipos žaidimą, kuriai atstovavo M.Jordanas, S.Pippenas ir D.Rodmanas. Mano tėvas žaidė amerikietišką futbolą, o mama buvo plaukikė (abu “Northwestern” universitete), sesuo žaidžia tinklinį “Wichita State”. Esame atletiška šeima, todėl krepšinis pats savaime atėjo į mano gyvenimą.

- Kada supratai, kad krepšinis gali tapti tavo pajamų šaltiniu?

- Studijuodamas antrus metus “Holy Cross” koledže mano treneris užsiminė, kad jeigu taip ir toliau kasmet tobulėsiu, tuomet turėsiu dideles galimybes žaisti profesionaliame lygyje. Ir po mano paskutinių studijų metų aš jau žinojau, kad tai ir noriu daryti ateityje.

- Kokias studijas tu baigei “Holy Cross” koledže?

- Baigiau finansinės apskaitos mokslus. Man patinka matematika ir finansai.

- Kas tau yra pavyzdys ir autoritetas krepšinio aikštelėje?

- Man patinka stebėti kaip kietai aikštelėje rungtyniauja K.Garnettas. Įspūdį palieka D.Cousinsas dėl palataus klaidinančių judesių arsnelo bei T.Duncanas dėl savo ramybės bei žaidimo "skaitymo".

- Kaip apibūdintumei įgytą patirtį Bostono “Celtics” komandos treniruotėse kartu su dabartiniais NBA žaidėjais (Sh.Napieras ir K.Applingas). Kas paliko didžiausią įspūdį?

- Nors ir vienai dienai, vilkėti žalius Bostono “Celtics” marškinėlius, man buvo svajonės išsipildymas. Sąlygos ir infrastruktūra buvo nuostabi. Iš pradžių buvo atliekami matavimai, o vėliau aikštelėje šešiese atlikome įvairius pratimus bei rungtyniavome vienas prieš vieną bei trys prieš tris. Apie Sh.Nappierą galėčiau pasakyti, kad jis buvo tikras lyderis tiek aikštėje, tiek už jos ribų.

- Nesunku pastebėti, kad aikštelėje atiduodi visas jėgas ir esi labai emocionalus...

- Tiesiog noriu, kad aikštelėje būtu geros emocijos. Kai komandos draugai padaro kažką gero krepšinio aikštelėje aš noriu, kad jie žinotų, jog esu patenkintas kartu su jais. Už aikštelės ribų aš esu atsipalaidavęs, bet krepšinio aikštelėje aš stengiuosi perteikti energiją.

- Kodėl pasirinkai “Šiaulių” komandos pasiūlymą?

- Aš pasirinkau Šiaulius dėl galimybės rungtyniauti labai geroje Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) ir FIBA Europe taurėje. Aš žinojau apie didžias krepšinio tradicijas Lietuvoje iš dokumentinio filmo “Kita svajonių komanda” (“The Other Dream Team”) ir norėjau būti tos krepšinio šalies dalimi.

- Kaip patobulėjo tavo žaidimas nuo koledžo laikų iki šių metų Šiauliuose?

- “Holy Cross” koledže aš puolime daugiau žaisdavau arčiau krepšio ir nerungtyniavau gynyboje taip gerai kaip turėčiau. Pirmaisiais metais Europoje mano stiprybė tapo tritaškiai metimai, o gynyboje šiuo metu rungtyniauju daug protingiau.

- Bent kartą jau rungtyniavai prieš visas LKL komandas. Kuri komanda ir žaidėjas tau kol kas paliko geriausią įspūdį?

- Utenos “Juventus” ir S.Butterfieldas, nes prieš juos patyrėme du itin nemalonius pralaimėjimus, bet čia kiekvienos rungtynės yra sunkios ir įdomios. Aš manau, kad geriausios LKL komandos yra tos, kurios rungtyniauja komandiškai ir įvairiapusiškai.

- Ar tau yra svarbūs komandos gerbėjai ir jų palaikymas?

- Man patinka mūsų komandos gerbėjai. Kartais, kai rungtynės nesiklosto taip kaip tu norėtum, mes gauname puikios energijos iš mūsų gerbėjų. Štai todėl mes visada po rungtynių paplojame savo fanams. Niekada nebijokite pasisveikinti su manimi kai aš būnu kavinėje “Kapitonas Morganas” arba “Akropolyje”.

- Kokia komandos atmosfera šiuo momentu? Kaip sutariate?

- Komandos atmosfera komandoje kol kas yra tiesiog nuostabi. Iš pradžių mūsų komanda buvo susikaupusi ir dažniau būdavome atskirai, bet po kelių mėnesių kartu mes dažnai leidžiame laiką kartu ir už aikštelės ribų.

- Kokia yra tavo pavardės kilmė? Gal turi giminystės ryšių Europoje?

- Mano pavardė yra lenkiška. Mano tėvas yra lenkas, o mama – švedė.

- Ar komandos draugai yra tau sugalvoję pravardę?

- Mike'as Scottas sugalvoja man pravardę vos ne kiekvieną savaitę (šypsosi). “Big Dave”, “Dudz” ar “Double D” yra pačios populiariausios.

- Kokie yra tavo pomėgiai už aikštelės ribų?

- Laisvu laiku mėgstu skaityti knygas ir žiūrėti filmus. Mėgstu būti lauke: žvejoti ar aplankyti naujus nematytus miestus. Namuose aš esu įsitraukęs į kelias ne pelno siekiančias organizacijas bei stovyklas.

- Kokie tavo įspūdžiai apie Šiaulių miestą?

- Man tikrai patinka miestas, centre yra daug puikių restoranų. Taip pat esu girdėjęs, kad aplink yra tinkamų ežerų žvejybai. Tikiuosi pavasarį, kai oras bus šiltas, pavyks pažvejoti.

- Ar jau išbandei tradicinius lietuviškus patiekalus?

- Taip, man patiko kelios sriubos, ypač karšta burokėlių sriuba, kurios pavadinimo dabar neprisimenu. Pats mėgstamiausiais patiekalas kol kas čia buvo šašlykai.

- Ar jau pramokai lietuviškų žodžių?

- Aš žinau keletą žodžių, daugiausia pasisveikinimų: “atsiprašau”, “laba diena”, “labas vakaras”, “gerai”, “viskas”. Reikia jų išmokti daugiau (šypsosi).

- Nemažai žmonių teigia, kad Lietuvoje yra gražios merginos. Ar taip manai ir tu? Ar turi draugę?

- Aš turiu draugę, bet sutikčiau su pasakymu, kad Lietuvoje merginos išties gražios.

- Kokia tavo nuomonė apie pačią Lietuvą? Kas patiko ir kas šokiravo tave mūsų šalyje?

- Man tikrai patinka, kad krepšinis Lietuvoje yra nacionalinis pasididžiavimas. Aš buvau šalyje kai nacionalinė rinktinė Europos krepšinio čempionato finale rungtyniavo prieš Ispaniją ir pajutau kokie susijaudinę šalies žmonės buvo tuo metu. Vos su trimis milijonais gyventojų Lietuva tapo viena iš geriausių pasaulio krepšinio šalių. Gerąja prasme mane šokiravo tai, kad dauguma žmonių čia labai gerai kalba angliškai, o parduotuvės yra pilnos pačio įvairiausio maisto.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Vytautas" patiesė "Šiaulius" ir nutraukė 9 nesėkmių seriją
"Vytautas" patiesė "Šiaulius" ir nutraukė 9 nesėkmių seriją
„Betsafe–LKL“ čempionate Prienų–Birštono „Vytautas“ (5/18) iškovojo pirmąją pergalę nuo gruodžio 9-osisos ir nutraukė 9 pralaimėjimų seriją.Solidžios
86-ąjį gimtadienį švenčiantis V.Garastas: esu gimęs savaite anksčiau
86-ąjį gimtadienį švenčiantis V.Garastas: esu gimęs savaite anksčiau
Vienas žymiausių Lietuvos krepšinio trenerių Vladas Garastas vasario 8 dieną švenčia 86-ių metų gimtadienį. Tiesa, jo gimtadienio datą iki šiol gaubia labai įdomi istorija,
"Šiauliai" ketvirtajame kėlinyje pasiuntė į nokautą "Dzūkiją"
"Šiauliai" ketvirtajame kėlinyje pasiuntė į nokautą "Dzūkiją"
Didžiąją rungtynių dalį besivejančių vaidmenyje buvę „Šiauliai“ šventė pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate.Ketvirtajame kėlinyje atitolę Antano Sireikos
Š.Jasikevičius: taurės turnyras - absoliutus sprintas
Š.Jasikevičius: taurės turnyras - absoliutus sprintas
Tituluočiausias šalies krepšinio klubas Kauno „Žalgiris“ puikiai žino, ką reiškia laimėti SIL–Karaliaus Mindaugo taurę.Tačiau per savo žaidėjo ir trenerio
LKL'25 legendos. Romualdas Brazauskas
LKL'25 legendos. Romualdas Brazauskas
Lietuvos krepšinio lyga per jubiliejinį 25-ąjį sezoną renka ir visuomenei pristatys 25 labiausiai lygai nusipelniusias asmenybes. Apie visus juos bus parengti vaizdo reportažai ir pateikti
LKL savaitės epizodas - L.Ballo tritaškių salvės
LKL savaitės epizodas - L.Ballo tritaškių salvės
Vargu, ar Lietuvos krepšinio lygos istorijoje buvo žaidėjas, per keturias atakas pataikęs keturis tritaškius iš eilės.Praėjusį savaitgalį tritaškių spektaklį surengęs
Sezono pusiaukelė: teisėjų reitingo lyderis - T.Jasevičius
Sezono pusiaukelė: teisėjų reitingo lyderis - T.Jasevičius
Tomas Jasevičius išlaikė pirmą vietą „Betsafe–LKL“ teisėjų reitinge įpusėjus 2017–2018 m. sezonui.Teisėjų reitingas sudaromas apklausus „Betsafe–LKL“
Pranešimas dėl nuobaudų "Vytauto" klubui
Pranešimas dėl nuobaudų "Vytauto" klubui
Lietuvos krepšinio lyga priėmė sprendimą paskirti piniginę baudą Prienų–Birštono „Vytauto“ klubui už LKL nuostatų pažeidimus, įvykusius per rungtynes vasario 4
Gražiausi LKL sausio mėnesio blokai
Gražiausi LKL sausio mėnesio blokai
Žavitės blokuotais metimais? Tuomet siūlome jums tikrą krepšinio desertą.„Betsafe–LKL“ komanda parengė įspūdingiausių sausio mėnesio blokų dešimtuką.Net du kartus
"Lietkabelis" nugalėjo "Šiaulius" ir be dviejų svarbių žaidėjų
"Lietkabelis" nugalėjo "Šiaulius" ir be dviejų svarbių žaidėjų
„Betsafe–LKL“ čempionate traumų pakirstas Panevėžio „Lietkabelis“ (14/8) „Šiaulius“ (6/14) priėmė neturėdamas komandos lyderio Žanio Peinerio ir
T.Petersonas: pergalė Kėdainiuose padėtų sugrįžti į tinkamas vėžes (apžvalga)
T.Petersonas: pergalė Kėdainiuose padėtų sugrįžti į tinkamas vėžes (apžvalga)
Šeštadienį „Lietuvos ryto“ komanda (17–4) stengsis pratęsti devynių iš eilės pergalių seriją „Betsafe–LKL“ čempionate. Sostinės ekipa vyksta
"Lietkabelio" šokėjoms - brolių ir S.Jasaičio dėmesys (video)
"Lietkabelio" šokėjoms - brolių ir S.Jasaičio dėmesys (video)
Vasario 17-18 d. vyks trečiasis istorijoje šokėjų projektas. „Betsafe–Šokėjų kovose“ dalyvaus keturių stipriausių „Betsafe–LKL“ komandų šokėjos.
LKL paskelbė įspūdingiausių sausio mėnesio epizodų dešimtuką
LKL paskelbė įspūdingiausių sausio mėnesio epizodų dešimtuką
Sausio mėnuo buvo kupinas vienas už kitą gražesnių epizodų „Betsafe–LKL“ čempionate.Mes juos surinkome, apžvelgėme, įvertinome ir išrinkome 10 gražiausių.Dešimtuke
"Šiaulius" paliko amerikietis gynėjas
"Šiaulius" paliko amerikietis gynėjas
Gruodžio mėnesį į Šiaulius atvykęs amerikietis gynėjas Damonas Lynnas „Šiaulių“ komandoje neužsibuvo. Nors sutartis su šiuo krepšininku buvo pasirašyta
"Šiaulių" krepšininkai neprilygo merginoms
"Šiaulių" krepšininkai neprilygo merginoms
Kai „Šiaulių“ krepšininkai vietoje įprasto Šiaulių arenos parketo ir krepšių išvydo futbolui parengtą žalią dangą, ne vienas panoro pagainioti kamuolį.Toks
"Dzūkijos" gretas sustiprino amerikietis gynėjas
"Dzūkijos" gretas sustiprino amerikietis gynėjas
Pasikeitimų etapą išgyvenanti Alytaus „Dzūkija“ sudėtį sustiprino gynėju Perry Petty.29 metų krepšininkas, praėjusį sezoną spindėjęs Vengrijoje, į aikštę
LKL'25. Kaip "Oro karalius" R.Javtokas pakartojo pasaulio rekordą
LKL'25. Kaip "Oro karalius" R.Javtokas pakartojo pasaulio rekordą
Lietuvos krepšinio lyga per jubiliejinį 25-ąjį sezoną prisimena svarbiausius lygos gyvenimo momentus. Kiekvieną savaitę pateikiame LKL.LT skaitytojams straipsnius apie istorines asmenybes,
Į Šiaulių areną sugrįžę "Šiauliai" sutriuškino estus
Į Šiaulių areną sugrįžę "Šiauliai" sutriuškino estus
Eilinę pergalę Baltijos krepšinio lygos (BBL) pirmenybėse iškovojo Šiaulių "Šiaulių" (9/1) komanda.Į Šiaulių areną po beveik dviejų mėnesių pertraukos
"Iš arti": "Neptūno" žaidėjai apsilankė laivų statykloje (video)
"Iš arti": "Neptūno" žaidėjai apsilankė laivų statykloje (video)
„Betsafe–LKL” kūrybinė grupė siūlo įkelti koją ten, kur retai kam pavyksta pabuvoti.Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai Simas Galdikas, Renaldas Seibutis ir Tomas
"The NEM.io Foundation" prezidentas L.Wongas aplankė "Lietuvos rytą" (video)
"The NEM.io Foundation" prezidentas L.Wongas aplankė "Lietuvos rytą" (video)
Prieš sezoną „Lietuvos ryto“ ekipos rėmėjų gretas papildžiusios Azijoje įsikūrusios bendrovės „The NEM.io Foundation” vadovas Lon Wongas apsilankė Vilniuje.Decentralizuotą
Į halę grįžęs "Žalgiris" užtikrintai įveikė pasvaliečius (video komentarai)
Į halę grįžęs "Žalgiris" užtikrintai įveikė pasvaliečius (video komentarai)
Sekmadienio popietę Kauno „Žalgirio“ komanda trumpam sugrįžo į pirmuosius savo namus ir legendinėje Kauno sporto halėje sužaidė „Betsafe–LKL“ 21-ojo turo mačą,
M.Normantas išplėšė "Nevėžio" pergalę prieš "Šiaulius" (video komentarai)
M.Normantas išplėšė "Nevėžio" pergalę prieš "Šiaulius" (video komentarai)
„Betsafe–LKL“ čempionate Kėdainių „Nevėžis“ (6/15) namuose iškovojo itin svarbią pergalę, kai palaužė svečius iš „Šiaulių“ (6/13).Kėdainiškiai
Klaipėda su nekantrumu laukia "Neptūno" akistatos su "Lietuvos rytu"
Klaipėda su nekantrumu laukia "Neptūno" akistatos su "Lietuvos rytu"
Klaipėdoje traukiant SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyro burtus nė viena kita komanda nesulaukė tiek dėmesio kiek Vilniaus „Lietuvos rytas“.Klaipėdiečiai švilpimais sutiko
LKL’25 legendos: Rimas Kurtinaitis
LKL’25 legendos: Rimas Kurtinaitis
Lietuvos krepšinio lyga per jubiliejinį 25-ąjį sezoną renka ir visuomenei pristatys 25 labiausiai lygai nusipelniusias asmenybes. Apie visus juos bus parengti vaizdo reportažai ir pateikti
"Šiauliai" pergale užbaigė BBL rungtynių ciklą regione
"Šiauliai" pergale užbaigė BBL rungtynių ciklą regione
Rungtyniaudami be susirgusio komandos lyderio Lauryno Biručio, šiauliečiai užbaigė Baltijos krepšinio lygos (BBL) rungtynių ciklą Šiaulių regione pergale prieš BK „Jūrmala“ 
"Lietkabelis" S.Jasaičiui už nusižengimus skyrė baudą
"Lietkabelis" S.Jasaičiui už nusižengimus skyrė baudą
Panevėžio „Lietkabelio“ klubo puolėjas Simas Jasaitis sekmadienį pateko į nemalonią situaciją – buvo pristatytas į policijos komisariatą po to, kai buvo gautas
"Šiaulių" krepšininkus futbolo aikštėje egzaminavo futbolininkės
"Šiaulių" krepšininkus futbolo aikštėje egzaminavo futbolininkės
Šiaulių arenoje trečius metus iš eilės sausio mėnesį galima matyti ne itin akiai įprastą vaizdą – vietoje parketo ir krepšių daugiafunkcinio komplekso pagrindinėje
Lietuvos rinktinės kandidatų sąraše - būrys LKL žaidėjų
Lietuvos rinktinės kandidatų sąraše - būrys LKL žaidėjų
Net 18 krepšininkų įtraukti į išplėstinį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kandidatų sąrašą.Nacionalinės komandos treneris Dainius Adomaitis paskelbė 33 kandidatų

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1016) 01.16 06:52
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Krepšinio torentai (154) 10.29 10:27
Apie
Draugaukime