Naujienos kraunasi...

Užupis ir Petrėnaitė – apie laukiantį sezoną ir norą atstovauti Lietuvai Paryžiuje

 Užupis ir Petrėnaitė – apie laukiantį sezoną ir norą atstovauti Lietuvai Paryžiuje
Šiuo metu Marijaus Užupio ir dviejų jo komandos draugų Raudondvario „Hoptrans“ 3x3 krepšinio klube – Aurelijaus Pukelio ir Pauliaus Beliavičiaus – Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) atstovaujama Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ laukia savo varžovo ketvirtfinalyje. Pirmąjį sezoną naujoje komandoje žaidžiantis krepšininkas vaikosi savo pirmojo NKL titulo.

Tuo tarpu Martyna Petrėnaitė neseniai su Kauno „LSMU-Aisčių“ ekipa Karalienės taurėje iškovojo bronzą, o dabar ruošiasi lemiamoms Moterų lygos kovoms. Tiesa, jos mintyse – noras kuo greičiau pasinerti į trijulių krepšinį.

„Galvoju, kad svarbiausia sezoną užbaigti gerai, be traumų ir su kuo aukštesne pozicija lentelėje. Norėtume iškovoti kuo aukštesnės prabos medalius, būtų smagu patekti į Baltijos lygos finalo ketvertą, dirbsime ties tuo.

3x3 krepšinio sezono laukiu labiau nei savo gimtadienio ar bet ko kito. Visą sezoną, tik prasidėjus 5x5 krepšiniui, jau svajoju, kad prasidėtų 3x3. Pagrindinis tikslas po sezono iškart, esant galimybei, geriau fiziškai pasiruošti, sustiprėti. Pasaulio čempionatas šiemet vyks anksčiau, todėl poilsio beveik nebus, nors norėtųsi pailsėti bent savaitę, kadangi eina dveji metai be poilsio“, – teigė krepšininkė.

Iš visiškų paraščių Lietuvos moterų trijulių lygis per dvejus metus pakilo iki pasaulinio reitingo ketvertuko. Toks milžiniškas šuolis ir olimpinė perspektyva turėtų padidinti susidomėjimą ir įsitraukimą į šią sporto šaką, sako M. Petrėnaitė.

„Nežinau, kuris krepšininkas nesvajotų apie olimpiadą. Ypač, kai tai moterims yra šansas, tai didžiausia motyvacija ir potraukis šitam sportui. Kitur tokių galimybių kol kas nėra. Susidomėjimas tiek iš jaunimo, tiek iš kitų komandų yra, daug kas klausia apie galimybes žaisti. Manau, kad esant geriems rezultatams, automatiškai ten visi nori ateiti. Viskas prasideda nuo didžiulio darbo. Kiek mes dirbome, tikrai atidavėme visą širdį, visą save, kad tie rezultatai atsirastų“, – tvirtino Lietuvos moterų rinktinės narė.

Vienas pirmųjų artėjančio sezono iššūkių – pasaulio čempionatas, vyksiantis gegužės 30 – birželio 4 dienomis Austrijos sostinėje Vienoje. Pernai jame vyrai pasidabino sidabru, o moterys krito bronziniame finale.

Vietą planetos pirmenybėse jau užsitikrinusios lietuvių ekipos praėjusią savaitę sužinojo savo varžovus grupių etape. C grupėje besirungsiantys vyrai susitiks su Belgijos, Lenkijos, Puerto Riko ir atranką įveiksiančios šalies rinktinėmis.

„Lenkai ir belgai visą laiką yra sunkiai nuspėjami, priklausomi nuo tolimų metimų. Jie labai ruošiasi – ir vieni, ir kiti, jau žinau, kad sportuoja, mes vis dar ruošiamės NKL. Puerto Rikas pernai klubiniame krepšinyje pasirodė labai mažai kartų ir pasirodė nelabai gerai, sunku spręsti. Dar anksčiau jie atrodė labai emocingi, kada pajunta, kad gali žaisti, pasidaro stiprūs. Būna sudėtinga, bet tikslai nesikeičia – nevažiuojame dėl trečios vietos grupėje, visi važiuoja laimėti, bandysime ir mes“, – laukiančius oponentus apžvelgė pernai pasaulio vicečempionu tapęs M. Užupis.

Tuo tarpu D grupės varžybose moterys mėgins peržengti Kinijos, Rumunijos, Italijos ir atranką įveiksiančios komandos barjerus. Pernai būtent kinės užkirto lietuvėms kelią link išsvajotojo medalio, o po pralaimėjimo aplankęs kartėlis nėra toks jausmas, kurį norėtųsi pakartoti.

„Mūsų kartelė aukštai, dar jaučiasi nuoskauda, kad tiek nedaug pritrūko iki medalių. Tada sau pažadėjome, kad šito jausmo daugiau nenorėtume patirti, reikia išspausti iš savęs dar daugiau, kiek įmanoma. Labai daug duos stovykla, pasiruošimas prieš pasaulio čempionatą, kiek mūsų susirinks.

Pernai ruošėmės žaisdamos 2 prieš 2, nes neturėjome žmonių. Buvome tik keturios. Tikiuosi, kad šįkart bus daugiau norinčių prisijungti, kad geriau pasiruoštume, vardan pagrindinės komandos, kuri važiuos“, – savo lūkesčius išdėstė M. Petrėnaitė.

Šiemet laukia kaip niekad intensyvus trijulių krepšinio klubinis sezonas. Jau dabar paskelbtame Pasaulio turo „Masters“ turnyrų tvarkaraštyje numatyta bent 13 turnyrų – nuo balandžio pabaigos iki gruodžio. Jų turėtų atsirasti ir daugiau, o dėl kelialapių į kai kurias varžybas gali tekti pakovoti ir „Challenger“ ar „Super Quest“ serijos turnyruose.

„Tikslai – išlikti antroje reitingo vietoje, bet bus labai sudėtinga, – ambicijų neslėpė „Hoptrans“ atstovausiantis M. Užupis. – Sezonas bus labai ilgas, o turnyrų bus tiek, kad net teoriškai į visus negalima suspėti. Bandysime pagerinti praeito sezono rezultatus. Reikės labai smarkiai pakovoti, tikėtis, kad nebūtų traumų, nes turnyrų daug. Žadame daug kur dalyvauti, visą vasarą bandysime visur važiuoti ir pririnkti taškų, kad jų užtektų Lietuvai tiesiausiu keliu patekti į olimpiadą.“

Dar įspūdingesni skaičiai – ties „Womens Series“ turnyrais. Įskaitant ir finalinį etapą, artėjančiame sezone numatyta net 20 turnyrų, kurie vyks nuo gegužės iki rugsėjo pradžios. Tai – rekordas, 5 turnyrais lenkiantis ikipandeminį 2019 m. sezoną. Pagerėjusi Lietuvos moterų krepšinio situacija leidžia tikėtis, jog lietuvės šiemet sulauks daugiau pakvietimų į aukščiausio lygio varžybas.

„Aš visada tam pasiruošusi. Jau keli metai, kai vasarą nieko kito neplanuoju, prioritetas 3x3 krepšiniui, kiek leis galimybės, bus renginių ir galėsiu dalyvauti. Koncentracija į ten, o kiti dalykai antraplaniai, jei eigoje atsiranda laisvesnio laiko“, – meilę trijulių krepšiniui deklaravo M. Petrėnaitė.

„Labai smagu, kad visa tai išeina suderinti su antra puse, pernai daug turnyrų vykdavo tame pačiame mieste. Gaunasi ir darbas, ir darbinės atostogos, nes yra galimybė palaikyti sužadėtinį per turnyrus. Man tai – geriausios atostogos“, – apie 3x3 krepšinio vasaros privalumus pridūrė M. Užupio sužadėtinė.

Labiausiai trokštamomis artėjančių metų darbinėmis atostogomis galėtų tapti 2024-ųjų Paryžiaus olimpinės žaidynės, į kurias patekti neblogus šansus turi tiek vyrų, tiek moterų rinktinės.

„Kiekvienas nori ir kad būtų tavo artimas, irgi iškovotų su tavimi vietą olimpiadoje. Noras didžiulis, kaip ir pasaulio čempionate gavosi, kad važiavome abu. Gal tai net kažkiek padeda, kai tavo žmogus yra šalia aikštelės, palaiko, gal ir tų jėgų daugiau atsiranda. Būtų šaunu kartu važiuoti į olimpiadą, bet iki to dar labai toli“, – troškimą kartu su širdies drauge sudalyvauti svarbiausiame pasaulio sporto renginyje išreiškė M. Užupis.

„Nežinau, kuris krepšininkas to nepasakytų. Man jau buvo svajonė prieš pasaulio čempionatą patekti ten ir būti kart su Marijumi. Aišku, tos svajonės, ta kartelė auga. Kai vieną įvykdai, nori kažko daugiau. Aišku, pati didžiausia svajonė būti ten kartu ir atstovauti Lietuvai. Kaip jau bus – reikia iki to nugyventi, daug darbo padaryti. To nebijau, o šansai yra tikrai realūs – jei ne per reitingą, tai per atrankas. Tikiuosi, kad turėsime to laiko ir galimybių kuo geriau pasiruošti“, – pokalbį užbaigė M. Petrėnaitė.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Ryto" dublerius sutriuškinę marijampoliečiai bei "Vytį-VDU" įveikę mažeikiškiai – finalo ketverte
"Ryto" dublerius sutriuškinę marijampoliečiai bei "Vytį-VDU" įveikę mažeikiškiai – finalo ketverte
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ žengė į „7bet-NKL“ finalo ketvertą. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai namie 94:73 (26:22, 28:20, 17:11, 23:20) įveikė Vilniaus „Rytą-2“
"Sūduva-Mantinga" ketvirtfinalio seriją pradėjo sutrypdama "Ryto" dublerius
"Sūduva-Mantinga" ketvirtfinalio seriją pradėjo sutrypdama "Ryto" dublerius
Daug vargo „7bet-NKL” ketvirtfinalio starte neturėjo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Marijampoliečiai namuose 112:63 (33:15, 23:15, 26:17, 30:16) nušlavė Vilniaus „Rytą-2”
FIBA laikosi tos pačios nuostatos dėl Rusijos ir Baltarusijos
FIBA laikosi tos pačios nuostatos dėl Rusijos ir Baltarusijos
Sevilijoje (Ispanija) įvyko Tarptautinės krepšinio federacijos Europos padalinio („FIBA Europe“) valdybos posėdis, kuriame dalyvavo ir FIBA generalinis sekretorius Andreas Zagklis,
 Užupis ir Petrėnaitė – apie laukiantį sezoną ir norą atstovauti Lietuvai Paryžiuje
Užupis ir Petrėnaitė – apie laukiantį sezoną ir norą atstovauti Lietuvai Paryžiuje
Šiuo metu Marijaus Užupio ir dviejų jo komandos draugų Raudondvario „Hoptrans“ 3x3 krepšinio klube – Aurelijaus Pukelio ir Pauliaus Beliavičiaus – Nacionalinėje
Kaunietės iškovojo Karalienės taurės bronzą, snaiperės konkursą laimėjo  "Kibirkšties" atstovė
Kaunietės iškovojo Karalienės taurės bronzą, snaiperės konkursą laimėjo "Kibirkšties" atstovė
„Karalienės taurės“ mažajame finale triumfavo Kauno „Aistės-LSMU“. Rimanto Grigo auklėtinės kovoje dėl bronzos medalių 81:72 (20:3, 26:22, 22:26, 13:21) palaužė turnyro
Žalgiriečiai įveikė reguliariojo sezono nugalėtojus; aiškios aštuntfinalio poros poros (rezultatai)
Žalgiriečiai įveikė reguliariojo sezono nugalėtojus; aiškios aštuntfinalio poros poros (rezultatai)
„7bet-NKL“ reguliarusis sezonas pasiekė finišo tiesiąją, po kurios paaiškėjo visos aštuntfinalio poros.Turnyre buvo sužaistos paskutinės šešerios reguliariojo
Kauno derbyje – triuškinanti žalgiriečių pergalė, "Šilutė" laimėjo tuščioje arenoje (rezultatai)
Kauno derbyje – triuškinanti žalgiriečių pergalė, "Šilutė" laimėjo tuščioje arenoje (rezultatai)
Kauno r. „Atletas“ (14-23) toliau neišbrenda iš nesėkmių ruožo „7bet-NKL“. Remigijaus Bardausko auklėtiniai 63:86 (23:17, 9:28, 15:17, 16:24) turėjo pripažinti
FIBA kalbos agresorių klausimu nestebina Balčiūno: sulaukta rekomendacijų iš aukščiau
FIBA kalbos agresorių klausimu nestebina Balčiūno: sulaukta rekomendacijų iš aukščiau
Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas tvirtina, jog Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) neturi kito pasirinkimo, kaip tik svarstyti taip vadinamą
Krivas ir Lelevičius atvedė į pergalę žalgiriečius, Adomavičius – "Ryto" dublerius (rezultatai)
Krivas ir Lelevičius atvedė į pergalę žalgiriečius, Adomavičius – "Ryto" dublerius (rezultatai)
Motiejus Krivas surinko galingą dvigubą dublį, jo vedamas Kauno „Žalgiris-2“ (25-11) pasiekė pergalę be žiūrovų vykusiose rungtynėse. Kauniečiai išvykoje 82:66 (18:20, 23:17,
FIBA nori sugrąžinti Rusiją ir Baltarusiją į tarptautinį krepšinį
FIBA nori sugrąžinti Rusiją ir Baltarusiją į tarptautinį krepšinį
Tarptautinė krepšinio asociacija (FIBA) balandį svarstys galimybę sugrąžinti į tarptautinį krepšinį karinę agresiją vykdančias Rusiją ir Baltarusiją, rašo Krepšinis.lt.Bendraudamas
NKL: nesėkmes patyrė žalgiriečiai bei "Ryto" ir "Neptūno" dubleriai, Jasaitis sužaidė sezono rungtynes
NKL: nesėkmes patyrė žalgiriečiai bei "Ryto" ir "Neptūno" dubleriai, Jasaitis sužaidė sezono rungtynes
Rungtynių pabaigoje Žygimantas Šimonis šaltakraujiškai sumetė baudas, o jo atstovaujama Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (26-4) pratęsė pergalių seriją „7bet-NKL“.
Žalgiriečiai triuškinančiai nutraukė nesėkmių ruožą, Žemaitijos derbį dramatiškai laimėjo mažeikiškiai
Žalgiriečiai triuškinančiai nutraukė nesėkmių ruožą, Žemaitijos derbį dramatiškai laimėjo mažeikiškiai
„7bet-NKL“ keturių pralaimėjimų seriją nutraukė Kauno „Žalgiris-2“ (20-8). Vytauto Pliaugos auklėtiniai namie 90:60 (26:19, 25:12, 21:16, 18:13) sutriuškino „Šilutę“
NKL: "Ryto" dublerių triumfas paskutinių sekundžių trileryje bei pirmoji Vilimo pergalė (rezultatai)
NKL: "Ryto" dublerių triumfas paskutinių sekundžių trileryje bei pirmoji Vilimo pergalė (rezultatai)
Dramatišką pergalę „7bet-NKL“ iškovojo Vilniaus „Rytas-2“ (9-18). Vilniečiai išvykoje 75:73 (22:19, 22:21, 11:19, 20:14) palaužė Joniškio „Delikateso“
NKL septynetų grupės paaiškėjo dar nesibaigus antrajam ratui
NKL septynetų grupės paaiškėjo dar nesibaigus antrajam ratui
Artėjantį antradienį „7bet-NKL“ komandos baigs reguliariojo sezono antrąjį ratą, tačiau jau dabar tapo aišku, kuriose grupėse jos pratęs kovas iki atkrintamųjų.Po 26 rungtynių
Kerras: tikimės, kad Durantas atstovaus JAV rinktinei Paryžiaus olimpiadoje
Kerras: tikimės, kad Durantas atstovaus JAV rinktinei Paryžiaus olimpiadoje
JAV rinktinės vyriausiasis treneris Steve'as Kerras tikisi, kad NBA lygos superžvaigždė ei Bruklino "Nets" lyderis Kevinas Durantas 2024 metais dalyvaus Paryžiaus olimpiadoje."Tai
NKL: "Atletas" nukovė "Ryto" dublerius, užtikrintai laimėjo "Sūduva-Mantinga" ir "Vytis-VDU"
NKL: "Atletas" nukovė "Ryto" dublerius, užtikrintai laimėjo "Sūduva-Mantinga" ir "Vytis-VDU"
Gytis Sirutavičius sužaidė geriausias sezono rungtynes ir jo vedamas Kauno r. „Atletas“ (9-12) iškovojo devintąją pergalę „7bet-NKL“ pirmenybėse.Remigijaus Bardausko
Lietuva Paryžiaus olimpiadoje siekia turėti abi rinktines
Lietuva Paryžiaus olimpiadoje siekia turėti abi rinktines
Lietuvos vyrų 3×3 krepšinio rinktinė metus pasauliniame reitinge baigia būdama 3-ioje vietoje, moterų – 4-oje. Pagal reitingą lapkričio 1 d. būsiančios „Top 3“ rinktinės
Žalgiriečiai į pergalių kelią grįžo Mažeikiuose, siautėjęs Mažeika nulėmė pergalę pajūrio mūšyje
Žalgiriečiai į pergalių kelią grįžo Mažeikiuose, siautėjęs Mažeika nulėmė pergalę pajūrio mūšyje
Kauno „Žalgiris-2“ (17-2) sugrįžo į pergalių kelią „7bet-NKL“ pirmenybėse. Vytauto Pliaugos auklėtiniai išvykoje 74:63 (17:14, 21:18, 16:11, 20:20) nugalėjo Mažeikių
Iš Kiltinavičiaus "Sūduvos-Mantingos" vairą perėmęs 22-ejų Ūsas: akivaizdu, kad tai neeilinė galimybė
Iš Kiltinavičiaus "Sūduvos-Mantingos" vairą perėmęs 22-ejų Ūsas: akivaizdu, kad tai neeilinė galimybė
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ per „7bet-NKL“ rungtynes ketvirtadienį 18 val. namie priims „Kretingą-VR Servisą“, o prie komandos vairo stovės vos 22-ejų treneris
Marijampoliečiai nepasigailėjo "Ryto" dublerių
Marijampoliečiai nepasigailėjo "Ryto" dublerių
Puikiai puolime žaidę Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai (9-2) iškovojo devintąją pergalę „7bet-NKL“ pirmenybėse. Suvalkijos klubas namie 110:74
Broliai Lavrinovičiai nuotaikingai davė startą: Lietuvos 3x3 rinktinės pradeda kelią į olimpiadą
Broliai Lavrinovičiai nuotaikingai davė startą: Lietuvos 3x3 rinktinės pradeda kelią į olimpiadą
Lapkričio 1 diena – ne tik brolių Lavrinovičių gimtadienis, bet ir svarbi diena 3x3 krepšinyje. Nuo šios dienos 3x3 krepšinio federacijos pradeda rinkti taškus, kurie
Žalgiriečiai per pratęsimą įveikė "Atletą", grandų mūšyje – "Telšių" pergalė (rezultatai)
Žalgiriečiai per pratęsimą įveikė "Atletą", grandų mūšyje – "Telšių" pergalė (rezultatai)
Užsikūręs Liutauras Lelevičius pelnė 32 taškus ir jo atstovaujamas Kauno „Žalgiris-2“ (3-0) išplėšė pratęsimą bei pratęsė „7bet-NKL“ pergalių seriją
Užupis – apie sužadėtinę Petrėnaitę: mašinos registruotos ant manęs, spėk kam pareina baudos?
Užupis – apie sužadėtinę Petrėnaitę: mašinos registruotos ant manęs, spėk kam pareina baudos?
Birželio pabaigoje Belgijoje vyko 3×3 pasaulio čempionatas, kuriame puikiai pasirodė Lietuvos krepšininkai. Vyrai iškovojo sidabro medalius, o moterys finišavo ketvirtos.
Ypatingas 3×3 krepšinio savaitgalis: 18-mečių kelias link aukso ir kylanti jėga
Ypatingas 3×3 krepšinio savaitgalis: 18-mečių kelias link aukso ir kylanti jėga
Šeštadienis (08.27) Lietuvos 3×3 krepšinio gerbėjams padovanos tikrą šventę – Lietuvos 18-mečiai pratęs kovą dėl pasaulio čempionato medalių, o trys mūsų
Prestižiniame FIBA 3x3 turnyre "Kibirkštis" nukeliavo iki finalo  ir užsitikrino solidų prizą
Prestižiniame FIBA 3x3 turnyre "Kibirkštis" nukeliavo iki finalo ir užsitikrino solidų prizą
Lietuvos moterų trijulių rinktinę subūrusi Vilniaus „Kibirkštis“ dar kartą surengė įsimintiną žygį prestižiniame FIBA turnyre.Kamilės Nacickaitės, Monikos Grigalauskytės,
"Nevėžį" palikęs Vilys bei 3x3 krepšinyje žibėjęs Beliavičius keliasi į Marijampolę
"Nevėžį" palikęs Vilys bei 3x3 krepšinyje žibėjęs Beliavičius keliasi į Marijampolę
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ tęsia sudėties formavimo darbus – sutartys pasirašytos su dviem gynėjais: Pauliumi Beliavičiumi ir Domantu Viliu.Pastarasis
3×3 lygos etape Marijampolėje – šeimininkų triumfas
3×3 lygos etape Marijampolėje – šeimininkų triumfas
Sekmadienį Marijampolėje finišavo Lietuvos 3×3 krepšinio lygos trečiojo turo II etapas.PRO grupės nugalėtojais tapo šeimininkų ekipa – Marijampolės „Sūduva-Mantinga“,
Lietuvės laimėjo prestižinį FIBA trijulių krepšinio turnyrą
Lietuvės laimėjo prestižinį FIBA trijulių krepšinio turnyrą
Lietuvos moterų trijulių rinktinę subūrusi Vilniaus „Kibirkštis“ triumfavo Prahoje (Čekija) vykusiame prestižiniame FIBA „Women's Series“ trijulių krepšinio

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (177) 05.21 07:28
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime