Naujienos kraunasi...

Užupis ir Petrėnaitė – apie laukiantį sezoną ir norą atstovauti Lietuvai Paryžiuje

 Užupis ir Petrėnaitė – apie laukiantį sezoną ir norą atstovauti Lietuvai Paryžiuje
Šiuo metu Marijaus Užupio ir dviejų jo komandos draugų Raudondvario „Hoptrans“ 3x3 krepšinio klube – Aurelijaus Pukelio ir Pauliaus Beliavičiaus – Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) atstovaujama Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ laukia savo varžovo ketvirtfinalyje. Pirmąjį sezoną naujoje komandoje žaidžiantis krepšininkas vaikosi savo pirmojo NKL titulo.

Tuo tarpu Martyna Petrėnaitė neseniai su Kauno „LSMU-Aisčių“ ekipa Karalienės taurėje iškovojo bronzą, o dabar ruošiasi lemiamoms Moterų lygos kovoms. Tiesa, jos mintyse – noras kuo greičiau pasinerti į trijulių krepšinį.

„Galvoju, kad svarbiausia sezoną užbaigti gerai, be traumų ir su kuo aukštesne pozicija lentelėje. Norėtume iškovoti kuo aukštesnės prabos medalius, būtų smagu patekti į Baltijos lygos finalo ketvertą, dirbsime ties tuo.

3x3 krepšinio sezono laukiu labiau nei savo gimtadienio ar bet ko kito. Visą sezoną, tik prasidėjus 5x5 krepšiniui, jau svajoju, kad prasidėtų 3x3. Pagrindinis tikslas po sezono iškart, esant galimybei, geriau fiziškai pasiruošti, sustiprėti. Pasaulio čempionatas šiemet vyks anksčiau, todėl poilsio beveik nebus, nors norėtųsi pailsėti bent savaitę, kadangi eina dveji metai be poilsio“, – teigė krepšininkė.

Iš visiškų paraščių Lietuvos moterų trijulių lygis per dvejus metus pakilo iki pasaulinio reitingo ketvertuko. Toks milžiniškas šuolis ir olimpinė perspektyva turėtų padidinti susidomėjimą ir įsitraukimą į šią sporto šaką, sako M. Petrėnaitė.

„Nežinau, kuris krepšininkas nesvajotų apie olimpiadą. Ypač, kai tai moterims yra šansas, tai didžiausia motyvacija ir potraukis šitam sportui. Kitur tokių galimybių kol kas nėra. Susidomėjimas tiek iš jaunimo, tiek iš kitų komandų yra, daug kas klausia apie galimybes žaisti. Manau, kad esant geriems rezultatams, automatiškai ten visi nori ateiti. Viskas prasideda nuo didžiulio darbo. Kiek mes dirbome, tikrai atidavėme visą širdį, visą save, kad tie rezultatai atsirastų“, – tvirtino Lietuvos moterų rinktinės narė.

Vienas pirmųjų artėjančio sezono iššūkių – pasaulio čempionatas, vyksiantis gegužės 30 – birželio 4 dienomis Austrijos sostinėje Vienoje. Pernai jame vyrai pasidabino sidabru, o moterys krito bronziniame finale.

Vietą planetos pirmenybėse jau užsitikrinusios lietuvių ekipos praėjusią savaitę sužinojo savo varžovus grupių etape. C grupėje besirungsiantys vyrai susitiks su Belgijos, Lenkijos, Puerto Riko ir atranką įveiksiančios šalies rinktinėmis.

„Lenkai ir belgai visą laiką yra sunkiai nuspėjami, priklausomi nuo tolimų metimų. Jie labai ruošiasi – ir vieni, ir kiti, jau žinau, kad sportuoja, mes vis dar ruošiamės NKL. Puerto Rikas pernai klubiniame krepšinyje pasirodė labai mažai kartų ir pasirodė nelabai gerai, sunku spręsti. Dar anksčiau jie atrodė labai emocingi, kada pajunta, kad gali žaisti, pasidaro stiprūs. Būna sudėtinga, bet tikslai nesikeičia – nevažiuojame dėl trečios vietos grupėje, visi važiuoja laimėti, bandysime ir mes“, – laukiančius oponentus apžvelgė pernai pasaulio vicečempionu tapęs M. Užupis.

Tuo tarpu D grupės varžybose moterys mėgins peržengti Kinijos, Rumunijos, Italijos ir atranką įveiksiančios komandos barjerus. Pernai būtent kinės užkirto lietuvėms kelią link išsvajotojo medalio, o po pralaimėjimo aplankęs kartėlis nėra toks jausmas, kurį norėtųsi pakartoti.

„Mūsų kartelė aukštai, dar jaučiasi nuoskauda, kad tiek nedaug pritrūko iki medalių. Tada sau pažadėjome, kad šito jausmo daugiau nenorėtume patirti, reikia išspausti iš savęs dar daugiau, kiek įmanoma. Labai daug duos stovykla, pasiruošimas prieš pasaulio čempionatą, kiek mūsų susirinks.

Pernai ruošėmės žaisdamos 2 prieš 2, nes neturėjome žmonių. Buvome tik keturios. Tikiuosi, kad šįkart bus daugiau norinčių prisijungti, kad geriau pasiruoštume, vardan pagrindinės komandos, kuri važiuos“, – savo lūkesčius išdėstė M. Petrėnaitė.

Šiemet laukia kaip niekad intensyvus trijulių krepšinio klubinis sezonas. Jau dabar paskelbtame Pasaulio turo „Masters“ turnyrų tvarkaraštyje numatyta bent 13 turnyrų – nuo balandžio pabaigos iki gruodžio. Jų turėtų atsirasti ir daugiau, o dėl kelialapių į kai kurias varžybas gali tekti pakovoti ir „Challenger“ ar „Super Quest“ serijos turnyruose.

„Tikslai – išlikti antroje reitingo vietoje, bet bus labai sudėtinga, – ambicijų neslėpė „Hoptrans“ atstovausiantis M. Užupis. – Sezonas bus labai ilgas, o turnyrų bus tiek, kad net teoriškai į visus negalima suspėti. Bandysime pagerinti praeito sezono rezultatus. Reikės labai smarkiai pakovoti, tikėtis, kad nebūtų traumų, nes turnyrų daug. Žadame daug kur dalyvauti, visą vasarą bandysime visur važiuoti ir pririnkti taškų, kad jų užtektų Lietuvai tiesiausiu keliu patekti į olimpiadą.“

Dar įspūdingesni skaičiai – ties „Womens Series“ turnyrais. Įskaitant ir finalinį etapą, artėjančiame sezone numatyta net 20 turnyrų, kurie vyks nuo gegužės iki rugsėjo pradžios. Tai – rekordas, 5 turnyrais lenkiantis ikipandeminį 2019 m. sezoną. Pagerėjusi Lietuvos moterų krepšinio situacija leidžia tikėtis, jog lietuvės šiemet sulauks daugiau pakvietimų į aukščiausio lygio varžybas.

„Aš visada tam pasiruošusi. Jau keli metai, kai vasarą nieko kito neplanuoju, prioritetas 3x3 krepšiniui, kiek leis galimybės, bus renginių ir galėsiu dalyvauti. Koncentracija į ten, o kiti dalykai antraplaniai, jei eigoje atsiranda laisvesnio laiko“, – meilę trijulių krepšiniui deklaravo M. Petrėnaitė.

„Labai smagu, kad visa tai išeina suderinti su antra puse, pernai daug turnyrų vykdavo tame pačiame mieste. Gaunasi ir darbas, ir darbinės atostogos, nes yra galimybė palaikyti sužadėtinį per turnyrus. Man tai – geriausios atostogos“, – apie 3x3 krepšinio vasaros privalumus pridūrė M. Užupio sužadėtinė.

Labiausiai trokštamomis artėjančių metų darbinėmis atostogomis galėtų tapti 2024-ųjų Paryžiaus olimpinės žaidynės, į kurias patekti neblogus šansus turi tiek vyrų, tiek moterų rinktinės.

„Kiekvienas nori ir kad būtų tavo artimas, irgi iškovotų su tavimi vietą olimpiadoje. Noras didžiulis, kaip ir pasaulio čempionate gavosi, kad važiavome abu. Gal tai net kažkiek padeda, kai tavo žmogus yra šalia aikštelės, palaiko, gal ir tų jėgų daugiau atsiranda. Būtų šaunu kartu važiuoti į olimpiadą, bet iki to dar labai toli“, – troškimą kartu su širdies drauge sudalyvauti svarbiausiame pasaulio sporto renginyje išreiškė M. Užupis.

„Nežinau, kuris krepšininkas to nepasakytų. Man jau buvo svajonė prieš pasaulio čempionatą patekti ten ir būti kart su Marijumi. Aišku, tos svajonės, ta kartelė auga. Kai vieną įvykdai, nori kažko daugiau. Aišku, pati didžiausia svajonė būti ten kartu ir atstovauti Lietuvai. Kaip jau bus – reikia iki to nugyventi, daug darbo padaryti. To nebijau, o šansai yra tikrai realūs – jei ne per reitingą, tai per atrankas. Tikiuosi, kad turėsime to laiko ir galimybių kuo geriau pasiruošti“, – pokalbį užbaigė M. Petrėnaitė.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Potenciali Lietuvos rinktinės varžovė olimpinėje atrankoje gali verstis be ryškiausios žvaigždės
Potenciali Lietuvos rinktinės varžovė olimpinėje atrankoje gali verstis be ryškiausios žvaigždės
Italijos vyrų krepšinio rinktinė olimpiniame atrankos turnyre gali verstis be ryškiausios savo žvaigždės Simone Fontecchio. Italai – potencialūs Lietuvos varžovai dėl bilieto
Ryškėja JAV rinktinės kontūrai – į Paryžių siųs įspūdingą sudėtį
Ryškėja JAV rinktinės kontūrai – į Paryžių siųs įspūdingą sudėtį
JAV krepšinio rinktinė Paryžiaus olimpinėse žaidynėse suburs įspūdingą komandą. ESPN žurnalistas Adrianas Wojnarowskis paskelbė 11 pavardžių, kurios apsivilks nacionalinės komandos
78 naudingumo balus surinkęs puolėjų duetas atvedė "Olimpą" į pergalę mažojo finalo starte
78 naudingumo balus surinkęs puolėjų duetas atvedė "Olimpą" į pergalę mažojo finalo starte
„7bet-NKL“ mažojo finalo starte pirmąjį žingsnį bronzos medalių link žengė žvėriškus pasirodymus surengęs Palangos „Olimpo“ puolėjų tandemas ir kompanija. Sandžio
Shaqas pergyvena dėl olimpiados: atotrūkis tarp JAV ir Europos tapo labai mažu
Shaqas pergyvena dėl olimpiados: atotrūkis tarp JAV ir Europos tapo labai mažu
Šlovės muziejus narys, legendinis NBA vidurio puolėjas Shaquille'as O'Nealas pareiškė, kad 1994-ųjų JAV rinktinė buvo pajėgesnė už 1992-ųjų "Svajonių komandą"."Turėjaubūti
Trečią sykį Marijampolėje laimėjusi "Kretinga" dramatiškai prasibrovė į finalą
Trečią sykį Marijampolėje laimėjusi "Kretinga" dramatiškai prasibrovė į finalą
10-oje vietoje reguliarųjį sezoną baigusi „Kretinga“ pratęsė pasakišką žygį atkrintamosiose ir žengė į „7bet-NKL“ finalą. Arimanto Mikaločiaus vyrai išvykoje
Potencialūs Lietuvos rinktinės varžovai Paryžiaus link versis be jaunojo talento
Potencialūs Lietuvos rinktinės varžovai Paryžiaus link versis be jaunojo talento
Italijos krepšinio rinktinę pasiekė nemalonios naujienos – olimpinėje atrankoje jai teks verstis be jaunojo talento Gabriele Procidos, rašo Krepšinis.lt.Berlyno ALBA atstovaujantis
Prireiks lemiamo pusfinalio mačo: "Sūduva-Mantinga" užtikrintai pranoko kretingiškius
Prireiks lemiamo pusfinalio mačo: "Sūduva-Mantinga" užtikrintai pranoko kretingiškius
Dar viena „7bet-NKL“ pusfinalio pora pasiekė maksimalią intrigą. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ svečiuose 71:55 (22:9, 13:10, 14:15, 22:21) įveikė „Kretingą“
Serijos rezultatą Marijampolėje dramatiškai persvėrusi "Kretinga" priartėjo prie finalo
Serijos rezultatą Marijampolėje dramatiškai persvėrusi "Kretinga" priartėjo prie finalo
„Kretinga“ po skaudžios nesėkmės reabilitavosi ir vėl persvėrė „7bet-NKL“ pusfinalio seriją savo naudai. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje  82:78 (22:18,
Sausakimšame Kretingos sporto centre "Sūduva-Mantinga" nupūtė žemaičius
Sausakimšame Kretingos sporto centre "Sūduva-Mantinga" nupūtė žemaičius
Sausakimšame Kretingos sporto centre į pergalių kelią „7bet-NKL“ atkrintamosiose tvirtai grįžo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje
Karjeroje tašką dės Rudy Fernandezas: šis sezonas – paskutinis
Karjeroje tašką dės Rudy Fernandezas: šis sezonas – paskutinis
Ketvirtadienį Madrido „Real“ legenda ir ilgametis Ispanijos rinktinės narys Rudy Fernandezas pranešė apie sprendimą po sezono ir vasaros su Ispanijos rinktine baigti profesionalo
Staigmenos NKL pusfinalyje tęsiasi: kretingiškiai atėmė namų pranašumą iš marijampoliečių
Staigmenos NKL pusfinalyje tęsiasi: kretingiškiai atėmė namų pranašumą iš marijampoliečių
Vieną staigmeną po kitos „7bet-NKL“ ir toliau kuria „Kretinga“. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai pusfinalio starte panaikino dviženklį deficitą ir išvykoje 67:64 (13:16,
Į JAV išsiruošę LKF atstovai: esminis klausimas – Valančiūno draudimas
Į JAV išsiruošę LKF atstovai: esminis klausimas – Valančiūno draudimas
Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas papasakojo apie balandį vyksiančios kelionės po JAV metu planuojamus susitikimus su Domantu Saboniu ir Jonu
Wembanyamą tenkintų tik olimpinis auksas
Wembanyamą tenkintų tik olimpinis auksas
Victoras Wembanyama dar nėra dalyvavęs nė viename didžiajame krepšinio turnyre, bet (o gal – dėl to) pačiame svarbiausiame iš jų jau kelia savo komandai nekuklius tikslus, rašo
Vilio pabaigoje traukiami marijampoliečiai palaužė "Perlą" ir prasibrovė į pusfinalį
Vilio pabaigoje traukiami marijampoliečiai palaužė "Perlą" ir prasibrovė į pusfinalį
Trečiajame kėlinyje atsiplėšusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ žengė į „7bet-NKL“ pusfinalį. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje 76:69 (16:15, 14:16, 19:12,
Duoklę sirgaliams ir "Žalgiriui" atidavęs Sedekerskis apie rinktinę dar negalvoja
Duoklę sirgaliams ir "Žalgiriui" atidavęs Sedekerskis apie rinktinę dar negalvoja
Vangiai rungtynes pradėjusi Vitorijos „Baskonia“ (16-15) atsiėmė skaudžią pamoką Kaune. „Žalgiris“ (13-18) 94:76 pranoko Ispanijos klubą ir įsirašė brangią pergalę
"Olimpas" išplėšė lemiamą mačą, "Perlas" per pratęsimą laimėjo Marijampolėje
"Olimpas" išplėšė lemiamą mačą, "Perlas" per pratęsimą laimėjo Marijampolėje
„7bet-NKL“ atkrintamųjų ketvirtfinalyje Palangos „Olimpas“ pasiekė žūtbūtinę pergalę. Sandžio Buškevico vyrai Joniškyje 93:68 (32:14, 19:24, 19:11,
Maksvytis įvertino olimpinio turnyro burtus
Maksvytis įvertino olimpinio turnyro burtus
Antradienį Mieso mieste (Šveicarija) buvęs NBA krepšininkas ir triskart olimpinis čempionas Carmelo Anthony padėjo ištraukti Paryžiaus Olimpinių žaidynių krepšinio turnyro
Prancūzijos federacijos vadovas apie Embiido sprendimą atstovauti JAV: lengvas būdas gauti medalį
Prancūzijos federacijos vadovas apie Embiido sprendimą atstovauti JAV: lengvas būdas gauti medalį
Prancūzijos krepšinio federacijos prezidentas Jeanas-Pierre'as Siutat pakomentavo NBA lygos MVP bei Filadelfijos "76ers" lyderio Joelio Embiido sprendimą atstovauti JAV rinktinę."Jis
Paaiškėjo, kokių varžovų grupių etape Paryžiuje išvengtų olimpinę atranką įveikusi Lietuva
Paaiškėjo, kokių varžovų grupių etape Paryžiuje išvengtų olimpinę atranką įveikusi Lietuva
FIBA suskirstė būsimo Paryžiaus olimpinių žaidynių krepšinio turnyro dalyvius į keturis burtų krepšelius, rašo Krepšinis.lt.Tapo aišku, kad jeigu Lietuva įveiks
Marijampoliečiai užtikrintai startavo ketvirtfialyje, jurbarkiečiai dramatiškai krito per pratęsimą
Marijampoliečiai užtikrintai startavo ketvirtfialyje, jurbarkiečiai dramatiškai krito per pratęsimą
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pergale startavo „7bet-NKL“ atkrintamosiose. Tomo Gaidamavičiaus kariauna namų tvirtovėje 77:65 (26:14, 20:20, 18:12, 13:19) įveikė
Karalienės taurę pirmąkart laimėjo "Neptūnas-Amberton", "Kibirkščiai" – bronza
Karalienės taurę pirmąkart laimėjo "Neptūnas-Amberton", "Kibirkščiai" – bronza
Pirmą kartą „SMART WAY Karalienės taurės” istorijoje čempionėmis tapo Klaipėdos „Neptūnas-Amberton”. Martyno Airošiaus auklėtinės finale Vilniuje 84:62 (20:20,
Olimpinėse žaidynėse nedirbs nė vienas Lietuvos krepšinio teisėjas
Olimpinėse žaidynėse nedirbs nė vienas Lietuvos krepšinio teisėjas
Olimpinėse žaidynėse nedirbs nė vienas krepšinio teisėjas iš Lietuvos. Tai paaiškėjo FIBA išplatinus kandidatų sąrašą, rašo Krepšinis.lt.Šiame
"Sūduva-Mantinga" nutraukė fantastinę "Olimpo" seriją
"Sūduva-Mantinga" nutraukė fantastinę "Olimpo" seriją
„7bet-NKL“ sezono finišo tiesiojoje pergalę pasiekė Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (29-8), kuri namų tvirtovėje 80:76 (9:19, 21:17, 24:19, 26:21) parklupdė Palangos
Dramoje su pratęsimu "Olimpas" laimėjo reguliarųjį sezoną (rezultatai)
Dramoje su pratęsimu "Olimpas" laimėjo reguliarųjį sezoną (rezultatai)
Plonu ledu vaikščiojęs Palangos „Olimpas“ (31-5) dramatiškai pratęsė pergalių seriją „7bet-NKL“ pirmenybėse. Pajūrio komanda namuose 95:92 (26:15, 18:24, 14:18,
Žalgiriečiai nusileido marijampoliečiams, "Ryto" jaunimas nukovė autsaiderius
Žalgiriečiai nusileido marijampoliečiams, "Ryto" jaunimas nukovė autsaiderius
Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ (28-7) ekipa, vedama Egidijaus Dimšos, laimėjo 28 kartą šiame „7bet-NKL“ sezone. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai savo aikštėje
Olimpiniame atrankos turnyre – Lietuvos rinktinės rungtynės naktimis
Olimpiniame atrankos turnyre – Lietuvos rinktinės rungtynės naktimis
Lietuvos rinktinė Puerto Rike vyksiančiame olimpinės atrankos turnyre žais tada, kai mūsų šalyje jau bus vidurnaktis, rašo Krepšinis.lt.FIBA paskelbus tvarkaraštį paaiškėjo,
Sabonį užjaučiantis Valančiūnas prabilo apie olimpines viltis
Sabonį užjaučiantis Valančiūnas prabilo apie olimpines viltis
Domantą Sabonį šiltais žodžiais apipylęs Jonas Valančiūnas tikisi, kad tiek jis, tiek visi kiti geriausi Lietuvos krepšininkai vasarą apsivilks rinktinės marškinėlius, rašo
LKF patvirtino visų rinktinių trenerius bei iškėlė tikslus, vyrų komandai – ne tik patekimas į olimpiadą
LKF patvirtino visų rinktinių trenerius bei iškėlė tikslus, vyrų komandai – ne tik patekimas į olimpiadą
Antradienį Lietuvos krepšinio federacijoje (LKF) vyko Vykdomojo komiteto posėdis. Susirinkimo metu buvo patvirtinti jaunimo rinktinių treneriai bei iškelti tikslai visoms šią vasarą

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (220) 10.22 16:33
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime