Naujienos kraunasi...

"Wolves" argentinietis – apie siekį žaisti LKL finale ir Kurtinaičio išskirtinumą

"Wolves" argentinietis – apie siekį žaisti LKL finale ir Kurtinaičio išskirtinumą
Marcosas Delia vos prieš kelias dienas išgyveno skausmingas emocijas, kuomet Argentinos rinktinė paleido iš rankų bilietą į FIBA Pasaulio taurę. Vis tik blogas mintis argentinietis jau bando stumti į šalį ir sieks kuo pozityviau užbaigti šį sezoną.

Kol kas pozityvo Alytaus „Wolves“ klube nemažai. Komanda pasistiprino pajėgas, neseniai pasirašė sutartį dar ir su Rashardu Kelly, o Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) alytiškiai žengia treti (14-6).

M.Delia neslepia – jo ekipa šiuo metu raiško sunkaus pasiruošimo vaisius ir tai – dar ne pabaiga. „Wolves“ nenori apsiriboti geriausiųjų trejetu ir turi didelių ambicijų debiutiniams metams.

„Pirmas laiptelis bus atkrintamosios, vėliau žiūrėsime tolyn. Norime būti „Betsafe-LKL“ finale, siekiame to“, – tikslus vardino M.Delia.

Jis pats šį sezoną per 19 minučių pelno 6,5 taško, atkovoja 3,8 kamuolio, atlieka 1,3 rezultatyvaus perdavimo bei renka 9,3 naudingumo balo. M.Delia atviras – stabilesnio žaidimo jam truputį trūksta.

LKL.lt pokalbis su juo apie Argentinos krepšinio nusivylimą, „Wolves“ ambicijas ir sezono sunkumus, Jeffery Tayloro svarbą bei svajonių komandos draugus. 

– Pirmas dalykas, kurio negaliu nepaklausti: kaip jaučiatės grįžęs į Lietuvą po skaudžiai pasibaigusios FIBA Pasaulio taurės atrankos?

– Man liūdna, esu nusivylęs, nes neįvykdėme savo tikslo ir nepatekome į pasaulio čempionatą. Bet sportas toks yra. Pirmą mačo dalį sužaidėme gerai, antrą – blogai, taip laimėjo Dominikos Respublika. Turime žiūrėti į ateitį ir būsimus tikslus. Nebegalime apie tai galvoti, reikia pasiimti pamokas, pasidaryti išvadas ir taip visiems paaugti.

– Kiek skausmingas šis rezultatas yra ne tik jums, o visam Argentinos krepšiniui?

– Tai mums nėra įprasta. Mūsų vyresnioji karta su Manu Ginobili, Luisu Scola laimėjo daug skambių titulų. Jie užkėlė mūsų nacionalinę komandą į aukščiausią lygį. Vėlesnė karta taip pat nėra bloga, ji žaidė dvejose olimpiadose, mes taip pat pernai iškovojome FIBA Amerikos taurę. Taip, šių metų rezultatas yra nusivylimas.

– Kalbant apie pozityvesnius dalykus, padėti Argentinos rinktinei atvyko tokie žaidėjai kaip Facundo Campazzo, Nicolasas Laprovittola, Gabrielis Deckas ir pan. Kiek mėgavotės būdamas šalia aukščiausio lygio savo šalies žvaigždžių?

– Tai tikrai nuostabu. Žinau juos pastarąjį dešimtmetį, visi esame bičiuliai, labai smagu yra vėl žaisti kartu. Vienintelis dalykas tas, kad jiems šįkart „langas“ nebuvo lengvas po ilgos kelionės, kartu daug nesitreniravome, bet šioje situacijoje visi bandėme atiduoti, ką galėjome.

– Minėjote ilgą kelionę, kaip pats jaučiatės po kelionės į gimtinę ir vėl sugrįžimo atgal į Lietuvą?

– Jei atvirai, jaučiuosi pavargęs (Juokiasi). Laiko skirtumas – didelis, sunku prisitaikyti, susitvarkyti miego ritmą. Bandau išlikti pozityvus psichologiškai, negalvoju apie tokius dalykus, vis tik esu pratęs prie šių pokyčių ir bandau susitvarkyti. Man svarbiausia tokioje situacijoje – pasirūpinti savo kūnu, nepersistengti iškart po kelionės laukiančioje treniruotėje, atlikti tinkamus pratimus, tempimus, taip pat tinkamai maitintis.

– Pakalbėkime apie sezoną Lietuvos krepšinio lygoje („BetsafeLKL“). Ko tikėjotės, kuomet tik prisijungėte prie naujai susikūrusio „Wolves“ klubo ir kiek tų lūkesčių virto realybe?

– Manau, kad lūkesčiai ir realybė sutampa. Pradžioje sezono buvome visiškai naujai susibūręs kolektyvas, adaptacijos reikėjo visiems: treneriams, žaidėjams, vadovybei. Visi bandėme suprasti vienas kitą, komandos draugus, trenerio idėjas. Su laiku pažinome vienas kitą, gerinome žaidimą, papildėme kolektyvą, manau, kad šiuo metu visi jaučiasi labiau pasitikintys savimi ir komfortiškiau.

– Ar jums pačiam adaptacija Rimo Kurtinaičio sistemoje tapo iššūkiu?

– Nepasakyčiau. Kiekvienas treneris turi savo idėjas, Rimas – irgi. Jis atvirai jas pateikia ir tai palengvina dalią žaidėjams. Iš aukštaūgių jis prašo agresijos gynyboje, greičio puolime, gerų pikenrolų, koncentruojuosi į tai. Noriu padėti komandai laimėti, juk tam ji ir samdo žaidėjus (Šypsosi).

– Ar yra niuansų, kuriais R.Kurtinaitis išsiskiria iš visų jūsų karjeroje sutiktų specialistų?

– Yra keli. Rimas visada nori šimtaprocentinio atsidavimo ir didžiulės agresijos ginantis. Kiti treneriai panašiose situacijose gali sakyti, kad gal galima atiduoti mažiau pastangų gynyboje, bandant stabdyti varžovų atakas ar neleidžiant jiems priimti kamuolio. Rimas tiek gynėjų, tiek aukštaūgių prašo to paties. Manau, kad būtent tai leidžia man gerinti savo žaidimą.

– Nėra paslapties, kad „Wolves“ ekipa turėjo sunkų pasiruošimą sezonui ir dirbo išties rimtai. Ar galima sakyti, kad darbo vaisiai matosi būtent dabartiniu sezono etapu?=

– Žinoma. Kaskart, kai dirbi sunkiai, pirmomis savaitėmis ar net mėnesiais neturėsi rezultato. Bet būtent įpusėjus sezonui viskas ima ryškėti. Komandos, kurios iki šiol dirbo ne taip sunkiai, gali ristis žemiau, tuo tarpu dirbusios daug gali kilti aukštyn. Svarbiausia gerą fizinę ir psichologinę formą turėti atkrintamosiose.

– Kaip galite įvertinti savo asmeninį indėlį į „Wolves“ rezultatus šį sezoną?

– Pradžioje adaptacija buvo nelengva kaip ir kiekvienam žaidėjui, bet dabar jaučiuosi gerai, jaučiu, kad labiau padedu komandai. Tai leidžia man jaustis geriau ir suteikia pasitikėjimo. Aišku, man kažkiek trūksta pastovumo, tai reikia gerinti, bet ne visada tai priklauso tik nuo manęs – tai lemia ir varžovai, ir komanda. Turime daug gerų žaidėjų, kartais, kai žaidi daug rungtynių, normalu, kad keli žaidėjai solidžiai sužais vieną susitikimą, o keli kiti – kitą.

– Sezono metu pasistiprinote Ericu Buckneriu, Jeffery Tayloru, o dabar ir Rashardu Kelly. Kaip manote, ar dabar „Wolves“ taikosi į pačias aukščiausias pozicijas „Betsafe-LKL“?

– Tikrai taip. Dirbame dėl to visi, mūsų mintys yra į tai sukoncentruotos, norime pasiekti aukščiausią įmanomą lygį. Pirmas laiptelis bus atkrintamosios, vėliau žiūrėsime tolyn. Norime būti „Betsafe-LKL“ finale, siekiame to.

– J.Tayloras yra sukaupęs didelę patirtį Eurolygoje. Kiek svarbus Alytaus ekipai buvo jo atvykimas?

– Jis žaidė aukščiausiame lygyje Eurolygoje, jis įnešė daug patirties ir opcijų mums tiek puolime, tiek gynyboje. Tayloras mums bus ypač svarbus tada, kai lauks atsakingiausios rungtynės, tokie žaidėjai savo talentą ir patirtį gerai atskleidžia atkrintamųjų metu.

– Jūs pats niekada nesate rungtyniavęs Eurolygoje. Ar tai – jūsų tikslas?

– Žinoma, Eurolyga per pastaruosius keletą metų stipriai patobulėjo. Komandos kasmet augina biudžetus, žaidėjų ir trenerių lygis kyla. Manau, kad šiuo metu nėra žaidėjo, kuris nenorėtų rungtyniauti Eurolygoje. Tai – vienas mano tikslų.

– Hipotetinis klausimas jums. Jei galėtumėte pasirinkti vieną Europoje rungtyniaujantį žaidėją, kuris galėtų labiausiai sustiprinti „Wolves“ ekipą, kas jis būtų?

– Tokių būtų daug, ypač iš Argentinos rinktinės, juos žinau gerai (Juokiasi). Manau, kad Deckas mums būtų labai naudingas gynyboje ir puolime, jis – komandinis žaidėjas. Taip pat paminėčiau Campazzo. Jis – puikus žaidimo kūrėjas, darantis kitus aplink geresniais, bet taip pat galintis ir pataikyti pats.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Kosauskas padalijo patarimų dėl krepšinio traumų prevencijos
Kosauskas padalijo patarimų dėl krepšinio traumų prevencijos
„Ar stiprios kojos, ar nestiprios, traumos krepšinyje kartais yra neišvengiamos. Būna, kad užšoka ant kojos, krypteli ir viskas – pažymi fizinio rengimo treneris Aleksandras
Blogų komentarų rubrikoje – dėl Skučo nuobaudų verkianti "Juventus" piniginė (kliuvo ir Kairiui bei Gecevičiui)
Blogų komentarų rubrikoje – dėl Skučo nuobaudų verkianti "Juventus" piniginė (kliuvo ir Kairiui bei Gecevičiui)
Betsafe-LKL TV blogų komentarų rubrikoje internetinių komentatorių replikas apie save skaitė Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ atstovai – Martynas Gecevičius, Žygimantas
"Ryto" puolėjas Gorhamas – apie šiltą sutikimą Vilniuje bei kitą naujoką McCullumą
"Ryto" puolėjas Gorhamas – apie šiltą sutikimą Vilniuje bei kitą naujoką McCullumą
Vienas prieš vieną pokalbyje – kitas Vilniaus „Ryto“ naujokas. Pažintis su kova dėl kamuolių išsiskiriančiu 24-erių Justinu Gormąhamu, kuris papasakojo apie savo
Juškevičius – apie halės parketo valymą bei žaidėją, kurį pasikviestų į komandą
Juškevičius – apie halės parketo valymą bei žaidėją, kurį pasikviestų į komandą
Betsafe-LKL TV šįkart lygos aistruoliams pateikia interviu su Alytaus „Wolves“ krepšininku Adu Juškevičiumi.Kalbėdamas apie pirmuosius krepšinio prisiminimus,
 Naujasis "Wolves" treneris Kemzūra: noriu, kad į kiekvieną varžovą žiūrėtume rimtai
Naujasis "Wolves" treneris Kemzūra: noriu, kad į kiekvieną varžovą žiūrėtume rimtai
Naujasis „Wolves“ treneris Kęstutis Kemzūra šiandien buvo pristatytai komandai ir surengė pirmąją savo treniruotę, ekipai besiruošiant svarbiai sekmadienio dvikovai su Jonavos
Rekordinis "Ryto" puolimas nušlavė vos septynis žaidėjus turėjusias "Pieno žvaigždes"
Rekordinis "Ryto" puolimas nušlavė vos septynis žaidėjus turėjusias "Pieno žvaigždes"
Vilniaus „Rytas“ (19-5) galėjo pailsinti svarbius žaidėjus ir vis tiek užfiksavo rekordą bei iškovojo lengvą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“),
Nukeliama "Žalgirio" ir "Juventus" dvikovos data
Nukeliama "Žalgirio" ir "Juventus" dvikovos data
Kauno „Žalgirio“ tvarkaraštyje „Betsafe-LKL“ čempionate įvyko korekcijos. Pasikeitė gegužės mėnesį „Žalgirio“ arenoje įvyksiančių rungtynių su Utenos
Čeponis išskyrė visų laikų geriausių LKL krepšininkų penketuką
Čeponis išskyrė visų laikų geriausių LKL krepšininkų penketuką
Prieš kiek daugiau nei mėnesį asociacija Lietuvos krepšinio lyga kartu su parduotuvių tinklu DEPO pristatė lygos 30-mečio svajonių komandos rinkimus, kurių tikslas – išrinkti
Komandą nuo techninio pralaimėjimo išgelbėję "Cbet" sirgaliai: be Virgio neįsivaizduojame savo klubo
Komandą nuo techninio pralaimėjimo išgelbėję "Cbet" sirgaliai: be Virgio neįsivaizduojame savo klubo
„Betsafe-LKL“ čempionato kovoms įžengus į pavasarį, lyga bendradarbiaudama su „Volfas Engelman“ bravoru skelbia, kam atiteks dar vienas „fair play“ apdovanojimas
Su Jankūnu rungtynių metu šnekėjęs aistruolis: įspūdį paliko jų tarpusavio šiluma
Su Jankūnu rungtynių metu šnekėjęs aistruolis: įspūdį paliko jų tarpusavio šiluma
Kauno „Žalgirio“ arenoje tęsiasi šiame sezone startavusi akcija, kurioje bilietus į rungtynes perkantys krepšinio aistruoliai turi galimybę laimėti vietą šalia Pauliaus
"Wolves" sukrėtė permainos: Kurtinaitį vyr. trenerio poste pakeitė Kemzūra
"Wolves" sukrėtė permainos: Kurtinaitį vyr. trenerio poste pakeitė Kemzūra
BC „Wolves“ krepšinio komandai likusioje debiutinio sezono dalyje vadovaus patyręs treneris Kęstutis Kemzūra, su kuriuo pasirašyta sutartis iki kito sezono pabaigos.Jis pakeis
"CBet" lyderis Watsonas – apie krepšininkų šeimą, Ilinojaus žvaigždes ir legionieriaus karjerą
"CBet" lyderis Watsonas – apie krepšininkų šeimą, Ilinojaus žvaigždes ir legionieriaus karjerą
Interviu rubrikoje, kurią pristato parduotuvių tinklas DEPO – pokalbis su viduryje sezono Jonavos „CBet“ papildžiusiu ir akimirksniu vienu ekipos lyderių tapusiu Glynnu
"Žalgirio" šansus Eurolygoje įvertinęs Kurtinaitis pateikė savo prognozę Maksvyčio kompanijai
"Žalgirio" šansus Eurolygoje įvertinęs Kurtinaitis pateikė savo prognozę Maksvyčio kompanijai
Pirmadienį vakare užtikrintą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) iškovojo Alytaus „Wolves“ (16-8). Rimo Kurtinaičio auklėtiniai savo arenoje be
Nemaloni žinia "Juventus" gerbėjams: komandos lyderis už išpirką keliasi į Lenkiją
Nemaloni žinia "Juventus" gerbėjams: komandos lyderis už išpirką keliasi į Lenkiją
Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ komandos sudėtyje – permainos. Aukštaitijos klubą paliko amerikietis Alexanderis Hamiltonas. Komandos lyderis karjerą tęs Lenkijoje,
Daviso debiutą uteniškiai pažymėjo pratęsdami "Šiaulių" nesėkmių seriją
Daviso debiutą uteniškiai pažymėjo pratęsdami "Šiaulių" nesėkmių seriją
Pirmadienio vakarą po dviejų nesėkmių į pergalių kelią „Betsafe-LKL“ čempionate sugrįžo Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (15-9) ekipa.Donaldo Kairio
"Wolves" su solidžiu naujoku sutriuškino "Pieno žvaigždes"
"Wolves" su solidžiu naujoku sutriuškino "Pieno žvaigždes"
Užtikrintą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) iškovojo Alytaus „Wolves“ (16-8). Rimo Kurtinaičio auklėtiniai savo arenoje be nesklandumų
"Papasakok apie tai plačiau" – žvilgsnis į spalvingą Lukauskio karjerą
"Papasakok apie tai plačiau" – žvilgsnis į spalvingą Lukauskio karjerą
43-ejų krepšininkas prieš kameras pasakojo apie savo karjeros pradžią Panevėžyje ir aprodė, kaip ir kur viskas prasidėjo – nuo nepasikeitusios pirmosios krepšinio salės
Penktas kartas nemelavo – "Neptūnas" pirmą sykį šį sezoną palaužė CBet"
Penktas kartas nemelavo – "Neptūnas" pirmą sykį šį sezoną palaužė CBet"
Lietuvos krepšinio lyga („Betsafe-LKL“) sekmadienio vakarą pasiūlė dar vieną puikiu reginiu virtusį susitikimą. Klaipėdos „Neptūnas“ (11-13) savo arenoje po
Lyderius pataupęs "Žalgiris" po pertraukos sutriuškino "Gargždus"
Lyderius pataupęs "Žalgiris" po pertraukos sutriuškino "Gargždus"
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) dar vienos staigmenos pateikti nepavyko „Gargždams“ (5/19). Povilo Šakinio auklėtiniai išvykoje 70:96 (19:27,
"Wolves" naujokas Kelly: Sabonis puikus krepšininkas, "Žalgiris" – stipri komanda, žinau ir "Rytą"
"Wolves" naujokas Kelly: Sabonis puikus krepšininkas, "Žalgiris" – stipri komanda, žinau ir "Rytą"
Artėjant svarbiausioms sezono kovoms „Wolves“ komandos sudėtį sustiprino puolėjas Rashardas Kelly. Krepšininkas į Lietuvą persikėlė iš Australijos, kur pasibaigusiame
Žibėnas džiaugėsi pergale, Čanakas pasigedo protingesnio žaidimo
Žibėnas džiaugėsi pergale, Čanakas pasigedo protingesnio žaidimo
Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finalininkų dvikovoje Vilniaus „Rytas“ (18 pergalių/5 pralaimėjimai) šeštadienį savo arenoje po neįtikėtino finišo
Dramatiškame LKL finalo pakartojime – "Ryto" triumfas po neįtikėtinos atomazgos
Dramatiškame LKL finalo pakartojime – "Ryto" triumfas po neįtikėtinos atomazgos
Vilniaus „Rytas“ (18-5) šeštadienio vakarą pasiekė dramatišką pergalę pernykščio „Betsafe-LKL“ finalo pakartojime.Giedriaus Žibėno auklėtiniai
Lambrechto benefisas lėmė "Nevėžio" pergalę per pratęsimą
Lambrechto benefisas lėmė "Nevėžio" pergalę per pratęsimą
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) intrigos nepašykštėjo antrosios turnyro lentelės dalies klubų mūšis. Kėdainių „Nevėžis-Optibet“
Normantas prieš finalo pakartojimą: man principų prieš panevėžiečius nėra, gal yra jiems
Normantas prieš finalo pakartojimą: man principų prieš panevėžiečius nėra, gal yra jiems
Vilniaus „Ryto“ ekipa šią savaitę užbaigė sezoną Čempionų lygoje ir pasisėmusi daug reikšmingų pamokų dabar koncentruosis į kovas „Betsafe-LKL“ fronte.Šiuo
Orelikas prieš mūšį Vilniuje: svarbu, kad nebūtų baimių žaidžiant pilnoje mažoje salėje
Orelikas prieš mūšį Vilniuje: svarbu, kad nebūtų baimių žaidžiant pilnoje mažoje salėje
„Betsafe-LKL“ čempionate šį savaitgalį laukia paskutinioji reguliariojo sezono akistata tarp praėjusio sezono finalininkų – Vilniaus „Ryto“ (17-5) ir Panevėžio
Furmanavičius – apie patirtis JAV, sutiktas NBA žvaigždes ir nepamirštus programavimo įgūdžius
Furmanavičius – apie patirtis JAV, sutiktas NBA žvaigždes ir nepamirštus programavimo įgūdžius
Betsafe-LKL TV šįkart lygos aistruoliams pateikia pokalbį su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ puolėju Justu Furmanavičiumi.28-erių krepšininkas pradžioje papasakojo, kaip
Šiaulių krepšinis: rungtynės prie minusinės temperatūros ir FIBA "tylos mokestis" nepatekus į Eurolygą
Šiaulių krepšinis: rungtynės prie minusinės temperatūros ir FIBA "tylos mokestis" nepatekus į Eurolygą
Lietuvos krepšinio sirgaliams pristatoma antroji dokumentinių apybraižų „Tylieji Lietuvos krepšinio herojai“ serija. Lietuvos krepšinio kultūros centro kartu su Lietuvos
Rekonstrukciją vasarą baigsiančioje ASG arenoje – alaus siena bei ekranai tualetuose
Rekonstrukciją vasarą baigsiančioje ASG arenoje – alaus siena bei ekranai tualetuose
Praėjusių metų rudenį rekonstrukcijai užsidariusi Vilniaus „Avia Solutions Group“ arena skelbia apie sugrįžimą ir pristato darbų progresą bei būsimus atnaujinimus nuo ženkliai pagerintos

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (175) 02.16 20:51
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime