Naujienos kraunasi...

ASG arenos vadovas: apie naujoves, investicijas, "Wolves" ir "Rytą"

ASG arenos vadovas: apie naujoves, investicijas, "Wolves" ir "Rytą"
Praėjusių metų rudenį didžiausia sostinės renginių erdvė ėmėsi ambicingiausio savo projekto iki šiol: devynis mėnesius trukusių atsinaujinimo darbų. Apie kilusius iššūkius, naujoves, investicijas ir tai, ar po vienu stogu tilptų „Wolves“ ir „Ryto“ klubai – kalbamės su „Avia Solutions Group“ arenos vadovu Andriumi Žiauberiu.

Andriau, pradžiai norėčiau sugrįžti į pačią pradžią. Kodėl nusprendėte atnaujinti areną?

– Mūsų arena buvo pirmoji universali arena Lietuvoje. Veikiame nuo 2004 metų, o per tą laiką labai pasikeitė ne tik vartotojo elgsena, bet ir renginių organizatorių poreikiai, kuriuos didele dalimi nulėmė naujos technologijos. Šiandien po areną turi visi penki Lietuvos didieji miestai, taip pat atsirado daug kitų koncertų salių ir įdomių renginių erdvių, kurios skatina pasitempti visus rinkos žaidėjus. Mano nuomone, konkurencija yra gerai, nes neleidžia užmigti ant laurų. Juolab, kad patys matėme, kad turime, kur patobulėti, jog galime žiūrovams ir organizatoriams pasiūlyti dar geriau ir daugiau, ypač technologiniu požiūriu, todėl mintys apie atsinaujinimą brendo jau seniai. 2020 metų pabaigoje areną įsigijo „Avia Solutions Group“ ir visai netrukus pradėjome dirbti prie arenos atsinaujinimo projekto.

Na, o atsakant į klausimą trumpai: norime augti. Kaip prieš devyniolika metų, taip ir dabar norime būti žingsniu priekyje. Norime būti viena iš technologiškai pažangiausių arenų Baltijos šalyse ir sėkmingai to siekiame. Norime ir toliau garbingai atstovauti Vilnių ir visą Lietuvą tarptautinėje scenoje, ką, tikiu, puikiai sekėsi daryti iki šiol. Siekiame traukti tiek kokybiškus vietinės reikšmės, tiek svarbius tarptautinius renginius, nes nuo to geriau mums visiems – auga kultūros, sporto sektoriai, didėja turizmas.

– Kokie didžiausi iššūkiai iškilo atnaujinant areną?

– Kaip turbūt pritartų ir bet koks kitas su statybomis susidūręs verslas, pastarieji keleri metai buvo tarsi amerikietiški kalneliai. Ruošiant projektą planus koregavo koronaviruso pandemija ir užsitęsę jos padariniai, išbrangusios medžiagos, energetiniai kaštai, darbo jėga ir kiti veiksniai. Tačiau didžiausias iššūkis jau pradėjus darbus buvo paprasčiausios lenktynės su laiku. Tikslią savo atsidarymo datą sužinojome vos užvėrę arenos duris, kai patys išsikėlėme sau ambicingą tikslą. Dar rudens pradžioje sutarėme su didžiausiu pasaulio cirku „Cirque du Soleil“, jog birželio pradžioje arenoje surengsime jų šou OVO, todėl trauktis nebebuvo kur. Turėjome spėti viską, ką esame suplanavę, per 9 mėnesius. Su užduotimi susitvarkėme, už ką esu dėkingas savo puikiai komandai ir visiems partneriams, kurie dirbo prie šio projekto.

– Ar lengva sugrįžti į rinką po tiek laiko?

– Lengva tikrai nėra, tačiau mes niekada nebuvome sustoję, o ir grįžtame geresni, stipresni ir atsinaujinę. Už uždarų durų veiksmas virė ir verda tiek pačioje arenoje, tiek biure. Statybų darbai, naujų renginių paieška, nuolatinis bendravimas su renginių organizatoriais, partneriais, pasiruošimas būsimam sezonui. Vienus darbus pakeitė kiti, todėl niekas nesustojo, o tie devyni mėnesiai tiesiog skriete praskriejo. Palaikome puikius santykius su senais renginių organizatoriais, o taip pat pradėjome bendradarbiauti su naujais, todėl smagu, kad mūsų laukia įtemptas renginių sezonas, kuris išsiskirs įvairove. Keliame sau ambicingus tikslus: 70 renginių iki šių metų pabaigos ir net 140 renginių kitąmet.

– Kaip praėjo pirmasis renginys ir atsidarymas?

Viskas praėjo sklandžiai. Birželio pradžioje atsidarėme su šešiais „Cirque du Soleil“ šou per keturias dienas, o juose apsilankė apie 19 tūkst. žiūrovų. Neslėpsiu, ir vėl matyti lankytojus arenos koridoriuose buvo nuostabus jausmas. Dirbu renginiuose nuo 2008 metų, todėl tiek karantinų metu, tiek atsinaujinimų metu, kai neturėjome renginių, labai pasiilgau to šurmulio ir judesio.

– Kokie pagrindiniai arenos atsinaujinimai?

– Atnaujinome labai daug dalykų, tačiau esminėmis naujienomis įvardinčiau arenos akustiką, apšvietimą ir lankytojo patirtį. Jau ne vienerius metus girdėjome, kad dalis žiūrovų nebuvo patenkinti arenos akustika, todėl atlikome akustinį tyrimą ir nutarėme ją sutvarkyti. Pagrindinėje salėje įdiegėme virš 4,5 tūkst. kv. metrų akustinių plokščių, dėl ko aidėjimo greitis sutrumpės beveik perpus. Išvertus į paprastą kalbą, įdiegėme tiek akustinių plokščių, kiek užimtų septynios krepšinio aikštelės, dėl ko garsas skambės dvigubai geriau. Norint pakabinti tiek daug akustinių plokščių teko ženkliai stiprinti arenos stogą, kuris pasipildė papildomomis 30 tonų konstrukcijų.

Be akustikos, taip pat daug investavome ir į visą arenos apšvietimą. Visame pastate pakeitėme virš 2000 šviestuvų į tvaresnius LED šviestuvus. Tuo metu pagrindinėje salėje įdiegėme net 100 individualiai kontroliuojamų šviestuvų, kurių dėka organizatoriai galės realizuoti įvairius kūrybinius sprendimus nesinuomodami papildomos įrangos iš trečiųjų šalių. Džiaugiamės, kad mūsų apšvietimas ne tik pilnai atitinka, bet ir ženkliai viršija FIBA, Eurolygos ar bet kurios kitos sporto federacijos keliamus reikalavimus.

Na, ir trečiasis esminis atsinaujinimas yra susijęs su geresne lankytojų patirtimi. Šioje srityje atlikome daugybę patobulinimų: perplanavome erdves geresniam srautų judėjimui, pernumeravome sektorius, atnaujinome nuorodų sistemą, įdiegėme automatines gėrimų pilstymo sistemas, savitarnos užkandžių aparatus, per 200 TV ekranų bendrose erdvėse. Atnaujindami pastatą nutiesėme virš 30 km naujų interneto kabelių, padidinome aptarnavimo vietų kiekį, atnaujinome visą barų įrangą, tualetus. Beje, pristatėme arenos programėlę, kuria lankytojai jau naudojosi „Cirque du Soleil“ šou metu. Joje žiūrovai gali užsisakyti maisto ir gėrimų, sužinoti apie renginius bei rasti kitą aktualią informaciją. Kalbant bendrai, dauguma mūsų atnaujinimų yra orientuoti į technologinę pažangą, o pagrindinis tikslas – pagreitinti ir supaprastinti procesus lankytojams, siekį sumažinti eiles. Tiesa, siekiant padidinti aptarnavimo greitį, nuo rugpjūčio arenoje bus galima atsiskaityti tik banko kortelėmis.

– Kiek investavote į šį projektą?

Atsinaujinimas atsiėjo beveik 11 milijonų eurų. Tiesa, darbai sulig atsidarymu nesibaigia. Rudenį dar planuojame pristatyti naują arenos interneto svetainę, įrenginėjame „Wolves“ krepšinio klubo fanų barą su žaidimų zona, o pagrindinėje salėje greitu metu įdiegsime automatines teleskopines tribūnas greitesnėms transformacijoms, kad galėtume priimti dar didesnį renginių kiekį. Taip pat šiais metais siekiame gauti tarptautinį sertifikatą „BREEAM Excellent“, suteikiamą tik vienus aukščiausių tvarumo ir ergonomikos standartus atitinkantiems statiniams.

– Prieš tai minėjote, kad laukia įtemptas renginių sezonas. Kaip jis atrodys?

– Kaip ir minėjau, šalia plataus esamų renginių organizatorių rato prisidėjo nemažai naujų organizatorių, todėl naujasis renginių sezonas bus stiprus ne tik savo renginių kiekiu, bet ir įvairove. Jau dabar turime 41 patvirtintus viešus renginius iki metų pabaigos. Panašu, kad gruodis bus pats užimčiausias mėnuo per visą arenos istoriją, nes laukia net 21 renginys, o likusios dienos – pasiruošimui. Smagu, kad per ateinančius metus turėsime didelę renginių įvairovę – nuo šešėlių teatro iki ledo ritulio. O visas sezonas išsiskirs ir puikia sporto renginių pasiūla: krepšinis, rankinis, kovos menai, ledo ritulys. Savo renginių kiekiu aplenksime priešpandeminį lygį.

– Nuo rudens arena turės naują namų komandą – Vilniaus „Wolves“. Kuo tai naudinga arenai?

– Vilkų atėjimas suteikia mūsų krepšinio renginių pasiūlai didesnį stabilumą, nes tiesiog turėsime dar daugiau krepšinio. Iki šiol mūsų arenoje „Ryto“ klubas žaidė tik savo svarbesnius, didesnius mačus, kaip akistatos su „Žalgiriu“ ar Europos turnyrų rungtynės.

Tuo metu „Wolves“ arenoje žais beveik visas savo namų rungtynes trijuose turnyruose: Lietuvos krepšinio lygoje, Karaliaus Mindaugo taurėje ir Europos taurėje. Iš viso „Wolves“ klubas per sezoną turės virš 30 namų rungtynių, kas arenai reiškia didesnį užimtumą ir pajamas. Daugiau renginių reiškia, kad didesnę vertę gaus ir mūsų reklamos užsakovai, VIP ložių nuomotojai ir kiti partneriai. Kaip jau minėjau, „Wolves“ atėjimo proga arenoje taip pat įrenginėjame specialią fanų zoną, kurią žiūrovai galės išvysti jau šį mėnesį.

– O kokia situacija su Vilniaus „Ryto“ klubu, kuris anksčiau žaisdavo jūsų arenoje?

– Šiuo metu kalbamės su „Ryto“ vadovais dėl tolimesnio bendradarbiavimo. „Rytas“ yra mūsų ilgametis partneris, mūsų arenoje jie pasiekė vienas skambiausių savo pergalių. Pastaruosius kelerius metus „Rytas“ demonstravo gerus rezultatus, augo klubo gerbėjų ratas, todėl, žvelgiant iš mūsų perspektyvos, tikiu, jog komanda turi potencialą pritraukti daugiau žiūrovų, nei talpina jų namų arena.

Pasaulyje egzistuoja ne vienas pavyzdys, kai du krepšinio ar futbolo klubai dalinasi ta pačia aikšte, todėl arenoje tilptų tiek „Wolves“, tiek „Rytas“. Esame pasiruošę priimti „Rytą“ – pateikėme jiems visą reikiamą informaciją, pagal jų prašymą netgi koreguojame savo renginių kalendorių, kad sudarytume visas sąlygas žaisti mūsų arenoje.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Į replikas atsakęs "Wolves" vadovas – apie Dubajų, ūgtelėjusį biudžetą ir Kariniausko liežuvį
Į replikas atsakęs "Wolves" vadovas – apie Dubajų, ūgtelėjusį biudžetą ir Kariniausko liežuvį
Vilniaus „Wolves“ šį šeštadienį sužais pirmas oficialias rungtynes naujuose savo namuose – „Avia Solutions Group“ arenoje. Pernai Alytuje glaudęsi
Kariniauskas: "Žalgiryje" tu negali pralaimėti, "Ryte" kažkiek gali
Kariniauskas: "Žalgiryje" tu negali pralaimėti, "Ryte" kažkiek gali
Vaidui Kariniauskui pastarieji keli mėnesiai buvo neabejotinai pilni emocijų.Įžaidėjas su rinktine vyko į Pasaulio taurės turnyrą, ten sutraukė į save fotografų žvilgsnius po įspūdingo pasirodymo
"Lietkabelio" fanų pasiilgusiam Popovičiui ptinka naujasis treneris bei tai, kad atvyko buvęs bendraklubis Valinskas
"Lietkabelio" fanų pasiilgusiam Popovičiui ptinka naujasis treneris bei tai, kad atvyko buvęs bendraklubis Valinskas
Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ jau pirmadienį (rugsėjo 25 d.) 18.30 val. Kalnapilio arenoje priims Pasvalio „Pieno žvaigždes“ – tai bus pirmosios šio sezono panevėžiečių
Žukauskas nepergyvena dėl "Wolves" rungtynių lankomumo: bus pergalių, bus ir žiūrovų
Žukauskas nepergyvena dėl "Wolves" rungtynių lankomumo: bus pergalių, bus ir žiūrovų
Vilniaus „Wolves“ šeštadienį atvers dar vieną naują lapą jauno klubo istorijoje. Po debiutinio sezono Alytuje, antrajam savo sezonui į Vilnių persikėlusi komanda sužais
LKL rungtyniaus Suomijos rinktinės gynėjas
LKL rungtyniaus Suomijos rinktinės gynėjas
Mažeikių „M Basket-Delamode“ sulaukė pastiprinimo. Prie mažeikičių prisijungė 198 cm ūgio įžaidėjas iš Suomijos Henri Kantonen.26-erių krepšininkas šią vasarą
"Wolves" priekinę liniją sustiprino Mockevičius
"Wolves" priekinę liniją sustiprino Mockevičius
Vidurio puolėjas Egidijus Mockevičius sustiprins išretėjusią Vilniaus „Wolves“ priekinę liniją ir apsivilks komandos marškinėlius sezono pradžioje. Su krepšininku
Ypatingą vasarą turėjęs "Lietkabelio" senbuvis: kaip įprasta, liekame su Lipkevičiumi, o aplink daug kas keičiasi
Ypatingą vasarą turėjęs "Lietkabelio" senbuvis: kaip įprasta, liekame su Lipkevičiumi, o aplink daug kas keičiasi
„7bet-Lietkabelio“ krepšininkai jau rugsėjo 25 d. (pirmadienį) stoja į kovą pirmosiose šio sezono namų rungtynėse – į Panevėžį atvyksta Pasvalio „Pieno žvaigždės“.Pirmąjį
"Wolves" atsisakė savo šokėjų – per pertraukėles karaliaus gatvės šokiai
"Wolves" atsisakė savo šokėjų – per pertraukėles karaliaus gatvės šokiai
Vilniaus „Wolves“ rungtynėse pertraukėlių ir pertraukų metu šį sezoną karaliaus ANT šokių studijos šokėjai. Jų atliekami gatvės šokiai pakeis krepšinio
Vainauskas: man įdomu, kur nuves Palangos klubo projektas – LKL ar Europos taurė
Vainauskas: man įdomu, kur nuves Palangos klubo projektas – LKL ar Europos taurė
Krepšinis Palangoje verčia naują lapą. „Olimpo“ vardu Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezoną pasitinkantį klubą į priekį ves puikiai Lietuvos krepšinyje žinomi
"Ryto" jaunimo programa turi naują vadovą
"Ryto" jaunimo programa turi naują vadovą
Sostinėje – atsinaujinimas: „Ryto“ jaunimo programa turi naują vadovą. Šias pareigas pastaruosius metus užėmusį Mindaugą Noreiką keičia Matas Urbonas.Dvejus pastaruosius
Masiulio vedamas "Rytas" LKL startavo užtikrinta pergale
Masiulio vedamas "Rytas" LKL startavo užtikrinta pergale
Vilniaus „Rytas“ (1-0) pergalingai startavo naujajame „Betsafe-LKL“ sezone.Giedriaus Žibėno auklėtiniai sostinės sirgalių akivaizdoje 106:90 (26:19, 34:26,
Po skaudaus niukso atsitiesę uteniškiai sezoną pradėjo pergalingai
Po skaudaus niukso atsitiesę uteniškiai sezoną pradėjo pergalingai
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pergalingai startavo Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (1-0) ekipa. Oliverio Kostičiaus auklėtiniai savo arenoje tik
"Wolves" gretose – Latvijos rinktinės aikštės generolas Žagaras
"Wolves" gretose – Latvijos rinktinės aikštės generolas Žagaras
Pasaulio čempionate ryškiausiomis spalvomis sužibęs Latvijos rinktinės įžaidėjas Artūras Žagaras savaitgalį prasidėjusiame sezone rungtyniaus Vilniaus „Wolves“ komandoje.
Jomantas – apie Mažeikių tikslus, pamainą Kariniauskui ir "Wolves" ėjimą: skausminga ir gaila
Jomantas – apie Mažeikių tikslus, pamainą Kariniauskui ir "Wolves" ėjimą: skausminga ir gaila
Po devynerių metų pertraukos „Betsafe-LKL“ pirmenybėse varžysis klubas iš Mažeikių, kuris bilietą į aukščiausiąją šalies lygą iškovojo patekęs į Nacionalinės
Tritaškių šou surengęs "Neptūnas" parbloškė "Lietkabelį"
Tritaškių šou surengęs "Neptūnas" parbloškė "Lietkabelį"
Šeštadienio vakarą Klaipėdoje oficialiai prasidėjo 31-asis „Betsafe-LKL“ sezonas, kuriame pergalingai startavo Klaipėdos „Neptūnas“ (1-0).Tritaškiais
LKL asezono atidarymo rungtynėse – užtikrinta Šeškaus kariaunos pergalė
LKL asezono atidarymo rungtynėse – užtikrinta Šeškaus kariaunos pergalė
Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) naujasis sezonas – atidarytas. Jo starte pirmąją pergalę įsirašė Jonavos „CBet“ (1-0), kuri namuose 94:77 (24:24,
LKL komentatoriumi tapęs Vasiliauskas: pačiam įdomu sužinoti, koks esu aš
LKL komentatoriumi tapęs Vasiliauskas: pačiam įdomu sužinoti, koks esu aš
Po kelių mėnesių laukimo išaušo „Betsafe-LKL“ naujojo sezono pirmojo turo diena. Prie starto linijos išsirikiavo dvylika geriausių
Kemzūra – apie "Wolves" pasirengimą: šiai dienai neturime dešimt žmonių
Kemzūra – apie "Wolves" pasirengimą: šiai dienai neturime dešimt žmonių
Vilniaus „Wolves“ sekmadienį „Betsafe-LKL“ rungtynėmis Šiauliuose pradės antrąjį klubo istorijoje sezoną, kuris žada būti labai intriguojantis ir negailintis iššūkių.
"Rytas" padėkojo 15 metų klube praleidusiam komandos nariui (Juozuko ir Radzevičiaus komentarai)
"Rytas" padėkojo 15 metų klube praleidusiam komandos nariui (Juozuko ir Radzevičiaus komentarai)
Vilniaus „Rytas“ praneša apie pasikeitimus komandos personale. Už ilgus metus atiduotus sostinės komandai organizacija dėkoja kineziterapeutui Konstantinui Medvedevui.Penkiolika metų
"Wolves" tęsi pažadą – dar pažais ir Alytuje
"Wolves" tęsi pažadą – dar pažais ir Alytuje
Alytuje pirmąjį savo istorijoje sezoną žaidusi Vilniaus „Wolves“ komanda sugrįš į Dzūkiją sužaisti dvejas „Betsafe-LKL“ čempionato namų rungtynes. Jomis norima
Pasirengimas be pralaimėjimų: "Rytas" išvargo pergalę prieš "Legia"
Pasirengimas be pralaimėjimų: "Rytas" išvargo pergalę prieš "Legia"
Vilniaus „Rytas“ pasirengimo sezonui ciklą užbaigė pergalingai. Savų sirgalių akivaizdoje vilniečiai po sunkios kovos rezultatu 91:78 (30:21, 17:22, 19:25, 25:10) nugalėjo Varšuvos
"Pieno žvaigždės" po atkaklios kovos krito Mažeikiuose
"Pieno žvaigždės" po atkaklios kovos krito Mažeikiuose
Pasvalio „Pieno žvaigždės“ patyrė nesėkmę kontrolinėse rungtynėse. Aurimo Jasilionio auklėtiniai svečiuose 77:83 (23:15, 26:23, 14:24, 14:21) nusileido Mažeikių „M Basket“.Šiomis
"Žalgiris" LKL kovoms įregistravo du jaunuosius žalgiriečius
"Žalgiris" LKL kovoms įregistravo du jaunuosius žalgiriečius
Prieš šį savaitgalį prasidėsiantį naująjį „Betsafe-LKL“ čempionato sezoną Kauno „Žalgiris“ į komandos paraišką lygos kovoms įtraukė ir du jaunuosius
Klaipėdietis snaiperis įtikino Jonavos klubo trenerius
Klaipėdietis snaiperis įtikino Jonavos klubo trenerius
Buvęs Klaipėdos "Neptūno" snaiperis Nojus Mineikis naują sezoną pradės Jonavos "CBet" komandoje.Klubas pranešė, kad klaipėdietis įtikino Virginijaus Šeškaus
"Šiauliai" sudarė ilgalaikę sutartį su 16-mečiu talentu
"Šiauliai" sudarė ilgalaikę sutartį su 16-mečiu talentu
„Šiaulių“ krepšinio klubas į sudėtį įtraukė vieną perspektyviausių „Saulės“ krepšinio akademijos auklėtinių. Jau anksčiau prie komandos treniruočių
Oficialu: amerikiečius pasaulio čempionate skriaudęs Kariniauskas papildė "Wolves" gretas
Oficialu: amerikiečius pasaulio čempionate skriaudęs Kariniauskas papildė "Wolves" gretas
Vilniaus „Wolves“ gynėjų grandyje – naujas veidas. Pasirašius dviejų metų trukmės sutartį, komandos marškinėlius artėjantį sezoną vilkės Lietuvos rinktinės įžaidėjas
"Pieno žvaigždes" papildė buvęs "Ryto" dublerių lyderis bei amerikietis puolėjas
"Pieno žvaigždes" papildė buvęs "Ryto" dublerių lyderis bei amerikietis puolėjas
Artėjant sezonui Pasvalio „Pieno žvaigždės“ pasiekė susitarimus su dar dviem naujokais. Komandą papildė Adas Šimonis ir Josephas Bakeris. Su A. Šimoniu pasirašyta
Prie LKL komentatorių jungiasi du nauji veidai, bet suspenduotas Tiškevičius negrįš
Prie LKL komentatorių jungiasi du nauji veidai, bet suspenduotas Tiškevičius negrįš
Naujajame „Betsafe-LKL“ sezone TV komentatorių komandą papildys du nauji veidai, o praėjusio sezono antroje pusėje lygos suspenduotas Karolis Tiškevičius į jų gretas nebegrįš,

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (212) 06.29 11:10
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime