Naujienos kraunasi...

ASG arenos vadovas: apie naujoves, investicijas, "Wolves" ir "Rytą"

ASG arenos vadovas: apie naujoves, investicijas, "Wolves" ir "Rytą"
Praėjusių metų rudenį didžiausia sostinės renginių erdvė ėmėsi ambicingiausio savo projekto iki šiol: devynis mėnesius trukusių atsinaujinimo darbų. Apie kilusius iššūkius, naujoves, investicijas ir tai, ar po vienu stogu tilptų „Wolves“ ir „Ryto“ klubai – kalbamės su „Avia Solutions Group“ arenos vadovu Andriumi Žiauberiu.

Andriau, pradžiai norėčiau sugrįžti į pačią pradžią. Kodėl nusprendėte atnaujinti areną?

– Mūsų arena buvo pirmoji universali arena Lietuvoje. Veikiame nuo 2004 metų, o per tą laiką labai pasikeitė ne tik vartotojo elgsena, bet ir renginių organizatorių poreikiai, kuriuos didele dalimi nulėmė naujos technologijos. Šiandien po areną turi visi penki Lietuvos didieji miestai, taip pat atsirado daug kitų koncertų salių ir įdomių renginių erdvių, kurios skatina pasitempti visus rinkos žaidėjus. Mano nuomone, konkurencija yra gerai, nes neleidžia užmigti ant laurų. Juolab, kad patys matėme, kad turime, kur patobulėti, jog galime žiūrovams ir organizatoriams pasiūlyti dar geriau ir daugiau, ypač technologiniu požiūriu, todėl mintys apie atsinaujinimą brendo jau seniai. 2020 metų pabaigoje areną įsigijo „Avia Solutions Group“ ir visai netrukus pradėjome dirbti prie arenos atsinaujinimo projekto.

Na, o atsakant į klausimą trumpai: norime augti. Kaip prieš devyniolika metų, taip ir dabar norime būti žingsniu priekyje. Norime būti viena iš technologiškai pažangiausių arenų Baltijos šalyse ir sėkmingai to siekiame. Norime ir toliau garbingai atstovauti Vilnių ir visą Lietuvą tarptautinėje scenoje, ką, tikiu, puikiai sekėsi daryti iki šiol. Siekiame traukti tiek kokybiškus vietinės reikšmės, tiek svarbius tarptautinius renginius, nes nuo to geriau mums visiems – auga kultūros, sporto sektoriai, didėja turizmas.

– Kokie didžiausi iššūkiai iškilo atnaujinant areną?

– Kaip turbūt pritartų ir bet koks kitas su statybomis susidūręs verslas, pastarieji keleri metai buvo tarsi amerikietiški kalneliai. Ruošiant projektą planus koregavo koronaviruso pandemija ir užsitęsę jos padariniai, išbrangusios medžiagos, energetiniai kaštai, darbo jėga ir kiti veiksniai. Tačiau didžiausias iššūkis jau pradėjus darbus buvo paprasčiausios lenktynės su laiku. Tikslią savo atsidarymo datą sužinojome vos užvėrę arenos duris, kai patys išsikėlėme sau ambicingą tikslą. Dar rudens pradžioje sutarėme su didžiausiu pasaulio cirku „Cirque du Soleil“, jog birželio pradžioje arenoje surengsime jų šou OVO, todėl trauktis nebebuvo kur. Turėjome spėti viską, ką esame suplanavę, per 9 mėnesius. Su užduotimi susitvarkėme, už ką esu dėkingas savo puikiai komandai ir visiems partneriams, kurie dirbo prie šio projekto.

– Ar lengva sugrįžti į rinką po tiek laiko?

– Lengva tikrai nėra, tačiau mes niekada nebuvome sustoję, o ir grįžtame geresni, stipresni ir atsinaujinę. Už uždarų durų veiksmas virė ir verda tiek pačioje arenoje, tiek biure. Statybų darbai, naujų renginių paieška, nuolatinis bendravimas su renginių organizatoriais, partneriais, pasiruošimas būsimam sezonui. Vienus darbus pakeitė kiti, todėl niekas nesustojo, o tie devyni mėnesiai tiesiog skriete praskriejo. Palaikome puikius santykius su senais renginių organizatoriais, o taip pat pradėjome bendradarbiauti su naujais, todėl smagu, kad mūsų laukia įtemptas renginių sezonas, kuris išsiskirs įvairove. Keliame sau ambicingus tikslus: 70 renginių iki šių metų pabaigos ir net 140 renginių kitąmet.

– Kaip praėjo pirmasis renginys ir atsidarymas?

Viskas praėjo sklandžiai. Birželio pradžioje atsidarėme su šešiais „Cirque du Soleil“ šou per keturias dienas, o juose apsilankė apie 19 tūkst. žiūrovų. Neslėpsiu, ir vėl matyti lankytojus arenos koridoriuose buvo nuostabus jausmas. Dirbu renginiuose nuo 2008 metų, todėl tiek karantinų metu, tiek atsinaujinimų metu, kai neturėjome renginių, labai pasiilgau to šurmulio ir judesio.

– Kokie pagrindiniai arenos atsinaujinimai?

– Atnaujinome labai daug dalykų, tačiau esminėmis naujienomis įvardinčiau arenos akustiką, apšvietimą ir lankytojo patirtį. Jau ne vienerius metus girdėjome, kad dalis žiūrovų nebuvo patenkinti arenos akustika, todėl atlikome akustinį tyrimą ir nutarėme ją sutvarkyti. Pagrindinėje salėje įdiegėme virš 4,5 tūkst. kv. metrų akustinių plokščių, dėl ko aidėjimo greitis sutrumpės beveik perpus. Išvertus į paprastą kalbą, įdiegėme tiek akustinių plokščių, kiek užimtų septynios krepšinio aikštelės, dėl ko garsas skambės dvigubai geriau. Norint pakabinti tiek daug akustinių plokščių teko ženkliai stiprinti arenos stogą, kuris pasipildė papildomomis 30 tonų konstrukcijų.

Be akustikos, taip pat daug investavome ir į visą arenos apšvietimą. Visame pastate pakeitėme virš 2000 šviestuvų į tvaresnius LED šviestuvus. Tuo metu pagrindinėje salėje įdiegėme net 100 individualiai kontroliuojamų šviestuvų, kurių dėka organizatoriai galės realizuoti įvairius kūrybinius sprendimus nesinuomodami papildomos įrangos iš trečiųjų šalių. Džiaugiamės, kad mūsų apšvietimas ne tik pilnai atitinka, bet ir ženkliai viršija FIBA, Eurolygos ar bet kurios kitos sporto federacijos keliamus reikalavimus.

Na, ir trečiasis esminis atsinaujinimas yra susijęs su geresne lankytojų patirtimi. Šioje srityje atlikome daugybę patobulinimų: perplanavome erdves geresniam srautų judėjimui, pernumeravome sektorius, atnaujinome nuorodų sistemą, įdiegėme automatines gėrimų pilstymo sistemas, savitarnos užkandžių aparatus, per 200 TV ekranų bendrose erdvėse. Atnaujindami pastatą nutiesėme virš 30 km naujų interneto kabelių, padidinome aptarnavimo vietų kiekį, atnaujinome visą barų įrangą, tualetus. Beje, pristatėme arenos programėlę, kuria lankytojai jau naudojosi „Cirque du Soleil“ šou metu. Joje žiūrovai gali užsisakyti maisto ir gėrimų, sužinoti apie renginius bei rasti kitą aktualią informaciją. Kalbant bendrai, dauguma mūsų atnaujinimų yra orientuoti į technologinę pažangą, o pagrindinis tikslas – pagreitinti ir supaprastinti procesus lankytojams, siekį sumažinti eiles. Tiesa, siekiant padidinti aptarnavimo greitį, nuo rugpjūčio arenoje bus galima atsiskaityti tik banko kortelėmis.

– Kiek investavote į šį projektą?

Atsinaujinimas atsiėjo beveik 11 milijonų eurų. Tiesa, darbai sulig atsidarymu nesibaigia. Rudenį dar planuojame pristatyti naują arenos interneto svetainę, įrenginėjame „Wolves“ krepšinio klubo fanų barą su žaidimų zona, o pagrindinėje salėje greitu metu įdiegsime automatines teleskopines tribūnas greitesnėms transformacijoms, kad galėtume priimti dar didesnį renginių kiekį. Taip pat šiais metais siekiame gauti tarptautinį sertifikatą „BREEAM Excellent“, suteikiamą tik vienus aukščiausių tvarumo ir ergonomikos standartus atitinkantiems statiniams.

– Prieš tai minėjote, kad laukia įtemptas renginių sezonas. Kaip jis atrodys?

– Kaip ir minėjau, šalia plataus esamų renginių organizatorių rato prisidėjo nemažai naujų organizatorių, todėl naujasis renginių sezonas bus stiprus ne tik savo renginių kiekiu, bet ir įvairove. Jau dabar turime 41 patvirtintus viešus renginius iki metų pabaigos. Panašu, kad gruodis bus pats užimčiausias mėnuo per visą arenos istoriją, nes laukia net 21 renginys, o likusios dienos – pasiruošimui. Smagu, kad per ateinančius metus turėsime didelę renginių įvairovę – nuo šešėlių teatro iki ledo ritulio. O visas sezonas išsiskirs ir puikia sporto renginių pasiūla: krepšinis, rankinis, kovos menai, ledo ritulys. Savo renginių kiekiu aplenksime priešpandeminį lygį.

– Nuo rudens arena turės naują namų komandą – Vilniaus „Wolves“. Kuo tai naudinga arenai?

– Vilkų atėjimas suteikia mūsų krepšinio renginių pasiūlai didesnį stabilumą, nes tiesiog turėsime dar daugiau krepšinio. Iki šiol mūsų arenoje „Ryto“ klubas žaidė tik savo svarbesnius, didesnius mačus, kaip akistatos su „Žalgiriu“ ar Europos turnyrų rungtynės.

Tuo metu „Wolves“ arenoje žais beveik visas savo namų rungtynes trijuose turnyruose: Lietuvos krepšinio lygoje, Karaliaus Mindaugo taurėje ir Europos taurėje. Iš viso „Wolves“ klubas per sezoną turės virš 30 namų rungtynių, kas arenai reiškia didesnį užimtumą ir pajamas. Daugiau renginių reiškia, kad didesnę vertę gaus ir mūsų reklamos užsakovai, VIP ložių nuomotojai ir kiti partneriai. Kaip jau minėjau, „Wolves“ atėjimo proga arenoje taip pat įrenginėjame specialią fanų zoną, kurią žiūrovai galės išvysti jau šį mėnesį.

– O kokia situacija su Vilniaus „Ryto“ klubu, kuris anksčiau žaisdavo jūsų arenoje?

– Šiuo metu kalbamės su „Ryto“ vadovais dėl tolimesnio bendradarbiavimo. „Rytas“ yra mūsų ilgametis partneris, mūsų arenoje jie pasiekė vienas skambiausių savo pergalių. Pastaruosius kelerius metus „Rytas“ demonstravo gerus rezultatus, augo klubo gerbėjų ratas, todėl, žvelgiant iš mūsų perspektyvos, tikiu, jog komanda turi potencialą pritraukti daugiau žiūrovų, nei talpina jų namų arena.

Pasaulyje egzistuoja ne vienas pavyzdys, kai du krepšinio ar futbolo klubai dalinasi ta pačia aikšte, todėl arenoje tilptų tiek „Wolves“, tiek „Rytas“. Esame pasiruošę priimti „Rytą“ – pateikėme jiems visą reikiamą informaciją, pagal jų prašymą netgi koreguojame savo renginių kalendorių, kad sudarytume visas sąlygas žaisti mūsų arenoje.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Žalgiris" atsisveikino su dviem legionieriais bei lietuviu
"Žalgiris" atsisveikino su dviem legionieriais bei lietuviu
Artėjančio sezono komplektacijos darbus jau pradėjęs Kauno „Žalgiris“ atsisveikino su trimis krepšininkais.Kitame sezone žaliai baltų marškinėlių nevilkės Karolis Lukošiūnas,
Į Vilnių grįžtantis Paliukėnas: "Ryto" fanai yra karščiausi, garsiausi, geriausi, ir visokiausi
Į Vilnių grįžtantis Paliukėnas: "Ryto" fanai yra karščiausi, garsiausi, geriausi, ir visokiausi
Pirmasis Vilniaus „Ryto“ naujokas – Martynas Paliukėnas – į gimtąjį miestą sugrįžta po kiek daugiau nei 10 metų pertraukos. Krepšininkas sako, kad dėl grįžimo
Pirmasis "Lietkabelio" naujokas – Ispanijoje rungtyniavęs Ukrainos rinktinės gynėjas
Pirmasis "Lietkabelio" naujokas – Ispanijoje rungtyniavęs Ukrainos rinktinės gynėjas
Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ tęsia komplektacijos darbus – į komandą atvyksta ukrainietis Oleksandras Kovliaras. Su pirmuoju tarpsezonio naujoku sudaryta vienerių metų sutartis.21-erių
Gebenas keliasi į Slovėniją bei rungtyniaus Europos taurėje
Gebenas keliasi į Slovėniją bei rungtyniaus Europos taurėje
Martinas Gebenas oficialiai keičia komandą bei kitą sezoną rungtyniaus Europos taurės turnyre ir Adrijos lygoje.Aukštaūgis sudarė dvejų metų sutartį su Liublianos "Cedevita Olimpija"
"Wolves" palikęs Kozys keliasi į Kėdainius
"Wolves" palikęs Kozys keliasi į Kėdainius
Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ pasirašė sutartį su 201 cm ūgio puolėju Vitalijum Koziu. Praėjusį sezoną 25 metų krepšininkas krepšininkas atstovavo Vilniaus „Wolves
"Wolves" išsiskyrė su atakų lyderiu, kuris keliasi į Juodkalniją
"Wolves" išsiskyrė su atakų lyderiu, kuris keliasi į Juodkalniją
Vilniaus „Wolves Twinsbet“ komandai teks ieškoti naujo atakų lyderio. Juo buvęs amerikietis gynėjas Rasheedas Sulaimonas, pasibaigus vienerių metų trukmės kontraktui, nusprendė
Ar Marcusas Fosteris tiktų "Žalgiriui"?
Ar Marcusas Fosteris tiktų "Žalgiriui"?
Tokio klausimo sulaukė Rimas Kurtinaitis ir olimpinis čempionas turėjo tvirtą nuomonę šia tema, rašo Krepšinis.lt.Marcusas Fosteris žydėjo „Betsafe-LKL“ finalo serijos
"Rytas" pristatė pirmą naujoką
"Rytas" pristatė pirmą naujoką
Iškart po iškovoto „Betsafe-LKL“ čempionų titulo į tarpsezonio darbus kibęs Vilniaus „Rytas“ praneša sukirtęs rankomis su 195 cm. gynėju – Martynu
"Rytas" atsisveikino su Ulecku
"Rytas" atsisveikino su Ulecku
Trečiadienį apie pirmą permainą LKL čempionų gretose paskelbė Vilniaus "Rytas".Klubas padėkojo ketverius pastaruosiusmetus sostinės komandos garbę gynusiam Lukui Uleckui.Marijampolietis
Sireika – apie rinktinę be čempionų ir triumfavusį Žibėną: tegul jis pirmiausia nusilenkia fortūnai
Sireika – apie rinktinę be čempionų ir triumfavusį Žibėną: tegul jis pirmiausia nusilenkia fortūnai
„O kas neleidžia koreguoti rinktinės žaidėjų sąrašo, gal Kazys (Maksvytis) dar apsigalvos?“, – svarstė 2003-iųjų Europos čempionas Antanas Sireika, rinktinės kandidatų
Beručka iš "Wolves" perėjo į "Neptūną" (komentaras)
Beručka iš "Wolves" perėjo į "Neptūną" (komentaras)
Klaipėdos „Neptūnas” stiprina gynėjų grandį Arnu Beručka, su kuriuo sutartis sudaryta dvejiems sezonams.  Iš Vilniaus kilęs 196 cm ūgio krepšininkas pastaruosius
Sirvydis po turo "Žalgirio" arenoje: kelis metus praleidau treniruoklių salėje, nes buvau 0
Sirvydis po turo "Žalgirio" arenoje: kelis metus praleidau treniruoklių salėje, nes buvau 0
Kontraktą su Kauno „Žalgiriu“ pasirašęs Deividas Sirvydis jau spėjo užsukti į „Žalgirio“ areną kaip šviežiai iškeptas klubo žaidėjas.Krepšininkui
Pirmasis "Žalgirio" naujokas – įspūdingą sezoną turėjęs Sirvydis
Pirmasis "Žalgirio" naujokas – įspūdingą sezoną turėjęs Sirvydis
Kauno „Žalgirio“ klubas pasipildė vienu talentingiausių savo kartos Lietuvos krepšininkų. Žaliai baltus marškinėlius nuo artėjančio sezono vilkės Deividas Sirvydis, su
"Lietkabelis" ir "Wolves" gavo vietas Europos taurės turnyre
"Lietkabelis" ir "Wolves" gavo vietas Europos taurės turnyre
Pirmadienio vakarą Eurolygos būstinėje Barselonoje buvo paskelbtos 2024-2025 metų sezono Eurolygos ir Europos taurės komandos, rašo Krepšinis.lt.Tarp Europos taurėje kitą sezoną žaisiančių
Eurolyga pasirinko: kitą sezoną liks mažiau Ispanijos komandų
Eurolyga pasirinko: kitą sezoną liks mažiau Ispanijos komandų
Eurolyga pirmadienį paskelbė kito sezono dalyvių sąrašą. Teisėtą vietą 18 komandų gretoje užėmė Europos taurę pavasarį kilnoję „Paris“ (Prancūzija) krepšininkai,
"Neptūnas" išsaugojo Janavičių, "Nevėžio" gretose – amerikietis puolėjas
"Neptūnas" išsaugojo Janavičių, "Nevėžio" gretose – amerikietis puolėjas
Klaipėdos „Neptūnas“ pratęsė sutartį su Žygimantu Janavičiumi, kuris uostamiestyje lieka dar vienam sezonui. Iš Alytaus kilęs įžaidėjas praėjusiame Lietuvos krepšinio
"Lietkabelis" pratęsė kontraktą su kapitonu
"Lietkabelis" pratęsė kontraktą su kapitonu
Bronzine nata sezoną pabaigęs Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ klubas pradeda tarpsezonio darbus – pasirašytas dvejų metų kontraktas su Vyteniu Lipkevičiumi.Praėjusią savaitę
"Žalgirio" esmines bėdas kartojęs Kurtinaitis: kaip kauniečiui, nemalonu ir sunku
"Žalgirio" esmines bėdas kartojęs Kurtinaitis: kaip kauniečiui, nemalonu ir sunku
Savaitės pradžioje Rimas Kurtinaitis prisiminė 1996-ųjų „Žalgirio“ išsigelbėjimą atsiliekant finalo serijoje 0-2. Žinomas krepšinio specialistas tikėjo, kad dabartinė
Reabilitaciją Kaune pradėjęs Evansas: linkiu visiems turėti gerus draugus ir daug pozityvios aplinkos
Reabilitaciją Kaune pradėjęs Evansas: linkiu visiems turėti gerus draugus ir daug pozityvios aplinkos
Sunkią kelio traumą paskutiniųjų „Betsafe-LKL“ pusfinalio rungtynių metu patyręs žalgirietis Keenanas Evansas pradėjo ilgą reabilitacijos procesą.Krepšininkas šią savaitę
Žvilgsnis į pirmąją finalo dvikovą su teisėjams prisegtais mikrofonais
Žvilgsnis į pirmąją finalo dvikovą su teisėjams prisegtais mikrofonais
Nuslūgus didžiojo finalo emocijoms, Betsafe-LKL TV komanda siūlo prisiminti pirmąsias serijos rungtynes tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“ bei į jas pažvelgti teisėjų
Tikėjimą sostinei sugrąžinę "Ryto" žaidėjai: per kūną ėjo šiurpuliukai, tą matėme tik vaikystėje
Tikėjimą sostinei sugrąžinę "Ryto" žaidėjai: per kūną ėjo šiurpuliukai, tą matėme tik vaikystėje
Savo miesto komanda patikėję vilniečiai trečiadienio vakarą nostalgiškai sugrąžino 15-20 metų atgal – į laikus, kai Vilniaus „Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ mūšiai
Į klausimą apie Žibėno ateitį "Ryto" sporto direktorius atsakė vienu žodžiu
Į klausimą apie Žibėno ateitį "Ryto" sporto direktorius atsakė vienu žodžiu
Antrą kartą Vilniaus „Rytui“ Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionų regalijas padėjęs užkariauti Giedrius Žibėnas teigė, jog jo sutartyje yra numatyta galimybė pratęsti
Pirmoji naujiena iš "Šiaulių": prie trenerių štabo jungiasi ilgametis komandos žaidėjas
Pirmoji naujiena iš "Šiaulių": prie trenerių štabo jungiasi ilgametis komandos žaidėjas
Vasaros darbus pradėjęs „Šiaulių“ krepšinio klubas į savo štabą pasikvietė praeityje Saulės mieste rungtyniavusį, o nuo šiol trenerio asistento pareigas
 Sugrįžti žadantis Fosteris: įrodėme, kad „Ryto“ organizacija yra geresnė už "Žalgirio"
Sugrįžti žadantis Fosteris: įrodėme, kad „Ryto“ organizacija yra geresnė už "Žalgirio"
Vilniaus „Rytas“ savo žiūrovų akivaizdoje 88:87 dramatiškai palaužė Kauno „Žalgirį“ ir laimėjęs finalo seriją 3-1 tapo Lietuvos krepšinio lygos čempionu.
Žibėnas stebėjosi Trinchieri poelgiu ir darė išvadą dėl "Ryto" pavasario sindromo
Žibėnas stebėjosi Trinchieri poelgiu ir darė išvadą dėl "Ryto" pavasario sindromo
Viduryje čempioniškos spaudos konferencijos žmonos skambučio sulaukęs Giedrius Žibėnas prašė jos luktelėti tris minutes, bet Vilniaus „Ryto“ treneris naktį anksti namo
"Žalgirio" bėdas pagarsinęs Normantas: negalėjau patikėti, kad Lekavičius metė toks laisvas
"Žalgirio" bėdas pagarsinęs Normantas: negalėjau patikėti, kad Lekavičius metė toks laisvas
Vilniaus „Ryto“ kapitonas Margiris Normantas po triumfo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijoje pripažino, kad vilniečiai pasinaudojo Kauno „Žalgirio“ bėdomis
Apie ateitį Kaune nekalbėjęs Trinchieri vėl laidė strėles į teisėjus: buvo pražanga prieš Butkevičių
Apie ateitį Kaune nekalbėjęs Trinchieri vėl laidė strėles į teisėjus: buvo pražanga prieš Butkevičių
Andrea Trinchieri po fiasko Lietuvos krepšinio lygos(LKL) finale ironiškai vertino paskutinių sekundžių įvykius ketvirtose serijos rungtynėse ir nepanoro kalbėti apie savo ateitį Nemuno
1 tašku laimėjęs "Rytas" po 14 metų pertraukos palaužė "Žalgirį" ir triumfavo LKL
1 tašku laimėjęs "Rytas" po 14 metų pertraukos palaužė "Žalgirį" ir triumfavo LKL
Vilnius šį vakarą švenčia. „Ryto“ komanda namuose 88:87 (23:24, 28:24, 19:17, 18:22) palaužė Kauno „Žalgirį“ ir tapo Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“)

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (228) 05.16 00:00
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime