Dviejų pratęsimų trileryje - stebuklingai išsigelbėjusios "Kibirkšties" triumfas

Augusto Didžgalvio nuotr.
Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus mažiau nei trims minutėms, Vilniaus „Kibirkštis“ (7-0) turėjo dviženklį deficitą, tačiau nepaisant to Valdo Gecevičiaus auklėtinės po dviejų pratęsimų 89:85 (19:20, 16:15, 10:17, 25:18, 11:11, 8:4) palaužė Kauno „Aistes-LSMU“ (4-3) ir užsitikrino pirmąją vietą po dviejų ratų Moterų lygoje.

„Kibirkštis“ intrigą atkūrė ketvirtojo kėlinio pabaigoje. Gabija Meškonytė surinko 6 taškus iš eilės, Justina Kraujūnaitė smeigė tritaškį ir iki ketvirčio pabaigos likus 40 sekundžių, vilnietės atsiliko 68:70.

Likus 9 sekundėms, „Kibirkšties“ komandai priklausė paskutinė ataka, tačiau nieko nelaukusi Morgan Pullins atliko reidą krepšio link ir pelniusi sunkius taškus rezultatą išlygino – 70:70. K. Druskytė dar spėjo atlikti sudėtingą metimą su ketvirčio sirena, tačiau jis tikslo nepasiekė ir ekipos buvo priverstos žaisti pratęsimą.

Pratęsimo metu rungtynės vyko taškas į tašką, o „Aistės-LSMU“ apčiuopiamą pranašumą įgijo tik pačioje pabaigoje. Milda Sauliųtė pataikė abu baudų metimus, Karolina Kazočiūnaitė pridėjo taškus iš po krepšio ir prasidėjus paskutinei minutei, šeimininkės pirmavo 79:76.

Vis tik likus 13 sekundžių, G. Meškonytė užbaigė ataką greitajame puolime ir sumažino „Kibirkšties“ atsilikimą iki minimumo (79:78). Po šio epizodo viešnios pradėjo taikyti tyčinių pražangų taktiką, bet Gabijos Šėgždaitės ranka nesudrebėjo.

Vis tik tyčia prasižengė ir šeimininkės, tačiau Urtė Slavinskaitė tyčia prametė antrąjį metimą, o M. Pullins atkovojo kamuolį puolime ir išplėšė antrąjį pratęsimą – 81:81.

Būtent jo metu „Kibirkštis“ ir perlaužė rungtynes. G. Meškonytė pelnė 3 taškus, M. Pullins realizavo vieną baudą, o U. Slavinskaitė pataikė dvitaškį ir viešnios įgijo 6 taškų persvarą (87:81). Po tokio smūgio kaunietės į rungtynes sugrįžti nebepajėgė bei turėjo pripažinti varžovių pranašumą.

„Aistėms-LSMU“ ši nesėkmė itin apmaudi, mat pergalės atveju Roko Kandratavičiaus auklėtinės būtų užsigarantavusios antrąją vietą po dviejų ratų ir tuo pačiu patekimą į Karalienės taurės finalą, vyksiantį vasario mėnesį.

Nugalėtojų gretose įspūdingai žaidusi M. Pullins pelnė 27 taškus (11/19 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 2/4 baudų metimų), atkovojo 16 ir perėmė 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, 5 kartus suklydo ir surinko 38 naudingumo balus.

„Aistės-LSMU“: Kristė Druskytė 23 (8/15 dvit., 7 atk. kam., 9 kld.), Karolina Kazočiūnaitė (4/6 dvit.) ir Greta Tamašauskaitė po 12, Gabija Šėgždaitė 11, Vaida Ruseckienė 10 (4/6 dvit.).

„Kibirkštis“: Morgan Pullins 27 (11/19 dvit., 16 atk. kam., 7 per. kam., 38 naud. bal.), Gabija Meškonytė 22 (7/15 dvit., 1/6 trit.), Ieva Šimkutė 9.

"Kibirkštyje" – dar vienas sugrįžimas: į sostinę grįžta rezultatyvių perdavimų asė
Vilniaus „Kibirkšties“ gretose – dar vienas sugrįžimas. Po metų pertraukos į Lietuvos čempionių ekipą grįžta ilgametė sostinės klubo įžaidėja Justina Kraujūnaitė.J.
Į Europos turnyrą bei "Jeep" areną grįžtanti "Kibirkštis" nusiteikusi rimtai: susigrąžino ir rinktinės puolėją
Vilniuje – dar vienas galingas ėjimas. Į „Kibirkštį“ po ketverių metų pertraukos grįžta ilgametė sostinės klubo žaidėja, Europos taurės laimėtoja, viena perspektyviausių
Krepšininkės širdyje uždegta kibirkštis (interviu)
Gintarė Petronytė 13 metų krimto legionierės duoną. 33 metų 195 cm ūgio vidurio puolėja sėmėsi patirties, žaidė aukščiausiame lygyje, atstovavo pajėgiausioms komandoms ir pažino ne
Triumfas Vilniuje: viena geriausių Lietuvos krepšininkių Petronytė žais "Kibirkštyje"
Lietuvos moterų krepšinyje – išskirtinė naujiena. Aukščiausio lygio patirtį sukaupusi Gintarė Petronytė po dešimties metų grįžta rungtyniauti į Lietuvą ir atstovaus
Iš debiutančių į favorites: kaip "Kibirkštis" sugebėjo įšokti į olimpinių žaidynių lenktynes?
Lietuvos moterų rinktinė šį savaitgalį pratęs kovą FIBA „Women’s Series“ turnyre – liepos 30-31 dienomis Vilniaus „Kibirkšties“ klubas kausis Prahoje
Lietuvos čempionės sužinojo savo varžoves Europos taurės varžybose
Penktadienį Miunchene ištraukti 2022-2023 m. sezono Europos taurės burtai. Po penkerių metų pertraukos į turnyrą grįžusios Lietuvos čempionės sužinojo savo varžoves.Prieš burtų
Lietuva po penkerių metų pertraukos grįžta į Europos moterų klubinį krepšinį
Lietuvos moterų krepšinio klubas po 5 metų pertraukos grįžta į tarptautinę sceną – Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ gavo garantuotą vietą Europos taurės reguliariajame
Vilnietės apgynė Lietuvos čempionių titulą
Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ krepšininkės apgynė Moterų lygos A diviziono čempionių vardą. Gitauto Kievino vadovaujama komanda trečiose finalo rungtynėse „Jeep“
Vilnietės žengė antrą žingsnį čempionių titulo link
Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ krepšininkes nuo ginamo Moterų lygos A diviziono čempionių titulo skiria viena pergalė.Gitauto Kievino vadovaujama komanda antrajame finalo mače
Dviženklį deficitą panaikinusios vilnietės Lietuvos pirmenybių finalą pradėjo pergale
Pirmoje mačo pusėje atsiliekančiųjų vaidmenyje buvusi Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ sugebėjo pergale pradėti Moterų lygos A diviziono finalą.Gitauto Kievino ir Sandros Linkevičienės
"Kibirkštis-MRU" finale po atkaklios kovos nusileido Eurolygos komandai
Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ Baltijos lygos finale kibo į atlapus Eurolygoje kovojančiai Rygos TTT komandai, kuriai atstovauja Daugilė Šarauskaitė.Gitauto Kievino auklėtinės
Vilnietės su Šulske priešakyje žengė į Baltijos lygos finalą
Gabrielės Šulskės vedama Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ žengė į Baltijos lygos finalą.Gitauto Kievino auklėtinės Jonavoje vykstančio finalo ketverto pusfinalyje 64:57 (16:12,
Po istorinio pasiekimo – į medalių dalybas Baltijoje: iššūkiai mums patinka
Baltijos čempionate atėjo lemiamų kovų metas – finalo ketvertas Jonavoje.Šeštadienį nuo 14 val. pusfinalyje susidurs dvi Lietuvos komandos. Antroje vietoje reguliarųjį sezoną
Baltijos lygos finalo ketvertas vyks Jonavoje
Baltijos lygos finalo ketvertas po dvejų metų pertraukos vėl vyks Lietuvoje. Keturios stipriausios pirmenybių komandos šįkart kovo 26-27 dienomis kausis Jonavoje.Finaliniame turnyre varžysis
Karalienės taurės finale vilnietės įveikė kaunietes
„Neodenta Karalienės taurės“ turnyro čempionų titulą apgynė Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ klubas. Didžiajame finale „Kibirkštis-MRU“ 66:47 (10:13,
Karjeros vakarą prisiminusi Slavickaitė:draugai lygino su Milakniu
Kauno „Aistės-LSMU“ gruodį Baltijos čempionate skynė pergales, o proveržį demonstravo komandos gynėja Urtė Slavickaitė.Ji per trejas laimėtas rungtynes vidutiniškai rinko po
"Kibirkštis-MRU" nugalėjo Europos taurės komandą
„Kibirkšties-MRU“ komanda nudžiugino gausiai Mykolo Romerio universiteto didžiojoje salėje susirinkusius sirgalius. Antradienį vilnietės 71:64 (13:10, 17:19, 26:8 23:23) įveikė
"Kibirkštis-MRU" pergalingai atidarė EWBL turą Vilniuje
Lietuvos sostinėje sausio 10 dieną startavo trijų dienų Europos moterų krepšinio lygos (EWBL) turas. Gitauto Kievino ir Sandros Linkevičienės treniruojamos vilnietės 70:59 (17:17, 23:16,
Sostinės krepšinis vienijasi: "Sieksime užtikrinti sklandžią integraciją", – pasakė Gudelis
Šią savaitę Vilniaus „Rytas“ po savo sparnu priėmė ir oficialiai tapo Vilniaus „Kibirkšties“ klubo dalininku. Nuo šiol „Rytui“ priklausys pusė
Vilniaus savivaldybė išdalijo milijonus sporto projektams, daugiausia lėšų – "Rytui"
Vilniaus miesto savivaldybė ketvirtadienį paskelbė 2022-2024 metų biudžeto lėšomis finansuojamų aukšto meistriškumo sporto projektų konkurso rezultatus.Viso vyrų ir moterų
Naujasis Šiaulių komandos generolas: apie komplektaciją, mokymosi procesą ir tikslus
Šiaulių „Šiaulių-Vilmers“ ekipa 2021-2022 metų sezoną pasitiko gerokai atsinaujinusi. Vienas iš pagrindinių pasikeitimų – naujasis ekipos vyriausiasis treneris
Moterų lygai startą davusi naujoji vadovė Valentienė: jaučiu didelę atsakomybę
„Huawei Moterų lygos“ ir klubų atstovai ketvirtadienį Krepšinio namuose pakėlė 2021-2022 m. sezono uždangą. Kaune surengtoje spaudos konferencijoje oficialiai buvo pristatyta
Moterų lygos vadovo poste Gustą keičia Valentienė
Lietuvos moterų krepšinyje – naujas etapas. Pastaruosius trejus metus veikusi Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) struktūroje, lyga vėl gyvuos autonominiu režimu – šią
Kievinas: mano tikslas buvo, kad trofėjai grįžtų į mano miestą Vilnių
2014 metai – tai buvo paskutinieji metai, kai Vilniaus „Kibirkštis“ kėlė į viršų dar tuo metu Lietuvos moterų lygos (LMKL) titulą. Praėjo kone septyneri metai, kuomet
Prakeiksmas nutrauktas: "Kibirkštis-MRU" tapo Lietuvos čempione po 7 metų pertraukos
Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ nutraukė titulų badą „Huawei Moterų lygoje“. Gitauto Kievino auklėtinės klampiose ketvirtose finalo rungtynėse Klaipėdoje 61:52 (10:9,
Rima Daunienė: krepšinis teka mano gyslomis (interviu)
Gimtajame Panevėžyje moterų krepšinį puoselėjanti Rima Daunienė su pasididžiavimu stebi po „Huawei Moterų lygos“ žemėlapį pasklidusias auklėtines. Šį sezoną dėmesys
"Neptūno" pasaka tęsiasi: finalo starte paguldyta "Kibirkštis-MRU" (komentarai)
Klaipėdos „Neptūno“ sezono pasaka tęsiasi. Andros Gabalytės vadovaujamas uostamiesčio klubas „Huawei Moterų lygos“ pirmose finalo rungtynėse Vilniuje 72:69 (20:8, 14:24,
Kievinas – apie grėsmingą "Neptūną", nueitą kelią iki finalų ir darbo malonumą
Kai Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komanda 2014-aisiais paskutinį kartą į viršų kėlė Lietuvos čempionių trofėjų, dabartinis jos strategas Gitautas Kievinas buvo ką tik

Ką šiuo metu klausotės? (1530) 09.21 20:45