Naujienos kraunasi...

Garsūs ir primiršti NBA pionieriai (straipsnis)

Autorius: Arūnas Abromaitis, "Respublikos" priedas "Sporto gyvenimas".
Garsūs ir primiršti NBA pionieriai (straipsnis)
Šią vasarą, kaip ir kiekvienais metais, būrys talentingų Europos krepšininkų bandys praverti NBA duris. Visi žino, kad pirmasis iš lietuvių tai padarė Šarūnas Marčiulionis. Jis į NBA atvyko 1989 m., su pirmąja didesne europiečių banga. Kartu į kitą Atlanto pusę persikraustė Draženas Petrovičius, Vladė Divacas, Žarko Paspalis, Aleksandras Volkovas. Tačiau atskirų bandymų pralaužti ledus buvo ir iki šios bangos.

Jei europiečiais vadintume visus Senajame žemyne gimusius krepšininkus, pionierių būtų galima rasti jau pirmajame NBA sezone. 1946 m. pačiose pirmosiose profesionalios lygos rungtynėse dalyvavo Hankas Biasatti. Jis gimė Italijoje, bet užaugo Kanadoje. Taigi H.Biasatį vargu ar galima pavadinti Europos krepšinio atstovu. Europietiškų šaknų turinčių žaidėjų netrūko ir vėliau. Visgi lygoje ilgą laiką nebuvo mūsų žemyne užaugusių krepšininkų.

Jų nebuvo dėl rimtos priežasties. Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) nebendradarbiavo su NBA. Elitinės lygos žaidėjai vadinti profesionalais. Be abejo, europiečiai irgi gaudavo atlyginimus, gyveno iš krepšinio, tačiau jie laikyti mėgėjais. Dalyvauti FIBA varžybose profesionalai negalėjo. Barjeras buvo sugriautas tik 1989 m. balandį. Tada ir kilo pirmoji banga.

Šįkart pažvelkime, kam pavyko patekti į NBA anksčiau. Kai kurie Europos krepšinio pionieriai anapus Atlanto tapo žvaigždėmis. Kiti tik apšilo kojas, o ryškaus pėdsako nepaliko.

Peturas Gudmundssonas

Ko jau ko, o Islandijos tikrai negalima vadinti krepšinio šalimi. Tačiau pradėti NBA europiečių sąrašą reikia būtent nuo islando. 218 cm ūgio milžinas iš Reikjaviko mokėsi ir studijavo JAV, o 1981 m. naujokų biržoje jį 61-uoju šaukimu pakvietė „Portland Trail Blazers“. Tais pačiais 1981-aisiais P.Gudmundsonas debiutavo NBA. Rodikliai buvo kuklūs - 3,2 tšk. ir 2,7 atkovoto kamuolio.

Po debiutinio sezono islandui teko palikti NBA. Jis žaidė tėvynėje, Didžiojoje Britanijoje ir žemesnėje JAV lygoje, dabar jau neegzistuojančioje CBA. Kad ir kaip būtų keista, milžinas sulaukė antrojo šanso. 1986 m. sezono pabaigoje jį pakvietė „Los Angeles Lakers“. Šiame klube P.Gudmundsonas sužaidė tik 8 mačus, bet pasižymėjo nebloga statistika - 7,3 tšk. ir 4,8 atkovoto kamuolio.

To meto spauda rašė, kad islandas apie istoriją diskutuodavo su pačiu Kareemu Abdul-Jabbaru. Po trumpo bendradarbiavimo su „Lakers“ vidurio puolėjas dar porą sezonų pažaidė „San Antonio Spurs“.

Per visą NBA karjerą jo vidurkiai buvo 4,6 tšk. ir 3,8 atkovoto kamuolio.

Georgijus Gluškovas

Šis bulgaras nuolat prisimenamas kaip pirmasis NBA žaidėjas iš Rytų Europos. Senajame žemyne G.Gluškovas nebuvo labai garsus, jis žaidė savo šalies klubuose, o kelią į NBA nutiesė solidus pasirodymas 1985 m. Europos čempionate. Tvirtai sudėtas 203 cm ūgio vidurio puolėjas rungtynėse su TSRS rinktine sugebėjo pranokti patį Arvydą Sabonį. G.Gluškovas tame mače pelnė 17, Sabas - 12 tšk.

Po čempionato bulgaras atsidūrė „Phoenix Suns“ komandoje. Finikso klubas aktyviai pristatinėjo savo naująjį aukštaūgį, netgi išleido lankstinuką su informacija apie jo šalį ir bulgariškomis frazėmis.

1985-1986 m. sezono pradžia buvo nebloga, bet vėliau legionierius atsidūrė atsarginių suolelio gale. Yra dvi versijos, bandančios tai paaiškinti. Viena teigia, kad aukštaūgis pernelyg mėgo greitą maistą ir saldumynus. Kita sako, jog NBA lygoje bulgaras pasigedo steroidų, kuriuos vartojo tėvynėje.

G.Gluškovas sužaidė 49 mačus, rinko 4,9 tšk., atkovojo 3,3 kamuolio ir po vieno sezono grįžo į Europą. Čia vidurio puolėjas neprapuolė. 1989 m. G.Gluškovas su Kazertos ekipa „Snaidero“ pasiekė Taurių laimėtojų taurės finalą. Toje komandoje rungtyniavo ir legendinis brazilas Oscaras Schmidtas. Dabar G.Gluškovas yra Bulgarijos krepšinio federacijos prezidentas.

Detlefas Schrempfas

Atėjo laikas parašyti apie tikrą krepšinio žvaigždę, o vokietis tokio apibūdinimo nusipelnė. D.Schrempfas gimė Leverkūzene, tačiau dar būdamas paaugliu su šeima persikraustė į JAV. Po studijų 208 cm ūgio puolėją biržoje 8-uoju šaukimu pakvietė „Dallas Mavericks“. Tai įvyko 1985 m., o karjerą D.Šremfas baigė 2001 m.

Per šį laiką vokietis žaidė „Mavericks“, „Indiana Pacers“, „Seattle SuperSonics“ ir „Blazers“ ekipose. Paskutinius du sezonus Portlande jis rungtyniavo kartu su A.Saboniu.

D.Schrepfas buvo pastebimas nuo pat pradžios, o sužydėjo 1989 m., kai persikraustė į „Pacers“. Universalus ir taiklus puolėjas 1992-1993 m. sezone buvo vienintelis NBA krepšininkas, patekęs tarp geriausių 25 žaidėjų tiek pelnytų taškų (19,1 tšk.), tiek atkovotų kamuolių (9,5), tiek rezultatyvių perdavimų (6) kategorijose. 1996 m. jis su Sietlo komanda nužygiavo iki NBA finalo, bet jame pripažino Michaelo Jordano ir „Chicago Bulls“ pranašumą.

Iš viso NBA lygoje D.Schrempfas praleido 16 sezonų. 1991 ir 1992 m. vokietis pripažintas geriausiu šeštuoju lygos žaidėju. 1993, 1995 ir 1997 m. jis dalyvavo „Visų žvaigždžių“ rungtynėse.

Vokietijos rinktinėje D.Schrempfas žaidė dar būdamas studentu. Jis dalyvavo 1983 ir 1985 m. Europos čempionatuose bei 1984 m. olimpinėse žaidynėse. 1985 m. puolėjas pateko į Europos pirmenybių simbolinį penketą.

Uwe Blabas

Dar vienas vokietis, mokyklą ir universitetą baigęs JAV. Jis, kaip ir D.Schrempfas, į NBA pateko 1985 m., jį irgi pakvietė „Mavericks“ klubas. Tik U.Blabo pasiekimai yra daug kuklesni.

Beje, 218 cm ūgio vidurio puolėjas biržoje buvo pakviestas aukštu 17-uoju numeriu. Įdomu, kad 18-uoju „Detroit Pistons“ pašaukė tikrai ryškų pėdsaką lygoje palikusį Joe Dumarsą. „Mavericks“ vadovai greitai suprato, kad prašovė pro šalį, nes U.Blabas dažniausiai šildė suolelį.

Dalase jis žaidė 1985-1989 m., po to aukštaūgis trumpam šmėstelėjo „San Antonio Spurs“ ir „Golden State Warriors“. „Warriors“ gretose U.Blabas tapo Š.Marčiulionio komandos draugu.

Penkis sezonus NBA žaidęs vokietis metraščiuose pasižymėjo tik 2,1 tšk. ir 1,8 atkovoto kamuolio vidurkiais. Grįžęs į Europą, U.Blabas žaidė „Napoli“ ir Berlyno „Alba“ ekipose. Karjerą jis baigė 1993 m. Vidurio puolėjas ne visada būdavo lyderiu ir Vokietijos rinktinėje. Pavyzdžiui, 1992 m. Barselonos olimpinėse žaidynėse jo taškų vidurkis buvo tik 3,8.

Fernando Martinas

Atletiškas ispanas devintajame dešimtmetyje buvo vienas rimčiausių A.Sabonio konkurentų po krepšiu. F.Martinas nebuvo labai aukštas (206 cm), bet pasižymėjo gerais fiziniais duomenimis. Tai patvirtina ir penki aukso medaliai, laimėti Ispanijos plaukimo čempionatuose.

Didžiąją karjeros dalį F.Martinas praleido Madrido klube „Real“. 1985 m. jis pateko į Europos čempionato simbolinį penketą. Tas penketas buvo įspūdingas. Kartu su F.Martinu ir D.Schrempfu jame atsidūrė A.Sabonis, D.Petrovičius ir latvis Valdis Valteris. Į NBA iš puikiojo penketuko nepateko tik V.Valteris.

1986 m. F.Martinas buvo pakviestas į „Blazers“, bet karjera anapus Atlanto susiklostė prastai. Prie to prisidėjo ir trauma. Ispanas sužaidė tik 24 rungtynes, pelnė 0,9 tšk. ir atkovojo 1,2 kamuolio. Pirmasis sezonas buvo ir paskutinis. F.Martinas grįžo į „Real“, tačiau neilgam. 1989 m. gruodį jo gyvybė užgeso po autokatastrofos.

Christianas Welpas

Aktyviausiai devintajame dešimtmetyje į NBA veržėsi vokiečiai. Ch.Welpas panašus D.Schrempfą ir U.Blabą tuo, kad irgi mokėsi bei studijavo JAV. Į NBA jis pateko pora metų vėliau nei tėvynainiai - 1987-aisiais. 213 cm ūgio vidurio puolėją biržoje 16-uoju šaukimu pakvietė „Philadelphia 76ers“. Filadelfijoje Ch.Welpas praleido porą sezonų. 1989 m. jis persikraustė į „San Antonio Spurs“, bet dar tą patį sezoną buvo iškeistas į „Warriors“. Iškeistas, beje, už savo tautietį U.Blabą. Tris sezonus NBA praleidęs vokietis rinko 3,3 tšk. ir 2,6 atkovoto kamuolio.

Kitaip nei U.Blabas, Ch.Welpas daug nuveikė Europoje. 1997 m. jis su Pirėjo klubu „Olympiakos“ laimėjo Eurolygą. 1993 m. Europos čempionate, kuriame vokiečiai iškovojo aukso medalius, Ch.Welpas pelnė lemiamus taškus finale ir buvo pripažintas naudingiausiu turnyro krepšininku. Baigęs karjerą 1999 m., aukštaūgis kurį laiką dirbo Vokietijos rinktinės trenerio asistentu. Deja, užpernai, eidamas 52-uosius, Ch.Welpas mirė nuo širdies smūgio.

Rikas Smitsas

Olandas yra aukščiausias šio pionierių sąrašo krepšininkas. Ir, be abejo, vienas geriausių. 224 cm ūgio centras gimė Eidhovene, bet studijavo JAV. 1988 m. biržoje R.Smitsą antruoju numeriu pakvietė „Pacers“ klubas.

Indianapolyje olandas praleido visą profesionalo karjerą, o ta karjera truko iki 2000 m. R.Smitso vidurkiai buvo 14,8 tšk., 6,1 atkovoto kamuolio ir 1,3 bloko. Milžinas iš Eindhoveno „Pacers“ ekipoje tapo geriausiu snaiperio Reggie Millerio pagalbininku. 2000 m. šis tandemas pagaliau pasiekė NBA finalą, bet jame 2-4 nusileido „Lakers“ krepšininkams. 1998 m. R.Smitsas žaidė „Visų žvaigždžių“ rungtynėse.

Baigti karjerą olandą paskatino pėdų traumos, kamavusios nuo paauglystės. Savo šalies rinktinei R.Smitsas atstovavo dar būdamas studentu, o paskui į ją grįžo tik 2000 m. Tiesa, sugrįžimas buvo trumpas. Europos čempionato atrankos rungtynėse karjerą baigiantis centras sužaidė trejas rungtynes.

Dabar R.Smitso pėdsakais bando sekti jo sūnus, taip pat vidurio puolėjas. Pats R.Smitsas gali mėgautis savo originaliu hobiu - antikvarinių lenktyninių motociklų kolekcionavimu.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Į starto penketą grįžusio D.Sabonio pastangų nepakako pergalei
Į starto penketą grįžusio D.Sabonio pastangų nepakako pergalei
NBA pirmenybėse naujausia Majamio „Heat“ (24-17) pergalių serijos auka tapo Indianos „Pacers“ (21-20) krepšininkai. Indianapolyje vykusiame susitikime šeimininkai
Toronte - Ibakos ir Johnsono muštynės bei "Raptors" pralaimėjimas
Toronte - Ibakos ir Johnsono muštynės bei "Raptors" pralaimėjimas
NBA pirmenybėse nutrūko Toronto „Raptors“ (28-11) ekipos pergalių serija. Penkeriose rungtynėse paeiliui triumfavęs Kanados klubas šiąnakt namuose po itin dramatiškos kovos
J.Valančiūnas reabilitavosi po nulinio mačo (komentarai)
J.Valančiūnas reabilitavosi po nulinio mačo (komentarai)
Jonas Valančiūnas puikiai reabilitavosi po labai blankių rungtynių ketvirtadienį Čikagoje ir savaitgalį Milvokyje pradėjo galingu dvigubu dubliu bei puikia pergale 129:110 (33:24, 35:28, 43:19,
D.Sabonio rezultatyviausios karjeros rungtynės ir katastrofiškas J.Valančiūno žaidimas
D.Sabonio rezultatyviausios karjeros rungtynės ir katastrofiškas J.Valančiūno žaidimas
Penktą pralaimėjimą iš eilės NBA pirmenybėse patyrė traumuoto lyderio Victoro Oladipo sugrįžimo vis dar nesulaukiantys Indianos „Pacers“ (19-19) krepšininkai, svečiuose
Ovacijomis sutiktas I.Thomaso debiutas "Cavaliers" pažymėtas pergale (rezultatai)
Ovacijomis sutiktas I.Thomaso debiutas "Cavaliers" pažymėtas pergale (rezultatai)
„Jaučiuosi kaip prakeiktas naujokas“, – leptelėjo Isaiah Thomas, antradienį po 7 mėnesių pertraukos grįžęs į aikštę ir debiutavęs su Klivlando „Cavaliers“
"Žalgirį" sustiprino dukart NBA čempionas B.Udrihas
"Žalgirį" sustiprino dukart NBA čempionas B.Udrihas
Pergalingai Eurolygoje rungtyniaujantis Kauno „Žalgiris“ stiprina savo gretas ir į Kauną priviliojo dukart NBA čempioną slovėną Beną Udrihą, su kuriuo pasirašyta sutartis iki
Sabonis sulaukė NBA legendos palyginimo su tėčiu, Valančiūnas pasirodė prastai
Sabonis sulaukė NBA legendos palyginimo su tėčiu, Valančiūnas pasirodė prastai
Po itin apmaudaus pralaimėjimo Bostono krepšininkams atsitiesti sugebėjo Indianos „Pacers“ (18-14) ekipa, šiąnakt svečiuose rezultatu 105:95 (28:27, 25:24, 25:20, 27:24) pranokusi
D.Sabonis ir vėl buvo puikus, bet "Pacers" apmaudžiai pralaimėjo
D.Sabonis ir vėl buvo puikus, bet "Pacers" apmaudžiai pralaimėjo
Domantas Sabonis sužaidė dar vieną solidų mačą, tačiau šįsyk legendinio Arvydo Sabonio sūnaus pasirodymo jo atstovaujamos Indianos "Pacers" (17/14) komandos pergalei neužteko.Nacionalinės
D.Sabonis buvo vienas pagrindinių "Pacers" pergalės kalvių
D.Sabonis buvo vienas pagrindinių "Pacers" pergalės kalvių
Puikų pasirodymą Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) reguliaraus sezono rungtynėse surengė Domantas Sabonis.Lietuvio ir Victoro Oladipo vedamas Indianos "Pacers" (17/13) klubas išvykoje
J.Valančiūno dvigubas dublis padėjo "Raptors" švęsti dar vieną pergalę
J.Valančiūno dvigubas dublis padėjo "Raptors" švęsti dar vieną pergalę
Jau dvidešimtą pergalę Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) reguliariajame sezone iškovojo Toronto "Raptors" (20/8) komanda su Jonu Valančiūnu."Dinozaurai"
NBA: J.Valančiūnas šventė pergalę, D.Sabonis aikštę paliko nuleista galva
NBA: J.Valančiūnas šventė pergalę, D.Sabonis aikštę paliko nuleista galva
Užtikrintą pergalę Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) lygoje iškovojo Jono Valančiūno atstovaujama Toronto "Raptors" (19/8) komanda.Toronto klubas namuose 120:87
D.Sabonis ir "Pacers" nutraukė įspūdingą "Cavaliers" pergalių seriją
D.Sabonis ir "Pacers" nutraukė įspūdingą "Cavaliers" pergalių seriją
Domantas Sabonis buvo arti dvigubo dublio ir svariai prisidėjo prie to, kad būtų nutraukta Klivlando „Cavaliers“ (18-8) klubo 13-os pergalių serija.Lietuvio atstovaujama Indianos „Pacers“
LKL'25. Bronzinė "Statyba": įsimintinas šventimas bei išaugę specialistai
LKL'25. Bronzinė "Statyba": įsimintinas šventimas bei išaugę specialistai
Lietuvos krepšinio lyga per jubiliejinį 25-ąjį sezoną prisimena svarbiausius lygos gyvenimo momentus. Kiekvieną savaitę trečiadieniais pateikiame LKL.LT skaitytojams straipsnius apie istorines
Antroje J.Valančiūno ir D.Sabonio akistatoje namų tvirtovę apgynė "Raptors"
Antroje J.Valančiūno ir D.Sabonio akistatoje namų tvirtovę apgynė "Raptors"
Penktadienį vakare Toronto „Raptors“ (14/7) namuose 120:115 (27:32, 38:26, 29:31, 26:26) įveikė Indianos „Pacers“ (11/10) klubą bei pasiekė revanšą už nesėkmę prieš
J.Valančiūno situacija Toronte: ar lietuvis sugebės pasivyti laiką?
J.Valančiūno situacija Toronte: ar lietuvis sugebės pasivyti laiką?
Kaip tinkamai išnaudoti Joną Valančiūną? Tai klausimas, kamuojantis tiek Toronto „Raptors“ vadovus, tiek ekipos sirgalius. Eroje, kurioje NBA keičiasi nenutrūkstamai, o vidurio
NBA: neišsiskiriantys lietuvių pasirodymai, "Thunder" duobė ir K.Porzingio trauma
NBA: neišsiskiriantys lietuvių pasirodymai, "Thunder" duobė ir K.Porzingio trauma (8)
Puikią sportinę formą „Air Canada Centre“ arenoje ir toliau demonstruoja Toronto „Raptors“ (13-7) krepšininkai, šiąnakt namuose rezultatu 126:113 (32:25, 29:27,
D.Sabonis vėl žaidė puikiai, "Pacers" įveikė "Magic" (rezultatai)
D.Sabonis vėl žaidė puikiai, "Pacers" įveikė "Magic" (rezultatai)
Domantas Sabonis vėl buvo vienas lyderių, o jo atstovaujama Indianos "Pacers" (12/9) komanda po šeštadienį patirtos nesėkmės prieš NBA lygos lyderę Bostono "Celtics"
Puikiai žaidusio D.Sabonio klubo pergalių seriją nutraukė NBA lyderiai
Puikiai žaidusio D.Sabonio klubo pergalių seriją nutraukė NBA lyderiai
Nors Domantas Sabonis pasirodė puikiai, nutrūko jo atstovaujamos Indianos "Pacers" (11/9) net penkių pergalių iš eilės serija Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) lygoje.Indianapolio
J.Valančiūnas pasižymėjo puikiu žaidimu ir nesportine pražanga
J.Valančiūnas pasižymėjo puikiu žaidimu ir nesportine pražanga
Įspūdingą pergalę Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) lygoje iškovojo solidžiai žaidusio Jono Valančiūno atstovaujama Toronto "Raptors" (12/7) komanda.Kanados klubas
D.Sabonio ir J.Valančiūno akistatoje - dramatiška "Pacers" pergale (rezultatai)
D.Sabonio ir J.Valančiūno akistatoje - dramatiška "Pacers" pergale (rezultatai)
Šiame NBA sezone pirmąkart aikštėje akis į akį susitiko du lygoje rungtyniaujantys lietuviai: Indianos „Pacers“ su Domantu Saboniu namuose priėmė Toronto „Raptors“
M.Kuzminskas susitiko su "Lakers" klubo atstovais
M.Kuzminskas susitiko su "Lakers" klubo atstovais
Kaip praneša JAV žiniasklaida, šiuo metu naujos komandos beieškantis Mindaugas kuzminskas buvo susitikęs su Los Andželo "Lakers" klubo atstovais.ESPN apžvalgininkas Ohmas
D.Sabonis svariai prisidėjo prie "Pacers" pergalių serijos pratęsimo
D.Sabonis svariai prisidėjo prie "Pacers" pergalių serijos pratęsimo
Domantas Sabonis vėl žaidė rezultatyviai, o jo atstovaujama Indianos "Pacers" (10/8) komanda pratęsė pergalių seriją Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) lygoje.Šiąnakt
Pagerbimas: Vilniaus legendų marškinėliai pakils į "Siemens" arenos palubes
Pagerbimas: Vilniaus legendų marškinėliai pakils į "Siemens" arenos palubes
„Lietuvos ryto“ krepšinio klubo naujieji vadovai priėmė sprendimą, kad ryškiausios sostinės krepšinio legendos privalo būti pagerbtos ypatingai. Todėl dar šį
J.Valančiūno klubo revanšas, svarus D.Sabonio indėlis į "Heat" sutriuškinimą (rezultatai)
J.Valančiūno klubo revanšas, svarus D.Sabonio indėlis į "Heat" sutriuškinimą (rezultatai)
Šiąnakt Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) lygoje pergales iškovojo abi komandos, kurių marškinėlius vilki žaidėjai iš Lietuvos.Jono Valančiūno atstovaujama
 M.Kuzminsko atsisveikinimas: tai buvo vienas gražiausių etapų mano gyvenime
M.Kuzminsko atsisveikinimas: tai buvo vienas gražiausių etapų mano gyvenime
Mindaugas Kuzminskas baigė kiek daugiau nei metus trukusią karjerą Niujorko „Knicks“ ekipoje. Praėjusių metų vasarą dvejų metų sutartį sudaręs lietuvis sekmadienį buvo atleistas. 28-erių
Puikus D.Sabonio žaidimo pergalei nepakako
Puikus D.Sabonio žaidimo pergalei nepakako
Domantas Sabonis puikiai išnaudojo savo laiką aikštelėje, tačiau jo atstovaujama Indianos "Pacers" (6/8) komanda nepasipriešino vieniems NBA lygos lyderių.Indianapolio
"Raptors" su J.Valančiūnu dramatiškai nusileido NBA lyderiams
"Raptors" su J.Valančiūnu dramatiškai nusileido NBA lyderiams
Jono Valančiūno atstovaujamam Toronto "Raptors" (7/5) klubui nepavyko palaužti Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) lygos lyderių.Kanados klubas paskutinėmis sekundėmis išvykoje
NBA: J.Valančiūno klubo pergalė ir ypatingas J.Hardeno pasirodymas (rezultatai)
NBA: J.Valančiūno klubo pergalė ir ypatingas J.Hardeno pasirodymas (rezultatai)
Antrą pergalę iš eilės Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) lygoje iškovojo Jono Valančiūno atstovaujama Toronto 'Raptors" (7/4) komanda.Kanados klubas savo žiūrovų

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1016) 01.16 06:52
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Krepšinio torentai (154) 10.29 10:27
Apie
Draugaukime