Naujienos kraunasi...

Kariniauskas prieš mūšį su "Lietkabeliu": reikia parodyti, kad esame komanda (Maldūno komentaras)

Kariniauskas prieš mūšį su "Lietkabeliu": reikia parodyti, kad esame komanda (Maldūno komentaras)
LKL nuotr.
Šeštadienį „Betsafe-LKL“ čempionate laukia dar viena grandų dvikova. Antrą kartą šiame sezone akis į akį susitinka turnyro lentelės kaimynai – Panevėžio „Lietkabelis“ ir Vilniaus „Rytas“.

Rungtynės Panevėžyje prasideda šeštadienį 17 valandą. Dvikovą tiesiogiai galite stebėti per BTV televiziją ir naujos kartos televiziją Go3.

Pirmąją šių komandų akistatą Vilniuje nesunkiai 85:71 laimėjo šeimininkai, „Ryto“ krepšininkai. Tiesa, ji vyko dar spalio mėnesį, todėl abi komandos dabar gyvena skirtingomis nuotaikomis, o mūšis keliasi į Panevėžį.

„Rytas“ su 14 pergalių ir 2 pralaimėjimais šiuo metu žengia antroje turnyro lentelės vietoje, „Lietkabelis“ savo ruožtu su 12 pergalių ir 5 pralaimėjimais rikiuojasi trečias.

LKL.lt prieš artėjančią šių komandų akistatą kalbėjosi su „Lietkabelio“ žaidėju Gabrieliumi Maldūnu ir „Ryto“ krepšininku Vaidu Kariniausku.

Abiejų komandų atstovams buvo užduoti tokie patys klausimai. Tiek G. Maldūnas, tiek V. Kariniauskas pripažino – artėjantis mūšis atrodys visai kitaip, nei atrodė spalio mėnesį.

– Kokios jūsų akimis dabar yra nuotaikos komandos viduje?

G. Maldūnas: Iki dabar viskas tikrai buvo labai gerai. Nuo pat švenčių nebuvom patyrę nė vieno pralaimėjimo. Rūbinėje pas mus tikrai viskas labai gerai. Tik šitos rungtynės Rusijoje truputį išmušė iš vėžių – aikštėje atrodėme ypatingai blogai, o dar ir labai ilga kelionė išvargino. Po tokių pralaimėjimų kiekvienas turime sureaguoti individualiai. Komandos tokie vakarai žinoma nepakeičia, bet kiekvienas sutriuškinimus sugeria skirtingai. Sakyčiau, labai gerai, kad iškart dabar turėsime rungtynes.

V. Kariniauskas: Nuotaikos po pralaimėjimų tikrai pasikeičia, faktas. Niekas nenori pralaimėti, niekam nėra smagu pralaimėti. Bet dabar puiki proga parodyti, kokia mes iš tikrųjų komanda esame. Kai laimi, viskas labai paprasta ir gražu, o dabar turime parodyti, kad esame komanda ir einame vieni už kitus. Labai seniai neturėjome dviejų iš eilės pralaimėjimų, todėl turime gerai į tai sureaguoti. Turime atsistoti ant kojų ir grįžti skinti pergalių.

– Ką jums parodė pirmosios tarpusavio rungtynės Vilniuje?

G. Maldūnas: Tas rungtynes žaidėme labai seniai, sezono pradžioje. Bet jos tikrai aiškiai parodė, ko mums trūksta. „Rytas“ atrodė kur kas stipresnis, mes turbūt toje dvikovoje perdegėme. Nors tai buvo pati sezono pradžia, bet pamatėme, kad „Rytas“ kartelę iškėlęs yra aukštai. O mums visiems norisi ją perkopti. Pamatėme, kad nebus lengva ir sužinojome, kur reikia stipriai patobulėti.

V. Kariniauskas: Rezultatas gal ir buvo nemažas, bet rungtynės tikrai nebuvo lengvos. Su jais niekada nebūna lengva. Tai labai gerai treniruojama komanda, labai disciplinuota, turi aiškias užduotis ir tikslus. Bet šita dvikova vyko seniai – dabar tiek mes, tiek jie esame truputį kitokie. Mūsų komandą išretino traumos, dar vis nežaidžia keli žaidėjai.

Aš pats patyriau tikrai sunkią traumą. Manau, kad po jos grįžau per anksti. Reikėjo atlikti geresnę ir ilgesnę reabilitaciją. Dabar jaučiu to pasekmes – jas mato ir sirgaliai. Esu žymiai lėtesnis aikštėje. Aš stengiuosi padėti komandai, kiek galiu, bet dėl kojos problemų tas rezultatas nėra geras. Tiesą sakant, laukiu ilgesnės pertraukos nuo rungtynių maratono – tada galėsiu grįžti prie visiško kojos išgydimo. Taigi rungtynės parodė, kad Panevėžys kaip ir visada yra stiprus, o dabar vaizdas turėtų būti kitoks, nes abi komandos pasikeitusios tiek sudėtimi, tiek nuotaikomis.

– Kaip pasikeitė jūsų komanda nuo tos dvikovos Vilniuje, nuo spalio mėnesio?

G. Maldūnas: Komanda aišku pasikeitė. Sezono pradžioje dar tikrai gerai nežinojome savo rolių komandoje, nežinojome vienas kito stipriųjų pusių. Daugiau nei pusė komandos juk pasikeitė per vasarą, todėl natūraliai reikia laiko. Dabar viskas geryn, tikimės, kad taip ir liks.

V. Kariniauskas: Labai pasikeitė komanda. Natūralu – po traumų žaidėjai grįžta nebe tokie, kokie buvo iki jos. Viskam reikia laiko, tikrai nėra stebuklų. Du legionieriai susižeidę buvo, Mindaugas Girdžiūnas traumuotas buvo, aš irgi, Margiris Normantas taip pat buvo susižeidęs. Taigi, labai, labai didelis pliusas treneriui, kad net ir tokiu laikotarpiu komanda sugeba laimėti.

– Kur yra dabartinės jūsų komandos stiprybės, kas komandą veda į pergales?

G. Maldūnas: Stipriausias mūsų bruožas yra tai, kad mes esame komanda. Neturime vieno išreikšto lyderio. Vienose rungtynėse iššauna vienas, kitose – kitas. Labai gerai treneriui turėti daug žmonių, kuriais gali pasitikėti. Tokie mes ir esame – patikimi, vienas už kitą. Daug prisideda ir tai, kiek laiko Nenadas Čanakas dirba Panevėžyje. Tai labai geras pavyzdys visiems klubams – kai treneris žino, ko nori, kai treneriu pasitiki vadovai, turime labai gerą vaizdą.

V. Kariniauskas: Mes neturime vieno išskirtinio lyderio. Visi matome, kad kaip naujas vakaras, taip naujas lyderis. Žinoma, Ivanas Buva, mes jį norime daug išnaudoti ir tą darome, bet tikrai turime kiekvienas savo vaidmenį, visiems viskas aišku. Kartais vienas patempia į priekį, kartais kitas, bet esmė, kad mums visiems yra aišku, ką turime daryti. Kol išpildom trenerio nurodymus, tol laimime.

– Koks jūsų akimis dabar yra varžovas? Kuo jis pasikeitė?

G. Maldūnas: „Rytas“ dabar labai susitvarkęs. Anksčiau dažnai turėdavo įvairių skandaliukų. Dabar tokių reikalų, atrodo, nėra. Viskas tvarkoje, komanda labai gražiai atrodo aikštėje. Smagu, kad komanda kyla į viršų, akivaizdu vien pažiūrėjus į rezultatus – tiek Lietuvoje, tiek Europoje „Rytas“ yra didelė ir stipri jėga. Tai tikrai gera komanda, kiekvienas žino savo rolę. Margiris Normantas irgi geroje formoje. Senas mano draugas, bus labai smagu pažaisti prieš jį.

V. Kariniauskas: Dabartinis „Liektabelis“ yra toks, koks jis yra paskutinius penkerius metus. Agresyvus, susikaupęs, vieningas. Man atrodo, kad jie yra kantrūs, ypač puolime. Ieško papildomo perdavimo, nežaidžia savanaudiškai. Labai gerai treniruojama komanda.

– Citadele KMT pusfinalyje vėl susitiksite akis į akį. Ar galima šią dvikovą laikyti savotiška repeticija?

G. Maldūnas: Tai aišku, kad galima. Pasitikrinsime vieni kitų jėgas ir paanalizuosime, kokį krepšinį žaidžia „Rytas“. Aišku, bandysime įsiminti derinius, bet nėra taip paprasta – juk varžovas nėra mėgėjų komanda, jie irgi ruošiasi atsakingai. Namų darbus mes paruošime, o dabar svarbu susitelkti artimiausiai dvikovai.

V. Kariniauskas: Mums, „Rytui“, tai neturi būti joks faktorius. Turime eiti ir laimėti visas rungtynes, kurias žaidžiame. Tikrai nemanau, kad taupysime jėgas ar tiesiog žiūrėsime, ką paruošė Panevėžys. Mes turime eiti, žaisti, ir laimėti. Iki finalo ketverto dar nemažai laiko, jam bus skirtas atskiras pasiruošimas“

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Žalgirio" aistruoliams – unikali galimybė rungtynes stebėti šalia Jankūno
"Žalgirio" aistruoliams – unikali galimybė rungtynes stebėti šalia Jankūno
Kauno „Žalgirio“ organizacija nusprendė į „Žalgirio“ areną plūstantiems aistruoliams suteikti unikalią galimybę – stebėti rungtynes kartu su Pauliumi Jankūnu sėdint
LKL svarstė trenerių peržiūras, sirgalių grupių elgesio taisykles, svarstys ir galimybę žaisti užsienyje
LKL svarstė trenerių peržiūras, sirgalių grupių elgesio taisykles, svarstys ir galimybę žaisti užsienyje
Pirmadienį įvykus LKL valdybos posėdžiui, lyga praneša apie posėdyje priimtus nutarimus.Keičiasi trenerių iššūkio taisyklės tvarka – nuo artėjančio turo(vasario
Pergalę prieš "Žalgirį" nuskynęs Kurtinaitis: pusmetis darbo davė savo vaisių
Pergalę prieš "Žalgirį" nuskynęs Kurtinaitis: pusmetis darbo davė savo vaisių
Alytaus „Wolves“ (13-5) komanda pradžiugino savo sirgalius skambiausia šio sezono pergale „Betsafe-LKL“. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai pirmadienį vakare 80:75 (23:17,
Penktą nesėkmę iš eilės sugėręs Maksvytis: nenoriu savęs teisinti, "Vilkai" buvo stipresni
Penktą nesėkmę iš eilės sugėręs Maksvytis: nenoriu savęs teisinti, "Vilkai" buvo stipresni
Kazys Maksvytis turėjo priekaištų savo auklėtiniams, kurie Alytuje 75:80 (17:23, 16:16, 19:19, 23:22) nusileido „Wolves“ krepšininkams. Iš savo auklėtinių „Žalgirio“
Į save nepanašus "Žalgiris" pralaimėjo ir Alytuje
Į save nepanašus "Žalgiris" pralaimėjo ir Alytuje
Alytaus „Wolves“ (13-5) komanda pradžiugino savo sirgalius skambiausia šio sezono pergale „Betsafe-LKL“. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai 80:75 (23:17, 16:16, 19:19, 22:23)
"Gargždų" charakterį palaužę uteniškiai išgyveno dramą
"Gargždų" charakterį palaužę uteniškiai išgyveno dramą
Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (13-5) komanda išbarstė solidų pranašumą, bet išgyveno dramą Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).Donaldo
Čeponis: "Žalgirio" ir "Litekabelio" pusfinalio mače itin svarbus tritaškių faktorius
Čeponis: "Žalgirio" ir "Litekabelio" pusfinalio mače itin svarbus tritaškių faktorius
Likus mažiau nei dviems savaitėms iki didžiausios krepšinio šventės, komentatorius Vaidas Čeponis apžvelgia antrąjį Citadele KMT pusfinalį, kuriame susitiks Panevėžio „7bet-Lietkabelis“
"Pieno žvaigždės" dešimties nesėkmių seriją nutraukė prieš "Neptūną"
"Pieno žvaigždės" dešimties nesėkmių seriją nutraukė prieš "Neptūną"
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įvyko intriguojanti dviejų apatinės turnyro lentelės dalies klubų akistata.Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (4-13) savo žiūrovų
"Lietkabelio" krizė? Namie nusileidę "Šiauliams" panevėžiečiai pralaimėjo trečiąkart iš eilės
"Lietkabelio" krizė? Namie nusileidę "Šiauliams" panevėžiečiai pralaimėjo trečiąkart iš eilės
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) prastos atkarpos neatsikrato Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (10-8). Pirmenybių vicečempionai savo arenoje 94:103 (15:26,
Neveikiančias galvas išskyręs Šeškus kalbėjo apie baigtą pasakėlę, Žibėnas – apie gerus darbus
Neveikiančias galvas išskyręs Šeškus kalbėjo apie baigtą pasakėlę, Žibėnas – apie gerus darbus
„Lengva pasakėlė baigėsi. Tris su puse kėlinio žaidėme tikrai neblogai ir visiems buvo į ką pažiūrėti. Po to fiziškumas atsiliepė – neveikė galvos“, – pralaimėjimo
"Rytas" revanšavosi pabaigoje jėgų netekusiems bei septyniese žaidusiam "CBet"
"Rytas" revanšavosi pabaigoje jėgų netekusiems bei septyniese žaidusiam "CBet"
Vilniaus „Ryto“ (13-4) komanda turėjo daugiau jėgų rungtynių pabaigoje ir taip išsivežė pergalę iš Jonavos.Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) mače
Be lyderio žaidęs "Nevėžis" išsivežė sunkią pergalę iš Prienų
Be lyderio žaidęs "Nevėžis" išsivežė sunkią pergalę iš Prienų
Prienų „Labas GAS“ (1-17) komanda metė rimtą iššūkį Kėdainių „Nevėžiui-Optibet“ (8-10), tačiau nesugebėjo papildyti kuklios pergalių sąskaitos Lietuvos
Čeponis: ar Šeškus pergudraus Žibėną KMT pusfinalyje?
Čeponis: ar Šeškus pergudraus Žibėną KMT pusfinalyje?
Nenumaldomai artėja kvapą gniaužiančios Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalo ketverto varžybos. Jos vyks vasario 18-19 dienomis Šiauliuose.Likus dviems savaitėms iki didžiausios
Bezbradicą "Šiauliuose" pakeis Lietuvoje jau rungtyniavęs jo tautietis
Bezbradicą "Šiauliuose" pakeis Lietuvoje jau rungtyniavęs jo tautietis
Paaiškėjus, kad „Šiaulių“ komandai likusią sezono dalį nebepadės Nemanja Bezbradica, į jo vietą atvyksta aukštaūgis Radoslavas Pekovičius. Su 28-erių metų 216
LKL sausio MVP tapęs Echodas – apie ir NBA bokštų patarimus bei dviprasmišką "Ryto" mėnesį
LKL sausio MVP tapęs Echodas – apie ir NBA bokštų patarimus bei dviprasmišką "Ryto" mėnesį
„Betsafe-LKL“ čempionate prabėgus sausiui, paaiškėjo, kad naudingiausio mėnesio žaidėjo apdovanojimas ir vėl keliauja į sostinę.Geriausiu gruodžio žaidėju buvo pripažintas
Peno: LKL mes negalime daryti klaidų
Peno: LKL mes negalime daryti klaidų
„7bet-Lietkabelio“ krepšininkai jau šį sekmadienį stoja į kovą Kalnapilio arenos atidarymo rungtynėse su Šiaulių klubu, o kitos savaitės viduryje (trečiadienį)
Kiltinavičius – apie išgarsėjusį emocijų pliūpsnį: nesididžiuoju, bet ir nesigailiu
Kiltinavičius – apie išgarsėjusį emocijų pliūpsnį: nesididžiuoju, bet ir nesigailiu
Prienų „Labas GAS“ ekipą ilgą laiką slėgė pralaimėjimų akmuo. „Betsafe-LKL“ čempionate sekė šešiolika iš eilės nesėkmių ir tik prieš Panevėžio
Snaiperių konkurse "Lietkabelis" turės du atstovus, "Žalgiris" siunčia Lukošiūną, "Rytas" – vengrą
Snaiperių konkurse "Lietkabelis" turės du atstovus, "Žalgiris" siunčia Lukošiūną, "Rytas" – vengrą
Paaiškėjo visi krepšininkai, dalyvausiantys Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalo ketverto metu vyksiančiame „Betsafe Casino“ snaiperio konkurse.Taikliarankių
Aukštesnę pavarą ketvirtame kėlinyje įjungęs "CBet" palaužė "Neptūną"
Aukštesnę pavarą ketvirtame kėlinyje įjungęs "CBet" palaužė "Neptūną"
Trys kėliniai buvo visiškai lygūs, tačiau ketvirtajame Jonavos „CBet“ (11-6) surakino varžovų puolimą ir įsirašė pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).
Europos čempiono Žukausko sūnus – apie tėtį, debiutą LKL prieš "Žalgirį" bei siekį laimėti MKL
Europos čempiono Žukausko sūnus – apie tėtį, debiutą LKL prieš "Žalgirį" bei siekį laimėti MKL
Moksleivių krepšinio lyga („LIDL–MKL“) savo tinklalaidėje „MKL Inside“ vėl kviečia pažvelgti į būsimąsias Lietuvos krepšinio žvaigždes.Šįkart
Įspūdingai rungtynes pradėjęs "Juventus" vos neprisižaidė Šiauliuose
Įspūdingai rungtynes pradėjęs "Juventus" vos neprisižaidė Šiauliuose
Pirmadienį į pergalių kelią „Betsafe-LKL“ čempionate dramatiškai sugrįžo Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (12-5) ekipa.Nė akimirkos varžovams pirmauti
Svarbią pergalę pasiekę "Gargždai" įklampino "Pieno žvaigždes" į dar gilesnį liūną
Svarbią pergalę pasiekę "Gargždai" įklampino "Pieno žvaigždes" į dar gilesnį liūną
„Gargždų“ (3-14) ekipa pavyzdingai uždarė trečią kėlinį, vėliau sulaukė Aurimo Urbono lyderystės ir taip dėjo pamatus retai pergalei Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).Namuose
"Wolves" naujokas Buckneris – apie norą grįžti į aukštesnį lygį, vaikystės idealus bei repą
"Wolves" naujokas Buckneris – apie norą grįžti į aukštesnį lygį, vaikystės idealus bei repą
Po Naujųjų į Lietuvą atvykęs amerikietis Ericas Buckneris tapo paskutine trūkstama „Wolves“ krepšinio komandos priekinės linijos dalimi. Stokojęs jėgos po krepšiu Alytaus
"Šiaulių" gretose – RKL siautėjęs gynėjas (Sireikos komentaras)
"Šiaulių" gretose – RKL siautėjęs gynėjas (Sireikos komentaras)
Į pagrindinę „Šiaulių“ krepšinio klubo vyrų komandos sudėtį įtraukiamas 18-metis gynėjas Jokūbas Stropus.197 cm ūgio plungiškis rungtyniauja Regionų krepšinio
Pasiūlymų treniruoti jau sulaukęs Kalnietis turi kategorišką nuomonę dėl vietos palubėse (Maksvyčio, Šaškaus komentarai)
Pasiūlymų treniruoti jau sulaukęs Kalnietis turi kategorišką nuomonę dėl vietos palubėse (Maksvyčio, Šaškaus komentarai)
Ne vieną vakarą Lietuva stingo prie televizorių ekranų, akimis rydama Manto Kalniečio paleistą kamuolį, kurio skrydis lemdavo laimę arba prapultį visai šaliai. Ilgai nedvejojęs paskutinį
Kalniečio atsisveikinimo mače – pralaimėjimas Šeškaus kariaunai
Kalniečio atsisveikinimo mače – pralaimėjimas Šeškaus kariaunai
Sekmadienio vakarą Kaune vykusį atsisveikinimą su legendiniu šalies krepšininku Mantu Kalniečiu sensacingai sugadino Jonavos „CBet“ (10-6).Virginijaus Šeškaus
"Wolves" savo aikštėje neturėjo vargo su "Nevėžiu"
"Wolves" savo aikštėje neturėjo vargo su "Nevėžiu"
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) susitiko du pastaruoju metu gerėjančią formą demonstruojantys klubai. „Wolves“ (12-5) Alytuje palaužė Kėdainių
Kalniečio reakcija į karjeros epizodus – nuo dėjimų iki "Ant tėvo dalgio ašmenų"
Kalniečio reakcija į karjeros epizodus – nuo dėjimų iki "Ant tėvo dalgio ašmenų"
Ilgametis Kauno „Žalgirio“ ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės atakų organizatorius Mantas Kalnietis sekmadienio vakarą padės tašką įspūdingoje profesionalo karjeroje.Prieš

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (166) 02.07 06:03
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime