Naujienos kraunasi...

Kariniauskas prieš mūšį su "Lietkabeliu": reikia parodyti, kad esame komanda (Maldūno komentaras)

Kariniauskas prieš mūšį su "Lietkabeliu": reikia parodyti, kad esame komanda (Maldūno komentaras)
LKL nuotr.
Šeštadienį „Betsafe-LKL“ čempionate laukia dar viena grandų dvikova. Antrą kartą šiame sezone akis į akį susitinka turnyro lentelės kaimynai – Panevėžio „Lietkabelis“ ir Vilniaus „Rytas“.

Rungtynės Panevėžyje prasideda šeštadienį 17 valandą. Dvikovą tiesiogiai galite stebėti per BTV televiziją ir naujos kartos televiziją Go3.

Pirmąją šių komandų akistatą Vilniuje nesunkiai 85:71 laimėjo šeimininkai, „Ryto“ krepšininkai. Tiesa, ji vyko dar spalio mėnesį, todėl abi komandos dabar gyvena skirtingomis nuotaikomis, o mūšis keliasi į Panevėžį.

„Rytas“ su 14 pergalių ir 2 pralaimėjimais šiuo metu žengia antroje turnyro lentelės vietoje, „Lietkabelis“ savo ruožtu su 12 pergalių ir 5 pralaimėjimais rikiuojasi trečias.

LKL.lt prieš artėjančią šių komandų akistatą kalbėjosi su „Lietkabelio“ žaidėju Gabrieliumi Maldūnu ir „Ryto“ krepšininku Vaidu Kariniausku.

Abiejų komandų atstovams buvo užduoti tokie patys klausimai. Tiek G. Maldūnas, tiek V. Kariniauskas pripažino – artėjantis mūšis atrodys visai kitaip, nei atrodė spalio mėnesį.

– Kokios jūsų akimis dabar yra nuotaikos komandos viduje?

G. Maldūnas: Iki dabar viskas tikrai buvo labai gerai. Nuo pat švenčių nebuvom patyrę nė vieno pralaimėjimo. Rūbinėje pas mus tikrai viskas labai gerai. Tik šitos rungtynės Rusijoje truputį išmušė iš vėžių – aikštėje atrodėme ypatingai blogai, o dar ir labai ilga kelionė išvargino. Po tokių pralaimėjimų kiekvienas turime sureaguoti individualiai. Komandos tokie vakarai žinoma nepakeičia, bet kiekvienas sutriuškinimus sugeria skirtingai. Sakyčiau, labai gerai, kad iškart dabar turėsime rungtynes.

V. Kariniauskas: Nuotaikos po pralaimėjimų tikrai pasikeičia, faktas. Niekas nenori pralaimėti, niekam nėra smagu pralaimėti. Bet dabar puiki proga parodyti, kokia mes iš tikrųjų komanda esame. Kai laimi, viskas labai paprasta ir gražu, o dabar turime parodyti, kad esame komanda ir einame vieni už kitus. Labai seniai neturėjome dviejų iš eilės pralaimėjimų, todėl turime gerai į tai sureaguoti. Turime atsistoti ant kojų ir grįžti skinti pergalių.

– Ką jums parodė pirmosios tarpusavio rungtynės Vilniuje?

G. Maldūnas: Tas rungtynes žaidėme labai seniai, sezono pradžioje. Bet jos tikrai aiškiai parodė, ko mums trūksta. „Rytas“ atrodė kur kas stipresnis, mes turbūt toje dvikovoje perdegėme. Nors tai buvo pati sezono pradžia, bet pamatėme, kad „Rytas“ kartelę iškėlęs yra aukštai. O mums visiems norisi ją perkopti. Pamatėme, kad nebus lengva ir sužinojome, kur reikia stipriai patobulėti.

V. Kariniauskas: Rezultatas gal ir buvo nemažas, bet rungtynės tikrai nebuvo lengvos. Su jais niekada nebūna lengva. Tai labai gerai treniruojama komanda, labai disciplinuota, turi aiškias užduotis ir tikslus. Bet šita dvikova vyko seniai – dabar tiek mes, tiek jie esame truputį kitokie. Mūsų komandą išretino traumos, dar vis nežaidžia keli žaidėjai.

Aš pats patyriau tikrai sunkią traumą. Manau, kad po jos grįžau per anksti. Reikėjo atlikti geresnę ir ilgesnę reabilitaciją. Dabar jaučiu to pasekmes – jas mato ir sirgaliai. Esu žymiai lėtesnis aikštėje. Aš stengiuosi padėti komandai, kiek galiu, bet dėl kojos problemų tas rezultatas nėra geras. Tiesą sakant, laukiu ilgesnės pertraukos nuo rungtynių maratono – tada galėsiu grįžti prie visiško kojos išgydimo. Taigi rungtynės parodė, kad Panevėžys kaip ir visada yra stiprus, o dabar vaizdas turėtų būti kitoks, nes abi komandos pasikeitusios tiek sudėtimi, tiek nuotaikomis.

– Kaip pasikeitė jūsų komanda nuo tos dvikovos Vilniuje, nuo spalio mėnesio?

G. Maldūnas: Komanda aišku pasikeitė. Sezono pradžioje dar tikrai gerai nežinojome savo rolių komandoje, nežinojome vienas kito stipriųjų pusių. Daugiau nei pusė komandos juk pasikeitė per vasarą, todėl natūraliai reikia laiko. Dabar viskas geryn, tikimės, kad taip ir liks.

V. Kariniauskas: Labai pasikeitė komanda. Natūralu – po traumų žaidėjai grįžta nebe tokie, kokie buvo iki jos. Viskam reikia laiko, tikrai nėra stebuklų. Du legionieriai susižeidę buvo, Mindaugas Girdžiūnas traumuotas buvo, aš irgi, Margiris Normantas taip pat buvo susižeidęs. Taigi, labai, labai didelis pliusas treneriui, kad net ir tokiu laikotarpiu komanda sugeba laimėti.

– Kur yra dabartinės jūsų komandos stiprybės, kas komandą veda į pergales?

G. Maldūnas: Stipriausias mūsų bruožas yra tai, kad mes esame komanda. Neturime vieno išreikšto lyderio. Vienose rungtynėse iššauna vienas, kitose – kitas. Labai gerai treneriui turėti daug žmonių, kuriais gali pasitikėti. Tokie mes ir esame – patikimi, vienas už kitą. Daug prisideda ir tai, kiek laiko Nenadas Čanakas dirba Panevėžyje. Tai labai geras pavyzdys visiems klubams – kai treneris žino, ko nori, kai treneriu pasitiki vadovai, turime labai gerą vaizdą.

V. Kariniauskas: Mes neturime vieno išskirtinio lyderio. Visi matome, kad kaip naujas vakaras, taip naujas lyderis. Žinoma, Ivanas Buva, mes jį norime daug išnaudoti ir tą darome, bet tikrai turime kiekvienas savo vaidmenį, visiems viskas aišku. Kartais vienas patempia į priekį, kartais kitas, bet esmė, kad mums visiems yra aišku, ką turime daryti. Kol išpildom trenerio nurodymus, tol laimime.

– Koks jūsų akimis dabar yra varžovas? Kuo jis pasikeitė?

G. Maldūnas: „Rytas“ dabar labai susitvarkęs. Anksčiau dažnai turėdavo įvairių skandaliukų. Dabar tokių reikalų, atrodo, nėra. Viskas tvarkoje, komanda labai gražiai atrodo aikštėje. Smagu, kad komanda kyla į viršų, akivaizdu vien pažiūrėjus į rezultatus – tiek Lietuvoje, tiek Europoje „Rytas“ yra didelė ir stipri jėga. Tai tikrai gera komanda, kiekvienas žino savo rolę. Margiris Normantas irgi geroje formoje. Senas mano draugas, bus labai smagu pažaisti prieš jį.

V. Kariniauskas: Dabartinis „Liektabelis“ yra toks, koks jis yra paskutinius penkerius metus. Agresyvus, susikaupęs, vieningas. Man atrodo, kad jie yra kantrūs, ypač puolime. Ieško papildomo perdavimo, nežaidžia savanaudiškai. Labai gerai treniruojama komanda.

– Citadele KMT pusfinalyje vėl susitiksite akis į akį. Ar galima šią dvikovą laikyti savotiška repeticija?

G. Maldūnas: Tai aišku, kad galima. Pasitikrinsime vieni kitų jėgas ir paanalizuosime, kokį krepšinį žaidžia „Rytas“. Aišku, bandysime įsiminti derinius, bet nėra taip paprasta – juk varžovas nėra mėgėjų komanda, jie irgi ruošiasi atsakingai. Namų darbus mes paruošime, o dabar svarbu susitelkti artimiausiai dvikovai.

V. Kariniauskas: Mums, „Rytui“, tai neturi būti joks faktorius. Turime eiti ir laimėti visas rungtynes, kurias žaidžiame. Tikrai nemanau, kad taupysime jėgas ar tiesiog žiūrėsime, ką paruošė Panevėžys. Mes turime eiti, žaisti, ir laimėti. Iki finalo ketverto dar nemažai laiko, jam bus skirtas atskiras pasiruošimas“

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Wolves" treniruotėse – pasiilgtas veidas
"Wolves" treniruotėse – pasiilgtas veidas
Iš Turkijos grįžęs Artūras Žagaras pradėjo sportuoti kartu su Vilniaus „Wolves“ krepšininkais. Tiesa, apie tai pranešęs sostinės klubas nepatikslina, kada sunkią
Mikrofonas atlape: KMT finalas teisėjų akimis
Mikrofonas atlape: KMT finalas teisėjų akimis
Vasario 18 dieną vykusiame Citadele Karaliaus Mindaugo taurės didžiajame finale Kauno „Žalgiris“ apgynė čempionų titulą 86:70 įveikdami Panevėžio „7bet-Lietkabelį“.Tuo,
LKL žaidėjų pasirodymai rinktinėse: lyderiavę žalgiriečiai ir jonaviečių gynėjo nuotykiai Azijoje
LKL žaidėjų pasirodymai rinktinėse: lyderiavę žalgiriečiai ir jonaviečių gynėjo nuotykiai Azijoje
Pirmadienį finišavo pirmasis atrankos „langas“ į 2025-ųjų Europos krepšinio čempionatą. „Betsafe-LKL“ komandos į Senojo žemyno rinktines išsiuntė penkiolika
"Wolves" treneris Leonavičius apie brolius Ballus ir Valančiūno bei Sabonio duetą
"Wolves" treneris Leonavičius apie brolius Ballus ir Valančiūno bei Sabonio duetą
Praėjusių metų balandį iš Breso Burgo JL klubo į Lietuvą grįžęs ir prie Vilniaus „Wolves“ prisijungęs asistentas Marius Leonavičius šio sprendimo nesigaili. Nors ir
"Žalgiris" pradeda bilietų prekybą 2024-2025 m. sezonui (daug papildomos informacijos)
"Žalgiris" pradeda bilietų prekybą 2024-2025 m. sezonui (daug papildomos informacijos)
Citadele KMT čempionu vėl tapęs Kauno „Žalgiris“ savo gerbėjams turi žinią – kovo 1 d. startuoja abonementų prekyba į 2024–2025 m. sezono rungtynes „Žalgirio“
Du "Ryto" gynėjai kovoja su traumomis
Du "Ryto" gynėjai kovoja su traumomis
Vilniaus "Rytas" oficialiai pranešė, kad du svarbūs gynėjai kovoja su traumomis, patirtomis "Citadele-KMT" finalo ketverto metu.Amerikiečiui atliekami papildomi tyrimai dėl
Antetokounmpo puikiai debiutavo Mažeikių komandoje
Antetokounmpo puikiai debiutavo Mažeikių komandoje
Mažeikių „M Basket-DELAMODE“ krepšininkai sužaidė draugiškas rungtynes Mažeikiuose, kuriose 88:102 (16:24, 27:22, 31:22, 14:34) neatsilaikė prieš svečius iš
"Neptūno" vairą palikęs Brazys keliasi į Vilnių
"Neptūno" vairą palikęs Brazys keliasi į Vilnių
Vilniaus „Wolves“ trenerių štabą sustiprino Mindaugas Brazys. 41-erių krepšinio specialistas komandoje užims asistento vietą ir kartu su Mariumi Leonavičiumi talkins vyriausiajam
"Wolves" strategas: buvo labai svarbu išsivalyti galvas
"Wolves" strategas: buvo labai svarbu išsivalyti galvas
Vilniaus „Wolves“ komanda turimą kelių savaičių FIBA pertrauką išnaudoja tiek poilsiui po įtempto sezono Europos taurės turnyre, tiek pasiruošimui laukiančioms svarbiausioms
Prie "Neptūno" vairo stojo žinomas Graikijos treneris
Prie "Neptūno" vairo stojo žinomas Graikijos treneris
Klaipėdos „Neptūnas” pasiekė susitarimą su Georgios Vovoras, kuris perims uostamiesčio komandos vyr. trenerio postą. Graikas ilgus metus leido Atėnų „Panathinaikos“
Q&A su "Neptūnu": kas mėgstamiausias Janavičiaus komikas ir kokį užkandį kramsnoja veteranai?
Q&A su "Neptūnu": kas mėgstamiausias Janavičiaus komikas ir kokį užkandį kramsnoja veteranai?
Betsafe-LKL TV Q&A rubrikoje, kurią pristato parduotuvių tinklas DEPO, trumpų klausimų šįkart sulaukė Klaipėdos „Neptūno“ atstovai.Trumpame klausimų sprinte į paprastus
Be trenerio ir poros į savo rinktines išvykusių žaidėjų "Juventus" nusileido "Nevėžiui"
Be trenerio ir poros į savo rinktines išvykusių žaidėjų "Juventus" nusileido "Nevėžiui"
FIBA rinktinių lango pertraukos metu Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ krepšininkai viešėjo Druskininkuose, kur sužaidė kontrolines rungtynes su čia stovyklaujančiais
Pragiedruliai apsiblaususioje Dzūkijos krepšinio padangėje: akademijos planuose – ir vyrų komanda
Pragiedruliai apsiblaususioje Dzūkijos krepšinio padangėje: akademijos planuose – ir vyrų komanda
Nuo šio sezono Alytaus arenoje nebeliko aukščiausio lygio krepšinio – „Wolves“ persikėlus į Vilnių, Dzūkijos sostinė neturi komandos nei Lietuvos krepšinio
Įspūdingą sezoną žaidžiantis Tubelis stengiasi blokuoti triukšmą dėl savo ateities
Įspūdingą sezoną žaidžiantis Tubelis stengiasi blokuoti triukšmą dėl savo ateities
Įspūdingai į Lietuvos krepšinio padangę po etapo JAV įsiveržęs Ąžuolas Tubelis prisijungė prie nacionalinės komandos, kuriai padės kovoje dėl bilieto į kitų metų Europos čempionatą,
10 netikėtų klausimų Butkevičiui – kokią taisyklę krepšinyje jis pakeistų?
10 netikėtų klausimų Butkevičiui – kokią taisyklę krepšinyje jis pakeistų?
Vasario mėnuo krepšinio pasaulyje – itin dinamiškas. Netrukus prasidėsiantis atrankos į 2025 m. Europos krepšinio čempionatą „langas“ suburs vyrų rinktinę
Po dar vieno "Ryto" fiasko KMT – "B Tribūnos" kirtis komandai
Po dar vieno "Ryto" fiasko KMT – "B Tribūnos" kirtis komandai
Vilniaus „Rytas“ dar kartą nesugebėjo patekti į Karaliaus Mindaugo taurės finalą. Vilniečiai turnyre finišavo treti ir ketvirtus metus paeiliui neprasibrovė tarp dviejų stipriausių
Trinchieri: noriu užpildyti baseiną geru vynu; Čanakas: "Žalgiris" nusipelnė pergalės
Trinchieri: noriu užpildyti baseiną geru vynu; Čanakas: "Žalgiris" nusipelnė pergalės
Kauno „Žalgiris“ iškovojo pirmą šio sezono trofėjų – Citadele Karaliaus Mindaugo taurę. Finale 86:70 buvo nugalėtas Panevėžio „7bet-Lietkabelis“.Žalgiriečių
MVP tapęs ir Sabonio sveikinimų sulaukęs Birutis atskleidė, kad neprisijungs prie rinktinės
MVP tapęs ir Sabonio sveikinimų sulaukęs Birutis atskleidė, kad neprisijungs prie rinktinės
Kauno „Žalgiris“ apgynė KMT titulą ir jau penktus metus iš eilės išlaikė katališką skeptrą savo rankose bei įteikė pirmą trofėjų dar nė 50 dienų Lietuvoje
"Žalgiris" 5 metus iš eilės triumfavo KMT finale
"Žalgiris" 5 metus iš eilės triumfavo KMT finale
Kauno „Žalgirio“ komanda apgynė čempionė titulą Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) turnyre.Andrea Trinchieri auklėtiniai Kauno arenoje 86:70 (23:19, 29:19, 18:18, 16:14)
Urbonas: sūnus paprašė neskriausti "Ryto"; Žibėnas: sezoną reikia baigti skambia nata
Urbonas: sūnus paprašė neskriausti "Ryto"; Žibėnas: sezoną reikia baigti skambia nata
Vilniaus „Rytas“ iškovojo Citadele Karaliaus Mindaugo taurės bronzą, tačiau treneris Giedrius Žibėnas po mačo daug džiugesio neturėjo – vilniečių treneris neslėpė,
Snaiperių konkurse triumfavo "Wolves" lyderis
Snaiperių konkurse triumfavo "Wolves" lyderis
Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyko „Betsafe Casino“ snaiperio konkursas, kuriame geriausio tritaškininko titulą iškovojo Vilniaus „Wolves“ vedlys Rasheedas
"Rytas" po atkaklios kovos triumfavo KMT mažajame finale
"Rytas" po atkaklios kovos triumfavo KMT mažajame finale
Vilniaus „Ryto“ komanda iškovojo Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) bronzą.Giedriaus Žibėno auklėtiniai mažajame finale 94:89 (29:21, 23:23, 22:21, 20:24) susitvarkė
Dėl Giedraičio traumos sunerimęs Trinchieri įvertino varžovą finale
Dėl Giedraičio traumos sunerimęs Trinchieri įvertino varžovą finale
Sunkia pergale pasidžiaugęs Kauno „Žalgirio“ treneris Andrea Trinchieri kalbėjo apie komandos charakterį bei įvertino būsimą finalinę akistatą prieš Panevėžio „Lietkabelį“,
Ilgai su šiauliečiais vargęs "Žalgiris" žais KMT finale
Ilgai su šiauliečiais vargęs "Žalgiris" žais KMT finale
Tik po pertraukos atkutęs Kauno „Žalgiris“ devintąjį kartą paeiliui žais Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finale.Andrea Trinchieri auklėtiniai savo namų arenoje
"Lietkabelis" džiaugėsi bilietu į finalą, sustoti nesiruošia: darbas dar nebaigtas
"Lietkabelis" džiaugėsi bilietu į finalą, sustoti nesiruošia: darbas dar nebaigtas
Šeštadienį Nemuno saloje startavo KMT finalo ketvertas, kuriame sensacingai į finalą žengė Panevėžio „Lietkabelis“, 94:86 nugalėję Vilniaus „Rytą“, rašo
Ketvirtą kartą iš eilės be KMT finalo likęs Žibėnas: kyla visokių minčių
Ketvirtą kartą iš eilės be KMT finalo likęs Žibėnas: kyla visokių minčių
LKL čempionas Vilniaus „Rytas“ ketvirtus metus iš eilės liko be Karaliaus Mindaugo taurės finalo, rašo Krepšinis.lt.Sostinės atstovai Kaune vykusiame pirmame pusfinalyje
Kosminis Gagičiaus šou pražudė "Rytą" – KMT finale žais "Lietkabelis"
Kosminis Gagičiaus šou pražudė "Rytą" – KMT finale žais "Lietkabelis"
Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje (Citadele KMT) įvyko pirmasis dramatiškas pusfinalis.Jame bilietą į finalą pačiupo Džordže Gagičiaus vedamas Panevėžio „7bet-Lietkabelis“,
Čanakui duoklę atidavęs pusfinalio herojus: džiaugiuosi, jog sugrįžau
Čanakui duoklę atidavęs pusfinalio herojus: džiaugiuosi, jog sugrįžau
Po pergalės Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje Džordže Gagičius džiaugėsi komandos parodytu charakteriu ir tikisi, jog rytojaus finalui dar užteks jėgų, rašo Krepšinis.lt.Panevėžio

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (220) 10.22 16:33
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime