Naujienos kraunasi...

L.Kunigėlis parašė jaunimui skirtą knygą apie J.Valančiūną: bus dar niekur negirdėtų istorijų

L.Kunigėlis parašė jaunimui skirtą knygą apie J.Valančiūną: bus dar niekur negirdėtų istorijų
Linas Kunigėlis ir Jonas Valančiūnas. Dviejų uteniškių draugystė gimė Lietuvos krepšinio rinktinėje dar 2011-aisiais, o po septynerių metų virto ir bendru projektu – pradėta JV paramos fondo ir paauglių dienos namų „Išvien“ veikla. Dabar koja kojon dėl bendro tikslo žengiantys vyrai ketina išleisti ir jaunimui skirtą knygą.

„Aš tikiuosi, kad jeigu ji padės bent keliems paaugliams atsakyti į rūpimus klausimus ar priimti teisingus pasirinkimus – tai reikš, kad buvo verta“, – akcentavo krepšinio komentatorius L. Kunigėlis.

2017 metų gegužę J. Valančiūnas įkūrė savo vardo paramos fondą, o jau po pusantrų metų netoli jo lankytos Vilniaus krepšinio mokyklos, Birželio 23-iosios gatvėje, duris atvėrė ir paauglių dienos namai „Išvien“.

„Mūsų tikslas – suteikti paaugliams pasitikėjimą ir tikėjimą, kad viskas yra įmanoma“, – pabrėžė L. Kunigėlis.

Jis kartu su JV ir fondo direktore Lina Gedmintiene turi tikslą ateityje tokius namus atidaryti ir kituose šalies miestuose. Vis tik artimiausias trijulės žingsnis – knyga, kuri knygynų lentynose pasirodys vasaros pabaigoje.

Be edukacinės naudos visiems Lietuvos paaugliams ir jų tėvams, ši knyga suteiks ir finansinę naudą dienos namams „Išvien“ – dalis gautų pajamų už knygos pardavimus keliaus į JV paramos fondo sąskaitą.

„Knygoje bus galima sužinoti tam tikrų dalykų, kurių Jonas iki šiol nebuvo viešinęs apie savo vaikystę, jaunystę ir paauglystę – koks jis buvo mokykloje, koks buvo namuose, kaip mama jį augino, kokius zbitkus krėtė mokykloje. Tai bus knyga, skirta kiekvienam vaikui, kiekvienam paaugliui: norime parodyti, kad visiems tokios situacijos nutinka, visi tą patį jaučia, – pasakojo L. Kunigėlis. – Keičiasi kartos, bet problemos, su kuriomis susiduria bręstantis jaunimas, nelabai keičiasi.“

 

Jonas Valančiūnas per paauglių dienos namų atidarymą / FOTO: JV paramos fondas

Tiek apie šią knygą, tiek apie Jono sprendimą įkurti savo vardo paramos fondą, tiek apie paauglių dienos namų misiją – išsamus pokalbis su Jono Valančiūno paramos fondo projektų vadovu L. Kunigėliu.

– Būti vienoje komandoje su sportininku, o ypač tokio ryškumo kaip Jonas Valančiūnas – reikalingas nemažas įdirbis, kad įgauti pasitikėjimą ir pradėti bendradarbiavimą. Ar galite papasakoti, nuo ko viskas prasidėjo?

– Nebuvo nieko ypatingo, kadangi aš dirbau Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje. Jonas pirmą kartą prie rinktinės prisijungė prieš „baisųjį“ 2011 metų Europos čempionatą, kuris vyko Lietuvoje, o su metais rinktinėje tarpusavio ryšys užsimezgė. Be to, mes abu esame iš Utenos. Trečias dalykas – Jono, kaip žmogaus, asmeninės savybės. Po truputį susipažinau ir pamačiau, kad tai yra žmogus, kurio visiškai nepakeitė nei šlovė, nei garbė, nei milijonai – kas atsitinka neretam atletui. Man tai labai imponavo.

O vėliau natūraliai atėjo momentas, kuomet su Jonu sėdėjome ir išsikalbėjome. Dar kartu su mumis buvo Aidas Buzelis (Lietuvos krepšinio rinktinės masažuotojas – aut. past.), kuris taip pat labai daug prisidėjo, kad šis projektas įgytų apčiuopiamą pavidalą. Jonas pats buvo išreiškęs mintį, kad jau laikas Lietuvoje pradėti daryti kažką gero, kad reikia grąžinti duoklę tėvynei.

Man iš pradžių tai buvo netikėta, nes galvojau, kad aš būsiu tas, kuris jam pasiūlys tokią idėją. Tačiau jis greičiau pats pradėjo brandžiai, pilietiškai ir atsakingai mąstyti. Tuomet Jonas mane supažindino su Lina, fondo direktore, mūsų dinamitu (juokiasi). Visi kartu pasikalbėjome, susidėliojome planus ir pajudėjome.

– Noras grąžinti duoklę tėvynei iš niekur nekyla. Tokiam sprendimui įtakos turėjo NBA žaidėjų pavyzdžiai, o galbūt paties Jono asmeninės patirtys?

– Žinoma, geriausia būtų to paklausti Jono, kas jam tą idėją subrandino, kad ji įgytų pavidalą. Bet, be abejo, kai žaidi NBA – matai žmones, kurie dalyvauja paramos veiklose. Lietuvoje taip pat yra tokių projektų pavyzdžių – aišku, galbūt ne tiek, kiek norėtųsi, nes kalbame ne tik apie sporto, bet ir apie verslo pasaulį. Nors visuomenė bręsta, eina ta linkme… Įtakos tokiam sprendimui taip pat turėjo ir paties Jono savybės… Man jis patinka kaip žmogus, jo požiūris… Dabar madinga sakyti – jo moralinis kompasas teisingai nustatytas (šypsosi). Manau, kad viskas po truputį susidėjo.

– Daugumos sportininkų ar verslininkų, įkūrusių fondus, pagrindinis žvilgsnis krypsta į ligonius, vaikus ar našlaičius. O kaip atsirado paauglių kryptis, kodėl Jonui rūpi būtent jie?

– Visi nuopelnai atitenka Linai – ji viską sugalvojo. Kai Jonas pasakė „kuriam fondą, darom gerus darbus“, aš irgi galvojau apie vaikų namus, našlaičius, globą ir panašiai. Bet kai susitikome su Lina, ji man nušvietė realią situaciją – aš tikrai nežinojau, kad su vaikų namais, našlaičiais mūsų šalyje yra daugmaž gerai, o kritinė situacija yra su paaugliais. Juk paauglystė yra tas periodas, kuomet ką į paauglį įdėsi – toks iš jo pilietis ir išaugs. Kaip aš sakau – gatvė visada turės ką pasiūlyti. Ir pakankamai patrauklių dalykų daugumai paauglių. Todėl Lina ir sako: „Ten, kur galvoji, kad yra problema, ji nėra tokia baisi, kad reikėtų visą energiją mesti, o su paaugliais bėda yra“.

Tuo metu prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja dirbo tokia Marija, kurią Lina pažinojo. Mes visi susitikome, pakalbėjome ir ji labai palaikė mūsų idėją bei ją papasakojo Daliai. Prezidentė kaip tik buvo projekto „Už saugią Lietuvą“ iniciatorė ir globėja – taip Jonas atsidūrė tame projekte: apsilankė prezidentūroje, gražiai tarpusavyje pabendravo, išgėrė arbatos. Ir nuo to viskas išsirutuliojo – pradėjome ieškoti patalpų nuomai, finansavimo ir visų kitų dalykų.

– Paauglių dienos namams – jau daugiau nei vieneri metai, tačiau daug kam vis dar kyla klausimas: „Ką gi jie ten veikia?“ Jūs, kaip komunikacijos žmogus, kaip visuomenei paaiškintumėte fondo ir dienos namų veiklą?

– Geras klausimas, bet paaiškinti nėra sudėtinga. Paaugliai ateina į namus, kuriuose žino, kad jais bus pasirūpinta, kad turės galimybę netrukdomi paruošti namų darbus, kad galės gauti pramogų, pasportuoti, pažiūrėti filmą ar kartas nuo karto nueiti į kokį nors renginį. Tai – tarsi užklasinė veikla, kuria norima parodyti, kad, nepaisant visų problemų namų aplinkoje, viskas yra įmanoma ir galima viską pasiekti. Daugybė žmonių, kažką pasiekusių gyvenime – jeigu atidžiau panagrinėsime jų biografijas, taip pat rasime, kad nebuvo jiems dažniausiai taip lengva ir paprasta. Ypatingai būdami paaugliais jie susidurdavo su tam tikrais iššūkiais, kurie yra universalūs. Mūsų tikslas – suteikti paaugliams pasitikėjimą ir tikėjimą, kad viskas yra įmanoma.

– Nors J. Valančiūnas didžiąją metų dalį būna kitapus Atlanto, net ir jam fiziškai nebūnant Lietuvoje – namai funkcionuoja. Tad koks visgi yra Jono vaidmuo šiame fonde ir šiuose namuose? Žinoma, be to, kad jis yra įkūrėjas.

– Visų pirma – didžiulis autoritetas vaikams: kaip jis sportuoja, kaip jis elgiasi gyvenime. Žinoma, sezono metu jo prisijungimas prie tiesioginės veiklos yra ganėtinai ribotas, bet kai sugrįžta vasarą – čia jau visai kita istorija, nes pasipila reikalų. Visgi kas labai džiugu – jis pats atvažiuoja po kelis kartus į dienos namus, pabendrauja su paaugliais. Ir visa tai daro ne kaip privalomą dalyką, o todėl, kad jam nuoširdžiai rūpi. Jis Lietuvoje tikrai turi veiklos, tačiau apsilankęs dienos namuose jis užsibūna ir po kelias valandas. Ir vaikams yra labai svarbu pamatyti, kad Jonas nėra toks, kokius įsivaizduojame ir piešiame, mūsų supratimu, turtingus žmones.

Per vasarą Jonas fondo labui spėja nuveikti dar daugiau darbų, nes be tiesioginio finansinio indėlio į fondo veiklą, jis dar leidžia naudoti savo įvaizdį mūsų rėmėjams – be visų šių reikalingų pinigų namai kokybiškai nefunkcionuotų ir aukštame lygyje neišsilaikytų.

Taip kad Jonas vasarą dirba dvigubą darbą – ir pats bendrauja su vaikais, ir dar dalyvauja keliose akcijose, filmavimuose, fotosesijose. Vėliau, visus metus, galime matyti Joną mūsų partnerių reklamose. Už šias kampanijos Jonas pats negauna nė centro – viskas keliauja tiesiai į jo paramos fondą.

– Pakalbėkime apie tą piniginę pusę. Visi galvoja, kad jeigu tai – J. Valančiūno fondas, tai jis siunčia milijonus ir fondas iš to gyvena. Tačiau akivaizdu, kad viskas vyksta toli gražu ne taip. Kaip gi iš tikrųjų atrodo ta finansinė piramidė?

– Į viešąjį požiūrį nesiplėsiu – jis yra toks, koks yra, mes jo nepakeisime. Čia yra Jono sunkiai uždirbami pinigai ir taip, jis duoda solidžią pinigų sumą – padengia apie trečdalį mums reikalingo metinio biudžeto. Geras dalykas dar yra tas, kad NBA žaidėjų asociacija skatina tokius projektus, todėl jie projektą taip pat paremia tam tikra pinigų suma, jeigu jų žaidėjas vysto panašią veiklą ar Amerikoje, ar savo gimtojoje šalyje. Su šia pagalba mes susirenkame dar apie 30 procentų lėšų, o visa kita – ieškome tiesiogiai bendraudami su įmonėmis, su verslo struktūromis. Turime keletą labai super gerų partnerių. Yra dar ir visų kitų dalykų – nevyriausybinės organizacijos, kaip pavyzdžiui Skandinavijos fondai, kurie skiria nemenkas pajamas panašiems projektams, todėl bandome ir mes rašyti prašymus. Kartais pavyksta, kartais nelabai – bet po truputį mokomės.

– Turime fondo įkūrėją ir globėją Joną, turime direktorę Liną, o kokios yra jūsų pareigos ir veikla?

– Mano tikslas – kad Jonas atvykęs vasarą įvykdytų mano paruoštus ir sutartus planus ir kad jam išvažiavus mes būtume ramūs, jog turėsime pakankamai lėšų, kaip aš mėgstu sakyti, visam sezonui (šypsosi). Panašia veikla aš užsiimdavau dirbdamas Lietuvos krepšinio federacijoje, todėl man tai nėra nauja – tik vietoje dvylikos žmonių man dabar reikia suganyti vieną. O tai yra kur kas paprasčiau (juokiasi). Sezono metu bendrauju su įvairiomis įmonėmis, kurios, mano nuomone, galbūt matytų prasmę dalyvauti tokioje visuomenei reikalingoje veikloje – kartais pavyksta pasiekti tą susitarimo tašką, kartais ne. Bet čia kaip ir su visais projektais gyvenime. Kas mane džiugina – kad įvyko pakankamai ženklus pokytis įmonių mentalitete – per pastaruosius dvejus metus pastebėjau pasikeitimą į gerąją pusę.

Pirmasis mūsų partneris buvo LIDL. Kai nuvykau derėtis dėl sąlygų, jų požiūris mane pribloškė, nes aš nesu girdėjęs tokio nesavanaudiško, nesiekiančio kažkokio konkretaus reklaminių kampanijų tikslo – organizacijoje yra supratimas, kad turi kažką duoti. Ir šiam tikslui jie yra pasirinkę kryptis, todėl aš buvau labai nudžiugintas, kuomet jie nusprendė į savo visuomeninę veiklą įtraukti ir mus. Bet vėliau pastebėjau, kad jau ir Lietuvos įmonių požiūris pradeda keistis. Po truputį. Norėtųsi, aišku, sparčiau – kad tas dalijomosi virusas būtų labiau užkrečiamas.

Visgi galiu pasakyti, kad dabar viskas eina į teigiamą pusę. Dabar bendradarbiaujame ir su pora lietuviškų partnerių, kurie nedrasko plaukų bandydami Joną turėti pačiais įvairiausiais maksimaliais būdais – jie supranta, kad Jono įvaizdis galėtų padėti jų versle, todėl, žinoma, komunikacija būna ištransliuojama. Tačiau pats suvokimas, kad tai yra ne reklaminė sutartis, o parama geram darbui – jau atsiranda kaip viena prioritetinių priežasčių, kodėl jie ir pradeda veiklą su mumis.

– Kiekviena įmonė, klubas, bendruomenė – visi turi savo tikslus. O kaip atrodyto fondo ir dienos namų vizija ateinantiems penkeriems metams?

– Mes iškart buvome nusibrėžę penkmečio, o galbūt net dešimtmečio planą. Ne konkrečiai su datomis ir pasiektais tikslais, bet planas buvo aiškus: pradedame nuo vieno dalyko, darome ir išmokstame pamokas – tikiu, kad Lina per šį laiką jau yra susirinkusi krūvą metodinės medžiagos kas veikia, kas neveikia, kur yra geri pavyzdžiai, kur kažką galbūt reikėtų keisti, ieškoti kitų būdų, kaip su paaugliu dirbti, kaip su juo bendrauti, kaip prie jo prieiti.

O tolimesnis tikslas – kad tokių paauglių dienos namų atsirastų daugiau, kad Vilniuje nebūtų vienintelis, kuris priima ribotą skaičių žmonių. Yra idėja panašų dalyką padaryti Utenoje, o kitas variantas – tai padaryti ir Kaune. Žinoma, be vietinės valdžios paramos būtų sunki. Pavyzdžiui dabar esame lengvatinėmis sąlygomis gavę patalpas iš Vilniaus miesto savivaldybės. Patalpos yra labai svarbus dalykas. Brangus dalykas, o pinigai nesimėto.

Yra padarytas krizių žemėlapis, kuriame kiekvienas rajonas buvo įvertintas tam tikru balų skaičiumi pagal savo lygį su vaikų priežiūra. Tame žemėlapyje kai kurie rajonai atrodo gana solidžiai, o kai kurie – prasčiau. Tad maksimalus tikslas – padėti tiems rajonams.

– O kaip jūs, kalbėdami su rėmėjais ar savivaldybėmis, įvardinate savo darbo rezultatus?

– Už rezultatus, ir tiesiogine, ir perkeltine prasme, atsakinga yra Lina ir jos kolektyvas. Jie kiekvieną dieną dirba su paaugliais ir mato jų bendravimo bei elgesio pokyčius. Čia yra tie pagrindiniai rezultatai. Svarbiausia – padėti paaugliui, kai jis susiduria su tam tikrais sunkumais. Jam nereikia moralizuoti, jo nereikia mokyti, dažniausiai su juo tereikia kalbėtis. Bet čia jau Linos, ne mano išmintis (šypteli).

– Šiuo metu baigiate rašyti knygą. Paintriguokite visuomenę – kas čia per knygą, ką joje bus galima sužinoti ir pamatyti?

– Sužinoti ir pamatyti bus galima tam tikrų dalykų, kurių Jonas iki šiol nebuvo viešinęs apie savo vaikystę, jaunystę ir paauglystę – koks jis buvo mokykloje, koks buvo namuose, kaip mama jį augino, kokius zbitkus krėtė mokykloje. Tai bus knyga, skirta kiekvienam vaikui, kiekvienam paaugliui: norime parodyti, kad visiems tokios situacijos nutinka, visi tą patį jaučia. Kaip pavyzdys: Jonas savo laiku jautė ir nepriteklių, kai pradėjo sportuoti ir neturėjo madingų drabužių, todėl gaudavo šiokių tokių patyčių iš aplinkinių. Keičiasi kartos, bet problemos, su kuriomis susiduria bręstantis jaunimas, nelabai keičiasi.

– Galima sakyti, kad ši knyga – kaip papildoma edukacinė priemonė tam, ką jau dabar atlieka fondo veikla?

– Taip, užklasinio ugdymo priemonė. Sakyčiau, kad ir tėvams reikėtų atkreipti dėmesį į šią knyga. Rodant tokius pavyzdžius, kokį mes matome Jono asmenyje, galima padėti paaugliui, kai jis atsiduria savęs paieškose, kai atsiranda įvairių pagundų. Aš pats prisimenu save paauglystėje – tiek visko norėdavosi išbandyti ir atrodydavo, kad tėvai nieko nesupranta. O dabar, kai esi suaugęs, supranti, kad – nė velnio. Geri pavyzdžiai turėtų įkvėpti.

– Bet apie tai paaugliams ir vaikams kalba visa aplinka – tėvai, broliai, seserys, seneliai, mokytojai, tačiau jie vis tiek nesiklauso. Ar tas autoriteto turėjimas padės paaugliams perteikti esminę šios knygos žinutę?

– Nenoriu sakyti, kad ši knyga padarys perversmą. Ne. Aš tikiuosi, kad jeigu ji padės bent keliems paaugliams atsakyti į rūpimus klausimus ar priimti teisingus pasirinkimus – tai reikš, kad buvo verta.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Varžovui galva smogęs G.Antetokounmpo – išvytas iš aikštės
Varžovui galva smogęs G.Antetokounmpo – išvytas iš aikštės
Viena ryškiausių NBA žvaigždžių, 25-erių Giannis Antetokounmpo nesusivaldė per vienas iš paskutinių reguliariojo sezono rungtynių su Vašingtono „Wizards“.Nors
Įspūdingi K.Porzingio, H.Gileso ir D.Bookerio dėjimai - NBA "Top 10" viršūnėje
Įspūdingi K.Porzingio, H.Gileso ir D.Bookerio dėjimai - NBA "Top 10" viršūnėje
Orlando "burbule" vykstančiose Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atnaujinto sezono varžybose įvyko septyni susitikimai.Lyga pristatė rugpjūčio 11 dieną sužaistų rungtynių
"Spurs" nepasiduoda: sutriuškino "Rockets" ir prisivijo "Grizzlies"
"Spurs" nepasiduoda: sutriuškino "Rockets" ir prisivijo "Grizzlies"
NBA pirmenybėse verda vis karštesnė ir karštesnė kova dėl paskutiniosios vietos atkrintamosiose varžybose. Memfio „Grizzlies“ krepšininkams į nugaras jau kvėpuoja
A.Iversonas: negalėjau įsivaizduoti savęs vienoje komandoje su Shaqu ar Kobe
A.Iversonas: negalėjau įsivaizduoti savęs vienoje komandoje su Shaqu ar Kobe
Krepšinio Šlovės muziejaus narysir Filadelfijos "76ers" legenda Allenas Iversonas prisipažino, kad niekada nebuvo sumąstęs suburti superkomandą bei neįsivaizdavo savęs vienoje
A.Daviso dėjimas per M.Plumlee ir fantastiškas Ch.Bouchero skrydis - NBA "Top 10" viršūnėje
A.Daviso dėjimas per M.Plumlee ir fantastiškas Ch.Bouchero skrydis - NBA "Top 10" viršūnėje
Orlando "burbule" vykstančiose Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atnaujinto sezono varžybose įvyko penki susitikimai.Lyga pristatė rugpjūčio 10 dieną sužaistų rungtynių
Lyderių vedama "Lakers" nutraukė nesėkmių seriją, "Heat" sutriuškino "Pacers"
Lyderių vedama "Lakers" nutraukė nesėkmių seriją, "Heat" sutriuškino "Pacers"
NBA pirmenybėse Orlande pirmadienį vakare Los Andželo „Lakers“ (52/18) 124:121 (31:25, 33:34, 24:29, 36:33) pranoko Denverio „Nuggets“ krepšininkus (46/25) bei nutraukė
L.Jamesas: "Lakers" moraliai nepasiruošę atkrintamosioms varžyboms
L.Jamesas: "Lakers" moraliai nepasiruošę atkrintamosioms varžyboms
Pirmadienį Kyle'as Kuzmas likus 4,5 sekundės iki susitikimo pabaigos pataikė lemiamą tritaškį, ir "Lakers" 124:110 įveikė Denverio "Nuggets" ir nutraukė net penkių
Karščiausia NBA komanda dar labiau kaitina padus "Grizliams" – beskiria viena pergalė
Karščiausia NBA komanda dar labiau kaitina padus "Grizliams" – beskiria viena pergalė
Šeštą pergalę iš eilės NBA burbule pasiekė karščiausia šiuo metu lygos komanda Finikso „Suns“ (32/39).15 taškų deficitą panaikinę Arizonos
"Rockets" savininkas: pinigų dėl tapimo čempionais neskaičiuosime
"Rockets" savininkas: pinigų dėl tapimo čempionais neskaičiuosime
Hjustono "Rockets" savininkas Tilmanas Fertitta pareiškė, kad negailės pinigų komandai, kuri su Jamesu Hardenu ir Russellu Westbrooku priešakyje taikosi į NBA čempionų žiedus."Nepriiminėjame
M.Cubanas atsakė NBA sąvartynu dėl BLM judėjimo palaikymo pavadinusiam sirgaliui
M.Cubanas atsakė NBA sąvartynu dėl BLM judėjimo palaikymo pavadinusiam sirgaliui
Dalaso "Mavericks" savininkas Mrakas Cubanas atsakė sirgaliui, kuris išreiškė savo nepasitenkinimą NBA žaidėjų judėjimo "Black Lives Matter" palaikymui."NBA
"Mavericks" nutarė "atiduoti" pergalę "Jazz" - L.Dončičius ir K.Porzingis nežais
"Mavericks" nutarė "atiduoti" pergalę "Jazz" - L.Dončičius ir K.Porzingis nežais
Dalaso "Mavericks" žvaigždės Luka Dončičius ir Kristapas Porzingis nedalyvaus pirmadienuio NBA lygos rungtynėse prieš Jutos "Jazz".Slovėnas į traumuotų žaidėjų sąrašą
Rekordą pasiekęs A.Riversas: esu vienas geriausių taškų rinkėjų, tačiau "Rockets" turiu kitą vaidmenį
Rekordą pasiekęs A.Riversas: esu vienas geriausių taškų rinkėjų, tačiau "Rockets" turiu kitą vaidmenį
Hjustono "Rockets" gynėjas Austinas Riversas pakomentavo savo asmeninį rezultatyvumo rekordą, kurį pasiekė pergalingame mače prieš Sakramento "Kings" (129:112) įmesdamas
"Blazers" lyderis tapo 10-uoju žaidėju NBA istorijoje pelniusiu bent 50 taškų 10-yje mačų
"Blazers" lyderis tapo 10-uoju žaidėju NBA istorijoje pelniusiu bent 50 taškų 10-yje mačų
Kaip jau skelbėme, sekmadienį Damiano Lillardo vedami "Trail Blazers" krepšininkai 124:121  palaužė Filadelfijos "76ers" ekipą.Nugalėtojų lyderis įmetė 51 tašką
J.Valančiūną be čempiono žiedo palikę "Raptors" tarpusavio akistatoje paliko lietuvį ir be taškų
J.Valančiūną be čempiono žiedo palikę "Raptors" tarpusavio akistatoje paliko lietuvį ir be taškų
Eilinį pralaimėjimą NBA reguliariojo sezono pratęsime patyrė į vis didesnę duobę klimpstantys Memfio „Grizzlies“ (33-38).Tenesio valstijos klubas Orlande rezultatu 99:108 (25:20, 29:40,
Fantastiškas J.Valančiūno bendraklubio J.Moranto skrydis - gražiausias NBA momentas
Fantastiškas J.Valančiūno bendraklubio J.Moranto skrydis - gražiausias NBA momentas
Orlando "burbule" vykstančiose Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atnaujinto sezono varžybose įvyko penki susitikimai.Lyga pristatė rugpjūčio 9 dieną sužaistų rungtynių
"Grizlių" medžioklėje – dar vienas taiklus "Blazers" šūvis, du klubai sudėjo ginklus
"Grizlių" medžioklėje – dar vienas taiklus "Blazers" šūvis, du klubai sudėjo ginklus
Likus dvejoms rungtynėms iki NBA reguliaraus sezono pabaigos liko vienas nežinomasis atkrintamųjų varžybų dalyvių sąraše.Po to, kai aštuntą vietą Vakarų konferencijoje užimantis
C.Anthony aplenkė P.Pierce'ą ir lipa ant kulnų T.Duncanui (video interviu)
C.Anthony aplenkė P.Pierce'ą ir lipa ant kulnų T.Duncanui (video interviu)
Blėstanti Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žvaigždė Carmelo Anthony pakilo į 15-ą vietą lygos visų laikų rezultatyviausių žaidėjų sąraše.Sekmadienį Portlando "Trail
Pernai į Šlovės muziejų priimtam P.Westphalui diagnozuotas smegenų vėžys
Pernai į Šlovės muziejų priimtam P.Westphalui diagnozuotas smegenų vėžys
Pernai į Krepšinio Šlovės muziejų priimtam buvusiam žaidėjui bei treneriui Paului Westphalui diagnozuotas smegenų vėžys.69-erių legenda su Bostono "Celtics" 1974 metais
Prie tylių arenų Orlande neįprantantis L.Jamesas: čia gali išgirsti, kaip ant žemės nukrenta plunksna
Prie tylių arenų Orlande neįprantantis L.Jamesas: čia gali išgirsti, kaip ant žemės nukrenta plunksna
NBA Vakarų konferencijos lyderiai Los Andželo „Lakers“ vis dar neranda savojo žaidimo Orlande vykstančiame „burbulo“ turnyre.Vos dvi pergales per šešerias žaistas
"Pacers" ir be Sabonio patiesė "Lakers" su LeBronu ir Davisu (rezultatai)
"Pacers" ir be Sabonio patiesė "Lakers" su LeBronu ir Davisu (rezultatai)
Indiano „Pacers“ (43/27) krepšininkai net ir be traumuoto Domanto Sabonio nemažina savo apsukų: NBA burbulą pradėję šeštoje Rytų konferencijos vietoje „Ristūnai“
Neeilinis sekmadienis: Valančiūnas pirmą kartą pažiūrės į akis NBA aukso žiedo jam pagailėjusiems "Raptors"
Neeilinis sekmadienis: Valančiūnas pirmą kartą pažiūrės į akis NBA aukso žiedo jam pagailėjusiems "Raptors"
Nors prabėgo jau pusantrų metų nuo garsiųjų mainų, kurie Joną Valančiūną pasiuntė į Memfį, o Marcą Gasolį – į Torontą, „Grizzlies“ ir „Raptors“ per tą laiką
Kosminis Dončičiaus krepšinis: rekordas, trigubas dublis, išplėštas pratęsimas ir pergalė prieš NBA lyderius
Kosminis Dončičiaus krepšinis: rekordas, trigubas dublis, išplėštas pratęsimas ir pergalė prieš NBA lyderius
21-erių metų Luka Dončičius netaps šio NBA sezono MVP (naudingiausiu žaidėju): jis nepateko tarp trijų finalininkų – Giannio Antetokounmpo, Jameso Hardeno ir LeBrono Jameso.Tačiau
L.Dončičiaus perdavimas sau ir varžovui tarp kojų bei K.Porzingio dėjimas - gražiausi NBA momentai
L.Dončičiaus perdavimas sau ir varžovui tarp kojų bei K.Porzingio dėjimas - gražiausi NBA momentai
Orlando "burbule" vykstančiose Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atnaujinto sezono varžybose įvyko penki susitikimai.Lyga pristatė rugpjūčio 8 dieną sužaistų rungtynių
V.Oladipo apie kitą D.Sabonio bendraklubį: T.J.Warrenas dabar yra kitoje planetoje
V.Oladipo apie kitą D.Sabonio bendraklubį: T.J.Warrenas dabar yra kitoje planetoje
Kaip jau skelbėme, Indiano „Pacers“ (43/27) krepšininkai net ir be traumuoto Domanto Sabonio nemažina savo apsukų: NBA burbulą pradėję šeštoje Rytų konferencijos
R.Carlisle'as sulygino L.Dončičių su L.Birdu ir J.Kiddu
R.Carlisle'as sulygino L.Dončičių su L.Birdu ir J.Kiddu
Kaip jau skelbėme, šiąnakt Luka Dončičius sumetė 36 taškus, atliko 19 rezultatyvių perdavimų (karjeros rekordas) ir atkovojo 14 kamuolių, taip surinkdamas jau 17-ą trigubą dublį
Tragedija: netikėtai mirė vos 28-erių auksinės Lietuvos rinktinės narys (prašoma pagalbos)
Tragedija: netikėtai mirė vos 28-erių auksinės Lietuvos rinktinės narys (prašoma pagalbos)
Iš už Atlanto atskriejo tragiška žinia – Anapilin iškeliavo vos 28-erių metų Lukas Žemaitis, pastaruoju metu su tėvais gyvenęs Naujojo Džersio valstijoje, JAV.Lukas dar
NBA paskelbė pretendentus į individualius apdovanojimus
NBA paskelbė pretendentus į individualius apdovanojimus
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) paskelbė pretendentus į 2019-2020 metų sezono individualius apdovanojimus.Didelių netikėtumų nepateikta.Naudingiausias žaidėjas (MVP): Giannis Antetokounmpo
"76ers" žvaigždei šis sezonas gali būti baigtas
"76ers" žvaigždei šis sezonas gali būti baigtas
Koja kojan su Domanto Sabonio atstovaujamais Indianos „Pacers“ žengiančių Filadelfijos „76ers“ žvaigždė Benas Simmonas šį sezoną gali nebepasirodyti akštėje.ESPN

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime