NKL: čempionai laimėjo paskutinėmis sekundėmis, "Vytis" - septintą kartą paeiliui (rezultatai)

Deividas Keburis, Mato Baranausko nuotr.
Dramatišką pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) iškovojo titulą ginanti Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (8-2), kurios didvyriu tapo Ignas Labutis. Iki mačo pabaigos likus žaisti 9 sekundes, gynėjas pataikė dvitaškį ir lėmė čempionų pergalę namie 87:86 (26:31, 20:22, 24:18, 17:15) prieš „Palangą“ (3-7).

Daugiau nei trečdalį Marijampolės ekipos taškų surinko Rokas Stankevičius, per 35 minutes pelnė 33 taškus (11/13 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, 3 kartus suklydo, 2 sykius prasižengė bei surinko 33 naudingumo balus.

Prieš prasidedant paskutinei minutei, Tadas Pažėra realizavo abi baudas bei palangiškiams suteikė trijų taškų pranašumą – 86:83.

Kitoje atakoje Mantas Kadzevičius pataikė dvitaškį, T.Pažėros ir Haroldo Saprykino metimai skriejo pro šalį, o po minutės pertraukėlės pataikęs I.Labutis išvedė šeimininkus į priekį – 87:86.

Lemiamo išpuolio smaigalyje atsidūręs T.Pažėra suklydo ir namuose triumfavo Marijampolės klubas.

„Sūduva-Mantinga“: Rokas Stankevičius 33, Žygimantas Šimonis 15, Mantas Kadzevičius 14 ir Ignas Labutis

„Palanga“: Tadas Pažėra 22, Haroldas Saprykinas 20, Jonathanas Walteris 17.

Aukštaūgių tempiamas „Vytis“ pasiekė septintą pergalę paeiliui

Septintąją pergalę iš eilės Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon NKL) iškovojo Šakių „Vyčio“ (9-1) krepšininkai. Antrose savaitgalio rungtynėse išvykoje Aurimo Jasilionio auklėtiniai 90:81 (30:20, 20:25, 19:16, 21:20) susitvarkė su „Šilute“ (7-3).

„Vytis“ sėkmingai pradėjo mačą ir sužaidus vos dvi minutes įgijo dviženklę persvarą (10:0). Identiškas skirtumas tarp komandų buvo ir po pirmojo kėlinio (30:20), tačiau įspūdingai tritaškius pataikiusi „Šilutė“ (8/16, 57 proc.) pasibaigus pirmajai rungtynių pusei priartėjo iki 45:50.

Trečiajame ketvirtyje „Šilutė“ deficitą sumažino iki 3 taškų (51:54), tačiau tuomet Marijus Užupis pelnė 8 taškus, Paulius Beliavičius pridėjo keturis taškus ir „Vytis“ pabėgo 67:51. Šilutiškiai dar buvo sumažinę savo atsilikimą iki 7 taškų, tačiau dar kartą į priekį šovęs „Vytis“ likus pusei kėlinio nutolo 81:64.

Paskutinėmis minutėmis „Vyčio“ persvara sumažėjo iki 8 taškų, tačiau Šakių klubas iškovojo užtikrintą pergalę.

„Šilutė“: Oetjenas Brownas 21, Evaldas Džiaugys (7 atk. kam.) ir Taurantas Tamošiūnas po 11, Modestas Žaunieriūnas ir Justas Nausėdas po 9.

„Vytis“: Marijus Užupis 25 (6/9 dvit., 4/6 trit., 8 atk. kam.), Edvinas Jezukevičius 19 (7 atk. kam.), Gytis Radzevičius 12 (6/8 dvit., 6 atk. kam.), Paulius Beliavičius 10, Šarūnas Vingelis 9, Karolis Babkauskas 8 (6 rez. perd.).

D. Keburio dėjimas paskutinėmis sekundėmis atnešė pergalę prieš jaunuosius žalgiriečius

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (6-4) Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) po itin atkaklios kovos 76:74 (20:24, 13:16, 23:14, 20:20) palaužė Kauno „Žalgirio-2“ (4-6) ekipą.

Viso ketvirtojo kėlinio metu rungtynės vyko taškas į tašką ir nė viena iš ekipų nepirmavo didesne nei 2 taškų persvara. Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei rezultatas buvo lygus (70:70) ir Erikas Venskus išvedė jaunuosius žalgiriečius į priekį, tačiau jau kitos atakos metu šeimininkų krepšininkas Jonas Dumašius smeigė tritaškį ir persvėrė rezultatą – 73:72.

Likus 8 sekundėms iki susitikimo pabaigos, Ignas Sargiūnas dar kartą išlygino rezultatą, bet paskutinį žodį tarė Deividas Keburis, kuris iki rungtynių pabaigos likus 5 sekundėms atkovojo kamuolį puolime ir dėjimu užbaigęs ataką padovanojo pergalę šeimininkams.

„Neptūnas-Akvaservis“: Mindaugas Stašys 18 (1/7 dvit., 7/7 baudos, 9 rez. perd.), Jonas Dumašius 16, Mantas Šerkšnas 13.

„Žalgiris-2“: Matas Jogėla (8 atk. kam.) ir Ignas Sargiūnas po 13, Lukas Uleckas 11.

„Perlas“ iki paskutinių sekundžių vargo su šešiese žaidusiais „Telšiais“

Nelengvą pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) įsirašė Vilniaus „Perlo“ (3-7) klubo krepšininkai. Arvydo Gronskio auklėtiniai savo aikštėje 83:78 (18:17, 24:20, 15:21, 26:20) tik mačo pabaigoje pranoko šešiais žaidėjais besivertusią „Telšių“ (6-4) komandą.

Kajui Okmanui pataikius iš toli, o Mantvydui Stašeliui pridėjus taiklų dvitaškį, likus žaisti tris minutes, „Telšiai“ netgi turėjo keturių taškų persvarą – 74:70, tačiau jos išsaugoti neleido apmaudžios klaidos.

Telšiškiai per minutę prarado tris kamuolius, tuo pasinaudoję šeimininkai laimėjo atkarpą 11:2 ir persvėrė rezultatą savo naudai – 81:76.

Tie patys penki taškai komandas skyrė ir iki rungtynių pabaigos likus 29 sekundėms, tačiau kitoje atakoje „Telšiai“ dar sykį suklydo ir palaidojo savo šansus pakovoti dėl pergalės – 83:78.

„Telšių“ gretose mačui registruoti buvo aštuoni žaidėjai, bet žaidė tik šeši, iš kurių trys, Vilius Pocius, Mantvydas Stašelis ir Kajus Okmanas, rungtyniavo be keitimų.

„Perlas“: Lukas Kvedaravičius 19, Martynas Maskolaitis 18, Arnas Beručka 13, Deividas Sirvydis 10 (3/11 metimai).

„Telšiai“: Mantvydas Stašėlis 19 (5 kld.), Mindaugas Norkus 17 (8 atk. kam.), Kajus Okmanas 15, Vilius Pocius 11, Audrius Maneikis 10.

KTU žaidėjų tritaškiai užkirto kelią „Jonavos“ komandos pergalei

„Jonavos“ (4-6) krepšininkai patyrė pralaimėjimą „Mezon“ Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) dešimtojo turo rungtynėse. Namuose rungtyniavę jonaviečiai 87:100 (28:21, 15:28, 22:22, 22:29) nusileido Kauno KTU (2-8).

Šioje dvikovoje Nerijaus Zabarausko auklėtiniai neatsilaikė prieš toliaušaudę varžovų artileriją – KTU pataikė net 14 tritaškių iš 26 bandymų. „Jonavos“ ekipa atsakė 6 tritaškiais iš 18.

Rungtynes puikiai pradėję jonaviečiai jau po pustrečios minutės susikrovė dviženklį pranašumą (12:2), o netrukus turėjo ir 17 taškų persvarą (24:7). Tiesa, per likusį ketvirčio laiką KTU atsigavo ir ženkliai aptirpdė atstumą iki „Jonavos“ (28:21).

Po keturių tritaškių pirmoje antrojo kėlinio dalyje KTU perėmė iniciatyvą dvikovoje (34:39). Jonaviečiai bandė mažinti atsilikimą (38:41), tačiau svečiai iki didžiosios pertraukos išlaikė žaidimo vadžias savo rankose (43:49).

Trečiajame kėlinyje „Jonavos“ komandai teko atlaikyti tikrą varžovų tritaškių krušą – KTU pataikė penkis kartus, tačiau šeimininkai toli pabėgti po trijų ketvirčių varžovams neleido (65:71). Situacija ėmė keistis ketvirtojo kėlinio metu. Puolime strigę jonaviečiai leido varžovams pabėgti į priekį (70:83). Per likusią šešių minučių atkarpą KTU žaidėjai nemažino apsukų ir iškovojo pergalę (87:100).

„Jonava“: Lukas Grabauskas 21 (8 atk. kam.), Ebuka Anyaorah 15, Martynas Pacevičius (11 atk. kam.) ir Antanas Montrimavičius po 12, Justas Vazalis ir Mykolas Dieninis po 9.

KTU: Matas Sapiega 20 (10 rez. perd.), Martynas Zigmantavičius 16, Mindaugas Motuzas ir Karolis Kokoška – po 15, Ignas Daukšys 11, Evaldas Aniulis 10.

P. Morkeliūno ir L. Radavičiaus vedama „Tauragė“ įveikė „Erelius“

Tauragės „Tauragė“ (6-4) Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) nutraukė pralaimėjimų seriją ir namuose 79:64 (18:18, 17:19, 26:9, 18:18) nugalėjo Mažeikių „Erelius“ (3-7).

Rungtynių lūžis įvyko trečiajame kėlinyje, kuriame tauragiškiai surengė įspūdingą spurtą 17:2 ir susikrovė 13 taškų pranašumą (52:39).

„Ereliai“ ketvirtojo kėlinio viduryje dar buvo sumažinę savo deficitą iki vienženklio skirtumo (61:70), tačiau šeimininkai likusią rungtynių atkarpą laimėjo 9:3 ir įsirašė šeštąją pergalę šiame sezone.

Po šios pergalės „Tauragė“ turnyrinėje lentelėje užima penktąją vietą, o Mažeikių klubas – tryliktąją.

„Tauragė“: Paulius Morkeliūnas 18, Liudas Radavičius 17 (7/10 dvit.), Rytis Pipiras 14.

„Ereliai“: Ignas Razutis 13, Mindaugas Reminas 11, Aurimas Urbonas ir Tomas Zdanavičius po 8.

Rungtynių pabaigą užtikrinčiau sužaidęs „Delikatesas“ triumfavo prieš „Ežerūną“

Joniškio „Delikatesas“ (4-6) Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) išvykoje 70:65 (18:13, 17:14, 20:20, 15:18) palaužė Molėtų „Ežerūno“ krepšininkus.

„Ežerūnas“ dar ketvirtojo kėlinio viduryje atsilikinėjo 9 taškais (51:60), tačiau surengė spurtą 8:2 iki rungtynių pabaigos likus 3 minutėms ir skirtumą nurėžė iki 3 taškų (59:62).

Rytis Biliartas, likus 48 sekundėms iki susitikimo pabaigos, pataikė dvitaškį ir padidino „Delikateso“ pranašumą iki 6 taškų (68:62), tačiau jau kitoje atakoje Laurynas Kurlys smeigė tritaškį ir rezultatas tapo 68:65.

Vis dėlto, Molėtų ekipai pritrūko laiko, o „Delikateso“ krepšininkai užtikrintai sumetė baudų metimus paskutinėmis rungtynių akimirkomis ir šventė pergalę.

„Ežerūnas“: Karolis Lukošiūnas 16, Arnas Adomavičius 14, Jonas Zakas 13.

„Delikatesas“: Rytis Biliartas 15, Giedrius Stankevičius ir Mantas Margis po 13.

Vainauskas ketinimus parduoti Palangos klubą vadina "veiklos tęstinumu"
„Situacija pasikeitė ir tai yra reakcija į ją“, – taip Jonas Vainauskas aiškino pasiūlymą Klaipėdos rajono savivaldybės administracijai perimti „Olimpo“ klubo
Kretingoje šeimininkavę ir šturmą atlaikę jurbarkiečiai išlygino finalo seriją
Iš sausakimšo Kretingos sporto centro pergalę išsivežė „Jurbarkas-Karys“. Povilo Valaičio kariai išvykoje 84:76 (23:18, 31:21, 18:21, 12:16) atlaikė „Kretingos“
Marijampoliečiai dramatiškai palaužė "Olimpą" ir išlygino bronzinės serijos rezultatą
Netekčių pažymėtose „7bet-NKL“ mažojo finalo rungtynėse triumfavo Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai, kurie namų tvirtovėje 83:81 (23:20, 20:15, 22:25,
Jurbarke vos neprisižaidusi "Kretinga" finalą pradėjo pergale
Prasidėjusiame „7bet-NKL“ didžiajame finale plonu ledu vaikščiojusi „Kretinga“ įsirašė pirmąją pergalę. Arimanto Mikaločiaus kariauna išvykoje 87:78
78 naudingumo balus surinkęs puolėjų duetas atvedė "Olimpą" į pergalę mažojo finalo starte
„7bet-NKL“ mažojo finalo starte pirmąjį žingsnį bronzos medalių link žengė žvėriškus pasirodymus surengęs Palangos „Olimpo“ puolėjų tandemas ir kompanija. Sandžio
Trečią sykį Marijampolėje laimėjusi "Kretinga" dramatiškai prasibrovė į finalą
10-oje vietoje reguliarųjį sezoną baigusi „Kretinga“ pratęsė pasakišką žygį atkrintamosiose ir žengė į „7bet-NKL“ finalą. Arimanto Mikaločiaus vyrai išvykoje
Fenomenaliai žaidęs Delininkaitis nužudė "Olimpą" – į finalą žengė "Jurbarkas"
Fenomenalus Tomo Delininkaičio pasirodymas nukalė „Jurbarkui-Kariui“ bilietą į „7bet-NKL“ finalą. Povilo Valaičio auklėtiniai išvykoje 87:78 (20:19, 14:13,
Delininkaitis – apie Jurbarko spartiečius, didžiausią motyvatorių ir varžovą Seibutį
Antrąjį sezoną „Jurbarko-Kario“ marškinėlius vilkintis Tomas Delininkaitis krepšinio aikštelėje puikiai atspindi antrąją komandos pavadinimo dalį. Už kelių
Prireiks lemiamo pusfinalio mačo: "Sūduva-Mantinga" užtikrintai pranoko kretingiškius
Dar viena „7bet-NKL“ pusfinalio pora pasiekė maksimalią intrigą. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ svečiuose 71:55 (22:9, 13:10, 14:15, 22:21) įveikė „Kretingą“
Veteranų Delininkaičio, Lukauskio ir Šarakausko vedami jurbarkiečiai išplėšė lemiamą mačą
Veteranų trijulės traukiamas „Jurbarkas-Karys“ išplėšė lemiamą „7bet-NKL“ pusfinalio serijos mačą. Povilo Valaičio auklėtiniai namuose 71:69 (22:21,
Serijos rezultatą Marijampolėje dramatiškai persvėrusi "Kretinga" priartėjo prie finalo
„Kretinga“ po skaudžios nesėkmės reabilitavosi ir vėl persvėrė „7bet-NKL“ pusfinalio seriją savo naudai. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje  82:78 (22:18,
Didžiausią sezono pergalę iškovojęs "Olimpas" – per žingsnį nuo finalo
Didžiausią sezono pergalę iškovojęs Palangos „Olimpas“ atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ finalo. Palangiškiai namie 92:63 (28:20, 23:18, 24:13, 17:12) be
Sausakimšame Kretingos sporto centre "Sūduva-Mantinga" nupūtė žemaičius
Sausakimšame Kretingos sporto centre į pergalių kelią „7bet-NKL“ atkrintamosiose tvirtai grįžo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje
Pabaigoje išsigelbėjęs "Olimpas" Jurbarke dramatiškai išlygino pusfinalio seriją
Paskutiniame kėlinyje į lemiamą šturmą pakilęs Palangos „Olimpas“ triumfavo dramatišku stiliumi. Sandžio Buškevico auklėtiniai išvykoje 95:89 (20:16, 20:21,
Staigmenos NKL pusfinalyje tęsiasi: kretingiškiai atėmė namų pranašumą iš marijampoliečių
Vieną staigmeną po kitos „7bet-NKL“ ir toliau kuria „Kretinga“. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai pusfinalio starte panaikino dviženklį deficitą ir išvykoje 67:64 (13:16,
Runkausko tritaškių fiestą atlaikę jurbarkiečiai atėmė namų pranašumą iš "Olimpo"
Intriguojantis „7bet-NKL“ pusfinalio startas prasidėjo taškų lenktynėmis, kuriose pranašesnis buvo „Jurbarkas-Karys“. Povilo Valaičio auklėtiniai 100:94 (25:24,
NKL pusfinalių prognozės: Maksvytis mato autsaiderių finalą
Intriguojančios Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) atkrintamųjų kovos nenustoja stebinti komandų sirgalių, o prieš naują etapą garsūs Lietuvos krepšinio žmonės tradiciškai
Buškevico nestebina Delininkaičio ir Lukauskio forma: jie laukia tokių serijų
Palangos „Olimpas“ ir „Jurbarkas-Karys“ pradeda Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) pusfinalio seriją. Patekdamas į pusfinalį „Olimpas“ pakartojo geriausią
Lukauskio ir Delininkaičo vedami jurbarkiečiai po dramatiškos kovos tapo paskutiniais pusfinalio dalyviais
Lemiamą patirties ir jaunystės kovą laimėjęs „Jurbarkas-Karys“ tapo paskutiniu „7bet-NKL“ pusfinalio dalyviu. Septyniese žaidę Povilo Valaičio auklėtiniai namuose 98:94
Žaidėjas, nuo kurio prasidėjo "Olimpas", papasakojo apie legendinę Panemunės aikštelę
11-oji „Tikslo link. Olimpas“ serija skirta komandos kapitonui Pauliui Danisevičiui. Žaidėjui, kuris pirmasis patikėjo Jono Vainausko projektu ir nuo kurio prasidėjo Palangos „Olimpo“
Lemiamose rungtynėse "Delikatesą" pervažiavęs "Olimpas" pateko į pusfinalį
Lemiamose penktose „7bet-NKL“ ketvirtfinalio serijos rungtynėse triumfavo Palangos „Olimpas“. Reguliariojo sezono nugalėtojai namų tvirtovėje 98:70 (23:14, 23:22, 24:15, 28:19)
Vilio pabaigoje traukiami marijampoliečiai palaužė "Perlą" ir prasibrovė į pusfinalį
Trečiajame kėlinyje atsiplėšusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ žengė į „7bet-NKL“ pusfinalį. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje 76:69 (16:15, 14:16, 19:12,
Triuškinančią persvarą iššvaistęs "Vytis-VDU" visgi laimėjo ir lemiamą mačą žais Jurbarke
Charakterį parodęs Šakių „Vytis-VDU“ išplėšė dar bent vienerias „7bet-NKL“ atkrintamųjų rungtynes. Eriko Kučiausko auklėtiniai namuose 94:89 (30:18,
"Olimpas" išplėšė lemiamą mačą, "Perlas" per pratęsimą laimėjo Marijampolėje
„7bet-NKL“ atkrintamųjų ketvirtfinalyje Palangos „Olimpas“ pasiekė žūtbūtinę pergalę. Sandžio Buškevico vyrai Joniškyje 93:68 (32:14, 19:24, 19:11,
Dramatiškai laimėję jurbarkiečiai priartėjo prie Finalo ketverto
„7bet-NKL“ atkrintamosiose lygos debiutantas „Jurbarkas-Karys“ dėjo dar vieną žingsnį pusfinalio link. Povilo Valaičio auklėtiniai namų tvirtovėje 104:98 (24:22, 20:19,
Žemaičių magija tęsiasi: dramatiškai telšiškius palaužiusi "Kretinga" – pirmoji pusfinalio dalyvė
Šio „7bet-NKL“ sezono atkrintamosiose „Kretinga“ daro stebuklus. Arimanto Mikaločiaus kariauna išvykoje 73:71 (13:19, 19:19, 21:18, 20:15) ketvirtfinalyje eliminavo
"Olimpas" turėjo vargti prieš penkiese likusį "Delikatesą", "Kretinga" – per žingsnį nuo pusfinalio
Sausakimšame Kretingos sporto centre „Kretinga“ sukūrė dar vieną stebuklą ir atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ pusfinalio. Arimanto Mikaločiaus kariauna namie
Marijampoliečiai užtikrintai startavo ketvirtfialyje, jurbarkiečiai dramatiškai krito per pratęsimą
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pergale startavo „7bet-NKL“ atkrintamosiose. Tomo Gaidamavičiaus kariauna namų tvirtovėje 77:65 (26:14, 20:20, 18:12, 13:19) įveikė