RKL apžvalga: žalgiriečiams pritrūko vieno metimo, "Olimpas" po trijų pratęsimų įveikė "Biržus"

Sausio 28 dieną Nostra.lt-RKL A divizione buvo sužaistos šešerios rungtynės. Daugelyje jų netrūko intrigos: „Grafų Furniture“ komanda minimaliu skirtumu įveikė „Žalgirio“ jaunuolius, Kėdainių SC ekipai artimoje kovoje nepavyko atsilaikyti prieš „Omega-Taurą“, o Plungėje prireikė net 3 pratęsimų.

„Žalgiriui-3“ iki pergalės trūko vieno taiklaus metimo

Kauno „Žalgiris-3“ (4-15) namuose rezultatu 82:84 (21:20, 10:17, 21:28, 30:19) pralaimėjo Kuršėnų SM-„Grafų Furniture“ krepšininkams (4-13). Kauno komanda po šio savaitgalio nukrito į paskutinę turnyrinės lentelės vietą.

Net 15 minučių komandos kovojo taškas į tašką, kol „Grafų Furniture“ sugebėjo įgyti kiek rimtesnę  persvarą (29:35). Įsibėgėję kuršėniškiai po ilgosios pertraukos tempo nemažino ir per 8 minutes skirtumą padidino iki 19 taškų (44:63).

Žalgiriečiai pademonstravo nepalaužiamą dvasią ir ketvirtajame kėlinyje pradėjo sparčiai mažinti atsilikimą. Likus kiek daugiau nei minutei komandas teskyrė 2 taškai (76:78), ir užvirė kova dėl pergalės. Tiksint paskutinėms sekundėms „Žalgirio-3“ Kristupas Kepežinskas mėgino dvitaškiu išplėšti pratęsimą, tačiau nesėkmingai.

Kauno „Žalgirio-3“ ekipoje geriausiai pasirodė Vytautas Žygas, per 33 minutes pelnęs 31 tašką (5/7 dvit., 6/10 trit., 3/5 baud.), atkovojęs 5 kamuolius, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą bei surinkęs 29 naudingumo balus.

„Grafų Furniture“ komandoje naudingiausias buvo Kajus Leliukas. Žaidėjas per 33 minutes pelnė 22 taškus (6/9 dvit., 2/4 trit., 4/4 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 26 naudingumo balus.

Kovoje taškas į tašką – „Omega-Tauro“ pergalė

Kauno rajono „Omega-Tauras“ (14-4) netolimoje išvykoje rezultatu 78:72 (21:21, 19:15, 19:19, 19:17) įveikė Kėdainių sporto centro krepšininkus (9-10). Kėdainiškiai turnyrinėje lentelėje susilygino su tiek pat pergalių ir pralaimėjimų turinčia Kuršėnų SM-„Grafų Furniture“ ekipa.

Geriau startavęs „Omega-Tauras“ pirmavo didžiąją dalį rungtynių laiko, bet kėdainiškiai neleido jiems nė sekundei ramiau atsikvėpti ir kovojo atkakliai. Antrajame ketvirtyje svečiai įgijo didžiausią 8 taškų persvarą (38:30). Antrojoje rungtynių pusėje skirtumas tarp komandų buvo dar mažesnis – tik paskutiniojo kėlinio pabaigoje Kauno rajono krepšininkams pavyko palaužti varžovus ir susikurti pergalingą persvarą.

„Omega-Tauro“ gretose labiausiai pasižymėjo Ovidijus Varanauskas, kuris per 33 minutes pelnė 23 taškus (9/13 dvit., 1/6 trit., 2/4 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir užsidirbo 23 naudingumo balus.

Kėdainių sporto centro ekipoje rezultatyviausias buvo Lorenas Stoškevičius, per 29 minutes pelnęs 17 taškų (3/7 dvit., 1/4 trit., 8/14 baud.), atkovojęs 9 kamuolius, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą bei surinkęs 21 naudingumo balą.

Tris pratęsimus ištvėręs „Olimpas“ nugalėjo „Biržus“

Plungės „Olimpas“ (11-9) po net trijų pratesimų šventė pergalę prieš BC „Biržus“ (11-9) rezultatu 112:111 (23:16, 13:17, 17:21, 25:24, 34:33). Tai buvo trečioji Plungės „Olimpo“ pergalė iš eilės.

Plungiškiai rungtynes pradėjo spurtu 12:0 ir pirmojo kėlinio pabaigoje jau turėjo net 13 taškų pranašumą (21:8). Biržiškiai nenuleido rankų ir per 2 kėlinius varžovus pavijo – trečiojo ketvirčio pabaigoje rezultatas buvo lygus (46:46). Aplenkę „Olimpą“ „Biržai“ nestabdė ir pamažu susikrovė 10 taškų persvarą (57:67), bet Plungės ekipa žaibiškai skirtumą panaikino. Po kelias minutes trukusios kovos taškas į tašką komandos keliavo į pratęsimą.

Pirmajame pratęsime „Biržai“ šovė pirmyn (80:85), tačiau plungiškiai ne tik pavijo varžovus, bet ir išsiveržė į priekį (88:85). Paskutinę sekundę mestas Vytauto Saulio tritaškis buvo taiklus – prireikė antrojo pratęsimo.

Jame komandos kovojo artimiau, bet likus 11 sekundžių vėl pirmavo „Olimpas“ (99:97). Kipro Urbanavičiaus išprovokuota pražanga bei du realizuoti baudos metimai suteikė „Biržams“ dar vieną šansą laimėti.

Trečiajame pratęsime iniciatyvos ėmėsi „Biržai“ (104:109). Plungės krepšininkai skirtumą panaikino ir likus 23 sekundėms pirmavo (112:111). Paskutinėje atakoje biržiškiams nepavyko pelnyti taškų, ir pergalė galiausiai atiteko „Olimpui“.

„Olimpo“ komandoje daugiausiai laiko – 47 minutes – žaidė Tomas Domarkas. Tomas pelnė 10 taškų (1/2 dvit., 1/5 trit., 5/8 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 varžovų pražangas ir surinko 16 naudingumo balų.

Iš Žydrūno Kačinsko auklėtinių geriausiai pasirodė Darius Griškėnas, kuris per 44 minutes pelnė 29 taškus (7/8 dvit., 4/10 trit., 3/3 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 24 naudingumo balus.

Akmenės r. „Patriots“ (9-11) – KTU (5-15) 81:66 (15:20, 28:20, 18:14, 20:12);

Kazlų Rūdos SC-„Ataka“ (16-3) – LCC tarptautinis universitetas (8-10) 85:74 (24:15, 22:16, 17:18, 22:25);

Raseinių „Raseiniai“ (13-8) – VDU (5-13) 108:73 (34:19, 29:25, 22:16, 23:13).

Lemiamose rungtynėse "Delikatesą" pervažiavęs "Olimpas" pateko į pusfinalį
Lemiamose penktose „7bet-NKL“ ketvirtfinalio serijos rungtynėse triumfavo Palangos „Olimpas“. Reguliariojo sezono nugalėtojai namų tvirtovėje 98:70 (23:14, 23:22, 24:15, 28:19)
"Olimpas" išplėšė lemiamą mačą, "Perlas" per pratęsimą laimėjo Marijampolėje
„7bet-NKL“ atkrintamųjų ketvirtfinalyje Palangos „Olimpas“ pasiekė žūtbūtinę pergalę. Sandžio Buškevico vyrai Joniškyje 93:68 (32:14, 19:24, 19:11,
Biržuose pradėta Garasto sporto ir sveikatingumo centro statyba
Kovo 14-ąją į statomo Biržų Vlado Garasto sporto ir sveikatingumo centro pamatus buvo įkasta simbolinė Laiko kapsulė. Kapsulę su laišku ateities kartoms įkasė Biržų rajono
"Olimpas" turėjo vargti prieš penkiese likusį "Delikatesą", "Kretinga" – per žingsnį nuo pusfinalio
Sausakimšame Kretingos sporto centre „Kretinga“ sukūrė dar vieną stebuklą ir atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ pusfinalio. Arimanto Mikaločiaus kariauna namie
Sensacijos NKL: "Kretinga" laimėjo Telšiuose, "Delikatesas" išvykoje sutriuškino "Olimpą"
Žvėriškais veteranų pasirodymais pažymėtose rungtynėse tikrą sensaciją pateikė „Kretinga“. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje 100:92 (26:24, 30:20, 11:15, 16:24,
Vainauskas: stengiuosi nesikišti, tačiau duodu individualius patarimus savo žaidėjams
Devintoji serialo „Tikslo link. Olimpas“ serija „Atvertos galimybės“ pasakoja apie studentų krepšinį ir Palangos „Olimpo“ bei Kauno kolegijos bendrystę. Klubo
Vainauskas: kad  "Žalgiris" visose grandyse yra patraukliausias klubas jaunimui – abejonių nėra
Vainauskas: kad "Žalgiris" visose grandyse yra patraukliausias klubas jaunimui – abejonių nėra
Jauni, talentingi, tobulėjantys sulig kiekviena savaite, todėl pavojingiausi paskutinėje sezono stadijoje – Kauno „Žalgirio“ dubleriai tai įrodė praėjusiais metais, tapdami Nacionalinės
"Sūduva-Mantinga" nutraukė fantastinę "Olimpo" seriją
„7bet-NKL“ sezono finišo tiesiojoje pergalę pasiekė Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (29-8), kuri namų tvirtovėje 80:76 (9:19, 21:17, 24:19, 26:21) parklupdė Palangos
Dramoje su pratęsimu "Olimpas" laimėjo reguliarųjį sezoną (rezultatai)
Plonu ledu vaikščiojęs Palangos „Olimpas“ (31-5) dramatiškai pratęsė pergalių seriją „7bet-NKL“ pirmenybėse. Pajūrio komanda namuose 95:92 (26:15, 18:24, 14:18,
Žalgiriečiai laimėjo išvykoje ir be pagrindinių žaidėjų, lyderių dvikovą laimėjo "Telšiai"
10 pergalę „7bet-NKL“ sezone pasiekė Kauno „Žalgiris-2“ (10-6), kuris išvykoje 79:68 (15:23, 18:13, 19:15, 27:17) įveikė „Jurbarką-Karį“ (10-7).Kauniečių
"Olimpas" nesėkmių seriją nutraukė įveikdamas žalgiriečius
Trijų nesėkmių seriją „7bet-NKL“ sezone nutraukęs ir į pergalių kelią grįžęs Palangos „Olimpas“ (12-4) išvykoje 88:62 (21:15, 15:12, 30:22, 22:13) užtikrintai
"Nevėžis" pasiekė revanšą prieš "Olimpą"
Karaliaus Mindaugo taurėje (Citadele KMT) revanšą pasiekti pavyko Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ (2-2) ekipai. Gedimino Petrausko auklėtiniai namie atsilygino už nesėkmę praėjusiame
KMT mūšyje "Pieno žvaigždės" palaužė "Olimpą"
Pirmąją pergalę Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje (Citadele KMT) pasiekė Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (1-1), kurios B grupės mače namie 86:78 (16:11, 21:25, 21:16, 26:26) įveikė
KMT startavo sunkia "Šiaulių" pergale prieš "Olimpą"
Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) pirmasis etapas – prasidėjo.Pirmosiose rungtynėse savo nagus pademonstravo vienintelė Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ekipa –
Čempionų titulą ginantys žalgiriečiai nusileido ambicingus tikslus keliančiam "Olimpui"
Dvi iš dviejų. Dar vieną pergalę „7bet-NKL“ sezone iškovojo Palangos„Olimpas“ (2-0), kurie namuose 87:72 (22:19, 23:20, 18:15, 24:18) palaužė praėjusio sezono
Vardinį KMT kvietimą gavęs "Olimpas" sustiprino sudėtį dar dviem žaidėjais
Palangos „Olimpas“ į savo gretas pakvietė dar du krepšininkus – įžaidėją Robertą Syčių ir keliose pozicijose galintį žaisti gynėją Justą Vieversį.193 cm ūgio 23
Patvirtinti du KMT taurės formatai: iš NKL dalyvaus "Olimpas", 5 klubai prisijungs ketvirtfinalyje
Antradienį įvykusiame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) valdybos posėdyje buvo patvirtinti 2023-2024 m. Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) turnyro du galimi formatai.Penkios tarptautinėse
Ventspilyje – "Olimpo" pergalė ir Vainausko susitikimas su El-Amino sūnumi
Pirmąją pergalę pasirengimo cikle iškovojo Sandžio Buškevico treniruojamas Palangos „Olimpas“, rezultatu 68:66 (13:24, 24:15, 13:16, 18:11) išvykoje nugalėjęs „BK
Vainauskas: man įdomu, kur nuves Palangos klubo projektas – LKL ar Europos taurė
Krepšinis Palangoje verčia naują lapą. „Olimpo“ vardu Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezoną pasitinkantį klubą į priekį ves puikiai Lietuvos krepšinyje žinomi
"Ryto" jaunimo programa turi naują vadovą
Sostinėje – atsinaujinimas: „Ryto“ jaunimo programa turi naują vadovą. Šias pareigas pastaruosius metus užėmusį Mindaugą Noreiką keičia Matas Urbonas.Dvejus pastaruosius
Visus varžovus įveikęs "Žalgirio" jaunimas laimėjo turnyrą Londone
Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda triumfavo Londone vykusiame „Future Stars 2023“ turnyre. Jaunieji žalgiriečiai dviženklėmis persvaromis įveikė visas turnyre dalyvavusias
"Žalgirio" jaunimas dalyvaus Londone vyksiančiame "Future Stars 2023" turnyre
Kauno „Žalgirio“ aštuoniolikmečių komanda išvyko į Londoną, kur dalyvaus prestižiniame „Future Stars 2023“ turnyre.Kasmet vykdavusį turnyrą pastaruoju metu
"Žalgiris" suformavo jaunimo komandų trenerių štabus
Kauno „Žalgirio“ dubleriai pradėjo pasirengimą artėjančiam sezonui. „Žalgiris-2“ ir „Žalgiris-3“ ekipų krepšininkai šiuo metu pluša fizinio
Sirtautas jaunesnysis iš "Žalgirio" sistemos keliasi į NCAA
Garsiojo buvusio žalgiriečio, o dabar trenerio Dariaus Sirtauto sūnus keliasi už atlanto ir jėgas išbandys NCAA čempionate.Kauno "Žalgirio" sistemoje tobulėjęs jaunuolis studijuos
Tauragėje duotas startas LKL reikalavimus atitinkančios arenos statybai
Naujos sporto ir kultūros renginių vietos atsiradimui Tauragėje duotas startas – pasirašyta statybų sutartis su konkursą laimėjusia įmone. Darbus pradėti planuojama jau šiais
Iš sporto salės – į poligoną: RKL čempionai krepšinį derina su tarnyba Lietuvos kariuomenėje
Lietuvos krepšinio istorija – neatsiejama nuo Lietuvos kariuomenės. Būtent kariai pirmieji šalyje pradėjo užsiimti šia sporto šaka dar 1920 metais. Praėjus šimtmečiui,
Trečios Lietuvos lygos čempionu tapęs Delininkaitis įsirašė į šalies krepšinio istoriją
Nostra.lt-RKL A diviziono didžiajame finale Jurbarko „Jurbarkas-Karys“ rezultatu 78:73 (22:19, 24:15, 9:17, 23:22) nugalėjo Kauno r. „Omega-Taurą“ ir tapo Regionų krepšinio
Paaiškėjo RKL aštuntfinalio poros
Savaitgalį buvo sužaistos paskutiniosios Nostra.lt-RKL A diviziono reguliariojo sezono rungtynės, kuriose paaiškėjo visi 2022-2023 m. sezono atkrintamųjų etapo dalyviai. Dėl paskutinio bilieto