Naujienos kraunasi...

"Nevėžis" nuostolius dėl nutraukto sezono dalinsis perpus

Autorius: Eglė Kuktienė, "Rinkos aikštė".
"Nevėžis" nuostolius dėl nutraukto sezono dalinsis perpus
Dėl pasaulyje paskelbtos COVID-19 pandemijos ir itin agresyvaus virusinės ligos plitimo, Lietuva paskelbė karantiną. Sportas – viena tų sričių, kuri pirmoji pajuto pasaulinės krizės padarinius.

LKL jau prieš keletą savaičių paskelbė nutraukianti 2019–2020 metų sezoną anksčiau laiko. Krepšininkai ilgam liko be darbo ir pragyvenimo šaltinio. Kėdainių krepšinio klubas „Nevėžis“ šioje situacijoje demonstruoja solidarumą ir savo komandos narių likimo valiai nepalieka, rašo "Rinkos aikštė".

Paskutiniai

Nutraukus čempionatą anksčiau laiko, galutinė komandų rikiuotė skelbiama pagal rezultatus po 24-ojo pirmenybių reguliariojo sezono turo.

27-ojo čempionato nugalėtoju skelbiamas Kauno „Žalgiris“, vicečempionu – Vilniaus „Rytas“, trečiosios vietos laimėtoju – Panevėžio „Lietkabelis“.

Kėdainių „Nevėžis“ liko paskutinis, tačiau LKL valdyba vienbalsiai priėmė sprendimą po sezono nevykdyti LKL nuostatų 13.2. punkto. Tai reiškia, kad paskutinę vietą čempionate užėmęs Kėdainių „Nevėžis“ nepraranda vietos dalyvauti kito sezono „Betsafe–LKL“ čempionate.

„Sezonas turėjo baigtis gegužės viduryje, dar buvo likę 13 varžybų. Mūsų planas buvo šiemet patekti į TOP 8, vylėmės, kad planą būtų pavykę įgyvendinti. Aktyviai dirbome tuo klausimu, stiprinome komandą, pirkome naujus žaidėjus. 

LKL valdyboje iškėlėme klausimą dėl to, kad susidarius nenumatytai situacijai neturėtų būti taikomos sankcijos komandoms. Vienbalsiai buvo nuspręsta, kad nebus net jokių svarstymų apie tai, kad komandos turėtų pereiti į žemesnes lygas“, – pasakojo vienas iš klubo dalininkų verslininkas Aurimas Žemaitis.

Rūpinasi žaidėjais

Be jokios abejonės, toks LKL sprendimas smogė sportui ir sukels finansinių iššūkių komandoms ir lygai. Šioje situacijoje pasimatė, kaip klubo vadovybė rūpinasi savo žaidėjais. Ne paslaptis, kad kai kurie klubai pasirinko žiūrėti tik savęs ir palikti žaidėjus likimo valiai. Tačiau „Nevėžio“ klubas žaidėjų be finansų neketina palikti, nors klubui ateina ne pats lengviausias laikotarpis.

„Su žaidėjais sutarėme, kad ieškosime kompromiso. Nenorime daryti, kaip daro kai kurios kitos komandos, kurios tiesiog pasakė, kad daugiau nebemokės – Force majeure sąlygos ir tiek žinių. 

Mes bandysime ieškoti kompromiso, išmokėti kažkokias kompensacijas, gal tą naštą per pusę pasidalinti.

Klubo biudžete atsiveria nemaža skylė, nes rėmėjai turėjo už varžybas pervesti pinigus, bilietai varžybų turėjo būti pardavinėjami – na, negausime mes dalies pajamų. 

Tačiau su žaidėjais palaikome gražius santykius, ieškosime kompromisų ir nepaliksime jų likimo valioje“, – patikino A. Žemaitis.

Užsieniečius išsiuntė namo

Pasigirdus kalboms, kad Lietuva gali dėl pandemijos uždaryti sienas, klubo vadovybė nieko nelaukdama skubiai nupirko bilietus užsieniečiams krepšininkams. Tiesa, namo nespėjo grįžti vienas žaidėjas.

„Vienas krepšininkas, turėjęs grįžti namo į Ispaniją, nespėjo ir liko Lietuvoje. Visi kiti žaidėjai paleisti namo. Staigiai ir graikams, ir amerikiečiui supirkome bilietus ir dar sekmadienį (kovo 15-ąją – red. past.) visi išskirdo namo. 

Pavojingu viruso plitimo laikotarpiu visa komanda buvo Lietuvoje, žaidėjai nekeliavo“, – informavo klubo dalininkas. 

Skolas mokės ir toliau

Nepaisant to, kad finansinė situacija sudėtingesnė, klubas žada skolas mokėti ir toliau. Tiesa, nemažą dalį skolų klubas jau yra padengęs.

„Kol kas nukėlinėti skolų neplanuojama. Šį sezoną jau didžiąją dalį skolų žaidėjams ir kitų pradinių skolų išmokėjome iš savo lėšų. Gavome pradinę, kad ir nedidelę injekciją iš savivaldybės. Iš viso savivaldybė skyrė 250 tūkst. eurų, tačiau dabar gavome 30 tūkst. eurų – esame susitarę, kad savivaldybė kas ketvirtį dalimis visą sumą išmokės.

Esame paskaičiavę, kad skolų išmokėjimo grafiko mums pavyks laikytis“, – teigia A. Žemaitis.

Vis dėlto verslininkas neslepia, kad LKL sprendimas sezoną baigti anksčiau smogs ne tik per piniginę.

„Sezono sustabdymas niekam ne į naudą. Mes pradžioje valdyboje net svarstėme balsuoti prieš sezono sustabdymą, norėjome siūlyti stabdyti 2 savaitėms, kaip daro kitur Europoje.

Tačiau paaiškėjo, kad Kėdainių arena, kur treniruojasi ir žaidžia krepšininkai, laikoma švietimo įstaiga ir krepšininkai ten negalėtų papulti, treniruotis. Belaukdami kol atsinaujins sezonas, žaidėjai būtų praradę formą ir tų varžybų būtume net nesulaukę.

Mes tik pradėjome įsivažiuoti, tik atsirado didesnė fanų bazė, žiūrovų ėmė daugėti – ir dabar tokia situacija išpuolė. 

Mes tikrai nieko nesutaupysime, kaip kai kurie teigia. Neketiname skriausti savo žaidėjų ir taip taupyti pinigus“, – patikino A. Žemaitis. 

Ruošiasi naujam sezonui

Nepaisant iškilusių kliūčių klubas po truputį ruošiasi naujam sezonui.

„Su trimis žaidėjais turime kontraktus ir kitiems metams. Dar du–tris žaidėjus, kurių kontraktai šiemet baigiasi, kalbinsime, kad pratęstų. Bandysime išlaikyti jau esamų 5–6 žaidėjų branduolį. 

Kartu ieškome naujų žaidėjų, šiuo metu vyksta derybos su keliais jaunais perspektyviais žaidėjais, derinamos sąlygos, tad tikrai tikėtina, kad jie pasirodys pas mus Kėdainiuose“, – kalbėjo pašnekovas.

A. Žemaitis kalbėjo, kad nėra atleistas nė vienas darbuotojas, treneriai ir toliau dirba. Klubo vadovybė dirba su klubo administraciniais klausimais, kad naują sezoną pasitikti pavyktų kaip įmanoma sklandžiau.

„Fizinio rengimo treneriai sudarys individualias programas, pagal kurias krepšininkai galėtų ruoštis individualiai. 

Pasibaigus karantinui, kai atsidarys visos erdvės, nors varžybų ir nebus, komanda vis tiek rinksis, sportuos, ruošimės kitam sezonui.

Yra ir visos gyvenamosios vietos paliktos, tiesa, bandysime tartis, kad gal sumažintų nuomos kainą bent kažkiek. Turime daugybę klausimų išspręsti“, – neslėpė A. Žemaitis.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Prienų klubas pristatė pirmąjį naujoką
Prienų klubas pristatė pirmąjį naujoką
Komandos komplektavimo darbus pradėjusi Prienų „CBet“ turi pirmąjį naujoką – prie ekipos prisijungs 28 metų 190 cm ūgio įžaidėjas Dominykas Domarkas.Praėjusį sezoną D. Domarkas
Naujasis NBA sezonas startuos per Kalėdas
Naujasis NBA sezonas startuos per Kalėdas
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) paskelbė preliminarią datą, kada startuos 2020-2021 metų sezonas. Jis prasidės pirmą Kalėdų dieną, gruodžio 25-ąją, skelbia „The New York
Vienas "Nevėžio" lyderių sudomino ACB klubą
Vienas "Nevėžio" lyderių sudomino ACB klubą
Vienas Kėdainių "Nevėžio" lyderių Viny Okouo patraukė Ispanijos aukščiausioje lygoje (ACB) rungtyniaujančios Burgoso "San Pablo" komandos dėmesį.Kongietis su Lietuvos
NBA prisikėlimo planas: 22 komandos stos į kovą kitą mėnesį
NBA prisikėlimo planas: 22 komandos stos į kovą kitą mėnesį
Ketvirtadienį NBA vadovybė ir klubų savininkai spręs dėl koronaviruso sustabdyto sezono pabaigos klausimą. ESPN skelbia, jog balsuoti teks dėl plano, pagal kurį pirmenybes tęstų tik dalis ekipų.Liepos
Pasvalyje likęs G.Petrauskas: tikimės išvengti klaidų, kurias darėme keletą metų paeiliui
Pasvalyje likęs G.Petrauskas: tikimės išvengti klaidų, kurias darėme keletą metų paeiliui
Pasvalio „Pieno žvaigždės“ pradėjo komplektacijos darbus pratęsdamos sutartį su vyriausiuoju treneriu Gediminu Petrausku. Abi pusės sukirto rankomis dėl bendradarbiavimo 2020-2021 metų
NBA klubai ieško alternatyvų namų aikštės pranašumui - labai įdomūs variantai
NBA klubai ieško alternatyvų namų aikštės pranašumui - labai įdomūs variantai
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) ketina dėl koronaviruso pandemijos atnaujintą sezoną užbaigti Orlando mieste. Tokiu būdu, aukštesnes vietas turnyrinėje lentelėje užėmusios
"Rytui" nepavyko susitarti su D.Adomaičiu dėl kontrakto pratęsimo
"Rytui" nepavyko susitarti su D.Adomaičiu dėl kontrakto pratęsimo
Vilniaus „Rytas“ nepasinaudojo galimybe pratęsti sutarties su vyriausiuoju treneriu Dainiumi Adomaičiu. Dėl pasaulinės pandemijos sukeltų pasekmių ir ekonominio neapibrėžtumo, klubas
Istorinis žingsnis – 3x3 krepšinio asociacija ir LKL vienijasi išskirtiniam turnyrui (komentarai)
Istorinis žingsnis – 3x3 krepšinio asociacija ir LKL vienijasi išskirtiniam turnyrui (komentarai)
Profesionalus krepšinis po ilgos pertraukos grįžta į Lietuvą – liepos mėnesį Palangoje startuos pirmasis „Hoptrans 3x3“ turnyras.Šiam išskirtiniam projektui
"CBet" pradėjo pasiruošimo stovyklą, peržiūroje dalyvauja ir "Ryto" talentai
"CBet" pradėjo pasiruošimo stovyklą, peržiūroje dalyvauja ir "Ryto" talentai
Prienų „CBet“ komanda pradėjo pasiruošimo artėjančiam sezonui bei Lietuvos krepšinio lygos organizuojamam vasaros „3×3“ turnyrui stovyklą ir jaunų žaidėjų,
Išrinkta "Lietkabelio" dešimtmečio komanda: daugiausia simpatijų sulaukė LKL sidabrą laimėję atstovai
Išrinkta "Lietkabelio" dešimtmečio komanda: daugiausia simpatijų sulaukė LKL sidabrą laimėję atstovai
Panevėžio „Lietkabelio“ sirgaliai socialiniuose tinkluose rinko geriausią dešimtmečio komandą, į kurią pretendavo ekipoje nuo 2010 m. iki šiol žaidę krepšininkai.Kiekvienoje
E.Kanteris: jei įvardinsiu superžvaigždes, kurios nenori NBA sezono pratęsimo, išprotėsite
E.Kanteris: jei įvardinsiu superžvaigždes, kurios nenori NBA sezono pratęsimo, išprotėsite
Bostono "Celtics" komandos centras Enesas Kanteris pareiškė, kad NBA yra daug garsių krepšininkų, kurie prieš sezono atnaujinimą.Lyga dėl koronaviruso pandemijos pristabdė
NBA vadovas paskelbė numatomą NBA sezono atnaujinimo datą
NBA vadovas paskelbė numatomą NBA sezono atnaujinimo datą
Penktadienį vykusioje Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) vykdytojų tarybos konferencijoje lygos komisaras Adamas Silveris paskelbė, kad 2019-2020 metų sezono atnaujinimas numatytas liepos
"Šiaulių" simbolis A.Sireika liko ištikimas gimtajam klubui
"Šiaulių" simbolis A.Sireika liko ištikimas gimtajam klubui
Ilgametis „Šiaulių” treneris Antanas Sireika lieka prie komandos vairo. 2017 m. į Saulės miestą po pertraukos sugrįžusio krepšinio specialisto sutartis baigėsi pora mėnesių
Europos taurėje siekiantis žaisti "Lietkabelis" pratęsė sutartį su vyr. treneriu
Europos taurėje siekiantis žaisti "Lietkabelis" pratęsė sutartį su vyr. treneriu
Panevėžio „Lietkabelio“ klubas vasaros darbus pradeda nuo sutarties pratęsimo su vyriausiuoju treneriu Nenadu Čanaku, kuris komandai vadovaus dar mažiausiai vienerius metus.N.Čanakas
NBA teisėjai apie iššūkius tuščioje arenoje: nesinorėtų, kad visi girdėtų, apie ką kalbame
NBA teisėjai apie iššūkius tuščioje arenoje: nesinorėtų, kad visi girdėtų, apie ką kalbame
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) teisėjas Scottas Fosteris papasakojo, ko tikisi iš atnaujinto 2019-2020 metų sezono.Dėl koronaviruso pandemijos NBA rungtynės vyks be žiūrovų,
Eurolygos žaidėjas nesuprato plojimų medikams: ar negana, kad moku mokesčius?
Eurolygos žaidėjas nesuprato plojimų medikams: ar negana, kad moku mokesčius?
„Valencia“ ekipos vidurio puolėjas iš Prancūzijos Louis Labeyrie turi savotišką nuomonę apie kovą su koronavirusu.Ja 28-erių krepšininkas pasidalino su „L'Equipe“,
NBA sezono atnaujinimas gali būti nukeltas į rugpjūtį
NBA sezono atnaujinimas gali būti nukeltas į rugpjūtį
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) sezono atnaujinimas gali įvykti vėliau, nei buvo prognozuojama.Anksčiau buvo pranešimų, kad varžybos gali prasidėti liepą, tačiau žinomas
Adrijos lyga nutarė, kad po Eurolygos sprendimo netikslinga tęsti sezono ir jį nutraukė
Adrijos lyga nutarė, kad po Eurolygos sprendimo netikslinga tęsti sezono ir jį nutraukė
Vasarą vis dar turėjusi vilčių sezoną pratęsti Adrijos lyga trečiadienį visgi priėmė sprendimą jį nutraukti.Už varžybų neatnaujinimą balsavo dauguma klubų atstovų, kurie nutarė, kad
"Žalgiris" minimas tarp daugiausia finansiškai nukentėsiančių Eurolygos klubų
"Žalgiris" minimas tarp daugiausia finansiškai nukentėsiančių Eurolygos klubų
Eurolygos klubų nuostoliai po 2019-2020 sezono nutraukimo dėl koronaviruso pandemijos viršys 30 mln. eurų, praneša "Encestando".Anot Ispanijos leidinio, labiausiai nukentės
D.Lillardas: bereikšmių rungtynių nežaisiu - taip ir parašykite!
D.Lillardas: bereikšmių rungtynių nežaisiu - taip ir parašykite!
Portlando "Trail Blazers" lyderis Damianas Lillardas pareiškė, kad neišbėgs į aikštelę po galimo NBA lygos sezono atnaujinimo, jei jo klubas neturės galimybių patekti
Ch.Barkley griežtas: pasakė, už ką reikėtų šalinti NBA klubą iš atkrintamųjų varžybų
Ch.Barkley griežtas: pasakė, už ką reikėtų šalinti NBA klubą iš atkrintamųjų varžybų
Buvusi Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žvaigždė, dukart olimpinis čempionas Charlesas Barkley mano, jog NBA klubą reikėtų pašalinti iš atkrintamųjų varžybų, jei
Klubai pakluso Eurolygos vadovybei: sezonas nutraukiamas (komentaras)
Klubai pakluso Eurolygos vadovybei: sezonas nutraukiamas (komentaras)
Pirmadienį nuotoliniu būdu posėdžiaujantys Eurolygos klubai ir turnyro vadovybė nesiryžo atnaujinti dėl koronaviruso pandemijos sustabdyto sezono.Jau pačioje lemiamo posėdžio pradžioje Eurolygos
CSKA galva: gelbėdami šį sezoną rizikuotume prarasti kitą
CSKA galva: gelbėdami šį sezoną rizikuotume prarasti kitą
Eurolygos čempionės titulą 2019-2020 metų sezone gynusios Maskvos CSKA prezidentas Andrejus Vatutinas pirmadienį teigė, kad visiškai palaikė lygos sprendimą netęsti rungtynių ir paskelbti
A.Wojnarowski: viskas rodo į tai, kad NBA sezoną atnaujins "Disnėjaus Pasaulyje"
A.Wojnarowski: viskas rodo į tai, kad NBA sezoną atnaujins "Disnėjaus Pasaulyje"
Kaip jau rašėme, Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) kartu su žaidėjų profsąjunga pradėjo išankstines derybas su "Walt Disney Corporation" dėl galimo sezono užbaigimo
Rusų krepšinio agentas mano, kad "Žalgiris" balsuos už Eurolygos sezono pratęsimą
Rusų krepšinio agentas mano, kad "Žalgiris" balsuos už Eurolygos sezono pratęsimą
Pirmadienio popietę Eurolygos klubų balsavime bus apsispręsta dėl 2019-2020 m. sezono nutraukimo arba pratęsimo – savo balsą nulemiant čempionato likimą turės ir Kauno „Žalgiris“.Nors
NBA sezonas gali būti atnaujintas pagal Valančiūnui ir Dončičiui itin neparankų modelį
NBA sezonas gali būti atnaujintas pagal Valančiūnui ir Dončičiui itin neparankų modelį
Skirtingai nei Eurolyga, kuriai šį pirmadienį veikiausiai nuaidės paskutinis skambutis, NBA lyga vis drąsiau kalba apie galimą sezono atnaujinimą.Naujausiais duomenimis, stipriausios pasaulio
Ispanijos pirmenybės gali būti atnaujintos jau po trijų savaičių
Ispanijos pirmenybės gali būti atnaujintos jau po trijų savaičių
Ispanijos ACB krepšinio lygos vadovai iki gegužės 31-os dienos turi priimti lemiamą sprendimą dėl šio sezono užbaigimo scenarijaus.Kaip jau rašėme, finalinis etapas, kuriame
Žaidėjai oficialiame pokalbyje pasisakė prieš Eurolygos sezono pratęsimą
Žaidėjai oficialiame pokalbyje pasisakė prieš Eurolygos sezono pratęsimą
Eurolyga kartu su žaidėjų profsąjunga šeštadienį surengė vaizdo konferenciją su visų komandų kapitonais.Priminsime, kad Kauno "Žalgirio" kapitonas yra Lietuvos čempionų

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime